"Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 шілдедегі № 345 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 237 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 шілдеде № 15327 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 шілдедегі № 345 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14155 болып тіркелген, 2016 жылғы 5 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілерін орналастыру жоспарын қалыптастыру қағидаларында:
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Уәкілетті орган ЖЭК-ті орналастыру жоспары жобаларының тізімін қалыптастырған кезде басым тәртіпте оған мыналарды қосады:
1) олар бойынша ЖЭК-ті пайдаланатын энергия өндіруші ұйымның қаржы-есеп айырысу орталығымен электр энергиясын сатып алу бойынша шарттар жасалған, уәкілетті органның ЖЭК-ті орналастыру жоспарын бекіту күніндегі жағдай бойынша пайдалануға енгізілмеген ЖЭК-ті пайдалану объектілерін салу жөніндегі жобалар;
2) қолданыстағы ЖЭК-ті пайдалану объектілері;
3) ЖЭК-ті пайдалану объектілерін салу жөніндегі жобалары, олар бойынша:
Жобаның мәлімделген құнынан 30%-дан кем емес сомасында өтініш берушінің жеке қаражаты бар туралы банктен кепілдік хат;
ЖЭК объектісін электр желілеріне қосуға техникалық шарттар беріледі.
Осы тармақшада көрсетілген ЖЭК-ті пайдалану объектілерін салу жөніндегі жобалардың белгіленген жиынтық қуаты ЖЭК объектілерінің барынша рұқсат етілген қуатынан 25%-ға аспауы тиіс.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жаңартылатын энергия көздері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 27 июля 2016 года № 345 "Об утверждении Правил формирования плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 июля 2017 года № 237. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2017 года № 15327.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 27 июля 2016 года № 345 "Об утверждении Правил формирования плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14155, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 5 сентября 2016 года) следующее изменение:
в Правилах формирования плана размещения объектов по использованию возобновляемых источников энергии, утвержденных указанным приказом:
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Уполномоченный орган при формировании списка проектов плана размещения ВИЭ в приоритетном порядке включает в него:
1) проекты по строительству объектов по использованию ВИЭ не введенные в эксплуатацию на дату утверждения уполномоченным органом плана размещения ВИЭ, по которым заключены Договора покупки электрической энергии энергопроизводящей организации, использующей ВИЭ с расчетно-финансовым центром;
2) действующие объекты по использованию ВИЭ;
3) проекты по строительству объектов по использованию ВИЭ по которым предоставлено:
гарантийное письмо банка о наличии собственных денежных средств заявителя на сумму не менее 30 % от заявленной стоимости проекта;
технические условия на подключение объекта ВИЭ к электрическим сетям.
Суммарная установленная мощность проектов по строительству объектов по использованию ВИЭ, указанных в настоящем подпункте, не должно превышать 25 % от максимально допустимой мощности объектов ВИЭ.".
2. Департаменту по возобновляемым источникам энергии Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрi
Т. Сүлейменов ___________
2017 жылғы "__" _________

3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
"____" __________ 2017 года