"2016-2018 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2016 жылғы 18 наурыздағы N 45/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 сәуірде N 3685 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104, 106, 109 және 111-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 41/1 шешіміне (2016 жылғы 13 қаңтардағы № 3551 мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде тіркелген, 2016 жылғы 12 ақпандағы № 6 "Қызылжар Нұры", № 7 "Проспект СК" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 837 200,7 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 10 258 592 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78 175 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 163 233 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 10 337 200,7 мың теңге;
2) шығындар – 21 547 803,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 287 388 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 287 388 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржылық активтерді сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 3 997 990,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 3 997 990,7 мың теңге.";
5-тармақта:
9) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) жергілікті бюджеттердің шығыстарын өтеуді және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз ету.";
мынадай мазмұндағы 6-1 тармақпен толықтырылсын:
"6-1. 2016 жылға арналған қаланың бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттердің есебінен бюджеттік кредиттер:
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және салуға ескерілсін.
Көрсетілген сомаларды бөлу 2016-2018 жылдарға арналған қала бюджеті туралы қалалық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы Петропавл қаласы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";

О внесении изменений и дополнений в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2015 года № 41/1 "О бюджете города Петропавловска на 2016 - 2018 годы"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 18 марта 2016 года N 45/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 апреля 2016 года N 3685
В соответствии со статьями 104, 106, 109 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата от 23 декабря 2015 года № 41/1 "О бюджете города Петропавловска на 2016 - 2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3551 от 13 января 2016 года, опубликовано 12 февраля 2016 года в газете "Қызылжар Нұры" № 6, в газете "Проспект СК" № 7) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 837 200,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 258 592 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 78 175 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 163 233 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 10 337 200,7 тысяч тенге;
2) затраты – 21 547 803,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 287 388 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 287 388 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -3 997 990,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 3 997 990,7 тысяч тенге.";
в пункте 5:
подпункт 9) исключить;
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабильности регионов.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть в городском бюджете на 2016 год бюджетные кредиты за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата города Петропавловска о реализации решения городского маслихата о бюджете города на 2016-2018 годы.";

мынадай мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2016 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен қала бюджетінің шығыстарын 3-1 қосымшаға сәйкес қарастыру.";
аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сай жаңа редакцияда мазмұндалсын;
жоғарыда аталған шешімнің 3-1 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сай толықтырылсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
Е. Хан
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
Л. Жалмұқанова

дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2016 года, согласно приложению 3-1.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии
Петропавловского городского
маслихата
Е. Хан
Секретарь
Петропавловского городского
маслихата
Л. Жалмуканова

3 175,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
19 766,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 766,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
20 505,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 505,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
69 411,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 311,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 100,0
2
Қорғаныс
33 724,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33 724,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
33 724,0
3
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
54 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
54 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
54 000,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
7 758 268,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
7 626 568,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 876,0
003
Жалпы білім беру
4 962 414,0
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
55 096,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
156 457,0
006
Балаларға қосымша білім беру
349 469,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 021 045,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
58 716,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 591,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10 213,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

3 175,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
19 766,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
19 766,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
20 505,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
20 505,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
69 411,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
65 311,0
013
Капитальные расходы государственного органа
4 100,0
2
Оборона
33 724,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33 724,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
33 724,0
3
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
54 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
54 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
54 000,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
7 758 268,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
7 626 568,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25 876,0
003
Общеобразовательное обучение
4 962 414,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
55 096,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
156 457,0
006
Дополнительное образование для детей
349 469,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 021 045,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
58 716,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 591,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10 213,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

829 825,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
155 866,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
131 700,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
131 700,0
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
678 559,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 411,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
15 411,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
662 255,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74 455,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
131 897,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
16 480,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
21 716,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
114 017,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 688,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
900,0
Функционалдық топ
Сома (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
53 628,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
95 917,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
8 166,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
137 593,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
2 798,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
893,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
893,0
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 580 234,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 646 565,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
622 533,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 988 338,0
072
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қызметтік тұрғын үй салу, еңбекші жастарға арналған жатақханалар мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу және (немесе) реконструкциялау

829 825,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
155 866,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
131 700,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
131 700,0
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
678 559,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 411,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
15 411,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
662 255,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
74 455,0
002
Программа занятости
131 897,0
005
Государственная адресная социальная помощь
16 480,0
006
Оказание жилищной помощи
21 716,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
114 017,0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 688,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
900,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
53 628,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
95 917,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
8 166,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
137 593,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
2 798,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
893,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
893,0
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 580 234,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 646 565,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
622 533,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 988 338,0
072
Строительство служебного жилища, строительство и (или) реконструкция общежитий для трудовой молодежи и инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Дорожной карты занятости 2020