Сайрам аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-345/V "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстiк Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 9-58/VI шешiмi. Оңтүстiк Қазақстан облысының Әдiлет департаментiнде 2016 жылғы 29 қарашада № 3888 болып тiркелдi. 2017 жылдың 12 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 1 тармағына, 109 бабының 5 тармағына және 111 бабының 1 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және "Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/351-V "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 7/67-VI Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3881 тіркелген шешіміне сәйкес, Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам аудандық мәслихатының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 49-345/V "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3486 нөмірімен тіркелген, 2016 жылғы 15 қаңтарда "Мәртөбе" газетінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Сайрам ауданының 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 20 494 925 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 169 761 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 15 224 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 69 771 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 18 240 169 мың теңге;
2) шығындар – 22 451 792 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 11 744 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 908 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 164 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 1 968 611 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 1 968 611 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 978 366 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 164 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 994 409 мың теңге.".
2 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2016 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:

О внесении изменений в решение Сайрамского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 49-345/V "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 28 ноября 2016 года № 9-58/VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 ноября 2016 года № 3888. Срок действия решения - до 12 января 2017 года
В соответствии с пунктом 1 статьи 109, с пунктом 5 статьи 109 и с пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 18 ноября 2016 года за № 7/67-VI "О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2015 года № 44/351-V "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3881, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сайрамского районного маслихата от 22 декабря 2015 года № 49-345/V "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3486, опубликованного 15 января 2016 года в газете "Пульс Сайрама") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Сайрамского района на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 494 925 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 169 761 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 224 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 69 771 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 18 240 169 тысяч тенге;
2) затраты – 22 451 792 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 744 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 908 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 164 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета - 1 968 611 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 968 611 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 978 366 тысяч тенге;
погашение займов – 4 164 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 994 409 тысяч тенге.".
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2016 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:

аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 60,2 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы 100 пайыз;
аудандық бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз;
аудандық бюджетке әлеуметтік салықтан 50 пайыз.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 6 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 6 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 60,2 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты 100,0 процентов в районный бюджет;
индивидуального подоходного налога с доходов у иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты 50,0 процентов в районный бюджет; социального налога 50,0 процентов в районный бюджет.".
Приложения 1, 2, 6 указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 6 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихаттың
хатшысы Ж.Сүлейменов
Сайрам аудандық мәслихатының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 9-58/VI шешіміне 1-қосымша
Сайрам аудандық мәслихатының
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 49-345/V шешіміне
1-қосымша
Сайрам ауданының 2016 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Атауы
Iшкi сыныбы
1
2
І. Кірістер
20 494 925
1
Салықтық түсімдер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
секретарь районного
маслихата Ж.Сулейменов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 28 ноября 2016 года № 9-58/VI
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 22 декабря 2015 года № 49-345/V
Районный бюджет Сайрамского района на 2016 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
1. Доходы
20494925
1
Налоговые поступления

128795
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
128795
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
128 795
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
663 434
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
663 434
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 157
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
228067
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
20935
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
11135
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
6207
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
377933
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
626736
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
277427
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
270530
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2945
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
234100
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
33485
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
6897
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
6897
2
Әлеуметтiк көмек
281073
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
266263
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
27690
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5965
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15037
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
36524
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3957
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
111839
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
65251
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
14810
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

128795
464
Отдел образования района (города областного значения)
128795
018
Организация профессионального обучения
128795
9
Прочие услуги в области образования
663434
464
Отдел образования района (города областного значения)
663434
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19157
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
228067
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
20935
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11135
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
6207
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
377933
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
626736
1
Социальное обеспечение
277427
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
270530
005
Государственная адресная социальная помощь
2945
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
234100
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
33485
464
Отдел образования района (города областного значения)
6897
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
6897
2
Социальная помощь
281073
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
266263
002
Программа занятости
27690
451
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5965
006
Жилищная помощь
15037
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
36524
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3957
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
111839
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
65251
464
Отдел образования района (города областного значения)
14810
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдардарламарының тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
1
2
ІІ. Шығындар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты

Перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2016-2018 годы
Функциональная группа
Наименование
Подфункция
Администратор бюджетной программы
Программа
1
2
ІІ. Шығындар
01
ІІ. Расходы
1
Государственные услуги общего характера
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа