"Сот-сараптама қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 325 бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 664 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы10 шілдеде № 15318 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 19 сәуірдегі № 630 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 19.04.2018 № 630 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сот-сараптама қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 325 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттік тiркеу тiзiлiмiнде № 11468 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
бұйрықтың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Сот сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Сот сарапшысы біліктілігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті бекітілсін.";
осы бұйрықтың 1, 2-қосымшаларына сәйкес 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру депаратменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 325 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере судебно-экспертной деятельности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 июня 2017 года № 664. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2017 года № 15318. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 19 апреля 2018 года № 630.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 19.04.2018 № 630 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 325 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере судебно-экспертной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11468, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 8 июля 2015 года) следующие изменение и дополнения:
пункт 1 приказа изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Аттестация судебных экспертов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Присвоение квалификации судебного эксперта" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз" согласно приложению 4 к настоящему приказу.";
дополнить приложениями 3, 4 согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту по организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 1 маусымдағы
№ 664 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 325 бұйрығына
3-қосымша
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (бұдан әрі – Орталық) кеңсесі;
3) "электронды үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – "Сот-сараптама қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 270 бұйрығымен бекітілген "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11339 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау куәлігі (әрі қарай – куәлік) не Стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды тіркей отырып өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық өтініші мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 июня 2017 года № 664
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 325
Регламент государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная), бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – аттестационное свидетельство (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 270 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области судебно-экспертной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11339) (далее – Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного заявления услугополучателя с приложением документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

Көрсетілетін қызметті берушінің/Орталықтың кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 15 (он бес) минут. Өтініш Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне түскен жағдайда Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті Орталыққа қайта бағыттайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
Орталықтың басшысы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 4 (төрт) сағат;
мемлекеттік қызмет көрсетуге Орталықтың жауапты лауазымды тұлғасы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қарастыруды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап немесе Стандарттың 10-тармағымен белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап жіберіледі – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
Орталықтың лауазымды тұлғасы аттестаттау комиссиясының әңгімелесу жүргізу кезінде қарастыруы үшін көрсетілетін қызметті алушының материалдарын дайындайды, әңгімелесу жүргізу кезінде аттестаттау комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасын жүргізеді - орындау мерзімі 8 (сегіз) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы аттестаттаудан өту үшін белгіленген уақытта және орынға келеді;
аттестаттау комиссиясы тестілеу өткізеді – орындау уақыты 50 (елу) минут;
тестілеудің оң нәтижесі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберіледі;
аттестаттау комиссиясы көрсетілетін қызметті алушымен әңгімелесу өткізеді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
тестілеу нәтижелерінің негізінде аттестаттау комиссиясы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) аттестатталмады;
тестілеудің теріс нәтижесі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы әңгімелесуге жіберілмейді;
аттестаттау комиссиясының шешімі аттестаттау комиссиясының қорытындысы түрінде ресімделеді;
Орталықтың лауазымды тұлғасы аттестаттау комиссиясы қорытындысының жобасын электрондық пішімде ресімдейді және Орталықтың басшысымен келісімдейді – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
аттестаттау комиссиясының төрағасы аттестаттау комиссиясының қорытындысын қарастырады және оған қол қояды – орындау мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
Орталықтың лауазымды тұлғасы, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген көрсетілетін қызметті алушыға аттестаттау комиссиясының қорытындысын береді – 15 (он бес) минут.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

сотрудник канцелярии услугодателя/Центра осуществляет прием документов и регистрацию, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 15 (пятнадцать) минут. В случае поступления заявления в канцелярию услугодателя, сотрудник канцелярии услугодателя перенаправляет заявление в Центр – время исполнения 2 (два) часа;
руководитель Центра определяет исполнителя – срок исполнения 4 (четыре) часа;
должностное лицо Центра, ответственное за оказание государственной услуги (далее – должностное лицо), проверяет полноту представленных документов. В случае несоответствия полноты представленных документов, услугополучателю направляется письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо Центра готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аттестационной комиссией при проведении собеседования, участвует в качестве секретаря аттестационной комиссии при проведении собеседования, ведет протокол заседания аттестационной комиссии – срок исполнения 8 (восемь) рабочих дней;
услугополучатель приходит в назначенное время и место для прохождения аттестации;
аттестационная комиссия проводит тестирование – время исполнения 50 (пятьдесят) минут;
при положительном результате тестирования услугополучатель допускается к собеседованию;
аттестационная комиссия проводит собеседование с услугополучателем – время исполнения 20 (двадцать) минут;
на основании результатов собеседования аттестационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не аттестован;
при отрицательном результате тестирования услугополучатель не допускается к собеседованию;
решение аттестационной комиссии оформляется в виде заключения аттестационной комиссии;
должностное лицо Центра оформляет и согласовывает с руководителем Центра проект заключения аттестационной комиссии в электронном формате – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
председатель аттестационной комиссии рассматривает и подписывает заключение аттестационной комиссии – срок исполнения 1 (один) рабочий день;
должностное лицо Центра выдает заключение аттестационной комиссии услугополучателю, обратившемуся к услугодателю – 15 (пятнадцать) минут. В случае
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Орталықтың кеңсе қызметкері;
2) Орталықтың лауазымдық тұлғасы;
3) Орталықтың басшылары;
4) аттестаттау комиссиясы.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
Орталықтың кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын тіркейді және Орталықтың басшысына жібереді;
лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жібереді, аттестаттау комиссиясының әңгімелесу жүргізу кезінде қарастыруы үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды;
аттестаттау комиссиясы сот сарапшыларын аттестаттауды жүргізеді;
лауазымды тұлға аттестаттау нәтижесі бойынша аттестаттау комиссиясы қорытындысының жобасын дайындайды және оны басшыға келісу үшін жолдайды;
аттестаттау комиссиясының төрағасы аттестаттау комиссиясының қорытындысына қол қояды.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
8. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызмет беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) айналым тәртібі мен жүйелілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің көмегімен (бұдан әрі - ЖСН) порталға тіркеледі (порталда тіркелмеген, көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталға ЖСН немесе пароль енгізу арқылы порталда көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру процесі (іске қосу процесі);
3) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
4) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымын және форматтық талаптарын ескере отырып нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының куәландырушы орталықтың (бұдан әрі – КО) ақпараттық жүйелеріндегі сәйкестендірушілік деректері мен электронды-цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) тіркеу куәлігінің қолдану мерзімі туралы сұратуы;

6. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателей, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии Центра;
2) должностное лицо Центра;
3) руководители Центра;
4) аттестационная комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
сотрудник канцелярии Центра регистрирует документы услугополучателей и направляет руководителю;
должностное лицо, проверяет полноту и соответствие представленных документов, в случае несоответствия полноты представленных документов, направляет услугополучателю мотивированный ответ, готовит материалы услугополучателей для рассмотрения аттестационной комиссией при проведении собеседования;
аттестационная комиссия проводит аттестацию;
должностное лицо по результатам аттестаций готовит проект заключения аттестационной комиссии и направляет его руководителю для согласования;
председатель аттестационной комиссии подписывает заключение аттестационной комиссии.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель проходит регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей государственной услуги на портале);
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности данных о услугополучателе на портале путем ввода услугополучателем государственной услуги ИИН или пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) процесс 2 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных услугополучателя;
4) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
5) процесс 4 – запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи (далее – ЭЦП)услугополучателя в информационной системе удостоверяющего центра (далее – УЦ) и проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП услугополучателя с использованием средства криптографической защиты услугополучателя и информационной системы УЦ;

6) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты, сұратылып отырған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
7) 6-процесс – қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қою);
8) 7-процесс – электрондық құжатты (көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының сұратуын) "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қорының ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ) тіркеу және сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өңдеуі;
9) 8-процесс – лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушы ұсынған қажетті құжаттардың сәйкестігін тексеруі;
10) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
11) 10-процесс – екі кезеңнен тұратын аттестаттаудан өткізу:
тестілеу;
әңгімелесу (тестілеудің оң нәтижесінде);
12) 11-процесс – Орталықтың лауазымды тұлғасының аттестаттау комиссиясы қорытындысының жобасын қалыптастыруы, Орталық басшылары мен аттестаттау комиссиясының төрағасына қол қоюға жіберуі;
13) 12-процесс – Орталық басшылары мен аттестаттау комиссиясы төрағасының аттестаттау комиссиясы қорытындысын қарастыруы және қол қоюы.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды қағаз тасымалдаушыда ұсынған кезде мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі қадамдық іс-қимылдары және шешімдері:
1) 1-процесс – Орталықтың лауазымдық тұлғасының мемлекеттік қызмет көрсету үшін "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ логин мен парольді енгізуі (іске қосу процесі);
2) 2-процесс – қызметкердің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты, "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ іске қосудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3) 3-процесс – Орталықтың лауазымды тұлғасының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сұратудың нысанын экранға шығаруы және лауазымды тұлғаның көрсетілетін қызметті алушының қағаз тасымалындағы өтініші мен деректерінің нысанын енгізуі;
4) 4-процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының деректері туралы сұратуды "электронды үкімет" шлюзы (бұдан әрі – ЭҮШ) арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қорына (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) жіберуі;
5) 5-процесс – ЖТ МДҚ көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыруы;

6) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
7) процесс 6 – подписание посредством ЭЦП услугополучателя государственной услуги заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя государственной услуги) в информационной системе государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 8 – проверка должностным лицом соответствия представленных услугополучателем необходимых документов;
10) процесс 9 – при наличии нарушений в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование"формирование мотивированного отказа в запрашиваемой услуге;
11) процесс 10 – проведение аттестации в двух этапах:
тестирование;
собеседование (при положительном результате тестирования);
12) процесс 11 – формирование должностным лицом Центра проекта заключения аттестационной комиссии, направление на подпись руководителям Центра и председателю аттестационной комиссии;
13) процесс 12 – рассмотрение и подписание руководителями Центра и председателем аттестационной комиссии аттестационного свидетельства.
10. Пошаговые действия и решения услугодателя по оказанию государственной услуги при предоставлении услугополучателем государственной услуги документов на бумажных носителях и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод должностным лицом Центра логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги и проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике через логин и пароль;
2) процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника;
3) процесс 3 – выбор должностным лицом Центра, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги, и ввод должностным лицом заявления и формы сведений услугополучателя государственной услуги на бумажных носителях;
4) процесс 4 – направление запроса через шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) в государственную базу данных "Физические лица" (далее – ГБД ФЛ) о данных получателя государственной услуги и проверка наличия данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;
5) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя государственной услуги в ГБД ФЛ;

6) 6-процесс – Орталықтың лауазымды тұлғасының көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының қағаз нысандағы ұсынған өтініші мен деректердің болуы туралы белгі бөлігінде мәліметтер нысанын толтыруы және оларды мәліметтер нысанына қосуы;
7) 7-процесс – сұратуды "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ тіркеу және көрсетілетін қызметті "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ өңдеуі;
8) 8-процесс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
9) 10-процесс – екі кезеңнен тұратын аттестаттаудан өткізу:
тестілеу;
әңгімелесу (тестілеудің оң нәтижесінде);
10) 11-процесс – Орталықтың лауазымды тұлғасының аттестаттау комиссиясы қорытындысының жобасын қалыптастыруы, Орталық басшылары мен аттестаттау комиссиясының төрағасына қол қоюға жіберуі;
11) 12-процесс – Орталық басшылары мен аттестаттау комиссиясы төрағасының аттестаттау комиссиясы қорытындысын қарастыруы және қол қоюы;
12) 13-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптасқан қызмет көрсету нәтижесін (аттестаттау комиссиясының қорытындысын) алуы.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы регламентке қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық, сот-
наркологиялық сарапшыларды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
қосымша
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 1 маусымдағы
№ 664 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 9 маусымдағы
№ 325 бұйрығына
4-қосымша
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

6) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии заявления и сведений в бумажной форме и внесение должностным лицом Центра, предоставленных получателем государственной услуги и прикрепление их к форме запроса;
7) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование" и проверка услугодателем соответствия представления услугополучателем необходимых документов;
8) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) процесс 9 – проведение аттестации в двух этапах:
тестирование;
собеседование (при положительном результате тестирования);
10) процесс 10 – формирование должностным лицом Центра проекта заключения аттестационной комиссии, направление на подпись руководителям Центра и председателю аттестационной комиссии;
11) процесс 11 – рассмотрение и подписание руководителями Центра и председателем аттестационной комиссии заключения аттестационной комиссии;
12) процесс 12 – получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (заключение аттестационной комиссии) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведен в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических,
судебно-наркологических
экспертов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов"
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 1 июня 2017 года № 664
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 июня 2015 года № 325
Регламент государственной услуги
"Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның (бұдан әрі – Орталық) кеңсесі;
3) "электронды үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 270 бұйрығымен бекітілген "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11339 болып тіркелген) (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі (бұдан әрі – куәлік) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Куәлік біліктілік емтиханынан оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
2) Стандарттың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша (бұдан әрі – куәлікке қосымша) не Стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Куәлікке қосымша, куәлігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға біліктілік емтиханын оң нәтижемен тапсырған жағдайда беріледі.
2-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттарды тіркей отырып өтінішінің болуы немесе қызмет алушының электрондық өтініші мемлекеттік қызмет көрсету бойынша процедураны (іс-әрекетті) бастауға негіз болып табылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
Көрсетілетін қызметті берушінің/Орталықтың кеңсе қызметкері құжаттарды қабылдау және тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) береді – орындау уақыты 15 (он бес) минут. Өтініш Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне түскен жағдайда Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті Орталыққа қайта бағыттайды – орындау уақыты 2 (екі) сағат;
Орталықтың басшысы орындаушыны айқындайды – орындау уақыты 4 (төрт) сағат;

1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию Республиканского государственного казенного предприятия "Центр судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная), бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 270 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области судебно-экспертной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11339) (далее – Стандарт) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта. Свидетельство выдается при положительном прохождении квалификационного экзамена.
2) дополнение к квалификационному свидетельству судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее – дополнение к свидетельству) по форме согласно приложению 2 к Стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта. Дополнение к свидетельству выдается услугополучателю, имеющему свидетельство при положительной сдаче квалификационного экзамена.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления или электронного заявления услугополучателя с приложением документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
сотрудник канцелярии услугодателя/Центра осуществляет прием документов и регистрацию, услугополучателю выдается расписка (уведомление) о приеме документов – время исполнения 15 (пятнадцать) минут. В случае поступления заявления в канцелярию услугодателя, сотрудник канцелярии услугодателя перенаправляет заявление в Центр – время исполнения 2 (два) часа;
руководитель Центра определяет исполнителя – срок исполнения 4 (четыре) часа;

мемлекеттік қызмет көрсетуге Орталықтың жауапты лауазымды тұлғасы ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді. Ұсынылған құжаттардың толықтығы сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға өтінішті қарастыруды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап немесе Стандарттың 10-тармағымен белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап жіберіледі – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
Орталықтың лауазымды тұлғасы біліктілік комиссиясының қарастыруы үшін көрсетілетін қызметті алушының материалдарын дайындайды, біліктілік емтиханын жүргізу кезінде біліктілік комиссиясының хатшысы ретінде қатысады, біліктілік комиссиясы отырысының хаттамасын жүргізеді – орындау мерзімі 8 (сегіз) жұмыс күні;
көрсетілетін қызметті алушы біліктілік емтиханын тапсыру үшін белгіленген уақытта және орынға келеді;
біліктілік комиссиясы тестілеу өткізеді – орындау уақыты 50 (елу) минут.
Тестілеудің оң нәтижесі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы сот сараптамасының белгілі бір түрі бойынша емтихандық билеттер арқылы білімін тексеруге жіберіледі (бұдан әрі – білімін тексеру);
біліктілік комиссиясы көрсетілетін қызметті алушының білімін тексеруді жүргізеді – орындау уақыты 20 (жиырма) минут;
білімін тексерудің нәтижелері негізінде біліктілік комиссиясы келесі шешімдердің бірін қабылдайды:
1) сот сарапшысы біліктілігі берілді;
2) сот сарапшысы біліктілігі берілмеді;
біліктілік комиссиясының оң шешімі болған кезде Орталықтың лауазымды тұлғасы куәліктің немесе куәлікке қосымшаның жобасын электрондық пішімде ресімдейді және Орталықтың басшысымен келісімдейді – орындау мерзімі 2 (екі) жұмыс күні;
біліктілік комиссиясының төрағасы куәлікті қарастырады және оған қол қояды – орындау мерзімі 1 (бір) жұмыс күні;
Орталықтың лауазымды тұлғасы, көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген көрсетілетін қызметті алушыға куәлікті немесе куәлікке қосымшаны береді – 15 (он бес) минут.
Тестілеудің теріс нәтижесі болған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы білімін тексеруге жіберілмейді.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіндегі қызмет көрсететін құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
1) Орталықтың кеңсе қызметкері;
2) Орталықтың лауазымдық тұлғасы;
3) Орталықтың басшылары;
4) біліктілік комиссиясы.
4. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдар) жүйелілігінің сипаттамасы:
Орталықтың кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушылардың құжаттарын тіркейді және Орталықтың басшысына жібереді;
лауазымды тұлға ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сәйкестігін тексереді, ұсынылған құжаттардың толықтығы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға дәлелді бас тарту жібереді, біліктілік комиссиясының біліктілік емтиханын жүргізу кезінде қарастыруы үшін көрсетілетін қызметті алушылардың материалдарын дайындайды;
біліктілік комиссиясы біліктілік емтиханын жүргізеді;
лауазымды тұлға біліктілік емтиханының нәтижесі бойынша біліктілік комиссиясының оң шешімін алған көрсетілетін қызметті алушыға куәліктің немесе куәлікке қосымшаның жобасын дайындайды және оны басшыға келісу үшін жолдайды;
біліктілік комиссиясының төрағасы куәлікке немесе куәлікке қосымшаға қол қояды.

должностное лицо Центра, ответственное за оказание государственной услуги (далее – должностное лицо), проверяет полноту представленных документов. В случае несоответствия полноты представленных документов, услугополучателю направляется письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления либо письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 Стандарта – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
должностное лицо Центра готовит материалы услугополучателей для рассмотрения квалификационной комиссией, участвует в качестве секретаря квалификационной комиссии при проведении квалификационного экзамена, ведет протокол заседания квалификационной комиссии – срок исполнения 8 (восемь) рабочих дней;
услугополучатель приходит в назначенное время и место для прохождения аттестации;
квалификационная комиссия проводит тестирование – время исполнения 50 (пятьдесят) минут;
при положительном результате тестирования услугополучатель допускается к проверке знаний по экзаменационным билетам по определенному виду судебной экспертизы (далее – проверка знаний);
квалификационная комиссия проводит проверку знания услугополучателя – время исполнения 20 (двадцать) минут;
на основании результатов проверки знаний квалификационная комиссия принимает одно из следующих решений:
1) присвоена квалификация судебного эксперта;
2) не присвоена квалификация судебного эксперта;
при положительном решений квалификационной комиссии должностное лицо Центра оформляет и согласовывает с руководителем Центра проект свидетельства или дополнения к свидетельству в электронном формате – срок исполнения 2(два) рабочих дня;
председатель квалификационной комиссии рассматривает и подписывает свидетельство – срок исполнения 1 (один) рабочий день;
должностное лицо Центра выдает свидетельство или дополнение к свидетельству услугополучателю, обратившемуся к услугодателю – 15 (пятнадцать) минут;
при отрицательном результате тестирования услугополучатель не допускается к проверке знаний.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии Центра;
2) должностное лицо Центра;
3) руководители Центра;
4) квалификационная комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
сотрудник канцелярии Центра регистрирует документы услугополучателей и направляет руководителю Центра;
должностное лицо, проверяет полноту и соответствие представленных документов, в случае несоответствия полноты представленных документов, квалификационным требованиям направляет услугополучателю мотивированный отказ, готовит материалы услугополучателей для рассмотрения квалификационной комиссией при проведении квалификационного экзамена;
квалификационная комиссия проводит квалификационный экзамен;
должностное лицо по результатам квалификационного экзамена для услугополучателей, получивших положительное решение квалификационной комиссии готовит проект свидетельства или дополнения к свидетельству и направляет его руководителю;
председатель квалификационной комиссии подписывает свидетельство или дополнение к свидетельству.

12) 13-процесс – көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ қалыптасқан қызмет көрсету нәтижесін (куәлікті немесе куәлікке қосымшаны) алуы.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің толық сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі түрін
жүргізу құқығына біліктілік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

12) процесс 12 – получение услугополучателем государственной услуги результата услуги (свидетельства или дополнения к свидетельству) сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование".
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги приведен в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз" согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Присвоение квалификации
на право производства
определенного вида судебно-
медицинской, судебно-
психиатрической и судебно-
наркологической экспертиз"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз"