"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 4 шілдедегі № 190 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 18 тамызда № 15508 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 25.03.2021 № 84 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 10 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
12) және 14) тармақшалар алынып тасталсын;
28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"28) "осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру;";
мынадай мазмұндағы 34), 35), 36) тармақшалармен толықтырылсын:
"34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу";
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі".";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
9-тармақтың 3), 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшесінде банк шотының нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 июля 2017 года № 190. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2017 года № 15508. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 25.03.2021 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 июля 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
подпункты 12) и 14) исключить;
подпункт 28) изложить в следующей редакции:
"28) "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" согласно приложению 28 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктами 34), 35), 36) следующего содержания:
"34) "Регистрация лиц, ищущих работу" согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного" согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" согласно приложению 36 к настоящему приказу.";
в Стандарте государственной услуги "Назначение пенсионных выплат по возрасту", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
в пункте 9:
подпункты 3), 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;

4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы анықтама немесе мемлекеттік кірістер органы берген дара кәсіпкерлердің, адвокаттардың, жеке нотариустардың, жеке сот орындаушыларының және кәсіби медиаторлардың табыстары туралы анықтама (бар болса).
Ұйым (кәсіпорын) таратылған жағдайда табыс туралы мәліметтер көрсетілген архивтік анықтама ұсынылады.
"Байқоңыр" кешенінің ресейлік ұйымдарында жұмыс істеген адамдар Ресей Федерациясының валютасында төленген табыстары туралы жұмыс берушінің анықтамасын (бар болса) ұсынады;"
5) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:
еңбек кітапшасы;
еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер, әртүрлі оқулар болған кезде архив мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар;
Болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
білімі туралы құжат;
әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама).
"Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
бұрынғы кеңестiк мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерi жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшiнiң, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) жұмысқа орналасу мүмкiндiгi жоқ жерлерде тұрғанын растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады:
балалардың жеке басын куәландыратын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
орта-кәсіптік немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама);";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

4) справка о суммах дохода, выплаченных физическому лицу и осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги или документ о доходах индивидуальных предпринимателей, адвокатов, частных нотариусов, частных судебных исполнителей и профессиональных медиаторов, выданный органом государственных доходов (при наличии).
В случае ликвидации организации (предприятия) представляется архивная справка с указанием сведений о доходе.
Лицами, работавшими в российских организациях комплекса "Байконур", представляется справка работодателя о доходах, выплаченных в валюте Российской Федерации (при наличии);
5) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя:
трудовая книжка;
справки архивных учреждений или с места работы при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений;
В зависимости от наличия представляются следующие документы:
документ об образовании;
военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны;
свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния).
справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, инвалидом в возрасте до шестнадцати лет;
документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации;
документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия):
документ, удостоверяющий личность детей;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
аттестат об окончании среднего учебного заведения детей;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей;
свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
8-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қабылдау "электрондық кезек" тәртібінде, қайтыс болған зейнетақы немесе жәрдемақы алушының тұратын жері бойынша жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады;"
9-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қайтыс болуы туралы куәлік немесе басқа мемлекеттердің уәкілетті органы берген және апостиль қойып куәландырылған қайтыс болу фактісін растайтын құжат (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынады);
3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшесінде банк шотының нөмірі туралы мәліметтер";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
абзац второй пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту жительства умершего получателя пенсии или пособия, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.";
подпункты 2) и 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) свидетельство о смерти или документ, подтверждающий факт смерти, выданный уполномоченным органом других государств и заверенных апостилем (для сверки предоставляется подлиник документа);
3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта".";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
в Стандарте государственной услуги "Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
9-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшесінде банк шотының нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) көрсетілетін қызметті берушіде, Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.";
9-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелерінде банк шотының нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Назначение государственной базовой пенсионной выплаты", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 3) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 4 и 5 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя, в Государственной корпорации – 30 минут.";
в пункте 9:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:

"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелерінде банк шотының нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;";
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшелерінде банк шотының нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1, 2 және 3-қосымшалар осы бұйрыққа 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
4-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік корпорацияда қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.";
9-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) екінші деңгейдегі банктерде, тиісті банк операцияларының түрлерін реттеу және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар ұйымдарда, "Қазпочта" акционерлік қоғамының аумақтық бөлімшесінде банк шоттың нөмірі туралы немесе қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) өтініш берушінің еңбек өтілін растайтын құжаттар:
еңбек кітапшасы;
еңбек кітапшасы болмаған немесе жарамсыз болған, еңбек кітапшасында тиісті жазбалар болмаған, түзетулер, дәлсіздіктер, әртүрлі оқулар болған кезде архив мекемелерiнен немесе жұмыс орнынан анықтамалар;
бiлiмi туралы құжат;
әскери билет немесе қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің) анықтамасы;
балалардың туу туралы куәліктері (азаматтық хал актілерін жазу органдары берген туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме немесе азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама).
Болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:

"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;";
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 6, 7 и 8 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение государственных специальных пособий", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 3) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"3) максимально допустимое время обслуживания в Государственной корпорации – 30 минут.";
в пункте 9:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) сведения о номере банковского счета в банках второго уровня, организации, имеющей лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций на соответствующие виды банковских операций, территориальном подразделении акционерного общества "Казпочта" или о контрольном счете наличности учреждения уголовно-исполнительной системы;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) документы, подтверждающие трудовой стаж заявителя:
трудовая книжка;
справки архивных учреждений или с места работы, при отсутствии или негодности трудовой книжки, отсутствии соответствующих записей в трудовой книжке, наличии исправлений, неточностей, разночтений;
документ об образовании;
военный билет или справка управления (отдела) по делам обороны;
свидетельства о рождении детей (выписка из актовой записи о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния).
В зависимости от наличия представляются следующие документы:

"Жаппай саяси қуғын-сүргiндер құрбандарын ақтау туралы" 1993 жылғы 14 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес прокуратура органдары берген ақталуы туралы анықтама;
әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызілікті мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға, он алты жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
бұрынғы кеңестiк мекемелер, Қазақстан Республикасы мекемелері, халықаралық ұйым қызметкерi жұбайының (зайыбының) шетелде тұрғанын растайтын құжат;
әскери қызметшiнiң, арнаулы мемлекеттік орган қызметкері жұбайының (зайыбының) жұмысқа орналасу мүмкiндiгi жоқ жерлерде тұрғанын растайтын құжат.
Жұмыс істемейтін ананың жас балаларға күтім көрсеткенін растау үшін мына құжаттардың біреуі (болуына қарай) ұсынылады:
балалардың жеке басын растайтын құжат;
балалардың неке туралы куәлігі (азаматтық хал актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлігі немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
балалардың орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
орта-кәсіптік немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не балалардың оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
балалардың қайтыс болуы туралы куәлік (немесе азаматтық хал актілерін жазу органдары берген қайтыс болуы туралы актілік жазба немесе азаматтық хал актісін тіркеу туралы анықтама);
Қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда, қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1-қосымша осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

справка о реабилитации, выданная органами прокуратуры в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 14 апреля 1993 года "О реабилитации жертв массовых политических репрессий";
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и период ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающихся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, инвалидом в возрасте до шестнадцати лет;
документ, подтверждающий проживание за границей супруги (супруга) работника бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан, международной организации;
документ, подтверждающий проживание супруги (супруга) военнослужащего, сотрудника специального государственного органа в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства.
Для подтверждения ухода неработающей матери за малолетними детьми представляется один из следующих документов (в зависимости от их наличия):
документ, удостоверяющий личность детей;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака (при изменении фамилии) детей;
аттестат об окончании среднего учебного заведения детей;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение детей;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному местожительству детей;
свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);
В случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"ЖАО-да – Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1, 2, 3 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
2-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"МИО – размещен на интернет-ресурсе Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Прием заявления оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложения 1, 2, 3 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 10, 11, 12 и 13 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Назначение специального государственного пособия", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:

1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 13.00-ден 14.00, 14.30, 15.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00, 18.30, 19.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 13.00-ден 14.00, 14.30, 15.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00, 18.30, 19.00-ге дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы услугодателя – с 9.00 часов до 18.00, 18.30, 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00, 14.30, 15.00 часов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
в Стандарте государственной услуги "Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы услугодателя – с 9.00 часов до 18.00, 18.30, 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00, 14.30, 15.00 часов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги: с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі;";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
8-тармақтың 1) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіде – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және мынадай құжаттарды ұсынады:

2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) акима поселка, села, сельского округа;";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
Стандарт государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" изложить в новой редакции согласно приложению 18 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство).";
часть первую подпункта 1) пункта 8 изложить следующей редакции:
"1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугополучатель при обращении для оказания государственной услуги услугодателю или Государственной корпорации предоставляет заявление о присвоении статуса оралмана по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги и следующие документы:

1) өмірбаян (еркін нысанда);
2) отбасы отағасының, сондай-ақ отбасының әрбір мүшесінің мөлшері 3х4 сантиметр екі фотосуреті;
3) мемлекеттік немесе орыс тілдерінде нотариат куәландырған аудармасымен көрсетілетін қызметті алушының және онымен бірге қоныс аударған оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың (шетелдік паспорттың не азаматтығы жоқ адамның куәлігінің, кәмелетке толмаған балалардың туу туралы куәлігінің) көшірмелері;
4) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы егемендік алған сәтте Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұрғанын белгілейтін, сондай-ақ, Қазақстан Республикасынан тыс жерде туған ұлты қазақ балаларына құжаттардың көшірмелері;
5) отбасы отағасына, сондай-ақ отбасының әрбір мүшесіне жеке сәйкестендіру нөмірі берілгені туралы анықтаманың көшірмесі немесе жеке сәйкестендіру нөмірі бар екенін растайтын (бар болса) өзге де құжаттар қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатында қазақ ұлтына жататыны туралы ақпарат болмаған жағдайда, оларға көрсетілетін қызметті алушының және тұрақты тұру мақсатында тарихи отаны Қазақстан Республикасына келген, Республикасы егемендік алған кезде одан тыс жерлерде тұрақты тұрған онымен бірге көшіп келген отбасы мүшелерінің, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасы егемендік алғаннан кейін одан тыс жерлерде туған және тұрақты тұрған ұлты қазақ балаларының этникалық қазақтарға жатқызылғанын растайтын құжаттардың (аттестат, диплом, білімі туралы куәлік, еңбек кітапшасы және тағы басқалар) көшірмелері беріледі.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары (өмірбаян мен фотосуреттен басқа) көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
көрсетілетін қызметті берушіде – тіркелген күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтінішті тіркеу туралы хабарлама;
Мемлекеттік корпорацияда – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
1-қосымша осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында немесе корпоративішілік ауыстыру шеңберінде еңбек қызметін жүзеге асыру үшін жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) автобиография (в произвольной форме);
2) по две фотографии размером 3х4 сантиметра на главу семьи, а также на каждого члена семьи;
3) копии документов, удостоверяющих личность услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним (заграничного паспорта либо удостоверения лица без гражданства, свидетельства о рождении несовершеннолетних детей) с переводом нотариально заверенные на государственный либо русский язык;
4) копии документов устанавливающих действительность постоянного проживания услугополучателя за пределами Республики Казахстан на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан, а также на их детей казахской национальности, родившихся за пределами Республики Казахстан;
5) копии справок о присвоении индивидуального идентификационного номера либо иные документы подтверждающие наличие индивидуального идентификационного номера на главу семьи, а также на каждого члена семьи (при наличии).
В случае отсутствия в документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информации о принадлежности к казахской национальности, им предоставляются копии других документов, подтверждающих отнесение услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним, к числу этнических казахов, постоянно проживавших на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами (аттестат, диплом, свидетельство об образовании, трудовая книжка и так далее), а также их детей казахской национальности, родившихся и постоянно проживавших после приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, прибывших в Республику Казахстан с целью постоянного проживания на исторической родине.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов (за исключением автобиографии и фотографии) возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается:
у услугодателя – уведомление о регистрации заявления с указанием даты регистрации, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в Государственной корпорации – расписка о приеме соответствующих документов.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
в Стандарте государственной услуги "Выдача и продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы работодателям для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы, либо в рамках внутрикорпоративного перевода", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ақталған адамға куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердiң өмiрi мен денсаулығына келтiрген зиянды өтеу жөнiндегi төлемдердi капиталдандыру кезеңi аяқталғаннан кейiн Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурсында орналастырылған.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған".";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 20 және 21-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 22, 23, 24-қосымшаларға сәйкес 34, 35, 36-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Стратегиялық даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
в Стандарте государственной услуги "Выдача удостоверения реабилитированному лицу", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
в Стандарте государственной услуги "Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.";
в Стандарте государственной услуги "Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства", утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www. enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".";
приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 20 и 21 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 34, 35, 36 согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

20__ жылғы "___"__________ көрсетілетін қызметті алу күні (өтінішті және (немесе) электрондық өтінімді уәкілетті органда тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні):
20__ жылғы "___"____________.
Құжатты қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы _________________________________________________
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерге кету), анкета деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті органға он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Жалған мәліметтер мен жасанды құжаттар берген үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
16-қосымша
"Үйде күтім көрсету
жағдайында
арнаулы әлеуметтік қызмет
көрсетуге
құжаттар ресімдеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
________________________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) __________________________________________________
Туған күні "___" _________ _____ жыл
Үйінің мекенжайы _______________________________________________________________
Қысқаша анамнез (бұрын ауырған аурулары, дәрілік препараттарға, азық-түлікке төзбеушілігі және тағы басқалары туралы мәліметтер)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Медициналық тексеріп қарау (негізгі және ілеспе диагнозды, асқынудың орын алғандығы туралы көрсету)
хирург __________________________
невропатолог ____________________
психиатр ________________________
окулист _________________________
отоларинголог ________________________
дерматовенеролог _____________________
фтизиатр _____________________________
терапевт/педиатр ______________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды: ______________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы талдауы _______________________
мерзімі, нәтижесі
несептің жалпы талдауы ______________________
мерзімі, нәтижесі
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық зерттеу
______________________________________
мерзімі, нәтижесі
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық зерттеу
______________________________________
мерзімі, нәтижесі
Дәрігерлік-консультативтік комиссия төрағасының қорытындысы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(үйде қызмет көрсету жағдайында қызмет көрсету үшін медициналық қарсы көрсетілімдер бар ма)
М.О.
Медициналық ұйымның басшысы: ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
20___ жылғы "___"___________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
17-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындауға арналған өтініш
_____________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
уәкілетті органға
Өтініш
Тегі ____________________________________________________________________________
Аты ____________________________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса) __________________________________________________________
туған күні 20 ___ жылғы "___" ________________
статусы: ________________________________________________________________________
үйінің мекенжайы: _______________________________________________________________
телефоны _______________________________________________________________________
Сізден ________________________ санаты бойынша __________________________________
(төлем түрі) санаты
көрсетуді сұраймын.
Менің (отбасымның) табыстарымды (табыстарын) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің автоматтандырылған ақпарат жүйесінің деректерімен салыстырып тексеруге келісемін.
Жүгінген күн 20___ жылғы "___" _____________
________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына
28-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
шараларына қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

"___" ___________ 20____ год (дата получения услуги (7 (семь) рабочих дней со дня
регистрации заявления и (или) электронной заявки в уполномоченном органе): "___"
________ 20 ___год.
фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность и роспись принявшего
документы __________________________________________
Обо всех изменениях влекущих изменение размера выплачиваемого пособия, а
также об изменении местожительства (в том числе выезд за пределы Республики
Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить в
уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений и
поддельных документов.
Приложение 16
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Оформление
документов на оказание
специальных социальных
услуг в условиях ухода на
дому"
Форма
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
________________________________________
(наименование медицинской организации)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________
Дата рождения "___" ____________ ______ года
Домашний адрес ________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях;
непереносимости лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так далее):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза, наличия
осложнений):
хирург ______________________________
невропатолог _________________________
психиатр _____________________________
окулист ______________________________
отоларинголог ________________________
дерматовенеролог _____________________
фтизиатр _____________________________
терапевт/педиатр ______________________
заключение об эпидемиологическом окружении: ______________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови ___________________
дата, результат
общий анализ мочи ____________________
дата, результат
паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
______________________
дата, результат
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку __________
дата, результат
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для оказания услуг на дому)
М.П.
Руководитель медицинской организации:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
"___"________ 20__ года
Приложение 17
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Назначение
социальной помощи
отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Форма
Заявление для назначения социальной помощи отдельным
категориям нуждающихся граждан по решениям
местных представительных органов
В уполномоченный орган
__________________________________
(населенный пункт, район, область)
Заявление
Фамилия: ___________________________________________________________
Имя: _______________________________________________________________
Отчество (при его наличии)____________________________________________
дата рождения "____" _____________ 20 ___ года
статус: _____________________________________________________________
домашний адрес: ____________________________________________________
телефон: ___________________________________________________________
Прошу Вас оказать __________________ по категории _______________
вид выплаты                        категория
Соглас (ен/на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными
автоматизированной информационной системы Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан.
Дата обращения "____" ______________ 20 ___ года
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Приложение 18
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 28
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 279
Стандарт государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті беруші құжаттардың топтамасын тіркеген сәттен бастап – 30 минут; порталға жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдама беру, ол мыналарды қамтиды:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес жұмысқа орналасуға жолдама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес жастар практикасына жолдама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес қоғамдық жұмыстарға жолдама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 12.30, 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 08.30, 9.00-ден 18.00, 18.30-ға дейін;
өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных мерах содействия занятости" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента регистрации пакета документов услугодателем – 30 минут, при обращении на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю услугополучателем – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
направление для трудоустройства, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
направление на молодежную практику, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
направление на социальные рабочие места, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
направление на общественные работы, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с 08.30, 9.00 часов до 18.00, 18.30 часов с перерывом на обед с 12.30, 13.00 часов до 14.00, 14.30 часов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
жастар практикасына жолдама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
әлеуметтік жұмыс орындарына жолдама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоғамдық жұмыстарға жолдама алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттың, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), почта мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
для получения направления на молодежную практику:
заявление по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
для получения направления на социальные рабочие места:
заявление по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги.
для получения направления на общественные работы:
заявление по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя.
Сведения документа удостоверяющего личность, документа подтверждающего регистрацию по месту жительства, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги, в случае установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының "1414, 8 800 080 7777" телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын ақпарат (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы, оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және статусы туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Жұмысқа орналасуға жолдама № ______
Жұмыс іздеген адам, жұмыссыз, студент және демалыс кезеңінде жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушылары (қажетінің асты сызылсын)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, заңды мекенжайы, байланыс телефоны)
____________________________________________________________________
(кәсіп/мамандық атауы)
мамандығы (кәсібі) бойынша қоғамдық жұмысқа орналасуға жіберіледі.
_________________________ ___________________________________________
Халықты жұмыспен қамту қолдың таратылып жазылуы
орталығының директоры
Берілген күні
М.О.
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Жұмысқа орналасуға жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Халықты жұмыспен қамту орталығына қайтарылады
Жолдамаға хабарлама № ______
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
20__ __ __________ жасалған еңбек шартына сәйкес _____________________________________________________________ ретінде
(кәсіп/мамандық атауы)
______________ бастап жұмысқа қабылданды (20___ жылғы ________ № ___ бұйрық).
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Жұмыс берушінің жауапты өкілі __________________________________
(қолдың таратылып жазылуы)
М.О. (бар болса)
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Жастар практикасына жолдама № ______
Жұмыссыз ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________ бастап _________________ дейін ______ ай мерзімге
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, заңды мекенжайы, байланыс телефоны)
____________________________________________________________________
(кәсіп/мамандық атауы)
мамандығы (кәсібі) бойынша жастар практикасына жұмысқа орналасуға жіберіледі.
_______________________ _____________________________________________
Халықты жұмыспен қамту қолдың таратылып жазылуы
орталығының директоры
Күні
М.О.
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Жұмысқа орналасуға жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Халықты жұмыспен қамту орталығына қайтарылады
Жолдамаға хабарлама № ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
_____________________________________________ бағдарламасы шеңберінде
(бағдарламаның атауы)
20__ жылғы __ _____ жасалған еңбек шартына сәйкес ______________________ ретінде (кәсіп/мамандық атауы)
_______________ бастап ________________ дейін ______ ай мерзімге жастар практикасына жұмысқа орналасу мерзімімен
20__ жылғы _________ жастар практикасына қабылданды (20___ жылғы________ № ___ бұйрық).
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Жұмыс берушінің жауапты өкілі __________________________________
(қолдың таратылып жазылуы)
М.О. (бар болса)
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Әлеуметтік жұмыс орнына жолдама № ______
Жұмыссыз ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________ бастап __________________ дейін ______ ай мерзімге
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, заңды мекенжайы, байланыс телефоны)
____________________________________________________________________
(кәсіп/мамандық атауы)
мамандығы (кәсібі) бойынша әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жіберіледі.
__________________________ _________________________
Халықты жұмыспен қамту қолдың таратылып жазылуы
орталығының директоры
Күні
М.О.
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Жұмысқа орналасуға жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Халықты жұмыспен қамту орталығына қайтарылады
Жолдамаға хабарлама № ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
_____________________________________________ бағдарламасы шеңберінде
(бағдарламаның атауы)
20__ жылғы "___" __________ жасалған еңбек шартына сәйкес _____________________________________________________________ ретінде
(кәсіп/мамандық атауы)
20__ жылғы ___ _________ әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасты (20__ жылғы________ № ___ бұйрық).
Әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу мерзімі 20__ жылғы "___" ________ бастап
20__ жылғы "___" _______ дейін __ ай.
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Жұмыс берушінің жауапты өкілі _______________________________________
(қолдың таратылып жазылуы)
М.О. (бар болса)
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Нысан
Қоғамдық жұмыстарға жолдама № ______
Жұмыссыз, жазғы демалыс кезеңінде студенттер және жалпы білім беретін мектептердің жоғары сынып оқушылары, жұмысы тоқтап қалуына байланысты жұмыспен қамтамасыз етілмеген адам (қажетінің асты сызылсын)
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________ бастап _________________ дейін ______ ай мерзімге
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, заңды мекенжайы, байланыс телефоны)
____________________________________________________________________
(кәсіп/мамандық атауы)
мамандығы (кәсібі) бойынша қоғамдық жұмыстарға орналасуға жіберіледі.
_____________________________ ___________________________
Халықты жұмыспен қамту қолдың таратылып жазылуы
орталығының директоры
Берілген күні
М.О.
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Жұмысқа орналасу үшін жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Халықты жұмыспен қамту орталығына қайтарылады
Жолдамаға хабарлама № ______
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
_____________________________________________ бағдарламасы шеңберінде
(бағдарламаның атауы)
20___ жылғы "___" ____________ жасалған еңбек шартына сәйкес _______________________________________________________________ ретінде
(кәсіп/мамандық атауы)
______________ бастап ____________________ дейін ______ қоғамдық жұмыстарға жұмысқа
орналасу мерзімімен 20__ жылғы _________ қоғамдық жұмыстарға қабылданды
(20__ жылғы "___" ________ № ___ бұйрық).
Жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың көшірмесі қоса беріледі.
Жұмыс берушінің жауапты өкілі __________________________________________
(қолдың таратылып жазылуы)
М.О. (бар болса)
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
5-қосымша
____________________________
ауданының (қаласының)
халықты жұмыспен қамту
орталығының директорына
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Нысан
Өтініш
Мені жастар практикасына жіберуіңізді сұраймын.
Қосымша ___ парақта:

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414, 8 800 080 7777".
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги при условии наличия ЭЦП в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Форма
Направление № _____ для трудоустройства
Лицо ищущее работу, безработный, студент и учащийся старших классов
общеобразовательных школ в свободное от учебы время (нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер)
направляется в ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя, юридический адрес, контактный телефон)
для трудоустройства по специальности (профессии)
_____________________________________________________________________________
(наименование профессии/специальности)
____________________                         _________________________
Директор Центра                              расшифровка подписи
занятости населения
Дата выдачи
М.П.
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в Центр занятости населения в течение пяти рабочих дней со дня
направления для трудоустройства
Уведомление к направлению № ______
___________________________________________________________________
(наименование работодателя)
"___" __________ 20 ___ года в соответствии с заключенным трудовым договором от
"___" ___________ 20 ___ года № ______ (приказ № ___ от "___" _____________ 20___
года) принят на работу в качестве
____________________________________________________________________,
(наименование профессии/должности)
____________________________________________________________________
Копия приказа о приеме на работу прилагается.
Ответственный представитель работодателя
_______________________
расшифровка подписи
М.П. (при наличии)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Форма
Направление № _____ на молодежную практику
Безработный _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
направляется в ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя, юридический адрес, контактный телефон)
для трудоустройства на молодежную практику по специальности (профессии)
_____________________________________________________________________________
(наименование профессии/специальности)
сроком на __________ месяцев с _______________ по _______________.
_______________________                   _____________________
Директор Центра                         расшифровка подписи
занятости населения
Дата выдачи
М.П.
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в Центр занятости населения в течение пяти рабочих дней со дня
направления для трудоустройства
Уведомление к направлению № ______
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя)
"___" __________ 20 ___ года в соответствии с заключенным трудовым договором от
"___" ________ 20 ___ года № ______ (приказ № ___ от "___" ___________ 20___ года)
принят на молодежную практику в качестве_______________________________________,
(наименование профессии/должности)
в рамках программы___________________________________________________
(наименование программы)
Срок трудоустройства на молодежную практику _____ месяцев с "___" _________
20 ___ года по "___" _______ 20___ года;
Копия приказа о приеме на работу прилагается.
Ответственный представитель работодателя
_______________________
расшифровка подписи
М.П. (при наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Форма
Направление № _____ на социальное рабочее место
Безработный __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер)
направляется в ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя, юридический адрес, контактный телефон)
для трудоустройства на социальное рабочее место по специальности (профессии)
_________________________________________________________
(наименование профессии / специальности)
сроком на __________ месяцев с ________________ по _______________
_______________________                         _____________________
Директор Центра                              расшифровка подписи
занятости населения
Дата выдачи
М.П.
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в Центр занятости населения в течение пяти рабочих дней со дня
направления для трудоустройства
Уведомление к направлению № ______
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя)
"___" _________ 20___ года в соответствии с заключенным трудовым договором от "___"
________ 20____ года № ______ (приказ № ___ от "___" __________ 20___ года)
трудоустроен на социальное рабочее место в качестве
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________,
(наименование профессии / должности)
в рамках программы ___________________________________________________________
(наименование программы)
Срок трудоустройства на социальное рабочее место ______ месяцев с "___"
__________ 20 ___ года по "___" __________ 20 ___ года.
Копия приказа о приеме на работу прилагается.
Ответственный представитель работодателя
_______________________
расшифровка подписи
М.П. (при наличии)
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Форма
Направление № _____ на общественные работы
Безработный, студент и учащийся старших классов общеобразовательных школ в период
летних каникул, лицо, не обеспеченный работой в связи с простоем (подчеркнуть нужное)
_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер)
направляется в ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя, юридический адрес, контактный телефон)
для трудоустройства на общественные работы по специальности (профессии)
_____________________________________________________________________________
(наименование профессии/специальности)
сроком на ______ месяцев с __________________ по _________________
_______________________                         _____________________
Директор Центра                               расшифровка подписи
занятости населения
Дата выдачи
М.П.
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в Центр занятости населения в течение пяти рабочих дней
со дня направления для трудоустройства
Уведомление к направлению № ______
_____________________________________________________________________________
(наименование работодателя)
"___" _________ 20 ___ года в соответствии с заключенным трудовым договором от
"___" ________ 20____ года № ______ (приказ № ___ от "___" __________ 20 __ года)
принят на общественные работы в качестве
_____________________________________________________________________________
(наименование профессии/должности)
в рамках программы____________________________________________________________
(наименование программы)
Срок трудоустройства на общественные работы _____ месяцев с "___" _________
20 __ года по "___" _________ 20__ года;
Копия приказа о приеме на работу прилагается.
Ответственный представитель работодателя
_______________________
расшифровка подписи
М.П. (при наличии)
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Директору центра занятости
населения
____________________
района (города)
от _______________________,
Фамилия, имя, отчество (при
его наличии) проживающего
по адресу: _____________
_________________________
Форма
Заявление
Прошу направить меня на молодежную практику
_______________________________________________________________________
Приложение на _____ листах:

1) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (бар болса);
3) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі болуын растайтын құжаттың көшірмесі.
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көзделген белсенді шараларын алу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинақтау мен өңдеуге келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
_____________       _____________
Күні                        қолы
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат (ша) ________________________________________________ өтініші 20___
жылғы ___ __________ қабылданды, № ____ болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және
қолы:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
_____________       _____________
Күні      қолы
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
____________________________
ауданының (қаласының)
Халықты жұмыспен қамту
орталығының директорына
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
Нысан
Өтініш
Мені әлеуметтік жұмыс орнына жіберуіңізді сұраймын.
Қосымша ___ парақта:
1) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (бар болса);
3) білімі туралы құжаттың көшірмесі (бар болса);
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің көзделген белсенді шараларын алу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинақтау мен өңдеуге келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
_________________             ___________
Күні қолы
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат (ша) ____________________________________________________ өтініші 20__ жылғы ___ ________ қабылданды, № ________ болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________                         ___________
Күні                                           қолы
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
шараларына
қатысуға жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
7-қосымша
________________________ауданының (қаласының)
Халықты жұмыспен қамту
орталығының директорына
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Нысан
Өтініш
Мені қоғамдық жұмысқа жіберуіңізді сұраймын.
Қосымша ___ парақта:
жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың (мекенжай анықтамасы, ауыл әкімінің анықтамасы) көшірмесі;
еңбек кітапшасының көшірмесі (бар болса);
білімі туралы құжаттың (аттестат, куәлік, диплом), сондай-ақ бар болса, оқудан өткенін растайтын құжаттардың (куәлік, сертификат) көшірмелері;
толық емес жұмыс уақыты немесе ұзақтығы қысқартылған жұмыс уақыты режиміне ауыстыру немесе әлеуметтік демалыс ұсыну туралы немесе мәжбүрлі тоқтап тұру туралы, жалақысы сақталмайтын еңбек демалысы туралы (ішінара жұмыспен қамтылған жалдамалы жұмыскерлер үшін) жұмыс берушінің актісі;
демалыста болу туралы оқу орнынан анықтама (бар болса).
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын алу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинау мен өңдеуге келісім беремін.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
_________________                   ___________
Күні                                     қолы
---------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат (ша) _________________________________________________ өтініші 20__ жылғы ___ ________ қабылданды, № ________ болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________                   ___________
Күні                               қолы
*ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне өтініш беруші жауапты болады.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
19-қосымша
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
___________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
_________________________________________
(мекенжайы бойынша тұратын)
__________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Оралман мәртебесін беру туралы өтініш
Тарихи отанымызда тұрақты тұру мақсатында Қазақстан Республикасының ______________ облысына (республикалық маңызы бар қала, астана) келуімізге байланысты маған және менің отбасымның мүшелеріне оралман мәртебесін беруді сұраймын.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын отбасы мүшелері:

1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия трудовой книжки (при наличии);
3) копия документа, подтверждающего наличие технического и
профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения предусмотренных активных мер содействия занятости.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
___________________                   ______________
Дата                               подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) _____________________________________
принято "___" _________ 20___ года зарегистрировано под № _________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы: ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
__________________                  _______________
Дата                                     подпись
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Директору центра занятости
населения
____________________
района (города)
от _______________________,
Фамилия, имя, отчество (при
его наличии) проживающего
по адресу: _____________
_________________________
Форма
Заявление
Прошу направить меня на социальное рабочее место
_______________________________________________________________________
Приложение на _____ листах:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия трудовой книжки (при наличии);
3) копия документа об образовании (при наличии);
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения предусмотренных активных мер содействия занятости.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
___________________                   ______________
Дата                              подпись
--------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) _____________________________________
принято "___" _________ 20___ года зарегистрировано под № ________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы: ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
__________________                  _______________
Дата                              подпись
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги: "Выдача направлений
лицам на участие в активных
мерах содействия занятости"
Директору центра занятости
населения
____________________
района (города)
от _______________________,
Фамилия, имя, отчество (при
его наличии) проживающего
по адресу: _____________
_________________________
Форма
Заявление
Прошу направить меня на общественные работы
________________________________________________________________________
Приложение на _____ листах:
копия документа, удостоверяющего личность;
копия документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту
жительства (адресная справка, справка сельского акима);
копия трудовой книжки (при наличии);
копии документа об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также
документов, подтверждающих прохождение обучения (удостоверение, сертификат) при
наличии;
акт работодателя о переводе на режим неполного рабочего времени или
сокращенную продолжительность рабочего времени, или о предоставлении социального
отпуска, или о вынужденном простое, отпуске без сохранения заработной платы (для
частично занятых наемных работников);
справка с учебного заведения о нахождении на каникулах (при наличии).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения активных мер содействия занятости.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
___________________                   ______________
Дата                               подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ________________________________________
принято "___" ________ 20___ года зарегистрировано под № __________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы: ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
__________________                  _______________
Дата                                    подпись
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 19
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Присвоение статуса
оралмана"
Форма
_____________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
от ___________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
_____________________________________________________________________________
(проживающего по адресу)
Заявление
о присвоении статуса оралмана
Прошу присвоить мне и членам моей семьи статус оралмана в связи с прибытием в
Республику Казахстан в целях постоянного проживания на исторической родине в
_________________ области (городе республиканского значения, столице).
Члены семьи, не являющиеся гражданами Республики Казахстан:

1) жұбайы (зайыбы) __________________________________________________;
2) өтініш берушінің ата-анасы және зайыбы (ерлі-зайыптылар)
____________________________________________________________________;
3) балалары (оның ішінде асырап алған) және олардың отбасы мүшелері
____________________________________________________________________;
4) некеде тұрмайтын ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалары, інілері мен апалары, сіңлілері, қарындастары
____________________________________________________________________
Өтінішке мына құжаттарды қоса беремін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы орган менің және/немесе менің отбасы мүшелерімнің "Оралман" дерекқоры" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде басқа облыстың, Астан, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органында тіркелгенімізді анықтаған жағдайда, менің құжаттарымды ___________ (осы өтініш енгізілетін жергілікті атқарушы органның атауы) аударуды, сондай-ақ "Оралман" дерекқоры" ақпараттық жүйесіндегі тиісті жазбаның осы өтінішті беру орны бойынша жаңартылуын қамтамасыз етуді сұраймын.
Осы арқылы оралман мәртебесін беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ жылғы "___" ___________ ________________________________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттарды қабылдаған: ______________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
20__ жылғы "___" _________ __________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
20-қосымша
"Шетелдікке немесе азаматтығы
жоқ адамға өз бетінше жұмысқа
орналасу үшін біліктілігінің
сәйкестігі туралы анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы
АНЫҚТАМА
№ _____ 20 __ ж. "____" __________
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасында экономиканың басым салаларында (экономикалық қызмет түрлерінде) сұранысқа ие мынадай кәсіп ____________________________________________________________ бойынша (экономиканың басым салаларында (экономикалық қызмет түрлері) сұранысқа ие кәсіптер көрсетіледі) өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін біліктілік талаптарына және білім деңгейіне сәйкес келетіні туралы берілді.
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес сала.
Анықтаманы беру үшін негіздеме _______________________________________
Анықтаманың қолданылу мерзімі ______________ бастап _____________ дейін
(күні, айы, жылы) (күні, айы, жылы)
М.О. _________________ _______________
(тегі, аты-жөні) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
21-қосымша
"Шетелдікке немесе азаматтығы
жоқ адамға өз бетінше жұмысқа
орналасу үшін біліктілігінің
сәйкестігі туралы анықтама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігіне
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)
___________________________
(паспорт (жеке басты
куәландыратын құжат)
№, берілген күні және берген
орган) мекенжайы, телефоны,
факсы:
____________________________
Резидент еліндегі мекенжайы,
телефоны ___________________
ӨТІНІШ _______________________________________________________________
("Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 503 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14149 болып тіркелген) 2-қосымшасына сәйкес экономиканың басым саласы (экономикалық қызмет түрі) кәсіп көрсетіледі) кәсібі бойынша өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама беруді сұраймын.
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама беру үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтінішке:

