2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 11/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 3994 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 75 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. 1, 2 және сәйкесінше 3 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға, соның ішінде 2017 жылға арналған аудандық бюджеті, келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2708933,6 мың теңге, соның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 443917,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 57079,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен – 26927 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2181009,8 мың теңге;
2) шығындар – 2753914,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9844,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15946 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6101,7 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын (профициті) – -54825,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 54825,2 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 15945,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6101,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44981,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 22/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет кодексiне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық бюджетке 100 пайызда мөлшерде есептелетін төлем көздеріне салынбайтын, кірістеріне жеке табыстық салық;
аудандық бюджетке 84 пайызда мөлшерде есептелетін әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлігіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бензинге (авиациялықтан басқа) және дизелді жанармайға акциздер;
жер телімдерін пайдалануға ақы;
кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар;
консулдық жинақтардан және республикалық бюджетке есептелетін жинақтардан басқа мемлекеттік баж.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2016 года № 11/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 5 января 2017 года № 3994.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Мамлютского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы –2708933,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 443917,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 57079,5 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26927 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 2181009,8 тысяч тенге;
2) затраты – 2753914,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9844,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15946 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6101,7 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в
том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 54825,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 54825,2 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 15945,5 тысяч тенге;
погашение займов – 6101,7 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44981,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2017 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов зачисляемого в районный бюджет;
социального налога в размере 84 процента зачисляемого в районный бюджет;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Аудандық бюджеттің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның коммуналдық меншігінен басқа да кірістер;
аудандық бюджетке басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық бюджеттің кірістері мына негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауыл шаруашылық тағайындаудағы телімдерінен басқа, жер телімдерін сатудан түсімдер;
жер телімдерін жалға беру құқығын сатудан төлем.
5. Аудандық бюджеттің кірістері мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік несиелерді төлеуден түскен түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін.
6. Облыстық бюджеттен 2017 жылға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың жалпы сомасы 2095205 мың теңгеде ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттер мына мөлшерде ескерілсін:
1) 141,6 мың теңге – 2017 жылға тіл курстары бойынша тағылымдамадан өткен, мұғалімдерге ұстеме ақыға;
2) 1407 мың теңге - 2017 жылға негізгі қызметшіні оқуту кезеңіне орнын басуға мұғалімге үстеме ақыға;
3) 4156,0 мың теңге - "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге, соның ішінде:
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті төлеуге – 1858,2 мың теңге;
көмекшілердің еңбекақысын төлеуге – 1637 мың теңге,
кеңесшілердің еңбекақысын төлеуге – 660,8 мың теңге;
4) 4008,4 мың теңге – Мүгедектердің құқығын қамтамасыз ету және өмір сапасын жақсарту бойынша іс-шаралар Жоспарын жүзеге асыруға, соның ішінде:
міндетті гигиеналық құралдармен мүгедектерді қамтамасыз ету нормаларын арттыру – 3377,4 мың теңге,
ым тілі маманымен қызмет көрсету – 550 мың теңге;
5) 14722,5 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
көшуге демеу-қаржы беру – 7068 мың теңге,
жастар тәжірибесі – 3533,5 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 11.09.2017 № 19/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2017 № 22/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттер мына мөлшерде ескерілсін:
1) 2000 мың теңге – электрондық кітаптарды сатып алуға;
2) 9113 мың теңге - ЭКСПО-2017 қатысу үшін Астана қ. оқушыларды бағыттау үшін;
3) 892 мың теңге – жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу;
4) 30036,3 мың теңге – Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту Бағдарламасының аясында, соның ішінде:

3. Установить, что доходы районного бюджета формируется за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района;
другие доходы от коммунальной собственности района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступления районного бюджета формируются за счет
поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета.
6. Учесть в бюджете субвенцию, передаваемую из областного бюджета в бюджет района на 2017 год в сумме 2095205 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1) 141,6 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам на 2017 год;
2) 1407 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника на 2017 год;
3) 4156,0 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", в том числе:
на выплату обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" - 1858,2 тысяч тенге,
на оплату труда ассистентов – 1637 тысяч тенге,
на оплату труда консультантов -660,8 тысяча тенге;
4) 4008,4 тысяча тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3377,4 тысяч тенге,
оказание услуг специалиста жестового языка - 550 тысяча тенге;
5) 14722,5 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
предоставление субсидий на переезд – 7068 тысяч тенге,
молодежная практика – 3533,5 тысяч тенге
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 11.09.2017 № 19/2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Учесть в районном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
1) 2000 тысяч тенге – на приобретение электронных учебников;
2) 9113 тысяч тенге - для направления учащихся в город Астана для посещения ЭКСПО-2017;
3) 892 тысячи тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней;
4) 30036,3 тысяч тенге – в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства, в том числе:

қоныс аударғандар және оралмандар үшін баспананы жалдауға (жалға беру) беру бойынша шығындарды қалпына келтіруге демеу-қаржы – 10328,1 мың теңге;
ұялы орталықтардағы оқуды қоса, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімдік кәсіби оқыту – 19708,2 мың теңге;
5) 9247 мың теңге - оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
6) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.05.2017 № 15/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.05.2017 № 15/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
8) 10000 мың теңге – стадионды жөндеу;
9) 81 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағытталған ұйымдардың орналасқан жерлерінде жол белгілері мен нұсқауларды;
10) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.05.2017 № 15/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
11) алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 12.05.2017 № 15/3 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 06.03.2017 № 13/6 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.05.2017 № 15/3 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2017 № 19/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.11.2017 № 22/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 15945,5 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 22/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық маңызды қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалар тізімі 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті орындау үрдісінде секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізімі 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2017 жылға арналған мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына әлеуметтік көмекті көрсету түрлері бойынша шығындар сомасы 8463,8 мың теңгеде 8 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 22/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына аудандық бюджеттен 9 қосымшаға сәйкес трансферттерді бөлу бекітілсін ("Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы қаржы Министрінің 2015 жылғы 19 наурыздағы № 195 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 10704 тіркелген).

субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов – 10328,1 тысяч тенге,
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям, включая обучение в мобильных центрах – 19708,2 тысяч тенге
5) 9247 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников.
6) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017);
7) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017);
8) 10000 тысяч тенге – ремонт стадиона;
9) 81 тысяч тенге – установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
10) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017);
11) исключен решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 12.05.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017).
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2017 № 13/6 (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.05.2017 № 15/3 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.09.2017 № 19/2 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить в районном бюджете на 2017 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 15945,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить перечень бюджетных программ города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017-2019 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год согласно приложению 7.
12. Учесть расходы по видам социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан на 2017 год в сумме 8463,8 тысяч тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Утвердить распределение трансфертов из районного бюджета органам местного самоуправления на 2017 год, согласно приложению 9 (утверждены приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2015 года № 195 "Об утверждении Правил предоставления трансфертов органам местного самоуправления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10704).

13-1. 2017 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан, бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары бюджеттік бағдарламалар бойынша сомасы 44981,4 мың теңгеде 10 қосымшаға сәйкес бағытталсын.
Ескерту. Шешім 13-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 06.03.2017 № 13/6 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2017 жылға Мамлют ауданы жергілікті атқарушы органының резерві 40 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 22/2 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақыны толық көлемде төлеу қамтамасыз етілсін.
16 Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған құқығы бар мамандарға лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкалары белгіленсін.
17. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледi.
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Қошанов
Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданы
мәслихатының хатшысы
Р. Нұрмұқанова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Мамлют ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттiк мекемесi
басшысы

13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2017 года в сумме 44981,4 тысяч тенге на расходы по бюджетным программам, согласно приложению 10.
Сноска. Решение дополнено пунктом 13-1 в соответствии с решением маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 06.03.2017 № 13/6 (вводится в действие с 01.01.2017).
14. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мамлютского района на 2017 год в сумме 40 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения маслихата Мамлютского района Северо-Казахстанской области от 30.11.2017 № 22/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
15. Обеспечить выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
16. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель
сессии маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
А. Кошанов
Секретарь маслихата
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области
Р. Нурмуканова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Мамлютского района
Северо-Казахстанской области"

64302
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24723,5
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
24723,5
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
84397,6
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10618
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23955
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
62
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
8051
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
350
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
8187,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
33174
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
193961,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11663
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2350
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4142
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
5171
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18290
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13882
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
4408
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
163846,3
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
62503,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8463,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
517,4
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
37265
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
9279,3
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
16346,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

64302
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24723,5
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
24723,5
464
Отдел образования района (города областного значения)
84397,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10618
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23955
012
Капитальные расходы государственного органа
62
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
8051
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
350
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
8187,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
33174
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
193961,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11663
005
Государственная адресная социальная помощь
2350
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4142
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
5171
464
Отдел образования района (города областного значения)
18290
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13882
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
4408
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
163846,3
002
Программа занятости
62503,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8463,8
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
517,4
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37265
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
9279,3
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
16346,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
840
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
1821
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1200
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
205
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8669,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8584
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
85,9
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
33736
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
33736
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
3899
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3899
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3899
12
Көлiк және коммуникация
28696
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16255
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12255
045
Елді-мекендер көшелеріндегі автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
4000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12441
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
12441
13
Басқалар
19298,7
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
7132,7
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
840
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
1821
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1200
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья
животных и человека
205
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8669,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8584
007
Капитальные расходы государственного органа
85,9
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
33736
011
Проведение пртивоэпизоотических мероприятий
33736
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
3899
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
0
015
Капитальные расходы государственного органа
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3899
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
3899
12
Транспорт и коммуникации
28696
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16255
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
12255
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог улиц населенных пунктов
4000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12441
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
12441
13
Прочие
19298,7
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
7132,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства

882
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
8598
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8598
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25154
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25154
02
Қорғаныс
15045
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
15045
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3306
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4739
04
Білім беру
1982058
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
143234
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
43732
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
99502
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3467
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3467
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1764838
003
Жалпы білім беру
1694741
006
Балаларға қосымша білім беру
70097
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25943
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
25943
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
44576
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12349
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
14004
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
9010
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
574
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

882
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
8598
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
8598
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25154
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
25154
02
Оборона
15045
122
Аппарат акима района (города областного значения)
15045
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3306
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4739
04
Образование
1982058
464
Отдел образования района (города областного значения)
143234
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
43732
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
99502
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3467
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3467
464
Отдел образования района (города областного значения)
1764838
003
Общеобразовательное обучение
1694741
006
Дополнительное образование для детей
70097
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25943
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
25943
464
Отдел образования района (города областного значения)
44576
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12349
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
14004
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
9010
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
574
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению