Сұйытылған мұнай газын тасымалдау жөніндегі кейбір мәселелер туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрілігінде 2017 жылғы 5 шілдеде № 15304 болып тіркелді
"Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 1-тармағының 2) тармақшасына, "Газ және газбен жабдықтау туралы" 2012 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 6-тармағына сәйкес қоршаған ортаны қорғау және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар болдырмау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Достық" кеденінің "Алакөл" кеден бекеті арқылы сұйытылған мұнай газын әкетуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағынан сұйытылған мұнай газын (ТН ВЭД ТС 2711 12 970 0 коды), пропанды (ТН ВЭД ТС 2711 12 940 0 коды) және бутанды (коды ТН ВЭД ТС 2711 13 970 0) автомобиль көлігімен әкетуге үш жыл мерзiмге тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың 1-тармағын орындау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасымен тұспа-тұс келетін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасында бақылауды қамтамасыз ету туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Газ өнеркәсібін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу және ресми жариялау үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күнінің ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О некоторых вопросах транспортировки сжиженного нефтяного газа
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2017 года № 15304
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности", пунктом 6 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 9 января 2012 года "О газе и газоснабжении", в целях охраны окружающей среды и предотвращения чрезвычайных ситуаций техногенного характера ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести запрет сроком на три года на вывоз с территории Республики Казахстан сжиженного нефтяного газа (код ТН ВЭД ТС 2711 12 970 0), пропана (код ТН ВЭД ТС 2711 12 940 0) и бутана (код ТН ВЭД ТС 2711 13 970 0) автомобильным транспортом, за исключением вывоза сжиженного нефтяного газа через таможенный пост "Алаколь" таможни "Достык".
2. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан обеспечить уведомление Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан об обеспечении контроля на таможенной границе Евразийского экономического союза, совпадающего с Государственной границей Республики Казахстан, по исполнению пункта 1 настоящего приказа в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
3. Департаменту развития газовой промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы "____" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы "____" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы "____" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
_______________ Қ. Қасымов
2017 жылғы "____" __________

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
______________ Ж. Қасымбек
"___" __________2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов
"___" __________2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов
"___" __________2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Т. Сулейменов
"___" __________ 2017 года