"Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 65 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 наурызда № 14920 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 204 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13717 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 23 мамырда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 204 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 65. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 марта 2017 года № 14920. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 204 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13717, опубликованный 23 мая 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________ Д. Абаев
2017 жылғы 17 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 22 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 23 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 15 ақпан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 13 ақпандағы
№ 65 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 5 мамырдағы
№ 204 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеу үшін пайдаланылған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды жеткізуші – биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды өндіруді және (немесе) биоагенттерді (энтомофагтарды) және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген биопрепараттарды өткізуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
2) биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтың) ең төменгі құны (баға ұсынысы) – тиісті жылға арналған субсидиялау нормасын белгілеу үшін баға ұсыныстарын талдау арқылы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы айқындайтын, биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтың) Қазақстан Республикасы аумағында қалыптасқан ең төменгі нарықтық бағасы;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
17 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ Ж. Қасымбек
22 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
23 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
15 февраля 2017 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики
Казахстан-Министра сельского
хозяйства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2017 года
№ 65
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 5 мая 2016 года № 204
Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, использованных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) поставщик биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов и (или) осуществляющее реализацию биоагентов (энтомофагов) и зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан биопрепаратов;
2) минимальная стоимость (ценовое предложение) биопрепарата, биоагента (энтомофага) – сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная рыночная цена на биопрепарат, биоагент (энтомофаг), определяемая местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы путем анализа ценовых предложений для установления нормы субсидий на соответствующий год;

3) гербицидтерді жеткізуші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген гербицидтерді өндіруді (формуляциялауды) және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) гербицидтің немесе сол тектестің ең төменгі құны (баға ұсынысы) – тиісті жылға арналған субсидия нормасын белгілеу үшін баға ұсыныстарын талдау арқылы облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы айқындайтын, гербицидтің немесе құрамы мен әрекет етуші затының (заттарының) концентрациясы бойынша оған тектестің (тектестердің) Қазақстан Республикасы аумағында қалыптасқан ең төменгі нарықтық бағасы;
5) отандық өсімдіктерді қорғау құралдарын өндіруші (бұдан әрі – ӨҚҚ өндіруші) – Қазақстан Республикасы аумағында гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды өндіруді жүзеге асыратын және арнайы жарақтандырылған өндірістік жайлары, биозертханалары, биофабрикалары бар, биоагенттерді (энтомофагтарды) және (немесе) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген гербицидтер мен биопрепараттарды өткізуді жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
6) өсімдіктерді қорғау құралдары (бұдан әрі – ӨҚҚ) – өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар;
7) субсидия – өсімдіктерді қорғау мақсатында ағымдағы жылы ауыл шаруашылығы дақылдарын, жер учаскесін (учаскелерін) өңдеуге пайдаланылған ӨҚҚ құнын өтеу.
3. ӨҚҚ сатып алу жөніндегі шығындарды өтеуге арналған субсидияларды төлеу жергілікті бюджетте тиісті қаржы жылына көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
4. Гербицидтердің 1 литріне (килограмына) арналған субсидиялар нормасы олардың құрамы мен әрекет етуші затының (заттарының) концентрациясына қарай абсолютті мәнде (теңге) белгіленеді. Құрамы мен әрекет етуші затының (заттарының) концентрациясы бойынша тектесі (тектестері) бар гербицидтің 1 литріне (килограмына) арналған субсидия нормасы гербицидтің немесе оған тектестің ең төменгі құнының (баға ұсынысының) жартысынан аспайтын соманы құрайды. Құрамы мен әрекет етуші затының (заттарының) концентрациясы бойынша тектесі (тектестері) жоқ гербицидтің 1 литріне (килограмына) арналған субсидия нормасы тиісті гербицидтің ең төменгі құнының (баға ұсынысының) жартысынан аспайтын соманы құрайды.
Олар бойынша субсидиялар нормасы белгіленетін гербицидтер тізбесі, сондай-ақ олардың құрамы мен әрекет етуші затының (заттарының) концентрациясы "Өсімдіктерді қорғау туралы" 2002 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 9) тармақшасында көзделген тәртіппен бекітілетін Қазақстан Республикасында қолдануға рұқсат етілген пестицидтердің (улы химикаттардың) тізіміне (бұдан әрі – Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімі) сәйкес айқындалады.

