"Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 11 шілдедегі № 469 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 4 тамызда № 15441 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-238/2020 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі 42-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 7 ақпандағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14868 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 27 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін мерзімдік баспасөз басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.М. Ақтаеваға жүктелсін.

О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 469. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 августа 2017 года № 15441. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-238/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 08.12.2020 № ҚР ДСМ-238/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 42 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 февраля 2017 года № 12 "Об утверждении Правил предоставления высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14868, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 27 марта 2017 года) следующие изменения:
Правила предоставления высокотехнологичных медицинских услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Актаеву Л.М.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 11 шілдедегі
№ 469 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 7 ақпандағы
№ 12 бұйрығымен
бекітілген
Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар халыққа жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметті ұсыну "Жоғары технологиялы медициналық қызметтердің түрлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 1112 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14630 болып тіркелген) бекітілген жоғары технологиялы медициналық қызметтердің түрлеріне сәйкес жүзеге асырылады.
3. Осы қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) денсаулық сақтау саласындағы уәкілеттті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – азаматтардың денсаулығын сақтау, медициналық және фармацевтикалық ғылым, медициналық және фармацевтикалық білім беру, дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы, медициналық қызметтер көрсету сапасын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
2) Емдеуге жатқызу бюросы порталы (бұдан әрі – Портал) - тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі - ТМККК) шеңберінде пациенттерді стационарға жоспарлы емдеуге жатқызу жолдамаларын электрондық тіркеудің, есепке алудың, өңдеудің және сақтаудың бірыңғай жүйесі;
3) жоғары технологиялы медициналық қызметтер (бұдан әрі – ЖТМҚ) – диагностика мен емдеудің инновациялық, ресурссыйымды және (немесе) бірегей әдістерін пайдалануды талап ететін аурулар кезінде бейінді мамандар көрсететін қызметтер;
4) медициналық техника – аурулардың профилактикасы, оларды диагностикалау, емдеу, оңалту, медициналық сипаттағы ғылыми зерттеулер үшін медициналық мақсаттарда жеке, кешендерде немесе жүйелерде қолданылатын аппараттар, аспаптар мен жабдықтар;
5) республикалық денсаулық сақтау ұйымы – уәкілетті органның қарамағындағы денсаулық сақтау ұйымдары, дербес білім беру ұйымының денсаулық сақтау ұйымдары, медициналық білім беру ұйымдарының клиникалары;
6) технология – материалдардағы, ақпараттардағы немесе адамдардағы қалаған өзгерістерді жүзеге асыру үшін қажетті біліктілік дағдылардың, жабдықтардың, инфрақұрылымның, аспаптардың және тиісті техникалық білімдердің үйлесімділігі.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2017 года № 469
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 7 февраля 2017 года № 12
Правила предоставления высокотехнологичных медицинских услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок предоставления высокотехнологичных медицинских услуг.
2. Предоставление высокотехнологичных медицинских услуг осуществляется в соответствии с видами высокотехнологичных медицинских услуг, утвержденными приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 декабря 2016 года № 1112 "Об утверждении видов высокотехнологичных медицинских услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14630).
3. В настоящих правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) - государственный орган, осуществляющий руководство в области охраны здоровья граждан, медицинской и фармацевтической науки, медицинского и фармацевтического образования, обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, контроля за качеством медицинских услуг;
2) портал Бюро госпитализации (далее - Портал) - единая система электронной регистрации, учета, обработки и хранения направлений пациентов на госпитализацию в стационар в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее – ГОБМП);
3) высокотехнологичные медицинские услуги (далее – ВТМУ) – услуги, оказываемые профильными специалистами при заболеваниях, требующих использования инновационных, ресурсоемких и (или) уникальных методов диагностики и лечения;
4) медицинская техника – аппараты, приборы и оборудование, применяемые отдельно, в комплексах или системах в медицинских целях для профилактики, диагностики, лечения заболеваний, реабилитации, научных исследований медицинского характера;
5) республиканская организация здравоохранения – организации здравоохранения, находящиеся в ведении уполномоченного органа, организации здравоохранения автономной организации образования, клиники организаций медицинского образования;
6) технология – сочетание квалификационных навыков, оборудования, инфраструктуры, инструментов и соответствующих технических знаний, необходимых для осуществления желаемых преобразований в материалах, информации или людях.

2-тарау. Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну тәртібі
4. Стационарлық көмек және стационарды алмастыратын көмек нысанындағы ЖТМҚ жергілікті деңгейде де республикалық деңгейде де денсаулық сақтау ұйымдарында ұсынылады. Консультациялық-диагностикалық көмек (бұдан әрі – КДК) нысанындағы ЖТМҚ республикалық деңгейде ұсынылады.
5. Халықтың өңірлер бөлінісіндегі ЖТМҚ-ға қажеттіліктерін айқындау және жекелеген аурулар бойынша ЖТМҚ-ның жоспарлаған көлемдерін бекіту уәкілетті органның жанындағы консультациялық-кеңестік органның хаттамасы ретінде рәсімделген шешімінің негізінде жүзеге асырылады.
6. Жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарында стационар жағдайында ЖТМҚ ұсыну үшін медициналық-санитариялық алғашқы көмек (бұдан әрі – МСАК) маманы немесе денсаулық сақтау ұйымының бейінді маманы жолдаманы Емдеуге жатқызу бюросының порталында тіркейді және оны пациентке береді. Жергілікті деңгейде жоғары мамандандырылған медициналық көмекті ұсыну мүмкіндігі болмаған жағдайда денсаулық сақтау ұйымының бейінді маманы және МСАК маманы республикалық денсаулық сақтау ұйымына емдеуге жатқызу мәселесін шешу үшін пациенттің құжаттар пакетін облыстардың, республикалық маңызы бар қала мен астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының жоғары мамандандырылған медициналық көмек жөніндегі комиссиясының (бұдан әрі – ЖТМҚ комиссия) қарауына жібереді.
7. ЖТМК ұсынатын жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарында емдеудің барлық әдістері пайдаланылған стационарлық емдеудегі пациентті емдеудің оң емдік тиімділігі болмаған кезде, пациент диагностика мен емдеудің жоғары технологиялы әдістері қолданылатын республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына жіберіледі, бұл ретте емдеуші дәрігер бөлімше меңгерушісімен немесе бас дәрігердің емдеу ісі жөніндегі орынбасарымен бірлесіп, ЖТМҚ комиссиясының қарауына стационарлық науқастың медициналық картасынан көшірмені жібереді.
8. ЖТМҚ комиссияның қарауына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) пациенттің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 001-3/е нысаны бойынша (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) стационарға, күндізгі стационарға емдеуге жатқызуға жолдама;
3) пациентті зерттеп-қараудың ең төменгі қажетті көлемінің нәтижелері (қанның жалпы талдауы, несептің жалпы талдауы (жарамдылық мерзімі 14 күннен аспауы қажет), кеуде қуысының ағзаларының флюоорографиясы (жарамдылық мерзімі 1 жылдан аспау қажет), электрокардиограмма (жарамдылық мерзімі 1 айдан аспауы қажет) және HbsAg болуы (жарамдылық мерзімі 3 айдан аспауы қажет));

Глава 2. Порядок предоставления высокотехнологичных медицинских услуг
4. ВТМУ в форме стационарной и стационарозамещающей помощи предоставляется в организациях здравоохранения, как местного, так и республиканского уровней. ВТМУ в форме консультативно-диагностической помощи (далее – КДП) предоставляется на республиканском уровне.
5. Определение потребности населения в ВТМУ в разрезе регионов и утверждение планируемых объемов ВТМУ по отдельным заболеваниям, осуществляется на основании решения, оформленного в виде протокола консультативно-совещательного органа при уполномоченном органе.
6. Для предоставления ВТМУ в условиях стационара в организациях здравоохранения местного уровня специалист первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП) или профильный специалист организации здравоохранения, регистрирует направление в Портале бюро госпитализации и выдает его пациенту. В случае отсутствия возможности предоставления ВТМУ в организациях здравоохранения местного уровня, специалист ПМСП или профильный специалист организации здравоохранения направляет пакет документов пациента на рассмотрение комиссии ВТМУ местных органов государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы (далее – комиссия ВТМУ) для решения вопроса госпитализации в республиканскую организацию здравоохранения.
7. При отсутствии положительного лечебного эффекта в лечении пациента, находящегося на стационарном лечении, в отношении которого были использованы все имеющиеся методы лечения в организациях здравоохранения местного уровня, предоставляющих ВТМУ, пациент направляется в республиканские организации здравоохранения, где применяются высокотехнологичные методы диагностики и лечения, при этом лечащий врач совместно с заведующим отделением либо с заместителем главного врача по лечебной работе направляет выписку из медицинской карты стационарного больного на рассмотрение в комиссию ВТМУ.
8. На рассмотрение комиссии ВТМУ представляются следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность пациента;
2) направление на госпитализацию в стационар, в дневной стационар, по форме 001-3/у, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 6697);
3) результаты необходимого минимального объема обследования пациента (общий анализ крови, общий анализ мочи (срок давности не более 14 дней), флюорография органов грудной клетки (срок давности не более 1 года), электрокардиограмма (срок давности не более 1 месяца) и наличие НВsАg (срок давности не более 3 месяцев));

4) пациенттің клиникалық диагнозын, зерттеу нәтижелерін көрсете отырып, амбулаториялық картадан немесе сырқатнамадан көшірме;
5) пациенттің клиникалық диагнозын растайтын зертханалық және аспаптық зерттеулердің нәтижелері.
ЖТМҚ комиссиясы пациенттің құжаттар пакетін сырттай қарайды.
9. ЖТМҚ комиссиясы ұсынылған құжаттарды қарайды және пациентті ЖТМҚ ұсыну үшін республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына жіберудің негізділігін анықтайды.
10. Пациенттің құжаттары келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күнінің ішінде ЖТМҚ комиссиясы хаттама түрінде рәсімделген шешімді қабылдайды.
11. ЖТМҚ комиссиясының шешімі республикалық денсаулық сақтау ұйымдарына стационарлық және стационарды алмастыратын көмек нысанында ЖТМҚ ұсыну үшін азамттарды емдеуге жатқызу мен КДК нысанында ЖТМҚ-ға жіберу үшін негіз болып табылады.
12. Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында пациентке ЖТМҚ ұсыну туралы оң шешім қабылдаған кезде МСАК маманы жолдаманы Емдеуге жатқызу бюросының порталына тіркейді және жіберілген денсаулық сақтау ұйымына басылып шығарылған жолдамамен құжаттардың пакетін береді. Денсаулық сақтау ұйымы емдеуге жатқызуға жолдама алғаннан кейін пациентке Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 761 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12204 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 761 бұйрық) бекітілген Стационарлық көмек көрсету қағидаларына 2-қосымшаға сәйкес пациентке нысан бойынша жоспарлы емдеуге жатқызу талонын беру арқылы емдеуге жатқызу күні туралы пациентке хабарлайды.
Ағзаларды және (немесе) тіндерді транспланттау түріндегі ЖТМҚ-ны жүргізгеннен кейін "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттармен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық деңгейде тегін немесе жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 4 қарашадағы №786 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7306 болып тіркелген) (бұдан әрі – дәрілік заттардың тізбесі) сәйкес ағзаны және (немесе) тіндерді транспланттағаннан кейін пациентті дәрілік заттармен қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды іске асырады.
13. Пациентке ЖТМҚ ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде ЖТМҚ комиссиясы Емдеуге жатқызу бюросының порталына бас тартуды тіркейді және жіберген денсаулық сақтау ұйымына уәжделген бас тартуды қоса бере отырып, құжаттардың пакетін қайтарады.

4) выписку из амбулаторной карты или истории болезни с указанием клинического диагноза, результатов исследований;
5) результаты лабораторных и инструментальных исследований, подтверждающих клинический диагноз пациента.
Комиссия ВТМУ рассматривает пакет документов пациента заочно.
9. Комиссия ВТМУ рассматривает представленные документы и определяет обоснованность направления пациента в республиканские организации здравоохранения для предоставления ВТМУ.
10. В течение двух рабочих дней с момента поступления документов пациента, комиссией ВТМУ принимается решение, оформляемое в виде протокола.
11. Основанием для госпитализации граждан в республиканские организации здравоохранения для предоставления ВТМУ в форме стационарной и стационарозамещающей помощи и направления на ВТМУ в форме КДП является решение комиссии ВТМУ.
12. При принятии положительного решения о предоставлении пациенту ВТМУ в республиканских организациях здравоохранения, специалист ПМСП регистрирует направление в Портале бюро госпитализации и передает пакет документов с распечатанным направлением в направившую организацию здравоохранения. Организация здравоохранения после получения направления на госпитализацию информирует пациента о дате госпитализации путем выдачи пациенту талона плановой госпитализации по форме, согласно приложению 2 к Правилам оказания стационарной помощи, утвержденным приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 сентября 2015 года № 761 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 12204) (далее – Приказ № 761).
После проведения ВТМУ в виде трансплантации органов и (или) тканей местные исполнительные органы реализуют мероприятия по обеспечению лекарственными средствами пациентов после пересадки органов и (или) тканей согласно утвержденному приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 4 ноября 2011 года № 786 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными или льготными лекарственными средствами и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7306) (далее – Перечень лекарственных средств).
13. При принятии решения об отказе в предоставлении пациенту ВТМУ комиссия ВТМУ регистрирует отказ в Портале бюро госпитализации и возвращает пакет документов с приложением мотивированного отказа в направившую организацию здравоохранения.

14. Республикалық деңгейде КДК нысанында ЖТМҚ ұсыну үшін көрсетілімдері болған кезде МСАК маманы немесе денсаулық сақтау ұйымының бейінді маманы ЖТМҚ комиссиясына қарау үшін пациенттің құжаттарының пакетін жібереді.
15. Пациентке республикалық денсаулық сақтау ұйымында КДК нысанында ЖТМҚ ұсыну туралы оң шешім қабылдаған кезде ЖТМҚ комиссиясы жолдаманың электрондық нысандағы тиісті жолдарды толтыру арқылы "Амбулаториялық-емханалық көмек" ақпараттың жүйесінде (бұдан әрі – "АЕК" АЖ) жолдаманы тіркейді және автоматты қалыптасқан кодымен басылып шыққан жолдаманы жіберген денсаулық сақтау ұйымына береді. Денсаулық сақтау ұйымы жолдаманы алғаннан кейін пациентке жолдаманың күні туралы хабарлайды.
16. Пациентке республикалық денсаулық сақтау ұйымында КДК нысанында ЖТМҚ ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдаған кезде ЖТМҚ маманы "АЕК" АЖ-да бас тартуды тіркейді және жіберген денсаулық сақтау ұйымына уәжделген бас тартуды қоса бере отырып, құжаттардың пакетін қайтарады.
17. Емдеуге жатқызу аяқталмағаннан кейін ЖТМҚ ұсынған медициналық ұйым МСАК көрсететін денсаулық сақтау ұйымына пациенттің, одан әрі емдеу-қадағалау ұсынымдарымен сырқатнамадан көшірме эпикризін, сондай-ақ бірлескен тиімділік мониторингінің жоспарын жібереді.
18. ЖТМҚ орындайтын медициналық ұйым МСАК дәргерімен бірлесіп бір жыл бойы пациенттің жай-күйіне мониторинг (жақсару көрсеткіштері) жүргізеді. Жылдың соңында ЖТМҚ ұсынған барлық медициналық ұйымдар саны мен түпкілікті нәтижелер бойынша ұйымдардың сайтында (бір жыл бойы ЖТМҚ жүргізгеннен кейінгі өміршеңдік, өлім, қызметтің бейініне қарай түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу) есепті жариялайды.
19. Республикалық денсаулық сақтау ұйымы ЖТМҚ-ның жоспарлаған көлемінен 15% шекте стационарлық, стационарды алмастыратын медициналық көмек нысанында және медициналық көрсетілімдері болған жағдайда республикалық деңгейдегі ҚДК нысанында № 761 бұйрықтың 35-тармағының 2-тармақшасына сәйкес ЖТМҚ ұсынады.
20. ЖТМҚ-ны осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті органның Қоғамдық денсаулық сақтау комитетінің аумақтық департаменті (бұдан әрі – ҚДСК АД) берген ЖТМҚ ұсынуға денсаулық сақтау ұйымының сәйкестігі туралы қорытындының (бұдан әрі – Қорытынды) негізінде денсаулық сақтау ұйымдары жүзеге асырады.
21. ҚДСК қорытындысын алу үшін келесі жылы ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымдары осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша денсаулық сақтау ұйымының ЖТМҚ ұсынуға сәйкестігіне өтінімді ағымдағы жылғы 15 қазаннан кешіктірмей ҚДСК АД-ға жібереді және "Ресурстарды басқару жүйесі" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "РБЖ" АЖ) тіркейді.
ЖТМҚ-ның белгілі бір түріне алғаш өтініш берген денсаулық сақтау ұйымдары осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымының сипаттамасына сәйкес ақпаратты ұсынады.

14. При наличии показания для предоставления ВТМУ в форме КДП на республиканском уровне специалист ПМСП или профильный специалист организации здравоохранения направляет пакет документов пациента на рассмотрение в комиссию ВТМУ.
15. При принятии положительного решения о предоставлении пациенту ВТМУ в форме КДП в республиканской организации здравоохранения, комиссия ВТМУ регистрирует направление в информационной системе "Амбулаторно-поликлиническая помощь" (далее – ИС "АПП") путем заполнения соответствующих полей электронной формы направления и выдает распечатанное направление с автоматически сформированным кодом в направившую организацию здравоохранения. Организация здравоохранения после получения направления информирует пациента о дате направления.
16. При принятии решения об отказе в предоставлении пациенту ВТМУ в форме КДП в республиканской организации здравоохранения комиссия ВТМУ регистрирует отказ в ИС "АПП", и возвращает пакет документов с приложением мотивированного отказа в направившую организацию здравоохранения.
17. По окончании госпитализации, медицинская организация, предоставившая ВТМУ, направляет в организации здравоохранения оказывающие ПМСП выписной эпикриз пациента с рекомендациями дальнейшего ведения, в том числе с планом совместного мониторинга эффективности.
18. В течение года медицинская организация, выполняющая ВТМУ, проводит мониторинг состояния пациента (показатели улучшения) совместно с врачом ПМСП. В конце года все медицинские организации, предоставляющие ВТМУ, публикуют отчет на сайте организации по количеству и конечным результатам (выживаемость после проведения ВТМУ и в течение года, смертность, достижение конечных результатов в зависимости от профиля услуг).
19. Республиканская организация здравоохранения в пределах 15 % от планируемого объема ВТМУ в форме стационарной, стационарозамещающей помощи и в форме КДП на республиканском уровне при наличии медицинских показаний предоставляет ВТМУ согласно подпункту 2) пункта 35 Приказа № 761.
20. ВТМУ осуществляется организациями здравоохранения на основании заключения о соответствии организации здравоохранения к предоставлению ВТМУ, выданного территориальным Департаментом Комитета охраны общественного здоровья уполномоченного органа (далее – ТД КООЗ), по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Заключение).
21. Для получения Заключения КООЗ организация здравоохранения, претендующее на предоставление ВТМУ в следующем году, не позднее 15 октября текущего года, направляет заявку на соответствие организации здравоохранения к предоставлению ВТМУ (далее – заявка) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в ТД КООЗ и регистрирует заявку в информационной системе "Система управления ресурсами" (далее – ИС "СУР").
Организации здравоохранения, впервые заявляющие на определенный вид ВТМУ, предоставляют информацию в соответствии с Описанием организации здравоохранения, предоставляющих ВТМУ, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

22. Денсаулық сақтау ұйымы өтінімді бергеннен кейін ҚДСК АД жауапты маманы мыналарды береді:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы қолхат;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай жағдайларда құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат:
1) оған қоса берілетін, тиісінше рәсімделмеген өтінім мен құжаттар;
2) өтінімге осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген тізбе бойынша
құжаттардың толық емес пакеті ұсынылғанда.
23. ҚДСК АД өтінімді тіркеген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннің ішінде ұсынылған құжаттардың негізінде ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымының сипаттамасында көрсетілген мәліметтерге ЖТМҚ ұсынуға үміткер денсаулық сақтау ұйымдарының кадрлары мен жабдықтарының сәйкестігін бағалау жөніндегі іс-шаралар өткізеді және денсаулық сақтау ұйымына бір жылға жарамдылық мерзіммен ҚДСК қорытынды береді және қорытындыны "РБЖ" АЖ-де тіркейді.
24. Денсаулық сақтау ұйымы ҚДСК оң қорытындысын уәкілетті органның Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық департаментіне (бұдан әрі – МҚАК АД)* жібереді.
25. МҚАК АД қызметтер берушіні таңдау рәсімін өткізгенге дейін ЖТМҚ ұсынуға жіберілген денсаулық сақтау ұйымдарының тізбесін қалыптастыру үшін ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымдарының тізімін уәкілетті органның Медициналық қызметке ақы төлеу комитетіне (бұдан әрі – МҚАК) жібереді.**
26. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың мемлекеттік денсаулық сақтауды басқарудың жерглікті органы ағымдағы жылғы 15 қарашаға дейін ЖТМҚ ұсынуға жіберілген денсаулық сақтау ұйымдарының бөлінісінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЖТМҚ ұсынуға өтінімдерді уәкілетті органның Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментіне (бұдан әрі – МКҰД) жібереді.
27. МКҰД ЖТМҚ түрлері бойынша ТМККК шеңберінде ағымдағы жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей МҚАК-пен бірлесіп түпкілікті мемлекеттік тапсырысты қалыптастырады***.
28. ТМККК шеңберінде ЖТМҚ қолдана отырып, мамандандырылған медициналық көмектің көлемін орналастыру 2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 122-3) тармақшасына сәйкес жүзеге асырылады.
29. Денсаулық сақтау ұйымы міндетті түрде ЖТМҚ көрсетуге рұқсаты бар маманды жұмыстан босату туралы ҚДСК АД жазбаша түрде хабарлайды және "РБЖ" АЖ мәліметті актуалдандырады.
* Ескертпе. 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап денсаулық сақтау ұйымы ҚДСК оң қорытындысы "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалдарына жіберіледі.
** Ескертпе. 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап облыстардың, Астана және Алматы қалаларындағы "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамның филиалдары ЖТМҚ ұсынатын денсаулық сақтау ұйымдарының тізімін "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамына жібереді.
*** Ескертпе. МКҰД 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап ЖТМҚ қолдана отырып мамандандырылған медициналық көмектің көлемін "Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамымен бірлесіп қалыптастырады.
Жоғары технологиялы
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Денсаулық сақтау ұйымдарының ЖТМҚ көрсетуге сәйкес келуі туралы
қорытынды

22. Организации здравоохранения после подачи заявки ответственным специалистом ТД КООЗ выдается:
расписка о приеме документов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в случаях:
1) оформления заявки и документов, прилагаемых к ней, ненадлежащим образом;
2) приложения к заявке неполного пакета документов по перечню, предусмотренному пунктом 19 настоящих Правил.
23. ТД КООЗ в течение 30 календарных дней с момента регистрации заявки проводит мероприятия по оценке соответствия кадров и оснащения организации здравоохранения, претендующей на предоставление ВТМУ сведениям, указанным в Описании организации здравоохранения ВТМУ на основании представленной документации и выдает организации здравоохранения заключение КООЗ, со сроком действия на один год и регистрирует заключение в ИС "СУР".
24. Организация здравоохранения направляет положительное заключение КООЗ в территориальный Департамент Комитета оплаты медицинских услуг уполномоченного органа (далее – ТД КОМУ)*.
25. ТД КОМУ направляет список организаций здравоохранения, предоставляющих ВТМУ в Комитет оплаты медицинских услуг уполномоченного органа (далее – КОМУ) для формирования перечня организаций здравоохранения, допущенных к предоставлению ВТМУ до проведения процедуры выбора поставщика**.
26. Местный орган государственного управления здравоохранения области, города республиканского значения и столицы до 15 ноября текущего года направляет заявку на предоставление ВТМУ в разрезе организаций здравоохранения, допущенных к предоставлению ВТМУ, в Департамент организации медицинской помощи уполномоченного органа (далее – ДОМП) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
27. ДОМП совместно с КОМУ формируют объем специализированной медицинской помощи с применением ВТМУ в рамках ГОБМП по видам ВТМУ не позднее 10 декабря текущего года***.
28. Размещение объема специализированной медицинской помощи с применением ВТМУ в рамках ГОБМП осуществляется в соответствии с подпунктом 122-3) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения".
29. Медицинская организация в обязательном порядке уведомляет в письменном виде ТД КООЗ об увольнении специалиста, допущенного к оказанию ВТМУ, и актуализирует сведения в ИС "СУР".
* Примечание. С 1 января 2018 года положительное заключение КООЗ направляется организацией здравоохранения в филиалы Некоммерческого акционерного общества "Фонд социального медицинского страхования".
** Примечание. С 1 января 2018 года филиалы Некомерческого акционерного общества "Фонд социального медицинского страхования" в областях, городах Астана и Алматы, направляют список организаций здравоохранения, предоставляющих ВТМУ в Некоммерческое акционерное общество "Фонд социального медицинского страхования".
*** Примечание. С 1 января 2018 года объем специализированной медицинской помощи с применением ВТМУ формируется ДОМП совместно с Некоммерческим акционерным обществом "Фонд социального медицинского страхования".
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2017 года
Приложение 1
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
форма
Заключение
о соответствии организации здравоохранения
к предоставлению высокотехнологичных медицинских услуг

1. ______________________________________________________________________________
денсаулық сақтау ұйымы (толық заңды атауы)
2. Енгізілетін түрінің атауы ________________________________________________________
Кадрлар
Сәйкес келуі/ сәйкес келмеуі
Медициналық техникамен жарақтандыру туралы мәлімет
Сәйкес келуі/ сәйкес келмеуі
Қорытынды
Ескертпе: Медициналық және фармацевтикалық қызметтерді бақылау комитетінің ауқымды депертаменті толтырады
Жоғары технологиялы
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
нысан
___________жылға арналған ЖТМҚ көрсетуге денсаулық сақтау ұйымдарының
сәйкестігіне өтінім
Денсаулық сақтау ұйымы __________________________________
(толық заңды атауы) ЖТМҚ көрсетуге рұқсат беруді сұрайды:
Код
ЖТМҚ түрі
Кадрлар туралы мәліметтер
Жабдықтардың болуы бойынша ақпараттар
Көлем
Ескертпе: денсаулық сақтау ұйымы толтырады
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 11 шілдедедегі
№ 469 бұйрығына
3-қосымша
Жоғары технологиялы
медициналық
көрсетілетін қызметтерді
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметті ұсынатын денсаулық
сақтау ұйымдардың сипаттамасы
1. Бірегей түрлері
р/с №
Код
Түрлердің атауы
Кадрлар
Жарақтандыру
Кардиохирургия
1.
37.66
Имплантталатын қосалқы жүрек жүйесін енгізу
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 200 операция жасау тәжірибесінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
"Қазақстан Республикасының халқына кардиологиялық, интервенциялық кардиологиялық және кардиохирургиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 22 қыркүйектегі № 647 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7273 болып тіркелген) бекітілген
Қазақстан Республикасының халқына кардиологиялық, интервенциялық кардиологиялық және кардиохирургиялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары туралы ережеге 3-қосымшаға сәйкес
Нейрохирургия
2.
02.93
Интракраниалдық нейростимулятордың электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
Стереотаксикологиялық навигациялық негіздемелік жүйе, нейростимуляторлар, электродтар.
]3.

1. Организация здравоохранения ___________________________________________________
(полное юридическое наименование)
2. Название внедряемого вида ______________________________________________________
Кадры
Соответствие/ несоответствие
Сведения об оснащенности медицинской техникой
Соответствие/ несоответствие
Заключение
Примечание: заполняется территориальным Департаментом Комитета охраны общественного здоровья
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2017 года
Приложение 2
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
форма
Заявка на соответствие организации здравоохранения
к предоставлению высокотехнологичных медицинских услуг (далее – ВТМУ)
на ____________ год
Организация здравоохранения _________________________________
(полное юридическое наименование)
Просит допустить к предоставлению ВТМУ:
Код
Вид ВТМУ
Сведения о кадрах
Сведения об оснащенности медицинской техникой
Объем
Примечание: Заполняется организацией здравоохранения
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 11 июля 2017 года
Приложение 3
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
Описание организаций здравоохранения,
предоставляющих высокотехнологичные медицинские услуги
1. Уникальные виды
№ п/п
Код
Название видов
Кадры
Оснащение
Кардиохирургия
1.
37.66
Введение имплантируемой вспомогательной сердечной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 200 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Согласно приложению 3 к Положению об организациях здравоохранения, оказывающих кардиологическую, интервенционную кардиологическую и кардиохирургическую помощь населению Республики Казахстан утвержденному исполняющим обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 сентября 2011 года № 647 "Об утверждении Положения об организациях здравоохранения, оказывающих кардиологическую, интервенционную кардиологическую и кардиохирургическую помощь населению Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за
Нейрохирургия
2.
02.93
Имплантация или замена электрода (электродов) интракраниального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Стереотаксическая навигационная рамочная система, наличие нейростимуляторов и электродов
3.

03.93
Арқа нейростимуляторының электродын (электродтарын) импланттау немесе ауыстыру
Штатта "Нейрохирургия" (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
Нейростимуляторлар мен электродтардың болуы
Трансплантология
4.
33.5
Өкпені транспланттау

03.93
Имплантация или замена электрода (электродов)
спинального нейростимулятора
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат
по специальности "Нейрохирургия" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие нейростимуляторов и электродов
Трансплантология
4.
33.5
Трансплантация легких
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности

Штатта "Кардиохирургия" немесе "Трансплантология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 200 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат
Ішкі аорталық балондық контрпульсацияға арналған аппарат
Центрифугалық қан сорғыш
Донорлық ағзаны тасымалдауға арналған аппарат
Экстракорпоралдық мембраналық оксигенацияға арналған аппарат
5.
33.6
"Жүрек-өкпе" құрамдастырылған транспланттау кешені
Штатта "Кардиохирургия" немесе "Трансплантология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 200 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодиализ бен гемодиафильтрация аппарат, ішкі артериялық балондық контрпульсатор аппараты, Центрифугалық қан сорғыш, донорлық жүректі тасымалдау аппараты. Экстракорпоральдық мембраналық оксигенацияға арналған аппарат.
6.
37.51
Жүректі транспланттау
Штатта "Кардиохирургия" немесе "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 200 операциялық тәжірибесі бар, соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрация аппарат, ішкі артериялық балондық контрпульсатор аппараты,
Центрифугалық қан сорғыш,
донорлық жүректі тасымалдау аппараты.
7.
50.52
Кадаврдан бауырды транспланттау
Штатта "Жалпы хирургия" және "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, "Жалпы хирургия" мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, "Ағзаларды транспланттау" бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,

"Кардиохирургия" или "Трансплантология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 200 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации,
аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации,
центрифужный насос крови,
аппарат для перевозки донорского сердца,
аппарат для экстракорпоральной мембранной оксигенации.
5.
33.6
Комбинированная трансплантация комплекса "сердце – легкое"
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиохирургия" или "Трансплантология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 200 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации,
аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации,
центрифужный насос крови,
аппарат для перевозки донорского сердца,
аппарат для экстракорпоральной мембранной оксигенации.
6.
37.51
Трансплантация сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиохирургия" или "Транспанталогия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 200 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации,
аппарат для внутриаортальной баллонной контрпульсации,
центрифужный насос крови,
аппарат для перевозки донорского сердца
7.
50.52
Трансплантация печени от кадавра
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и "Трансплантология", стаж работы по специальности "Общая хирургия" не менее 10 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, Дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, Бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,

Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
8.
52.80
Ұйқыбезін транспланттау, нақтыланбаған
Штатта "Жалпы хирургия" және "Транспанталогия", "Жалпы хирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, "Ағзаларды транспланттау" бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,
Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
9.
55.62
Кадаврдан өкпені транспланттау
Штатта "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, "Транспанталогия" мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, "Ағзаларды транспланттау" бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,
Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
10.
99.791
Қанның гематопоэздік дің жасушаларын дайындау
Штатта "Гематология (ересектер)" және/немесе "Онкология және балалар гематологиясы" мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде сүйек кемігінің трансплантациясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған, пациенттің мониторларымен, ӨЖЖ аппаратымен жарақтандырылған бір-екі орынды палаталардың болуы. Дің жасушаларын дайындау зертханасы (жасуша сепараторы және/немесе жасуша биотехнологиясының механикалық тәсілі) ағынды биоматериал алу үшін жабдықтармен, цитофлуориметрмен, криоқойма үшін жабдықпен жарақтандырылуы тиіс (шарт негізінде болуы мүмкін).
11.

весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1
8.
52.80
Трансплантация поджелудочной железы, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и "Трансплантология", стаж работы по специальности "Общая хирургия" не менее 10 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, Дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -1,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,
весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1
9.
55.62
Трансплантация почки от кадавра
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Трансплантология", стаж работы по специальности "Трансплантология" не менее 5 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, гармонический ультразвуковой скальпель -1,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,
весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови
анализатор кислотно-щелочного состояния – 1,
10.
99.791
Заготовка стволовых гематопоэтических клеток крови
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат оборудованной гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха,
оснащенных аппаратом искусственной вентиляции легких (далее – ИВЛ) мониторами пациента.
Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно по договору на оказание услуг)
В организации необходима лицензия по специальности "анестезиология реаниматология" или договор на услуги организации, имеющей данную лицензию и предоставляющие услуги на территории медицинской организации, претендующей на ВТМУ
11.

41.06
Кіндіктің гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" және/немесе "Онкология және гематология (балалар)" және/немесе "Жалпы хирургия" (трансплантология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар тәуліктік посты бар бір орынды болуы тиіс. Зертхананың цитологиялық, цитогенетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекуларлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) орындау мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнологиялау зертханасы (жасуша сепараторы және/немесе жасуша биотехнологиясының механикалық тәсілі) биоматериал алу үшін жабдықтармен, ағынды цитофлуориметрмен, криоқойма үшін жабдықпен және ламинарлық шкафтармен жарақтандырылуы тиіс (шарт негізінде болуы мүмкін).
12.

41.06
Трансплантация пуповинных гемопоэтических стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология (детская)" и/или "Общая хирургия" (трансплантология), стаж работы по специальности не менее 5 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по вопросам трансплантации гемопоэтических стволовых клеток не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные
с круглосуточным постом.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или механический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (возможно на договорной основе).
12.

41.10
Феталдық дің жасушаларын транспланттау
Штатта "Гематология (ересектер)" және/немесе "Онкология және гематология (балалар) " немесе "Жалпы хирургия" (трансплантология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде жасушалық терапия және/немесе жасушалық транспланттау және/немесе жасушалық технологиялар мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру туралы куәліктің болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе ауаның ламинарлық ағынын айдайтын өзге құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар тәуліктік посты бар бір орынды болуы тиіс. Зертхананың цитологиялық, цитогенетикалық, иммундық-фенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекуларлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) орындау мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау және биотехнологиялау зертханасы (жасуша сепараторы және/немесе жасуша биотехнологиясының механикалық тәсілі) биоматериал алу үшін жабдықтармен, ағынды цитофлуориметрмен, криоқойма үшін жабдықпен және ламинарлық шкафтармен жарақтандырылуы тиіс (шарт негізінде болуы мүмкін).
13.

41.10
Трансплантация фетальных стволовых клеток
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология (детская)" и/или "Общая хирургия" (трансплантология), стаж работы по специальности не менее 5 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по вопросам клеточной терапии и/или клеточной трансплантации и/или клеточной технологии
не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (трансплантология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам клеточной терапии и/или клеточной трансплантации и/или клеточной технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или мехинический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (возможно на договорной основе).
13.

00.93
Транспланттау үшін кадаврдан ағзаны және/немесе тінді алу
Штатта "Жалпы хирургия" және "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, "Жалпы хирургия" және "Транспанталогия", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, "Ағзаларды транспланттау" бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,
Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
2. Негізгі түрлер
р/с №
Код
Түрлердің атауы
Кадрлар
Жарақтандыру
Кардиохирургия
1.
35.10
Ауыстырмай анықталмаған жүрек қақпақшасының ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтар мен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
2.
35.11
Ауыстырмай аорталық қақпақшаның ашық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтар мен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
3.

00.93
Забор органа и/или ткани от кадавра для трансплантации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" или "Трансплантология", стаж работы по специальности "Общая хирургия" или "трансплантология не менее 5 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,
весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1
2. Основные виды
№ п/п
Код
Название видов
Кадры
Оснащения
Кардиохирургия
1.
35.10
Открытая вальвулопластика неуточненного сердечного клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
2.
35.11
Открытая вальвулопластика аортального клапана без замены
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, Система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции,
модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
3.

39.72
Бас және мойын тамырларын эндоваскулярлық (жаппай) эмболиялау немесе окклюзиялау
Штатта "Нейрохирургия" және/немесе "Ангиохирургия" (рентгенхирургия, интервенциялық хирургия) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, кемінде 432 сағат көлемінде эндоваскулярлық нейрохирургия бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплекстік сканер.
Ангиографы бар рентген-операция жасау бөлмесі.
Гемодинамиканың Интраоперациялық мониторингі.
16.

39.72
Эндоваскулярная (тотальная) эмболизация или окклюзия сосудов головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия" и/или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, интраоперационный мониторинг гемодинамики.
16.

38.852
Ашық артериялық өзекті окклюзиялармен эндоваскулярлық жабу
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, уақытша электрокардиостимулятор аппараты, бифазды дефибрилятор, ішкі артериялық балонды контрпульсаторы, пульс жиілігі (бұдан әрі - ПЖ) бергішімен эхокардиография (бұдан әрі - ЭХОКГ)
19.
39.7942
Бронх қолқаларын эндоваскулярлық эмболизациялау

38.852
Эндоваскулярное закрытие ОАП окклюдером
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология, в том числе интервенционная", и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)" стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, аппарат временный электрокардиостимуляции, бифазный дефибрилятор, внутриаортальный балонный контрпульсатор, эхокардиография (далее –ЭХОКГ), с датчиком частоты пульса (далее –ЧП).
19.
39.7942
Эндоваскулярная эмболизация бронхиальных артерий

Штатта "кардиология (ересектер, балалар), оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, рентгенэндоваскулярлық хирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі ангиографиялық рентген қондырғысы.
Дефибрилятор, Наркоз аппаратыы.
20.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам рентгенэндоваскулярной хиругии не менее 108 часов за последние 5 лет,
допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая рентгеновская установка с системой гемодинамики. Дефибрилятор, наркозно-дыхательный аппарат.
20.

39.7944
Жамбас ағзаларының, жатыр артерияларының тамырларын эндоваскулярлық эмболиялау
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, рентгенэндоваскулярлық хирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдын ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Ангиографиялық рентген қондырғысы.
21.

39.7944
Эндоваскулярная эмболизация сосудов тазовых органов, маточных артерий
Наличие специалиста сертификатом
"Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)"
стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам рентгенэндоваскулярной хиругии не менее 108 часов за последние 5 лет,
допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая рентгеновская установка.
21.

35.41
Жүрек қалқасының бар ақауын ұлғайту
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, рентгенэндоваскулярлық хирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылға кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, уақытша электрокардиостимулятор аппараты, бифазды дефибрилятор, ішкі артериялық балондық контрпульсаторы, ПЖ бергішімен ЭХОКГ
22.

35.41
Увеличение существующего дефекта перегородки сердца
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология, в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам рентгенэндоваскулярной хиругии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая рентгеновская установка с системой гемодинамики. ЭХОКГ с ЧП датчиком, дефибриллятор, наркозно-дыхательный аппарат.
22.

35.52
Протез көмегімен жабық әдіспен жүрек қалқасының ақауын жою
Штатта "кардиология" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, ЖТМҚ көрсетілген түрі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар антиографиялық қондырғы, уақытша электрокардиостимулятор аппараты, биофазды дефибрилятор, ішкі артериялық баллонды контрпульсаторы, ПЖ бергішімен ЭХОКГ
23.

35.52
Устранение дефекта межпредсердной перегородки с помощью протеза, закрытым методом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология, в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, аппарат временный электрокардиостимуляции, бифазный дефибриллятор, внутриаортальный балонный контрпульсатор, ЭХОКГ с ЧП датчиком.
23.

35.61
Тіндік трансплантаттың көмегімен жүрекшеаралық қолқаның кемістігін жою
Штатта "кардио хирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке жылына өз бетінше кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтар мен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
24.
35.63
Тіндік трансплантаттың көмегімен атривентрикулярлық арна қалқанша қалыптастыру ақауларын жою
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтар мен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
25.
35.81
Фалло тетрадасын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтар мен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
26.

35.61
Устранение дефекта межпредсердной перегородки при помощи тканевого трансплантата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, Система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, Видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
24.
35.63
Устранение дефекта формирования перегородки атриовентрикулярного канала при помощи тканевого трансплантата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
25.
35.81
Полное восстановление тетрады Фалло
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
26.

35.82
Өкпе венасының аномалиялық қосылысын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
27.
35.83
Артериялық діңді толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
28.
35.84
Басқа айдарларда жіктелмеген магистральдық тамырлар транспозициясын толық қалпына келтіру
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
29.

35.82
Полное восстановление аномального соединения легочных вен
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, Видеокомплекс для эндоскопической хирургии,
система для хирургической абляции,
модульный перфузионный контур в комплекте,
система для поддержки функции сердца и легких,
система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
27.
35.83
Полное восстановление артериального ствола
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
система для аутотрансфузии,
система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения,
система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями,
видеокомплекс для эндоскопической хирургии,
система для хирургической абляции,
модульный перфузионный контур в комплекте,
система для поддержки функции сердца и легких,
система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
28.
35.84
Полное восстановление транспозиции магистральных сосудов, не классифицируемое в других рубриках
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии,
система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения,
система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
29.

37.34
Эндоваскулярлық қол жеткізуді пайдалану арқылы жүректің басқа зақымданған жеріне немесе тінін кесу немесе деструкциялау
Штатта "кардиология", оған қоса интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша арктмология мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Салқын аблация жүргізу үшін ирригациондық сорғыш, ангиограф, электрофизиологиялық станция (бұдан әрі – ЭФ станция) ЭФ станциясымен бірлескен электр кардиостимулятор
ЭФ станциясымен бірлескен радио жиілік деструкторы
39.
37.35
Парциальдық вентрикулоэктомия

37.34
Иссечение или деструкция другого пораженного участка или ткани сердца с использованием эндоваскулярного доступа
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология", в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ирригационный насос для проведения холодовой аблации, ангиограф, электрофизиологическая станция (далее - ЭФ-станция), электрокардиостимулятор, совмещенный с ЭФ-станцией радиочастотный деструктор, совмещенный с ЭФ-станцией
39.
37.35
Парциальная вентрикулэктомия

37.36
Жүрекшенің сол жақ қарыншасын кесу, деструкциялау және алып тастау
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде аритмология мәселелері бойынша біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, ішкі жүректі және/немесе өңеш бергіші арқылы ЭХОКГ
41.
37.76
Трансфеноздық атриалдық және/немесе вентрикулярлық электродты (электродтарды) ауыстыру
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде аритмология мәселелері бойынша біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Электродтарды экстракциялауға арналған жиынтық.
42.
37.80
Тұрақты электрокардиостимуляторды енгізу, алғашқы немесе құрылғының түрін нақтыламай оны ауыстыру
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде аритмология мәселелері бойынша біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
43.
37.85
Жиырылудың нақтыланбаған жиілігімен әртүрлі түрдегі электрокардиостимуляторды бір камералы құрылғымен ауыстыру
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде аритмология мәселелері бойынша біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы..
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
44.
37.87
Әртүрлі түрдегі электрокардиостимуляторды екі камералы құрылғымен ауыстыру
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде аритмология мәселелері бойынша біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
45.
37.94
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды имплантанттау

37.36
Иссечение, деструкция или удаление левого ушка предсердия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, ЭХОКГ с внутрисердечной и/или чрезпищеводным датчиком
41.
37.76
Замена трансфенозного атриального и\или вентрикулярного электрода (электродов)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики. Набор для экстракции электродов.
42.
37.80
Введение постоянного электрокардиостимулятора, первоначальное или его замена, без уточнения типа устройства
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", повышение квалификации по вопросам аритмологии
не менее 108 часов за последние 5 лет,
допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
43.
37.85
Замена электрокардиостимулятора любого типа однокамерным устройством, с не уточненной частотой сокращения
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
44.
37.87
Замена электрокардиостимулятора любого типа двухкамерным устройством
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
45.
37.94
Имплантация автоматического кардиовертера/дефибриллятора

Штатта "Кардиология (ересектер, балалар) оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 30 электркардиостимуляторды импланттау тәжірибесі, аритмология мәселелері бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттыру, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Гемодинамикалық жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
46.
37.941
Автоматты кардиовертерді/дефибрилляторды жүйесін толық ауыстыру

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, опыт имплантации электрокардиостимулятора не менее 30, повышение квалификации по вопросам аритмологии не менее 216 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики
46.
37.941
Замена автоматического кардиовертера/дефибриллятора, системы в целом

38.041
Қолқа коарктациясы кезіндегі истмопластика
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша жалпы кемінде 50 операция жасау тәжірибесі бар немесе "Ангиохирургия" мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
50.
38.12
Бас және мойынның басқа да артерияларының эндартериоэктомиясы
Штатта "Ангиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплексті сканер.
Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Ми қанайналымының мониторингі– церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
51.
38.121
Эндартериоэктомия (ұйқы артериясының және оның тармақтары, жарма венасы)
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Дуплекстік сканер.
Қантамырлық хирургияға арналған жеке операция жасау бөлмесі.
Ми қанайналымының мониторингі– церебралдық оксиметр немесе транскраниалдық допплер.
52.
38.34
Анастомозбен аорта резекциясы
Штатта "кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, ашық жүректе жылына кемінде 100 операция жасау тәжірибесі, және/немесе "ангиохирургия", мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылға көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплекстік сканер.
Қантамырлық хирургиялық жиынтық. Ангиограф және/немесе компьютерлік томограф (бұдан әрі - КТ)
53.
38.341
Қолқа доғасының үзілісін түзету
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүрекке өз бетінше жылына көрсетілген мамандық бойынша жылына кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
54.

38.041
Истмопластика при коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности по специальности
"Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год и/или "Ангиохирургия", стаж работы не менее 10 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
50.
38.12
Эндартериоэктомия других артерий головы и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия", стаж работы не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
51.
38.121
Эндартериоэктомия (сонная артерия и ее ветви, яремная вена)
Наличие специалиста по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы не менее 5 лет
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
52.
38.34
Резекция аорты с анастомозом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия (взрослая, детская)", опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 100 в год и/или "Ангиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Сосудистый хирургический набор. Ангиограф и/или компьютерный томограф (далее – КТ).
53.
38.341
Коррекция перерыва дуги аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии, система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями, аппарат искусственного кровообращения, система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями, видеокомплекс для эндоскопической хирургии, система для хирургической абляции, модульный перфузионный контур в комплекте, система для поддержки функции сердца и легких, система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
54.

39.56
Жамау түрінде тін трансплантатын пайдаланумен қан тамырын қалпына келтіру
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплекстік сканер.
Интраоперациялық мониторинг – инвазивтікк АҚ.
Ренимация бөлімшесінің болуы. Қантамырлық хирургия жиынтығы.
57.

39.56
Восстановление кровеносного сосуда с использованием тканевого трансплантата в виде заплаты
Наличие специалиста по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Наличие отделения реанимации. Сосудистый хирургический набор.
57.

39.711
Аорта коарктациясы кезіндегі транслюминалдық баллонды ангиопластика
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Дуплексті сканер.
Интероперациялық мониторинг – инвазивтікк АҚ.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы.
Клиника құрылымында ашық операцияға арналған операциялық блоктың болуы. Ішперде және кеуде аортасына операцияларды орындауға арналған аспаптар жиынтығы. Қан реинфузиясына арналған аппарат. Реанимация бөлімшесінің болуы.
59.

39.711
Транслюминальная баллонная ангиопластика при коарктации аорты
Наличие специалиста по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Дуплексный сканер. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
В структуре клинике наличие операционной для открытой операции. Набор инструментов для выполнения операции на брюшной и грудной аорте.
Аппарат для реинфузии крови.
Наличие отделения реанимации.
59.

00.63
Каротид артериясына стенттерді терi арқылы қондыру
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" маманының мамандығы бойынша, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жыл ішінде көрсетілген мамандық бойынша 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы, иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеуге рұқсаттың болуы.
Дуплекстік сканер.
Қантамырлық хирургияға арналған жеке операциялық бөлім. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтік АҚ. Ми қан айналымының мониторингі церебральдық оксиметрі немесе транскранильдік допплер. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Клиника құрылымында ашық операцияға арналған операциялық бөлімшесінің болуы. Реанимация бөлімшесінің болуы.
60.
39.731
Аорта коарктациясын стенттеу
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)," мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплекстік сканер.
тамырлы хирургияға арналған жеке операциялық бөлімнің болуы. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтікк АҚ. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Клиника құрылымында ашық операцияға арналған операциялық бөлімшенің болуы. Ішперде және кеуде аортасына операцияларды орындауға арналған аспаптар жиынтығы. Қан реинфузиясына арналған аппарат. Реанимация бөлімшесінің болуы.
61.
39.741
Бас және мойын тамырларын эндоваскулярлық стенттеу
Штатта "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы және "Нейрохирургия" мамандығы бойынша маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операциялық бөлімшенің болуы. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтікк АҚ. Ми қанайналымының мониторингі, церебралдық оксиметр немесе транскраниальдық допплер. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Клиника құрылымында ашық операцияға арналған операциялық бөлімшенің. Ішперде және кеуде аортасына операцияларды орындауға арналған аспаптар жиынтығы. Реанимация бөлімшесінің болуы.
62.
35.121
Митралдық тесік стенозының балондық вальвулопластикасы
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплекстік сканер. Қантамырлық хирургияға арналған жеке операциялық бөлімшенің болуы. Интраоперациялық мониторинг – инвазивтікк АҚ. Ми қанайналымының мониторингі, церебралдық оксиметр немесе транскраниальдық допплер. Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы. Клиника құрылымында ашық операцияға арналған операциялық бөлімшенің. Ішперде және кеуде аортасына операцияларды орындауға арналған аспаптар жиынтығы. Реанимация бөлімшесінің болуы.
63.

00.63
Чрезкожная установка стентов в каротидную артерию
Наличие специалиста по специальности "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет, допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
В структуре клинике наличие операционной для открытой операции. Наличие отделения реанимации.
60.
39.731
Стентирование коарктации аорты
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология", в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за посление 5 лет.
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Интраоперационный мониторинг – инвазивное АД.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
В структуре клинике наличие операционной для открытой операции. Набор инструментов для выполнения операции на брюшной и грудной аорте.
Аппарат для реинфузии крови.
Наличие отделения реанимации.
61.
39.741
Эндоваскулярное стентирование сосудов головы и шеи
Наличие специалиста по специальности
"Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы не менее 5 лет и специалиста по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет
Дуплексный сканер. Отдельная операционная для сосудистой хирургии. Интраоперационный мониторинг – инвазивное артериальное давление (далее – АД).
Мониторинг кровообращения мозга церебральный оксиметр или транскраниальный допплер.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
В структуре клинике наличие операционной для открытой операции. Набор инструментов для выполнения операции на брюшной и грудной аорте.
Наличие отделения реанимации.
62.
35.121
Баллонная вальвулопластика стеноза митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология, в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за посление 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, аппарат временный электрокардиостимуляции, бифазный дефибрилятор, внутриаортальный балонный контрпульсатор, эхокардиография, с датчиком частоты пульса (далее –ЧП).
63.

00.50
Жалпы жүйе дефибрилляторды ескертусіз бивентрикулярлық электрокардиостимуляторды импланттау (CRT-P)
Штатта "Кардиохирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылға аритмология мәселелері бойынша 108 сағат біліктілік арттырудың болуы, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмыс істеуге рұқсаты болуы тиіс.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
64.
00.51
Жалпы жүйе бивентрикулярлық дефибрилляторды тұтас импланттау (CRT-D)
Штатта "Кардиология (ересектер, балалар)", оның ішінде интервенциялық" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде аритмология мәселелері бойынша 108 сағат біліктілік арттырудың болуы, иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмыс істеуге рұқсат.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы
65.
35.05
Аорталық қақпақшаны эндоваскулярлық алмастыру

00.50
Имплантация бивентрикулярного электрокардиостимулятора без упоминания дефибрилляции системы в целом (CRT-P)
Наличие сертификата,
"Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам аритмологии
не менее 108 часов за последние 5 лет,
допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
64.
00.51
Имплантация бивентрикулярного дефибриллятора системы в целом(CRT-D)
Наличие сертификата,
"Кардиология (взрослая, детская), в том числе интервенционная", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам аритмологии
не менее 108 часов за последние 5 лет,
допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики.
65.
35.05
Эндоваскулярная замена аортального клапана

Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, наркоздық-тыныс алу аппаратурасы, бифаздық дефибрилятор, жасанды қанайналымның аппараты.
66.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология", в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, наркозно-дыхательная аппаратура, бифазный дефибриллятор, аппарат искусственного кровообращения
66.

39.73
Кеуде аортасына эндоваскулярлық импланттау.
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, наркоздық-тыныс алу аппаратурасы, бифаздық дефибрилятор, жасанды қанайналымның аппараты.
67.

39.73
Эндоваскулярная имплантация протеза в грудную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиология", в том числе интервенционная"
и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, наркозно-дыхательная аппаратура, бифазный дефибриллятор, аппарат искусственного кровообращения
67.

39.791
Үлкен аорта-өкпелік коллатералдардың эндоваскулярлық окклюзиясы
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы наркоздық-тыныс алу аппаратурасы, жасанды қанайналымның бифаздық дефибриляторы, ПЖ бергішімен ЭХОКГ
68.

39.791
Эндоваскулярная окклюзия больших аортолегочных коллатералей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология", в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, наркозно-дыхательная аппаратура, бифазный дефибриллятор, аппарат искусственного кровообращение, ЭХОКГ с ЧП датчиком.
68.

35.91
Веналық қанның ағуының жүрекшеаралық транспозициясы
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүректе өз бетінше жылына кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылға көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі
69.
39.591
Аорто-өкпелік саңылау пластикасы
Штатта "Кардиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, ашық жүректе өз бетінше жылына кемінде 50 операция жасау тәжірибесі, соңғы 5 жылға көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Аутотрансфузияға арналған жүйе
Керек-жарақтармен жиынтықтағы интрааорталдық балондық контрпульсация жүргізуге арналған жүйе
Жасанды қанайналым аппараты
Керек-жарақтармен шунттардың сапасын интраоперациялық ультрадыбыстық бағалау жүйесі
Эндоскопиялық хирургияға арналған бейне кешен
Хирургиялық абляцияға арналған жүйе
Жиынтықтағы модульдік перфузиялық тұйықталу
Жүрек пен өкпе функциясын қолдауға арналған жүйе
Магниттік ілмектегі центрифугалық сорғымен қосымша қанайналым жүйесі.
70.

35.91
Межпредсердная транспозиция венозного оттока
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности по специальности
"Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии,
система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями,
аппарат искусственного кровообращения,
система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями,
видеокомплекс для эндоскопической хирургии,
система для хирургической абляции,
модульный перфузионный контур в комплекте,
система для поддержки функции сердца и легких ,
система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
69.
39.591
Пластика аорто-легочного окна
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности по специальности
"Кардиохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, опыт самостоятельных операций на открытом сердце не менее 50 в год, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Система для аутотрансфузии,
система для проведения интрааортальной баллонной контрпульсации, в комплекте с принадлежностями,
аппарат искусственного кровообращения,
система интраоперационной ультразвуковой оценки качества шунтов c принадлежностями,
видеокомплекс для эндоскопической хирургии,
система для хирургической абляции,
модульный перфузионный контур в комплекте,
система для поддержки функции сердца и легких,
система вспомогательного кровообращения с насосом центрифужного типа на магнитной подвеске
70.

39.71
Құрсақ аортасына басқа трансплантатты эндоваскулярлық импланттау
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы, уақытша электрокардиостимулятор аппараты, бифаздық дефибрилятор, аортаішілік балондық контрпульсатор, эхокардиография, пульс жиілігінің бергішімен.
71.

39.71
Эндоваскулярная имплантация другого трансплантата в брюшную аорту
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Кардиология", в том числе интервенционная" и/или "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, аппарат временный электрокардиостимуляции, бифазный дефибрилятор, внутриаортальный балонный контрпульсатор, эхокардиография, с датчиком частоты пульса.
71.

35.991
Митралды тесікті клиптеу
Штатта "Кардиология, оның ішінде интервенциялық" және/немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гемодинамика жүйесі бар ангиографиялық қондырғы Наркоз аппаратыурасы, жасанды қанайналымның бифазды дефибриляторы
72.

35.991
Клипирование митрального отверстия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности
"Кардиология, в том числе интервенционная" "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая установка с системой гемодинамики, наркозно-дыхательная аппаратура, бифазный дефибриллятор, аппарат искусственного кровообращения.
72.

00.65
Стенттердің бассүйек ішіндегі артерияларға тері арқылы импланттау
Штатта "Нейрохирургия" немесе "Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциялық кардиология)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндоваскулярлы нейрохирургия мәселелері бойынша кемінде 432 сағат
біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплексті сканер. Ангиографты рентген-операция бөлмесі, гемодинамиканың Интраоперациялық мониторингі.
74.
01.53
Эпилепсия кезіндегі мидың лобэктомиясы
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы.
Интраоперациялық электроэнцефалограф.
Миға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы, операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
75.
02.391
Үшінші қарынша түбінің вентрикулостомиясы (эндоскопиялық)
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Эндоскопиялық тірек
Миға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы
76.
03.4
Жұлын немесе жұлын қабығының зақымданған бөлігін кесу немесе деструкциялау.
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
77.
03.799
Нейрохирургиялық навигациямен жасалған операциялар
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Миға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
78.
07.62
Трансфеноидальды жету арқылы гипофизді жартылай кесу
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Миға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Эндоскопиялық тірек.
79.
07.65
Трансфеноидалдық жету әдісі арқылы гипофизді толық кесу
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде көрсетілген мамандық бойынша кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы
Миға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
Эндоскопиялық тірек.
80.

00.65
Чрезкожная имплантация стентов во внутричерепные артерии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
74.
01.53
Лобэктомия головного мозга при эпилепсии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет
Интраоперационный электроэнцефалограф, хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге, операционный нейрохирургический микроскоп.
75.
02.391
Вентрикулостомия дна 3-го желудочка (эндоскопическая)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Эндоскопическая стойка. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге
76.
03.4
Иссечение или деструкция поврежденного участка спинного мозга или спинномозговых оболочек
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Операционный нейрохирургический микроскоп.
77.
03.799
Операции с нейрохирургической навигацией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Операционный нейрохирургический микроскоп.
78.
07.62
Частичное иссечение гипофиза через трансфеноидальный доступ
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Эндоскопическая стойка.
79.
07.65
Полное иссечение гипофиза через трансфеноидальный доступ
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном мозге. Эндоскопическая стойка.
80.

38.621
Гломустық ісіктің, бастың, беттің, мойынның түкті бөлік гемангиомасының рентгенэндоваскулярлы0 эмболизациясы
Штатта "Нейрохирургия" және/немесе "Ангихирургия (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) (ересектер, балалар)", мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде рентгенэндоваскулярлы хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплексті сканер. Ангиографпен рентген-операциялық, гемодинамикамен интраоперациялық мониторинг.
81.
39.28
Экстра - интракраниалдық васкулярлық шунттау
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Ангиографиялық рентгендік қондырғы
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
82.
39.511
Ми тамырларының аневризмасын клиптау
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Ангиографиялық рентген қондырғысы.
Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
83.
39.531
Мидың артериовеноздық жыланкөзін жою
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, эндоваскулярлық нейрохирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 432 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Дуплексті сканер. Ангиографпен рентген-операциялық, гемодинамикамен интраоперациялық мониторинг.
84.
81.6010
Омыртқа ісігі кезіндегі вертебропластика
Штатта "Нейрохирургия" және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандығы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобильдік рентген құрылғы.
85.
84.62
Мойын деңгейінде омыртқа аралық диск протезiн импланттау
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіш бар мобильдік рентген құрылғысы.
86.
84.65
Бел сегізкөз деңгейінде омыртқааралық диск протезін импланттау
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобильдік рентген құрылғы.
87.

38.621
Рентгенэндоваскулярная эмболизация гломусной опухоли, гемангиомы волосистой части головы, лица и шеи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия" и/или "Ангиохирургия" (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 216 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
81.
39.28
Экстра-интракраниальное васкулярное шунтирование
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая рентгеновская установка. Операционный нейрохирургический микроскоп.
82.
39.511
Клипирование аневризмы сосудов головного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Ангиографическая рентгеновская установка. Операционный нейрохирургический микроскоп.
83.
39.531
Устранение артериовенозного свища головного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики.
84.
81.6010
Вертебропластика при опухолях позвоночника
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия" и/или "Онкология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем
85.
84.62
Имплантация протеза межпозвонкового диска на шейном уровне
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
86.
84.65
Имплантация протеза межпозвонкового диска на пояснично-крестцовом уровне
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем.
87.

03.7991
Нейронавигацияны қолданумен омыртқаға және жұлынға операция
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық оптикалық түрлендіргіші бар мобильдік рентген құрылғы.
Миға және жұлынға араласулар үшін хирургиялық навигациялық құрылғы.
88.
01.591
Интраоперациялық нейромониторингті қолданумен мидың зақымданған тіндерін кесу

03.7991
Операции на позвоночнике и спинном мозге с применением нейронавигации
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Мобильная рентгеновская установка с электронным оптическим преобразователем. Хирургическая навигационная установка для вмешательств на головном и спинном мозге.
88.
01.591
Иссечение поврежденной ткани головного мозга с применением интраоперационного нейромониторинга

Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Интраоперациялық нейромониторингке арналған аппарат. Операциялық нейрохирургиялық микроскоп.
89.
03.7992
Негіздемелік стереотаксиялық жүйені қолданумен операция
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Стереотаксиялық навигациялық негіздемелік жүйе
90.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для интраоперационного нейромониторинга. Операционный нейрохирургический микроскоп.
89.
03.7992
Операции с применением рамочной стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Стереотаксическая навигационная рамочная система.
90.

03.7993
Стереотаксиялық жүйенi қолдануымен ми нейростимуляторын импланттау
Штатта "Нейрохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Стереотаксиялық навигациялық негіздемелік жүйе
91.
81.051
Ішкі транспедикулярлы жүйе және кейдж бекіту арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, арқадан қол жеткізу әдісі

03.7993
Имплантация нейростимулятора головного мозга с применением стереотаксической системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за послед ние 5 лет.
Стереотаксическая навигационная рамочная система
91.
81.051
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами

Штатта "Травматология-ортопедия (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия" (ересектер, балалар) және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту құралдары.
Кейдждерді орнатуға арналған.
Бинокулярлық лупа.
92.
81.081
Ішкі транспедикулярлы жүйелерді және кейдждерді бекіту арқылы
кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, арқадан қол жеткізу әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия" (ересектер, балалар) және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту құралдары.
Кейдждерді орнатуға арналған.
Бинокулярлық лупа.
93.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия" (взрослая, детская) и/или "Онкология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген - негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа.
Бинокулярная лупа
92.
81.081
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, задний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия" (взрослая, детская) и/или "Онкология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген - негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа.
Бинокулярная лупа
93.

81.73
Қолдың бунақаралық және білезік-бунақ буындарын толық ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 54 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (электр аралары, электр дрельдері).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелі. Эндопротездің бір үлгісіне мамандандырылған хирургиялық құрылғы.
94.
81.74
Имплантат көмегімен білезік-бунақ буынының және білезік сүйегі буындарының артропластикасы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 54 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (осциллирлейтін ара, дрель).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелі. Эндопротездің бір үлгісіне мамандандырылған хирургиялық құрылғы.
95.
81.052
Іштен бекітілген эндокорректорлермен кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, арқадан қол жеткізу әдісі

81.73
Полная замена межфалангового и пястно-фалангового сустава кисти
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 54 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент (осциллирующая пила, дрель).
Рентген- негативный универсальный операционный стол. Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
94.
81.74
Артропластика пястно-запястного сустава и суставов костей запястья с помощью имплантата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 54 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент (осциллирующая пилы, дрель).
Рентген- негативный универсальный операционный стол. Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
95.
81.052
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, задний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами.

Штатта "Травматология-ортопедия (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия" (ересектер, балалар) және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, жұмыс өтілінің омыртқа хирургиясы мамандығы бойынша 5 жылдан кем болмауы, омыртқалар хирургиясы бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (борлар, фрездер).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелі. Транспедикулярлық бекіту құралдары.
96.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия" (взрослая, детская) и/или "Онкология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент (боры, фрезы). Рентген - негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
96.

81.53
Нақтыланбаған, ұршықбуынның ауыстырылуын тексеру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
соңғы 5 жыл ішінде бастапқы протездеу тәжірибесінің жылына 60 операциядан кем болмауы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
98.

81.53
Ревизия замены тазобедренного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Количество проводимых первичных протезирований не менее 60 операций в год за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример).
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
Костный банк.
98.

81.55
Тізе буынын ауыстыруды тексеру, нақтыланбаған
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, тізе буынын эндопротездеу бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы, соңғы 5 жылдың ішінде бастапқы протездеу 30 операциядан кем болмауы
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Сүйек банкі.
99.

81.55
Ревизия замены коленного сустава, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Количество проводимых первичных протезирований не менее 30 операций в год за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример).
Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
Костный банк
99.

33.34
Торакопластика
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Жалпы хирургиялық операциялық жиынтық.
100.
78.191
Сырқаттарды кезеңдік түзету кезінде жамбас сүйектеріне сыртқы бекіту құрылғысын пайдалану
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (электр дрельі).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі.

33.34
Торакопластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Общий хирургический операционный набор
100.
78.191
Применение внешнего фиксирующего устройства на кости таза, требующих этапной коррекции
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовой инструмент (электрическая дрель).
Рентген- негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.

101.
79.391
Блоктаушы экстрамедуллярлық имплантпен ішкі бекіту арқылы жамбас сүйек сынықтарының ашық репозициясы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, көрсетілген мамандық бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (электр аралары, дрель).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстелінің травматологиялық және ортопедиялық қосалқы бөлігі.

101.
79.391
Открытая репозиция костных отломков костей таза с внутренней фиксацией блокирующим экстрамедуллярным имплантом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя.
Силовой инструмент (электрическая пила, дрель). Рентген- негативный универсальный операционный стол с приставкой для травматологии и ортопедии.

102.
80.206
Артроскопиялық мозаикалық хондропластика
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарға артроскопия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек. Тізе буыны артроскопиясына арналған қол аспаптарының жиынтығы.
Мозаикалық хондропластикаға арналған арнайы жиынтық.
103.
80.267
Гемофилия кезіндегі артроскопиялық операциялар
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы "Гемотология" мамандығы бойынша сертификаты бар консультант маманның, көрсетілген ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тіркеуге.
Буынның артроскопиясына арналған қол аспаптарының жиынтығы.
Салқын плазмалық коблация аппараты.
104.
80.219
Иық буынының капсулалық-байламдық құрылымдарының артроскопиялық вапоризациясы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарға артроскопия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Буынның артроскопиясына арналған қол аспаптарының жиынтығы.
Вапоризациялауға арналған аппарат.
105.
80.269
Сирақ буынының капсулалық-байламдық құрылымдарының артроскопиялық вапоризациясы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарға артроскопия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Вапоризациялауға арналған аппарат.

102.
80.206
Артроскопическая мозаичная хондропластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор ручного инструмента для артроскопии коленного сустава. Специальный набор для мозаичной хондропластики.
103.
80.267
Артроскопические операции при гемофилии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Наличие консультанта специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология".
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат холодноплазменной коблации.
104.
80.219
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур плечевого сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат для вапоризации.
105.
80.269
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур коленного сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет
Артроскопическая стойка.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат для вапоризации.

106.
80.279
Сирақ-табан буындарының капсулалық-байламдық құрылымдарының артроскопиялық вапоризациясы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішіндегі кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Буынның артроскопиясына арналған қол құралдарының жиынтығы.
Вапоризациялауға арналған аппарат.

106.
80.279
Артроскопическая вапоризация капсульно-связочных структур голеностопного сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор ручного инструмента для артроскопии сустава.
Аппарат для вапоризации

107.
80.215
Иық буынының капсулалық-байламдық құрылымдарының артроскопиялық пластикасы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарға артроскопия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Иық буынының артроскопиясына арналған құралдардың жиынтығы.

107.
80.215
Артроскопическая пластика капсульно-связочных структур плечевого сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор инструментов для артроскопии плечевого сустава

108.
80.263
Менискті артроскопиялық тігу
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буындарға артроскопия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Менискті тігуге арналған аспаптар жиынтығы.
109.
80.265
Сирақ буынының капсулалық-байламдық құрылымдарының артроскопиялық пластикасы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілік арттырудың болуы.
Артроскопиялық тірек.
Тізе буынның артроскопиясына арналған аспаптар жиынтығы.
Тізе буынының байлам аппаратын реконструкциялауға арналған жиынтық.

108.
80.263
Артроскопическое сшивание мениска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор инструментов для шва мениска.
109.
80.265
Артроскопическая пластика капсульно-связочных структур коленного сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по артроскопии суставов в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Артроскопическая стойка.
Набор инструмента для артроскопии коленного сустава. Набор для реконструкции связочного аппарата коленного сустава.

110.
81.041
Ішкі транспедикулярлық жүйе және кейджді бекіту арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдын қол жеткізу әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту құралдары.
Кейдждерді орнату үшін құралдардың болуы.
Бинокулярлық лупа.
111.
81.042
Эндокорректор фиксациясы арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезі, алдынан қол жеткізу әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту құралдары.
Бинокулярлық лупа.
112.
81.043
Кеуде және бел омыртқаларының спондилодезі, алдынан қол жеткізу әдісі, диск протезін жасау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Диск протезін орнату құралдары.
Бинокулярлық лупа.
113.
81.06
Бел және құйымшақ сегізкөз омыртқаларының спондилодезі, алдынан қол жеткізу әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.

110.
81.041
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа.
Бинокулярная лупа
111.
81.042
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, с внутренней фиксацией эндокорректорами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген - негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Бинокулярная лупа
112.
81.043
Спондиллодез грудного и поясничного позвонков, передний доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген- негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для установки протезов диска.
Бинокулярная лупа
113.
81.06
Спондилодез поясничного и крестцового позвонков переднего столба, передний доступ
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами). Рентген- негативный универсальный операционный стол.

114.
81.061
Транспедикулярлы жүйе және кейджді бекіту арқылы кеуде және бел омыртқаларының спондиллодезы, алдынан қол жеткізу әдісі
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Кейдждерді орнату үшін құралдардың болуы.
Бинокулярлық лупа.
115.

114.
81.061
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, передний доступ, с фиксацией внутренними транспедикулярными системами и кейджами
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген - негативный универсальный операционный стол. Инструментарий для транспедикулярной фиксации.
Инструменты для установки кейджа.
Бинокулярная лупа
115.

119.
81.073
Эндокорректордың ішкі бекітілуі арқылы бел және құйымшақ - сегізкөз омыртқаларының спондиллодезі, диск протезін жасау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық - түрлендіргіштің болуы.
Күш жұмсалатын аспап (бормен, фрездермен және аралармен тескіш).
Рентген-негативтік әмбебаб операциялық үстел.
Транспедикулярлық бекіту құралдары.
Кейдждерді орнату үшін құралдардың болуы.
Бинокулярлық лупа.
120.
81.51
Жамбас буынын толық ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буынды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Жылына жоспарланатын операциялардың саны – 60 ден кем емес.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.

119.
81.073
Спондиллодез поясничного и крестцового позвонков, боковой поперечный доступ, протезирование диска
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент
(дрель с борами, фрезами и пилами).
Рентген- негативный универсальный операционный стол.
Инструментарий для установки протеза диска.
Бинокулярная лупа
120.
81.51
Полная замена тазобедренного сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Количество планируемых операций не менее 60 в год.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.

121.
81.52
Жамбас буынын ішінара ауыстыру (биополярлы эндопртез)
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буынды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.

121.
81.52
Частичная замена тазобедренного сустава (биполярный эндопротез)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген - негативный универсальный операционный стол.

122.
81.54
Тізе буынын толық ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буынды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Жылына жоспарланатын операциялардың саны – 50 ден кем емес.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.

122.
81.54
Полная замена коленного сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Количество планируемых операций не менее 50 в год.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, риммер). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.

123.
81.65
Тері асты вертебропластикасы
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" және/немесе "Нейрохирургия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, омыртқа хирургиясы бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш аппараттың болуы. Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел. Вертебропластика жабдығы.
124.
81.71
Имплант көмегімен аяқ саусақаралық және саусақ буындарының артропластикасын жасау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буынды толық ауыстыру бойынша 54 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін дрель, ара). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
125.
81.80
Басқа да иық буынын толық ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, буынды толық ауыстыру бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
126.
81.84
Шынтақ буынын толық ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіштің немесе жылжымалы операциялық рентген аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін ара, ример).
Эндопротездің әрбір үлгісіне арналған мамандандырылған хирургиялық аспап.
Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.

123.
81.65
Чрезкожная вертебропластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" и/или "Нейрохирургия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по хирургии позвоночника в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
Набор для вертебропластики
124.
81.71
Артропластика пястно-фалангового и межфалангового сустава с помощью имплантата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 54 часов
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент (осциллирующая дрель, пила). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза.
125.
81.80
Другая полная замена плечевого сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.
126.
81.84
Полная замена локтевого сустава
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по эндопротезированию суставов в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя или передвижного операционного рентген-аппарата. Силовой инструмент (осциллирующая пила, ример). Специализированный хирургический инструментарий на каждую модель эндопротеза. Рентген- негативный универсальный операционный стол.

127.
83.75
Сіңірді жылжыту немесе транспланттау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген мамандық бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 54 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Жалпы хирургиялық операциялық жиынтық. Сіңірлер операциясына арналған жиынтық.
128.
84.21
Қолдың бас бармағын реимпланттау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар)" немесе "Жалпы хирургия (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Электрондық-оптикалық түрлендіргіш аппараттың болуы.
Күш жұмсалатын құралдар (осциллирлейтін дрель, ара). Рентген-негативтік әмбебап операциялық үстел.
Арнайы микрохирургиялық аспаптар. Операциялық микроскоп.
129.
68.61
Лапароскопиялық радикалдық абдоминалдық гистерэктомиялар
Штатта "Онкология" және "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген эндобейнехирургиясы мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гинекологиялық операцияларды өткізуге арналған видеоэндоскопиялық жиынтық. Электр пышақтар мен коагуляторлар. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстелі. Реанимациялық бөлімше. Компьютерлік томография және магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана, Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
130.
69.221
Торлы протезбен жатырды лапароскопиялық промонтофиксациялау
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген эндобейнехирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Гинекологиялық операцияларды жүргізу үшін бейнеэндоскопиялық жиынтық.
131.
69.231
Пубо-цервикалдық және жамбас шандырының синтетикалық торлы протезбен толық экстраперитонеалдық репозициялау
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, жамбас хирургиясы мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы (72 сағат).
Хирургиялық жиынтық
132.
07.8411
Тимоманы бейнеторакоскопиялық жолмен алып тастау
Штатта "Жалпы хирургия" (торакальды хирургия) немесе "Балалар хирургиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиальды түтікшелері. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.

127.
83.75
Перемещение или трансплантация сухожилия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 54 часов за последние 5 лет.
Общехирургический операционный набор.
Набор для операций на сухожилиях
128.
84.21
Реимплантация большого пальца руки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)" или "Общая хирургия (взрослая, детская)".
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие электронно-оптического преобразователя. Силовой инструмент (осциллирующая дрель, пила). Рентген- негативный универсальный операционный стол. Специализированный микрохирургический инструментарий. Операционный микроскоп
129.
68.61
Лапароскопическая радикальная абдоминальная гистерэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" и/или специалиста с сертификатом по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций. Электроножи и коагуляторы. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат ультразвукового исследования (далее –УЗИ). Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
130.
69.221
Лапароскопическая промонтофиксация матки сетчатым протезом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии, не менее 216 часов за последние 5 лет.
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций.
131.
69.231
Тотальная экстраперитонеальная репозиция пубо-цервикальной и тазовой фасций синтетическим сетчатым протезом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по тазовой хирургии (72 часов) за последние 5 лет.
Хирургический набор.
132.
07.8411
Видеоторакоскопическое удаление тимомы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и (или) "Онкология" или "Детская хирургия" (неонатальная), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
Видеоторакоскопический комплекс. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).

133.
17.0722
Лапароскопиялық адреналэктомия
Штатта "Жалпы хирургия" және "Урология мен андрология" немесе "Балалар хирургиясы" (неонотология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Лапороскопиялық операцияларды жүргізу үшін бейнеэндоскопиялық жиынтық. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық-диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
134.
32.41
Өкпенің торакоскопиялық лобэктомиясы
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Бейнеторакоскопиялық кешен. Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиалдық түтікшелері. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
135.
33.4301
Миниторакотомалық жету жолы және экстраплевралық пневмолиз арқылы өкпенің булласын видеоторакоскопиялық тігу
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Видеоторакоскопиялық кешен. Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиалдық түтікшелері. ӨЖЖ аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
136.
42.51
Кеудеішілік эзофаго- эзофагостомия
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде өңеш хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана.

133.
17.0722
Лапароскопическая адреналэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" или "Урология и андрология" и (или) "Онкология" или "Детская хирургия" (неонатология), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 108 часов.
Видеоэндоскопический комплект для проведения лапароскопических операций.
Аппарат для мониторинга
инвазивного артериального давления. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
134.
32.41
Торакоскопическая лобэктомия легкого
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Видеоторакоскопический комплекс. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
135.
33.4301
Видеоторакоскопическое ушивание буллы легкого с экстраплевральным пневмолизом и миниторакотомным доступом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
Видеоторакоскопический комплекс. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория.
136.
42.51
Внутригрудная эзофаго-эзофагостомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) или "Детская хирургия (неонатальная)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам хирургии пищевода 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория.

137.
42.55
Тоқішек интерпозициясы арқылы өңештің интраторакалдық анастомозы
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, соңғы 5 жылдың ішінде өңеш хирургиясы мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиалдық түтікшелері. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлімше. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
138.
42.65
Тоқішек интерпозициясы арқылы өңештің антестерналдық анастомозы
Штатта "Балалар хирургиясы (неонаталдық)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде өңеш хирургиясы бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
МРТ және/немесе КТ. Ауыстыру кассеталарымен тігу аппараттары, үлкен хирургиялық жиынтық.
139.
44.65
Эзофагогастропластика
Штатта "Жалпы хирургия" (торакальдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиалдық түтікшелері. Сызықтық және циркулярлық тігу аппараттары. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
140.
42.8901
Өңештің лапароскопиялық дивертикулэктомия
Штатта "Жалпы хирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Бейнеэндоскопиялық кешен. Өкпенің жеке желдетуге үшін қосжарықты эндобронхиальды түтікшелер. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана.

137.
42.55
Внутригрудной анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам хирургии пищевода 108 часов за последние 5 лет.
Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
138.
42.65
Антестернальный анастомоз пищевода с интерпозицией ободочной кишки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия (неонатальная)" стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам детской хирургии не 108 часов за последние 5 лет.
Магнитно-резонансная томография (далее – МРТ) и/или КТ,
сшивающие аппараты со сменными кассетами, большой хирургический набор.
139.
44.65
Эзофагогастропластика
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и/или "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам хирургии пищевода 108 часов за последние 5 лет.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Линейные и циркулярные сшивающие аппараты.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
140.
42.8901
Лапароскопическая дивертикулэктомия пищевода
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеоскопической хирургии не менее 216 часов.
Видеоэндоскопический комплекс. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория.

141.
46.3900
Балалардың өт жолдарындағы бүйрек өзегінің анастомозы (ру бойынша у-тәрізді анастомоз арқылы касаи бойынша жасалған порто-энтеростомия)
Штатта "Балалар хирургиясы (неонаталдық)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, абдоминальды хирургиясы мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде 108 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Үлкен хирургиялық аспаптардың жинағы.
142.
51.62
Бауыр – ұйқы безі ампуласын кесу (жалпы от жолын реимплантациялау арқылы)

141.
46.3900
Анастомоз печеночного протока в желчный тракт у детей (порто-энтеростомия по Касаи с У-образным анастомозом по Ру)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия (неонатальная)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам абдоминальной хирургии 108 часов за последние 5 лет.
Большой хирургический набор инструментов.
142.
51.62
Иссечение печеночно-поджелудочной ампулы (с реимплантацией общего желчного протока)

Штатта "Жалпы хирургия" және (немесе) "Балалар хирургиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, гепатопанкреатобилиарлы хирургия мәселелері бойынша кемінде 216 сағат көлемінде біліктілігін арттырудың болуы.
Қан реинфузиясына арналған аппарат. Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігу материалдары.
143.
52.53
Радикалдық субтоталдық панкреатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Үлкен хирургиялық жиынтық.
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігу материалдары.

Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Детская хирургия" (неонатальная), стаж работы по специальности не менее 10 лет. Повышение квалификации в области гепатопанкреатобилиарной хирургии не менее 216 часов.
Аппарат реинфузии крови. Моно и биполярные электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.
143.
52.53
Радикальная субтотальная панкреатэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор, сосудистый хирургический набор. Моно и биполярные электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.

144.
52.6
Ұйқы безін толықтай алып тастау
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық)мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирургиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Үлкен хирургиялық жиынтық
Қан реинфузиясына арналған аппарат.
Моно және биполярлық электрокоагулятор.
Монофиламенттік тігу материалдары.

144.
52.6
Полное удаление поджелудочной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Большой хирургический набор, сосудистый хирургический набор. Моно и биполярные электрокоагулятор. Монофиламентные шовные материалы.

146.
29.4.
Жұтқыншаққа пластикалық операциялар
Штатта "Онкология" немесе "Оториноларингология" (балалар, ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және бейін бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы
Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы.
147.
30.4
Радикалдық ларингэктомия
Штатта "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, бас және мойын ісігін емдеу мәселелері бойынша 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Рентгенографиялық қондырғы.
Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты.
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы. Патоморфология зертханасы (гистология, цитология)
148.
31.7910
Кеңірдікке қалпына келтіру (реконструктивтік-пластикалық) операциялары
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Реанимация бөлімшесінің болуы Өкпенің жеке желдетуге үшін қосжарықты эндобронхиалдық түтікшелер. Үлкен хирургиялық жинақ. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты.. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
149.
33.4910
Бронхты қалпына келтіру(реконструктивтік-пластикалық) операциялары
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "Балалар хирургиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Реанимация бөлімшесінің болуы. Өкпенің жеке желдетуге үшін қосжарықты эндобронхиалдық түтікшелер .Үлкен хирургиялық жинақ. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
150.
39.7900
Рентгеноэндоваскулярлық эмболизация (+электрокоагуляция)
Штатта "Ангиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 7 жыл жұмыс өтілінің болуы
Ангиографиялық құрылғы

146.
29.4
Пластические операции на глотке
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" или "Оториноларингология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
Рентгенографическая установка. Компьютерная томография, аппарат УЗИ. Набор микрохирургического инструментария.
147.
30.4
Радикальная ларингэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам лечения опухолей головы и шеи не менее 216 часов.
Рентгенографическая установка. Компьютерная томография, аппарат УЗИ. Набор микрохирургического инструментария. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
148.
31.7910
Восстановительные (реконструктивно-пластические) операции на трахее
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и (или) "Онкология", стаж работы не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам торакальной хирургии в онкологии не менее 216 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Наличие в составе отделения реанимации. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Большой хирургический набор.
Компьютерная томография, аппарат УЗИ. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
149.
33.4910
Восстановительные (реконструктивно-пластические) операции на бронхах
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и (или) "Онкология", стаж работы не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам торакальной хирургии в онкологии не менее 216 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Наличие в составе отделения реанимации. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Большой хирургический набор.
Компьютерная томография, аппарат УЗИ. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
150.
39.7900
Рентгеноэндоваскулярная эмболизация (+электрокоагуляция)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия", стаж работы по специальности не менее 7 лет.
Ангиографическая установка.

151.
39.7916
Әртүрлі жерлерде орналасқан бастапқы және қайталанған метастатикалық ісіктердің эндоваскулярлық химиоэмболизациясы
Штатта "Ангиохирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 7 жыл жұмыс өтілінің болуы және "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің және бейін бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы
Ангиографиялық құрылғы.
Химиопрепарат.
152.
42.4110
Кеңейтілген екі аймақтық лимфодиссекциямен өңештің субтоталдық резекциясы
Штатта "Жалпы хирургия" және (немесе) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы және "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және торокалдық хирургия бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиалдық түтікшелері. Сызықтық және циркулярлық тігу аппараттары. ӨЖЖ аппараты.
Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
153.
43.0019
Өңеш және қарыншаның қатерлі ісіктері кезінде кеңейтілген біріктірілген гастрэктомиясы
Штатта "Жалпы хирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және торокалдық хирургия бейіні бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы
Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиальды түтікшелері. Сызықтық және циркулярлы тігу аппараттары. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
154.
50.2219
Бауырда ісіктер пайда болғанда кеңейтілген біріктірілген гемигепатэктомия
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Онкология" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "балалар хиругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Фронталды бинуклеарлық лупа.

151.
39.7916
Эндоваскулярная химиоэмболизация первичных и вторичных метастатических опухолей различных локализаций
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Ангиохирургия" стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам рентгенохирургии не менее 108 часов.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
Ангиографическая установка. Химиопрепарат.
152.
42.4110
Субтотальная резекция пищевода с расширенной двухзональной лимфодиссекцией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам торакальной хирургии не менее 108 часов.
Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Линейные и циркулярные сшивающие аппараты.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
153.
43.0019
Расширенная комбинированная гастрэктомия при злокачественных новообразованиях пищевода и желудка
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам торакальной хирургии не менее 108 часов.
Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких. Линейные и циркулярные сшивающие аппараты.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
154.
50.2219
Расширенная комбинированная гемигепатэктомия при новообразованиях печени
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Фронтальная бинуклеарная лупа.

155.
55.5016
Тромбэктомиямен түбегейлі нефрэктомия
Штатта "Урология" (балалар, ересектер) және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы. Қантамырлық хирургия мәселелері бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттыру, онкоурология бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Штатта "Ангиохирургия" маманның немесе ангиохирургия бойынша емдеу қызметтерін көрсету үшін шарттың болуы.
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
156.
57.7114
Энтеропластикамен (ортотопиялық қуық жасаумен) брикер бойынша илеумкондуитпен немесе колонкондуитпен түбегейлі цистэктомия
Штатта "Урология" (балалар, ересектер) және/немесе "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің және "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы. Зәр шығару жүйесі ісіктері бойынша 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Қантамырлық хирургиялық жиынтық.
157.
67.3910
Лапароскопиялық ассистирленген радикальді қынаптық трахелэктомия
Штатта "Онкология" және "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургиясы бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Гинекологиялық операцияларды өткізуге арналған видеоэндоскопиялық жиынтық. Электр пышақтар және коагуляторлар. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Операциялық электрлі үстелі. Реанимациялық бөлім. Компьютерлік томография және магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиника-диагностикалық зертхана, Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
158.
42.4210
Торакоскопиялық эзофагэктомия
Штатта "Жалпы хирургия" (торакалдық хирургия) немесе "Балалар хирругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың, "балалар хиругиясы" (неонаталдық) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, осы қызметті 18 жастан асқан адамдарға көрсету, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
Бейнеторакскопиялық кешен. Өкпенің жеке желдетуге арналған қос жарықты эндоброхиальды түтікшелері. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.

155.
55.5016
Радикальная нефрэктомия с тромбэктомией
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология" (взрослая, детская) и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам сосудистой хирургии не менее 108 часов, вопросам онкоурологии не менее 108 часов. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анхиохирургия" либо наличие договора на оказание лечебных услуг по ангиохирургии.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
156.
57.7114
Радикальная цистэктомия с энтеропластикой (с созданием ортотопического мочевого пузыря) илеумкондуитом или колонкондуитом
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология" (взрослая, детская) и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по опухолям мочеполовой системы не менее 108 часов.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор.
157.
67.3910
Лапароскопически ассистированная радикальная вагинальная трахелэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" и "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 108 часов.
Видеоэндоскопический комплект для проведения гинекологических операций. Электроножи и коагуляторы. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Криостат.
158.
42.4210
Торакоскопическая эзофагэктомия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" (торакальная хирургия) и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
При оказании данной услуги лицам младше 18 лет, наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Детская хирургия" (неонатальная),
стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 216 часов.
Видеоторакоскопический комплекс. Двухпросветные эндобронхиальные трубки для раздельной вентиляции легких.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).

159.
81.9610
Сүйек ісігі кезінде буындарды және/немесе сүйекті ауыстыру
Штатта "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, тірек-қимыл аппаратының ісігі мәселелері бойынша кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
КТ немесе МРТ. Ірі буындарды эндопротездеу бойынша операция жүргізуге құрылғылар. Микрохирургиялық жиынтық. Онкологиялық эндопротездер. Операциялық рентген қондырғы.
160.
34.0010
Тоталды, алдыңғы, артқы жамбас экзентрациясы
Штатта "Жалпы хирургия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Электр пышақтар және коагуляторлар. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы.
161.
55.04
Тері арқылы (перкутанды) нефролитрипсия, нефролитолапаксия
Штатта "Урология мен андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндобейнехирургия бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Фрюороскияға арналған С-доғасы бар ұтқыр ренген аппараты. Урологиялық операцияларды жасау үшін арналған бейнеэндоскопиялық кешен. Экстракор соққы-толқындық ұтқыр литотрир. Жоғары қуатты хирург. лазерлі жүйе. Перкунтанттық нефролитотрипсия үшін арналған жинақ. Медициналық стерилдеу жүйесі. Жоғары жиілікті электрокоагулятор. Наркоздық – тыныс алу аппараты.
162.
55.5002
Толық нефрэктомия (эндовидеохирургиялық, ретроперитонеалдық)
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Бейнеэндоскопиялық кешен. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлы хирургиялық жиынтық.

159.
81.9610
Замена сустава и/или кости при опухоли костей
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)", наличие консультанта онколога. Стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам опухолей опорно-двигательного аппарата не менее 216 часов.
КТ или МРТ. Инструментарий для проведения операций по эндопротезированию крупных суставов. Микрохирургический набор; Онкологические эндопротезы. Операционная рентгенустановка.
160.
34.0010
Модифицированная экстраперитонеальная задняя экзентрация. Системная зональная периаортальная и тазовая лимфодиссекция. Стриппинг диафрагмы. Перитонеумэктомия.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по опухолям брюшной полости и малого таза не менее 108 часов.
Электроножи и коагуляторы. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Компьютерная томография или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология).
161.
55.04
Чрезкожная (перкутанная) нефролитотрипсия, нефролитолапаксия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам эндоурологии не менее 216 часов за последние 5 лет.
Рентген аппарат, мобильный с С-дугой для флюороскопии. Видеоэндоскопический комплекс для проведения урологических операций. Экстракор ударно-волновой мобильный литотриптор. Высокоэнергическая хирург лазерная система. Набор для перкунтанной нефролитотрипсии. Медицинская стерилизационная систем для эндоскоскопических оборудований.
Аппарат наркозно-дыхательный. Высокочастотный электрокоагулятор.
162.
55.5002
Полная нефрэктомия (эндовидеохирургическая, ретроперитонеальная)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (детская, взрослая), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 108 часов.
Видеоэндоскопический комплект. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.

163.
55.8602
Лапароскопиялық неоуретероцистонастомоз
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Бейнеэндоскопиялық кешен. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлы хирургиялық жиынтық.
164.
55.87
Түбекше - несептамыр сегментінің лапароскапиялық пластикасы
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, эндобейнехирургия бойынша кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Бейнеэндоскопиялық кешен. ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжектерімен Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлы хирургиялық жиынтық.
165.
56.7404
Блохин бойынша қосымша антирефлюксті механизмі бар политано-летбеттердің модификацияланған әдісі бойынша уретероцистонеостомия
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжектерімен Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлы хирургиялық жиынтық.
166.
57.8404
Көпіршікті қынап жыланкөзінің пластикасы
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" және (немесе) "Онкология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжектерімен Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Допплерографияға арналған аппарат. Үлкен хирургиялық жиынтық. Тамырлы хирургиялық жиынтық.

163.
55.8602
Лапароскопический неоуретероцистоанастомоз
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (детская, взрослая), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 108 часов.
Видеоэндоскопический комплект. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
164.
55.87
Лапароскопическая пластика лоханочно-мочеточникового сегмента
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (детская, взрослая), стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по эндовидеохирургии не менее 108 часов.
Видеоэндоскопический комплект. Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Аппарат для допплерографии. Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
165.
56.7404
Уретроцистонеостомия по модифицированному методу Политано-Летбеттера с дополнительным антирефлюксным механизмом по Блохину
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (детская, взрослая), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.
166.
57.8404
Пластика пузырно-влагалищного свища
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (взрослая, детская) и (или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по профилю не менее 108 часов.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор. Сосудистый хирургический набор.

167.
58.4904
Үрпіні қалпына келтіру (Буккалды кесіндімен пластика)
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы.
ӨЖЖ аппараты. Наркоз аппараты. Электрлік операциялық үстел. Реанимациялық бөлім. Рентгенографиялық қондырғы. Шприцтік инжектерімен Компьютерлік томография немесе магниттік резонанстық томография, УДЗ аппараты. Клиникалық- диагностикалық зертхана. Патоморфология (гистология, цитология) зертханасы. Үлкен хирургиялық жиынтық.

167.
58.4904
Восстановление уретры (пластика буккальным лоскутом)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология" (детская, взрослая), стаж работы по специальности не менее 10 лет.
Аппарат ИВЛ. Наркозный аппарат. Стол операционный электрический. Реанимационное отделение. Рентгенографическая установка. Компьютерная томография с наличием шприцевого инжектора или магнитнорезонансная томография, аппарат УЗИ. Клинико-диагностическая лаборатория. Лаборатория патоморфологии (гистология, цитология). Большой хирургический набор.

168.
63.8301
Обструкциялы азошәует кезіндегі микрохирургиялық инвагинационды вазоэпидидимостомия
Штатта "Урология мен андрология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, генитальды хирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Микрохирургиялық құралдар жинағы.
Жинақтамадағы үлкен хирург құралдар жинағы.
Наркоз аппараты.
Жоғары жиілікті электрокоагулятор.
169.

168.
63.8301
Микрохирургическая инвагинационная вазоэпидидимостомия при обструктивной азооспермии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам генитальной хирургии
не менее 216 часов за последние 5 лет.
Микрохирургический набор инструментов. Набор инструментов хирургический большой в комплекте. Аппарат наркозно-дыхательный. Высокочастотный электрокоагулятор.
169.

19.11
Үзеңгісүйекті ауыстырумен стапедэктомия
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, отохирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Операциялық микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Есту сүйекшелерінің протездері.
Бормашина.
170.
19.21
Үзеңгісүйекті ауыстырумен стапедэктомияны тексеру
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, отохирургия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Операциялық микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Есту сүйекшелерінің протездері.
Бормашина.
171.
20.95
Электромагнитті есту аппаратын импланттау
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, отохирургия және кохлеарлы имплантация мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Кохлеарлы имплантты жөнге салу бойынша біліктілік арттырумен "Оториноларингология" (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы
Операциялық микроскоп.
Тимпаналдық хирургиялық жинақ.
Кохлеарлы имплант.
Бормашина.
Кохлеарлы имплантты іске және жөнге салу бағдарламасы бар ноутбук.
172.
30.0902
Жұтқыншақтың эндоскопиялық микроларингохирургиясы
Штатта "Оториноларингология (сурдология) (ересектер, балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, хирургиялық лазерді қолданумен микроларингліхирургиян мәселелері бойынша 108 сағат біліктілігін біліктілігін арттырудың болуы.
Микроскоп.
Эндоскопиялық тіреу.
Тірек ларингоскоп.
Өкпені жоғары жиілікті желдету аппараты.
Эндоларингеалдық операциялар жасауға арналған құралдар.
Хирургиялық лазер немесе суық-плазменді коагуляция аппараты.
173.
11.62
Қабаттық кератопластиканың басқа түрлері
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің,
көз микрохирургиясы және кератопластика және\немесе "Офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "Көздің қасаң қабығының патологиясы" және/немесе "Рефракциялық хирургия" тақырыбы бойынша маманданудан өту туралы сертификаттың болуы.
"Патологиялық анатомия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Жинақтағы операциялық микроскопы. Офтальмологиялық микрохирургия жүйесі немесе офтальмологиялық хирургия жүйесі. Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы. Жарықша шамдары. Қосылыссыз тонометр. Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтольмологиялық эхоскан. Оптикалық когеренттық томограф. Донорлық материалды жеткізу шарты. Ультрадыбыстық биомикроскоп. Авторефрактометр. Патогистология зертхана құрылымында және трансплантациялау үшін донорлық тіндерді дайындаудың болуы.

19.11
Стапедэктомия с заменой стремени
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам отохирургии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Операционный микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Протезы слуховых косточек. Бормашина.
170.
19.21
Ревизия стапедэктомии с заменой стремени
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам отохирургии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Операционный микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Протезы слуховых косточек. Бормашина.
171.
20.95
Имплантация электромагнитного слухового аппарата**
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам отохирургии и кохлеарной имплантации.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" с наличием повышения квалификации по настройке кохлеарного импланта.
Микроскоп. Тимпанальный хирургический набор. Кохлеарный имплант.
Бормашина. Ноутбук с программой для подключения и настройки кохлеарного импланта.
172.
30.0902
Эндоскопическая микроларингохирургия гортани
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Оториноларингология" (сурдология) (взрослая, детская)" и(или) "Онкология", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микроларингохирургии не менее 108 часов.
Микроскоп. Эндоскопическая стойка. Опорный ларингоскоп. Аппарат высокочастотной вентиляции легких. Инструменты для эндоларингеальных операций. Хирургический лазер или аппарат холодно-плазменной коагуляции.
173.
11.62
Другие виды послойной кератопластики
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)" стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, кератопластика и/или "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Патология роговицы" и/или "Рефракционная хирургия".
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Патологическая анатомия (взрослая, детская)".
Операционный микроскоп в комплекте. Офтальмологическая микрохирургическая система или офтальмологическая хирургическая система. Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз. Щелевая лампа. Бесконтактный тонометр. Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан. Оптический когерентный томограф переднего отрезка. Трепаны. Договор на поставку донорского материала. Ультразвуковой биомикроскоп. Авторефрактометр. Наличие в структуре лаборатории патогистологии и подготовки донорских тканей для трансплантации.

174.
11.64
Тесік кератопластиканың басқа түрлері
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы,
көз микрохирургиясы және кератопластика және\немесе "офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "көздің қасаң қабығының патологиясы" және/немесе "Рефракциялық хирургия" тақырыбы бойынша мамандандырудан өту туралы сертификаттың болуы. Штатта "патологиялық анатомия (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы.
Жинақтағы операциялық микроскопы. Офтальмологиялық микрохирургия жүйесі немесе офтальмологиялық хирургия жүйесі. Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы. Жарықша шамдары немесе Биомикроскоп. Қосылыссыз тонометр. Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан. Оптикалық когеренттық томограф. Донорлық материалды жеткізу шарты. Ультрадыбыстық биомикроскоп. Авторефрактометр. Патогистология зертхана құрылымында және трансплантациялау үшін донорлық тіндерді дайындаудың болуы.

174.
11.64
Другие виды сквозной кератопластики
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)" стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, кератопластика и/или "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Патология роговицы" и/или "Рефракционная хирургия".
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Патологическая анатомия (взрослая, детская)".
Операционный микроскоп в комплекте. Офтальмологическая микрохирургическая система или офтальмологическая хирургическая система. Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз. Щелевая лампа. Бесконтактный тонометр. Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан. Оптический когерентный томограф переднего отрезка. Трепаны. Договор на поставку донорского материала. Ультразвуковой биомикроскоп. Авторефрактометр. Наличие в структуре лаборатории патогистологии и подготовки донорских тканей для трансплантации.

175.
12.5901
Цистостатик экспозициясы және дренажды импланттау арқылы жасалған трабекулэктомия
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің,
көз микрохирургиясы, "Глаукома", Көз органының тамырлы патологиясы" және/немесе "Офтальмологияның инновационды технологиялары" тақырыптарында біліктілігін арттырудың болуы.
Жинақтағы операциялық микроскопы.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамдары немесе Биомикроскоп.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан. Оптикалық когеренттік томографы. Офтальмоскоп. Автоматтандырылған периметрі немесе компьютерлік периметр.
Фундус-камера. Visante oct 1000 оптикалық когеренттік томографы.
HRT II–мүйіз жиектемелі модулі бар ретинотомограф аппараты
176.
13.7301
Интраокулярлық линзаның трансклералық фиксациясы және қаптамалық қаптың пластикасы арқылы сублюксацияланған көз жанарының факоэмульсификациясы
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 8 жыл жұмыс өтілінің болуы, көз микрохирургиясы, "катаракта факоэмульсификациясы", "Витреоритиналдық хирургия" мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Жинақтағы операциялық микроскопы және операциялық микроскопы. Жинақтамада 2 даналы құрал- жабдықтар жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі немесе жинақтамада 1 даналы жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі. Белгілердің автоматтандырылған проекторы, сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы. Жарықша шамдары Ультрадыбыстық биомикроскоп. Қосылыссыз тонометр. Авторефрактокератометр. Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан. Итраокулярлық линзаны есептеу үшін арналған аппарат.
177.
14.24
Көз торын лазерлік фотокоагуляциялау жолымен хореоретиналдық зақымды деструкциялау
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 7 жыл жұмыс өтілінің болуы,
көз микрохирургиясы және "Офтальмологиядағы жаңа лазерлік технологиялар" және/немесе "Көру органының ауруларын емдеудің лазерлік интраокулярлық әдістері" және/немесе "Уақыты жетпей туған нәрестелердің ретинопатиясы" және/немесе "Даму аномалиясы және көз торы патологиясы, "Лазерлік және витреоретиналдық хирургия" және/немесе мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Офтальмологиялық лазерлік аппарат тіреуі бар офтальмологиялық дулыға. Маңдайға тағатын офтальмоскоп. Саңылаулы портативтік шам Бинокулярлық офтальмоскоп Офтальмологиялық ультрадыбыстық сканер.

175.
12.5901
Трабекулэктомия с экспозицией цитостатиком и имплантацией дренажа
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)" стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, "Глаукома", "Сосудистая патология органа зрения" и/или "Инновационные технологии в офтальмологии".
Операционный микроскоп комплекте. Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз. Авторефрактометр Щелевая лампа. Ультразвуковой биомикроскоп, бесконтактный тонометр. Ультразвуковой сканер и/или офтальмологический эхоскан. Оптический когерентный томограф.
Офтальмоскоп. Периметр автоматический или периметр компьютерный. Оптический когерентный томограф переднего отрезка или аппарат ретинотомограф с роговичным модулем.
176.
13.7301
Факоэмульсификация сублюксированного хрусталика с трансклеральной фиксацией ИОЛ с пластикой капсульного мешка
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 8 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, "Факоэмульсификация катаракты", "Витреоретинальная хирургия".
Операционный микроскоп в комплекте. Микрохирургическая офтальмологическая система в комплекте с принадлежностями, набором инструментов.
Автоматический проектор знаков, набор пробных очковых линз. Щелевая лампа.
Ультразвуковой биомикроскоп, бесконтактный тонометр. Авторефрактокератометр. Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан. Аппарат для расчета интраокулярной линзы.
177.
14.24
Деструкция хориоретинального повреждения путем лазерной фотокоагуляции сетчатки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 7 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, "Новейшие лазерные технологии в офтальмологии" и/или "Лазерные интраокулярные методы лечения заболеваний органа зрения", "Ретинопатия недоношенных" и/или "Аномалия развития и патологии сетчатки. Лазерная и витреоретинальная хирургия".
Офтальмологический лазерный аппарат. Офтальмоскоп - шлем с приставкой. Налобный бинокулярный офтальмоскоп или ретинальная камера.
Щелевая лампа портативная. Ультразвуковой сканер.

178.
14.41
Имплантантаудың көмегімен аққабықты бекіту
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің, көз микрохирургиясы және "Склеропластика" және/немесе "Көру органдарының зақымдануы және қайта құрылымдау хирургиясы" және/немесе "Көру органының жарақаттары" мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Жиынтықта операциялық микроскоп. Маңдай бинокулярлық офтальмоскопі.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы және сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамы.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан.
Офтальмоскоп.
Компьютерлік периметр. Фундускамера. Патогистология зертханасы құрылымында және трансплантациялауға донорлық тіндерді дайындау және склеральды импланттарды жеткізуге шарттың болуы.

178.
14.41
Скрепление склеры с помощью имплантата
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, "Повреждения органа зрения и реконструктивная хирургия" и/или "Травмы органа зрения".
Операционный микроскоп в комплекте. Налобный бинокулярный офтальмоскоп. Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз. Щелевая лампа. Бесконтактный тонометр. Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан. Офтальмоскоп. Периметр компьютерный. Фундускамера.
Наличие в структуре лаборатории патогистологии и подготовки донорских тканей для трансплантации или договор на поставку склеральных имплантов.

179.
14.74
Артқы қол жеткізу арқылы механикалық витреоэктомияның басқа түрлері
Штатта "Офтальмология (балалар, ересектер)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 10 жыл жұмыс өтілінің болуы, көз микрохирургиясы және "Витреоретиналдық хирургия" және/немесе "Көру органдарының жарақаты және қайта құрылымдау хирургиясы" мәселелері бойынша біліктілігін арттырудың болуы.
Жинақтағы операциялық микроскоп. Жинақтамада құрал-жабдықтар жинағы бар микрохирургиялық офтальмологиялық жүйесі. Маңдай бинокулярлық офтальмоскопі.
Белгілердің автоматтандырылған проекторы және сынамалы көзілдірік линзаларының жинағы.
Жарықша шамы.
Қосылыссыз тонометр.
Ультрадыбыстық сканер және/немесе офтальмологиялық эхоскан. Офтальмоскоп. Компьютерлік периметр. Авторефрактометр.

179.
14.74
Другие виды механической витреоэктомии через задний доступ
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Офтальмология (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 10 лет, повышение квалификации по вопросам микрохирургии глаза, "Витреоретинальная хирургия", "Повреждения органа зрения и реконструктивная хирургия" и/или "Травмы органа зрения".
Операционный микроскоп в комплекте. Микрохирургическая офтальмологическая система в комплекте с принадлежностями набором инструментов.
Налобный бинокулярный офтальмоскоп. Автоматический проектор знаков и набор пробных очковых линз. Щелевая лампа. Бесконтактный тонометр. Ультразвуковой сканер или офтальмологический эхоскан. Офтальмоскоп. Периметр компьютерный. Авторефрактометр.

180.
92.231
Конформдық сәулелік терапия
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелері мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика және/немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат маманданудан өту. Сызықтық үдеткіштерге техникалық қызмет көрсету бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар (сызықтық үдеткіштерге қызмет көрсету жөніндегі инженер), кемінде 2 жыл жұмыс өтілінің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Визуализация жүйесімен мультилифтті коллиматормен төмен энергетикалық сызықтық үдеткіш. Рентгенді стимулятор, 64 срезді мультиспиралды жалпақ декомен КТ, жоспарлаудың дозиметрлік жүйесі, ақпараттық-басқару жүйесі, бейімделудің иммобилизирлеуші жиынтығы, ваккумдық матрастарға арналған сорғы, ваккумдық матрастар, басқа және мойынға арналған термо\апластикалық бетперделер, термопластикалық бетперделерге арналған су ванналары, дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.
181.
99.101
Церебральды артериялары мен синустардың тамырішілік тромболизисі
Штатта "Нейрохирургия" және/немесе "Ангиохирургия" (рентгенохирургия, интервенциялық хирургия) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, эндоваскулярлы нейрохирургия тақырыптары бойынша кемінде 432 сағат біліктілігін арттырудың болуы .
Дуплексті сканер. Ангиографпен рентген-операциялық бөлім. Гемодинамиканың Интраоперациялық мониторингы және ӨЖЖ
182.
99.2902
Лангерганс жасушаларынан гистицитоздың жоғары мөлшердегі химиотерапиясы (LCH-III)
Штатта "гематология (ересектер)" және/немесе "онкология мен гематология (балалар)"мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандық бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген технология бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар болуы тиіс. Палаталар инфузаматалармен (1 орынға кемінде 2), 2 ӨЖЛ, пациент мониторлармен, газдармен өткізілген консолилермен жарақтандырылуы тиіс. Емшара бөлмесі цитостатикаларды араластыру үшін ламинарлы шкафтармен жарақтандырылуы тиіс. Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді(шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс

180.
92.231
Конформная лучевая терапия
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия" (радиология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием прошедшего специализацию по дозиметрии и планирований лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим техническим образованием прошедшего специализацию по техническому обслуживанию линейных ускорителей (инженер по обслуживанию линейных ускорителей), стаж работы не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Низкоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором и/или высокоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором с системой визуализацией. Рентгеновский симулятор, 64 - срезный мультиспиральный КТ с плоской декой, дозиметрическая система планирования, информационно-управляющая система, набор иммобилизирующих приспособлении, насос для вакуумных матрасов, вакуумный матрац, термопластические маски для головы, головы - шеи и туловища, водяные ванны для термопластических масок, стандартный набор дозиметрического оборудования.
181.
99.101
Внутрисосудистый тромболизис церебральных артерий и синусов
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Нейрохирургия" и/или "Ангиохирургия) (рентгенохирургия, интервенционная хирургия)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам эндоваскулярной нейрохирургии не менее 432 часов.
Дуплексный сканер. Рентген-операционная с ангиографом, Интраоперационный мониторинг гемодинамики и ИВЛ.
182.
99.2902
Высокодозная химиотерапия гистиоцитоза из клеток Лангерганса (LCH-III)
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 3 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по заявляемой технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат, оборудованных гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. В организации необходима лицензия по специальности "анестезиология реаниматология" или договор на услуги организации, имеющей данную лицензию и предоставляющие услуги на территории медицинской организации, претендующей на ВТМУ

183.
99.2903
Қан өндіру жүйесі ауруларының жоғары мөлшердегі химиотерапиясы
Штатта "гематология (ересектер)" және/немесе "Онкология мен гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; гематологиялық бөлімше құрамында жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар болуы тиіс. (1 төсекке кемінде2., ЖӨВ – кемінде2 цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс.
184.
80.865
Гемофилия кезінде зақымданған буынды басқа жолмен жергілікті кесу немесе зақымдау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген. ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш. Жалпыхирургиялық операциялық жиынтық. Үлкен травматологиялық жиынтық.
185.
81.515
Гемофилия кезінде жамбас сүйегін толығымен ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, көрсетілген. ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жылға кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш, реанимация Электрондық-оптикалық түрлендірушінің немесе қозғалмалы операциялық рентген-аппаратының болуы. Күштеп алу құралдары (ара, ример). Эндопртездің әрбір моделіне мамандандырылған хирургиялық құрылғылар. Рентген-негативті әмбебап операциялық үстелі

183.
99.2903
Высокодозная химиотерапия заболеваний кроветворной системы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 5 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по заявляемой технологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие одно – двух местных палат, оборудованных гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха. В организации необходима лицензия по специальности "анестезиология реаниматология" или договор на услуги организации, имеющей данную лицензию и предоставляющие услуги на территории медицинской организации, претендующей на ВТМУ
184.
80.865
Прочее местное иссечение деструкции и повреждения сустава при гемофилии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Наличие консультанта гематолога.
Стаж работы по специальности не менее 5 лет. Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Общехирургический операционный набор.
Большой травматологический набор.
Возможность оказания лабораторного мониторинга факторов свертывания крови и ингибиторов к ним
185.
81.515
Полная замена бедренной кости при гемофилии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Наличие консультанта гематолога.
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Общехирургический операционный набор. Большой травматологический набор. Возможность оказания лабораторного мониторинга факторов свертывания крови и ингибиторов к ним.

186.
81.545
Гемофилия кезінде тізені толығымен ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, көрсетілген ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш, реанимация Электрондық-оптикалық түрлендірушінің немесе қозғалмалы операциялық рентген-аппаратының болуы. Күштеп алу құралдары (кесу арасы, ример). Эндопртездің әрбір моделіне мамандандырылған хирургиялық құрылғылар. Рентген-негативті әмбебап операциялық үстелі

186.
81.545
Полная замена колена при гемофилии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Наличие консультанта гематолога.
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Общехирургический операционный набор. Большой травматологический набор.
Возможность оказания лабораторного мониторинга факторов свертывания крови и ингибиторов к ним.

187.
83.755
Гемофилия кезінде сіңірлерді транспланттау және орнын ауыстыру
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, көрсетілген ЖТМҚ түрі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қан ұю факторларын анықтау функциясымен гемостазды талдауыш. Жалпыхирургиялық операциялық жиынтық. Сіңірлерге операциялар жасауға арналған жиынтық.

187.
83.755
Перемещение или трансплантация сухожилия при гемофилии
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)". Наличие консультанта гематолога.
Стаж работы по специальности не менее 5 лет.
Повышение квалификации по заявленной специальности в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Общехирургический операционный набор.
Большой травматологический набор.
Возможность оказания лабораторного мониторинга факторов свертывания крови и ингибиторов к ним.

188.
41.00
Анықталмаған сүйек кемігін транспланттау
Штатта "гематология (ересектер)" және/немесе "онкология мен гематология (балалар)"мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшердегі химиотерапия және сүйек кемігін транспланттау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орындық болуы тиіс; жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар болуы тиіс. (1 төсекке кемінде 2, ЖВВ – кемінде2 цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен.
Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.

188.
41.00
Трансплантантация костного мозга, неуточненная
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология (взрослая)" и/или
"Онкология и гематология детская", стаж работы по специальности не менее 5 лет,
свидетельство о повышении квалификации
по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с отдельным круглосуточным постом. Палаты должны быть оснащены инфузоматами (минимум 2 на 1 койку), минимум 2 ИВЛ, монитор пациента, консоли с подведенными газами.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологические, микробиологические исследования (возможно на договорной основе) Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно на договорной основе).

189.
50.59
Бауырдың басқада трансплантациясы
Штатта "Кардиохирургия" және "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,
Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
190.
55.6
Бүйректі транспланттау
Штатта "Кардиохирургия" және "Транспанталогия" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат көлемінде көрсетілген мамандық бойынша біліктілігін арттырудың болуы
Гемодиализ бен гемодиафильтрацияға арналған аппарат – кемінде 2,
доплерлік ультрадыбыстық аппарат – кемінде 2,
Компьютерлік томограф – 1,
Ангиограф – 1 , операциялық коагулятор – кемінде 2,
Аспирациялық сорғыш – 2, Дәрілік заттардың дозаторы – 4, Электрокардиограф – 1,
Өкпені жасанды желдету аппараты – 2, Бинокулярлық лупалар – 2,
Микрохирургиялық аспаптар жиынтығы – 2,
Қан тамырлық аспаптар жиынтығы – 2, С – доғалы рентгенологиялық аппарат – 1, Гармониялық ультраздыбыстық скальпель – 2,
эндобейнехирургиялық лапароскопиялық тірек – 1,
Хирургиялық аспаптар жиынтығы (жарақатты кеңейткіш) – 2,
Пациентті бақылау мониторы – 2,
Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
191.
41.01
Сүйек кемігінің мезенхималдық дің жасушаларының трансплантациясы
Штатта "Гематология (ересектер)" және/немесе "онкология және гематология (балалар)" және/немесе "Жалпы хирургия" (трансплантология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жасушалық терапия және/немесе жасушалық трансплантациялау және/немесе жасушалық технологиялар мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс, жеке тәулік бойы жұмыс істейтін пост бар болуы тиіс, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс (шарт негізінде болуы мүмкін)

189.
50.59
Другая трансплантация печени
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Общая хирургия" и "Трансплантология", стаж работы по специальности "Общая хирургия" не менее 10 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, рентгенологический аппарат С-дуга -1, гармонический ультразвуковой скальпель -2,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,
весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1
190.
55.6
Трансплантация почки
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Трансплантология", стаж работы по специальности "Трансплантология" не менее 5 лет, повышение квалификации по "Трансплантации органов" в объеме не менее 108 часов за последние 5 лет.
Аппарат для гемодиализа и гемодиафильтрации - не менее 2,
аппарат ультразвуковой с доплером –- не менее 2,
компьютерный томограф – 1,
ангиограф -1, коагулятор операционный - не менее 2,
отсос аспирационный -2, дозатор лекарственных средств -4, электрокардиограф -1,
аппарат искусственной вентиляции легких -2, бинокулярные лупы -2,
набор инструментов микрохирургический – 2,
набор инструментов сосудистый -2, гармонический ультразвуковой скальпель -1,
стойка эндовидеохирургическая лапароскопическая -1,
набор хирургического инструментария (ранорасширитель) – 2,
монитор для наблюдения за пациентом -2,
весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови
анализатор кислотно-щелочного состояния – 1
191.
41.01
Аллогенная трансплантация костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология" (взрослая) и/или "Онкология" и гематология (детская), стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом.
Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологически, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке и биотехнологии стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора биоматериала (сепаратор клеток и/или мехинический способ биотехнологии клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища и ламинарными шкафами (возможно на договорной основе).

192.
41.08
Сүйек кемігінің гемопоэздік дің жасушаларын транспланттау
Штатта "гематология (ересектер)" және/немесе "онкология және гематология (балалар)" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі химитерапиясы және сүйек кемігі транспланттау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Палаталар гепа – сүзгілермен немесе өзге ауаның ламинарлық ағынын айдаушы құрылғылармен жабдықталған болуы тиіс; палаталар бір орынды, тәуліктік постпен болуы тиіс. Палаталар инфузоматымен (1 төсек-орынға 2), 2 ӨЖЖ, пациент мониторымен, газдармен өткізілген консолилермен жарақтандырылу тиіс. Емшара бөлмесі цитостатиктерді араластыру үшін арналған ламинарлық шкафпен жабдықталуы тиіс.Зертханада цитологиялық, цитогенетикалық, иммунофенотиптік, иммундық-гистиохимиялық, молекулярлық – генетикалық, гемостазиологиялық, микробиологиялық зерттеуді, HLA типтеуді (шарт негізінде болуы мүмкін) жүргізу мүмкіндігі болуы тиіс. Дің жасушаларын дайындау зертханасы ағынды цитофлуориметрмен жабдықталған жасушаларды жинауға, криоқоймаға арналған жабдықпен жарақтандырылуы тиіс.

192.
41.08
Трансплантация гемопоэтических стволовых клеток костного мозга
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Гематология" (взрослая) и/или "Онкология" и гематология (детская), стаж работы по специальности не менее 5 лет, свидетельство о повышении квалификации по вопросам трансплантации костного мозга не менее 108 часов за последние 5 лет.
Палаты должны быть оборудованы гепа–фильтрами или иными устройствами нагнетации ламинарного потока воздуха; палаты должны быть одноместные с круглосуточным постом. В организации необходима лицензия по специальности "анестезиология реаниматология" или договор на услуги организации, имеющей данную лицензию и предоставляющие услуги на территории медицинской организации, претендующей на ВТМУ, процедурная должна быть оснащена ламинарным шкафом для разведения цитостатиков. Лаборатория должна позволять выполнять цитологические, цитогенетические, иммунофенотипические, иммуногистиохимические, молекулярно–генетические, гемостазиологически, микробиологические исследования, HLA типирование (возможно на договорной основе). Лаборатория по заготовке стволовых клеток должна быть оснащена оборудованием для забора клеток (сепаратор клеток), проточным цитофлуориметром, оборудованием для криохранилища (возможно на договорной основе).

193.
86.66
Теріні аллотранспланттау
Штатта "Травматология-ортопедия (камбустология) (ересектер, балалар) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның болуы, мамандығы бойынша кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, камбустология бойынша соңғы 5 жылға кемінде 216 сағат біліктілік арттыру .
Фибробластар мәдениетінің диплоидті тері жасушаларының аллогенді суспензиясы.
194.
00.91
Трансплантациялау үшін тірі реципиентпен бір-біріне сәйкес келетін донордың ағзаларын және/немесе тіндерін алу.

193.
86.66
Аллотрансплантация кожи
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Травматология-ортопедия (взрослая, детская)", стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по камбустиологии в объеме не менее 216 часов за последние 5 лет.
Суспензия аллогенных клеток кожи – диплоидной культуры фибробластов.
194.
00.91
Забор органа и/или ткани от живого, совместимого с реципиентом донора для трансплантации.

Пациенттің дене салмағын анықтайтын таразы – 1, Донорлық ағзаны тасымалдау контейнері – 1,
Қан реинфузиясының аппараты -1, Қышқыл –сілтілік жағдайдың анализаторы – 1, Ультрадыбыстық хирургиялық аспиратор – 1
195.
92.202
Қуықасты безінің оқшауланған обырының интерстициалды сәулелік терапиясы (брахитерапия)
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, интерстициальды сәулелі терапия (брахитерапия) тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика және/немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат маманданудан өту. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойыншакемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Брахитерапвтік төмен мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық қамтамасыз ету. Брахитерапияға стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позициянирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын құрылғыларына арналған жабдық. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппараты (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Имплантаушы дәннің радиактивті сәуле шығару көздері йод-125. Брахитерапия инесі парафинирленген және парафинирленбеген. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік.. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм. Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25 мм Pb

весы для определения массы тела пациента – 1, контейнер для транспортировки донорского органа – 1,
аппарат для реинфузии крови -1, анализатор кислотно-щелочного состояния – 1, аспиратор ультразвуковой хирургический - 1
195.
92.202
Интерстициальная лучевая терапия (брахитерапия) локализованного рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия" (радиология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам интерстициальной лучевой терапии (брахитерапии) не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" и/или "Урология и андрология" (взрослая), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических низкодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон.
Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии. с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение).
Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей. Источники радиоактивного излучения -имплантируемые зерна йод-125.
Игла для брахитерапии парафинированная и не парафинированная.
Игла стабилизирующая для брахитерапии.
Баллон для брахитерапии одноразовый.
Вспомогательное оборудование:
Комплект дозиметра.
Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади.
Воротник рентгенозащитный 0,35 мм.
Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.

