Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 2 қарашадағы № 87-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 24 қарашада № 3686 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2017 жылғы 24 мамырдағы № 165-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 24.05.2017 № 165-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-3-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы қаулысына сәйкес және аудан әкімдігінің ұсынысы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала, жастар саясаты, заңдылық және құқықтық мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы М. Қуаншалиев) жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 1-ші қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таралады.
Аудандық мәслихаттың
кезектен тыс VІІ сессия
төрағасының міндетін атқарушы,
мәслихат хатшысы
Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 2 қарашадағы № 87-VІ шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың 2016 жылғы 2 қарашадағы № 87-VІ шешімімен бекітілген
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
1. Осы Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 2-3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді.

Об утверждении правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 2 ноября 2016 года № 87-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 24 ноября 2016 года № 3686. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 24 мая 2017 года № 165-VI
Сноска. Утратило силу решением Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 24.05.2017 № 165-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" и предложением районного акимата районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настояшего решения возложить на постоянную комиссию (председатель М. Куаншалиев) районного маслихата по вопросам социальной сферы, молодҰжной политики, законодательства и права.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Исполняющий обязанности
председателя внеочередной
VII сессии районного маслихата,
секретарь маслихата
Б. Жугинисов
Приложение к решению районного маслихата № 87-VI от 2 ноября 2016 года
Утвержденный решением районного маслихата № 87-VI от 2 ноября 2016 года
Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
1. Настоящие правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан".

1. Жалпы ережелер
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер - жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия - өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша аудан әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар – шартты ақшалай көмек алу үшін жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөліміне жүгінген үміткермен консультациялар өткізу, әңгімелесу, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын іске асыру кезеңінде адамды (отбасын) сүйемелдеу, атқарылған жұмыс туралы мониторинг жүргізу және есеп жасау үшін жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі шарт негізінде тартатын, халықты әлеуметтік қорғау, ауыл шаруашылығы органдары мен ұйымдарының және өзге де ұйымдардың мамандарымен өзара іс-қимыл жасайтын адамдар;
4) ең төмен күнкөріс деңгейі - облыстағы статистикалық орган есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
5) жүгінген күні – барлық қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне шартты ақшалай көмек тағайындауға өтініш берілген ай;
6) мереке күндері - Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі – атаулы әлеуметтік көмек)–жан басына шаққандағы орташа айлық табысы облыста, белгіленген кедейлік шегінен төмен жеке тұлғаларға (отбасыларға) мемлекет ақшалай нысанда беретін төлем;
8) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісім шарты (бұдан әрі – әлеуметтік келісім шарт) – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін отбасы атынан әрекет ететін еңбекке қабілетті жеке тұлға мен уәкілетті орган арасындағы тараптардың құқықтары мен міндеттерін айқындайтын келісім;
9) отбасының жиынтық табысы – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі №237-ө бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5757 тіркелген) Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеу ережесіне сәйкес есептелетін, шартты ақшалай көмек тағайындауға жүгінген айдың алдындағы 3 айда ақшалай, сол сияқты заттай нысанда алынған табыстың жалпы сомасы;

1. Общие положения
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты - события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия - комиссия, создаваемая решением акима района по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) консультанты по социальной работе – лица, привлекаемые отделом занятости, социальных программ на договорной основе для проведения консультаций, собеседований с претендентом, обратившимся в отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния для получения обусловленной денежной помощи, сопровождения лица (семьи) в период реализации социального контракта активизации семьи, проведения мониторинга и составления отчета о проделанной работе, взаимодействующие со специалистами органов и организаций социальной защиты населения, сельского хозяйства и иных организаций;
4) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики в области;
5) дата обращения – месяц подачи заявления за назначением обусловленной денежной помощи в уполномоченный орган или к акиму сельского округа со всеми необходимыми документами;
6) праздничные дни - дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
7) государственная адресная социальная помощь (далее – адресная социальная помощь) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом ниже черты бедности, установленной в области;
8) социальный контракт активизации семьи (далее - социальный контракт) – соглашение между трудоспособным физическим лицом, выступающим от имени семьи для участия в проекте "Өрлеу" и уполномоченным органом, определяющее права и обязанности сторон;
9) совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных как в денежной, так и натуральной форме, за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением обусловленной денежной помощи, рассчитываемая в соответствии с Правилами исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи, утвержденными приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757);

10) отбасыға көмектің жеке жоспары (бұдан әрі – жеке жоспар) – уәкілетті орган өтініш берушімен бірлесіп әзірлеген жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу бойынша іс-шаралар кешені;
11) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы - отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
12) "Өрлеу" жобасы – отбасының (адамның) еңбекке қабілетті мүшелерінің жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделуден өтуі шартымен отбасына (адамға) шартты ақшалай көмек беру бағдарламасы;
13) өтініш беруші – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан өтініш білдірген адам;
14) өмірлік қиын жағдай - азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
15) уәкілетті орган - жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын ауданның халықты әлеуметтік қорғау саласындағы атқарушы органы;
16) уәкілетті ұйым – "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
17) үміткер – "Өрлеу" жобасына қатысу үшін өз атынан және отбасы атынан жүгінген адам;
18) учаскелік комиссия - әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасыларының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
19) шартты ақшалай көмек (бұдан әрі – ШАК) – отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісім шартының талаптары бойынша жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен жеке тұлғаларға немесе отбасыларға мемлекет беретін ақшалай нысандағы төлем;
20) шекті шама - әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
3. Осы қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органдармен (бұдан әрі-ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
4. "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабында және "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" 2005 жылғы 13 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.

10) индивидуальный план помощи семье (далее – индивидуальный план)–комплекс разработанных уполномоченным органом совместно с заявителем мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации;
11) среднедушевой доход семьи (гражданина) - доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
12) проект "Өрлеу" – программа предоставления обусловленной денежной помощи семье (лицу) при условии участия трудоспособных членов семьи (лица) в государственных мерах содействия занятости и прохождения, в случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных;
13) заявитель – лицо, представившее заявление от себя и от имени семьи на участие в проекте "Өрлеу";
14) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
15) уполномоченный орган - исполнительный орган района в сфере социальной защиты населения, финансируемое за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;
16) уполномоченная организация - Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
17) претендент – лицо, обращающееся от себя и от имени семьи для участия в проекте "Өрлеу";
18) участковая комиссия - комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью, и подготовки заключений;
19) обусловленная денежная помощь (далее – ОДП) – выплата в денежной форме, предоставляемая государством физическим лицам или семьям с месячным среднедушевым доходом ниже 60 процентов от величины прожиточного минимума на условиях социального контракта активизации семьи;
20) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи.
3. Для целей настоящих Правил под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местными исполнительными органами (далее - МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее-получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
4. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими правилами.

5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта 1 рет) көрсетіледі.
6. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін облыстың ЖАО орган бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру не әлеуметтік мәні бар аурулардың болуы;
3) жергілікті өкілді органдар ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады.
Арнайы комиссиялар әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде жергілікті өкілді органдар бекіткен азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады.
7-1. Туберкулездің әртүрлі түрімен ауыратын науқастарға отбасы табыстарын есепке алынбай ай сайынғы әлеуметтік көмек көрсетіледі.
8. ШАК өмірлік қиын жағдай туындаған кезде, отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызынан төмен, отбасының еңбекке қабілетті мүшелерінің (адамның) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуы және қажет болған жағдайда, еңбекке қабілеттілерін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің (адамның) әлеуметтік бейімделу шартымен әлеуметтік келісім шартқа отырған тұлғаларға (отбасыларға) ұсынылады.
9. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері облыстың ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін әлеуметтік келісім шарт негізіндегі ШАҚ-тен басқа, арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысында көрсетеді.
11. Отбасының әрбір мүшесіне (адамға) арналған әлеуметтік келісім шарт негізіндегі ШАҚ мөлшері отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы мен облыста белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Бұл ретте, атаулы әлеуметтік көмек алушылар үшін облыста белгіленген кедейшілік деңгейімен ең төменгі күнкөріс деңгейінің 60 пайызы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
12. Әлеуметтік келісім шарт негізінде ШАК алуға үміткердің жан басына шаққандағы орташа табысы, атаулы әлеуметтік көмек алушыларды қоспағанда, өтініш берген айының алдындағы 3 айда алынған жиынтық табысын отбасы мүшелерінің санына және 3 айға бөлу арқылы есептеледі және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзім ішінде қайта қаралмайды.

5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие).
6. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положений, утверждаемых областными МИО.
2. Порядок определения перечня категорий получателей социальной помощи и установления размеров социальной помощи.
7. Основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара либо наличие социально значимого заболевания;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного местными представительными органами в кратном отношении к прожиточному минимуму.
Специальные комиссии при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуются утвержденным местным представительным органом перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся.
7-1. Больным с различной формой туберкулеза ежемесячная социальная помощь предоставляется без учета доходов семьи.
8. ОДП при наступлении трудной жизненной ситуации предоставляется лицам (семьям) с месячным среднедушевым доходом, ниже 60 процентов прожиточного минимума при заключении социального контракта активизации семьи на условиях участия трудоспособных членов семьи (лица) в мерах содействия занятости и случае необходимости социальной адаптации членов семьи (лица), включая трудоспособных.
9. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
10. Размер оказываемой социальной помощи, за исключением ОДП на основе социального контракта, в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
11. Размер ОДП на основе социального контракта на каждого члена семьи (лицо) определяется как разница между среднедушевым доходом семьи (лица) и 60 процентами от величины прожиточного минимума, установленной в области.
При этом для получателей государственной адресной социальной помощи устанавливается в виде разницы между чертой бедности, установленной в области и 60 процентами от прожиточного минимума.
12. Среднедушевой доход претендующего на получение ОДП на основе социального контракта исчисляется путем деления совокупного дохода, полученного за 3 месяца, предшествующих месяцу обращения за назначением ОДП, на число членов семьи и на три месяца, за исключением получателей адресной социальной помощи и не пересматривается в течение срока действия социального контракта активизации семьи.

13. ШАК мөлшері отбасы құрамы өзгерген, сонымен қатар, отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасасу кезіндегі табыстарын есепке ала отырып, атаулы әлеуметтік көмекті тоқтатқан жағдайларда, көрсетілген мән-жайлар орын алған сәттен бастап қайта есептеледі, бірақ, оны тағайындаған сәттен бұрын емес.
ШАК отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты қолданылатын мерзімге беріледі және үміткердің өтініші бойынша ай сайын немесе үш ай үшін бір мезгілде төленеді.
Әлеуметтік келісімшарт негізіндегі ШАК біржолғы сомасы бұрынғы қарыздарды өтеуге, тұратын жылжымайтын мүлік сатып алуға, сондай-ақ сауда саласындағы қызметті жүзеге асыруға арналған шығындардан басқа, әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттерді орындауға байланысты іс-шараларға ғана, оның ішінде жеке қосалқы шаруашылықты дамытуға (үй малын, құсын және т.б. сатып алу), жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыруға қолданылуға тиіс.
3. Әлеуметтік көмекті көрсету тәртібі
14. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша ЖАО бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжатты;
3) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша отбасы құрамы туралы мәліметтер;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтері;
5) осы Қағидалардың 16, 17-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру актіні және учаскелік комиссияның қорытындысы;
16. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
17. Үміткер ШАК алу үшін жеке өзінің немесе отбасының атынан тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе ол болмаған жағдайда ауылдық округ әкіміне жүгінеді.
18. Уәкілетті орган, ауылдық округ әкімі үміткерге әлеуметтік келісім шарт негізіндегі ШАҚ көрсету шарттары туралы кеңес береді және үміткер қатысуға келісім берген жағдайда әңгімелесу жүргізеді.
Әңгімелесу жүргізу кезінде:
1) үміткердің ШАК алуға құқығы;
2) отбасы мүшелеріне олардың жеке мұқтаждықтары ескеріле отырып көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтердің түрлері;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары айқындалады.
Әңгімелесу нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасына қатысу үшін әңгімелесу парағы рәсімделеді.

13. Размер ОДП пересчитывается в случае изменения состава семьи, а также прекращения выплаты адресной социальной помощи, с учетом доходов, представленных на момент заключения социального контракта активизации семьи, с момента наступления указанных обстоятельств, но не ранее момента ее назначения.
ОДП предоставляется на срок действия социального контракта активизации семьи и выплачивается ежемесячно или единовременно за три месяца по заявлению претендента.
Единовременная сумма ОДП должна быть использована исключительно на мероприятия, связанные с выполнением обязанностей по социальному контракту, в том числе на развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности, кроме затрат на погашение предыдущих займов, приобретение жилой недвижимости, а также осуществление деятельности в сфере торговли.
3. Порядок оказания социальной помощи
14. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому МИО по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
15. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
3) сведений о составе семьи по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации и заключение участковой комиссии по формам, согласно приложениям 16, 17 к настоящим Правилам.
16. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
17. Претендент для получения ОДП от себя лично или от имени семьи обращается в уполномоченный орган по месту жительства или при его отсутствии к акиму сельского округа.
18. Уполномоченный орган, аким сельского округа дают консультацию претенденту об условиях ОДП на основе социального контракта и при его согласии на участие проводят собеседование.
При проведении собеседования определяются:
1) право претендента на получение ОДП;
2) виды предоставляемых специальных социальных услуг членам семьи с учетом их индивидуальных потребностей;
3) государственные меры оказания содействия занятости.
По результатам собеседования оформляется лист собеседования для участия в проекте "Өрлеу" по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

19. Әңгімелесу парағына қол қойған үміткер осы Қағидалардың 2 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш пен отбасылық және материалдық жағдайы туралы сауалнама толтырады, оған мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) отбасы мүшесіне (қажет болған кезде) қамқоршылықтың (қорғаншылықтың) белгіленгенін растайтын құжат;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат немесе мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы;
5) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке қосалқы шаруашылығының бар-жоғы туралы мәліметтер.
Уәкілетті орган құжаттардың электрондық көшірмелері мен мәліметтердің сапасын және олардың өтініш беруші ұсынған құжаттардың түпнұсқасына сәйкестігін қамтамасыз етеді.
20. Өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынғаннан кейін уәкілетті органның қызметкері өтініш берушінің және отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Үміткердін және отбасы отбасы мүшелерінің жеке сәйкестендіру нөмірі бойынша мемлекеттік ақпараттық жүйелерге сұрау салады.
Мемлекеттік органдар және (немесе) ұйымдар сұратылған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттарды ұсынған кезде уәкілетті орган өтінішті осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініштерді тіркеу журналына тіркейді, содан кейін өтініш берушіге құжаттардың қабылданғаны туралы белгісі бар үзбелі талон беріледі.
21. Уәкілетті орган немесе ауылдық округ әкімі құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде іс макетін қалыптастырады және әлеуметтік келісімшарт негізінде төленетін ШАК алуға үміткердің материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияларға береді.
22. Учаскелік комиссиялар құжаттар келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өтініш берушінің материалдық жағдайына тексеру жүргізеді, осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық жағдайын учаскелік комиссиясы тексеру актісін жасайды, осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасына қатысуына учаскелік комиссияның қорытындысын дайындайды және оны уәкілетті органға немесе ауылдық округ әкіміне береді.
23. Ауылдық округ әкімі өтініш берушілердің құжаттарын учаскелік комиссияның қорытындысымен қоса, олар қабылданған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей уәкілетті органға береді.
24. Уәкілетті орган:

19. Претендент, подписавший лист собеседования, заполняет заявление на участие в проекте "Өрлеу" и анкету о семейном, и материальном положении по формам, согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам с приложением:
1) документа, удостоверяющего личность;
2) сведений о составе семьи заявителя по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) документа, подтверждающего установление опеки (попечительства) над членом семьи (при необходимости);
4) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства, или адресной справки или справки акима сельского округа;
5) сведений о наличии личного подсобного хозяйства по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган обеспечивает качество и соответствие электронных копий документов и сведений оригиналам, представленным заявителем.
20. После представления заявителем соответствующих документов в его присутствии сотрудник уполномоченного органа формирует запрос по индивидуальному идентификационному номеру претендента и членов семьи в государственные информационные системы в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам.
При представлении государственными органами и (или) организациями электронных документов, подтверждающих запрашиваемые сведения, уполномоченный орган регистрирует заявление в журнале на назначение обусловленной денежной помощи участнику проекта "Өрлеу" по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, после чего заявителю выдается отрывной талон с отметкой о принятии документов.
21. Уполномоченный орган или аким сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения документов формируют макет дела и передают участковым комиссиям для проведения обследования материального положения заявителя, претендующего на получения ОДП.
22. Участковые комиссии в течение трех рабочих дней со дня поступления документов участковая комиссия проводят акт обследования материального положения заявителя на участие в проекте "Өрлеу", по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, готовят заключение участковой комиссии на участие заявителя в проекте "Өрлеу" по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и передают его в уполномоченный орган или акиму сельского округа.
23. Аким сельского округа передает документы заявителей с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган не позднее десяти рабочих дней со дня их принятия.
24. Уполномоченный орган:

1) құжаттарды ауылдық округ әкімінен немесе учаскелік комиссиядан алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелері бар өтініш берушінің электрондық іс макетін қалыптастырады, отбасының әрбір мүшесіне арналған ШАК-тың айлық мөлшерін айқындайды;
2) ШАК-ке құқығы айқындалғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 38-тармағында көзделген жағдайларды және I, II-топ мүгедектерін, оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттарды және күндізгі оқу нысанындағы магистранттарды қоспағанда, өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыздар санатына жатқызылған өтініш берушіні және (немесе) отбасы мүшелерін "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысуға әлеуметтік келісімшарт жасау үшін жұмыспен қамту орталығына жібереді не жергілікті бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің өзге де шараларына жолдама береді.
Бұл ретте, уәкілетті орган жіберілген адамдардың тізімін жұмыспен қамту орталығына береді. Жұмыспен қамту орталығы үміткерлердің тізімін алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасайды және әлеуметтік келісімшарттың көшірмесін уәкілетті органға жібереді.
3) әлеуметтік келісімшарттың (келісімшарттардың) көшірмесін алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін отбасыға көмектің жеке жоспарын жасау үшін шақырады;
4) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты жасалған күні осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасы ШАК тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім қабылдайды және ШАК тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылданған жағдайда, өтініш берушіге осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасы шарты ақшалай көмек тағайындаудан бас тарту туралы (себептерін көрсете отырып) хабарлама жібереді.
25. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде, ШАК-ты қоспағанда, әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына зерделеу жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
26. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
27. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге құзырлы уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.

1) после получения документов от акима сельского округа или участковой комиссии в течение одного рабочего дня формирует электронный макет дела заявителя, включающий электронные копии заявления, документов, представленных заявителем, определяет месячный размер ОДП на каждого члена семьи;
2) после определения права на ОДП в течение одного рабочего дня направляет заявителя и (или) членов семьи, отнесенных к категории самозанятых, безработных, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 38 настоящих Правил, и инвалидов I и II группы, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, для участия в государственных мерах содействия занятости в центр занятости для заключения социального контракта либо представляет направление на иные меры содействия занятости, реализуемые за счет средств местного бюджета в соответствии с Законом Республики Казахстан "О занятости населения".
При этом уполномоченный орган передает список направленных лиц в центр занятости. Центр занятости не позднее трех рабочих дней со дня получения списка претендентов заключает социальный контракт активизации семьи и направляет копию социального контракта в уполномоченный орган;
3) после получения копии социального контракта в течение двух рабочих дней приглашает заявителя и (или) членов его семьи для заключения индивидуального плана помощи семье;
4) в день заключения социального контракта активизации семьи принимает решение о назначении (отказе в назначении) ОДП по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам и в случае принятия решения об отказе в назначении ОДП направляет заявителю уведомление об отказе в назначении ОДП (с указанием причины) по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
25. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации за исключением ОДП, уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
26. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
27. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.

28. Уәкілетті орган, ШАК-ты қоспағанда, учаскелік комиссиядан немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
29. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
30. Уәкілетті орган, ШАК-ты қоспағанда, өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
31. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес жазбаша хабардар етеді.
32. Белгіленген негіздемелердің біреуі бойынша әлеуметтік көмек күнтізбелік бір жыл ішінде қайта көрсетілмейді.
33. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші осы Қағидалардың 15 және 19 тармақтарында көрсетілген құжаттарда толық емес және (немесе) дәйексіз мәліметтер ұсынған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
34. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығындарды қаржыландыру ауданның бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
4. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасау.
35. Әлеуметтік келісім шарт негізінде төленетін ШАК алуға құқығы анықтағаннан кейін өтініш берушіні және (немесе) оның отбасы мүшелерін Қазақстан Республикасы Денсаулық және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № 385 "Өрлеу" жобасына қатысуға арналған құжаттар нысанын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №13773 тіркелген) бұйрығымен бекітілген 10, 11-қосымшаларға сәйкес отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын және отбасына көмектің жеке жоспарын жасау үшін шақыртады.
36. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шараларды қамтитын (отбасында осындай бейімделуге мұқтаж адам болған жағдайда) жеке жоспар өтініш берушімен және оның отбасы мүшелерімен бірлесіп жасалады және отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының ажырамас бөлігі болып табылады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты тараптардың "Өрлеу" жобасына қатысу міндеттемелерін, сондай-ақ скринингтік тексеруден өтуге, әлеуметтік мәні бар аурулардан (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) емделуге бейімділігі, жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер консультациясына тіркеуге тұру және жүктіліктің барлық кезеңінде бақылауда болу бойынша міндеттемелерді қамтиды.

28. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа за исключением ОДП, производит расчет месячного среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
29. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
30. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи за исключением ОДП, принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
31. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
32. По одному из установленных оснований социальная помощь в течение одного календарного года повторно не оказывается.
33. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) при предоставлении заявителем неполных и (или) недостоверных сведений в документах, указанных в пунктах 15 и 19 настоящих Правил;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи.
34. Финансирование расходов на представление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом района на текущий финансовый год.
4. Заключение социального контракта активизации семьи
35. После определения права на получение ОДП на основе социального контракта уполномоченный орган приглашает заявителя и (или) членов его семьи для разработки индивидуального плана помощи семье и заключения социального контракта активизации семьи согласно приложениям 10,11 утверждаемым приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 мая 2016 года № 385 "Об утверждении форм документов для участия в проекте "Өрлеу".
36. Индивидуальный план разрабатывается совместно с заявителем и членами его семьи, который включает в себя мероприятия по содействию занятости и социальной адаптации (в случае присутствия в составе семье лиц, нуждающихся в такой адаптации) и является неотъемлемой частью социального контракта активизации семьи.
Социальный контракт активизации семьи содержит обязательства сторон на участие в проекте "Өрлеу", а также прохождение скрининговых осмотров, приверженность к лечению при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), постановку на учет в женской консультации до 12 недели беременности и наблюдение в течение всего периода беременности.

37. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шаралары ауылдық кәсіпкерлікті дамытуды, сондай-ақ, "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген өзге де шаралар арқылы отбасының еңбекке қабілетті мүшелерін жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді көздейді.
38. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу:
стационарлық, амбулаторлық емделу (тиісті медициналық ұйымдардан растайтын құжаттар ұсынған кезде) кезеңінде;
жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысатын негізгі үміткерден (үміткерлерден) басқа, адамдардың үш жасқа дейінгі балаға, он сегіз жасқа толмаған мүгедек балаға, бөгде адамның күтімі мен көмегіне мұқтаж бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, сексен жастан асқан қарттарға күтім жасауды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері үшін міндетті шарт болып табылады.
39. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты 6 айға, бірақ отбасы мүшелерінің әлеуметтік бейімделуін ұзарту қажет болған және (немесе) отбасының еңбекке қабілетті мүшелері кәсіптік оқуын аяқтамаған және (немесе) жастар практикасынан өткен және (немесе) әлеуметтік жұмыс орындарында жұмыспен қамтылған жағдайда бір жылдан асырмай алты айға ұзарту мүмкіндігімен жасалады.
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты ұзартылған жағдайда, ШАК мөлшері қайта қаралмайды.
40. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты екі данадан жасалады, оның біреуі өтініш берушіге беріліп, осы Қағиданың 14 қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Өрлеу" жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналына қол қойғызылады, екіншісі– уәкілетті органда сақталады.
41. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты бойынша міндеттемелердің орындалу мониторингісі оны жасаған органмен жүзеге асырылады.
42. Уәкілетті орган отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының барлық бағытында сүйемелдеу және жеке жоспардың орындалуын бақылау, сондай-ақ оның тиімділігін бағалауды жүзеге асырады.
5. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
43. Әлеуметтік көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады;
5) "Өрлеу" жобасына қатысушының отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты мен әлеуметтік келісімшарт бойынша міндеттемелерін орындамауы;

37. Государственные меры содействия занятости предусматривают обеспечение занятости трудоспособных членов семьи через развитие сельского предпринимательства, а также иные меры, предусмотренные Законом Республики Казахстан "О занятости населения".
38. Участие в государственных мерах содействия занятости является обязательным условием для трудоспособных членов семьи, за исключением следующих случаев:
стационарного, амбулаторного (санитарного) лечения (при предоставлении подтверждающих документов от соответствующих медицинских организаций);
осуществления кроме основного (ых) претендента (ов) на участие в государственных мерах содействия занятости, ухода за детьми до трех лет, ребенком-инвалидом до восемнадцати лет, инвалидами первой и второй групп, престарелыми старше восьмидесяти лет, которые нуждаются в постороннем уходе и помощи.
39. Социальный контракт активизации семьи заключается на шесть лет с возможностью пролонгации на шесть месяцев, но не более одного года при условиях необходимости продления социальной адаптации членов семьи и (или) незавершения трудоспособными членами семьи профессионального обучения и (или) прохождения молодежной практики и (или) занятости в социальных рабочих местах.
При пролонгации социального контракта активизации семьи размер ОДП не пересматривается.
40. Социальный контракт активизации семьи по проекту "Өрлеу" заключается в двух экземплярах, один из которых выдается заявителю под роспись в журнале регистрации по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, второй – хранится в уполномоченном органе.
41. Мониторинг исполнения обязательств по социальному контракту активизации семьи осуществляется органом его заключившим.
42. Уполномоченный орган осуществляет на всех этапах сопровождение социального контракта активизации семьи и контроль за выполнением индивидуального плана, а также проводит оценку его эффективности.
5. Основания для прекращения и возврата представляемой социальной помощи
43. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико-социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем;
5) невыполнения участником проекта "Өрлеу" обязательств по социальному контракту активизации семьи и социальному контракту;

1) жеке басты куәландыратын;
2) өтініш берушінің және асырап алған балаларды, өгей және қамқоршылыққа алынған балаларды қоса алғанда, отбасы мүшелерінің тұрақты және бірге тұратын жері бойынша тіркелгені туралы;
3) барлық балалары Қазақстан Республикасында туған жағдайда (2007 жылғы 13 тамыздан кейін туған балалары бойынша) өтініш беруші балаларының ЖСН бойынша тууын (қайтыс болуын) тіркеу туралы;
4) өтініш берушінің (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін тіркелгендер) неке қиюын (некені бұзуын) тіркеу туралы;
5) балаға қамқоршылық (қорғаншылық) белгілеу туралы;
6) мүгедектікті растау туралы;
7) табыстары туралы (жалақы, әлеуметтік төлемдер, кәсіпкерлік қызметтен түскен табыстар);
8) стипендияның бар-жоғы туралы;
9) жеке қосалқы шаруашылықтың бар-жоғы және саны туралы;
10) дара кәсіпкердің мәртебесі туралы мәліметтерді алу үшін сұрау салуды қалыптастырады.
АЖ-дан сұрау салынған мәліметтерді растайтын электрондық құжаттар "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік органдардың және (немесе) ұйымдардың электрондық-цифрлық қолтаңбасымен, сондай-ақ шартты ақшалай көмек тағайындауға сұрау салуды жүзеге асырған жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі маманының электрондық-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады.
Әлеуметтік көмек көрсетудің,оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 7-қосымша
Өтініштерді тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш қабылданған күн
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Туған күні
Балалар саны
Учаскелік комиссияға берілген күн
Учаскелік комиссия қорытындысының қабылданған күні
Тағайындау немесе бас тарту туралы ЖҚӘББ шешімінің күні
Есепке алынатын жиынтық табыс
Тағайындау кезеңі
Сомасы
Хабарламаның № және күні
Ескертпе
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 8-қосымша
"Өрлеу" жобасына қатысуға өтініш берушінің материалдық жағдайын учаскелік комиссияның тексеру актісі
20 ___ жылғы "____" ________________ ________________________________
(елді мекен)
1. Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________
2. Тұрғылықты жерінің мекенжайы
_____________________________________________
3. Туған күні және жері
_____________________________________________
4. Жұмыс орны, лауазымы
_____________________________________________
5. Азаматтың орташа айлық табысы
_____________________________________________
6. Отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы
_____________________________________________