3) поставщик гербицидов – физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство (формуляцию) и (или) реализацию гербицидов, зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) минимальная стоимость (ценовое предложение) гербицида или аналога (ов) – сложившаяся на территории Республики Казахстан минимальная рыночная цена на гербицид или аналог (и) по составу и концентрации действующих (его) веществ (а), определяемая местными исполнительными органами области, города республиканского значения, столицы путем анализа ценовых предложений для установления нормы субсидий на соответствующий год;
5) отечественный производитель средств защиты растений (далее – производитель СЗР) - физическое или юридическое лицо, осуществляющее производство гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов на территории Республики Казахстан и имеющее специально оснащенные производственные помещения, биолаборатории, биофабрики , осуществляющие реализацию биоагентов (энтомофагов) и (или) зарегистрированных в соответствии с законодательством Республики Казахстан гербицидов и биопрепаратов;
6) средства защиты растений (далее – СЗР) – гербициды, биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты, предназначенные для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
7) субсидия – возмещение стоимости СЗР, использованных в текущем году для обработки сельскохозяйственных культур, земельного (ых) участка (ов) в целях защиты растений.
3. Выплаты субсидий на возмещение затрат по приобретению СЗР, осуществляются за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
4. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) гербицидов устанавливается в абсолютном выражении (тенге) в зависимости от их состава и концентрации действующего (их) веществ (а). Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида имеющего аналог (и) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости (ценового предложения) гербицида или аналога. Норма субсидий на 1 литр (килограмм) для гербицида не имеющего аналога (ов) по составу и концентрации действующего (их) веществ (а) составляет не более половины от минимальной стоимости (ценового предложения) соответствующего гербицида.
Перечень гербицидов, а также их состав и концентрация действующего (их) веществ (а), по которым устанавливаются нормы субсидий, определяется согласно Списка пестицидов (ядохимикатов), разрешенных к применению в Республике Казахстан, утверждаемого в порядке, предусмотренном подпунктом 9) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2002 года "О защите растений" (далее - Список пестицидов (ядохимикатов)).

Сатып алынған биопрепараттардың, биоагенттердің (энтомофагтардың) 1 грамына (данасына) арналған субсидиялар нормасы абсолютті мәнде (теңге) тиісті биопрепараттың, биоагенттің (энтомофагтың) ең төменгі құнының (баға ұсынысының) 40 %-нан (қоса алғанда) асырылмай белгіленеді.
5. Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және белгіленетін субсидиялар нормасын негіздейтін құжаттарды (субсидиялауға жататын ӨҚҚ түрлерінің көлемдері бойынша есептеулерді және өтінім берілген ӨҚҚ тиісті түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын жеткізушілердің баға ұсыныстарын) қоса бере отырып, 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормалары екі данада облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің орынбасары қол қойған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) мақұлдауға ұсынылады.
Министрліктің субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесін және субсидиялар нормаларын қарау мерзімі хат келіп түскен күннен бастап он жұмыс күнін құрайды.
Оң шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидияланатын ӨҚҚ тізбесінің және 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен кері қайтарады.
Теріс шешім қабылданған жағдайда Министрлік субсидияланатын ӨҚҚ тізбесінің және 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларының екі данасын да мақұлдаудан дәлелді бас тартуы бар хатпен кері қайтарады. Бұл ретте пысықталған субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және субсидиялар нормалары бес жұмыс күні ішінде Министрлікке қайта қарауға жіберіледі.
Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесі және 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялардың нормалары Министрлікпен мақұлданғаннан кейін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен (бұдан әрі – қаулы) бекітіледі.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы қаулыны мемлекеттік тіркеуді жүргізгеннен және тиісті интернет-ресурста орналастырғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Министрлікті оның орналастырылғаны туралы хабардар етеді.
Субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесіне және 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) арналған субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Қағидалардың осы тармағының бірінші – алтыншы бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Министрлік қаулыны оның бұрын мақұлданған субсидияланатын ӨҚҚ түрлерінің тізбесіне және 1 бірлікке (литрге, килограмға, грамға, данаға) субсидиялардың нормаларына сәйкестігі тұрғысынан салыстырып тексереді.

Норма субсидий на 1 грамм (штук) приобретенных биопрепаратов, биоагентов (энтомофагов) устанавливается в абсолютном выражении (тенге) не более 40 процентов (включительно) от минимальной стоимости (ценового предложения) соответствующего биопрепарата, биоагента (энтомофага).
5. Перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук) в двух экземплярах с приложением документов, обосновывающих устанавливаемую норму субсидий (расчеты по объемам, подлежащих субсидированию видов СЗР и ценовые предложения поставщиков, подтверждающие сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды СЗР), представляются на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью заместителя акима области, города республиканского значения, столицы.
Срок рассмотрения Министерством перечня субсидируемых видов СЗР и норм субсидий составляет десять рабочих дней со дня поступления письма.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр перечня субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук).
При отрицательном результате Министерство возвращает оба экземпляра перечня субсидируемых СЗР и норм субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук) письмом с мотивированным отказом в одобрении. При этом доработанные перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на повторное рассмотрение направляются в Министерство в течение пяти рабочих дней.
После одобрения Министерством перечень субсидируемых видов СЗР и нормы субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук) утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы (далее – постановление).
Местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы после проведения государственной регистрации и размещения постановления на соответствующем интернет-ресурсе в течение двух рабочих дней уведомляет Министерство о его размещении.
Внесение изменений и (или) дополнений в перечень субсидируемых видов СЗР и норм субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук) осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – шестой настоящего пункта Правил.
Министерство сверяет постановление на предмет его соответствия ранее одобренному перечню субсидируемых видов СЗР и норм субсидий на 1 единицу (литр, килограмм, грамм, штук).

6. Облыстың (бұдан әрі – облыс басқармасы), республикалық маңызы бар қаланың, астананың (бұдан әрі – қала басқармасы) жергілікті атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқармасы оны бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ӨҚҚ құнын субсидиялау жөніндегі жеке ай сайынғы қаржыландыру жоспарын тиісті интернет-ресурста орналастырады.
2-тарау. Субсидияларды алушылар
7. Субсидиялар:
1) гербицидтерді ағымдағы жылы және өткен жылдың 4 (төртінші) тоқсанында сатып алуға кеткен шығындарын өтеу үшін ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді жүзеге асыратын және осы Қағидалардың 8-тармағының 2) тармақшасының талаптарына сай келетін ауыл шаруашылығы кооперативтерін қоса алғанда, ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге;
2) биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды ағымдағы жылы сатып алуға кеткен шығындарын өтеу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге;
3) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге оларды арзандатылған құны бойынша өткізу шартымен ӨҚҚ өндірушілерге төленеді.
3-тарау. Субсидияларды алу шарттары
8. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:
1) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация):
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған гербицидтерге субсидиялар алуға өтінім;
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құны бойынша сатып алынған биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға субсидиялар алуға өтінім беруі.
ӨҚҚ-ны арзандатылған құны бойынша ӨҚҚ өндірушіден шарт негізінде сатып алған кезде, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша гербицидтерді, биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды арзандатылған құны бойынша ӨҚҚ өндірушіден сатып алған кезде тиесілі субсидияларды ӨҚҚ өндіруші пайдасына төлеу туралы өтінім (бұдан әрі – тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім) береді. Мұндай жағдайда, субсидия ӨҚҚ өндірушіге төленеді.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші өтінімді немесе тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді алғашқы рет берген, ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші және (немесе) ӨҚҚ өндіруші банк деректемелерін, жеке деректерін немесе заңды тұлғаның деректерін өзгерткен жағдайда, өтінімге немесе тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімге Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінің 189-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген құжаттар қоса беріледі.
