Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 9 маусымдағы № 235 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 27 шілдеде № 15389 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшермесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
__________________ Д. Абаев
2017 жылғы 29 маусым
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 26 маусым
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрінің
2017 жылғы 9 маусымдағы
№ 235 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін бұйрықтарының тізбесі
1. "Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10298 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июня 2017 года № 235. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2017 года № 15389.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту ветеринарной и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
___________________ Д. Абаев
29 июня 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Т. Сулейменов
26 июня 2017 года
Утвержден
приказом Заместителя Премьер-
Министра Республики
Казахстан–Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июня 2017 года № 235
Перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625 "Об утверждении Правил согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298, опубликованный 3 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки, утвержденных указанным приказом:

5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
5. Ведомство 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардың болуын және НТҚ-ның осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін тексереді.
6. НТҚ-ны келісуге ұсынылған құжаттарды қараудың нәтижелері бойынша ведомство мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ұсынылған құжаттар қойылған талаптарға сәйкес келген жағдайда, НТҚ-ны сараптама өткізу үшін мемлекеттік ветеринариялық ұйымға жібереді;
2) ұсынылған құжаттар сәйкес келмеген немесе дұрыс емес мәліметтер ұсынылған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
2. "Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидалардың қолданысы саны 2 бастан көп емес жеке пайдалануға арналған иттер мен мысықтардың экспорты, импорты және транзиті жағдайларын қоспағанда, Қазақстан Республикасына (-нан, арқылы) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортын, импортын, транзитін жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғаларға қолданылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Асыл тұқымды жануарларды және асыл тұқымды өнімді (материалды) импорттау кезінде экспорттаушы елдің ресми органы берген, жануар мен асыл тұқымдық өнімнің (материалдың) әр басына арналған асыл тұқымдық куәліктің немесе оған баламалы құжаттың көшірмесі өтінішке қоса беріледі (ақпараттық жүйеде жоқ болған жағдайда).";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Уәкілетті орган ведомствосының тиісті аумақтық бөлімшесінің бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасары өтінішті және қоса берілген құжаттарды қарағаннан кейін мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) уәкілетті органның ведомствосына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауға, импорттауға рұқсат алуға сұраным жолдайды;

пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Ведомство в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет наличие документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил и соответствие НТД требованиям, указанным в приложениях 1, 2 и 3 к настоящим Правилам.
6. По результатам рассмотрения документов, представленных на согласование НТД, ведомство принимает одно из следующих решений:
1) при соответствии представленных документов предъявляемым требованиям, направляет НТД в государственную ветеринарную организацию для проведения экспертизы;
2) при несоответствии представленных документов или представления недостоверных сведений, дает письменный мотивированный ответ об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления.".
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254, опубликованный 10 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Действие настоящих Правил распространяется на физических и юридических лиц, осуществляющих экспорт, импорт, транзит в (из, через) Республику Казахстан перемещаемых (перевозимых) объектов, за исключением случаев экспорта, импорта и транзита собак и кошек для личного пользования в количестве не более 2 голов.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) к заявлению прилагается копия племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного и племенной продукции (материала), выданного официальным органом страны-экспортера (в случае отсутствия в информационной системе).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. После рассмотрения заявления и прилагаемых документов главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителями соответствующего территориального подразделения ведомства уполномоченного органа принимается одно из следующих решений:
1) направляется запрос в ведомство уполномоченного органа на выдачу разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

2) осы Қағидалардың 10 және 11-тармақтарында көрсетілген негіздер бойынша орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттауға, импорттауға рұқсат беруден жазбаша түрде уәжді бас тартады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінішті қарайды және өтініш қабылданған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның ведомствосына сұраным жолдайды.
Өтініш беруші құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы уәжді жауап береді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 98 (28576) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында:
28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Аспалы сырғалардың біреуі жоғалған немесе бүлінген кезде (ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін анықтау мүмкін болмаған жағдайда) ауыл шаруашылығы жануарының иесі аспалы сырғаның телнұсқасын беру туралы өтініммен тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымына жүгінеді.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органына осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) (аспалы сырғаның телнұсқасы) деген қажеттілік бойынша ақпарат береді.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымы аспалы сырғаның телнұсқасы келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіруді жүргізеді.
29. Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) – аспалы сырға, радио жиілікті белгісі бар сырға, болюстер, чиптер және ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын басқа да бұйымдар (құралдар) бүлінген (ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін анықтау мүмкін болмаған кезде) немесе жоғалған кезде иесі сырғасы, болюсі, чипі және ауыл шаруашылығы жануарын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын басқа да бұйымдары (құралдары) бүлінген немесе жоғалған ауыл шаруашылығы жануарының жеке нөмірін анықтау үшін жануарды шаруашылық жүргізуші субъектінің басқа ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерін ветеринариялық паспорттармен және дерекқормен салыстырып тексеру жүргізілгенге дейін оқшаулайды.
Бірнеше ауыл шаруашылығы жануары ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдар) жоғалтқан жағдайда, сырғасы, чиптері, болюстері бүлінген немесе жоғалған ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірін белгілеу ветеринариялық паспортта көрсетілетін қосымша белгілері (жынысы, ауыл шаруашылығы жануарының түсі, қосымша белгілері) бойынша жүргізіледі.
Көрсетілген жағдайларда ауыл шаруашылығы жануарларының иесі тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің ветеринариялық ұйымына осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді. Осы тармақта көрсетілген себептерге байланысты ауыл шаруашылығы жануарларын қайта бірдейлендіру осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен ауыл шаруашылығы жануарына иесі өтініш берген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен асырмай жаңа жеке нөмір бере отырып жүргізіледі.
Ауыл шаруашылығы жануарына жаңа жеке нөмір берілген кезде дерекқорда және ветеринариялық паспортта ауыл шаруашылығы жануарының бұрынғы бірдейлендірілген нөміріне қоса, ауыл шаруашылығы жануарын қайта бірдейлендіру себебін көрсете және осы Қағидалардың 38-тармағында көзделген шараларды қабылдай отырып, тиісті ақпарат (қайта бірдейлендірілді) көрсетіледі.".

2) выносится мотивированный отказ в выдаче разрешения на экспорт, импорт перемещаемого (перевозимого) объекта в письменной форме по основаниям, указанным в пунктах 10 и 11 настоящих Правил.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа рассматривает заявления и направляет запрос в ведомство уполномоченного органа в течении 2 (двух) рабочих дней с момента принятия заявления.
В случае представления заявителем неполного пакета документов территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему перечню.
3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127, опубликованный 28 мая 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 98 (27974)):
в Правилах идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденных указанным приказом:
пункты 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"28. При утере или повреждении (в случае невозможности определить индивидуальный номер сельскохозяйственного животного) навесной бирки, владелец сельскохозяйственного животного обращается в ветеринарную организацию соответствующей административно-территориальной единицы с заявкой о выдаче дубликата навесной бирки.
Ветеринарная организация соответствующей административно-территориальной единицы направляет в местный исполнительный орган соответствующей административно-территориальной единицы информацию по потребности в изделиях (средствах) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (дубликат навесной бирки) в порядке, установленном настоящими Правилами.
Ветеринарная организация соответствующей административно-территориальной единицы в течение двух рабочих дней со дня поступления дубликата навесной бирки проводит идентификацию сельскохозяйственного животного.
29. При повреждении (в случае невозможности определить индивидуальный номер сельскохозяйственного животного) или утере изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных: навесной бирки, бирок с радиочастотной меткой, болюсов, чипов, и других изделий (средств), используемых для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, животное изолируется владельцем до проведения сверки индивидуальных номеров других сельскохозяйственных животных хозяйствующего субъекта с ветеринарными паспортами и базой данных для установления индивидуального номера сельскохозяйственного животного, чьи бирки, болюс, чип и другие изделия (средства), используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, были повреждены или утеряны.
В случае если изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных были утеряны несколькими сельскохозяйственными животными, установление индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, чьи бирки, болюс, чип были повреждены или утеряны, производятся по дополнительным данным, указываемым в ветеринарном паспорте (пол, масть сельскохозяйственного животного, дополнительные признаки).
