2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/91-6с шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3929 болып тiркелдi. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына және 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабаның 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/74-VІ "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3919 тіркелген шешіміне сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 122 778 213 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 752 564 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 417 634 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 206 445 мың теңге;
трансферттер түсімі – 68 401 570 мың теңге;
2) шығындар – 129 911 744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 697 399 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 900 346 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 202 947 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 86 407 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 217 638 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 131 231 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -7 917 337 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 7 917 337 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
2. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен 19 001 119 мың теңге көлемінде субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
тұрғын үйлерді сейсмикалық күшейтуге – 671 113 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге – 2 212 242 мың теңге;
автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 943 020 мың теңге;
жылу жүйелерінің ағымдағы жөндеу жұмыстарына – 1 024 152 мың теңге;
егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуге – 261 694 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 918 939 мың теңге;

О бюджете города Шымкент на 2017-2019 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 26 декабря 2016 года № 3929. Срок действия решения - до 1 января 2018 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/74-VІ "Об областном бюджете на 2017-2019 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3919 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 778 213 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 52 752 564 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 417 634 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 206 445 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 68 401 570 тысяч тенге;
2) затраты – 129 911 744 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 697 399 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 900 346 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 202 947 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 86 407 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 217 638 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 131 231 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -7 917 337 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 7 917 337 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены субвенции, передаваемые из областного бюджета в сумме 19 001 119 тысяч тенге.
3. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие цели:
сейсмоусиление жилых домов – 671 113 тысяч тенге;
капитальный ремонт автомобильных дорог – 2 212 242 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильных дорог – 943 020 тысяч тенге;
текущий ремонт тепловых сетей – 1 024 152 тысяч тенге;
разработка проектов детальной планировки – 261 694 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 918 939 тысяч тенге;

жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 448 164 мың теңге;
мектептерді робототехника кабинетімен жарақтандыруға – 111 055 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты іске асыруға – 251 940 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
3-1. 2017 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге үстемақы төлеуге – 74 717 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге – 546 431 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 263 155 мың теңге;
жастар практикасына – 416 942 мың теңге;
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 2 765 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 140 170 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 27 517 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 97 473 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік тапсырысты іске асыруға – 549 482 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 189 403 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 31.01.2017 № 13/113-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 2 059 532 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 7 491 318 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 559 375 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 1 159 117 мың теңге;
қаланы абаттандыруды дамытуға – 1 077 621 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 1 367 557 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 2 929 083 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 518 761 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға – 1 174 530 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 5 896 034 мың теңге.

краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров – 448 164 тысяч тенге;
оснащение школ кабинетами робототехники – 111 055 тысяч тенге;
реализация размещения государственного заказа в детских дошкольных организациях – 251 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие цели:
доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 74 717 тысяч тенге;
внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" – 546 431 тысяч тенге;
частичное субсидирование заработной платы – 263 155 тысяч тенге;
молодежную практику – 416 942 тысяч тенге;
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси" – 2 765 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 140 170 тысяч тенге;
оказание услуг специалиста жестового языка – 27 517 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 97 473 тысяч тенге;
реализация размещения государственного заказа в детских дошкольных организациях – 549 482 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 189 403 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.01.2017 № 13/113-6с (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017)
4. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 2 059 532 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 7 491 318 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры –559 375 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 159 117 тысяч тенге;
развитие благоустройства города – 1 077 621 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 1 367 557 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 2 929 083 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 518 761 тысяч тенге;
развитие объектов спорта – 1 174 530 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 5 896 034 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
4-1. 2017 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен даму нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 700 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 3 612 746 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 459 664 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 4 800 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 31.01.2017 № 13/113-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
4-2. 2017 жылға арналған қала бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттері келесідей мақсаттарға қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 3 476 524 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 631 005 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 1 337 210 мың теңге.
Ескерту. Шешім 4-2-тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 31.01.2017 № 13/113-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
5. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен кредиттер тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 5 073 345 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 27.10.2017 № 21/182-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
5-1. 2017 жылға арналған қала бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және құрылысына – 900 346 мың теңге көлемінде кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 31.01.2017 № 13/113-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
4-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 700 000 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 3 612 746 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 459 664 тысяч тенге;
развитие теплоэнергетической системы – 4 800 000 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.01.2017 № 13/113-6с (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
4-2. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на следующие цели:
строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования – 3 476 524 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 631 005 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 337 210 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.01.2017 № 13/113-6с (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты из областного бюджета на проектирование и (или) строительство жилья – 5 073 345 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27.10.2017 № 21/182-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2017 год предусмотрены кредиты из Национального фонда Республики Казахстан на реконструкцию и строительство систем тепло, водоснабжения и водоотведения в сумме 900 346 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.01.2017 № 13/113-6с (вводится в действие с 01.01.2017); с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).

6. Қала әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 100 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 23.02.2017 № 14/117-6с (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн); 27.10.2017 № 21/182-6с (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн) шешімдерімен.
7. Осы шешімнің 4 қосымшасына сәйке қала бюджетінің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарлама тізбесі бекітілсін.

6. Утвердить резерв акимата города на 2017 год в сумме 100 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 23.02.2017 № 14/117-6с (вводится в действие с 01.01.2017); от 27.10.2017 № 21/182-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить на 2017 год перечень бюджетной программы, не подлежащей секвестру в процессе исполнения бюджета согласно приложению 4.

8. Осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес 2017-2019 жылдарға қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
9. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Г.Құрманбекова
Қалалық мәслихат хатшысы Н.Бекназаров
Шымкент қалалық мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 11/91-6с шешіміне
№ 1 қосымша
Шымкент қаласының 2017 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстiк Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 07.12.2017 № 23/188-6с шешiмiмен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгiзiлсiн).
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Атауы
Ішкі сыныбы
1
2
3
І. КІРІСТЕР

8. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2017-2017 годы согласно приложению 5.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии
городского маслихата Г. Курманбекова
Секретарь городского
маслихата Н. Бекназаров
Приложение № 1 к решению
Шымкентского городского маслихата
от 22 декабря 2016 года № 11/91-6с
Бюджет города Шымкент на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 07.12.2017 № 23/188-6с (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
I. ДОХОДЫ