2017-2019 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 7/3-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 4813 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты тоқтатылды
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4773 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 және 4 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға мынандай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 4629449,8 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 590953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 23251,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 28613 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3986632,2 мың теңге;
2) шығындар - 4693477 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 29466,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 41964,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 12498 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 0 - теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) - - 93493,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 93493,7 мың теңге;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 30.03.2017 № 8/2-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.06.2017 № 11/2-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.07.2017 № 12/6-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 31.08.2017 № 13/2-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 12.10.2017 № 14/6-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.12.2017 № 16/2-VI (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке 3447911 мың теңге сомада берілген субвенция көлемі 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ескерілсін.
3. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, егер Қазқстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша бюджет қаражаты есебінен қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарлатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін жергілікті өкілді органмен келісу бойынша жергілікті атқарушы орган айқындайды.

О бюджете Курчумского района на 2017-2019 годы
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 20 декабря 2016 года № 7/3-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 10 января 2017 года № 4813. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4773), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 4629449,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 590953 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 23251,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 28613 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3986632,2 тысяч тенге;
2) затраты - 4693477 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 29466,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 41964,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 12498 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 93493,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -93493,7 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 30.03.2017 № 8/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 02.06.2017 № 11/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.07.2017 № 12/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 31.08.2017 № 13/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 12.10.2017 № 14/6-VI (вводится в действие с 01.01.2017); от 04.12.2017 № 16/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть в районном бюджете на 2017 год объем субвенции, передаваемый из областного бюджета в бюджет района, в сумме 3447911 тысяч тенге.
3. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить, специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

4. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/75-VI (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4773 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес ауданның бюджетінде 2017 жылға арналған әлеуметтік салық, жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз орындауға қабылдансын.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 12600 мың теңге сомасында бекітілсін.

4. Принять к исполнению на 2017 год нормативы распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов в размере 100 процентов, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/75-VI "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4773).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 12600 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 31.08.2017 № 13/2-VI шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 4 қосымшаға сәйкес Күршім аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
7. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Л. Қумарова
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы М. Сағанақов
Күршім аудандық мәслихаының

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 31.08.2017 № 13/2-VI (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Признать утратившими силу некоторые решения Курчумского районного малихата согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Л. Кумарова
Секретарь Курчумского
районного маслихата М. Саганаков
Приложение 1 к решению
районного маслихата

110495
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
220355
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
220355
2
Қаржылық қызмет
1882
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1882
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1082
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
800
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
115222
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
24347
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24347
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
33176
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33176
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24729
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24729
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
32970
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32970
2
Қорғаныс
20083
1
Әскери мұқтаждар
12851
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12851
005
шаралар
12851
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7232
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7232
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4171
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3061
4
Бiлiм беру
2850288
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
194507
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
194507
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
67177
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

110495
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
220355
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
220355
2
Финансовая деятельность
1882
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1882
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1082
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
800
9
Прочие государственные услуги общего характера
115222
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
24347
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
24347
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
33176
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
33176
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24729
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24729
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
32970
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
32970
2
Оборона
20083
1
Военные нужды
12851
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12851
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12851
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
7232
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7232
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4171
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3061
4
Образование
2850288
1
Дошкольное воспитание и обучение
194507
464
Отдел образования района (города областного значения)
194507
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
67177
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

002
Қарыз шарттары
34035
16
Қарыздарды өтеу
12498
1
Қарыздарды өтеу
12498
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12498
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
12498
Күршім аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 7/3-VI шешіміне 4 қосымша
Күршім аудандық мәслихатының күші жойылған кейбір шешiмдерiнiң тiзбесi
1) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 4328 нөмірімен тіркелген, "Рауан-Заря" газетінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 6, 2016 жылғы 6 ақпандағы № 7, 2016 жылғы 13 ақпандағы № 8, 2016 жылғы 27 ақпандағы № 10, 2016 жылғы 5 наурыздағы № 11 сандарында жарияланған);

002
Договоры займа
34035
16
Погашение займов
12498
1
Погашение займов
12498
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12498
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
12498
Приложение 4 к решению
районного маслихата
от 20 декабря 2016 года
№ 7/3-VI
Перечень утративших силу некоторых решений Курчумского районного маслихата
1) Решение Курчумского районного маслихата "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 23 декабря 2015 года № 27-3 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 4328, опубликовано в газете "Рауан-Заря" № 6 от 30 января 2016 года, № 7 от 6 февраля 2016 года, № 8 от 13 февраля 2016 года, № 10 от 27 февраля 2016 года, № 11 от 5 марта 2016 года);

2) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 2/5-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4525, аудандық "Рауан"-"Заря" газетінің 2016 жылғы 14 мамырдағы № 22, 2016 жылғы 21 мамырдағы № 23 сандарында жарияланған);
3) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 07 маусымдағы № 3/2-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4562, аудандық "Рауан"-"Заря" газетінің 2016 жылғы 02 шілдедегі № 29, 2016 жылғы 09 шілдедегі № 30 сандарында жарияланған);
4) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 26 шілдедегі № 4/3-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4634, аудандық "Рауан"-"Заря" газетінің 2016 жылғы 03 қыркүйектегі № 38, 2016 жылғы 10 қыркүйектегі № 39 сандарында жарияланған);
5) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 қазандағы № 5/5-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4712, аудандық "Рауан"-"Заря" газетінің 2016 жылғы 05 қарашадағы № 47, 2016 жылғы 12 қарашадағы № 48 сандарында жарияланған);
6) "2016-2018 жылдарға арналған Күршім ауданының бюджеті туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 27-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 қарашадағы № 6/2-VI шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 4745, аудандық "Рауан"-"Заря" газетінің 2016 жылғы 17 желтоқсандағы № 53, 2016 жылғы 24 желтоқсандағы № 54 сандарында жарияланған).

2) решение Курчумского районного маслихата "О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 27-3 "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 11 апреля 2016 года № 2/5-VI (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4525, опубликовано в районной газете "Рауан-Заря" от 14 мая 2016 года № 22, от 21 мая 2016 года № 23);
3) решение Курчумского районного маслихата "О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 27-3 "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 07 июня 2016 года № 3/2-VI (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4562, опубликовано в районной газете "Рауан-Заря" от 02 июля 2016 года № 29, от 09 июля 2016 года № 30);
4) решение Курчумского районного маслихата "О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 27-3 "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 26 июля 2016 года № 4/3-VI (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4634, опубликовано в районной газете "Рауан-Заря" от 03 сентября 2016 года № 38, от 10 сентября 2016 года № 39);
5) решение Курчумского районного маслихата "О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 27-3 "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 18 октября 2016 года № 5/5-VI (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4712, опубликовано в районной газете "Рауан-Заря" от 05 ноября 2016 года № 47, от 12 ноября 2016 года № 48);
6) решение Курчумского районного маслихата "О внесении изменений в решение Курчумского районного маслихата от 23 декабря 2015 года № 27-3 "О бюджете Курчумского района на 2016-2018 годы" от 23 ноября 2016 года № 6/2-VI (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4745, опубликовано в районной газете "Рауан-Заря" от 17 декабря 2016 года № 53, от 24 декабря 2016 года № 54).