"Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 22 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 ақпанда № 3580 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 16 мамырдағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 16.05.2016 № 136 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабы 2 тармағына, "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңына, "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы Жарлығына, Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 18 қаңтардағы № 12 "Мемлекеттік мекемелер туралы" қаулысына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Ә.Садырға жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Б.Жылқышиев
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
К.Мендебаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2016 жылғы " 1 "
ақпандағы № 22 қаулысына
қосымша
"Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік жастар саясатын іске асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне қарасты ведомствалары жоқ.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области"
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 1 февраля 2016 года № 22. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 11 февраля 2016 года № 3580. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16 мая 2016 года № 136
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16.05.2016 № 136.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан", постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 18 января 2016 года № 12 "О государственных учреждениях" акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Положение о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садыра Е.А.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.
Жилкишиев Б.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Мендебаев К.
Приложение
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области от
" 1 " февраля 2016 года № 22
Положение
о государственном учреждении "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере молодежной политики на территории Южно-Казахстанской области.
2. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" не имеет ведомств.

3. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Оңтүстік Қазақстан облысы, Шымкент қаласы, Қаратау ауданы, Астана даңғылы 10, индекс 160023.
10. Мемлекеттік органның толық атауы – "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы ереже "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі кәсіпкерлік субъектілерімен "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

3. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией, Законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, Каратауский район, проспект Астана 10, индекс 160023.
10. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области".
Если государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясына: облыстағы мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыру, он төрт пен жиырма тоғыз жас аралығындағы азаматтардың әлеуметтік дамуына жағдайлар жасау, мемлекет тарапынан жасалынып жатқан қолдауларды насихаттай отырып, іске асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
1) жастар саясаты мәселелеріне қатысты мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру;
2) жастардың шығармашылық, рухани және тәндік мүмкіндіктерін дамыту, салауатты өмір сүру салтының берік негіздерін қалыптастыру және жастарды азаматтық-құқықтық және адамгершілік мәдениетке тәрбиелеу;
3) азаматтық пен патриотизмге, өз Отаны – Қазақстан Республикасына деген сүйіспеншілікке, мемлекеттік рәміздерді, оның тарихына, мәдениетіне және ұлттық дәстүрлерді құрметтеуге, Конституцияға және қоғамға қарсы кез-келген көріністерге төзбеуге тәрбиелеу;
4) өскелең ұрпақ арасында азаматтық-патриоттық тәлім-тәрбиені және Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыруда ақпараттық-насихаттық және түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
5) жастар арасында өтетін мемлекеттік үдерістерді реттеуге қатысу;
6) жастар саясаты саласындағы жергілікті мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіру;
7) облыстағы жастар саясаты қызметіне мониторинг пен талдау жүргізу;
8) облыс аумағында мемлекеттік жастар саясаты мәселелері жөнінде республикалық іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
9) жастар ұйымдарына ұйымдастырушылық, әдістемелік-кеңестік және ақпараттық қолдау көрсету;
10) жастар қоғамдық бірлестіктерімен және студенттік ұйымдармен, саяси партиялардың жастар қанатымен және ұлттық-мәдени орталықтармен құқық қорғау, діни және өзге де үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимылды жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) мемлекеттік жастар саясатының іске асырылуын қамтамасыз ету;
2) өзекті проблемаларды анықтау және шешу, мемлекеттік жастар саясатын іске асырудың тиімділігін арттыру үшін мониторинг жүргізуді және жастардың қажеттіліктерін бағалауды қамтамасыз ету;
3) жастарды жұмыспен қамту және жұмысқа орналастыру саясатын іске асыруды қамтамасыз ету, еңбек нарығының және жас мамандарды жұмысқа орналастыру практикасының мониторингін ұйымдастыру;
4) жастардың волонтерлік қызметін және жастардың өзін-өзі басқаруын дамытуға жәрдемдесу;
5) облыс әкімдігіне жастар ресурстық орталықтарын құру, олардың қызметін қамтамасыз ету және үйлестіру жөнінде ұсыныс енгізу;
6) өңірлік жастар форумын өткізуді қамтамасыз ету;

