"2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 27 сәуірдегі № 2/2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 17 мамырда N 3750 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 109-бабына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 06 сәуірдегі Заңының 26-бабына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 (2016 жылғы 13 қаңтарда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3542 болып тіркелді, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Көтерілген тың" аудандық газетінде, 2016 жылғы 26 қаңтарда "Нива" аудандық газетінде жарияланды) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2016 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 1 915 067 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 284 323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 624 717 мың теңге;
2) шығындар – 1 924 560 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 316 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 1 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 1 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 17 584 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17 584 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 907 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 316 мың теңге;
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 10 993 мың теңге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 455 694 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 27 418 мың теңге – 2016 жылға арналған Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
2) 6 664 мың теңге – "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2016 года № 2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 17 мая 2016 года № 3750
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 26 Закона Республики Казахстан от 06 апреля 2016 года "О правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3542 от 13 января 2016 года, опубликовано 26 января 2016 года в районной газете "Көтерілген тың", 26 января 2016 года в районной газете "Нива"), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 915 067 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 284 323 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 624 717 тысяч тенге;
2) затраты – 1 924 560 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 591 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 9 316 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 584 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17 584 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 15 907 тысяч тенге;
погашение займов – 9 316 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 993 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 455 694 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 27 418 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2016 год;
2) 6 664 тысячи тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 133 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

3) 3 288 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
4) 4 996 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
5) 331 651 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
6) 53 678 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
7) 27 999 мың теңге – жергілікті бюджеттердің шығындарын және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге, оның ішінде:
- 4 406 мың теңге – оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
- 3 472 мың теңге – білім беру саласы үшін компьютерлерді сатып алуға;
- 20 121 мың теңге – "Комсомольский орта мектебі" мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеуге.";
мына мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:
"9-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 60 980 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
- 745 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Сәбит Мұқанов атындағы Тимирязев жалпы білім беретін мектеп-гимназиясы" мемлекеттік мекемесінің жылыту жүйесін күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
- 7 691 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы әкімдігінің "Радуга" бөбекжай-балабақшасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
- 50 000 мың теңге – "Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының Дмитриевка ауылына Есіл топты су құбырынан таратушы желіні қайта жаңарту" жобасын іске асыруға;
- 2544 мың теңге – энзоотиялық ауруларға қарсы профилактикалық іс-шараларды жүргізуге;
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 9 862 мың теңге сомасында бекітілсін.".

3) 3 288 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 4 996 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 331 651 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
6) 53 678 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) 27 999 тысяч тенге – на обеспечение потерь местного бюджета и экономической стабильности регионов, в том числе:
- 4 406 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
- 3 472 тысяч тенге – на приобретение компьютеров для отрасли образование;
- 20 121 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания государственного учреждения "Комсомольская средняя школа".";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 60 980 тысяч тенге в следующих размерах:
- 745 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт системы отопления государственного учреждения "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
- 7 691 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Ясли-сад "Радуга" акимата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
- 50 000 тысяч – на реализацию проекта "Реконструкция водовода Ишимского группового водопровода с отводом на село Дмитриевка Тимирязевского района Северо-Казахстанской области";
- 2 544 тысяч тенге – на проведение профилактических мероприятий против энзоотических болезней.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 9 862 тысяч тенге.".

9 680
001
Жергіліктті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 680
2
Қорғаныс
5 704
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 704
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 872
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 416
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
416
4
Бiлiм беру
1 300 706
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
541
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
541
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 272 736
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 343
003
Жалпы білім беру
1 100 874
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 113
006
Балалар үшін қосымша білім беру
42 100
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
520
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
39 770
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдер
6 157
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
7 618
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
27 418
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
29 674
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 429
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27 429
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74 367
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73 268
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9 680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 680
2
Оборона
5 704
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 704
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 872
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 416
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
416
4
Образование
1 300 706
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
541
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
541
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 272 736
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 343
003
Общеобразовательное обучение
1 100 874
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 113
006
Дополнительное образование для детей
42 100
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
520
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
39 770
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 157
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
7 618
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27 418
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 674
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 429
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27 429
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
74 367
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73 268
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения