Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 қазандағы № 7-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 14 қазанда № 4579 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2017 жылғы 10 наурыздағы № 12-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 10.03.2017 № 12-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтық құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4230 тіркелген, 2016 жылғы 29 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 851 571 мың теңге:
салықтық түсімдер – 367 574 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 783 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 578 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 473 636 мың теңге;
2) шығындар – 3 862 519 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 316 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 225 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 42 264 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 264 мың теңге;
қарыздар түсімі – 44 541 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 559 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 282 мың теңге.";
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2016 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 1 409 633 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 700 371 мың теңге:

О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года № 33-2 "О районном бюджете на 2016 - 2018 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 октября 2016 года № 7-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 октября 2016 года № 4579. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10 марта 2017 года № 12-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.03.2017 № 12-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 24 декабря 2015 года №33-2 "О районном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4230, опубликованное в информационно-правовой системе "Әділет" 29 января 2016 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 851 571 тысяча тенге:
налоговые поступления – 367 574 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5 783 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 578 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 473 636 тысяч тенге;
2) затраты – 3 862 519 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 316 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 44 541 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 225 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 264 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 264 тысячи тенге;
поступление займов – 44 541 тысяча тенге;
погашение займов – 21 559 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 282 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2016 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского, областного бюджета в общей сумме 1 409 633 тысячи тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 700 371 тысяча тенге:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 11 390 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінің штат санын ұстауға – 1 627 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 171 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 3 363 мың теңге;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 498 658 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбек ақысының денгейін арттыруға – 48 000 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органының бөлімшесін ұстауға – 5 366 мың теңге;
экономикалық орнықтылықты қамтамасыз етуге – 42 746 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 89 050 мың теңге.
2) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 664 721 мың теңге:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 7 593 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдауға – 1 022 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 1 600 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептерге компьютер сатып алуға – 12 192 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 26 330 мың теңге;
Аралтөбе ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 22 124 мың теңге;
Жамбыл ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 14 243 мың теңге;
Қарақұдық ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 1 000 мың теңге;
Көздіқара ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 7 762 мың теңге;
Қызылағаш ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 112 мың теңге;
Тамды ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 10 549 мың теңге;
Бұлдырты ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 64 674 мың теңге;
Көгеріс ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 6 800 мың теңге;
Қоңыр ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 23 543 мың теңге;
Бұлан ауылының әлеуметтік нысандарын газдандыруға – 58 181 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қаратаев көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 18 902 мың теңге;
Жымпиты ауылының Датов көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 41 153 мың теңге;

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 11 390 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 627 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 171 тысяча тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 3 363 тысячи тенге;
на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам – 498 658 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 48 000 тысяч тенге;
на содержание подразделения местного исполнительного органа агропромышленного комплекса – 5 366 тысяч тенге;
на обеспечение экономической стабильности – 42 746 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 89 050 тысяч тенге.
2) трансферты из областного бюджета в сумме – 664 721 тысяча тенге:
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 7 593 тысячи тенге;
на государственную поддержку по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 1 022 тысячи тенге;
на установку систем видеонаблюдения в организациях образования – 1 600 тысяч тенге;
на приобретение компьютеров для общеобразовательных школ – 12 192 тысячи тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 26 330 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Аралтобе – 22 124 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Жамбыл – 14 243 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Каракудык – 1 000 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коздикара – 7 762 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Кызылагаш – 10 112 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Тамды – 10 549 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Булдырты – 64 674 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Когерис – 6 800 тысяч тенге;
на газификацию социальных объектов села Коныр – 23 543 тысячи тенге;
на газификацию социальных объектов села Булан – 58 181 тысяча тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Каратаева села Жымпиты – 18 902 тысячи тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Датова села Жымпиты – 41 153 тысячи тенге;

Жымпиты ауылының Амангельді көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 43 965 мың теңге;
Жымпиты ауылының Сейфуллин көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеуге – 63 457 мың теңге;
Жымпиты ауылының Абай және Есенжанов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 56 996 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 26 000 мың теңге;
Жымпиты ауылына "Кенащы" жер асты су-кен орнынан сумен қамту жүйесінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттама жасақтауға және инженерлік-геодезиялық, инженерлік-геологиялық ізденістер жүргізуге – 12 284 мың теңге;
Қособа ауылының мектеп-балабақшасын күрделі жөндеуге – 24 281 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 000 мың теңге;
ұлттық біріңғай тестілеуге, "iTest", "BilimLand", "iMektep" дайындық бағдарламасы бойынша виртуалды білім берудің кешенін пайдалануға қызмет ақысын төлеуге – 190 мың теңге;
кәмелеттік жасқа толмағандар арасындағы суицидтың алдын алу жобасын жүзеге асыруға – 575 мың теңге;
аудандағы мектептерде көптілдікті енгізуге – 4 741 мың теңге;
жалпы білім беретін мектептердің оқу үдерісіне "Роботтық техника" элективтік бағам енгізуге – 14 821 мың теңге;
спорт ұйымдары бойынша тамақтану нормасының өсуіне байланысты қосымша қажеттілікке – 2 049 мың теңге;
жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнының 50 пайызын иелеріне өтеуге – 29 461 мың теңге;
анықталмаған сібір жарасы көмiнділері орындарын анықтауға және зертханалық зерттеулер жүргізуге – 14 620 мың теңге;
Жымпиты ауылының Қажымұқан және Мұхит көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 41 197 мың теңге;
оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге – 1 304 мың теңге;
3) бюджеттік кредиттер сомасы – 44 541 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 44 541 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1- қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

на средний ремонт автомобильной дороги по улице Амангельды села Жымпиты – 43 965 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улице Сейфуллина села Жымпиты – 63 457 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Есенжанова и Абая села Жымпиты – 56 996 тысяч тенге;
на текущий ремонт и содержания автомобильных дорог районного значения – 26 000 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документаций на строительство водоснабжения села Жымпиты из месторождения подземных вод "Кенащы" и инженерно-геодезические, инженерно-геологические исследования – 12 284 тысячи тенге;
на капитальный ремонт школы-сада села Кособа – 24 281 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 000 тысяч тенге;
на оплату услуг по использованию комплекса виртуального обучения по программе подготовки к единой национальной тестирование, "iTest", "BilimLand", "iMektep" - 190 тысяч тенге;
на реализацию проекта превенции суицида среди несовершеннолетних – 575 тысяч тенге;
на внедрение полиязычия в школах района – 4 741 тысяча тенге;
на внедрение в учебный процесс общеобразовательных школ элективного курса "Робототехника" - 14 821 тысяча тенге;
на дополнительную потребность в связи с повышением нормы питания по организациям спорта – 2 049 тысяч тенге;
на возмещение 50 процентов стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека – 29 461 тысяча тенге;
на определение мест неустановленных сибиреязвенных захоронений и на проведение лабораторных исследований – 14 620 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги по улицам Кажмухан и Мухита села Жымпиты – 41 197 тысяч тенге;
на приобретение и доставку учебников – 1 304 тысячи тенге.
3) бюджетные кредиты в сумме – 44 541 тысяча тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 44 541 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.