2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области": реализация молодежной политики в области, оказать содействие социального развития гражданам от четырнадцати до двадцати девяти лет, осуществляет реализацию пропаганды при поддержке государства.
15. Задачи:
1) реализация государственных программ, касающихся вопросов молодежной политики;
2) развитие творческих, духовных и физических возможностей личности, формирование прочных навыков здорового образа жизни и воспитание гражданско-правовой и нравственной культуры среди молодежи;
3) воспитание гражданственности и патриотизма, любви к своей Родине – Республике Казахстан, уважения к государственным символам, ее истории, культуре и народным традициям; нетерпимости к любым антиконституционным и антиобщественным проявлениям:
4) организация информационно-пропагандистской и разъяснительной работы по реализации государственной молодежной политики Республики Казахстан и гражданско-патриотического воспитания среди подрастающего поколения;
5) участие в государственном регулировании процессов, протекающих в молодежной среде;
6) координация деятельности местных государственных органов в сфере молодежной политики;
7) проведение мониторинга и анализа деятельности молодежных организаций;
8) участие в организации и проведении республиканских мероприятий по вопросам государственной молодежной политики на территории области;
9) оказание организационной, консультативно-методической и информационной помощи молодежным организациям;
10) осуществление взаимодействия с молодежными общественными объядинениями и студенческими организациями, молодежными крыльями политических партий и национально-культурных центров, правозащитными, религиозными и иными неправительственными организациями.
16. Функции:
1) обеспечение реализации государственную молодежную политику;
2) обеспечение проведения мониторинга и оценки потребностей молодежи для выявления и решения актуальных проблем, повышения эффективности реализации государственной молодежной политики;
3) обеспечение реализации политики занятости и трудоустройства молодежи, организация мониторинга рынка труда и практики трудоустройства молодых специалистов;
4) содействие развитию волонтерской деятельности молодежи и молодежного самоуправления;
5) внесение предложений в акимат области о создании молодежных ресурсных центров, обеспечение и координация их деятельности;
6) обеспечение проведения регионального форума молодежи;

7) қазақстандық патриотизмді, конфессияаралық келісім мен этносаралық тағаттылықты нығайту жөнінде шаралар қолдану;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін, жергілікті мемлекеттік басқару мүдделерінде жастар саясаты саласындағы өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдардан және азаматтардан өз функцияларын орындауға қажетті ақпараттарды белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
2) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі құзыретіне жататын мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасауға;
3) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша мәжілістер, семинарлар, конференциялар, дөңгелек үстелдер, кездесулер және отырыстар өткізуге;
4) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін барлық мемлекеттік органдарда білдіруге.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты, "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметінен босатады.
20. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүддесін ұсынады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін және "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне қарасты мемлекеттік коммуналдық мекемелердің басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты жөніндегі мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;

7) принятие мер по укреплению казахстанского патриотизма, межконфессионального согласия и межэтнической толерантности;
8) осуществление в интересах местного государственного управления иных полномочий в области молодежной политики, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) запрашивать от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций,
2) взаимодействовать с государственными органами по вопросам, отнесенным к компетенции государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
3) проводить совещания, семинары, конференции, круглые столы, встречи, и заседания по вопросам, входящим государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
4) представлять интересы государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" во всех государственных органах.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Южно-Казахстанской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области":
1) представляет государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" в государственных органах и организациях в пределах своей компетенции;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" и руководителей коммунальных государственных учреждений, находящихся в ведении государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) действует без доверенности от имени государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";

4) шарттар жасасады;
5) сенімхаттар береді;
6) банктік есеп-шоттар ашады;
7) бюджеттік бағдарламаларды жоспарлауға, негіздеуге іске асыруға және нәтижелерге қол жеткізуге жауапты болады;
8) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты жөніндегі мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесіне берілген мүліктің пайдаланылуына және сақталуына бақылауды қамтамасыз етеді;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты жөніндегі мәселелері басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттілігін белгілейді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, ынталандыру, үстемақы мен сыйлықақы төлеу, сондай-ақ қызметкерлердің тәртіптік жауапкершілігі, оларға тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
11) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті бұйрықтар шығарады, өз құзыретіне жататын мәселелер бойынша нұсқаулар береді;
12) Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
13) перспективалық және ағымдағы жұмыс жоспарларын бекітеді;
14) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапты болады;
15) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
16) "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
17) қызметтік этика нормаларының сақталуын қамтамасыз етеді;
18) жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдау кестесін бекітеді.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлғалар орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

4) заключает договора;
5) выдает доверенности;
6) открывает банковские счета;
7) несет ответственность за планирование, обоснование, реализацию и достижение бюджетных программ;
8) обеспечивает контроль за использованием и сохранностью переданного государственному учреждению "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" имущества в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9) определяет полномочия и обязанности работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, а также дисциплинарной ответственности работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области", налагает на них дисциплинарные взыскания в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
11) издает приказы, дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
12) утверждает должностные инструкции работников государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
13) утверждает перспективные и текущие планы работ;
14) несет персональную ответственность за состояние работы по противодействию с коррупции;
15) организует, координирует и контолирует работу государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
16) утверждает положения об отделах государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области";
17) обеспечивает соблюдение норм служебной этики;
18) утверждает график личного приема физических лиц и представителей юридических лиц.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а так же имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

22. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату.
24. "Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Оңтүстік Қазақстан облысының жастар саясаты мәселелері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесіне және оның ведомстволарының қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Оңтүстік Қазақстан облысы білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасының "Жастар ресурстық орталығы" коммуналды мемлекеттік мекемесі.

22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области", относится к областной коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в введении "Управления по вопросам молодежной политики Южно-Казахстанской области" и его ведомств
1. Коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр" управления образования, молодежной политики и развития языков Южно-Казахстанской области.