"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 16 мамырдағы № 312 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 маусымда № 15261 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 665 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің м.а. 10.07.2020 № 665 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 348 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11696 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
8) және 40) тармақшалар алып тасталсын;
44) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес "Халықаралық тасымалдаудың құралын тауарларды кедендік пломбалармен және мөрлермен тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстардың және ұсталған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құжаттарды қабылдау – 20 (жиырма) минут:
көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен құжаттарды қабылдауға жауапты қызметкер:
жеке басын куәландыратын құжатпен салықтық өтініште көрсетілген деректерді (сұралып отырған қызметті алуға көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті өкілінің өкілеттіктерінің нотариалды куәландырылған сенімхатының бар-жоғын, заңды тұлғаның мүдделерін білдіруге сенімхат ұсынылған жағдайда, бір уақытта заңды тұлғаның басшысының қолы мен мөрінің бар-жоғын тексереді) салыстырып тексереді – 2 (екі) минут;
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 8 (сегіз) минут;
салық төлеушінің салықтық өтініште көрсетілген деректерін "Біріктірілген салықтық ақпараттық жүйе" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – БСАЖ АЖ) тіркеу деректеріндегі мәліметтермен салыстырып тексереді – 5 (бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес салықтық өтінішті алғаны туралы талон (бұдан әрі – талон) береді – 5 (бес) минут;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 348 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2017 года № 312. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2017 года № 15261. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра финансов РК от 10.07.2020 № 665 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 348 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11696, опубликован 17 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в пункте 1:
подпункты 8) и 40) исключить;
подпункт 44) изложить в следующей редакции:
"44) регламент государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями" согласно приложению 44 к настоящему приказу;";
в регламенте государственной услуги "Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"1) прием документов – 20 (двадцать) минут:
работник, ответственный за прием документов, в присутствии услугополучателя:
сверяет данные, отраженные в налоговом заявлении, с документом, удостоверяющим личность (проверяет нотариально заверенную доверенность на наличие полномочий уполномоченного представителя услугополучателя на получение запрашиваемой услуги, в случае предъявления доверенности на представление интересов юридического лица одновременно проверяет наличие подписи руководителя и печати юридического лица) – 2 (две) минуты;
проверяет полноту представленных документов – 8 (восемь) минут;
проверяет данные, указанные в налоговом заявлении налогоплательщика, со сведениями регистрационных данных информационной системы "Интегрированная налоговая информационная система" (далее – ИС ИНИС) – 5 (пять) минут;
выдает услугополучателю талон о получении налогового заявления (далее – талон) согласно приложению 1 к настоящему Регламенту государственной услуги – 5 (пять) минут;";
в регламенте государственной услуги "Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. "Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың төленген сомаларын есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) ақпараттарды қабылдау және өңдеу орталықтары (бұдан әрі – ҚӨО) немесе "Салық төлеушілер кабинеті" веб-қосымша (бұдан әрі – СТК);
3) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
4) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Салықтарды және (немесе) өсiмпұлдарды төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;

"1. Государственная услуга "Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение зачетов и возвратов уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пени, штрафов", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) центры приема и обработки информации (далее – ЦПО) или веб-приложение "Кабинет налогоплательщика" (далее – КНП);
3) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
4) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
в регламенте государственной услуги "Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются:
1) услугодателем через канцелярию;

2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
3) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
3-тармақтың 1) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары және кеден (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға табыс ету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде;

2) через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
в регламенте государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 3 исключить;
в регламенте государственной услуги "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), Комитетом государственных доходов Министерства финансов, территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана и Алматы и таможни (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;

2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері:
курьерлік қызмет ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-де тіркейді – 4 (төрт) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті алған күннен бастап оны қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – күнтізбелік 11 (он бір) күн;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алады – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде.
10. "Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы және мемлекеттік корпорация арқылы "Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдерді қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы көрсетілген регламентке 1, 2-қосымшаларда келтірілген.
"Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес, осы бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік корпорация арқылы "Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдерді қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары және кеден (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 4 (четырех) часов;
3) работник структурного подразделения со дня получения заявления рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги – 11 (одиннадцать) календарных дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги посредством курьерской службы Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов" и "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов" через Государственную корпорацию приведены в приложениях 1 и 2 к указанному регламенту.
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов" согласно приложению к регламенту государственной услуги, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2 "Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального непреференциального режимов" через Государственную корпорацию" согласно приложению 2 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Принятие предварительных решений по классификации товаров", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Принятие предварительных решений по классификации товаров" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Принятие предварительных решений по классификации товаров", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), Комитетом государственных доходов Министерства финансов, территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана и Алматы и таможни (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) сәйкес тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімді беру, тауарларды жіктеу жөнінде бұрын алынған алдын ала шешімнің көшірмесін не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға табыс ету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері:
курьерлік қызмет ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-де тіркейді – 4 (төрт) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті алған күннен бастап оны қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – күнтізбелік 16 (он алты) күн;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алады – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде.
10. "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы және мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы көрсетілген регламентке 1, 2-қосымшаларда келтірілген.
"Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес, осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – выдача предварительного решения по классификации товара в соответствии с товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС), выдача дубликата ранее полученного предварительного решения по классификации товара либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 4 (четырех) часов;
3) работник структурного подразделения со дня получения заявления рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги – 16 (шестнадцать) календарных дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги посредством курьерской службы Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений по классификации товаров" и "Принятие предварительных решений по классификации товаров" через Государственную корпорацию приведены в приложениях 1 и 2 к указанному регламенту.
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений по классификации товаров" согласно приложению к регламенту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;

Мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары және кеден (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға табыс ету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері:
курьерлік қызмет ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-де тіркейді – 4 (төрт) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті алған күннен бастап оны қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – 6 (алты) жұмыс күн;

дополнить приложением 2 "Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие предварительных решений по классификации товаров" через Государственную корпорацию" согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана и Алматы и таможни (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 4 (четырех) часов;
3) работник структурного подразделения со дня получения заявления рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги – 6 (шести) рабочих дней;

4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алады – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде.
10. "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы және мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы көрсетілген регламентке 1, 2-қосымшаларда келтірілген.
"Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес, осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендiк баждар, салықтар, кедендiк алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулердi салыстыру актiсiн беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги посредством курьерской службы Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням" и "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням" через Государственную корпорацию приведены в приложениях 1 и 2 к указанному регламенту.
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням" согласно приложению к регламенту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2 "Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням" через Государственную корпорацию" согласно приложению 6 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени", утвержденный указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
9. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға табыс ету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері:
курьерлік қызмет ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-де тіркейді – 4 (төрт) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті алған күннен бастап оны қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – күнтізбелік 26 (жиырма алты) күн;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алады – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде.
10. "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы және мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы көрсетілген регламентке 1, 2-қосымшаларда келтірілген.
"Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес, осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Халықаралық тасымалдаудың көлік құралын тауарларды кедендік пломбалармен және мөрлермен тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 4 (четырех) часов;
3) работник структурного подразделения со дня получения заявления рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги – 26 (двадцати шести) календарных дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги посредством курьерской службы Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" и "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" через Государственную корпорацию приведены в приложениях 1 и 2 к указанному регламенту.
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" согласно приложению к регламенту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2 "Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" через Государственную корпорацию" согласно приложению 8 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями", утвержденном указанным приказом:

5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті қарау кезінде өтініш тіркелген күннен бастап 1 (жұмыс күні) күннен кешіктірмей көрсетілген автомобиль көлiк құралына, тіркемеге, жартылай тіркемеге тексеріп қарауды жүргізеді;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі.
Стандарттың 9-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды алғаннан кейін құрылымдық бөлімшенің қызметкері "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 208-бабы 3-тармағына сәйкес үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексеруді жүргізу кезінде Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды сұратады, қарап-тексерудің нәтижесі бойынша ұсынылған құжаттардың көшірмелері қарап-тексеру актісіне қоса тігіледі. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексерудің нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсету туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға дәлелді жауапты жолдау туралы шешім шығарады;";
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті құрылымдық бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушыда көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күні кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды төлеу жөніндегі орындалмаған міндеттерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
құқықтық статистика органдарына көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күнге дейінгі бір жыл ішінде 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 528, 532-534, 538, 539, 540, 552, 555, 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылу фактілерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
Кодекстің 208-бабы 3-тармағына сәйкес Кодекстің 40-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) при рассмотрении заявления работником структурного подразделения услугодателя, не позднее 1-го (рабочего) дня со дня регистрации заявления проводится осмотр предъявленного автомобильного транспортного средства, прицепа, полуприцепа;";
в регламенте государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов временного хранения", утвержденном указанным приказом:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
5) рассмотрение заявления работником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления.
После получения всех необходимых документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, работником структурного подразделения производится осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс). При проведении осмотра работником структурного подразделения запрашиваются документы, предусмотренные в пункте 9 Стандарта, по результатам осмотра копии представленных документов прикладываются к акту осмотра. По результатам осмотра работником структурного подразделения выносится решение об оказании государственной услуги либо о направлении мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
запрашивает у уполномоченного структурного подразделения услугодателя информацию о наличии либо отсутствии неисполненной обязанности у услугополучателя по уплате таможенных платежей, налогов и пеней на день обращения к услугодателю;
запрашивает в органах правовой статистики информацию о наличии либо отсутствии фактов привлечения услугополучателя к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 528, 532-534, 538, 539, 540, 552, 555, 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, в течение одного года до дня обращения к услугодателю;
производит осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса на соответствие требованиям, определенным подпунктом 1) пункта 1 статьи 40 Кодекса;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;

Стандарттың 9-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынған және өтініш беруші Кодекстің 40-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі.
Стандарттың 9-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды алғаннан кейін құрылымдық бөлімшенің қызметкері "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 208-бабы 3-тармағына сәйкес үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексеруді жүргізу кезінде Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды сұратады, қарап-тексерудің нәтижесі бойынша ұсынылған құжаттардың көшірмелері қарап-тексеру актісіне қоса тігіледі. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексерудің нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсету туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға дәлелді жауапты жолдау туралы шешім шығарады;";
8-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті құрылымдық бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушыда көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күні кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды төлеу жөніндегі орындалмаған міндеттерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
құқықтық статистика органдарына көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күнге дейінгі бір жыл ішінде 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 528, 532-534, 538, 539, 540, 552, 555, 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылу фактілерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
Кодекстің 208-бабы 3-тармағына сәйкес Кодекстің 47-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;

в случае представления всех документов, указанных в пункте 9 Стандарта и соответствия заявителя требованиям, установленным статьей 40 Кодекса, подготавливает проект приказа о включении в реестр владельцев складов временного хранения и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя;";
в регламенте государственной услуги "Включение в реестр владельцев таможенных складов", утвержденном указанным приказом:
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) рассмотрение заявления работником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления.
После получения всех необходимых документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, работником структурного подразделения производится осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс). При проведении осмотра работником структурного подразделения запрашиваются документы, предусмотренные в пункте 9 Стандарта, по результатам осмотра копии представленных документов прикладываются к акту осмотра. По результатам осмотра работником структурного подразделения выносится решение об оказании государственной услуги либо о направлении мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
запрашивает у уполномоченного структурного подразделения услугодателя информацию о наличии либо отсутствии неисполненной обязанности у услугополучателя по уплате таможенных платежей, налогов и пеней на день обращения к услугодателю;
запрашивает в органах правовой статистики информацию о наличии либо отсутствии фактов привлечения услугополучателя к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 528, 532-534, 538, 539, 540, 544, 552, 555, 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, в течение одного года до дня обращения к услугодателю;
производит осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса на соответствие требованиям, определенным подпунктом 1) пункта 1 статьи 47 Кодекса;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;

Стандарттың 9-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынған және өтініш беруші Кодекстің 47-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары және кеден (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының (оны алмастыратын тұлғаның) бұйрығымен ресімделген еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу туралы хабарлама не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыдан немесе портал арқылы еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш ) алуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-әрекеттің) басталуы үшін негіздеме болып табылады.";
5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі.
Қызмет аумағында қойма орналасқан көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері үш жұмыс күнінен кешіктірмей мәлімделген қоймаға кедендік қарап тексеруді жүргізеді, оның нәтижесі бойынша "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 208-бабына сәйкес еркін қойма үй-жайларының және аумағының Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 245 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10996 болып тіркелген) Мемлекеттік кірістер органдарының еркін қойма иелерімен өзара қарым-қатынастарын белгілеу қағидасының (бұдан әрі – Қағида) 3-тармағында белгіленген шарттарға сәйкес келуіне не сәйкес келмеуіне қарап тексеру актісі жасалады. Мәлімделген қойманың үй-жайларын және аумағын кедендік тексеріп қарауды жүргізу кезінде лауазымды тұлға заңды тұлғаның өтінішінде көрсетілген мәліметтерде мынадай құжаттардың болуын тексереді:

в случае представления всех документов, указанных в пункте 9 Стандарта и соответствия заявителя требованиям, установленным статьей 47 Кодекса, подготавливает проект приказа о включении в реестр владельцев таможенных cкладов и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя;";
в регламенте государственной услуги "Включение в реестр владельцев свободных cкладов", утвержденном указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Включение в реестр владельцев свободных cкладов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Включение в реестр владельцев свободных складов", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273) (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана и Алматы и таможни (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).";
часть первую пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Результат оказания государственной услуги – уведомление о включении в реестр владельцев свободных cкладов, оформленное приказом руководителя (лица, его замещающего) услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем от услугополучателя или посредством портала заявления о включении в реестр владельцев свободных cкладов (далее – заявление).";
подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) рассмотрение заявления работником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления.
Работник структурного подразделения услугодателя, в зоне деятельности которого расположен склад, не позднее трех рабочих дней проводит таможенный осмотр заявляемого склада, по результатам которого в соответствии со статьей 208 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) составляется акт осмотра помещений и территорий на соответствие либо несоответствие свободного склада условиям, установленным пунктом 3 Правил установления взаимоотношений органов государственных доходов с владельцами свободных складов, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 245 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10996) (далее – Правила). При проведении таможенного осмотра помещений и территории заявляемого склада, должностное лицо также проверяет указанные сведения в заявлении юридического лица со следующими документами:

1) еркін қойма ретінде пайдалануға арналған меншік, шаруашылық жүргізу, жедел басқару немесе ғимараттарды (үй-жайларды) жалға aлу құқығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) еркін қоймалардың иелерімен бекітілген және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесімен келісілген еркін қойма ретінде мәлімделетін үй-жайлар мен аумақтардың жоспарлары, сызбалары;
3) орналастырылатын тауарлардың сипатына сәйкес қажетті тиеу-түсіру механизмдерінің және арнайы техниканың, сондай-ақ орналастырылатын тауарлардың сипатына сәйкес келетін сертификатталған таразы жабдықтарының бар болуын растайтын құжаттар.
Көрсетілген құжаттардың көшірмелері үй-жайлар мен аумақты кедендік тексеріп қарау актісіне қоса беріледі. Үй-жайлар мен аумақты кедендік тексеріп қараудың аяқталуы бойынша үй-жайлар мен аумақты кедендік тексеріп қарау актінің бір данасы көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексерудің нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсету туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға дәлелді жауапты жолдау туралы шешім шығарады;";
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті құрылымдық бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушыда көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күні кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды төлеу жөніндегі орындалмаған міндеттерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
құқықтық статистика органдарына мемлекеттік кірістер органдарына жүгінген күні Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес кедендік реттеу саласында әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша заңды күшіне енген не орындалмаған қаулының болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
Кодекстің 208-бабы 3-тармағына сәйкес Қағиданың 3-тармағында айқындалған талаптарға сәйкестігіне үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
Қағиданың 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

1) документы, подтверждающие право собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления или аренды сооружений (помещений), предназначенные для использования в качестве свободного склада;
2) планы, чертежи помещений и территорий, заявляемые в качестве свободного склада, утвержденные владельцем свободных складов и согласованные со структурным подразделением услугодателя;
3) документы, подтверждающие наличие необходимых погрузочно-разгрузочных механизмов и специальной техники, а также сертифицированного весового оборудования, соответствующих характеру помещаемых товаров.
Копии перечисленных документов прилагаются к акту таможенного осмотра помещений и территории. По окончании таможенного осмотра помещений и территории один экземпляр акта таможенного осмотра помещений и территорий вручается услугополучателю. По результатам осмотра работником структурного подразделения выносится решение об оказании государственной услуги либо о направлении мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
запрашивает у уполномоченного структурного подразделения услугодателя информацию о наличии либо отсутствии неисполненной обязанности у услугополучателя по уплате таможенных платежей, налогов и пеней на день обращения к услугодателю;
запрашивает в органах правовой статистики информацию о наличии либо отсутствии фактов на день обращения в орган государственных доходов вступившего в законную силу и неисполненного постановления по делу об административном правонарушении в сфере таможенного регулирования в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях на день обращения к услугодателю;
производит осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса на соответствие требованиям, определенным пунктом 3 Правил;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
в случае соответствия заявителя требованиям, установленным пунктом 3 Правил, подготавливает проект приказа о включении в реестр владельцев свободных cкладов и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя;";
в регламенте государственной услуги "Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли", утвержденном указанным приказом:

5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі.
Стандарттың 9-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды алғаннан кейін құрылымдық бөлімшенің қызметкері "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 208-бабы 3-тармағына сәйкес үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексеруді жүргізу кезінде Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды сұратады, қарап-тексерудің нәтижесі бойынша ұсынылған құжаттардың көшірмелері қарап-тексеру актісіне қоса тігіледі. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексерудің нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсету туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға дәлелді жауапты жолдау туралы шешім шығарады;";
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті құрылымдық бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушыда көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күні кедендік төлемдерді, салықтарды және өсімпұлдарды төлеу жөніндегі орындалмаған міндеттерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
құқықтық статистика органдарына көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген күнге дейінгі бір жыл ішінде 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 521, 528, 515-539, 544, 551, 555, 558-баптарына сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылу фактілерінің болуы не болмауы туралы ақпаратқа сұрау салады;
Кодекстің 208-бабы 3-тармағына сәйкес Кодекстің 54-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында айқындалған талаптарға сәйкестігіне үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді;
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынған және өтініш беруші Кодекстің 54-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекеменшік тауарларды сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:

подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) рассмотрение заявления работником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления.
После получения всех необходимых документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, работником структурного подразделения производится осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс). При проведении осмотра работником структурного подразделения запрашиваются документы, предусмотренные в пункте 9 Стандарта, по результатам осмотра копии представленных документов прикладываются к акту осмотра. По результатам осмотра работником структурного подразделения выносится решение об оказании государственной услуги либо о направлении мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
запрашивает у уполномоченного структурного подразделения услугодателя информацию о наличии либо отсутствии неисполненной обязанности у услугополучателя по уплате таможенных платежей, налогов и пеней на день обращения к услугодателю;
запрашивает у уполномоченного структурного подразделения услугодателя информацию о наличии либо отсутствии фактов привлечения услугополучателя к административной ответственности в соответствии со статьями 521, 528, 515 - 539, 544, 551, 555, 558 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях от 5 июля 2014 года, в течение одного года до дня обращения к услугодателю;
производит осмотр помещений и территорий согласно пункту 3 статьи 208 Кодекса на соответствие требованиям, определенным подпунктом 1) статьи 54 Кодекса;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
в случае представления всех документов, указанных в пункте 9 Стандарта и соответствия заявителя требованиям, установленным статьей 54 Кодекса, подготавливает проект приказа о включении в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя;";
в регламенте государственной услуги "Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров", утвержденном указанным приказом:

5-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде қарауы және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі.
Стандарттың 9-тармағында көзделген барлық қажетті құжаттарды алғаннан кейін құрылымдық бөлімшенің қызметкері "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 208-бабына сәйкес үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексеруді жүргізу кезінде Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды сұратады, қарап-тексерудің нәтижесі бойынша ұсынылған құжаттардың көшірмелері қарап-тексеру актісіне қоса тігіледі. Құрылымдық бөлімшенің қызметкері қарап-тексерудің нәтижесі бойынша мемлекеттік қызметті көрсету туралы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға дәлелді жауапты жолдау туралы шешім шығарады;";
8-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті алған күннен бастап күнтізбелік 8 (сегіз) күннің ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
Кодекстің 208-бабына сәйкес Кодекстің 260-бабы 2-тармағында айқындалған талаптарға сәйкестігіне үй-жайлар мен аумақтарға қарап-тексеруді жүргізеді.
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар туындаған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және оны қол қою үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды;
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген барлық құжаттарды ұсынған және өтініш беруші Кодекстің 260-бабында белгіленген талаптарға сәйкес болған жағдайда жекеменшік тауарларды сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу туралы бұйрықтың жобасын дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің заң бөлімшесіне келісуге жолдайды;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақта:
1) тармақшаның екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері немесе хат-хабарларды қабылдау мен беру функционалдық міндеттеріне кіретін тұлға көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен өтініштің көшірмесіне қабылдап алғаны туралы белгі қоя отырып және қабылдап алған күні мен уақытын көрсете отырып, өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады.";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 5) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"5) рассмотрение заявления работником структурного подразделения услугодателя и оформление результата оказания государственной услуги в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления.
После получения всех необходимых документов, предусмотренных в пункте 9 Стандарта, работником структурного подразделения производится осмотр помещений и территорий согласно статье 208 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (далее – Кодекс). При проведении осмотра работником структурного подразделения запрашиваются документы, предусмотренные в пункте 9 Стандарта, по результатам осмотра копии представленных документов прикладываются к акту осмотра. По результатам осмотра работником структурного подразделения выносится решение об оказании государственной услуги либо о направлении мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги;";
подпункт 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 8 (восьми) календарных дней со дня получения заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
производит осмотр помещений и территорий согласно статье 208 Кодекса на соответствие требованиям, определенным пунктом 2 статьи 260 Кодекса;
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, оформляет мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направляет его на подпись руководителю услугодателя;
в случае представления всех документов, указанных в пункте 9 Стандарта и соответствия заявителя требованиям, установленным статьей 260 Кодекса, подготавливает проект приказа о включении в реестр владельцев складов хранения собственных товаров и направляет его на согласование в юридическое подразделение услугодателя;";
в регламенте государственной услуги "Регистрация обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов", утвержденном указанным приказом:
в пункте 5:
часть вторую подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"работник канцелярии услугодателя или лицо, в функциональные обязанности которого входит прием и выдача корреспонденции, в присутствии услугополучателя осуществляет прием заявления и прилагаемых к нему документов с проставлением отметки о приеме и указанием даты и времени приема на копии заявления.";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

"2) өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері немесе хат-хабарларды қабылдау мен беру функционалдық міндеттеріне кіретін тұлғаның көрсетілетін қызметті алушыдан өтінішті қабылдаған сәттен бастап 1 (бір) сағаттың ішінде тіркеуі;";
7-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері немесе хат-хабарларды қабылдау мен беру функционалдық міндеттеріне кіретін тұлға;";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері немесе хат-хабарларды қабылдау мен беру функционалдық міндеттеріне кіретін тұлға өтініш түскен сәттен бастап 1 (бір) сағаттың ішінде оны тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға береді, бұл ретте, өтініштің оң жақ төменгі бұрышына түскен күні мен кіріс нөмірін көрсете отырып, тіркеу мөртаңбасы қойылады;";
"Кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша, осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 284 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11273 болып тіркелген) "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары және кеден (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.";
4-тарау мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібі, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі

"2) регистрация заявления работником канцелярии услугодателя или лицом, в функциональные обязанности, которого входит прием и выдача корреспонденции, в течение 1 (одного) часа с момента приема от услугополучателя заявления;";
подпункт 1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"1) работник канцелярии услугодателя или лицо, в функциональные обязанности, которого входит прием и выдача корреспонденции;";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"1) работник канцелярии услугодателя или лицо, в функциональные обязанности, которого входит прием и выдача корреспонденции услугодателя в течение 1 (одного) часа с момента поступления заявления, осуществляет его регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп с указанием даты поступления и входящего номера;";
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов" согласно приложению к регламенту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
в регламенте государственной услуги "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин", утвержденный указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Государственная услуга "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин", утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 284 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых органами государственных доходов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11273), (далее – Стандарт), территориальными органами Комитета государственных доходов Министерства финансов по областям, городам Астана и Алматы и таможни (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).";
главу 4 изложить в следующей редакции:
"4. Порядок взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қағаз жеткізгіште келу тәртібімен Мемлекеттік корпорацияға табыс ету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары):
1) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорацияға ұсынған құжаттарын қабылдайды, тексереді және тіркейді және оларды қабылдағаны туралы қолхат береді – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды береді – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің іс жүргізуге жауапты қызметкері:
курьерлік қызмет ұсынған құжаттарды қабылдайды, ЭҚАБЖ-де тіркейді – 4 (төрт) сағат;
3) құрылымдық бөлімшенің қызметкері өтінішті алған күннен бастап оны қарайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдейді – күнтізбелік 8 (сегіз) жұмыс күні;
4) Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның курьерлік қызметі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алады – 1 (бір) жұмыс күннің ішінде.
10. "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы және мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы көрсетілген регламентке 1, 2-қосымшаларда келтірілген.
"Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес, осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
1-тармақтың екінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушімен;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Кедендік декларациялау жөніндегі маманның біліктілік аттестатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер), оларды орындау ұзақтығы:
1) құжаттарды қабылдау – 10 (он) минут:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының қатысуымен өтінішті және оған қоса берілетін құжаттарды қабылдап алады және өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдап алған күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қояды;

9. Процедура (действия) услугодателя по оказанию государственной услуги при представлении услугополучателем документов в Государственную корпорацию в явочном порядке на бумажном носителе:
1) работник Государственной корпорации принимает, проверяет и регистрирует документы, представленные услугополучателем в Государственную корпорацию, и выдает расписку об их приеме – 15 (пятнадцать) минут;
передает документы курьерской службой Государственной корпорации услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) работник услугодателя, ответственный за делопроизводство:
принимает документы, представленные курьерской службой, регистрирует в ЕСЭДО – 4 (четырех) часов;
3) работник структурного подразделения со дня получения заявления рассматривает его и оформляет результат оказания государственной услуги – 8 (восемь) рабочих дней;
4) работник Государственной корпорации получает результат государственной услуги посредством курьерской службы Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
10. Справочники бизнес-процессов оказания государственной услуги "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" и "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" через Государственную корпорацию приведены в приложениях 1 и 2 к указанному регламенту.
"Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" согласно приложению к регламенту государственной услуги изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
дополнить приложением 2 "Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" через Государственную корпорацию" согласно приложению 11 к настоящему приказу.";
в регламенте государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) части второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) услугодателем;";
в регламенте государственной услуги "Выдача квалификационного аттестата специалиста по таможенному декларированию", утвержденном указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность их выполнения:
1) прием документов – 10 (десять) минут:
работник канцелярии услугодателя в присутствии услугополучателя принимает заявление и прилагаемые к нему документы и проставляет отметку на копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;

2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қызметті алушыдан өтініш түскен сәттен бастап 1 (бір) сағаттың ішінде өтінішті тіркеуі;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтініш тіркелген сәттен бастап 3 (үш) сағаттың ішінде қарауы;
4) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы өтінішті алған сәттен бастап 3 (үш) сағаттың ішінде қарауы;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтінішті және оған қоса берілетін құжаттар топтамасын қарайды, Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар басталған кезде өтініш түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күннен кешіктірмей өтінішті қараусыз, көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады;
6) біліктілік емтиханын өткізген, мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері біліктілік емтиханынан өткен және 60 пайыз және одан да көп шекті мәнін алған көрсетілетін қызметті алушыға жеке басын куәландыратын құжатымен (төл құжаты не жеке куәлігі) көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылған кедендік декларациялау жөніндегі маманның біліктілік аттестатын береді, ол осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшаға сәйкес біліктілік аттестатын беру журналына (бұдан әрі – журнал) тіркеледі және оны біліктілік емтиханын тапсырған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей қолын қойғызып, қолма-қол береді.";
9-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері өтініш түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күн ішінде оны қарауды жүзеге асырады және мынадай әрекеттерді орындайды:
Стандарттың 10-тармағында көрсетілген жағдайлар басталған кезде көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қараусыз қайтарады;
көрсетілетін қызметті алушы, егер бағдарламалық қамтамасыз етумен есептелген дұрыс жауаптардың саны 60 пайызды және одан да жоғарыны құраса, тестілеуден өтті деп есептеледі.
Біліктілік емтиханынан өтпеген көрсетілетін қызметті алушы, алғашқы тестілеу өткен сәттен бастап бір айдан ерте емес, емтиханға жіберу туралы өтінішпен қайтадан жүгіне алады;".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

2) регистрация заявления работником канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) часа с момента поступления от услугополучателя заявления;
3) рассмотрение заявления руководителем услугодателя в течение 3 (трех) часов с момента регистрации заявления;
4) рассмотрение заявления руководителем структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги в течение 3 (трех) часов с момента получения заявления;
5) работник структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги, рассматривает заявление и прилагаемый к нему пакет документов, при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, возвращает услугополучателю заявление без рассмотрения не позднее 2 (двух) рабочих дней с момента поступления заявления;
6) работник структурного подразделения услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги, проводивший квалификационный экзамен, выдает услугополучателю с документом, удостоверяющим личность (паспорт либо удостоверение личности), прошедшему квалификационный экзамен, и набравшему пороговое значение 60 процентов и более, подписанный руководителем услугодателя квалификационный аттестат специалиста по таможенному декларированию, который регистрируется в журнале выдачи квалификационных аттестатов (далее – журнал), согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной слуги и выдает их нарочно под роспись не позднее 5 (пяти) рабочих дней с момента сдачи квалификационного экзамена.";
подпункт 4) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"4) работник структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления заявления осуществляет его рассмотрение и выполняет следующие действия:
при наступлении случаев, указанных в пункте 10 Стандарта, возвращает услугополучателю заявление без рассмотрения;
услугополучатель считается прошедшим тестирование, если количество правильных ответов подсчитанных программным обеспечением составило 60 процентов и более.
Услугополучатель, не прошедший квалификационный экзамен, может повторно обратиться с заявлением о допуске к экзамену не ранее, чем через один месяц с момента прохождения первичного тестирования;".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдауды;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 1-қосымша
"Преференциялық және
преференциялық емес
режимдерді қолдану кезінде
тауарлар шығарылған елді
айқындауға қатысты алдын ала
шешімдер қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдерді қабылдау"
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 2-қосымша
"Преференциялық және
преференциялық емес
режимдерді қолдану кезінде
тауарлар шығарылған елді
айқындауға қатысты алдын ала
шешімдер қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Преференциалдық және преференциалдық емес режимдерді қолдану кезінде тауардың шығарылған елін айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 3-қосымша
"Тауарларды жіктеу жөнінде
алдын ала шешімдер қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдерді қабылдау"
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 4-қосымша
"Тауарларды жіктеу жөнінде
алдын ала шешімдер қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 5-қосымша
"Кедендік баждар, салықтар,
кедендік алымдар мен
өсімпұлдар бойынша
есептеулерді салыстыру актісін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 6-қосымша
"Кедендік баждар, салықтар,
кедендік алымдар мен
өсімпұлдар бойынша
есептеулерді салыстыру актісін
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 7-қосымша
"Тауарды құрастырылмаған
немесе жиналмаған түрде, оның
ішінде белгіленген уақыт кезеңі
ішінде әртүрлі партиялармен
әкелу көзделген жинақталмаған
немесе аяқталмаған түрде жіктеу
туралы шешімді беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Тауарларды белгілі бір уақыт ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделетін, жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе аяқталмаған түрде сыныптау туралы шешімді беру"
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 8-қосымша
"Тауарды құрастырылмаған
немесе жиналмаған түрде, оның
ішінде белгіленген уақыт кезеңі
ішінде әртүрлі партиялармен
әкелу көзделген жинақталмаған
немесе аяқталмаған түрде жіктеу
туралы шешімді беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгіленген уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 9-қосымша
"Кедендік баждардың,
салықтардың төленуін
қамтамасыз етуді тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 10-қосымша
"Кедендік баждарды
төлеу мерзімдерін өзгерту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту"
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 16 мамырдағы
№ 312 бұйрығына 11-қосымша
"Кедендік баждарды
төлеу мерзімдерін өзгерту"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Кедендік баждарды төлеу мерзімдерін өзгерту" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
*ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің), Мемлекеттік корпорацияның, "Электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимылдары;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2017 года № 312
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Принятие предварительных решений относительно
определения страны происхождения
товара при применении
преференциального и непреференциального режимов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов"
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 мая 2017 года № 312
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Принятие предварительных решений относительно
определения страны происхождения
товара при применении
преференциального и непреференциального режимов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов" через Государственную корпорацию
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Принятие предварительных
решений по классификации товаров"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие предварительных решений по классификации товаров"
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Принятие предварительных
решений по классификации товаров"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Принятие предварительных решений по классификации товаров" через Государственную корпорацию
СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта сверки расчетов
по таможенным пошлинам,
налогам, таможенным сборам и пеням"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача акта сверки расчетов
по таможенным пошлинам,
налогам, таможенным сборам и пеням"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам налогам, таможенным сборам и пеням" через Государственную корпорацию
структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о
классификации товара в
несобранном или разобранном
виде, в том числе в
некомплектном или
незавершенном виде, ввоз
которого предполагается различными партиями в течение
определенного периода времени"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени"
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача решения о
классификации товара в
несобранном или разобранном
виде, в том числе в
некомплектном или
незавершенном виде, ввоз
которого предполагается различными партиями в течение
определенного периода времени"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени" через Государственную корпорацию
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312 Приложение
к регламенту государственной
услуги "Регистрация обеспечения уплаты
таможенных пошлин, налогов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Регистрация обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов
*СФЕ      - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312 Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Изменение сроков уплаты таможенных пошлин"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
Изменение сроков уплаты таможенных пошлин
*СФЕ      - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16мая 2017 года № 312 Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Изменение сроков уплаты таможенных пошлин"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Изменение сроков уплаты таможенных пошлин" через Государственную корпорацию
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, Государственной корпорации, веб-портала "электронного правительства";