Конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 7 сәуірдегі № 122 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 сәуірде № 15047 болып тіркелді.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2017 жылғы 7 сәуірдегі
№ 122 бұйрығымен
бекітілген
Конкурсқа шығаруға жататын жер қойнауы учаскелерінің тізбесі
р/с
Пайдалы қазбалар түрі
Кен орнының, жер қойнауы учаскесінің атауы
Орналасқан жері
Жер қойнауын пайдалану бойынша операциялар түрі
Облысы
Географиялық координаттары
с.е. ш. б.
1
2
3
4
5
6
1
Көмір
Кайнаминская алаңы
Павлодар
51°04'00"-77°45'00"
51°04'00"-77°58'00"
51°00'45"-77°58'20"
51°01'00"-77°59'30"
50°59'10"-78°00'05"
51°00'10"-78°08'40"

Об утверждении Перечня участков недр, подлежащих выставлению на конкурс
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 7 апреля 2017 года № 122. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2017 года № 15047.
В соответствии с подпунктом 14) статьи 17 Закона Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень участков недр, подлежащих выставлению на конкурс.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 7 апреля 2017 года № 122
Перечень участков недр, подлежащих выставлению на конкурс
№ п/п
Вид полезного ископаемого
Наименование месторождения, участка недр
Местонахождение
Вид операций по недропользованию
Административная область Географические координаты (с.ш. – в.д.)
1
2
3
4
5
6
1
Уголь
Площадь Кайнаминская
Павлодарская
51°04'00"-77°45'00"
51°04'00"-77°58'00"
51°00'45"-77°58'20"
51°01'00"-77°59'30"
50°59'10"-78°00'05"
51°00'10"-78°08'40"

51°04'10"-78°03'20"
51°05'05"-77°58'30"
51°08'50"-77°57'30"
51°11'55"-77°34'35"
51°10'40"-77°31'40"
51°09'05"-77°40'35"
51°04'20"-77°43'10"
Ауданы 319,61 ш.км
Барлау
2
Көмір
Тыңқұдық кен орны
Павлодар
50°34'20"-78°25'05"
50°34'33"-78°36'03"
50°29'14"-78°36'15"
50°29'03"-78°24'25"
Ауданы 132 км2
Барлау
3
Қоңыр көмір
Ставропольское кен орны
Солтүстік Қазақстан
1-учаске
52°53'16,7"-66°34'54,7"
52°53'53,4"-66°33'38,0"
52°54'45,6"-66°35'00,9"
52°53'52,8" 66°36'09,1"
Ауданы 3,9 ш. км
2-учаске
52°50'36,6"-66°25'35,7"
52°51'35,4"-66°26'55,7"
52°50'56,2"-66°27'47,3"
52°50'10,9 "-66°26'07,4"
Ауданы 2,9 ш. км
Жалпы ауданы 6,8 ш.км
Барлау
4
Қоңыр көмір
Қызылтал алаңы
Қостанай
50°55'12"-65°38'58"
50°57'56"-65°31'52"
51°08'37"-65°42'18"
51°06'03"-65°49'11"
Ауданы 221,7 ш.км
Алып тасталынған аудан:
51°05'42"-65°41'04"
51°05'14"-65°44'33"
51°03'14"-65°45'30"
51°01'36"-65°44'59"
51°00'3,3"-65°43'31,6"
51°00'05"-65°40'40"
51°00'53"-65°38'20"
51°03'42"-65°38'20"
Ауданы: 70 ш. км
Барлау
5
Көмір
Служон учаскесі
Шығыс Қазақстан облысы
50°15'00"-78°44'00"
50°11'00"-78°47'00"
50°10'00"-78°44'00"
50°12'00"-78°41'51,67"
50°13'39,4"-78°43'14,3"
Ауданы 27,72 ш. км
Барлау
6
Тас көмір
Кировская шахтасының бұрынғы шахта алқабындағы К1 қабаты
Қарағанды
49°52'47,8"-73°04'21,4"
49°52'55,1"-73°04'24,2"
49°52'59,2"-73°04'49,3"
49°52'50,5"-73°04'58,4"
49°52'46,1"-73°04'22,6"
Ауданы 1,8 ш. км
Өндіру
7
Қоңыр көмір
Қызылтал кен орны
Қостанай
51°05'42"-65°41'04"
51°05'14"-65°44'33"
51°03'14"-65°45'30"
51°01'36"-65°44'59"
51°00'03"-65°43'31"
51°00'05"-65°40'40"
51°00'53"-65°38'20"
51°03'42"-65°38'20"
Ауданы 69,7 ш. км
Өндіру
8
Көмірсутек шикізаты
Қоныс кен орны
Қызылорда
455000" 650500"
455308" 650458"
455059" 650730"
455110" 650835"
455310" 650945"
455443" 651100"
455429" 651142"
455143" 651216"
455148" 651820"
455000" 651820"
Ауданы 70,55 ш.км.
Барлау
9
Көмірсутек шикізаты
Биікжал кен орны
Атырау
464814" 544300"
465000" 544300"
465000" 544600"
464814" 544600"
Ауданы: 12,49 кв.км.
Барлау тереңдігі палеозой кезеңінің жоғарғы силур
түзілімдеріне дейін
Өндіру
10
Көмірсутек шикізаты
Оңтүстік Қасқырбұлақ кен орны
Атырау
465800" 542600"
470300" 542600"
470300" 542950"
470030" 542830"
465800" 542800"
Ауданы 32,0 ш.км.
Барлау тереңдігі палеозой кезеңінің жоғарғы силур
түзілімдеріне дейін
Өндіру
11
Көмірсутек шикізаты
Айыртау–II кен орны
Атырау
480900" 542110"
480930" 542200"
480910" 542230"
480840" 542110"
Ауданы 1,12 ш.км.
Тереңдігі кристалды іргетасқа дейін
Өндіру
12
Көмірсутек шикізаты
Тентексор кен орны
Атырау
471515" 530815"
471535" 530800"
471535" 530900"
471505" 530855"

51°04'10"-78°03'20"
51°05'05"-77°58'30"
51°08'50"-77°57'30"
51°11'55"-77°34'35"
51°10'40"-77°31'40"
51°09'05"-77°40'35"
51°04'20"-77°43'10"
Площадь 319,61 км2
Разведка
2
Уголь
Месторождение Тынкудук
Павлодарская
50°34'20"-78°25'05"
50°34'33"-78°36'03"
50°29'14"-78°36'15"
50°29'03"-78°24'25"
Площадь 132 км2
Разведка
3
Бурый уголь
Месторождение Ставропольское
Северо - Казахстанская
Участок 1
52°53'16,7"-66°34'54,7"
52°53'53,4"-66°33'38,0"
52°54'45,6"-66°35'00,9"
52°53'52,8"66°36'09,1"
Площадь 3,9 км2
Участок 2
52°50'36,6"-66°25'35,7"
52°51'35,4"-66°26'55,7"
52°50'56,2"-66°27'47,3"
52°50'10,9 "-66°26'07,4"
Площадь 2,9 км2
Общая площадь 6,8 км2
Разведка
4
Бурый уголь
Площадь Кызылтальская
Костанайская
50°55'12"-65°38'58"
50°57'56"-65°31'52"
51°08'37"-65°42'18"
51°06'03"-65°49'11"
Площадь 221,7 км2
Искл. площадь
51°05'42"-65°41'04"
51°05'14"-65°44'33"
51°03'14"-65°45'30"
51°01'36"-65°44'59"
51°00'3,3"-65°43'31,6"
51°00'05"-65°40'40"
51°00'53"-65°38'20"
51°03'42"-65°38'20"
Площадь 70 км2
Разведка
5
Уголь
Участок Служон
ВКО
50°15'00"-78°44'00"
50°11'00"-78°47'00"
50°10'00"-78°44'00"
50°12'00"-78°41'51,67"
50°13'39,4"-78°43'14,3"
Площадь 27,72 км2
Разведка
6
Каменный уголь
Пласт К1 на бывшем шахтном поле шахты Кировская
Карагандинская
49°52'47,8"-73°04'21,4"
49°52'55,1"-73°04'24,2"
49°52'59,2"-73°04'49,3"
49°52'50,5"-73°04'58,4"
49°52'46,1"-73°04'22,6"
Площадь 1,8 км2
Добыча
7
Бурый уголь
Месторождение Кызылтал
Костанайская
51°05'42"-65°41'04"
51°05'14"-65°44'33"
51°03'14"-65°45'30"
51°01'36"-65°44'59"
51°00'03"-65°43'31"
51°00'05"-65°40'40"
51°00'53"-65°38'20"
51°03'42"-65°38'20"
Площадь 69,7 км2
Добыча
8
Углеводородное сырье
Участок Коныс
Кызылординская
4550'00" 6505'00"
4553'08" 6504'58"
4550'59" 6507'30"
4551'10" 6508'35"
4553'10" 6509'45"
4554'43" 6511'00"
4554'29" 6511'42"
4551'43" 6512'16"
4551'48" 6518'20"
4550'00" 6518'20"
Площадью 70,55 кв.км.
Разведка
9
Углеводородное сырье
Месторождение Биикжал
Атырауская
4648'14" 5443'00"
4650'00" 5443'00"
4650'00" 5446'00"
4648'14" 5446'00"
Площадью 12,49 кв.км.
Глубиной разведки до верхесилурских отложений палеозоя
Добыча
10
Углеводородное сырье
Месторождение Каскырбулак Южный
Атырауская
4658'00" 5426'00"
4703'00" 5426'00"
4703'00" 5429'50"
4700'30" 5428'30"
4658'00" 5428'00"
Площадью 32,0 кв.км.
Глубиной разведки до верхесилурских отложений палеозоя
Добыча
11
Углеводородное сырье
Месторождение Айыртау –II
Атырауская
4809'00" 5421'10"
4809'30" 5422'00"
4809'10" 5422'30"
4808'40" 5421'10"
Площадью 1,12 кв.км.
Глубиной до кристаллического фундамента
Добыча
12
Углеводородное сырье
Месторождение Тентяксор
Атырауская
4715'15" 5308'15"
4715'35" 5308'00"
4715'35" 5309'00"
4715'05" 5308'55"