1) удостоверяющих личность;
2) о регистрации по постоянному и совместному месту жительства заявителя и членов семьи, включая усыновленных (удочеренных), сводных и взятых под опеку детей;
3) о регистрации рождения (смерти) по ИИН детей заявителя при условии рождения всех детей в Республике Казахстан (по детям, рожденным после 13 августа 2007 года);
4) о регистрации заключения (расторжения) брака заявителя (зарегистрированных после 1 июня 2008 года на территории Республики Казахстан);
5) об установлении опеки (попечительства) над ребенком;
6) о подтверждении инвалидности;
7) о доходах (заработная плата, социальные выплаты, доходы от предпринимательской деятельности);
8) о наличии стипендии;
9) о наличии и количестве личного подсобного хозяйства;
10) о статусе индивидуального предпринимателя.
Электронные документы, подтверждающие запрашиваемые сведения из ИС, удостоверяются электронно-цифровой подписью соответствующих государственных органов и (или) организаций, через шлюз "электронного правительства", а также электронно-цифровой подписью специалиста отдела занятости и социальных программ, осуществившего запрос на назначение обусловленной денежной помощи.
Приложение 7 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Журнал регистрации заявлений
п/п
Регистрационный номер
Дата приемазаявления
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Адрес
Дата рождения
Кол-во
детей
Дата передачи
на участковую
комиссию
Дата принятия заключения участковой комиссией
Дата решения ОЗСП о назначении или об отказе
Учитываемый совокупный доход
Период назначения
Сумма
№ и дата извещения
Примечание
Приложение 8 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Акт
обследования участковой комиссией материального
положения заявителя на участие в проекте "Өрлеу"
от "___" ________ 20__ года ______________________
(населенный пункт)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
____________________________________________________________
2. Адрес места жительства
____________________________________________________________
3. Дата и место рождения
____________________________________________________________
4. Место работы, должность
____________________________________________________________
5. Среднемесячный доход гражданина
____________________________________________________________
6. Среднедушевой доход семьи
____________________________________________________________

7. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есепке алынады)
______________ адам, оның ішінде:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Білімі
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Өзін-өзі жұмыспен қамту
Жұмыс сыздық себебі
Жұмыссыз ретінде жұмыспен қамту органдарында тіркелгені туралы деректер
Қоғамдық жұмыстарға, кәсіптік даярлауға (қайта даярлау, біліктілікті арттыру) немесе жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқандығы туралы мәліметтер
Еңбекке қабілетті барлығы ___________ адам.
Жұмыссыз ретінде тіркелгені __________ адам.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының 2-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген себептер бойынша жұмыспен қамтылмағандар _________ адам.
Жұмыспен қамтылмаудың басқа да себептері (іздеуде, бас бостандығынан айыру орындарында) __________ адам.
Кәмелетке толмаған балалардың саны _________ адам, оның ішінде:
мемлекеттің толық қамтамасыз етуінде оқитындар _________ адам;
ақылы негізде жоғары және орта арнаулы білім беру орындарында оқитындар __________ адам, оқудың бір жылдық құны ____________ теңге.
8. Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеуметтік келісімшарттың болуы: ___________ адам:
1. (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________
2. (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________
9. "Бота" қоғамдық қорынан берілетін шартты ақшалай жәрдемақыны алу:
жүкті және бала емізетін әйелдер _________ адам;
4-тен 6 жасқа дейінгі балалар __________ адам;
мүмкіндіктері шектеулі балалар ________ адам;
16-дан 19 жасқа дейінгі жастар ________ адам.
10. Баспана жағдайы (жатақхана, жалдамалы, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгелер) (қажеттісін көрсету)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ас үй, қойма және дәлізді есептемегенде бөлмелер саны _______________
Тұрғын үйді ұстауға жұмсалатын шығыстар айына _______________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Отбасының табыстары:
Р/с №
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Табыс түрі
Өтініш білдірген айдың алдындағы 3 айдағы табыс сомасы
Жеке қосалқы шаруашылық (аула шаруашылығы, мал және құс), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер

7. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) ________ человек, в том числе:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Образование
Занятость, место работы, учебы)
Самостоятельная занятость
Причина незанятости
Данные о регистрации в органах занятости в качестве безработного
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации)или в государственных мерах содействия занятости
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного _______ человек.
Незанятые по причинам, предусмотренным подпунктом 2) пункта 2 статьи 2 Закона от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" _______ человек.
Другие причины незанятости (в розыске, в местах лишения свободы) ______ человек.
Количество несовершеннолетних детей _______ человек, в том числе:
обучающихся на полном государственном обеспечении _____ человек;
обучающихся в высших и средних специальных учебных заведениях на платной основе - _______ человек, стоимость обучения в год на учащегося ________ тенге.
8. Наличие социального контракта в рамках Дорожной карты занятости 2020:___ человек:
1. (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________
2. (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________
9. Получение обусловленных денежных пособий из Общественного фонда "Бота":
беременные и кормящие женщины __человек;
дети от 4 до 6 лет __человек;
дети с ограниченными возможностями __человек;
молодежь от 16 до 19 лет ___человек.
10. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное) (нужное указать)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Количество комнат без кухни, кладовой и коридора ____________________
Расходы на содержание жилья в месяц _________________________________
_____________________________________________________________________
11. Доходы семьи:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи (в том числе заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода
за 3 месяца, предшествующему месяцу обращения
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)

12. Мыналардың:
автокөліктің (маркасы, шығарылған жылы, құқық белгілейтін құжат, оны пайдаланудан түскен табыс) __________________________________________
қазіргі уақытта тұратын баспанадан басқа, өзге тұрғын үйдің (оны пайдаланудан түскенғтабыс) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________ бар-жоғы.
13. Отбасының өзге де табыстары (түрі, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Көзге көрінетін мұқтаждық белгілері (жиһаздың, тұрғын үйдің, электр желілерінің жағдайы) ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Көзге көрінетін әл-ауқат белгілері (спутникті антенна
тәрелкесі, кондиционер, қымбат жаңа жөндеу) _____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Санитариялық-эпидемиологиялық тұру жағдайлары __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
17. Учаскелік комиссияның басқа да байқағандары: _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы: ______________________ ______________________
Комиссия мүшелері: ______________________ ______________________
______________________ ______________________
______________________ ______________________
______________________ ______________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жасалған актімен таныстым:
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ______
Тексеру жүргізуден бас тартамын _____________________________________
өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы, күні (өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 9-қосымша
Өтініш берушінің "Өрлеу" жобасына қатысуына учаскелік комиссияның № ____ қорытындысы
20___ жылғы "____" ____________
Учаскелік комиссия Қағидаларға сәйкес отбасының (өтініш берушінің)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттардың және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде отбасын жобаға қосу
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ туралы
(қажеттілігі, қажет еместігі)
қорытынды шығарды.
Комиссия төрағасы:
_______________________ __________________________
Комиссия мүшелері:
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(қолдары) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____ данада қоса берілген құжаттармен қорытынды 20__ жылғы "__" ________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, қолы
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 10-қосымша
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшарты
_______________ № ______ 20 ___ жылғы "_____" ___________
(жасалған орны)
Бұдан әрі "жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" деп аталатын
______________________________________________________________ атынан
(уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті өкілдің атқаратын лауазымы) бір тараптан және бұдан әрі "қатысушы" деп аталатын "Өрлеу" жобасына қатысушы отбасы атынан _____________________ мекенжай бойынша тұратын
азамат ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі, құжаттың сериясы, нөмірі, кім және қашан берді) екінші тараптан "Өрлеу" жобасына қатысуға отбасының белсенділігін арттырудың осы әлеуметтік келісімшартын (бұдан әрі – келісімшарт) жасасты:

12. Наличие: автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)
________________________________________________________________________________
иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время (заявленные доходы от его эксплуатации)___________________________________________________________________
13. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник): _______________
________________________________________________________________________________
14. Видимые признаки нуждаемости (состояние мебели, жилья, электропроводки)
________________________________________________________________________________
15. Видимые признаки благополучия (тарелка спутниковой антенны, кондиционер, свежий дорогой ремонт) ______________________________________________
________________________________________________________________________________
16. Санитарно-эпидемиологические условия проживания _____________________
________________________________________________________________________________
17. Другие наблюдения участковой комиссии: _______________________________
________________________________________________________________________________
Председатель комиссии:
______________________ ____________________________________
Члены комиссии:
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
______________________ ____________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
С составленным актом ознакомлен(а):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя ________
От проведения обследования отказываюсь
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя (или одного из членов семьи).
Приложение 9 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Заключение
участковой комиссии на участие заявителя в проекте "Өрлеу"
№ __
____ ____________ 20__ года
Участковая комиссия в соответствии с Правилами, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы семьи (заявителя) __________
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя) на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
включения семьи в проект "Өрлеу".
Председатель комиссии:
_______________________ _______________________________
Члены комиссии:
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
_______________________ _______________________________
(подписи) (Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Заключение с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук
принято "__"____________ 20__ года ______________________________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись акима поселка, села, сельского округа или работника отдела занятости и социальных программ, принявшего документы.
Приложение 10 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Социальный контракт активизации семьи
__________________ №____ "_____"_____________20 __год
(место заключения)
_____________________________ в лице _______________________________,
(наименование уполномоченного органа) (фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_____________________________________________________________________
занимаемая должность уполномоченного представителя) именуемый в дальнейшем "отдел занятости и социальных программ", с одной стороны, и гражданин(-ка), _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование, серия, номер документа, документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер, кем и когда выдан) выступающий(-ая) от лица семьи – участник проекта "Өрлеу" и проживающий(-ая) по адресу _________________________________________, именуемый(-ая) в дальнейшем "участник", с другой стороны, заключили настоящий социальный контракт активизации семьи (далее – контракт) на участие в проекте "Өрлеу" о нижеследующем:

1. Келісімшарт мәні
1. Келісімшарт мәні жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі мен отбасы (адам) жүзеге асыратын қатысушыны өмірлік қиын жағдайдан шығаруға бағытталған іс-шаралар кешені болып табылады.
2. Келісімшарт тараптарының міндеттері
2. Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар және бөлімі:
1) қатысушыға және (немесе) оның отбасы мүшелеріне, отбасының еңбекке қабілетті мүшелері жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда отбасының _____ мүшесіне:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________ бастап _____________________ дейінгі кезеңге
ай сайын _____________ (___________________________) теңге мөлшерінде
(сомасы жазбаша)
және (немесе) бір жолғы _________ (___________________________) теңге
(сомасы жазбаша)
мөлшерінде __________________________________________________________
(жеке қосалқы шаруашылықты дамыту (үй малын, құсын сатып алу және
жеке кәсіпкерлік қызметті ұйымдастыру)
шартты ақшалай көмекті төлейді;
2) келісімшарттың ажырамас қосымшасы болып табылатын Отбасыға көмектің жеке жоспарына (бұдан әрі – Жеке жоспар) сәйкес жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және (немесе) әлеуметтік бейімдеу (қажет болған жағдайда) бойынша іс-шаралар ұсынуды ұйымдастырады;
3) отбасының (адамның) өзін-өзі қамтамасыз етуге өтуіне ықпал және келісімшартты іске асыру мерзімі ішінде сүйемелдеуді қамтамасыз етеді;
4) Жеке жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруға жұмылдырылған басқа да ұйымдармен өзара іс-әрекетті жүзеге асырады;
5) қатысушының және (немесе) оның отбасы мүшелерінің Жеке жоспарды орындау бойынша (өзі немесе ассистенттерді тарта отырып) келісімшарттың міндеттемелерін орындауына тоқсан сайын мониторинг жүргізеді.
3. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелері:
1) келісімшарт талаптарын және Жеке жоспар бойынша іс-шараларды толық көлемде орындайды және өмірлік қиын жағдайдан шығу жөнінде белсенді іс-әрекеттер қабылдайды;
2) жұмыспен қамту орталығымен жасалған әлеуметтік келісімшарт (келісімшарттар) талаптарын орындайды;
3) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің мемлекеттік шараларына қатысу нәтижесінде жұмыспен қамту орталығы және (немесе) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі ұсынған жұмыс орнына жұмысқа орналасады;
4) скринингтік тексеруден өтуі, әлеуметтік мәні бар аурулары (маскүнемдік, нашақорлық, туберкулез) болған жағдайда емделуі тиіс, сондай-ақ жүктілігі кезінде уақытында жүктіліктің 12 аптасына дейін әйелдер консультациясында тіркеуге тұрып және жүктіліктің бүкіл кезеңі ішінде бақылауда болады;

1. Предмет контракта
1. Предметом контракта является комплекс мероприятий, направленных на выход участника из трудной жизненной ситуации, осуществляемый отделом занятости, социальных программ и регистрации актов граждансого состояния и семьей(лицом).
2. Обязанности сторон контракта
2. Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) выплачивает участнику и (или) членам его (ее) семьи обусловленную денежную помощь при условии участия трудоспособных членов семьи в активных мерах содействия занятости на_____ членов семьи:
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов семьи)
ежемесячно в размере___________ (___________________________) тенге
(сумма прописью)
за период с ________________________по _____________________ и (или)
единовременно в размере ___________ (___________________________)
(сумма прописью)
тенге на _________________________________________________________;
(развитие личного подсобного хозяйства (покупка домашнего скота, птицы и другое), организацию индивидуальной предпринимательской деятельности)
2) организовывает предоставление мероприятий по содействию занятости и (или) социальной адаптации (в случае необходимости) согласно Индивидуальному плану помощи семье (далее – Индивидуальный план), который является неотъемлемым приложением к контракту;
3) содействует выходу семьи (лица) на самообеспечение и обеспечивает сопровождение в течение всего срока действия контракта;
4) осуществляет взаимодействие с другими организациями, задействованными в реализации мероприятий, предусмотренных Индивидуальным планом;
5) проводит ежеквартальный мониторинг выполнения участником и (или) членами его (ее) семьи обязательств контракта по выполнению Индивидуального плана (самостоятельно или с привлечением ассистентов).
3. Участник и (или) члены его семьи:
1) выполняют условия контракта и мероприятий по Индивидуальному плану в полном объеме и предпринимают активные действия по выходу из трудной жизненной ситуации;
2) выполняют условия социального(-ых) контракта(-ов),
заключенного(-ых) с Центром занятости;
3) в результате участия в государственных мерах содействия занятости трудоустраиваются на предложенное место работы центром занятости и (или) отделом занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния;
4) проходят скрининговые осмотры, лечение при наличии социально-значимых заболеваний (алкоголизм, наркомания, туберкулез), а также, при беременности, своевременно становятся на учет в женскую консультацию до 12 недели беременности и наблюдаются в течение всего периода беременности;

5) жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөліміне шартты ақшалай көмек тағайындауға және оның мөлшеріне әсер ететін жағдайлар
туындауы туралы ақпаратты көрсетілген жағдайлар туындаған күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде ұсынады;
6) банк шотының нөмірі, тұрғылықты жері өзгерген жағдайда жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне тиісті өзгерістерді растайтын құжаттармен осы өзгерістер туралы өтініш беру жолымен хабарлайды;
7) қолданылмаған немесе мақсатсыз қолданылған ақшалай қаражатты, сондай-ақ ШАК-ты заңсыз тағайындауға әкеп соқтырған жалған мәліметтер ұсынғаны анықталған жағдайда, заңсыз алынған ақшалай қаражатты ерікті түрде қайтарады;
8) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімімен, кент, ауыл, ауылдық округ әкімімен, әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультантпен және келісімшартты сүйемелдеуді жүзеге асыратын ассистентпен (жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімімен, кент, ауыл, ауылдық округ әкімімен келісім бойынша) өзара іс-қимыл жасайды, келісімшарттың орындалу барысы туралы барлық мәліметтерді ұдайы ұсынады.
3. Тараптардың құқықтары
4. Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі:
1) отбасының (адамның) және оның отбасы мүшелерінің мұқтаждығын тексеру және айқындау үшін үшінші адамдардан (кәсіпорындардан, салық органдарынан және басқа да ұйымдардан және мекемелерден) олардың табыстары мен мүлкі туралы қосымша мәліметтер, соның ішінде отбасының және оның отбасы мүшелерінің банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы, сондай-ақ осы отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік
келісімшарты бойынша қатысушыны оны міндеттерді орындау мәнін тексеру үшін әлеуметтік бейімделу шараларын алу туралы мәліметтерді сұратады;
2) отбасының (адамның) материалдық жағдайын тексереді;
3) алынған ақпаратты шартты ақшалай көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы мәселені шешу кезінде пайдаланады;
4) егер отбасы (адам) жұмыспен қамту орталығымен жасалған келісімшарттың және әлеуметтік келісімшарттың міндеттемелерін орындамаса, шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтатады;
5) келісімшарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етеді;
6) келісімшарт шеңберінде өзге де мәселелерді шешеді.
5. Қатысушы:
1) келісімшартта және Жеке жоспарда көзделген әлеуметтік қолдау шараларын алады;
2) келісімшарттың уақтылы және тиісінше орындалуын талап етеді;
3) отбасы құрамының өзгеруіне байланысты шартты ақшалай көмекті қайта есептеуді талап етеді;
4) Жеке жоспар іс-шараларының орындалуымен байланысты консультация мен ақпарат алады.

5) предоставляют в отдел занятости и социальных программ информацию о наступлении обстоятельств, влияющих на назначение обусловленной денежной помощи и его размер, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня наступления указанных обстоятельств;
6) в случае изменения номера банковского счета, местожительства информируют отдел занятости и социальных программ путем подачи заявления об этих изменениях с документами, подтверждающими соответствующие изменения;
7) в случае выявления представления недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение ОДП в добровольном порядке возвращают денежные средства, полученные неправомерно;
8) взаимодействуют с отделом занятости и социальных программ, акимом поселка, села, сельского округа консультантом по социальной работе и ассистентом (по согласованию с отделом занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния, акимом поселка, села, сельского округа), осуществляющим сопровождение контракта, регулярно представляют все сведения о ходе исполнения контракта.
3. Права сторон
4.Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
1) запрашивает у третьих лиц (предприятий, налоговых органов и других организаций и учреждений) дополнительные сведения о доходах и имуществе в том числе о движении денег на банковских счетах, лица и членов его семьи, а также сведений о получении мер социальной адаптации для проверки участника на предмет выполнения им обязательств по настоящему социальному контракту активизации семьи;
2) проверяет материальное положение семьи (лица);
3) использует полученную информацию при решении вопроса о назначении (отказе в назначении) обусловленной денежной помощи;
4) прекращает выплату обусловленной денежной помощи, если семья (лицо) не выполняет обязательств контракта и социального контракта, заключенного с центром занятости;
5) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
6) решает иные вопросы в рамках контракта.
5. Участник:
1) получает меры социальной поддержки, предусмотренные контрактом и Индивидуальным планом;
2) требует своевременного и надлежащего исполнения контракта;
3) требует перерасчета обусловленной денежной помощи в связи с изменением состава семьи;
4) получает консультацию и информацию, связанные с выполнением мероприятий Индивидуального плана.

4. Келісімшарттың талаптарын орындамағаны үшін тараптардың жауапкершілігі
6. Қатысушы және (немесе) оның отбасы мүшелері шартты ақшалай көмек тағайындауға берілген өтініште жалған немесе толық емес мәліметтер көрсеткені үшін қолданыстағы заңнамаға сәйкес жауапты болады.
7. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мен жұмыспен қамту орталығы отбасына (адамға) келісімшартта және әлеуметтік келісімшартта, сондай-ақ Жеке жоспарда көзделген көлемде әлеуметтік қолдау көрсетуге жауапты болады.
8. Осы келісімшартты және әлеуметтік келісімшартты сүйемелдеуді және оның мониторингін жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі мен жұмыспен қамту орталығы жүргізеді.
9. Келісімшарт талаптарын орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
5. Күтпеген жағдайлар
10. Тараптар азаматтық заңнамада көзделген күтпеген жағдайлар туындаған кезде міндеттерін толық немесе ішінара орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
11. Күтпеген жағдайлар туындаған кезде осы келісімшартқа сәйкес қандай да болсын міндеттемелердің орындалуы осындай жағдайлардың туындауына байланысты мүмкін болмаған тарап күтпеген жағдайлар басталған немесе аяқталған сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етуге міндетті.
12. Осы келісімшарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі күтпеген жағдайлар орын алған, сондай-ақ осы жағдайлардан туындаған салдардың әрекеті барысына шамалас уақытқа кейінге шегеріледі.
13. Егер күтпеген жағдайлардың туындауына байланысты тараптардың осы келісімшарт бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара орындай алмауы _______ (кезеңді көрсету) асатын болса, тараптар осы келісімшартты бұзуға құқылы.
6. Өзге де талаптар
14. Келісімшартқа тараптардың келісімі бойынша қосымша келісімге қол қою арқылы өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
15. Келісімшарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және 20 ____ жыл қоса қолданылады.
16. Келісімшартты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі отбасы (адам) осы келісімшарттың және жұмыспен қамту орталығы мен отбасының еңбекке қабілетті мүшелері арасында жасалған әлеуметтік келісімшарттың талаптарын орындамаған кезде бір жақты тәртіппен бұзылады.
17. Осы келісімшарт бірдей заңды күші бар екі данада жасалған.
7. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
Қатысушы
_________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
___________________________________
(мекенжайы)
___________________________________
(телефон, факс)
___________________________________
(уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________
(қолы)
Мөрдің орны
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)
_____________________________
(мекенжайы)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 11-қосымша
Отбасыға көмектің жеке жоспары
Уәкілетті орган _______________________________________________
Көмекті алушы: ________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұратын мекенжайы)
Келісімшарттың қолданылуы басталған күн: ______________________
Келісімшарттың қолданылуы тоқтатылған күн:_____________________
Қажетті іс-әрекеттер: _________________________________________
_____________________________________________________________________

4. Ответственность сторон за неисполнение условий контракта
6. Участник и (или) члены его семьи несет(-ут) ответственность в соответствии с действующим законодательством за предоставление ложных или неполных сведений, указанных в заявлении на назначение обусловленной денежной помощи.
7. Отдел занятости и социальных программ и центр занятости несут ответственность за предоставление семье (лицу) социальной поддержки в объеме, предусмотренном настоящим контрактом и социальным контрактом, а также Индивидуальным планом.
8. Сопровождение и мониторинг настоящего контракта и социального контракта ведут отдел занятости и социальных программ и центр занятости.
9. За неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение условий контракта стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Непредвиденные обстоятельства
10. Стороны освобождаются от ответственности за полное или частичное неисполнение обязательств при наступлении непредвиденных обстоятельств, предусмотренных гражданским законодательством.
11. При возникновении непредвиденных обстоятельств сторона, чье исполнение каких-либо обязательств в соответствии с настоящим контрактом оказалось невозможным в силу наступления таких обстоятельств, обязана уведомить в течение 3 (трех) рабочих дней с момента наступления или прекращения непредвиденных обстоятельств.
12. Срок исполнения обязательств по настоящему контракту отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали непредвиденные обстоятельства, а также последствия, вызванные этими обстоятельствами.
13. Если невозможность полного или частичного исполнения сторонами обязательств по настоящему контракту в связи с наступлением непредвиденных обстоятельств будет существовать свыше _____ (указать период), то стороны вправе расторгнуть настоящий контракт.
6. Прочие условия
14. В контракт вносятся изменения и (или) дополнения по соглашению сторон путем подписания дополнительного соглашения.
15. Контракт вступает в силу со дня его подписания и действует по 20_____год.
16. Контракт расторгается отделом занятости и социальных программ в одностороннем порядке при невыполнении семьей (лицом) условий настоящего контракта и социального контракта, заключенного между центром занятости и трудоспособными членами семьи.
17. Настоящий контракт составлен в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу.
7. Адреса и реквизиты сторон
Районный/городской отдел занятости и социальных программ
Участник
___________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
____________________________________
(адрес)
____________________________________
(телефон, факс)
____________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
уполномоченного представителя)
____________________________________
(подпись)
Место печати
_______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________
(адрес)
_______________________________
(телефон)
_______________________________
(подпись)
Приложение 11 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Индивидуальный план помощи семье
Уполномоченный орган __________________________________________
Получатель помощи: ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), адрес проживания)
Дата начала действия контракта ________________________________
Дата окончания действия контракта _____________________________
Необходимые действия:__________________________________________

1. Отбасын өмірлік қиын жағдайдан шығаруға арналған көмектің 20 жыл _________________ (айын көрсету) іс-шаралар жоспары және сол бойынша 20 жыл__________ (айын көрсету) есептілікті ұсыну
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Іс-шаралар
Орындалу мерзімі
Жауапты маман
Көмекті, қызметті ұсынатын орган (мекеме)
Күнін көрсете отырып, орындалуы туралы белгі
Нәтижесі (бағалау)
1
2
3
Жүргізілген іс-шаралар бойынша келісімшартты сүйемелдеуді
жүзеге асыратын әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың түпкілікті
қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қажетті өзара іс-әрекеттер:
- жұмыспен қамту органымен ____________________________________
- денсаулық сақтау органымен __________________________________
- басқа да байланыстар ________________________________________
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттың қолы:_______________ Күні:_______________
(Кезеңдер саны отбасындағы нақты жағдайлар мен бейімдеу
бағдарламасына байланысты)
Берілетін көмектің түрлері:
Ай сайынғы жәрдемақы
Біржолғы төлем
Жергілікті бюджеттің есебінен іске асырылатын өзге де көмек түрлері
Біржолғы төлем кезінде:
Шығын сметасы:
Сатып алынған техниканың, жабдықтардың және басқа да атаулары
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
Отбасының (адамның) жан басына шаққандағы табысы, теңгемен:
Келісімшарт жасалғанға дейін
Келісімшарттың қолданылу мерзімінің аяқталуы бойынша
Шартты ақшалай көмек мөлшерін қоса есептегенде
Шартты ақшалай көмек мөлшерін есептемегенде
Жүргізілген іс-шаралардың тиімділігі туралы қорытынды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аудандық/қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі: ________________________________________________________
Уәкілетті өкілдің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _________________________________
(қолы)
20 жылғы "___" ________
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 12-қосымша
Коды ___________
______________ облысы (қаласы)
20__ жылғы "___" ______________
№ __________
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті
тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешім
_____________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
Іс № ___________
Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындау (мөлшерінің өзгеруі, тағайындаудан бас тарту) туралы
Өтініш беруші _______________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Жүгінген күні 20___ жылғы "___" ___________

1. План мероприятий помощи для выхода семьи из трудной жизненной ситуации (указать месяц) с______20 года по _____ 20__ года и предоставлению отчетности за (указать месяц)__________20 года
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мероприятие
Срок исполнения
Ответственный специалист
Орган (учреждение), предоставляющий помощь, услуги
Отметка о выполнении с указанием даты
Результат (оценка)
1
2
3
Контрольное заключение консультанта по социальной работе, осуществляющего сопровождение контракта, по проведенным мероприятиям:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Необходимое взаимодействие:
с органом службы занятости________________________________
с органом здравоохранения_________________________________
другие контакты___________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
Подпись консультанта по
социальной работе: _______________ Дата__________________
(Число этапов зависит от конкретной ситуации в семье и программы адаптации)
Виды предоставляемой помощи:
Ежемесячное пособие
Единовременная выплата
Иные виды помощи, реализуемые за счет местного бюджета
В случае единовременной выплаты:
Смета затрат:
Наименование приобретенной техники, оборудования и других
Сумма, тысяч тенге
Итого:
Среднедушевой доход семьи (лица), тенге:
до заключения контракта
по окончании срока действия контракта
с учетом размера ОДП
без учета размера ОДП
Заключение об эффективности проведенных мероприятий
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Районный/городской отдел занятости и социальных программ:
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) уполномоченного представителя)
_________________________________________
(подпись)
Дата "___" _________ 20 год
Приложение 12 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Код ___________
Область (город) __________
Решение о назначении (отказе в назначении)
обусловленной денежной помощи по проекту " Өрлеу"
№ __________ от "___" ___________ 20__ года
Отдела занятости и социальных программ по __________________ (району)
№ дела ___________
О назначении (изменении размера, отказе в назначении) обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи
Заявитель____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата обращения "___" ___________ 20__ года

1. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде отбасына 20__ жылғы _________ бастап 20__ жылғы ____ қоса алғанда _________ теңге сомасында шартты ақшалай көмек тағайындалсын. (сомасы жазбаша)
2. Отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде 20__ жылғы ________ бастап 20__ жылғы ________ қоса алғанда шартты ақшалай көмек мөлшері өзгертілсін және ___________________________ теңге мөлшерінде белгіленсін. (сомасы жазбаша)
Негіздеме: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
(негіздеме)
_____________________________________________________________________
отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартының негізінде шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылсын.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің басшысы
____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
____________________________________ ________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтажазаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 13-қосымша
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті тағайындаудан бас тарту туралы
№ _____ хабарлама
20__ жылғы "_____" __________________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________
Өтініш берушінің туған күні ___________________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі жан басына шаққандағы табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен 60 % асып түсуі;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын жасаудан бас тартуы;
өтініш беруші толық емес құжаттар пакетін ұсынуы;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) учаскелік комиссияныңотбасына және материалдық жағдайына зерттеу жүргізуден бас тартуы;
күмәнді (жалған) құжаттар және жалған ақпараттар фактілері анықталған жағдайда;
шартты ақшалай көмекті тағайындау немесе тағайындауға өтініш беру фактісінің болуы;
өтініш беруші, отбасы мүшесі (мүшелері) атаулы әлеуметтік көмек төлемін тоқтатудан бас тарту себептері (қажеттісінің астын сызу) бойынша "Өрлеу" жобасы шеңберінде Сізге шартты ақшалай көмек тағайындаудан бас тартылғанын назарыңызға жеткізеді.
Құжаттарды қайтару күні 20__ жылғы "____" _______________.
Хабарлама жоба жөніндегі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің жауапты адамының Электронды сандық қолтаңбасымен куәландырылды.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің басшысы____________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
_____________________________________ _______________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 14-қосымша
"Өрлеу" жобасы бойынша отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын тіркеу журналы
Р/с №
Тіркеу нөмірі
Өтініш берушінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекенжайы
Сомасы
Өтініш берушінің қолы
Ескертпе
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 15-қосымша
___________________ (ауданы) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің шартты ақшалай көмек төлеуді тоқтата тұру туралы
20__ жылғы "___" ___________
№ __________ шешімі
Iс № __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ________________
Туған күнi 19__ жылғы "___" __________________
Төлем 20__ жылғы "___" ____________ бастап
_____________________________________________________________________
(себебiн көрсету)
_____________________________________________________________________
себебi бойынша тоқтатыла тұрсын.
Негiздеме
_____________________________________________________________________
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бөлімі бөлімінің басшысы
________________________________________ ____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шартты ақшалай көмек тағайындау жөніндегі маман
________________________________________ _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 16-қосымша
Өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты адамның (отбасының) мұқтаждығын айқындауға арналған тексеру
АКТІСІ
20__ ж. "___" _______
_____________________
(елді мекен)

1. Назначить обусловленную денежную помощь семье на основании социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по ___ 20__года в сумме _________________ тенге _____________________________________
(сумма прописью)
2. Изменить размер обусловленной денежной помощи на основании
социального контракта активизации семьи с ____ 20__ года по ____ 20__ года и установить в сумме __ тенге _______________________________________________________________
(сумма прописью)
Основание: __________________________________________________________
3. Отказать в назначении обусловленной денежной помощи на основании социального контракта активизации семьи_____________________________________________________________________
(обоснование)
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных
программ_______________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи
__________________________________________ __________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 13 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Уведомление № ______
об отказе в назначении обусловленной денежной
помощи по проекту "Өрлеу"
от "____" __________________ 20__ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя ____________
Дата рождения заявителя _______________________________________
Отдел занятости и социальных программ доводит до сведения, что Вам отказано в назначении обусловленной денежной помощи в рамках проекта "Өрлеу" по причине (нужное подчеркнуть):
превышение среднедушевого дохода уровня 60 процентов от величины прожиточного минимума;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от заключения социального контракта активизации семьи;
предоставления заявителем неполного пакета документов;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от проведения обследования о семейном и материальном положении участковой комиссией;
выявления факта недостоверных (поддельных) документов и ложной информации;
выявления факта предоставления назначения или подачи заявления на назначение обусловленной денежной помощи;
отказа заявителя, члена (членов) семьи от приостановления выплаты адресной социальной помощи.
Дата возврата документов "___" _______________ 20__ года
Уведомление удостоверено электронной цифровой подписью ответственного лица отдела занятости и социальных программ по проекту "Өрлеу".
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ
_________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи
_________________________________________ _______________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 14 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Журнал
регистрации социального контракта активизации семьи по проекту "Өрлеу"
п/п
Регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
Адрес
Сумма
Подпись заявителя
Примечание
Приложение 15 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Решение о прекращении выплаты обусловленной денежной помощи
№ ____ от "___" _______ 20 __ года
отдела занятости и социальных программ
по __________________ (району)
№ дела ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя __________________
Дата рождения "____" ________ 19 __ года
Прекратить выплату с "____" ______ 20 __ года
по причине __________________________________________________________
(указать причину)
Основание
_____________________________________________________________________
Руководитель районного (городского) отдела занятости и социальных программ:
________________________________________ ____________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Специалист по назначению обусловленной денежной помощи:
___________________________________________ __________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 16 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
АКТ
обследования для определения нуждаемости лица (семьи) в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
от "___" ________ 20___г.
______________________
(населенный пункт)

1. Өтініш берушінің Т.А.Ә. ____________________________________
2. Тұратын мекенжайы __________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Өтініш беруші әлеуметтік көмекке өтініш берген туындаған өмірлік қиын жағдай
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Отбасы құрамы (отбасында нақты тұратындар есептеледі) ______ адам, оның ішінде:
Р/с
Т.А.Ә.
Туған күні
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Жұмыспен қамтылуы (жұмыс, оқу орны)
Жұмыспен қамтылмау себебі
Қоғамдық жұмыстарға қатысуы, кәсіптік даярлығы (қайта даярлау, біліктілігін арттыру) немесе жұмыспен қамтудың белсенді шараларына қатысуы туралы мәліметтер
Өмірлік қиын жағдай
Еңбекке жарамды барлығы _________________________________ адам
Жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретінде тіркелгендері ____ адам.
Балалардың саны: ______________________________________________
жоғары және орта оқу орындарында ақылы негізде оқитындар ______ адам, оқу құны жылына ______ теңге.
Отбасында Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына және Ұлы Отан соғысы мүгедектеріне теңестірілгендердің, зейнеткерлердің, 80 жастан асқан қарт адамдардың, әлеуметтік маңызы бар аурулары (қатерлі ісіктер, туберкулез, адамның иммунитет тапшылығы вирусы) бар адамдардың, мүгедектердің, мүгедек балалардың болуы (көрсету немесе өзге санатты қосу керек) _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Өмір сүру жағдайы (жатақхана, жалға алынған, жекешелендірілген тұрғын үй, қызметтік тұрғын үй, тұрғын үй кооперативі, жеке тұрғын үй немесе өзгеше – көрсету керек):
_____________________________________________________________________
Тұрғын үйді ұстауға арналған шығыстар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Отбасының табысы:
Р/с
Табысы бар отбасы мүшелерінің (оның ішінде өтініш берушінің) Т.А.Ә.
Табыс түрі
Өткен тоқсандағы табыс сомасы (теңге)
Жеке қосалқы шаруашылық (ауладағы учаске, малы және құсы), саяжай және жер учаскесі (жер үлесі) туралы мәліметтер
тоқсанға
орта есеппен айына
6. Мыналардың:
автокөлігінің болуы (маркасы, шығарылған жылы, құқық беретін құжат, оны пайдаланғаннан түскен мәлімделген табыс) _____________________________________________________________________
________________________________________ қазіргі уақытта өздері тұрып жатқаннан бөлек өзге де тұрғын үйдің болуы (оны пайдаланғаннан түскен
мәлімделген табыс) __________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

1. Ф.И.О. заявителя ___________________________________________
2. Адрес места жительства _____________________________________
____________________________________________________________
3. Трудная жизненная ситуация, в связи с наступлением которой заявитель обратился за социальной помощью ___________________________ _____________________________________________________________________
4. Состав семьи (учитываются фактически проживающие в семье) __ человек, в том числе:
№ п/п
Ф.И.О.
Дата рождения
Родственное отношение к заявителю
Занятость (место работы, учебы)
Причина незанятости
Сведения об участии в общественных работах, профессиональной подготовке (переподготовке, повышении квалификации) или в активных мерах содействия занятости
Трудная жизненная ситуация
Всего трудоспособных _________ человек.
Зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости _______ человек.
Количество детей: ______
обучающихся в высших и средних учебных заведениях на платной основе _______ человек, стоимость обучения в год ________ тенге.
Наличие в семье Участников Великой Отечественной войны, инвалидов Великой Отечественной войны, приравненных к участникам Великой Отечественной войны и инвалидам Великой Отечественной войны, пенсионеров, пожилых лиц, старше 80-ти лет, лиц, имеющих социально значимые заболевания (злокачественные новообразования, туберкулез, вирус иммунодефицита человека), инвалидов, детей-инвалидов (указать или добавить иную категорию) ________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Условия проживания (общежитие, арендное, приватизированное жилье, служебное жилье, жилой кооператив, индивидуальный жилой дом или иное - указать):
_____________________________________________________________________
Расходы на содержание жилья:
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Доходы семьи:
№ п/п
Ф.И.О. членов семьи (в т.ч. заявителя), имеющих доход
Вид дохода
Сумма дохода за предыдущий квартал (тенге)
Сведения о личном подсобном хозяйстве (приусадебный участок, скот и птица), дачном и земельном участке (земельной доли)
За квартал
в среднем за месяц
6. Наличие:
автотранспорта (марка, год выпуска, правоустанавливающий документ, заявленные доходы от его эксплуатации)
_____________________________________________________________________
___________________________________________ иного жилья, кроме занимаемого в настоящее время, (заявленные доходы от его эксплуатации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

7. Бұрын алған көмегі туралы мәліметтер (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Отбасының өзге де табыстары (нысаны, сомасы, көзі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Балалардың мектеп керек-жарағымен, киіммен, аяқ киіммен қамтамасыз етілуі ___________________________________________________
10. Тұратын жерінің санитариялық-эпидемиологиялық жағдайы _____
_____________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
________________________ ________________________
Комиссия мүшелері:
________________________ ________________________
________________________ ________________________
________________________ ________________________
________________________ ________________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Жасалған актімен таныстым: ____________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы
Тексеру жүргізілуден бас тартамын ______________________ өтініш берушінің (немесе отбасы мүшелерінің бірінің) Т.А.Ә. және қолы, күні
_____________________________________________________________________
(өтініш беруші тексеру жүргізуден бас тартқан жағдайда толтырылады)
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 17-қосымша
Учаскелік комиссияның № ______ қорытындысы
20__ ж. ___ ______
Учаскелік комиссия Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларына сәйкес өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамның (отбасының)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
өтінішін және оған қоса берілген құжаттарды қарап, ұсынылған құжаттар және өтініш берушінің (отбасының) материалдық жағдайын тексеру нәтижелерінің негізінде
_____________________________________________________________________
(қажеттілігі, қажеттіліктің жоқтығы)
адамға (отбасыға) өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек ұсыну туралы қорытынды шығарады
Комиссия төрағасы: __________________ _______________________
Комиссия мүшелері: __________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
__________________ _______________________
(қолдары) (Т.А.Ә.)
Қорытынды
қоса берілген құжаттармен ___ данада
20__ ж. "___" ___________ қабылданды
Құжаттарды қабылдаған кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің немесе уәкілетті орган қызметкерінің Т.А.Ә., лауазымы, қолы __________
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 18-қосымша
20 __ жылға отбасының белсенділігін арттыру бойынша жасалған әлеуметтік келісімшарттары мен әлеуметтік келісімшарттар туралы есеп
Өңірлердің атауы
ШАК алуға жүгінген барлық адам
оның ішінде
Бір отбасына жасалған отбасының белсенділі гін арттыру әлеуметтік келісімшарттарының саны, дана
Отбасының белсен ділігін арттыру келісімшарты мен қамтылған адамдардың саны, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінген, адам
Отбасысаны
Адам саны
А
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
оның ішінде
оның ішінде Өрлеу жобасы бойынша Жұмыспен қамту орталығымен әлеуметтік келісімшарт жасағандардың саны, адам (8-ші бағаннан)
оның ішінде
Келісімшарт талаптарын орындамауға байланысты бұзылған келісімшарттар саны, дана/адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
АӘК алушылар қатарынан, адам
МБЖ алушылар қатарынан, адам
алғаш рет жүгінгендер, адам
Келісімшарт тар саны, дана
Адам саны
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Ескертпе: егер отбасы атаулы әлеуметтік көмек (бұдан әрі - АӘК) және 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі - МБЖ) алушы болса, онда тек отбасы мүшелері АӘК-де көрсетіледі.
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 19-қосымша
20___ жылғы шартты ақшалай көмекті тағайындау және төлеу туралы есеп
Өңірлердің атауы
Тағайындалды
Төленді
Алушылардың саны, адам
Сомасы, мың теңге
Орташа мөлшері, теңге
Алушылардың саны, адам
Сомасы, мың теңге
Орташа мөлшері, теңге
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
отбасы
адам саны
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
жергілікті бюджеттен
республикалық бюджеттен
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 20-қосымша
Шартты ақшалай көмекті алушылар туралы мәліметтер
аудан/облыс
отбасылардың саны
оның ішінде адам саны
оның ішінде
18 жасқа толмаған балалар
мүгедектер
зейнеткерлер
күндізгі оқу нысанында оқитындар
үш жасқа дейінгі баланың, мүгедек-баланың,1 және 2 топтағы мүгедектің, қарт адамның күтімімен айналысатын адамдар
еңбекке қабілетті адамдар
10-кестеден, оның ішінде
жүгінген сәтте жұмысы барлар
жұмыссыздар, өз бетінше жұмыс істейтіндер
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
кәсіптік бағдарлау шаралары
әлеуметтік бейімдеу шаралары
12- кестеден, оның ішінде жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шараларына тартылғандар
оның ішінде
4-кестеден, әлеуметтік бейімдеу шаралары көрсетілгендер
оның ішінде
Жұмыспен қамту орталығы арқылы ЖЖК қатысушылары
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі арқылы
арнаулы әлеуметтік қызметтер
мүгедектерді оңалту шаралары
басқа да жәрдем түрлері
Тұрақты жұмыс орындарына орналастырылғандар
Әлеуметтік жұмыстар
Қоғамдық жұмыс орны
Қайта даярлау,біліктілікті арттыру
Жастар практикасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларына 21-қосымша
Ассистенттің отбасының белсенділігін арттырудың әлеуметтік келісімшартын сүйемелдеу туралы ай сайынғы есебі
______________________ ______________________
есеп қай ай үшін есепті дайындау күні
Жүргізілген әңгімелер:
Отбасы, отағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мекен жайы
Отбасы мүшелерінің саны
Еңбекке қабілетті адамдардың саны
Балалар дың саны
Әңгімелесу жүргізілген күн
Өтініш беруге дайын ба?
Өтініш беруден бас тарту себептері
Үміткердің қолы
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Иә
Жоқ
Жүргізілген мониторинг:
Отбасы (адам)
Шарттардың орындалуы (иә/жоқ)
Шарттарды орындау/орындамау бойынша ескертпелер
1
2
Қосымша түсініктемелер (егер бар болса) _____________________________
_____________________________________________________________________
Есепті дайындаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы

7. Сведения о ранее полученной помощи (форма, сумма, источник):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Иные доходы семьи (форма, сумма, источник):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Обеспеченность детей школьными принадлежностями, одеждой, обувью:
_____________________________________________________________________
10. Санитарно-эпидемиологические условия проживания:
_____________________________________________________________________
Председатель комиссии:
_________________________ _____________________
Члены комиссии:
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
_________________________ ______________________
(подписи) (Ф.И.О.)
С составленным актом ознакомлен(а): ___________________________
Ф.И.О. и подпись заявителя
От проведения обследования отказываюсь _______________ Ф.И.О. и подпись заявителя (или одного из членов семьи), дата _____
_____________________________________________________________________
(заполняется в случае отказа заявителя от проведения обследования)
Приложение 17 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Заключение участковой комиссии № __
__ _________ 20__ г.
Участковая комиссия в соответствии с Правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, рассмотрев заявление и прилагаемые к нему документы лица (семьи), обратившегося за предоставлением социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
на основании представленных документов и результатов обследования материального положения заявителя (семьи) выносит заключение о _____________________________________________________________________
(необходимости, отсутствии необходимости)
предоставления лицу (семье) социальной помощи с наступлением трудной жизненной ситуации
Председатель комиссии:________________ __________________________
Члены комиссии:_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
_______________________ __________________________
(подписи) (Ф.И.О.)
Заключение с прилагаемыми документами в количестве ____ штук принято "__"____________ 20__ г. ________________________________________
Ф.И.О., должность, подпись работника, акима поселка, села, сельского округа или уполномоченного органа, принявшего документы
Приложение 18 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Отчет о заключенных социальных контрактах активизации
семьи и социальных контрактах на __________ 20__ года
Наимено вание регионов
Всего обратившихся за назначением ОДП
В том числе
Количест во социаль ных контрактов активизации семьи, заключенных на одну семью, штук
Количест во охваченных социальными контрактами активизации семьи, человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратившиеся, человек
Количество семей
Количество человек
А
1
2
3
4
5
6
7
В том числе
из них количество лиц, заключивших социальный контракт с Центром занятости по проекту "Өрлеу", человек (из графы 7)
В том числе
Количество расторгнутых социальных контрактов активизации семьи в связи с невыполнением условий контракта, штук./человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратившиеся, человек
из числа получателей АСП, человек
из числа получателей ГДП, человек
впервые обратив шиеся, человек
Кол-во контрактов штук
Кол-во человек
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Примечание: если семья является получателем адресной социальной помощи (далее – АСП) и государственного пособия на детей до 18 лет (далее – ГДП), то члены семьи указываются только в АСП
Приложение 19 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Отчет о назначении и выплате обусловленной денежной помощи
на __________ 20__ года
Наименование регионов
Назначено
Выплачено
Количество получателей
Сумма, тысяча тенге
Средний размер, тенге
Количество получателей
Сумма, тысяча тенге
Средний размер, тенге
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
семей
человек
из местного бюджета
из республиканского бюджета
из местного бюджета
из республиканского бюджета
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 20 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Сведения о получателях обусловленной денежной помощи
район/ область
количество семей
в них количество чел.
в том числе
дети до 18 лет
инвалиды
пенсионеры
учащиеся в очной форме обучения
лица, занятые уходом за детьми до 3 лет, ребенком инвалидом, инвалидом 1 и 2 группы, престарелыми
трудоспособные
из 10 графы в том числе
на момент обращения имеющие работу
безработные, самозанятые
А
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
меры по профессиональной ориентации
меры по социальной адаптации
из 12 графы привличенные в меры содействия занятости
из них
из 4 графы предоставившим меры по соц. адаптации
из них
через центр занятости участники Дорожной карты занятотси 2020
через отдел занятости и социальных программ
спец. соц. услуги
меры по реабилитации инвалидов
другие виды помощи
Трудоустроенные на постоянные рабочие места
Общественные работы
Социальное рабочее место
Переподготовка, повышение квалификации
Молодежная практика
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Приложение 21 к Правилам оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан
Ежемесячный отчет ассистента о сопровождении
социального контракта активизации семьи
___________________________ _______________________
за какой месяц отчет дата подготовки отчета
Проведенные беседы:
Семья Фамилия, имя, отчество (при его наличии) главы семьи
Адрес
Количество членов семьи
Количество трудоспособных
Количество детей
Дата проведения беседы
Готовы подать заявление
Причины отказа в подачи заявления
Подпись претендента
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Да
Нет
Проведенный мониторинг:
№ п/п
Семья (лицо)
Выполнение условий (да/нет)
Примечания по выполнению/невыполнению условий
Дополнительные комментарии (если есть) ______________________________
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица, подготовившего отчет
_____________________________________________________________________