"2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 29 наурыздағы № 2/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 6 сәуірде N 3682 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексі 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне (2016 жылдың 13 қаңтарында № 3544 нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізімінде тіркелген, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Парыз" газетінде, 2016 жылғы 22 қаңтарында аудандық "Новатор" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісіне 1, 2, 3 қосымшаларға сай бекітілсін, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемде:
1) кіріс – 2 595 992 мың теңге, соның ішінде келесілер бойынша:
салықтық түсімдер – 311 763 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 419 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түскен түсімдер – 2 500 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 2 278 310 мың теңге;
2) шығындар – 2 596 972,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 4 171 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несие – 6 363 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 2 192 мың теңге;
4) қаржылық активтармен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатқаннан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті(профициті) – -5 151,3 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 5 151,3 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 6 363 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 192 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 980,3 мың теңге.";
8 тармақ келесі басылымда баяндалсын:
"8. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте мақсатты трансферттер және бюджеттік несиелер 831 801 мың теңге сомасында бекітілсін:
1) 560 691 мың теңге – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын азаматтық қызметшілердің еңбек ақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшу, сондай-ақ оларға лауазымдық еңбекақысына ай сайынғы үстемеақы төлеу үшін;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 марта 2016 года № 2/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2016 года № 3682
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете на 2016 – 2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3544 13 января 2016 года, опубликовано 22 января 2016 года в районной газете "Парыз", 22 января 2016 года в районной газете "Новатор") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 595 992 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 311 763 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 278 310 тысяч тенге;
2) затраты – 2 596 972,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 171 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 6 363 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 192 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 151,3 тысяч тенге;
6) финансирование      дефицита (использование профицита) бюджета – 5 151,3 тысяч тенге;
поступление займов – 6 363 тысяч тенге;
погашение займов – 2 192 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 980,3 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить в районном бюджете на 2016 год целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты в сумме 831 801 тысяч тенге:
1) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 560 691 тысяч тенге;

2) 7 996 мың теңге - агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
3) 53 060 мың теңге - әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын төлеу деңгейін арттыруға;
4) 1 385 мың теңге - азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штатты санын ұстауға;
5) 173 204 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын жүзеге асыру үшін;
6) 6 239 мың теңге – 2012-2018 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында мүгедектердің өмір сапасын жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету бойынша Іс-шаралар жоспарын жүзеге асыруға;
7) 6 363 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республика бюджетінен бюджеттік несиелер;

2) на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 7 996 тысяч тенге.
3) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 53 060 тысяч тенге;
4) на содержание штатной численности отдела регистрации актов гражданского состояния - 1 385 тысяч тенге.
5) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 173 204 тысяч тенге;
6) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы – 6 239 тысяч тенге;
7) бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов – 6 363 тысяч тенге.

8) мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу – 13 720 мың теңге;
9) ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары – 4 798 мың теңге;
10) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу – 4 345 мың теңге.";
көрсетілген шешімдегі 1, 4, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына келісті жаңа редакцияда мазмұндалсын.

8) приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования – 13 720 тысяч тенге;
9) капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования – 4 798 тысяч тенге;
10) ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 4 345 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

9454,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24158,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23057,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
196,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
905,0
02
Қорғаныс
3198,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3198,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2998,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
100,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
100,0
04
Білім беру
1937981,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
27853,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
27853,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3792,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3792,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1881232,0
003
Жалпы білім беру
1594962,0
006
Балаларға қосымша білім беру
59938,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
479,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
173204,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10813,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8338,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
23339,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорысыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
5361,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4798,0
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25104,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру

9454,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24158,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23057,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
196,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
905,0
02
Оборона
3198,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3198,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2998,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
100,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
100,0
04
Образование
1937981,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
27853,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
27853,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3792,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
3792,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1881232,0
003
Общеобразовательное обучение
1594962,0
006
Дополнительное образование для детей
59938,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
479,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
173204,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10813,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8338,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
23339,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
5361,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4798,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25104,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5328,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5328,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7798,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7798,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13160,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9611,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
3549,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7390,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7390,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
70845,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1794,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
1794,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
14549,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14549,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
47035,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16002,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
250,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
700,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымлдастыру
300,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1013,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
28770,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
7467,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7467,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
7494,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
7494,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7494,0
12
Көлік және коммуникация
66970,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
22231,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5328,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5328,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7798,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7798,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13160,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9611,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
3549,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7390,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7390,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
70845,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1794,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
1794,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
14549,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
14549,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
47035,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16002,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
250,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
700,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
300,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1013,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
28770,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
7467,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
7467,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
7494,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
7494,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
7494,0
12
Транспорт и коммуникации
66970,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
22231,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах

Шал ақын ауданы мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне 4 қосымша
2016 жылға арналған Сергеевка қаласы мен селолық округтер әкімдері аппараттарының бюджеті
Округтер атауы
123.001 Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123.005.000 Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру

Приложение 4 к решению маслихата района Шал акына от 23 декабря 2015 года № 44/1
Бюджет аппаратов акимов сельских округов и города Сергеевка на 2016 год
Наименование округа
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа 123.001.
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности 123.005.000