"2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне өзгерістермен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихатының 2016 жылғы 18 наурыздағы N 40-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 сәуірде N 3688 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104 бабының 5 тармағына, 109 бабының 1, 5 тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті туралы" Аққайың ауданы мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-1 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2016 жылғы 13 қаңтарда № 3547 тіркелген, 2016 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық ақтілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтыруларенгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға мына көлемде:
1) кірістер - 2648179мың теңге,
соның ішінде:
салықтық түсімдер- 389569 мың теңге,
салықтық емес түсімдер - 8327 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 8539 мың теңге,
трансферттердің түсімі -1861744 мың теңге;
2) шығындар - 2278910,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 11 626,5мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 19089,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 7463 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге,
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 0 мың теңге,
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -22358,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 22358,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі - 19089 мың теңге;
қарыздарды өтеу -7463 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -10732,2 мың теңге.";
7 тармақта:
1 абзац келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде нысаналы трансферттер жалпы сомасы 936108 мың теңге, соның ішінде дамуға 651915 мың теңге есепке алынсын:";
7) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
"7) "Жұмыспен қамту жол картасын 2020 бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 Қаулысымен бекітілген, Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерін дамытуға 12138 мың теңге, соның ішінде:
Шағалалы ауылында Мәдениет үй ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне -5008 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1 "О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 18 марта 2016 года N 40-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 апреля 2016 года N 3688
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктами 1, 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Аккайынского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района от 24 декабря 2015 года № 38-1 "О бюджете Аккайынского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3547 от 13 января 2016 года, опубликовано 19 января 2016 года в информационной правовой системе нормативных правовых актов Республики Казахстан "Әділет"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2016 - 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы - 2268179 тысяч тенге,
в том числе по:
налоговым поступлениям - 389569 тысяч тенге,
неналоговым поступлениям - 8327 тысяч тенге,
поступлениям от продажи основного капитала - 8539 тысяч тенге,
поступлениям трансфертов - 1861744 тысяч тенге;
2) затраты - 2278910,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование      - 11626,5 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты - 19089,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 7463 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами- 0 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге,
поступления от продажи финансовых активов
государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 22358,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета - 22358,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 19089 тысяч тенге;
погашение займов – 7463 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10732,2 тысяч тенге.";
в пункте 7:
абзац 1 изложить в следующей редакции:
"7. Учесть в бюджете района на 2016 год целевые трансферты в общей сумме 936108 тысяч тенге, в том числе на развитие 651915 тысяч тенге:";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7)12138 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020, утвержденной Постановлением Правительства Республики Казахстан № 636 от 19 июня 2013 года "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020", в том числе:
5008 тысяч тенге на проведение капитального ремонта Дома культуры в ауле Шагалалы;

Смирново № 1 орта мектебінің ғимаратын күрделі жөндеу өткізуіне - 5690 мың теңге;
"Чебурашка" бөбекханасын күрделі жөндеуіне 1140 мың теңге;
"Черкасс ОМ" КММ ғимаратын электросымдарын ағымды жөндеуіне 300 мың теңге;";
келесі мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) жергілікті бюджеттін залалдарын өтеу және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуіне 20151 мың теңге:
білім беру жүйесін ақпараттандыру 4006 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуіне 9514 мың теңге;
Рублевка орта мектебі үшін Газель автокөлік сатып алуына 6631 мың теңге.";
8 тармақтың 7) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"7) автомобиль жолдарының қызметін қамтамасыз етуіне 6868 мың теңге;";
9 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. Ауылдық елді мекендерінің әлеуметтік саласындағы мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер 19089,5 мың теңге есепке алынсын.";
келесі мазмұндағы 9-1 тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 9 қосымшаға сәйкес қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдыктары есебінен аудан бюджетінің шығындары қарастырылсын";

5690 тысяч тенге на проведение капитального ремонта здания Смирновской средней школы №1;
1140 тысяч тенге на проведение капитального ремонта ясли-сада "Чебурашка";
300 тысяч тенге на текущий ремонт электропроводки в здании КГУ "Черкасская СШ";";
дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) 20151 тысяч тенге на обеспечение компенсации потерь местных бюджетов и экономической стабилизации регионов:
4006 тысяч тенге на информатизацию системы образования;
9514 тысяч тенге на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
6631 тысяч тенге на приобретение автомашины Газель для Рублевской средней школы.";
подпункт 7) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"7) 6868 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог;";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в бюджете района бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 19089,5 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 9";

жоғары көрсетілген шешім осы шешімге 2 қосымшаға сәйкес 9 қосымшасымен толықтырылсын";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
V шақырылған ХХXХ сессия
төрағасы
А. Фильберт
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
Қ. Құрманбаев
Аққайың ауданы мәслихатының 2016 жылғы 18 наурыздағы № 40-1 шешіміне 1 қосымша

вышеуказанное решение дополнить приложением 9 согласно приложению 2 к настоящему решению";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
ХХXХ сессии V созыва
А. Фильберт
Секретарь маслихата
Аккайынского района
К. Курманбаев
Приложение 1 к решению маслихата Аккайынского района от 18 марта 2016 года № 40-1

22434
001
Ауданның экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20329
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1105
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1000
2
Қорғаныс
6303
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6303
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5159
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
944
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
200
4
Білім беру
1543072,9
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1524271,9
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12307
003
Жалпы білім беру
1279454,9
004
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
4006
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17010
006
Балаларға қосымша білім беру
44192
009
Мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
78393
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13785
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
14855
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
49609
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10181
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
18801
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
18801
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
148905
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144496
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

22434
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления
коммунальной собственностью района (города областного значения)
20329
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1105
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1000
2
Оборона
6303
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6303
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5159
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
944
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
200
4
Образование
1543072,9
464
Отдел образования района (города областного значения)
1524271,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12307
003
Общеобразовательное обучение
1279454,9
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
4006
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17010
006
Дополнительное образование для детей
44192
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
78393
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13785
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
14855
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
49609
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10181
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18801
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
18801
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
148905
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144496
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
500,0
15
Трансферттер
706,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
706,8
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
706,7
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
0,1

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
500
15
Трансферты
706,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
706,8
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
706,7
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
0,1