"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 7 наурыздағы № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 31 наурызда № 14963 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 82-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесінде (бұдан әрі – Ереже):
келесі мазмұндағы 7-1-тараумен толықтырылсын:
"7-1-тарау. Құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алуды қазынашылық сүйемелдеу (Астана қаласында, Ақмола және Қарағанды облыстарында "пилоттық" жоба шеңберінде)
1-параграф. Негізгі ұғымдар
378-1. Осы тарауда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
қазынашылық сүйемелдеу – қазынашылық органындағы шоттар арқылы жүргізілген төлемдердің барлық этаптарында құрылыс объектілерімен байланысты бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бөлінген қаражатты мақсатты пайдалануына, жобаның барлық қатысушыларымен – мердігерлермен, қосалқы мердігерлермен салықтарды толығымен төлеуді қамтамасыз етуін бақылау;
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер (мердігер) – заңды тұлға, тапсырыс берушімен қазынашылық сүйемелдеу кезінде құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алу туралы жасасқан шарт бойынша тарапы болып әрекет етуші (бұдан әрі – қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер);
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі инжинирингтік компания – Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте аккредиттелген, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында қызметтерді (техникалық қадағалау, жобаны басқару) жүзеге асыратын компания;
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігер – құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алуды қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігермен бірге қосалқы мердігерліктің шарты бойынша жекелеген кешендерді немесе жұмыс түрін орындайтын ұйым;
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі тапсырыс беруші – мемлекеттік мекеме, қазынашылық сүйемелдеу шеңберіндегі құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алудың ұйымдастырушысы;
мемлекеттік сатып алу шоты – бас мердігерлерге және қосалқы мердігерлерге қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде аударылған қаражатты есептен шығару және есепке алумен байланысты қолма-қол ақшаны бақылау шоты (бұдан әрі - МСА шоты);

О внесении дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 марта 2017 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2017 года № 14963
В соответствии с пунктом 8 статьи 82 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934) следующие дополнения:
в Правилах исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
дополнить главой 7-1 следующего содержания:
"Глава 7-1. Казначейское сопровождение государственных закупок по строительству (в рамках "пилотного" проекта в городе Астана, Акмолинской и Карагандинской областях)
Параграф 1. Основные понятия
378-1. В настоящей главе используются следующие основные понятия:
казначейское сопровождение – контроль за целевым использованием средств, выделенных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов, связанных со строительством, обеспечением полноты уплаты налогов всеми участниками проекта – генеральным подрядчиком и субподрядчиком на всех этапах проведения платежей через счета в органах казначейства;
генеральный подрядчик (подрядчик) при казначейском сопровождении – юридическое лицо, выступающее стороной по договору о государственных закупках по строительству, заключенного с заказчиком при казначейском сопровождении (далее – генподрядчик при казначейском сопровождении);
инжиниринговая компания при казначейском сопровождении – компания, осуществляющая услуги (технический надзор, управление проектом) в области архитектуры, градостроительства и строительства, аккредитованное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
субподрядчик при казначейском сопровождении – организация, выполняющая отдельные комплексы или виды работ по договору субподряда с генподрядчиком в рамках казначейского сопровождения государственных закупок по строительству;
заказчик при казначейском сопровождении – государственное учреждение, организатор государственных закупок по строительству в рамках казначейского сопровождения;
счет государственных закупок – контрольный счет наличности, связанный с зачислением и использованием денег, перечисляемых генеральным подрядчикам и субподрядчикам в рамках казначейского сопровождения (далее – счета ГЗ);

төлем сертификаты – осы Ереженің 115-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде төлемдер жүргізген кезде төлемді орындау үшін негізгі болатын кейінен аумақтық қазынашылық органдарына ұсыну үшін инжинирингтік компаниямен қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердiгерге берілген құжат.
2-параграф. Қазынашылық сүйемелдеу
378-2. Мемлекеттік сатып алу қорытындысы өткеннен кейін:
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі тапсырыс беруші, конкурс женімпазы анықталған күннен бастап келесі жұмыс күннен кешіктірмей, аумақтық қазынашылық органдарына құрылыс бойынша мемлекеттік сатып алу қорытысының хаттамасын қоса ұсынып конкурс женімпазы туралы жазбаша түрде хабарлайды;
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі тапсырыс беруші, конкурс женімпазы анықталған күннен бастап келесі жұмыс күннен кешіктірмей, конкурс женімпазына аумақтық қазынашылық органдарында шот ашу туралы жазбаша түрде хабарлайды;
конкурс женімпазы (қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер), қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі тапсырыс берушіден хабарлама алғаннан кейін, келесі жұмыс күннен кешіктірмей, аумақтық қазынашылық органдарына осы Ереженің 4-тарауының 5-параграфында қарастырылған құжаттар жинағын қалыптастыруға қажетті құжаттарды қоса тіркеп, осы Ереженің 115-қосымшасына сәйкес нысанда кодтарды беру және шоттарын ашуға арналған өтінімді береді және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің салық заңнамасына сәйкес ұсынған тізімін мемлекеттік кірістер органдарына талдау жүргізу үшін жолдайды.
378-3. Мемлекеттік кірістер органдары, бір жұмыс күннен аспайтын мерзімде талдау жасалған қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер тізімі бойынша қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерге тәуекелдердің бары немесе жоқтығы туралы ақпаратты жолдайды.
378-4. Қандай да бір қосалқы мердігерлер бойынша тәуекелдердің бар болуы туралы ақпаратты алған жағдайда, сондай-ақ объект құрылысы кезеңінде қосалқы мердігерлер тізімін толықтырған жағдайда, қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер осы тізімге өзгерістер (толықтырулар) енгізеді.
Мемлекеттік кірістер органдарында тәуекелдердің бар болуына кейінгі талдау осы Ереженің 378-2-тармағының үшінші абзацы мен 378-3, 378-4-тармақтарына сәйкес жүргізіледі.
378-5. Аумақтық қазынашылық органдары төлемдерді жүргізген кезде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігермен инжинирингтік компанияның төлем сертификатына, ал қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігермен – ЭШФ-ға сәйкес бақылауды жүзеге асырады.
378-6. Аумақтық қазынашылық органдарымен жүргізілген төлемдер туралы мәліметтер тәуекелдерді басқару жүйесі арқылы мониторинг жүргізу үшін мемлекеттік кірістер органдарына беріледі.

платежный сертификат – документ, предоставляемый инжиниринговой компанией генподрядчику при казначейском сопровождении для дальнейшего представления в территориальные органы казначейства при проведении платежей в рамках казначейского сопровождения, который служит основанием для исполнения платежа, по форме согласно приложению 115-1 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Казначейское сопровождение
378-2. После подведения итогов государственных закупок:
заказчик при казначейском сопровождении, не позднее следующего рабочего дня со дня определения победителя конкурса, письменно уведомляет территориальные органы казначейства о победителе конкурса с предоставлением протокола об итогах государственных закупок по строительству;
заказчик при казначейском сопровождении, не позднее следующего рабочего дня со дня определения победителя конкурса, письменно уведомляет победителя конкурса об открытии счета в территориальных органах казначейства;
победитель конкурса (генподрядчик при казначейском сопровождении), не позднее следующего рабочего дня после получения уведомления от заказчика при казначейском сопровождении, представляет в территориальные органы казначейства заявку на присвоение кода и открытие счетов по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных параграфом 5 главы 4 настоящих Правил, и направляет перечень субподрядчиков при казначейском сопровождении в соответствии с налоговым законодательством, в органы государственных доходов, для проведения анализа.
378-3. Органы государственных доходов в срок не более одного рабочего дня по проанализированному перечню субподрядчиков направляет генподрядчику при казначейском сопровождении информацию о наличии или об отсутствии рисков.
378-4. В случае получения информации о наличии рисков по какому-либо субподрядчику, а также в случае дополнения перечня субподрядчиков в период строительства объекта, генподрядчик при казначейском сопровождении вносит изменения (дополнения) в данный перечень.
Последующий анализ на наличие рисков в органах государственных доходов производится в соответствии с абзацем третьим пункта 378-2 и пунктами 378-3 и 378-4 настоящих Правил.
378-5. Территориальные органы казначейства осуществляют контроль при проведении платежей генподрядчика при казначейском сопровождении в соответствии с платежным сертификатом инжиниринговой компании, а субподрядчика при казначейском сопровождении - в соответствии с ЭСФ.
378-6. Сведения о проведенных платежах территориальными органами казначейства передаются в органы государственных доходов.

378-7. Қазынашылық сүйемелдеу аумақтық қазынашылық органдарында ашылған МСА шоттарына ақшаның толық және уақтылы есептелуімен және растайтын құжаттар (төлем сертификаты және/немесе ЭШФ) негізінде төлемдер мен ақша аударымдарын жүргізуімен қамтамасыз етіледі.
378-8. МСА шоттары бойынша қазынашылық сүйемелдеу кассалық негiзде жүзеге асырылады, түсiмдердi есепке алу және есептен шығару жөнiндегi операциялар ақшасыз есеп айырысу тәртібімен жүзеге асырылады.
378-9. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер кодтар беру және шоттар ашу үшін аумақтық қазынашылық органдарға осы Ережеде көрсетілген дерекнаманы қалыптастыру үшін қажетті құжаттар қосымшасымен бірге осы Ережеге 115-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шоттарын ашу мен кодтар беруге арналған өтінімді ұсынады.
Аумақтық қазынашылық органы қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге кодтар беру және шоттар ашуға арналған өтінімді алған күннен бастап, келесі жұмыс күнінен кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге осы Ереженің 115-қосымшасына сәйкес нысан бойынша кодтар беруге және шоттарын ашуға арналған өтінімді жібереді.
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер кодтарды беруге және МСА шоттарын ашуға өтінімде көрсетілген деректемелердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
378-10. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органымен кодтарды аумақтық қазынашылық органдарынан осы Ереженің 115-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге кодтар беруге өтінімдерді алған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей береді, ал МСА шоттарын ашу қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге код берілгеннен кейінгі жұмыс күннен кешіктірмей жүзеге асырылады.
378-11. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органы қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге кодтар берілген күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей берілген кодтар туралы аумақтық қазынашылық органдарына электрондық түрдегі хатпен хабарлайды.
Аумақтық қазынашылық органдары бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органнан кодтар беру туралы хатты алған күннен бастап келесі жұмыс күнінен кешіктірмей берілген кодтар және ашылған МСА шоттары туралы қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге жазбаша хабарлайды.

378-7. Казначейское сопровождение обеспечивается полнотой и своевременностью зачисления денег на счета ГЗ, открытые в территориальных органах казначейства и проведением платежей и переводов денег на основании подтверждающих документов (платежных сертификатов и/или ЭСФ).
378-8. Казначейское сопровождение по счетам ГЗ осуществляется на кассовой основе, операции по списанию и зачислению денег осуществляются в безналичном порядке.
378-9. Для присвоения кодов и открытия счетов ГЗ субподрядчики при казначейском сопровождении представляют в территориальные органы казначейства заявку на присвоение кодов и открытие счетов по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам с приложением документов, необходимых для формирования досье, предусмотренных настоящими Правилами.
Территориальный орган казначейства не позднее следующего рабочего дня со дня получения заявки на присвоение кодов генподрядчикам при казначейском сопровождении и субподрядчикам при казначейском сопровождении и открытие счетов направляет в уполномоченный орган по исполнению бюджета заявку на присвоение кодов генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении и открытие счетов по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам.
Генподрядчик при казначейском сопровождении и субподрядчик при казначейском сопровождении обеспечивают достоверность реквизитов, указанных в заявках на присвоение кодов и открытие счетов ГЗ.
378-10. Уполномоченным органом по исполнению бюджета присваиваются коды не позднее следующего рабочего дня со дня получения от территориальных органов казначейства заявок на присвоение кодов генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении по форме согласно приложению 115 к настоящим Правилам, а открытие счетов ГЗ осуществляется не позднее следующего рабочего дня после присвоения кода генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении.
378-11. Уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее следующего рабочего дня со дня присвоения кодов генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении уведомляет территориальные органы казначейства о присвоенных кодах письмом в электронном виде.
Территориальные органы казначейства не позднее следующего рабочего дня со дня получения письма от уполномоченного органа по исполнению бюджета о присвоении кодов письменно уведомляет генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении о присвоенных кодах и открытых счетах ГЗ.

378-12. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге берілген кодтардың тіркелуі ҚБАЖ қалыптастырылған тиісті анықтамалықта көрсетіледі.
378-13. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге ашылған МСА шоттарын тіркеу аумақтық қазынашылық бөлімшесінің ішкі есебінде, осы Ереженің 49-қосымшаға сәйкес 5-19 нысаны бойынша көрсетіледі.
378-14. Аумақтық қазынашылық бөлімшелері бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган оларды ашқан күннен кейінгі үш жұмыс күні ішінде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлерге және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлерге кодтар мен МСА шоттары ашылғаны туралы тиісті мемлекеттік кірістер органдарына жазбаша хабарлайды.
378-15. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің немесе қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің атауы өзгерген жағдайда қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер немесе қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер аумақтық қазынашылық бөлімшесіне мемлекеттік қайта тіркеу туралы куәліктің/анықтаманың көшірмесін қоса бере отырып, осы Ережеге 116-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атауын өзгертуге арналған өтінімді береді.
378-16. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің ашылған МСА шоттары бойынша дерекнама қалыптастыру осы Ереженің 4-тарауының 5-параграфының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
378-17. МСА бақылау шоттарын жүргізу тәртібі осы Ереженің 4-тарауының 6-параграфының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
378-18. МСА шоттарын жабу тәртібі осы Ереженің 4-тарауының 8-параграфының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
378-19. Қазынашылық сүйемелдеуге жататын объектілердің құрылысымен байланысты жасасқан шарт (қосымша келісімдер) аумақтық қазынашылық органында қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерге ашылған шоттың деректемелерін көрсете отырып қағаз тасығышта және "Қазынашылық-клиент" АЖ қалыптастырылған Өтінімге қоса беріледі.
378-20. Аумақтық қазынашылық органдары қағаз тасығышта немесе "Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша электрондық түрде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі тапсырыс берушімен қазынашылық сүйемелдеуге жататын тіркеуге берілген шартты (қосымша келісімді) осы Ереженің 6-тарауының 5-параграфында көрсетілген талаптарына сәйкестігіне және қосымша:
шартта көрсетілген ақшаны аумақтық қазынашылық органдарында ашылған МСА шоттарына аудару туралы талаптың болуына;
ЭШФ АЖ арқылы шот-фактураларды жазып беру талаптарының болуына тексерісті жүзеге асырады.

378-12. Регистрация присвоенных кодов генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении отражается в соответствующем справочнике, формируемом в ИИСК.
378-13. Регистрация открытых счетов ГЗ отражается во внутреннем отчете территориального органа казначейства по форме 5-19 согласно приложению 49 к настоящим Правилам.
378-14. Территориальные органы казначейства письменно уведомляют соответствующие органы государственных доходов об открытии кодов генподрядчика при казначейском сопровождении, субподрядчика при казначейском сопровождении и счетов ГЗ в течение трех рабочих дней после их открытия уполномоченным органом по исполнению бюджета.
378-15. В случае изменения наименования генподрядчика при казначейском сопровождении или субподрядчика при казначейском сопровождении, генподрядчиком при казначейском сопровождении или субподрядчиком при казначейском сопровождении представляется в территориальное органы казначейства заявка на изменение наименования по форме, согласно приложению 116 к настоящим Правилам, с приложением копии справки о государственной перерегистрации.
378-16. Формирование досье генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении по открытым счетам ГЗ осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 5 главы 4 настоящих Правил.
378-17. Порядок ведения контрольных счетов ГЗ осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 6 главы 4 настоящих Правил.
378-18. Порядок закрытия счетов ГЗ осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 8 главы 4 настоящих Правил.
378-19. Заказчиком при казначейском сопровождении заключенный договор (дополнительное соглашение), связанный со строительством объектов, подлежащего казначейскому сопровождению, прикрепляется к Заявкам на бумажном носителе и сформированным в ИС "Казначейство-клиент" с указанием реквизитов счета генподрядчика при казначейском сопровождении, открытого в территориальных органах казначейства.
378-20. Территориальные органы казначейства осуществляют проверку договора (дополнительного соглашения), подлежащего казначейскому сопровождению, предоставленного на регистрацию заказчиком при казначейском сопровождении на бумажном носителе или электронным образом по ИС "Казначейство-клиент", на соответствие требованиям, указанным параграфом 5 раздела 6 настоящих Правил, и дополнительно на:
наличие условия о перечислении денег по договору на счет ГЗ, открываемый в территориальных органах казначейства;
наличие условия выписки счетов-фактур через ИС ЭСФ.