В указанных случаях владелец сельскохозяйственных животных обращается в ветеринарную организацию соответствующей административно-территориальной единицы с заявлением по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам. Повторная идентификация сельскохозяйственных животных по причинам, указанным в настоящем пункте, проводится в порядке, установленном настоящими Правилами, с присвоением сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в срок не более тридцати календарных дней со дня подачи владельцем заявления.
При присвоении сельскохозяйственному животному нового индивидуального номера в базе данных и ветеринарном паспорте отражается соответствующая информация (идентифицировано повторно) с привязкой к предыдущему индивидуальному номеру сельскохозяйственного животного, указанием причин повторной идентификации сельскохозяйственного животного и принятием мер, предусмотренных в пункте 38 настоящих Правил.".

4. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.05.2021 № 171 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5."Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларында және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарда:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ветеринариялық сертификат Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 767 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6027 болып тіркелген) бекітілген Аумақты аймақтарға болу қағидаларына сәйкес аумақтың аймақтарға бөлінуін ескере отырып беріледі.
Ветеринариялық сертификат:
1) Қағидаларға сәйкес саламатсыз және буферлік аймақтарда орналасқан компартменттерді қоспағанда, аталған аймақтардан орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге;
2) импорттаушы ел Қазақстан Республикасынан орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге қатысты уақытша ветеринариялық-санитариялық шаралар енгізген жағдайда берілмейді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Жануардың және жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың, жемшөптердің орнын ауыстыруды (тасымалдауды) жүзеге асыратын өтініш беруші жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның ветеринария саласындағы маманына (бұдан әрі – ветеринария саласындағы маман) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен жүгінеді.
Жануарларды союды, жануарлардан алынатын өнiм мен шикiзатты өңдеудi және өткiзудi жүзеге асыратын өндiрiс объектiлерiнде жануарларға, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатқа ветеринариялық анықтаманы Заңның 8-бабы 46-8) тармақшасына сәйкес бекітілетін тәртіппен өндірістік бақылау бөлімшесінің аттестатталған ветеринариялық дәрігері (бұдан әрі – аттестатталған ветеринариялық дәрігер) береді.
Бес килограмнан балықтарды және басқа су жануарларын (тірі, жаңа ауланған, салқындатылған, мұздатылған балықтар, сондай-ақ шаяндар, гаммарус, салина артемиясы (цисталар)) тасымалдау кезінде қайдан ауланғаны туралы анықтама қажет.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден және үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерінің Қазақстан Республикасының аумағы бойынша орнын ауыстырған кезде ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісі әкелінген ветеринариялық құжаттың көшірмесі болуы қажет.".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 9 маусымдағы
№ 235 тізбесіне
1-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын)
обьектілердің экспортына,
импортына және транзитіне
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(ветеринария саласындағы
уәкілетті орган ведомствосының
аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, орналасқан жері,
ведомство берген өндіріс
объектісінің есепке алу нөмірі
(коды), заңды тұлғаны
мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу) нөмiрi және күнi,
сәйкестендіру нөмiрi / жеке
тұлғалар үшін: жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), есепке алу
нөмірі (коды) сәйкестендіру
нөмірі, дара кәсіпкер ретінде
қызметінің басталғаны туралы
хабарлама, телефонның,
факстың, ұялы байланыстың
абоненттік нөмірі және (немесе)
электрондық мекенжайы
(егер болар болса))
Өтініш
Сізден ________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа (керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірлігі
2.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
3
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні шыққан жері
4.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттау, импорттау кезінде пайдалану болжанатын көлік түрі
5.
Олар арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
6.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (тірі жануарлар үшін – көбейту және күтіп-бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізу, қайта өңдеу; жемшөп пен жемшөп қоспалары үшін – оларды жейтін жануарлардың түрі)
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектісінің атауын және есепке алу нөмірін көрсете отырып, Кеден одағының (импорттау кезінде), үшінші елдердің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) (экспорттау кезінде) кедендік аумағындағы межелі пункті
8.
Жойылып кету қаупі төнген және Жойылып кету қауіпі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктері немесе құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваты) болатын немесе бола алатын туындыларын (дериваттарын) әкеткен жағдайда СИТЕС ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері
9.
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының шыққан елін және олардың тіркеу куәліктерінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөп қоспаларын экспорттау кезінде
10.
Асыл тұқымды жануарларды және асыл тұқымдық өнімді (материалды) импорттау кезінде экспорттаушы елдің ресми органы жануардың әр басына берген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың нөмірі және күні
11.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
12.
Объектінің орналасқан жері
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантинге қою, өндіру, сақтау шарттары
14.
Талаптары бойынша "Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді және олардан өндірілген өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге шығармау туралы келісімді растаймын
15.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін. Мәліметтердің дұрыстығын растаймын
____________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы, күні)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 9 маусымдағы
№ 235 тізбесіне
2- қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық
жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын)
обьектілердің экспортына,
импортына және транзитіне
рұқсат беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(ветеринария саласындағы
уәкілетті орган
ведомствосының аумақтық
бөлімшесінің атауы)
Кімнен:____________________
(заңды тұлғаның толық атауы,
мекенжайы, ведомство берген
өндіріс объектісінің есепке алу
нөмірі (коды) / жеке тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), есепке алу
нөмірі (коды)
Өтініш
Сізден ________________________________ рұқсат беруіңізді сұраймын.
(экспортқа/импортқа (керегін көрсету қажет)
1.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірлігі
2.
Экспорттаушы ел (импорттаушы ел)
3
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні шыққан жері
4.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттау, импорттау кезінде пайдалану болжанатын көлік түрі
5.
Олар арқылы орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні алып өту көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жол жүру бағдары
6.
Экспорттың, импорттың мақсаттары (тірі жануарлар үшін – көбейту және күтіп-бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізу, қайта өңдеу; жемшөп пен жемшөп қоспалары үшін – оларды жейтін жануарлардың түрі)
7.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектісінің атауын және есепке алу нөмірін көрсете отырып, Кеден одағының (импорттау кезінде), үшінші елдердің (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) (экспорттау кезінде) кедендік аумағындағы межелі пункті
8.
Жойылып кету қаупі төнген және Жойылып кету қауіпі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктері немесе құжаттары, орама жапсырмалары немесе басқа белгілері бойынша жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваты) болатын немесе бола алатын туындыларын (дериваттарын) әкеткен жағдайда СИТЕС ықпалына түсетін жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге немесе Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге арналған рұқсаттардың берілген күндері және нөмірлері
9.
Ветеринариялық препараттардың, жемшөп қоспаларының шыққан елін және олардың тіркеу куәліктерінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күні) көрсете отырып, өндіруші ұйымдардың ветеринариялық препараттарды, жемшөп және жемшөп қоспаларын экспорттау кезінде
10.
Асыл тұқымды жануарларды және асыл тұқымдық өнімді (материалды) импорттау кезінде экспорттаушы елдің ресми органы жануардың әр басына берген асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың нөмірі және күні
11.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің сипаттамасы
12.
Объектінің орналасқан жері
13.
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні карантинге қою, өндіру, сақтау шарттары
14.
Талаптары бойынша "Кеден одағында ветеринариялық-санитариялық шараларды қолдану туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 317 шешімімен бекітілген Бірыңғай ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардан ерекшеленетін Қазақстан Республикасына үшінші елдерден (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттер) әкелінген орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді және олардан өндірілген өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге шығармау туралы келісімді растаймын
15.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісемін. Мәліметтердің дұрыстығын растаймын
____________________________________________ ____________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы, күні)

4. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.05.2021 № 171 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11898, опубликованный 16 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Ветеринарный сертификат выдается с учетом деления территории на зоны в соответствии с Правилами деления территории на зоны, утверженными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 767 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6027) (далее – Правила).
Ветеринарный сертификат не выдается:
1) на перемещаемые (перевозимые) объекты из неблагополучных и буферных зон, за исключением установленных в данных зонах компартментов в соответствии с Правилами;.
2) при введении страной-импортером временных ветеринарно-санитарных мер в отношении перемещаемого (перевозимого) объекта из Республики Казахстан.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Заявитель, осуществляющий перемещение (перевозку) животного, продукции и сырья животного происхождения, кормов, обращается с заявлением по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам к специалисту в области ветеринарии государственной ветеринарной организации (далее – специалист в области ветеринарии), созданной местными исполнительными органами.
На объектах производства, осуществляющих убой животных, переработку и реализацию продукции и сырья животного происхождения ветеринарная справка на животных, продукцию и сырье животного происхождения выдается аттестованным ветеринарным врачом подразделения производственного контроля (далее – аттестованный ветеринарный врач), в порядке утверждаемом в соответствии с подпунктом 46-8) статьи 8 Закона.
При транспортировке рыб и других водных животных (рыба живая, свежая, охлажденная, мороженая, а также раки, гаммарус, артемия салина (цисты)) свыше пяти килограмм необходима справка о происхождении вылова.
При перемещении объектов ветеринарно-санитарного контроля и надзора по территории Республики Казахстан, ввезенных из государств-членов Евразийского экономического союза и третьих стран (государств, не являющиеся членами Евразийского экономического союза), необходима копия ветеринарного документа, по которому был ввезен объект ветеринарно-санитарного контроля и надзора.".
Приложение 1
к перечню Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан –Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 9 июня 2017 года № 235
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на
соответствующей территории
Форма
В __________________________
(наименование
территориального
подразделения ведомства
уполномоченного органа в
области ветеринарии)
от _________________________
(для юридических лиц: полное
наименование,
местонахождение, учетный
номер (код) объекта
производства, выданного
ведомством, номер и дата
государственной регистрации
(перерегистрации)
юридического лица,
индивидуальный номер / для
физических лиц: фамилия, имя,
отчество (при его наличии),
учетный номер (код)
идентификационный номер,
уведомление о начале
деятельности в качестве
индивидуального
предпринимателя, дата
регистрации, абонентский номер
телефона, факса, сотовой связи и
(или) электронный адрес
(если они имеются))
Заявление
Прошу Вас выдать разрешение на _____________________________________________
(экспорт/импорт нужное указать)
1.
Наименование перемещаемого (перевозимого) объекта, количества перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения
2.
Страна-экспортер (страна-импортер)
3.
Место, адрес происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта
4.
Вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта
5.
Маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта
6.
Цели экспорта, импорта (для живых животных – разведение и содержание, продажа, убой на мясо, для продукции – на реализацию, переработку, для кормов и кормовых добавок – вид животных, которым он предназначен)
7.
Пункт назначения на таможенной территории Таможенного союза (при импорте), третьи страны (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) (при экспорте) с указанием названия и номера объекта производства, осуществляющего хранение (переработку, реализацию) перемещаемого (перевозимого) объекта
8.
Даты и номера разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан или вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения (далее – СИТЕС), в случае вывоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС
9.
При экспорте ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок организаций – производителей с указанием страны происхождения и номер регистрационного удостоверения ветеринарных препаратов, кормовых добавок (дата регистрации, перерегистрации)
10.
При импорте племенных животных и племенной продукции (материала) номер и дата выданного племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного, выданного официальным органом страны-экспортера
11.
Описание перемещаемого (перевозимого) объекта
12.
Местонахождение объекта (адрес)
13.
Условия карантина, производства, хранения перемещаемого (перевозимого) объекта
14.
Подтверждаю согласие о недопущении вывоза в государства-члены Евразийского экономического союза перемещаемого (перевозимого) объекта, ввезенного в Республику Казахстан из третьих стран (государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза) по требованиям, отличающихся от Единых ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований, утвержденных решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 года № 317 "О применении ветеринарно-санитарных мер в Таможенном союзе" и произведенной от них продукции
15.
Согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах. Подтверждаю достоверность сведений
________________________________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись, дата)
Приложение 2
к перечню Заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан–Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 9 июня 2017 года № 235
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.05.2021 № 171 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).