"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 ақпандағы № 112 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 сәуірде № 14973 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 203 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.04.2020 № 203 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін қағаз және электрондық түрде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткен күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
______________ Д. Абаев

Об утверждении стандарта государственной услуги "Аттестация кандидатов в энергоаудиторы"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2017 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2017 года № 14973. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 апреля 2020 года № 203.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.04.2020 № 203 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Аттестация кандидатов в энергоаудиторы".
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
________________ Абаев Д.

2017 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 4 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2017 жылғы 24 ақпандағы
№ 112 бұйрығымен бекітілген
"Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Энергия аудиторларына кандидаттарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрi - Министрлік) әзірледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 14.08.2019 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға өтініш берген кезде:
энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы энергия аудиторының аттестатын (бұдан әрі – энергия аудиторының аттестаты) беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
энергия аудиторы аттестатының телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 15 (он бес) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 20 (жиырма) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі белгіленген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту жауабын береді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (жартылай автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – энергия аудиторының аттестаты, энергия аудиторы аттестатының телнұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту.
Көрсетілетін қызметті алушы қағаз тасығыштағы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басылып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.

28 февраля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Сулейменов Т.
4 марта 2017 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 февраля 2017 года № 112
Стандарт государственной услуги
"Аттестация кандидатов в энергоаудиторы"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация кандидатов в энергоаудиторы" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее - Министерство).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 14.08.2019 № 640 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом индустриального развития и промышленной безопасности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем, а также при обращении на портал:
при выдаче аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – аттестат энергоаудитора) – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликата аттестата энергоаудитора – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 (двадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрения заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – аттестат энергоаудитора, дубликат аттестата энергоаудитора либо мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги в электронной форме в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае обращения услугополучателя за результатом оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.

7. Мемлекеттік қызметті көрсету ақысыз негізде жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушыға) көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерін қабылдау мен нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерін қабылдау мен нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) энергия аудиторының аттестатын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жоғары инженерлік-техникалық білімі туралы дипломның көшірмесін;
энергия аудиті бағыты бойынша энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы курстардан өткені туралы куәліктің көшірмесін;
кандидаттың еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесін және жалпы техникалық жұмыс өтілінің кемінде 5 (бес) жыл, оның ішінде энергия аудиторлық ұйымда кемінде 1 (бір) жыл болуын;
III және одан жоғары рұқсат беру тобының электр қондырғыларындағы жұмыс қағидалары мен нормаларын білуін тексеру хаттамасының көшірмесін;
2) энергия аудиторы аттестатының телнұсқасын алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша энергия аудиторы аттестатының телнұсқасын алуға арналған өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
жоғары инженерлік-техникалық білімі туралы дипломның көшірмесі;
энергия аудиті бағыты бойынша энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы курстардан өткені туралы куәліктің көшірмесі;
кандидаттың еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесін және жалпы техникалық жұмыс өтілінің кемінде 5 (бес) жыл, оның ішінде энергия аудиторлық ұйымда кемінде 1 (бір) жыл болуы;
III және одан жоғары рұқсат беру тобының электр қондырғыларындағы жұмыс қағидалары мен нормаларын білуін тексеру хаттамасының көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті беруші егер өзгесі Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделмесе мемлекеттік қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді қолдануға көрсетілетін қызметті алушыдан келісім алады.
Көрсетілетін қызметті берушіге хат арқылы жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттар тігіледі, нөмірленеді, көрсетілетін қызметті алушымен әр парағына қол қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошталық байланыс арқылы) берген кезде – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растамасы болып, құжаттар топтамасын қабылдаудың тіркеу нөмірін, күні мен уақытын көрсете отырып өтініштің көшірмесінде қойылған көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің мөрі табылады;
портал арқылы берген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұраудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – прием документов осуществляется круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности):
к услугодателю:
1) для получения аттестата энергоаудитора:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копию диплома о высшем инженерно-техническом образовании;
копию свидетельства о прохождении курсов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по направлению энергоаудит;
копию документа, подтверждающего трудовую деятельность кандидата и наличие общего технического стажа не менее 5 (пяти) лет, из них не менее 1 (одного) года в энергоаудиторской организации;
копию протокола проверки знаний норм и правил работы в электроустановках группы допуска III и выше;
2) для получения дубликата аттестата энергоаудитора:
заявление для получения дубликата аттестата энергоаудитора по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность (для идентификации личности);
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
копию диплома о высшем инженерно-техническом образовании;
копию свидетельства о прохождении курсов в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по направлению энергоаудит;
копию документа, подтверждающего трудовую деятельность кандидата и наличие общего технического стажа не менее 5 (пяти) лет, из них не менее 1 (одного) года в энергоаудиторской организации;
копию протокола проверки знаний норм и правил работы в электроустановках группы допуска III и выше.
Услугодатель получает согласие от услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При обращении к услугодателю на бумажном носителе, документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, прошиваются, пронумеровываются, полистно парафируются услугополучателем.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением того, что заявление на бумажном носителе принято, является штамп канцелярии услугодателя на копии заявления с указанием регистрационного номера, даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.

10. Энергия аудиторларына кандидатты аттестаттаудан бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының "Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу туралы куәлікті, энергия аудиторының аттестатын беру үшін қажетті рұқсат беру талаптары мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1125 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12566 болып тіркелген) бекітілген рұқсат беру талаптарына сәйкес келмеуі.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, немесе Нұр-Сұлтан қаласы, 010000, Сол жағалау, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы, немесе көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол берілді.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шығымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі, шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті алушының Министрліктің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.

10. Основаниями для отказа кандидату в аттестации энергоаудиторы являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя разрешительным требованиям, утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1125 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, необходимых для выдачи свидетельства об аккредитации, аттестата энергоаудитора в области энергосбережения и повышения энергоэффективности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12566).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Нур-Султан, Левый берег, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр";
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе услугополучателя указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата, жалоба должна быть подписана услугополучателем.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт - центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 14.08.2019 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.comprom.miid.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 14.08.2019 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқысы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 75-48-60. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Энергия аудиторларына
кандидаттарды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_________________________________________
(мекенжайы)
_________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
_________________________________________
ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________
(мекенжайы, телефон, электрондық мекенжайы)
_________________________________________
Өтініш
Мені, __________________________________________________________________________,
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
_______________________________________________________________________________
Энергия аудиторы ретінде аттестаттауды сұраймын.
Осы өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. _____________________________________________________________________________
2. _____________________________________________________________________________
3. _____________________________________________________________________________

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 14.08.2019 № 640 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет – ресурсе услугодателя - comprom.miid.gov.kz.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 14.08.2019 № 640 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 75-48-60. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация кандидатов в энергоаудиторы"
Форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_______________________________________
(адрес)
от ____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
ИИН
(индивидуальный идентификационный
номер)
_______________________________________
(адрес, телефон, электронный адрес)
_______________________________________
Заявление
Прошу аттестовать меня,
_______________________________________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
в качестве Энергоаудитора.
К настоящему заявлению прилагаются следующие документы:
1. ____________________________________________________________
2. ____________________________________________________________
3. ____________________________________________________________

4. _____________________________________________________________________________
5. _____________________________________________________________________________
Осы өтінішпен ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғайтын құпия болып табылатын
мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес анық емес ақпараттарды ұсынғаны үшін жауаптылық туралы
хабардармын.
____________________________________________                        _____________
(Тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде)                         (қолы)
"Энергия аудиторларына
кандидаттарды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
_________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_________________________________________
(мекенжайы)
_________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
_________________________________________
ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________
(мекенжайы, телефон, электрондық мекенжайы)
_________________________________________
Өтініш
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде)
Энергия аудиторы аттестатының телнұсқасын беруді сұраймын.
______жылғы " " ___________№ _____аттестат мындай жағдайлар кезінде жоғалды:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Құжаттарды ұсынамын:
1._____________________________;
2._____________________________.
Осы өтінішпен ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғайтын құпия болып табылатын
мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының
заңнамасына сәйкес анық емес ақпараттарды ұсынғаны үшін жауаптылық туралы
хабардармын.
________________________________________________                  ______________
(Тегі, аты, әкесінің аты) (бар болған кезде)                              (қолы)

4. ____________________________________________________________
5. ____________________________________________________________
Настоящим заявлением даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
________________________________________________            _________
(Фамилия, имя и отчество) (при его наличии)                        (подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация кандидатов в энергоаудиторы"
(наименование уполномоченного органа)
______________________________________
(адрес)
от ____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
ИИН
(индивидуальный идентификационный
номер)
____________________________________
(адрес, телефон, электронный адрес)
____________________________________
Заявление
Прошу выдать мне дубликат Аттестата энергоаудитора
________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
Аттестат № _________от "__" ________ 20___ г. было утеряно при следующих
обстоятельствах: _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Представляю документы:
1._____________________________;
2._____________________________.
Настоящим заявлением даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
______________________________________________________       _________
(Фамилия, имя и отчество) (при его наличии)                        (подпись)