Батыс Қазақстан облысының облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 127 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 23 мамырда № 4421 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Автомобиль жолдары туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Батыс Қазақстан облысының облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын сыныптау қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. "Батыс Қазақстан облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (М. Ғ. Қуаншалиев) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің орынбасары А. Б. Бадашевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Көлгінов
2016 жылғы 15 сәуірдегі № 127
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысымен
бекітілген
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық маңызы бар
автомобиль жолдарын сыныптау қағидалары мен шарттары
1. Жалпы ережелер
1. Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын сыныптау қағидалары мен шарттары "Автомобиль жолдары туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленген.
2. Сыныптау қағидалары мен шарттары
2. Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық маңызы бар автомобиль жолдарын сыныптау жол қозғалысының геометриялық параметрлері мен есептік қарқындылығына байланысты автомобиль жолдары саласындағы техникалық регламенттерге сәйкес жүзеге асырылады.
3. Облыстық маңызы бар автомобиль жолдарына республиканың әкімшілік орталықтарын облыс және аудан орталықтарымен, сондай-ақ аудан орталықтарын республикалық маңызы бар жолдармен жалғастырып жатқан автомобиль жолдары жатады;
4. Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына аудан орталықтарын ауылдық елді мекендермен жалғастырып жатқан автомобиль жолдары жатады.

Об утверждении Правил и условий классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения Западно-Казахстанской области
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 15 апреля 2016 года № 127. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 мая 2016 года № 4421
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Руководствуясь Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения Западно-Казахстанской области.
2. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Западно-Казахстанской области" (Куаншалиев М. Г.) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Западно-Казахстанской области Бадашева А. Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области А. Кульгинов
Утверждены
постановлением акимата
Западно-Казахстанской области
от 15 апреля 2016 года № 127
Правила и условия классификации автомобильных дорог
общего пользования областного и районного значения
1. Общие положения
1. Правила и условия классификации автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "Об автомобильных дорогах".
2. Порядок и условия классификации
2. Классификация автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения осуществляется в соответствии с техническими регламентами в сфере автомобильных дорог, в зависимости от геометрических параметров и расчетной интенсивности дорожного движения.
3. К автомобильным дорогам областного значения относятся автомобильные дороги, соединяющие административные центры республики с областными и районными центрами, а также районные центры с дорогами республиканского значения, за исключением автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения.
4. К автомобильным дорогам районного значения относятся автомобильные дороги, соединяющие районные центры с сельскими населенными пунктами.

5. Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолы пайдалануға қабылданғаннан кейін күнтізбелік отыз күн ішінде жергілікті атқарушы орган облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының тізбесі, олардың атаулары мен индекстеріне енгізу үшін автомобиль жолдары жөніндегі мемлекеттік уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) келісуге енгізеді.
Облыстық жергілікті атқарушы орган уәкілетті органнан келісуді алғаннан кейін, автомобиль жолдарының тізбесіне автомобиль жолын қосады.

5. В течение тридцати календарных дней со дня приемки в эксплуатацию автомобильной дороги общего пользования областного и районного значения местный исполнительный орган вносит на согласование в уполномоченный государственный орган по автомобильным дорогам (далее – уполномоченный орган) для включения автомобильной дороги в перечень, наименование и индексы автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Местный исполнительный орган области после получения согласования от уполномоченного органа, включает автомобильные дороги в перечень автомобильных дорог.