196.
92.201
Қуықасты безі обырының жоғары мөлшердегі брахитерапиясы
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика және/немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) жоғары білімді маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат маманданудан өтуінің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат. "Анестезиология және реаниматология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Онкология" және "Урология және андрология" (ересектер) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, кемінде 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Брахитерапвтік жоғары мөлшерлі жүйелерге арналған бағдарламалық қамтамасыз ету. Брахитерапияға стабилизатор, бекіту құрылғысымен степпер, ультра дыбыс датчигі, позициянирлеу жүйесін, шаблонды қосып алатын құрылғыларына арналған жабдық. Құрылғылармен ультрадыбыстық аппараты (брахитерапияға арналған бағдарламалық қамту, бижоспарлы трансректальды датчигімен және суретке координатты торды салу болу тиіс). Операциялық бөлме стерильді қорғалу керек, операциялық стол алмалы құрылғы жиынтықтармен болу тиіс. Брахитерапия инесі диаметрі 18 Ch болу керек.. Брахитерапияға арналған баллон бір реттік. Брахитерапияға арналған аппарат 192 ирридия көзімен. Қосымша жабдықтар: дизиметр жиынтығы. Халат. Рентген қорғаушы жабық, қорғасынды эквиваленті 0,5 мм Pb алдынан және 0,25 мм Pb артынан. Рентген қорғаушы жағасы 0,35 мм. Рентген қорғаушы бас киімі 0,35 мм Pb, рентген қорғаушы қолғап 0,25 мм
197.
92.241
Әртүрлі жердегі ісіктер кезіндегі қарқынды –модульденген сәулелік терапиясы
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика және/немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның болуы, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат маманданудан өтуінің болуы. Сызықтық үдеткіштерге қызмет көрсету тақырыптары бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар маманның (сызықтық үдеткіштерді қызмет көрсету жөніндегі инженер), кемінде 2 жыл жұмыс өтілінің болуы. Сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Визуализация жүйесімен мультилифтті коллиматормен төмен энергетикалық сызықтық үдеткіш. Рентгенді стимулятор, 64 срезді мультиспиралды компьютерлі томограф жалпақ декомен, жоспарлаудың дозиметрлік жүйесі, ақпараттық-басқару жүйесі, бейімделудің иммобилизирлеуші жиынтығы, ваккумдық матрастарға арналған сорғы, ваккумдық матрастар, бас-мойынға және денеге арналған термопластикалық бетперделер, термопластикалық бетперделерге арналған су ванналары, дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.

196.
92.201
Высокодозная брахитерапия рака предстательной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия" (радиология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам высокодозной брахитерапии не менее 108 часов. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения. Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Анестезиология и реаниматология" (взрослая), стаж работы не менее 3 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" и/или "Урология и андрология" (взрослая), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам контактной лучевой терапии не менее 108 часов.
Программное обеспечение для брахитерапевтических высокодозных систем. Оборудование для брахитерапии с принадлежностями, включающее стабилизатор, степпер с устройством крепления датчика ультразвука, систему позиционирования, шаблон.
Ультразвуковой аппарат с принадлежностями (должен иметь программное обеспечение для брахитерапии с биплановым трансректальным датчиком и режимом наложения координатной сетки на изображение).
Операционная комната стерильная, операционный стол с комплектом съемных принадлежностей.
Игла для брахитерапии диаметром 18 Ch.
Игла стабилизирующая для брахитерапии.
Баллон для брахитерапии одноразовый. Аппарат для брахитерапии с источником ирридий - 192
Вспомогательное оборудование:
Комплект дозиметра.
Халат рентгенозащитный закрытый, свинцовый эквивалент 0,5 мм Pb спереди и 0,25 мм Pb сзади.
Воротник рентгенозащитный 0,35 мм.
Шапочка рентгенозащитная 0,35 мм Pb рентгенозащитные перчатки 0,25 мм Pb.
197.
92.241
Интенсивно-модулированная лучевая терапия опухолей различных локализаций
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия" (радиология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по техническому обслуживанию линейных ускорителей (инженер по обслуживанию линейных ускорителей), стаж работы не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения
Низкоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором и/или высокоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором с системой визуализацией. Рентгеновский симулятор, 64 срезный мультиспиральный компьютерный томограф с плоской декой, дозиметрическая система планирования, информационно-управляющая система, набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакумных матрасов, вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища, водяные ванны для термопластических масок, стандартный набор дозиметрического оборудования.

198.
92.246
Бөлек жердегі ісіктер кезіндегі бейнелеумен басқарылатын сәулелік терапиясы
Штатта "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, жоғары мөлшерлі брахитерапия мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 216 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика және/немесе дозиметрия немесе сәулелі терапияны жоспарлау бойынша (медициналық физик) маманданудан өткен жоғары білімді маманның болуы, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, сәулелі терапияның жоғары технологиялық әдістемелерін жоспарлау тақырыптары бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат маманданудан өтуінің болуы. Сызықтық үдеткіштерге қызмет көрсету мәселелері бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар маманның, (сызықтық үдеткіштерді қызмет көрсету жөніндегі инженер), кемінде 2 жыл жұмыс өтілінің болуы. Иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Визуализация жүйесімен мультилифтті коллиматормен төмен энергетикалық сызықтық үдеткіш. Рентгенді стимулятор, 64 срезді мультиспиралды жалпақ декомен компьютерлік томограф, жоспарлаудың дозиметрлік жүйесі, ақпараттық-басқару жүйесі, бейімделудің иммобилизирлеуші жиынтығы, ваккумдық матрастарға арналған сорғы, ваккумдық матрастар, бас-мойынға және денеге арналған термо\апластикалық бетперделер, термопластикалық бетперделерге арналған су ванналары, дозиметриялық жабдықтың стандартты жиынтығы.
199.
92.291
Қалқанша безі ауруының радио-йод терапиясы
Штатта "Онкология" және/немесе "Эндокринология" және/немесе "Сәулелі терапия" (радиология) мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің, ядролық медицина мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. Физика бойынша немесе дозиметрия, радиционды қауіпсіздік, ядролық физика бойынша маманданудан өткен жоғары техникалық білімі бар медициналық физик маманы. Радиохимиядан маманданудан өткен химия бойынша жоғары білімді инженер-радиохимик маманы, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. "Медбикелік іс" мамандығы бойынша сертификаты бар, орта медициналық білімі бар, ядролық медицина бойынша (радионуклидті терапия) маманданудан өткен, кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Иондаушы сәуле шығару көздерімен жұмысқа рұқсат.
Компьютерлік томографпен бірлескен бірфотонды эмисионды компьютерлік томография. Сұйық радиоактивті қалдықтарды жинау және сақтау жүйесі. Радиофармпрепаратты жинақтауға арналған жиынтық. Дозиметрлік жабдықтың стандартты жиынтығы.

198.
92.246
Лучевая терапия, управляемая по изображениям для опухолей отдельных локализаций
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Лучевая терапия" (радиология), стаж работы по специальности не менее 5 лет, повышение квалификации по вопросам высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 216 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим образованием по физике и/или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии и планированию лучевой терапии (медицинский физик), стаж работы по специальности не менее 5 лет, наличие специализации по вопросам планирования высокотехнологичных методик лучевой терапии не менее 108 часов за последние 5 лет. Наличие специалиста с высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по техническому обслуживанию линейных ускорителей (инженер по обслуживанию линейных ускорителей), стаж работы не менее 2 лет. Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Низкоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором и/или высокоэнергетический линейный ускоритель с мультилифтным коллиматором с системой визуализацией. Рентгеновский симулятор, 64 срезный мультиспиральный компьютерный томограф с плоской декой, дозиметрическая система планирования, информационно-управляющая система, набор иммобилизирующих приспособлений, насос для вакумных матрасов, вакумный матрас, термопластические маски для головы, головы-шеи и туловища, водяные ванны для термопластических масок, стандартный набор дозиметрического оборудования.
199.
92.291
Радио-йод терапия заболеваний щитовидной железы
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Онкология" и/или "Эндокринология" и/или "Лучевая терапия" (радиология) стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам ядерной медицины, не менее 108 часов за последние 5 лет.
Медицинский физик – специалист с высшим образованием по физике или высшим техническим образованием, прошедшего специализацию по дозиметрии, радиационной безопасности, ядерной физике, с опытом работы не менее 3 лет.
Инженер-радиохимик – специалист с высшим образованием по химии, прошедшего специализацию по радиохимии, с опытом работы не менее 3 лет.
Наличие специалиста со средним медицинским
образованием имеющий сертификат специльности "Сестринское дело", прошедшего специализацию по ядерной медицине (радионуклидной терапии), с опытом работы не менее 3 лет.
Допуск к работе с источниками ионизирующего излучения.
Однофотонный эмисионный компьютерный томограф совмещенный с компьютерным томографом.
Система сбора и хранения жидких радиоактивных отходов.
Набор для фасовки радиофармпрепарата
Стандартный набор дозиметрического оборудования.

200.
69.921
Классикалық экстракорпоральдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 5 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, андрология мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.

200.
69.921*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет.

Жоғары медициналық және/немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қорғаудың 2 классты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивирлеуге арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
201.
69.922
Классикалық экстракорпоральды ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселелері бойынша соңғы 3 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша кемінде 3 жыл жұмыс өтілінің, андрология мәселелері бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.

Наличие специалиста с высшим медицинским и/или биологическим образованием, повышение квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
201.
69.922*
Классическое экстракорпоральное оплодотворение, короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет.

Жоғары медициналық және/немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қорғаудың 2 классты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивирлеуге арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
202.
69.923
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасалған экстракорпоралдық ұрықтандыру, ұзын хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, жұмыс өтілі кемінде 3 жыл, андрология мәселесі бойынша соңғы 5 жыл ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.

Наличие специалиста с высшим медицинским и/или биологическим образованием, повышение квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
202.
69.923*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), длинный протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет.

Жоғары медициналық және/немесе биологиялық білімі бар маманның болуы, эмбриология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қорғаудың 2 классты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивирлеуге арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
203.
69.924
АЖСИИ (аналық жасушаға сперматозоидты интрацитоплазмалық инъекциялау) жасалған экстракорпоралдық ұрықтандыру, қысқа хаттама
Штатта "Акушерлік және гинекология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы. Репродуктология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы. "Урология және андрология" мамандығы бойынша сертификаты бар маманның, мамандығы бойынша 3 жыл жұмыс өтілінің болуы, андрология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.

Наличие специалиста с высшим медицинским и/или биологическим образованием, повышение квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
203.
69.924*
Экстракорпоральное оплодотворение с проведением ИКСИ (интрацитоплазматическая инъекция сперматозоида в яйцеклетку), короткий протокол
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Акушерство и гинекология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам репродуктологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Наличие в штате специалиста, имеющего сертификат по специальности "Урология и андрология", стаж работы по специальности не менее 3 лет, повышение квалификации по вопросам андрологии не менее 108 часов за последние 5 лет.

Жоғары медициналық және/немесе биологиялық білімі бар маманның, эмбриология мәселесі бойынша соңғы 5 жылдың ішінде кемінде 108 сағат біліктілігін арттырудың болуы.
Қорғаудың 2 классты ламинарлы шкафы. Зертханалық центрифуга. Дьюара тамыр. УДЗ арналған аппараты. Эмбрионды культивирлеуге арналған инкубатор. Хетчинг үшін лазерлік жүйемен зертханалық зерттеулерге арналған медициналық инвертирленген микроскоп. Медициналық зертханалық микроскоп. Стероскопиялық микроскоп.
* - ТМККК шеңберінде жасанды ұрықтандыру қызметін көрсететін медициналық ұйымдарға қойылатын қосымша сипаттамалар:
1. медициналық ұйымның жасанды ұрықтандыру саласындағы жұмыс ұзақтығы кемінде 3 жыл болуы тиіс;
2. жасанды ұрықтандырудың емдік циклдарының саны жылына кемінде 200 цикл болуы тиіс;
3. эмбриондарды алып жүруге жүкті болуы жиілігі – кемінде 30%;
4. алып жүру сандарындағы бала туу жиілігі – кемінде 22%.
** кохлеарлық операцияға дейінгі және кейінгі міндетті оңалту жүргізу.
Жоғары технологиялы
медициналық
көрсетілетін қызметтерді
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
нысан
Құжаттарды қабылдау туралы қолхат
20__ жылғы № ___"___ "_____________ _____________________________________________
(орналасқан жері)
________________________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды қабылдаушы денсаулық сақтау ұйымының атауы және мекенжайы) ____________________________________________________________________,
(өтінімдерді тіркеу журналында №____ тіркелген денсаулық сақтау ұйымының атауын және оның өкілінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) көрсету) ___ парақта тігілген, нөмірленген түрдегі ЖТМҚ ұсынуға рұқсат беруге өтінімді алдым.
Осы қолхат екі данада, әр тарапқа біреуден жасалды.
Құжаттарды қабылдауға жауапты адам:
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қолхатты алдым:
Денсаулық сақтау ұйымының өкілі:
_____________________________________________/__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Жоғары технологиялы
медициналық көрсетілетін
қызметтерді ұсыну
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
20__ жылғы № ___"___ "_____________ _____________________________________________
(орналасқан жері)
________________________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды қабылдаушы денсаулық сақтау ұйымның атауы және мекенжайы)

Наличие специалиста с высшим медицинским и/или биологическим образованием, повышение квалификации по специальности по эмбриологии не менее 108 часов за последние 5 лет.
Шкаф ламинарный 2-го класса защиты. Центрифуга лабораторная. Сосуд Дьюара. Аппарат для УЗИ. Инкубатор для культивирования эмбрионов. Микроскоп медицинский инвертированный для лабораторных исследований с лазерной системой для хетчинга. Медицинский лабораторный микроскоп. Стереоскопический микроскоп.
* дополнительные описания к медицинским организациям, оказывающие услуги искусственного оплодотворения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи:
1. продолжительность работы медицинской организации в области искусственного оплодотворения не менее трех лет;
2. количество лечебных циклов искусственного оплодотворения не менее 200 циклов в год;
3. частота наступления беременности на перенос эмбрионов – не менее 30 %;
4. частота рождения детей на число переносов - не менее 22 %.
** проведение до - и послекохлеарной реабилитации.
Приложение 4
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
Форма
Расписка о приеме документов
_________________________________                  № ___"___ "_____________ 20__ года
(местонахождение)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица за прием документов,
наименование организации, принимающей заявку и прилагаемые к ней документы и адрес)
Получил(-а) заявку на допуск к предоставлению ВТМУ с прилагаемыми документами
на ____ страницах в прошитом, пронумерованном виде от
_______________________________________________________________________________,
(указать наименование организации здравоохранения и фамилия, имя, отчество (при его
наличии) его представителя) которая зарегистрирована за №____ в журнале регистрации
заявок)
Настоящая расписка составлена в двух экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ответственное лицо за прием документов:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Расписку получил:
Представитель организации
здравоохранения:______________________/__________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Приложение 5
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
Форма
Расписка об отказе в приеме документов
__________________________                        № ___ "___ "_________ 20__ года
(местонахождение)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
ответственного лица за прием документов, наименование организации, принимающей заявку
и прилагаемые к ней документы и адрес) отказывает в приеме заявки на допуск к
предоставлению ВТМУ и документы, прилагаемые к ней, в ввиду:

1) Сіздің Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларымен көзделген тізбеге сәйкес толық емес құжаттар пакетін ұсынуыңызға;
2) Сіздің Жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтерді ұсыну
қағидаларымен көзделген тізбеге сәйкес қоса берілетін құжаттар пакетін тиісінше рәсімдеуіңізге ЖТМҚ ұсынуға рұқсат беруге өтінімді қабылдаудан және оған қоса берілетін құжаттардан бас тартады:
Жоқ құжаттардың атауы: __________________________________________________________
(құжаттардың тізбесін атап көрсету)
Осы қолхат екі данада, бір тарапқа бір-бірден жасалды.
Құжаттарды қабылдауға жауапты адам:
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қолхатты алдым:
Денсаулық ұйымының өкілі:
______________________________/_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Жоғары технологиялы
медициналық көрсетілетін
қызметтерді
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
нысан
____________жылға арналған ЖТМҚ көрсетуге өтінім
________________өңірі
ЖТМҚ түрі
Денсаулық сақтау ұйымының атауы
ЖТМҚ жоспарланған көлемі
Қорытынды
Ескертпе: бағанды көлемді көрсету арқылы облыстық денсаулық сақтау ұйымы толтырады

1) ненадлежащего Вами оформления прилагаемого пакета документов согласно
перечню, предусмотренному Правилами предоставления высокотехнологичных
медицинских услуг;
2) представления Вами неполного пакета документов согласно перечню,
предусмотренному Правилами предоставления высокотехнологичных медицинских услуг.
Наименование отсутствующих документов: ____________________________________
(перечислить перечень документов)
Настоящая расписка составлена в двух экземплярах, по одному для каждой стороны.
Ответственное лицо за прием документов:
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Расписку получил:
Представитель организации здравоохранения:
__________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись
Приложение 6
к Правилам предоставления
высокотехнологичных
медицинских услуг
форма
Заявка на предоставление ВТМУ на ________ год
Регион ________________
Вид ВТМУ
Наименование организации здравоохранения
Запланированный объем ВТМУ
Итого
Примечание: заполняется графа организации здравоохранения области с указанием объема