"5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған рұқсаттың жобасы (бұдан әрі – рұқсаттың жобасы) тіркеу – рұқсаттың жобасы түскен күні;
Рұқсаттың жобасы 18.30 сағаттан кейін, сондай-ақ демалыс немесе мейрам күндері түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес рұқсат жобасы келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны таңдауы рұқсаттың жобасы тіркелген күні;
3) жауапты орындаушының рұқсаттың жобасына қоса берілген құжаттарды Стандартқа сәйкес толықтығын қарауы – бір жұмыс күні ішінде, деректердің анық еместігі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі;
4) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу бір жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күні ішінде рұқсаттың жобасына қол қоюы.";
6-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатқа қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат.";
7-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатқа қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғасы.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып жұмыскерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге портал арқылы 09.00-ден бастап 18.30 сағатқа дейін келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының сұранымы келген күні тіркеу;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру бір жұмыс күні ішінде, деректердің анық еместігі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі;
3) стандартқа сәйкес құжаттарды қарау және қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу бір жұмыс күні ішінде;
4) бір жұмыс күні ішінде рұқсат жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасының рұқсат жобасына қол қоюы.";
көрсетілген регламентке 1-қосымшаға сәйкес "Тауарлардың жекелеген түрлерiн Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға және (немесе) экспорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;

"5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация проекта разрешения на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – проект разрешения) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления проекта разрешения.
При поступлении проекта разрешения после 18.30 часов, а также в выходные или праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация проекта разрешения осуществляется следующим рабочим днем;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день регистрации проекта разрешения;
3) рассмотрение и подготовление ответственным исполнителем документов, прикрепленных к проекту разрешения на полноту в соответствии со Стандартом – в течение одного рабочего дня, в случае установления недостоверности сведений, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
5) подписание руководителем услугодателя проекта разрешения в течение одного рабочего дня.";
подпункт 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) электронный документ, подписанный ЭЦП должностным лицом услугодателя, уполномоченным на подписание разрешения.";
подпункт 3) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"3) должностное лицо услугодателя, уполномоченное на подписание разрешения.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления запроса на оказание государственной услуги, поступившего через портал от услугополучателя, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 до 18.30 часов;
2) проверка полноты представленных документов, в течение одного рабочего дня, в случае установления недостоверности сведений, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) рассмотрение документов в соответствии со Стандартом и согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя в течение одного рабочего дня;
4) подготовка проекта разрешения и подписание уполномоченным должностным лицом услугодателя в течение одного рабочего дня проекта разрешения.";
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан" согласно приложению 1 к указанному регламенту изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;

көрсетілген регламенттің 2 және 3-қосымшалардың жоғарғы оң жақ бұрышындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша";
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымша".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде қағаз және электрондық түрдегі оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға, сондай-ақ, "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 маусымдағы
№ 247 бұйрығына
1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызмет алушы рәсімінің (іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 маусымдағы
№ 247 бұйрығына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерiн экспорттауға және
(немесе) импорттауға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызмет алушы рәсімінің (іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.

в текст в правом верхнем углу приложений 2 и 3 к указанному регламенту внести изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняются.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июня 2017 года № 247
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
импорт и (или) экспорт
отдельных видов товаров"
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июня 2017 года № 247
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан"