Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 438 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 8 желтоқсанда N 3951 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2020 жылғы 27 тамыздағы № 224 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.08.2020 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысының атқарушы органдары қызметтік куәлігінің сипаттамасы.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау "Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің аппараты" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
әкімінің міндетін атқарушы
А.Сапаров
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 438 қаулысына 1-қосымша
Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы атқарушы органдарының қызметтік куәлігін беру тәртібі Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысы атқарушы органдарының (бұдан әрі - облыстың атқарушы органдары) қызметтік куәлігін беру тәртібін айқындайды.
2. Облыстың атқарушы органдары мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік куәліктері олардың облыс әкімінің өкімімен немесе облыстың атқарушы органдары басшыларының бұйрықтарымен тағайындалған факт жүзінде атқарып отырған қызметін растайтын ресми құжат (бұдан әрі - Куәлік) болып табылады.
3. Әрекет ету мерзімі өтіп кеткен, түзетілген, тазартылып, тиісінше ресімделмеген куәлік жарамсыз болып саналады.

Об утверждении Порядка выдачи служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета, и его описания
Постановление акимата Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2016 года № 438. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 декабря 2016 года № 3951. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27 августа 2020 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Северо-Казахстанской области от 27.08.2020 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Порядок выдачи служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на коммунальное государственное учреждение "Аппарата акима Северо-Казахстанской области".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима
Северо-Казахстанской области
А.Сапаров
Приложение 1 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2016 года № 438
Порядок выдачи служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета
1. Общие положения
1. Настоящий Порядок выдачи служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета определяет порядок выдачи служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета (далее – исполнительные органы области).
2. Служебные удостоверения государственных служащих исполнительных органов области являются официальными документами, подтверждающими фактически занимаемые ими должности, на которые они назначены распоряжением акима области или приказами руководителей исполнительных органов области (далее - Удостоверение).
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.

2. Куәлікті беру тәртібі
4. Куәліктерге лауазымды адам қол қояды және ол олардың иелеріне облыстық, аудандық (қалалық) атқарушы органдардың барлық құрылымдық бөлімшелеріне кіру құқығын береді.
5. Куәліктер мына жағдайларда беріледі:
1) облыс әкімінің қолы қойылған – облыс әкімінің орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының басшысына, облыс әкімі аппараты басшысының орынбасарларына, облыс әкімі аппаратының бөлім меңгерушілеріне, облыс әкімінің көмекшісі мен кеңесшісіне, аудан және Петропавл қаласының әкімдеріне, облыстың атқарушы орган басшыларына;
2) облыстың атқарушы орган басшыларының қолы қойылған – облыстың атқарушы орган қызметкерлеріне.
6. Куәлік беру облыстың тиісті атқарушы органы персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкеріндегі арнайы журналға қол қоя отыра жүзеге асырылады.
7. Қызметке тағайындау туралы облыс әкімінің өкімі немесе облыстың атқарушы органы басшысының бұйрығы Куәлік беруге негіз болып табылады.
8. Ілгеріде жаңа қызметке тағайындау немесе қызметтен босату болған жағдайда, бұрын берілген Куәліктер үш күндік мерзімде облыстың тиісті атқарушы органының персоналды басқару қызметіне қайтарылуы тиіс.
9. Куәліктің әрекет ету мерзімі – берілген күннен бастап 3 (үш) жыл.
10. Куәліктің әрекет ету мерзімі аяқталған кезде, мемлекеттік қызметкер атқарып отырған қызмет сақталған жағдайда, ол 2 (екі) жылға ұзартуға жатады.
11. Облыстың атқарушы органдарының басшылары бағыныстағы қызметкерлерде Куәліктің болуын тоқсанына 1 (бір) рет тексеріп тұруды қамтамасыз етеді.
12. Куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда, оның иесі дереу Персоналды басқару қызметіне жазбаша (еркін) нысанда хабарлайды, бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.
13. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Персоналды басқару қызметі қызметтік тергеп-тексеру туралы бұйрықтың шығуынан кейін он күнтізбелік күн мерзімінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша атқарушы органның тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
14. Жоғалған қызметтік куәліктер бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы Персоналды басқару қызметі хабардар етіледі. Жоғалғанның орнына жаңа қызметтік куәлікті қызметтік тексеру жүргізілгеннен кейін Персоналды басқару қызметі береді.
15. Куәлік бланкісі қатаң есепке қойылатын бланк болып табылмайды.

2. Порядок выдачи Удостоверения
4. Удостоверения подписываются уполномоченным лицом и дают их владельцам право входа во все структурные подразделения областного, районных (городских) исполнительных органов.
5. Удостоверения выдаются:
1) за подписью акима области – заместителям акима области, руководителю аппарата акима области, заместителям руководителя аппарата акима области, заведующим отделами аппарата акима области, помощнику и советнику акима области, акимам районов и города Петропавловска, руководителям исполнительных органов области;
2) за подписью руководителей исполнительных органов области – работникам исполнительных органов области.
6. Выдача Удостоверений осуществляется под роспись в специальном журнале, находящимся у ответственного работника службы управления персоналом соответствующего исполнительного органа области.
7. Основанием для выдачи Удостоверения является распоряжение акима области, приказ руководителя исполнительного органа области о назначении на должность.
8. При последующем назначении на новую должность или освобождении от должности ранее выданные Удостоверения в трехдневный срок должны быть возвращены в службу управления персоналом соответствующего исполнительного органа области.
9. Срок действия Удостоверения - 3 (три) года со дня выдачи.
10. При окончании срока действия Удостоверения, при условии сохранения за государственным служащим занимаемой им должности, оно подлежит продлению на 2 (два) года.
11. Руководители исполнительных органов области 1 (один) раз в квартал обеспечивают проверку наличия Удостоверений у подчиненных работников.
12. В случае утраты или порчи Удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме Службу управления персоналом, подает объявление в средства массовой информации.
13. По каждому факту утраты, порчи Удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению Служба управления персоналом в течение десяти рабочих дней со дня издания приказа о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия исполнительного органа рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
14. Утерянные Удостоверения через средства массовой информации объявляются недействительными, о чем информируется Служба управления персоналом. Новое Удостоверение взамен утерянного выдается Службой управления персоналом после проведения служебного расследования.
15. Бланки Удостоверений бланками строгой отчетности не являются.

16. Куәлік бланкілерін берудің есебін облыстың атқарушы органының персоналды басқару қызметі номерленген, тігілген және облыстың атқарушы органының мөрі қойылған арнайы басталған есеп журналында (бұдан әрі – есеп журналы) жүргізеді.
Есеп журналында келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) реттік тіркеу номері;
2) берілген күні;
3) алушының аты-жөні;
4) лауазымы;
5) алушының жеке басын куәландыратын құжат мәліметтері;
6) Куәлік берген қызметкердің қолы;
7) алушының қолы;
8) өзге де мәліметтер (қайтару, жоғалту және т.б.).
17. Куәліктерге номер оның есеп журналындағы реттік номеріне сәйкес беріледі.
Есеп журналындағы нумерация ретімен қойылады.
18. Куәліктердің таза және бүлінген бланкілері, қайтарылған Куәліктер және есеп журналы отқа күймейтін сейфте сақталады.
19. Куәліктердің пайдаланылған, бүлінген бланкілері, сондай-ақ тапсырылған Куәліктер қажеттігіне қарай, еркін нысандағы тиісті акт жасала отыра, жиналуына қарай әлсін-әлсін жойылып тұрады.
Жою актісін облыстың атқарушы органының басшысы бекітеді.
20. Қызметкер жұмыстан босатылған жағдайда, Куәлік бұл туралы есеп журналына белгі соғыла отыра тапсырылады.
21. Жұмыстан босатылған кезде Куәлік жоғалған жағдайда, Куәлік берудің есебін жүргізетін адам Куәлік иесінің түгендеу парағына тиісті белгі қояды.
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 16 қарашадағы № 438 қаулысына 2-қосымша
Облыс бюджетінің қаражаты есебінен қамтылған Солтүстік Қазақстан облысының атқарушы органдары қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Қызметтік куәліктің мұқабасы мөлшері 19 х 6,5 сантиметр (ашылған күйде) болатын қызыл немесе қою қызыл түсті сапасы жоғары экобылғарыдан немесе былғары алмастырғыштан жасалады.
2. Куәліктің беткі жағының дәл ортасына алтын жалатылған жазумен жазылған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменірек типографиялық қаріппен "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген сөз жазылған.
3. Куәліктің ішкі жағындағы ақшыл аяда шеңбер ішінде күн мен қалықтап тұрған қыранның жасырын нысанын пайдалана отыра, көгілдір түсті қорғағыш тангир жапсырылған. Жоғарғы бөлігінде "Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі", "Акимат Северо-Казахстанской области" деген сөздер жазылған.
4. Сол жақта: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, елтаңбаның астында көкшіл түсті "ҚАЗАҚСТАН" деген және қазақ тіліндегі мәтін орналасқан. Төменде куәліктің әрекет ету мерзімі көрсетілген.
5. Оң жақта: мөлшері 2,5 х 3,5 сантиметр болатын фотосурет (анфас, түрлі-түсті), сәйкесінше облыс әкімінің, облыстың атқарушы органы басшысының қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған орыс тіліндегі мәтін.

16. Учет выдачи бланков Удостоверений ведется Службой управления персоналом исполнительного органа области в специально заведенном журнале учета, который должен быть пронумерован, прошнурован и скреплен печатью исполнительного органа области (далее – журнал учета).
В журнале учета указываются следующие сведения:
1) порядковый регистрационный номер;
2) дата выдачи;
3) фамилия, имя отчество получателя;
4) должность;
5) данные документа, удостоверяющего личность получателя;
6) подпись работника, выдавшего Удостоверение;
7) подпись получателя;
8) прочие сведения (возврат, утеря и т.д.)
17. Номера Удостоверениям присваиваются согласно его порядковому номеру в журнале учета.
Нумерация в журнале учета применяется сквозная.
18. Чистые и испорченные бланки Удостоверений, возвращенные Удостоверения и журнал учета хранятся в несгораемом сейфе.
19. При необходимости неиспользуемые, испорченные бланки Удостоверений, а также сданные Удостоверения, периодически по мере накопления подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта в произвольной форме.
Акты на уничтожение утверждаются руководителем исполнительного органа области.
20. При увольнении сотрудника Удостоверение сдается с отметкой об этом в журнале учета.
21. В случае утери Удостоверения при увольнении лицо, ведущее учет выдачи Удостоверений, производит соответствующую отметку в обходном листе владельца Удостоверения.
Приложение 2 к постановлению акимата Северо-Казахстанской области от 16 ноября 2016 года № 438
Описание служебного удостоверения исполнительных органов Северо-Казахстанской области, содержащихся за счет средств областного бюджета
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества красного или бордового цвета, размером 19 х 6,5 сантиметров (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. На внутренней стороне удостоверения на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещены надписи "Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі", "Акимат Северо-Казахстанской области".
4. На левой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на казахском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения.
5. На правой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 сантиметра, текст на русском языке, заверенный подписью соответственно акима области, руководителя исполнительного органа области и гербовой печатью.