Өтінімді және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді қабылдау кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіге тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;

6. Управления сельского хозяйства местного исполнительного органа области (далее – управление области), города республиканского значения, столицы (далее – управление города) в течение трех рабочих дней после его утверждения размещают на соответствующем интернет-ресурсе индивидуальный помесячный план финансирования по субсидированию стоимости СЗР.
Глава 2. Получатели субсидий
7. Субсидий выплачиваются:
1) сельскохозяйственным товаропроизводителям, включая сельскохозяйственные кооперативы, осуществляющие производство сельскохозяйственной продукции и отвечающие требованиям подпункта 2) пункта 8 настоящих Правил (далее – сельхозтоваропроизводители) для возмещения затрат на приобретение гербицидов в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года;
2) сельхозтоваропроизводителям для возмещения затрат на приобретение биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов в текущем году;
3) производителям СЗР при условии их реализации сельхозтоваропроизводителям по удешевленной стоимости.
Глава 3. Условия получения субсидий
8. Субсидий выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подача сельхозтоваропроизводителем заявки (далее – заявка) в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация):
на получение субсидий за приобретенные гербициды по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
на получение субсидий за приобретенные биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты по полной стоимости для защиты растений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
При приобретении СЗР по удешевленной стоимости у производителя СЗР, на основании договора, сельхозтоваропроизводитель подает заявку об оплате причитающихся субсидий в пользу производителя СЗР при приобретении гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов у производителя СЗР по удешевленной стоимости (далее – заявка об оплате причитающихся субсидий) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам. В таком случае, субсидий выплачиваются производителю СЗР.
В случае, если сельхозтоваропроизводитель подает впервые заявку или заявку об оплате причитающихся субсидий, сельхозтоваропроизводитель и (или) производитель СЗР изменил банковские реквизиты, персональные данные или данные юридического лица, тогда к заявке или заявке об оплате причитающихся субсидий прилагаются документы, предусмотренные подпунктами 1) и 2) пункта 189 Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9934).
Сельхозтоваропроизводителю при приеме заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий выдается расписка о приеме соответствующих документов;

2) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің (учаскелерінің) болуы.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
9. Субсидиялар ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші өтінім берген ӨҚҚ түрлері мен көлемдерін негізге ала отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Np х S х Nc, мұнда
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Np – гербицидтің, биопрепараттың 1 гектарға (литр/гектар, килограмм/гектар) шығыс нормасы (Пестицидтердің (улы химикаттардың) тізімінде көрсетілген қолдану нормаларын ескере отырып) немесе биоагенттің (энтомофагтың) 1 гектарға (грамм/гектар, дана/гектар) шығыс нормасы (Министрліктің ресми интернет-ресурсында орналастырылған ғылыми негізделген қолдану нормаларын ескере отырып);
S – ӨҚҚ қолдану алаңы (гектар);
Nc – ӨҚҚ субсидиясының нормасы (осы Қағидалардың 4 және 5-тармағына сәйкес айқындалады).
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші субсидия нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан төмен ӨҚҚ-ға өтінім берген жағдайда субсидиялар нормасы сатып алынған ӨҚҚ-ның нақты құнынан есептеледі.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші субсидия нормасы есептелген ӨҚҚ құнынан жоғары ӨҚҚ-ға өтінім берген жағдайда, субсидиялар бекітілген субсидия нормасы есептелген ӨҚҚ құны бойынша төленеді.
5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
10. Өтінімдерді және тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдерді қабылдау тиісті жылдың 1 наурызында басталады және 10 желтоқсанында аяқталады.
11. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – бөлім), қала басқармасы ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші өтінім және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінім келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарында көрсетілген шарттарға сәйкестігі тұрғысынан өтінімді;
2) осы Қағидалардың 7 және 8-тармақтарында көрсетілген шарттарға сәйкестігі тұрғысынан тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді тексереді, сондай-ақ Осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес ӨҚҚ өндіруші ұсынатын ӨҚҚ нақты өткізу көлемдері жөніндегі тізілімде (бұдан әрі – Тізілім) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің бар-жоғын анықтайды.
12. Бөлім өтінімді немесе тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді тексеруді аяқтағаннан кейін бір жұмыс күні ішінде:
1) облыс басқармасына осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қолы қойылған мақұлданған өтінімдердің тізімін және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімін жолдайды;

2) наличие у сельхозтоваропроизводителя земельного (ых) участка (ов) сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
9. Субсидий рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем видов и объемов СЗР по следующей формуле:
С = Nр х S х Nc, где
С – сумма причитающейся субсидий, тенге;
Nр – норма расхода гербицида, биопрепарата на 1 гектар (литр/гектар, килограмм/гектар) (с учетом норм применения, указанных в Списке пестицидов (ядохимикатов) или норма расхода биоагента (энтомофага) на 1 гектар (грамм/гектар, штук/гектар) (с учетом научно-обоснованных норм применения, размещенных на официальном интернет-ресурсе Министерства);
S – площадь применения СЗР (гектар);
Nc – норма субсидий СЗР (определяется в соответствии с пунктами 4 и 5 настоящих Правил).
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем заявки на СЗР, стоимость которых ниже стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от фактической стоимости приобретенных СЗР.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем заявки на СЗР, стоимость которых выше стоимости СЗР, по которой рассчитана норма субсидий, субсидий выплачиваются по стоимости СЗР, по которой рассчитана утвержденная норма субсидий.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий
10. Прием заявок и заявок об оплате причитающихся субсидий начинается с 1 марта и заканчивается 10 декабря соответствующего года.
11. Отдел сельского хозяйства района (города областного значения) (далее – отдел), управление города в течение двух рабочих дней с даты поступления заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий проверяет:
1) заявку на предмет соответствия условиям, указанным в пункте 7 и 8 настоящих Правил;
2) заявку об оплате причитающихся субсидий на предмет соответствия условиям, указанным в пункте 7 и 8 настоящих Правил, а также определяет наличие сельхозтоваропроизводителя в реестре по объемам фактической реализации СЗР (далее - Реестр), предоставляемом производителем СЗР в соответствии с пунктом 14 настоящих Правил.
12. Отдел после окончания проверки заявки или заявки об оплате причитающихся субсидий в течение одного рабочего дня направляет:
1) в управление области за подписью акима района (города областного значения) список одобренных заявок по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

2) ӨҚҚ өндірушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімін жолдайды;
3) өтінімнің және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімнің мақұлданғаны туралы не субсидияларды ұсынбау себептерін көрсете отырып, өтінімді және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді қайтару туралы ауыл шаруашылығы тауар өндірушіні жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте бөлім, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны ұсынудан бас тарту себептерін көрсете отырып, ӨҚҚ-ға субсидиялар ұсынуда теріс шешім қабылданған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін жасайды және оны ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейін облыс басқармасына ұсынады.
Субсидияларды ұсынуда теріс шешім қабылдау "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 19-1- бабы 2-тармағында белгіленген негіздер бойынша жүргізіледі.
13. Облыс басқармасы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақұлданған өтінімдер тізімі және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақұлданған тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімдер тізімі келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің немесе ӨҚҚ өндірушілердің шоттарына субсидияларды аудару үшін төлеуге төлем құжаттарын ұсынады.
Сонымен бір мезгілде облыс басқармасы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мақұлданған өтінімдердің тізімін, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімін және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӨҚҚ-ға субсидияларды ұсынуда теріс шешім қабылданған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің тізбесін жасайды және оны тиісті интернет-ресурста орналастырады.
14. ӨҚҚ өндіруші тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімі келіп түскеннен кейін ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде бөлімге, қала басқармасына, облыс басқармасына осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өсімдіктерді қорғау құралдарын нақты өткізу көлемдері бойынша тізілімді ұсынады.
15. Қала басқармасы өтінім мен тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді тексеруді аяқтағаннан кейін:
1) ӨҚҚ өндірушіге бір жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиесілі субсидияларды төлеу туралы мақұлданған өтінімдердің тізімін жолдайды;
2) бір жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы тауарын өндірушіні өтінімді және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді мақұлдағаны туралы, не субсидияларды ұсынбау себептерін көрсете отырып, өтінімді және (немесе) тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтінімді қайтару туралы жазбаша хабардар етеді;

2) производителю СЗР список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
3) письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя об одобрении заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий, либо отклонении заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий с указанием причин непредоставления субсидий.
При этом отдел составляет Перечень сельхозтоваропроизводителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий на СЗР по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам с указанием причин отказа в предоставлении субсидий и ежемесячно предоставляет его в управление области до 5 числа следующего за отчетным месяцем.
Отрицательное решение в предоставлении субсидий принимается по основаниям, установленным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон).
13. Управление области после поступления список одобренных заявок по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам в течение двух рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате для перечисления субсидий на счета сельхозтоваропроизводителей или производителей СЗР.
Одновременно управление области составляет список одобренных заявок по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и Перечень сельхозтоваропроизводителей, по которым принято отрицательное решение в предоставлении субсидий на СЗР по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам и размещает их на соответствующем интернет-ресурсе.
14. Производитель СЗР после поступления списка одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий ежемесячно в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, предоставляет в отдел, управление города, управление области Реестр по объемам фактической реализации средств защиты растений по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
15. Управление города после окончания проверки заявки или заявки об оплате причитающихся субсидий:
1) в течение одного рабочего дня направляет производителю СЗР список одобренных заявок об оплате причитающихся субсидий по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) в течение одного рабочего дня письменно уведомляет сельхозтоваропроизводителя об одобрении заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий, либо отклонении заявки и (или) заявки об оплате причитающихся субсидий с указанием причин не предоставления субсидий;

1 литр,килограмм, грамм, дана құны (теңге,1 литрге, килограмға, грамға, данаға тиесілі субсидиялар нормасын шегеріп тастағанда)
Тиеп жөнелтілген мөлшері
Төлем құжаттары
Сатып алу- сату шартының күні, №
Көлемі (литр,килограмм, грамм, дана)
көлемі (литр, килограмм, грамм, дана)
субсидиялар сомасына (мың теңге)
Шот-фактура немесе тауарларды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің) нөмірі
Берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Ескертпе: көрсетілген тізілімге сапасыз тауарды жеткізу себебі бойынша не басқа себептер бойынша сатып алу-сату шартын орындаудан бас тартқан және сатып алынған гербицидтер, биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар үшін ақшалай қаражатты қайтаруды талап еткен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер қосылмайды.
Өсімдіктерді қорғау құралдарын өндірушінің деректемелері
Мәліметтер
Деректер
жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
банктің немесе почта операторының деректемелері:
банктің немесе почта операторының атауы:
бизнес сәйкестендіру коды
жеке сәйкестендіру коды
бизнес сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
Өсімдіктерді қорғау құралдарын өндіруші (бірінші басшы)
________________________________________________________________________________
(қолы)             (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Өсімдіктерді қорғау құралдарын өндірушінің бас бухгалтері
________________________________________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
20__ жылғы "___" ____________
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
_________облысы, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша ______ жылы гербицидтерге субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат
____________________________________________ қолданылатын гербицидтер
(ауыл шаруашылығы дақылдарының атауы)
Аудан атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
Гербицидтің сауда атауы
Жергілікті бюджетте бекітілген субсидиялар сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ:
Кестенің жалғасы
Төленген субсидиялар сомасы
(теңге)
Пайдаланылған субсидияланған гербицидтердің мөлшері (литр, килограмм)
Гербицидтерді қолдану нормасы (литр, килограмм)
Дақыл
Субсидиялау шеңберінде өңделген алаң (гектар)
7
8
9
10
11
______________ облысының, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқарма басшысы
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
20__ жылғы "____" ____________
Өсімдіктерді қорғау мақсатында
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өңдеуге арналған
гербицидтердің, биоагенттердің
(энтомофагтардың) және
биопрепараттардың құнын
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
______________ облысы, республикалық маңызы бар қала, астана бойынша______ жылы биоагенттерге (энтомофагтарға) және биопрепараттарға арналған субсидияларды пайдалану туралы жиынтық ақпарат
Оларға қарсы биоагенттер (энтомофагтар) және биопрепараттар қолданылатын зиянды
организм атауы_________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
Аудан атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
Биоагенттің (энтомофагтың) және биопрепараттың атауы
Жергілікті бюджетте бекітілген субсидиялар сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
ЖИЫНЫ:
Кестенің жалғасы
Төленген субсидиялар сомасы (теңге)
Пайдаланылған субсидияланған биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың мөлшері (грамм, дана, литр, килограмм)
Биоагенттерді (энтомофагтарды) және биопрепараттарды қолдану нормасы (грамм, дана, литр, килограмм)
Дақыл
Субсидиялау шеңберінде өңделген алаң (гектар)
7
8
9
10
11
______________ облысының, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының ауыл шаруашылығы басқарма басшысы
_______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
20__ жылғы "____" ____________

Стоимость 1 литра, килограмма, грамма, штуки (тенге, за вычетом причитающейся нормы субсидий на 1 литр, килограмм, грамм, штуку)
Количество отгруженных
Платежные документы
дата, № договора купли-продажи
объем, (литр, килограмм, грамм, штуку)
объем (литр, килограмм, грамм, штук)
на сумму субсидий (тыс. тенге)
Номер счет-фактуры или накладной (акт) о поставке товаров
Дата выдачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание: в указанный реестр не включаются сельхозтоваропроизводители, отказавшиеся от исполнения договора купли-продажи по причине поставки некачественного товара, либо по другим причинам и потребовавшие возврата денежных средств за приобретенные гербициды, биоагенты (энтомофаги) и биопрепараты.
Реквизиты производителя средств защиты растений
Сведения
Данные
индивидуальный идентификационный номер /бизнес - идентификационный номер
код бенефициара
реквизиты банка или оператора почты:
наименование банка или оператора почты:
бизнес-идентификационный код
индивидуальный идентификационный код
бизнес-идентификационный номер
код бенефициара
Производитель средств защиты растений (первый руководитель) ____________
(подпись)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер производителя средств защиты растений
_________ ___________________________________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Приложение 8
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов,
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов,
предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур в
целях защиты растений
Форма
Сводная информация об использовании субсидий на гербициды за______ год по
______________________________ области, города республиканского значения, столицы
Гербициды, применяемые на ____________________________________________
(наименование сельскохозяйственных культур)
Наименование района
Наименование сельхозтовапроизводителя
Иидивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер
Торговое название гербицида
Сумма субсидий, утвержденная в местном бюджете (тенге)
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
Продолжение таблицы
Сумма выплаченных субсидий (тенге)
Количество использованных субсидированных гербицидов (литр, килограмм)
Норма применения гербицидов (литр, килограмм)
Культура
Обработанная площадь в рамках субсидирования (гектар)
7
8
9
10
11
Руководитель управления сельского хозяйства ____________________________
____________________________________________________________________
местного исполнительного органа области, города республиканского значения,
столицы ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Приложение 9
к Правилам субсидирования
стоимости гербицидов,
биоагентов (энтомофагов) и
биопрепаратов,
предназначенных для обработки
сельскохозяйственных культур
в целях защиты растений
Форма
Сводная информация об использовании субсидий на биоагенты (энтомофаги) и
биопрепараты за ____ год по ________ области, города
республиканского значения, столицы
Наименование вредного организма, против которого применяются биоагенты (энтомофаги) и
биопрепараты _________________________________
___________________________________________________________________
Наименование района
Наименование сельхозтовапроизводителя
Иидивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Название биоагента (энтомофага) и биопрепарата
Сумма субсидий, утвержденная в местном бюджете (тенге)
1
2
3
4
5
6
ИТОГО:
Продолжение таблицы
Сумма выплаченных субсидий (тенге)
Количество использованных субсидированных биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, (грамм, штук, литр, килограмм)
Норма применения биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, (грамм, штук, литр, килограмм)
Культура
Обработанная площадь в рамках субсидирования (гектар)
7
8
9
10
11
Руководитель управления сельского хозяйства ___________________________________
___________________________________________________________________________
местного исполнительного органа области, города республиканского значения,
столицы ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года