Зеленов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 39-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 тамыздағы № 4-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 тамызда № 4521 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 2017 жылғы 14 наурыздағы № 8-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Зеленов аудандық мәслихатының 14.03.2017 № 8-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 22 шілдедегі № 5-1 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 29-2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4493 тіркелген) шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеленов аудандық мәслихатының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы №39-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4219 тіркелген, 2016 жылғы 15 қаңтардағы "Ауыл тынысы" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 595 931 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 768 986 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 71 616 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 755 299 мың теңге;
2) шығындар – 6 823 384 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 264 319 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 303 311 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 38 992 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -491 772 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 491 772 мың теңге:
қарыздар түсімі – 302 243 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 38 992 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Зеленовского районного маслихата от 30 декабря 2015 года № 39-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Зеленовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 августа 2016 года № 4-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 августа 2016 года № 4521. Утратило силу решением маслихата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 14 марта 2017 года № 8-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата Зеленовского района Западно-Казахстанской области от 14.03.2017 № 8-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 22 июля 2016 года № 5-1 "О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 29-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4493) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зеленовского районного маслихата от 30 декабря 2015 года №39-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4219, опубликованное 15 января 2016 года в газете "Ауыл тынысы") следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 595 931 тысяча тенге:
налоговые поступления – 1 768 986 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 71 616 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 755 299 тысяч тенге;
2) затраты – 6 823 384 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 264 319 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 303 311 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 38 992 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -491 772 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 491 772 тысячи тенге:
поступление займов – 302 243 тысячи тенге;
погашение займов – 38 992 тысячи тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 228 521 мың теңге.";
3-тармақта:
1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 637 960 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге – 1 163 437 мың теңге;";
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 293 569 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 6714 мың теңге;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Рубежин ауылындағы ауылдық клубқа күрделі жөндеу жүргізуге – 10 156 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындық бағдарламасы бойынша "іTest", "BіlіmLand", "іMektep" виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге - 2 090 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"кәмелетке толмағандар арасындағы суицидтің алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 1 221 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"мектептерде көптілдікті енгізуге – 12 085 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"роботты техника базалық жиынтығын сатып алуға – 41 142 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Переметный ауылындағы Переметный жалпы орта білім беретін мектебінің ғимаратын күрделі жөндеуге – 25 944 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он бесінші абзацпен толықтырылсын:
"спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 1 916 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"ауру мал иелеріне 50 пайыз өтеуге – 10 356 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он жетінші абзацпен толықтырылсын:
"анықталмаған сібір жарасы көмінділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 4 300 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Дариян ауылының нақты жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын әзірлеуге – 6 468 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"Белес ауылындағы тұрғын құрылысын электрмен жабдықтау – 1 000 теңге;"
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"Белес ауылындағы тұрғын құрылысын сумен жабдықтау – 1 000 теңге;";
аталған шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

используемые остатки бюджетных средств – 228 521 тысяча тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 1 637 960 тысяч тенге, в том числе:";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"на переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 1 163 437 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 293 569 тысяч тенге, в том числе:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 6 714 тысяч тенге;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"на проведение капитального ремонта сельского клуба в селе Рубежинское – 10 156 тысяч тенге;";
дополнить абзацем десять следующего содержания:
"на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к едином национальным тестам "iTest", "BilimLand", "iMektep" – 2 090 тысяч тенге;";
дополнить абзацем одиннадцать следующего содержания:
"на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних - 1 221 тысяча тенге;";
дополнить абзацем двенадцать следующего содержания:
"на внедрение полиязычия в школах – 12 085 тысяч тенге;";
дополнить абзацем тринадцать следующего содержания:
"на приобретение базового набора по робототехнике – 41 142 тысячи тенге;";
дополнить абзацем четырнадцать следующего содержания:
"капитальный ремонт здания Переметнинской общеобразовательной средней школы села Переметное – 25 944 тысячи тенге;";
дополнить абзацем пятнадцать следующего содержания:
"на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 1 916 тысяч тенге;";
дополнить абзацем шестнадцать следующего содержания:
"на возмещение 50 процентов владельцам больных животных – 10 356 тысяч тенге;";
дополнить абзацем семнадцать следующего содержания:
"на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 4 300 тысяч тенге;";
дополнить абзацем восемнадцать следующего содержания:
"на разработку генерального плана, совмещенного с проектом детальной планировки села Дарьинское – 6 468 тысяч тенге;";
дополнить абзацем девятнадцать следующего содержания:
"на электроснабжение жилого массива села Белес – 1 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать следующего содержания:
"на водоснабжение жилого массива села Белес – 1 000 тысяч тенге;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н.Хайруллин
Аудандық мәслихат хатшысы Р.Исмагулов
2016 жылғы 10 тамыздағы
Зеленов аудандық
мәслихатының №4-2 шешіміне
қосымша
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
Зеленов аудандық
мәслихатының № 39-2 шешіміне
1-қосымша
2016 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

2. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии Н.Хайруллин
Секретарь районного маслихата Р.Исмагулов
Приложение
к решению
Зеленовского районного маслихата
от 10 августа 2016 года № 4-2
Приложение 1
к решению
Зеленовского районного маслихата
от 30 декабря 2015 года № 39-2
Районный бюджет на 2016 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 587
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
34 329
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
159 377
1
Ауыл шаруашылығы
92 714
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
32 870
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
32 870
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 643
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 743
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 900
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
36 201
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 073
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 300
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
4 074
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 098
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 300
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 356
6
Жер қатынастары
18 712
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 712
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 012
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 700
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
47 951
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
47 951
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
47 951
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 877
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 877
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 877
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
15 587
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
34 329
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
159 377
1
Сельское хозяйство
92 714
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32 870
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
32 870
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
18 743
006
Капитальные расходы государственного органа
4 900
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
36 201
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
14 073
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
4 300
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
4 074
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 098
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 300
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 356
6
Земельные отношения
18 712
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 712
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 012
007
Капитальные расходы государственного органа
4 700
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 951
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
47 951
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
47 951
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 877
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 877
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23 877
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)