"Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 30 мамырдағы № 350 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 маусымда № 15284 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5962 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде 2010 жылы № 2, 368-қ. жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік есепке алуды жүргізу қағидаларында:
7-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7-1. Жергілікті бюджеттердің атқарылуын күнделікті есепке алу үшін аумақтық қазынашылық органдары бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға электрондық тасығыштарда тиісті жергілікті бюджет бойынша жиынтықта 5-34А "Ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы (пилоттық жобасы) қалдықтары туралы есеп" нысанын ұсынады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі операцияларды есепке алу мынадай есепке алу тіркелімдерінде жүргізіледі:
осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Бас-журнал" кітабы;
осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоты бойынша мемориалдық ордер;
осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемориалдық ордер;
осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қолма-қол бақылау шотының толық жазылуы (ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, нысаналық қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрі - Ұлттық қор), кеден одағының ҚБШ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарын, мемлекеттік сатып алу шоттарын (пилоттық жобасы), соманы анықтауға дейінгі шотты есепке алуға арналған);
осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша БҚШ-тан салымдарға (депозиттерге) орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жергілікті бюджеттерден депозиттерге орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджеттердің түсімдері мен шығыстары бойынша сомалардың толық жазылуы;

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2017 года № 350. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2017 года № 15284.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5962, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан в 2010 году № 2, ст. 368) следующие изменения и дополнения:
в Правилах ведения бюджетного учета, утвержденных указанным приказом:
пункт 7-1 изложить в следующей редакции:
"7-1. Для ежедневного учета исполнения местных бюджетов, территориальные органы казначейства предоставляют на электронных носителях местным уполномоченным органам по исполнению бюджета отчеты по форме 5-34А "Отчет об остатках на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, счетах субъектов квазигосударственного сектора и счетах государственных закупок (пилотный проект)" в своде по соответствующему местному бюджету.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учет операций по исполнению бюджетов ведется в следующих учетных регистрах:
книга "Журнал – главная" по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по единому казначейскому счету по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расшифровка по контрольным счетам наличности по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (предназначена для учета КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), таможенного союза, счетов субъектов квазигосударственного сектора, счетов государственных закупок (пилотный проект), счетов сумм до выяснения);
расшифровка размещенных с ЕКС сумм во вклады (депозиты) по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
расшифровка размещенных сумм депозитов с местных бюджетов по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
расшифровка по поступлениям и расходам бюджета по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

осы Қағидалардың 8-қосымшасына сәйкес № 1 нысан бойынша Қазынашылық комитетінің балансы;
осы Қағидалардың 9-қосымшасына сәйкес № 1-М нысан бойынша Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы;
осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес № 2 нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 12-қосымшасына сәйкес № 3 нысан бойынша Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлері бойынша қарыздары туралы есеп;
осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес № 5 нысан бойынша Мемлекеттік сыртқы қарыздар және байланысты гранттар бойынша есеп;
осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервтерінің жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша мемлекеттік мекемелердің аккредитивтер сомаларын есепке алу үшін шоттарындағы қалдықтар туралы мәліметтер;
осы Қағидалардың 17-қосымшасына сәйкес № 6 нысан бойынша шетел валютасы шоты бойынша операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Қағидалардың 18-қосымшасына сәйкес № 2-М нысан бойынша жергілікті бюджеттің ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Қағидалардың 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шетел валютасы түрлерi бойынша шоттардың толық жазылуы;
осы Қағидалардың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазынашылықтын интеграцияланған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – ҚБАЖ) операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша инвестициялық жобалар шегінде сыртқы қарыздар және байланысты гранттардың жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттан Ұлттық банкіне орналастырылған уақытша бос бюджеттік қаражаттар (депозиттер) бойынша анықтаманы есепке алу тіркелімдерінде жүргізіледі.";
10-тармақтың сегізінші және оныншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылық комитетінің балансы БҚШ, республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ, сыртқы қарыздар шотындағы, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастыру, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қордың ҚБШ, кеден одағының шотындағы, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы (пилоттық жобасы), шетел валютасының шоттарындағы, соманы анықтауға дейінгі шоттардағы, есеп айырысулардағы ақша бойынша, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы қалдықтарын көрсетеді.
Жергілікті бюджеттерін атқарылу балансы тиісті жергілікті бюджеттердің ҚБШ, ақылы қызметтердің, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың тиісті ҚБШ, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Ұлттық Банк салымдарына (депозиттеріне) орналастыру бойынша шоттардағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттағы және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоттарындағы, мемлекеттік сатып алу шоттарындағы (пилоттық жобасы), жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ ақшаның қалдықтарын көрсетеді.";
11-тармақ алып тасталсын;
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

баланс Комитета казначейства по форме № 1, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
баланс исполнения местного бюджета по форме № 1-М, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег на Едином казначейском счете по форме № 2, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
отчет о государственном и гарантированном государством долге, долг по поручительствам государства по форме № 3, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
отчет по внешним займам и связанным грантам по форме № 5, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
информация по расходованию резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов по форме, согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
сведения об остатках на счетах для учета сумм аккредитивов государственных учреждений по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня по счетам в иностранной валюте по форме № 6, согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег местного бюджета по форме № 2-М, согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
расшифровка по счетам в иностранной валюте по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной информационной системе казначейства (далее - ИИСК) по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам;
информация по расходованию средств внешних займов и связанных грантов в рамках инвестиционных проектов по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
справка по временно свободным бюджетным средствам (депозитам), размещенным в Национальном банке с Единого казначейского счета по форме, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.";
части восьмую и девятую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Баланс Комитета казначейства отражает остатки денег на ЕКС, КСН республиканского и местных бюджетов, на счете внешних займов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, на счете таможенного союза, на счетах субъектов квазигосударственного сектора, на счетах государственных закупок (пилотный проект), на счетах в иностранной валюте, на счетах сумм до выяснения, на счете по деньгам в расчетах, по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
Баланс исполнения местных бюджетов отражает остатки денег на КСН соответствующих местных бюджетов, на соответствующих КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка, на счете по внешним займам, счетах субъектов квазигосударственного сектора, счетах государственных закупок (пилотный проект), КСН местного самоуправления.";
пункт 11 исключить;
пункт 25 изложить в следующей редакции:

"25. 3 "Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар" шотында ұлттық валютадағы республикалық және жергілікті бюджеттер ҚБШ, сыртқы қарыздар бойынша шоттарда, ақылы қызметтердің қайырымдылық көмек, ақшаларды уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ, анықтағанға дейінгі сомалар шотында, кеден одағы, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi шоттарында, мемлекеттік сатып алу шоттарында (пилоттық жобасы) ақша қозғалысы есепке алынады, сондай-ақ Ұлттық банктегі салымдарға (депозиттерге) жергілікті бюджеттердің тартылған ақшалары есепке алынады.
3-шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
300 "РБ ҚБШ";
301 "ЖБ ҚБШ";
302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот";
303 "Кеден одағының шоты";
304 "РБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты";
305 "ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты";
306 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ";
307 "Сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ";
308 "Мемлекеттік сатып алу шоты" (пилоттық жобасы) (бұдан әрі - 308 "Мемлекеттік сатып алу шоты");
310 "РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
311 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ";
320 "РБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
321 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ";
330 "РБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
331 "ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ";
340 "Ұлттық қордың ҚБШ";
350 "Нысаналы қаржыландыру ҚБШ";
360 "Соманы анықтауға дейінгі шот";
380 "ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шот";
390 "Түсімдердің жинақтау шоттары".";
мынадай мазмұндағы 27-7-тармақпен толықтырылсын:
"27-7. 308 "Мемлекеттік сатып алу шоты" қосалқы шотта Мемлекеттік сатып алу шоты бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
Мемлекеттік сатып алу шотында ақшалар түсімі 308 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Мемлекеттік сатып алу шотында қаражаттың жұмсалуы 500 қосалқы шоттың дебеті және 308 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
48-тармақтың бірінші және екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылық комитеті 500 "Шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында республикалық және жергілікті бюджеттердің ҚБШ-дан, ақылы қызметтер, қайырымдылық көмектің, ақшаны уақытша орналастырудың, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты қайта айырбастаудың, Ұлттық қордың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ-нан, кеден одағының шотынан, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарынан және мемлекеттік сатып алу шоттарынан жүргізілген шығыстарды есепке алады.
Жүргізілген шығыстар сомасына әр күнге 500 қосалқы шотының дебеті және 300, 301, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 310, 311, 320, 321, 330, 331, 340, 350 қосалқы шоттарының кредиті бойынша жазба жүргізіледі.";

"25. На счете 3 "Контрольные счета наличности и другие счета в национальной валюте" учитывается движение денег в национальной валюте: на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, на счетах сумм до выяснения, таможенного союза, субъектов квазигосударственного сектора, счетах государственных закупок (пилотный проект), а также учитываются привлеченные деньги местных бюджетов для размещения во вклады (депозиты) Национального Банка.
Счет 3 подразделяется на субсчета:
300 "КСН РБ";
301 "КСН МБ";
302 "Счет по внешним займам";
303 "Счет таможенного союза";
304 "Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ";
305 "Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ";
306 "КСН местного самоуправления";
307 "КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта";
308 "Счет государственных закупок" (пилотный проект) (далее – 308 "Счет государственных закупок");
310 "КСН платных услуг РБ";
311 "КСН платных услуг МБ";
320 "КСН благотворительной помощи РБ";
321 "КСН благотворительной помощи МБ";
330 "КСН временного размещения денег РБ";
331 "КСН временного размещения денег МБ";
340 "КСН Национального фонда";
350 "КСН целевого финансирования";
360 "Счет сумм до выяснения";
380 "Счет для привлечения средств с КСН МБ";
390 "Сборный счет поступлений".";
дополнить пунктом 27-7 следующего содержания:
"27-7. На субсчете 308 "Счет государственных закупок" учитывается движение денег на счетах государственных закупок.
Поступление денег на счета государственных закупок отражается по дебету субсчета 308 и кредиту субсчета 600.
Расходование денег со счетов государственных закупок отражается по дебету субсчета 500 и кредиту субсчета 308.";
части первую и вторую пункта 48 изложить в следующей редакции:
"На субсчете 500 "Проведение расходов" Комитетом казначейства учитываются расходы, проведенные с КСН республиканского и местных бюджетов, с КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, целевого финансирования, со счета таможенного союза, счетов субъектов квазигосударственного сектора и счетов государственных закупок.
На сумму произведенных расходов за каждый день производится запись по дебету субсчета 500 и кредиту субсчетов 300, 301, 303, 304, 305, 306, 307, 308, 310, 311, 320, 321, 330, 331, 340, 350.";

48-1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"500 "Шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында - жергілікті бюджеттің ҚБШ, квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттары және мемлекеттік сатып алу шоттары бойынша шығыстары;";
52-1-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6 "Түсiмдер" шотында республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң ҚБШ-дағы, сыртқы қарыздар бойынша шоттардағы, ақылы қызметтер, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, жергілікті өзін-өзі басқару, сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, кеден одағы ҚБШ-дағы, анықталғанға дейiнгi сомалар және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсiмдер бойынша операциялар есепке алынады.";
үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"600 "Түсiмдердi есепке алу" қосалқы шотында Қазынашылық комитетi республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң ҚБШ-дағы, ақылы қызметтер қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, өзін-өзі басқару, сыртқы қарыз немесе байланысты грантты, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, кеден одағы ҚБШ-дағы, анықталғанға дейiнгi сомалар және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарындағы сектор субъектiлерiнің шоттарындағы және мемлекеттік сатып алу шоттарындағы түсiмдер есепке алынады.";
бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттi атқару жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi органдар:
600 "Түсiмдердi есепке алу" қосалқы шотында - жергiлiктi бюджеттiң ҚБШ-на және квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоттарына және мемлекеттік сатып алу шоттарына түсiмдердi;
601 "ЖБ ақылы қызметтерiнiң ҚБШ-на түсiмдердi есепке алу";
602 "ЖБ қайырымдылық көмектің ҚБШ-на түсiмдердi есепке алу";
603 "ЖБ ақшасын уақытша орналастыру ҚБШ-на түсiмдердi есепке алу";
604 "Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ-на түсiмдерді есепке алу";
610 "Сыртқы қарыздар бойынша түсiмдердi есепке алу" есепке алады.";
көрсетілген Қағидаларға 8, 9, 10, 14, 18, 20, 21, 24, 25 және 26-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 17-қосымшаға мемлекеттік тілде осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді;
11 және 22-қосымшалар алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

абзац второй пункта 48-1 изложить в следующей редакции:
"на субсчете 500 "Проведение расходов" - расходы по КСН местного бюджета, по счетам субъектов квазигосударственного сектора и счетам государственных закупок;";
в пункте 52-1:
часть первую изложить в следующей редакции:
"На счете 6 "Поступления" учитываются операции по поступлениям на КСН республиканского и местных бюджетов, на счета по внешним займам, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, целевого финансирования, таможенного союза, на счет сумм до выяснения, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.";
часть третью изложить в следующей редакции:
"На субсчете 600 "Зачисление поступлений" Комитетом казначейства учитываются поступления на КСН республиканского и местных бюджетов, на КСН платных услуг, благотворительной помощи, временного размещения денег, местного самоуправления, реконвертации внешнего займа или связанного гранта, Национального фонда, целевого финансирования, таможенного союза, на счет сумм до выяснения, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок.";
часть пятую изложить в следующей редакции:
"Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 600 "Зачисление поступлений" - поступления на КСН местного бюджета, на счета субъектов квазигосударственного сектора и счета государственных закупок;
601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ";
602 "Зачисление поступлений на КСН благотворительной помощи МБ";
603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ";
604 "Зачисление поступлений на КСН местного самоуправления";
610 "Зачисление поступлений по внешним займам".";
приложения 8, 9, 10, 14, 18, 20, 21, 24, 25 и 26 к указанным Правилам изложить в редакции, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10 к настоящему приказу;
в приложение 17 к указанным Правилам внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
приложения 11 и 22 исключить.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З. А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

510
Кеден одағының шоты
511
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
512
РБ, ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты
513
Мемлекеттік сатып алу шоты (308)
514
Есеп айырысудағы ақшалар
600
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар
700
Кезеңнің сонындағы ақша қалдығы (100 жол+200 жол+300, 400 жолдар-500 жол-600, 700 жолдар)
800
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ ________________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________ ____________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 350 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
14-қосымша
№ 5 нысан
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Сыртқы қарыздар және байланысты гранттар жөніндегі есеп 20___жылғы "__" __________ жағдайы бойынша (айы)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Ұйымның, Бағдарламаның және кіші бағдарламаның коды
Мекеменің коды
Ұйымның атауы
Донор
Бюджеттік сынып тама коды
Жыл басындағы арнаулы шоттағы қаражат қалдығы
Қарыздар және байланысты гранттар бойынша қаражат түсімі
Қарыздар және байланысты гранттар бойынша қаражат жумсау
Есепті кезеңнің аяғындағы арнаулы шоттағы қаражат қалдығы
Есепті айға
Жыл басынан
Есепті айға
Жыл басынан
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Барлығы
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _________ ____________________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 350 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
18-қосымша
№ 2-М нысан
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Жергілікті бюджеттің ақша қозғалысы туралы есеп 20___ жылғы "__" __________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол коды
Сомасы
1
2
Жыл басындағы ақша қалдығы

510
Счет таможенного союза
511
Счет сумм до выяснения
512
Счет субъектов квазигосударственного сектора РБ, МБ
513
Счет государственных закупок (308)
514
Деньги в расчетах
600
Расчеты по недостачам МБ
700
Остаток денег на конец периода (строка 100 + строка 200 + строки 300, 400 – строка 500 - строки 600, 700)
800
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета ______________ _____________________
(подпись)       (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета _____________ _____________________
(подпись)       (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 350
Приложение 14
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 5
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет по внешним займам и связанным грантам
по состоянию на _____________ 20___ г
(месяц)
Единица измерения: тысяч тенге
Код организации, программы и подпрограммы
Код учреждения
Наименование организации
Донор
Код бюджетной классификации
Остатки средств на спецсчете на начало года
Поступление средств по займу и связанным грантам
Расходование средств займа и связанных грантов
Остатки средств на спецсчете на конец отчетного периода
За отчетный месяц
С начала года
За отчетный месяц
С начала года
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Итого
Руководитель структурного подразделения
уполномоченного органа по исполнению бюджета: ___________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 350
Приложение 18
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 2-М
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет о движении денег местного бюджета
на "__" _______ 20___ г.
Единица измерения: тысяч тенге
Коды строк
Сумма
1
2
3
Остаток денег на начало года

025
ЖБ квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнің шоты
026
Мемлекеттік сатып алу шоты
027
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар
030
Кезеңнің сонындағы ақша қалдығы (100 жол+010 жол-020 жол+030 жолдар)
200
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________ ____________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 350 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
20-қосымша
нысан
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Қазынашылықтын біріктірілген ақпараттық жүйесінде операциялық күннің жабылуы туралы есеп
20___жылғы "____" ______________
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Атауы
Жыл басына қалған қалдық
Күн басында қалған БҚШ қалдығы
Сальдо
Барлық түсімдер
Түсімдер
Қайтарымдар
Тасымалдар
Барлық шығыстар
Шығыстар
Қалпына келтірулер
Назарын алу/қайтарымдар
Ішкі банктық шоттың күннң соңындағы БҚШ қалдығы
Сыртқы банктық шоттың күннің соңындағы БҚШ қалдығы
Ішкі және сыртқы шоттардағы ауытқу
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
ҚБАЕО-ның банк көшірмесі бойынша
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
5
оның ішінде, облыстар бойынша
6
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоты
Сыртқы қарызды немесе байланысты грантты қайта айырбастау ҚБШ
7
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Қайырымдылық көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
Квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң шоты
Жергілікті өзін-өзі басқару ҚБШ
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкімінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Есептеулердегі ақша
12
Анықтауға дейінгі
сомалар шоты
13
Кеден одағының шоты
14
Мемлекеттік сатып алу шоты
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы _________ ____________________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 350 бұйрығына
7-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
21-қосымша
нысан
______________________________
(уәкілетті органның атауы)
Инвестициялық жобалар шеңберінде сыртқы қарыздар және байланысты гранттардың жұмсалуы бойынша ақпарат
20___жылғы __________ (айы)
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Есепті қаржы жылына арналған түзетілген бюджет
Есепті жылдың жиынтық қаржыландыру жоспары
Шығыстар
Пайдаланбаған қаражат қалдығы
Барлығы
арнаулы шот бойынша
тікелей төлемдер бойынша
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________ ____________________________
(қолы)                  (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 30 мамырдағы
№ 350 бұйрығына
8-қосымша
Бюджеттік есепке алуды
жүргізу қағидаларына
24-қосымша
Бюджеттік есепке алу шоттарының жоспары
Шоттар нөмірі
Шоттар атауы
Қосалқы шоттар нөмірі
Қосалқы шоттар атауы
1
Ақшалай қаражаттар

025
Счет субъектов квазигосударственного сектора МБ
026
Счет государственных закупок
027
Расчеты по недостачам МБ
030
Остаток денег на конец периода (строка 100 + строка 010 – строка 020 + строка 030)
200
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета __________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 350
Приложение 20
к Правилам ведения
бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет о закрытии операционного дня в Интегрированной
информационной системе казначейства
за "__" _______ 20 ___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование
Остаток на начало года
Входящий остаток
Сальдо
Всего поступлений
Поступления
Возвраты
Переносы
Всего расходов
Расходы
Восстановление
Привлечения/ возвраты
Оста-ток ЕКС на конец дня по внут реннему банковскому счету
Остаток ЕКС на конец дня по внешнему банковскому счету
Отклонения между внешним и внутренним счетами
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
По банковской выписке КЦМР
2
Всего
3
КСН РБ
4
КСН МБ – итого
5
в т.ч.по областям
6
РБ
КСН платных услуг
КСН благотворительной помощи
КСН временного размещения денег
КСН целевого финансирования
Счет субъектов квазигосударственного сектора
КСН реконвертации внешнего займа или связанного гранта
КСН платных услуг
7
МБ
КСН благотворитель-ной помощи
КСН временного размещения денег
Счет субъектов квазигосударст-венного сектора
КСН местного самоуправления
8
КСН Национального фонда
9
Депозиты Правительства РК
10
Счет временно свободных бюджетных денег
11
Деньги в расчетах
12
Счет сумм до выяснения
13
Счет таможенного союза
14
Счет государственных закупок
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ _______________________________
(подпись)             (расшифровка подписи)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 350
Приложение 21
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Информация по расходованию средств внешних займов и связанных грантов
в рамках инвестиционных проектов
за ___________ 20___ г
(месяц)
Единица измерения: тысяч тенге
Код бюджетной классификации
Скорректированный бюджет на отчетный финансовый год
Сводный план финансирования на отчетный год
Расходы
Остаток неиспользованных средств
всего
по спецсчету
по прямым
платежам
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
за отчетный период
с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Руководитель структурного подразделения
уполномоченного органа по исполнению бюджета: ___________ _______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 мая 2017 года № 350
Приложение 24
к Правилам ведения бюджетного учета
План счетов бюджетного учета
Номер счетов
Наименование счетов
Номер субсчетов
Наименование субсчетов
1
Денежные средства