2017-2018 оқу жылына жоғары білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2017 жылғы 28 шілдедегі № 358 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 1 тамызда № 15412 болып тіркелді
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қарулы Күштер, басқа да әскерлер мен әскери құралымдар, сондай-ақ, арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі, сондай-ақ техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандар даярлауға 2017-2018 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 386 қаулысына сәйкес, сондай-ақ 2017-2018 оқу жылына жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру жөніндегі конкурстық комиссияның 2017 жылғы 22 шілдедегі № 29-хаттамасының негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2017-2018 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылатын жоғары оқу орындарының тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2017-2018 оқу жылына педагогикалық мамандықтар бойынша жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген педагогикалық жоғары оқу орындарының тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 2017-2018 оқу жылына "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" жобасы шеңберінде жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген жоғары оқу орындарының тізбесі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 2017-2018 оқу жылына 5В011000 "Физика", 5В011100 "Информатика", 5В011200 "Химия", 5В011300 "Биология" мамандықтары бойынша жоғары білімі бар педагогикалық кадрларды ағылшын тілінде даярлауға арналған білім беру гранттарының көлемі көрсетілген жоғары оқу орындарының бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Г. Көбенова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;

О размещении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием на 2017-2018 учебный год
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 358. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2017 года № 15412
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 386 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим и послевузовским образованием, а также с техническим и профессиональным, послесредним образованием в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета, (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов) на 2017 – 2018 учебный год" и на основании протокола Конкурсной комиссии по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием на 2017-2018 учебный год от 22 июля 2017 года № 29, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) перечень высших учебных заведений, в которых размещается образовательный грант на подготовку кадров с высшим образованием на 2017 - 2018 учебный год согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень педагогических вузов с объемом образовательного гранта на подготовку кадров с высшим образованием по педагогическим специальностям на 2017 - 2018 учебный год согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень высших учебных заведений с объемом образовательного гранта на подготовку кадров с высшим образованием в виде квоты в рамках проекта "Мәңгілік ел жастары – индустрияға!" на 2017 - 2018 учебный год согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) перечень высших учебных заведений с объемом образовательного гранта на подготовку педагогических кадров с высшим образованием на английском языке обучения по специальностям: 5В011000 "Физика", 5В011100 "Информатика", 5В011200 "Химия", 5В011300 "Биология" на 2017 – 2018 учебный год согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Г. Кобенова) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 358 бұйрығына 1-қосымша
2017-2018 оқу жылына жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысы орналастырылған жоғары оқу орындары тізімі

4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б. Асылова
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 № 358
Перечень высших учебных заведений, в которых размещается образовательный грант на подготовку кадров с высшим образованием на 2017 - 2018 учебный год

5B010100 - Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу
Жоғары оқу орындарының атауы
1
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"С. Баишев атындағы Ақтөбе университеті" мекемесі
4
"Павлодар мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Қазақ мемлекеттік қыздар педагогикалық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9
"Ілияс Жансүгiров атындағы Жетісу мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10
"Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университет" коммерциялық емес мекемесі
11
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
12
"Х.А.Ясауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік университеті" мекемесі
13
"Болашақ академиясы" жеке мекемесі
14
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
15
"Қостанай мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
16
"Еуразия гуманитарлық институты" жоғары білім беру мекемесі
17
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
18
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
19
"Ы. Алтынсарин атындағы Арқалық мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
20
"Тараз мемлекеттік педагогикалық институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
21
"Абай Мырзахметов атындағы Көкшетау университеті" мекемесі
22
"Махамбет Өтемiсов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
23
"Қорқыт ата атындағы Қызылорда мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
24
"Болашақ университеті" мемлекеттік емес мекемесі
25
Батыс Қазақстан инновациялық-технологиялық университеті" жеке меншік жоғары кәсіби білім беру мекемесі
26
"Сырдария университеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
27
"О.А. Байқоңыров атындағы Жезқазған университеті" акционерлік қоғамы
28
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны

5B010100 - Дошкольное обучение и воспитание
Наименования высших учебных заведений
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный университет имени М. Ауэзова"
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный педагогический университет имени Абая
3
Учреждение "Актюбинский университет имени С. Баишева"
4
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский государственный педагогический институт"
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Актюбинский региональный государственный университет имени К. Жубанова"
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Северо-Казахстанский государственный университет имени Манаша Козыбаева"
7
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Восточно-Казахстанский государственный университет имени Сарсена Аманжолова"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский государственный женский педагогический университет"
9
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысуский государственный университет имени Ильяса Жансугурова"
10
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический институт"
11
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный университет имени академика Е.А. Букетова"
12
Учреждение "Международный Казахско-Турецкий университет имени Ходжи Ахмеда Ясави"
13
Частное учреждение "Академия "Болашақ"
14
Учреждение "Южно-Казахстанский Педагогический Университет"
15
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Костанайский государственный педагогический институт"
16
Учреждение высшего образования "Евразийский гуманитарный институт"
17
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный университет имени Шакарима города Семей"
18
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский государственный университет имени Халела Досмухамедова"
19
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аркалыкский государственный педагогический институт имени И. Алтынсарина"
20
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таразский государственный педагогический институт"
21
Учреждение "Кокшетауский университет имени Абая Мырзахметова"
22
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Западно-Казахстанский государственный университет имени Махамбета Утемисова"
23
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылординский государственный университет имени Коркыт-Ата"
24
Негосударственное образовательное учреждение "Университет "Болашак"
25
Частное высшее профессиональное образовательное учреждение "Западно-Казахстанский инновационно-технологический университет"
26
Товарищество с ограниченной ответственностью "Университет "Сырдария"
27
Акционерное общество "Жезказганский университет имени
О.А. Байконурова"
28
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокшетауский государственный университет имени Ш. Уалиханова"

5B110100 - Мейірбике ісі
1
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Каспий қоғамдық университеті" мекемесі
5
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Астана" медициналық университеті" акционерлік қоғамы
7
"Қазақстан-Ресей медицина университеті" мемлекеттік емес білім беру мекемесі
8
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтикалық академиясы" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5B110200 - Қоғамдық денсаулық сақтау
1
"М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Астана" медициналық университеті" акционерлік қоғамы
4
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
"Қазақстан-Ресей медицина университеті" мемлекеттік емес білім беру мекемесі
7
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
8
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтикалық академиясы" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5B110300 - Фармация
1
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медициналық университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
2
"М. Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
3
"Семей қаласының Шәкәрім атындағы мемлекеттік университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
4
"Астана" медициналық университеті" акционерлік қоғамы
5
"Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
6
Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік фармацевтикалық академиясы
7
"Болашақ академиясыі" жеке мекемесі
8
"Қазақстан-Ресей медицина университеті" мемлекеттік емес білім беру мекемесі

5B110100 - Сестринское дело
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени
С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3
Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
4
Учреждение образования "Каспийский общественный университет"
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
6
Акционерное общество "Медицинский университет Астана"
7
Негосударственное учреждение образования "Казахстанско-Российский медицинский университет"
8
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
5B110300 - Фармация
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени
С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
2
Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
3
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4
Акционерное общество "Медицинский университет Астана"
5
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Карагандинский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
6
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанская государственная фармацевтическая академия" Министерства здравоохранения Республики Казахстан
7
Частное учреждение "Академия "Болашақ"
8
Негосударственное учреждение образования "Казахстанско-Российский медицинский университет"