378-21. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің төлемдері және (немесе) ақша аударымдары МСА шоттарында қалған ақша қалдықтарының шегінде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлермен Қазақстан Республикасының банк заңнамасында белгіленген нысан бойынша төлем тапсырмасын қалыптастыру жолымен жүргізіледі.
Төлем тапсырмасын қалыптастыру үшін негіз:
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер үшін – инжинирингтік компанияның төлем сертификаты және электронды шот-фактураларды өңдеу және беру бойынша ақпараттық жүйесінде жазып берілетін ЭШФ (бұдан әрі – растайтын құжаттар);
қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер үшін – электронды шот-фактураларды өңдеу және беру бойынша ақпараттық жүйесінде жазып берілетін ЭШФ (бұдан әрі – растайтын құжаттар) болып табылады.
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер және қазынашылық сүйемелдеу қосалқы мердігерлер аумақтық қазынашылық органдарына төлем тапсырмасын растайтын құжаттармен қоса беруін қамтамасыз етеді.
378-22. Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлер және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлер үшін төлем тапсырмасын толтыру бойынша талаптар осы Ереженің 7-тарауының 4-параграфымен реттеледі.
Бұл ретте, төлем тапсырмасын толтыру кезінде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігермен "Төлем тағайындау" деген ашық жолақта растайтын құжаттардың деректері көрсетіледі.
378-23. Аумақтық қазынашылық органдары төлем тапсырмаларын тексеру кезінде:
растайтын құжаттардың деректерілерінің сәйкестігіне;
Қазақстан Республикасының банктік заңнамасымен олардың толтыруы мен ұсыну тәртібіне қойылатын талаптарына сәйкес келуіне ағымдағы бақылауды жүзеге асырады.
Аумақтық қазынашылық органдары осы тармақтың, осы Ереженің 7-тарауының 4-параграфымен қарастырылған жағдайларда, сондай-ақ осы Ереженің 378-20, 378-21–тармақтарының талаптарын сақтамаған кезде қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің немесе қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің төлем тапсырмаларын орындаусыз кері қайтарады.
378-24. МСА шоттарына осы бюджеттік инвестициалық жобаны іске асыру кезінде қойылған инкассолық өкімдерді орындау осы Ереженің 6-тарауының 16-параграфының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
378-25. МСА шоттындағы ақша қалдығы, объектіні пайдалануға енгізілгеннен кейін, қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің екінші деңгейдегі банктерінде ашылған шотына олардың төлем тапсырмалары негізінде аударылады.

378-21. Платежи и (или) переводы денег генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении проводятся в пределах остатков денег, находящихся на счетах ГЗ, путем формирования генподрядчиком при казначейском сопровождении и субподрядчиком при казначейском сопровождении платежного поручения по форме, установленной банковским законодательством Республики Казахстан.
Основанием для формирования платежного поручения является:
для генподрядчика при казначейском сопровождении – платежный сертификат инжиниринговой компании, ЭСФ, выписанный в информационной системе по приему и обработке электронных счетов фактур (далее – подтверждающие документы);
для субподрядчика при казначейском сопровождении – ЭСФ, выписанная в информационной системе по приему и обработке электронных счетов фактур (далее – подтверждающие документы).
Генподрядчики при казначейском сопровождении и субподрядчики при казначейском сопровождении обеспечивают предоставление в территориальные органы казначейства платежного поручения с подтверждающими документами.
378-22. Требования по заполнению платежного поручения для генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении, регулируются параграфом 4 раздела 7 настоящих Правил.
При этом, при заполнении платежного поручения генподрядчиком при казначейском сопровождении и субподрядчиком при казначейском сопровождении в поле "Назначение платежа" указываются данные подтверждающих документов.
378-23. Территориальные органы казначейства осуществляют текущий контроль, который заключается в проверке платежных поручений на:
соответствие данных подтверждающих документов;
соответствие требованиям, предъявляемым банковским законодательством Республики Казахстан к порядку их оформления и предъявления.
Территориальные органы казначейства возвращают платежные поручения генподрядчика при казначейском сопровождении или субподрядчика при казначейском сопровождении без исполнения в случаях, предусмотренных данным пунктом, параграфом 4 раздела 7 настоящих Правил, а также при несоблюдении требований пунктов 378-20, 378-21 настоящих Правил.
378-24. Исполнение инкассовых распоряжений, выставленных при реализации данного бюджетного инвестиционного проекта на счета ГЗ, осуществляется в соответствии с требованиями параграфа 16 раздела 6 настоящих Правил.
378-25. После ввода объекта в эксплуатацию, остатки денег на счете ГЗ перечисляются на счет генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении, открытого в банках второго уровня на основании их платежного поручения.

