"2016-2018 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5-44-1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 12 шілдедегі № 6-4-2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 шілдеде № 3843 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармақ 1) тармақшасына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5-44-1 "2016-2018 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3545 тіркелген, 2016 жылғы 21 қаңтарда "Айыртау таңы" газетінде, 2016 жылғы 21 қаңтарда "Айыртауские зори" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған Айыртау ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 344 094,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 686 275,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 10 286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер – 15 779,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 631 754,0 мың теңге;
2) шығындар – 4 343 921,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 15 036,0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік кредиттер – 38 178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 142,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 27 000,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алуға – 27 000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 41 863,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (артықшылығын пайдалану) – 41 863,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсуі – 38 178,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу –23 142,0 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 26 827,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын (қоса беріледі).
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енеді.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының IV кезекті
сессиясының төрағасы
В.Казаркин
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы

О внесении изменений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 5-44-1 "О бюджете Айыртауского района на 2016-2018 годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 12 июля 2016 года № 6-4-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 июля 2016 года № 3843
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 5-44-1 "О бюджете Айыртауского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3545, опубликовано 21 января 2016 года в газете "Айыртау таңы", 21 января 2016 года в газете "Айыртауские зори") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет Айыртауского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 344 094,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 686 275,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 10 286,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 779,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 631 754,0 тысячи тенге;
2) затраты – 4 343 921,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 036,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38 178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 142,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 27 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 27 000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 41 863,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
41 863,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 38 178,0 тысяч тенге;
погашение займов – 23 142,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 827,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению (прилагается).
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель
IV очередной сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
В.Казаркин
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов Айыртауского района
Северо-Казахстанской области"

93 239,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
93 239,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
197 905,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
197 693,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
212,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
31 614,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 654,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 498,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
462,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 935,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 935,0
02
Қорғаныс
8 742,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 742,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 044,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
394,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
304,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
486,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
486,0
021
Елдi мекендерде жол жүрісі қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
486,0
04
Бiлiм беру
3 295 379,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 259 527,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 256,0
003
Жалпы білім беру
2 794 260,9
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
34 902,0
006
Балаларға қосымша білім беру
22 449,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
155 439,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

93 239,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
93 239,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
197 905,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
197 693,0
022
Капитальные расходы государственного органа
212,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
31 614,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 654,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 498,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
462,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 935,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
10 935,0
02
Оборона
8 742,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 742,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 044,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
394,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
304,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность.
486,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог районо (города областного значения)
486,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
486,0
04
Образование
3 295 379,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 259 527,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
11 256,0
003
Общеобразовательное обучение
2 794 260,9
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
34 902,0
006
Дополнительное образование для детей
22 449,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
155 439,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот) и ребенка(детей), оставшегося без попечения родителей

1 560,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
3 156,0
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 156,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 212,3
004
Азаматтардың жекелген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3 000,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
35 000,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелері қолдануды ұйымдастыру
50 000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 212,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 295,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
9 295,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 914,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 914,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
158 775,2
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
104 692,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 504,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
45 646,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
38 037,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
535,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10 970,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20 601,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 761,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4 900,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4 940,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
30 982,2
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 185,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 072,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 030,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
18 695,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

1 560,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
3 156,0
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 156,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 212,3
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3 000,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
35 000,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
50 000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 212,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 295,0
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
9 295,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5 914,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 914,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
158 775,2
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
104 692,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9 504,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
45 646,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
38 037,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
535,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 970,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20 601,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10 761,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
4 900,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4 940,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
30 982,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 185,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 072,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 030,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 695,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)