2017 - 2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 64-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 30 желтоқсанда № 3743 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 207-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облыстық мәслихатының 16.03.2018 № 207-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және облыс әкімдігі ұсынған 2017–2019 жылдарға арналған облыстық бюджет жобасын қарап, VІ шақырылған облыстық мәслихат VІІІ сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017–2019 жылдарға арналған облыстық бюджет тиiсiнше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2017 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 185 536 332 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 414 548 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 630 518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 236 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 113 489 030 мың теңге;
2) шығындар – 209 961 258 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 2 574 337 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 4 477 573 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 1 903 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – -6 076 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 6 076 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -26 993 187 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 26 993 187 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 911 690 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 071 792 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26 141 834 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 23.06.2017 № 121-VI: 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Атырау қаласы мен аудандар бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2017 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Жылыой ауданына – 90% және Атырау қаласына – 58%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат, Махамбет, Жылыой аудандарына және меншікті облыстық бюджетке – 100%;
Атырау қаласына – 50%;
әлеуметтік салық бойынша:

Об областном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Атырауского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 64-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 30 декабря 2016 года № 3743. Утратило силу решением Атырауского областного маслихата от 16 марта 2018 года № 207-VI
Сноска. Утратило силу решением Атырауского областного маслихата от 16.03.2018 № 207-VI (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом области проект областного бюджета на 2017-2019 годы, областной маслихат VІ созыва на VІІІ сессии РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 185 536 332 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 69 414 548 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 630 518 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 236 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 113 489 030 тысяч тенге;
2) затраты – 209 961 258 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 574 337 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 477 573 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 903 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – -6 076 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 6 076 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -26 993 187 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 26 993 187 тысяч тенге:
поступление займов – 2 911 690 тысяч тенге;
погашение займов – 2 071 792 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26 141 834 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 23.06.2017 № 121-VI; от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить на 2017 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджеты районов и города Атырау в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
Жылыойскому району - 90% и городу Атырау – 58%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому, Махамбетскому, Жылыойскому районам и собственно-областному бюджету – 100%;
городу Атырау – 50%;
по социальному налогу:

Құрманғазы, Индер, Исатай, Қызылқоға, Мақат және Жылыой аудандарына – 100%; Махамбет ауданына - 90% және Атырау қаласына – 60%;
меншікті облыстық бюджетке – 100%.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 23.06.2017 № 121-VI ; 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алымдардың 2017 жылға арналған көлемдері 85 643 986 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жылыой ауданынан – 15 517 297 мың теңге;
Атырау қаласынан – 70 126 689 мың теңге көзделсiн.
4. Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерлері 2017 жылға 16 456 087 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Құрманғазы ауданы – 4 965 204 мың теңге;
Индер ауданы – 3 378 458 мың теңге;
Исатай ауданы – 1 485 505 мың теңге;
Қызылқоға ауданы – 3 697 730 мың теңге;
Мақат ауданы – 1 629 830 мың теңге;
Махамбет ауданы – 1 299 360 мың теңге көзделсiн.
5. 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
6. 2017 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
7. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
халықаралық маңызы бар іс-шараларды өткізу уақытында қоғамдық тәртіпті сақтауды қамтамасыз етуге – 55 398 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға – 6 500 мың теңге;
ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға – 118 378 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 48 017 мың теңге;

Курмангазинскому, Индерскому, Исатайскому, Кзылкогинскому, Макатскому и Жылыойскому районам - 100%; Махамбетскому району - 90% и городу Атырау – 60%;
собственно-областному бюджету – 100%.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 23.06.2017 № 121-VI; от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Предусмотреть на 2017 год объемы бюджетных изъятий из районных и городского бюджетов в областной бюджет в сумме 85 643 986 тысяч тенге, в том числе:
Жылыойского района - 15 517 297 тысяч тенге;
города Атырау – 70 126 689 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2017 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты, в сумме 16 456 087 тысяч тенге, в том числе:
Курмангазинскому району - 4 965 204 тысяч тенге;
Индерскому району - 3 378 458 тысяч тенге;
Исатайскому району - 1 485 505 тысяч тенге;
Кызылкугинскому району - 3 697 730 тысяч тенге;
Макатскому району - 1 629 830 тысяч тенге;
Махамбетскому району – 1 299 360 тысяч тенге.
5. Установить с 1 января 2017 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
6. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
55 398 тысяч тенге – на обеспечение охраны общественного порядка во время проведения мероприятий международного значения;
6 500 тысяч тенге – на субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
118 378 тысяч тенге – на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
48 017 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;

"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 61 839 мың теңге;
жергілікті деңгейде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге – 4 761 585 мың теңге;
саламатты өмір салтын насихаттауға – 79 028 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге – 148 882 мың теңге;
амбулаториялық деңгейде дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, сондай-ақ балаларға арналған және емдік мамандандырылған тамақ өнімдерін сатып алуға – 4 001 514 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 212 997 мың теңге;
кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге – 17 866 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 291 459 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін.
ішкі істер органдары қызметкерлерінің сыныптық біліктілігі үшін үстемеақы мөлшерлерін ұлғайтуға – 28 426 мың теңге;
ішкі істер органдарының бөлімшелерін материалдық-техникалық жарақтандыруға – 7 636 мың теңге;
инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 1 127 780 мың теңге;
ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге – 195 360 тенге;
бензин және дизель отынына акциздердің жоғарылатылған мөлшерлемелерінің кезеңін қысқарту нәтижесіндегі шығындарды өтеу үшін – 1 818 326 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2017 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 258 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 23.06.2017 № 121-VI ; 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
9. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға - 8 916 918 мың теңге;
тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға - 1 379 148 мың теңге;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 590 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 3 500 000 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).

61 839 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4 761 585 тысяч тенге – на оказание гарантированного объема бесплатной медицинской помощи на местном уровне;
79 028 тысяч тенге – на пропаганду здорового образа жизни;
148 882 тысяч тенге – на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
4 001 514 тысяч тенге – на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, а также специализированных продуктов детского и лечебного питания на амбулаторном уровне;
212 997 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
17 866 тысяч тенге – на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
291 459 тысяч тенге – на развитие рынка труда.
28 426 тысяч тенге - на увеличение размеров надбавки за классную квалификацию сотрудников органов внутренних дел;
7 636 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение подразделений органов внутренних дел;
1 127 780 тысяч тенге - на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
195 360 тысяч тенге – на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел;
1 818 326 тысяч тенге – для компенсации потерь в результате сокращения периода повышенных ставок акцизов на бензин и дизельное топливо.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2017 год в сумме 258 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 23.06.2017 № 121-VI; от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
8 916 918 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1 379 148 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья;
590 000 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
3 500 000 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

10. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 173 579 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
11. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 43 060 мың теңге сомасында кредиттер көзделгенi ескерілсін.
12. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне келесідей көлемдерде:
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларды іске асыруға – 331 048 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеу және жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға – 3 363 680 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделсін.
білім беру мекемелерін материалдық–техникалық қамтамасыз ету және күрделі жөндеу үшін – 814 259 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға – 1 185 884 мың теңге;
мәдениет нысандарын ұстауға, материалдық–техникалық базасын нығайту және күрделі жөндеуге – 314 854 мың теңге;
әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге – 44 956 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге – 141 111 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге – 397 233 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін күрделі жөндеуге – 63 225 мың теңге;
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласына арнайы техника мен құралдар сатып алуға – 749 144 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру жұмыстарын ұйымдастыру және саябақтарды күрделі жөндеу үшін – 104 177 мың теңге;
автокөлік жолдарын ағымдағы ұстау және құжаттарын дайындау шығындарына – 113 204 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мақсатында ведомстволық бағыныстағы мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға – 116 560 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізу үшін – 225 896 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізуге – 1 142 570 мың теңге;
ескерткіштер сатып алу және орнатуға – 57 566 мың теңге;
аудандық мәслихаттар аппараттарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жабдықтауға – 39 960 мың теңге;
мемлекеттік органдар аппараттарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жабдықтауға – 98 079 мың теңге;
халықтың тыныс-тіршілігін сипаттайтын хабарларды телеарналар арқылы эфирге шығару санын көбейтуге – 5 100 мың теңге;
мүмкіндіктері шектеулі тұлғалар үшін пандустар орнатуға – 4 000 мың теңге;
әлеуметтіқ қорғау ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жабдықтауға – 15 869 мың теңге;

10. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме 173 579 тысяч тенге на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
11. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты в сумме 43 060 тысяч тенге на содействие развитию предпринимательства в моногородах.
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые текущие трансферты бюджетам районов и бюджету города Атырау в следующих размерах:
331 048 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства;
3 363 680 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и капитальный ремонт автомобильных дорог.
814 259 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение и капитальный ремонт организаций образования;
1 185 884 тысячи тенге – на текущее содержание учреждений образования;
314 854 тысяч тенге - на содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт организаций культуры;
44 956 тысяч тенге - на капитальный ремонт административного здания;
141 111 тысяча тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
397 233 тысяч тенге - на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
63 225 тысяч тенге – на капитальный ремонт системы водоснабжения и водоотведения;
749 144 тысяч тенге - на приобретение спецтехники и оборудования для жилищно-коммунального хозяйства;
104 177 тысяч тенге - на организацию работ по благоустройству населенных пунктов и капитальный ремонт парков;
113 204 тысяч тенге - на оформление документов и текущее содержание автомобильных дорог;
116 560 тысячи тенге – на укрепление материально-техническое базы подведомственных организаций для обеспечения ветеринарной безопасности;
225 896 тысяч тенге - на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
1 142 570 тысяч тенге - на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования;
57 566 тысяч тенге - на приобретение и установку памятников;
39 960 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов районных маслихатов;
98 079 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов государственных органов;
5 100 тысяч тенге - на увеличение количества выхода в эфир через телеканалы передач характеризующей повседневной жизни населения;
4 000 тысяч тенге - на обустройство пандусов для лиц с ограниченными возможностями;
15 869 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений социальной защиты;

спорт ұйымдарын ағымдағы ұстау және материалды-техникалық жабдықтауға – 46 179 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтау жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге – 41 624 мың теңге;
күн энергиясынан жұмыс жасайтын көше жарығының шамдарын сатып алу және орнатуға – 6 700 мың теңге;
мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) құжаттарын дайындауға және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге – 2 857 мың теңге;
ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету шараларына – 54 307 мың теңге;
ауылдық жерге келген жас мамандарға әлеуметтік қолдау көрсетуге – 1 430 мың теңге;
бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан нысандардың құжаттарын рәсімдеуге – 52 000 мың теңге;
мемлекеттік мекемелерде энергетикалық аудитті жүргізуге – 68 556 мың теңге;
бруцелезбен ауыратын, санитариялық союға бағытталған ауыл шаруашылығы малдардың (ірі қара және ұсақ малдың) құнын (50%-ға дейін) өтеуге – 12 360 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 23.06.2017 № 121-VI; 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте Атырау қаласы және аудандар бюджеттеріне:
көлік инфрақұрылымы объектілерінің жобалау-сметалық құжаттамасын жасақтауға және салуға, сондай-ақ автомобиль жолдарын жаңғыртуға – 1 187 282 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 2 411 523 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және салуға – 139 417 мың теңге;
жобалау-сметалық құжаттама жасақтау және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым құрылысына – 1 667 897 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 103 833 мың теңге;
абаттандыру нысандарын салуға – 157 668 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға – 739 567 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 20 000 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 6 688 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға – 47 393 мың теңге;
ауыл шарушылығы объектілерін дамытуға – 298 435 мың теңге;
мемлекеттік органдар нысандарын дамытуға – 17 903 мың теңге.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI; 23.06.2017 № 121-VI; 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).

46 179 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение учреждений спорта;
41 624 тысяч тенге - на обеспечение функционирования системы водоснабжения населенных пунктов;
6 700 тысяч тенге - на приобретение и установку ламп уличного освещения, работающих на солнечной энергии;
2 857 тысяч тенге - на оформление документов скотомогильников (биотермических ям) и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
54 307 тысяч тенге - на мероприятия по обеспечению ветеринарной безопасности;
1 430 тысяч тенге - на оказание социальной поддержки молодым специалистам прибывшим в сельскую местность;
52 000 тысяч тенге - на оформление документов для объектов, строящихся за счет бюджетных средств;
68 556 тысяч тенге - на проведение энергетического аудита в государственных учреждениях;
12 360 тысяч тенге - на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направленных на санитарный убой.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 23.06.2017 № 121-VI; от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год целевые трансферты на развитие районным бюджетам и бюджету города Атырау в следующих размерах:
1 187 282 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство объектов транспортной инфраструктуры, а также на реконструкцию автомобильных дорог.
2 411 523 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
139 417 тысяч тенге – на проектирование и строительство жилья коммунального жилищного фонда;
1 667 897 тысяч тенге - на разработку проектно-сметной документации и строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
103 833 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
157 668 тысяч тенге - на строительство объектов благоустройства;
739 567 тысяч тенге - на развитие теплоэнергетической системы;
20 000 тысяч тенге - на развитие коммунального хозяйства;
6 688 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
47 393 тысяч тенге – на развитие объектов культуры;
298 435 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
17 903 тысяч тенге - на развитие объектов государственных органов.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI; от 23.06.2017 № 121-VI; от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

14. Облыстық бюджетте 2017 жылға жергілікті атқарушы органдар қарызын өтеу және борышына қызмет көрсету үшін 2 119 246 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облыстық мәслихатының 28.09.2017 № 151-VI; 13.12.2017 № 166-VI шешімдерімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
15. 2017 жылдың 31 желтоқсанға жергілікті атқарушы органдар лимитіндегі борышы 14 552 648 мың теңге сомасында белгіленсін.
16. 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Тасимов) жүктелсін.
18. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
19. 2017 жылға арналған облыстық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуына жергілікті атқарушы органдарға – 587 000 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
Ескерту. 19-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
20. 15 1 257 011 "Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару" бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 513 000 теңге кассалық шығындары 15 1 257 053 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару" бағдарламасына жылжытылсын.

14. Предусмотреть в областном бюджете на 2017 год 2 119 246 тысяч тенге для погашения и обслуживания долга местного исполнительного органа.
Сноска. Пункт 14 с изменением, внесенным решением Атырауского областного маслихата от 28.09.2017 № 151-VI; от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
15. Установить лимит долга местных исполнительных органов на 31 декабря 2017 года в размере 14 552 648 тысяч тенге.
16. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год согласно приложению 4.
17. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии областного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов (А. Тасимов).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
19. Учесть, что в областном бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты местным исполнительным органам в сумме – 587 000 тысяч тенге на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства.
Сноска. Решение дополнено пунктом 19 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
20. Произведенные кассовые расходы по программе 15 1 257 011 "Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов" в сумме 12 513 000 тенге перенести на программу 15 1 257 053 "Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".

Ескерту. 20-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 17.03.2017 № 92-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
21. "Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар" бағдарламасы бойынша жұмсалған 15 230 932 теңге 71 тиын кассалық шығындары "120 Облыс әкімінің аппараты" әкімшісінің 02 1 120 010 кодынан "736 Облыстың жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау басқармасы" әкімшісінің 02 1 736 003 кодына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 20 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 17.03.2017 № 92-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
21. Произведенные кассовые расходы в сумме 15 230 932 тенге 71 тиын по программе "Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности" с кода 02 1 120 010 по администратору "120 Аппарат акима области" перенести на код 02 1 736 003 администратора "736 Управление по мобилизационной подготовке и гражданской защите области".

Ескерту. 21-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 23.06.2017 № 121-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
22. "Аумақтық қорғанысты дайындау және облыстық ауқымдағы аумақтық қорғаныс" бағдарламасы бойынша жұмсалған 12 393 725 теңге 67 тиын кассалық шығындары "120 Облыс әкімінің аппараты" әкімшісінің 02 1 120 011 кодынан "736 Облыстың жұмылдыру даярлығы және азаматтық қорғау басқармасы" әкімшісінің 02 1 736 007 кодына жылжытылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 21 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 23.06.2017 № 121-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
22. Произведенные кассовые расходы в сумме 12 393 725 тенге 67 тиын по программе "Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона областного масштаба" с кода 02 1 120 011 по администратору "120 Аппарат акима области" перенести на код 02 1 736 007 администратора "736 Управление по мобилизационной подготовке и гражданской защите области".

Ескерту. 22-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 23.06.2017 № 121-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
23. Облыстық бюджетте тұрғын үй салуға арналған мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару арқылы 1 300 000 мың теңге қарыздардың түсімдері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 23-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 28.09.2017 № 151-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).

Сноска. Решение дополнено пунктом 22 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 23.06.2017 № 121-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
23. Учесть, что в областном бюджете предусмотрены поступления займов от выпуска государственных ценных бумаг 1 300 000 тысяч тенге для финансирования строительства жилья.
Сноска. Решение дополнено пунктом 23 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 28.09.2017 № 151-VI (вводится в действие с 01.01.2017).

24. 05 9 253 033 "Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары" бағдарламасы 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасының 418 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігі бойынша жұмсалған 371 151 091 теңге 63 тиын кассалық шығындары 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" кіші бағдарламасының 418 "Мемлекеттік кәсіпорындарды материалдық-техникалық жарақтандыру" ерекшелігіне жылжытылсын.

24. Произведенные кассовые расходы по специфике 418 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" программы 05 9 253 033 "Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения" в сумме 371 151 091 тенге 63 тиын перенести на специфику 418 "Материально-техническое оснащение государственных предприятий" подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета.

Ескерту. 24-тармақпен толықтырылды- Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2017 № 166-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Сессия төрағасы А. Абдолов
Мәслихат хатшысы C. Лұқпанов
Облыстық мәслихаттың VІІІ сессиясының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 64-VІ шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облыстық мәслихатының 13.12.2017 № 166-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

Сноска. Решение дополнено пунктом 24 в соответствии с решением Атырауского областного маслихата от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Председатель сессии А. Абдолов
Секретарь маслихата С. Лукпанов
Приложение 1 к решению VІІІ сессии областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 64-VІ
Областной бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Атырауского областного маслихата от 13.12.2017 № 166-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

3967150
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3095337
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1148922
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
894009
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
129053
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
370663
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
107183
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
225271
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
61839
261
Облыстың білім басқармасы
233913
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
182738
037
Әлеуметтік сауықтандыру
51175
271
Облыстың құрылыс басқармасы
21000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
21000
2
Әлеуметтiк көмек
636654
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
636654
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
636654
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1309761
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1208627
001
Жергілікті деңгейде облыстық жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету үшін және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109121
018
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
2307
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
1635
037
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, іс-шараларын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
620872
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3967150
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3095337
1
Социальное обеспечение
1148922
256
Управление координации занятости и социальных программ области
894009
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
129053
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
370663
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
107183
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
225271
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу"
61839
261
Управление образования области
233913
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
182738
037
Социальная реабилитация
51175
271
Управление строительства области
21000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
21000
2
Социальная помощь
636654
256
Управление координации занятости и социальных программ области
636654
003
Социальная поддержка инвалидов
636654
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1309761
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1208627
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
109121
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
2307
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
1635
037
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
620872
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы

231614
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
61524
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
16864
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
23337
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1139639
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1139639
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1139639
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
400072
011
Аудандарың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
739567
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
4154554
1
Ауыл шаруашылығы
2974546
719
Облыстық ветеринария басқармасы
19475
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16408
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1067
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысалы трансферттер
2000
737
Облыстың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
2955071
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70896
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
10718
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
290
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
64272
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
58359
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
6439
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6763
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау

231614
003
Капитальные расходы государственного органа
200
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
61524
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16864
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
23337
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1139639
1
Топливо и энергетика
1139639
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1139639
007
Развитие теплоэнергетической системы
400072
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
739567
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
4154554
1
Сельское хозяйство
2974546
719
Управление ветеринарии области
19475
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16408
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1067
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2000
737
Управление сельского хозяйства и ветеринарии области
2955071
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
70896
002
Поддержка семеноводства
10718
003
Капитальные расходы государственного органа
290
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
64272
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
58359
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
6439
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6763
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)

Облыстық мәслихаттың VІІІ сессиясының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы № 64-VІ шешіміне 4-қосымша
2017 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық аурулармен ауыратын науқастарды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
_____________________

Приложение 4 к решению VІІІ сессии областного маслихата от 12 декабря 2016 года №64-VІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2017 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
Проведение патологоанатомического вскрытия
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
__________________