378-26. Аумақтық қазынашылық органдары МСА шоттарынан ақша қалдығы қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігерлердің және қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігерлердің екінші деңгейдегі банктерінде ашылған шотына аударылғаны туралы мемлекеттік кірістер органдарына хабарлайды.";
Ереже осы бұйрыққа қосымшасына сәйкес 115-1-қосымшасымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тiркелген күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы ___________"____"
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің төрағасы
________________ Д. Ақышев
2017 жылғы 15 наурыз
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 7 наурыздағы
№ 151 бұйрығына
қосымша
Бюджеттің атқарылуы және
оған кассалық қызмет
көрсету ережесіне
115-1-қосымша
Нысан
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі
тапсырыс беруші ММ ____________________________________________
Инжинирингтік компания (ИК) ____________________________________
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі бас мердігер _____________________
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі қосалқы мердігер _________________
Объект _______________________________________________________
Төлем сертификаты № _____ күні "___" ________
кезең 20___ж.______ бастап 20 __ж._________ аралығында
Төлеуге жататын тауарлар, жұмыстар, қызметтер сипаттамасы
Қосалқы мердігерліктің шарты бойынша жалпы құны (теңге)
Құны(теңге)
Ескертпе
Алдынғы айдың төленбеген сомасы
Ағымдағы айдың сомасы
Төлем сомасы
1. Материалдар
2. Жабдық
3. Құрылыс-монтаждау жұмыстары (жер өндеу жұмыстары)
4. Құрылыс-монтаждау жұмыстары (құрылыс жұмыстары)
5. Құрылыс-монтаждау жұмыстары басқа
Төлемге барлығы
Инжинирингтік компания __________________ _________
(Т.А.Ә.) (бар болса) қолы
Қазынашылық сүйемелдеу кезіндегі
бас мердігер __________________ ___________
(Т.А.Ә.) (бар болса) қолы
күні

378-26. Территориальные органы казначейства уведомляют органы государственных доходов о перечислении остатков денег со счета ГЗ на счет генподрядчика при казначейском сопровождении и субподрядчика при казначейском сопровождении, открытого в банках второго уровня.";
Правила дополнить приложением 115-1 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие после дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
"____" ____________ 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального
банка Республики Казахстан
________________ Д. Акишев
15 марта 2017 года
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 7 марта 2017 года № 151
Приложение № 115-1
к Правилам исполнения
бюджета и его кассового обслуживания
Форма
Заказчик при казначейском сопровождении ГУ _____________________
Инжиниринговая компания (ИК)_______
Генподрядчик при казначейском сопровождении ___________________
Субподрядчик при казначейском сопровождении ____________________
Объект __________________________
Платежный сертификат № _____ дата "___" ________
период с ________20__г. по _________20____г.
Описание товаров, работ, услуг подлежащих оплате
Общая стоимость по договору субподряда (тенге)
Стоимость (тенге)
Примечание
Неоплаченная сумма предыдущего месяца
Сумма текущего месяца
Сумма к оплате
Всего к оплате
Инжиниринговая компания ______________________ __________
(ФИО) (при его наличии)      подпись
Генподрядчик
при казначейском сопровождении _____________________ _________
(ФИО) (при его наличии)      подпись
дата