1) супруг (супруга) __________________________________;
2) родители заявителя и супруга (супруги) ____________________;
3) дети (в том числе усыновленные) и члены их семей __________;
4) полнородные и неполнородные братья и сестры, не состоящие в
браке_________________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
В случае обнаружения регистрации меня и/или членов моей семьи местным
исполнительным органом в автоматизированной информационной системе "База данных
"Оралман" в другом местном исполнительном органе области, городов Астана, Алматы,
прошу перевести мои имеющиеся документы, в ___________ (наименование местного
исполнительного органа, в который вносится данное заявление), а также обеспечить
обновление соответствующей записи в информационной системе "База данных
"Оралман" по месту подачи данного заявления.
Настоящим даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги по присвоению статуса оралмана.
"___" ________ 20___ года ___________________
(подпись заявителя)
Документы принял:
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица принявшего
документы)
"___" _________ 20__ года ___________________________________________
(подпись лица принявшего документы)
Приложение 20
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки
иностранцу или лицу без
гражданства о соответствии
его квалификации для
самостоятельного
трудоустройства"
Форма
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
СПРАВКА
о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
№______                   от "__" _______ 20__г.
Выдана ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________________
в том, что он (она) соответствует требованиям квалификации и уровню образования для
самостоятельного трудоустройства в Республике Казахстан по следующей профессии,
востребованной в приоритетных отраслях экономики (видах экономической
деятельности):_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указывается профессия, востребованная в приоритетных отраслях экономики (видах
экономической деятельности), отрасль согласно приложению 2 к приказу Министра
здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года №
503 "Об утверждении Правил выдачи справок иностранцу или лицу без гражданства о
соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня
приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них
профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства"
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №
14149).
Основание для выдачи справки__________________________________
Срок действия справки с __________________      _________________
(число, месяц, год) по (число, месяц, год)
М.П.
___________________________                               ________
(фамилия, инициалы)                              подпись
Приложение 21
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача справки
иностранцу или лицу без
гражданства о соответствии
его квалификации для
самостоятельного
трудоустройства"
Форма
В Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от __________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
______________________________________
(№ паспорта (удостоверения личности),
дата и орган выдачи)
Адрес, телефон, факс: ___________________
______________________________________
Местонахождение в стране резидентства,
телефон______________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать справку о соответствии квалификации для самостоятельного
трудоустройства по профессии___________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указывается профессия, отрасль экономики (вид экономической деятельности) согласно
приложению 2 к приказу Министра здравоохранения и социального развития Республики
Казахстан от 13 июня 2016 года № 503 "Об утверждении Правил выдачи справок
иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для
самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов
экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного
трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов № 14149).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
выдачи справки о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства.
К заявлению прилагается:

1)___________________________________________;
2)___________________________________________;
3)___________________________________________ қоса беріледі.
Өтініш 20_жылғы "__"________________берілді
Өтініш берушінің қолы _______________________________________
Өтініш 20_жылғы "__"________________қарауға қабылданды.
_______________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
-----------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өтініш беруші _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
өтініші қоса берілген құжаттармен қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20_жылғы "__"________________
_______________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы)
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына
34-қосымша
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын ұсынған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

1)_________________________________________;
2)_________________________________________;
3)_________________________________________.
дата подачи заявления: "___" __________ 20 _ года
Подпись заявителя _________________
Заявление принято к рассмотрению "___" _________ 20__ года.
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись ответственного лица)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от заявителя ___________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
с прилагаемыми документами принято,
дата регистрации заявления: "___" __________ 20___ года.
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспись принявшего документы)
Приложение 22
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения Республики
Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 34
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 279
Стандарт государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугодателю услугополучателем – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 12.30, 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 08.30, 9.00-ден 18.00, 18.30-ға дейін;
өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштер мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өтініш;
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
порталда:
электрондық құжат нысанындағы өтініш.
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттың, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Жеке тұлғаның шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), почта мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні), оның қабылданғанын растау болып табылады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с 08.30, 9.00 часов до 18.00, 18.30 часов с перерывом на обед с 12.30, 13.00 часов до 14.00, 14.30 часов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
на портал:
заявление в форме электронного документа.
Сведения документа удостоверяющего личность, документа подтверждающего регистрацию по месту жительства, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги, в случае установления недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.

Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефон нөмірлері арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Халықты жұмыспен қамту орталығы жұмыс іздеп жүрген адамды тіркеген күннен бастап он жұмыс күні ішінде лайықты жұмыс таңдау арқылы оған жұмысқа орналасуға жәрдемдеседі, сондай-ақ әлеуметтік кәсіптік бағдарлау бойынша қызметтерді тегін көрсетеді.
14. Жұмыс іздеп жүрген адам халықты жұмыспен қамту орталығына, ауылдық елді мекенде тұратындар - кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне үш жұмыс күні ішінде кемінде бір рет бару арқылы жұмыс іздеуге мүдделілік білдіруге тиіс.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған;
16. Көрсетілетін қызметті алушының ЭСҚ-сы болған кезде портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алу мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Центр занятости населения в течение десяти рабочих дней со дня регистрации лица, ищущего работу, оказывает ему содействие в трудоустройстве путем подбора подходящей работы, а также услуги по бесплатной социальной профессиональной ориентации.
14. Лицо, ищущее работу, должно проявить интерес к поиску работы, посещая не реже одного раза в течение трех рабочих дней центр занятости населения, проживающие в сельских населенных пунктах – акима поселка, села, сельского округа.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
16. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
17. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

18. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеу туралы хабарлама
________________________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-тармағына сәйкес
20___ жылғы "____" ____________ бастап жұмыс іздеп жүрген адам ретінде
________________________________________________________________________________
(халықты жұмыспен қамту орталығының атауы)
тіркелуіне байланысты берілді.
Берілген күні: 20___ жылғы "___" __________.
Орталық директоры
тегі, аты,
әкесінің аты (бар
болса) _________________________________________________________
Мөр орны _______________________
"Жұмыс іздеп жүрген
адамдарды тіркеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Өтініш
Жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеуді сұраймын.
Өтініш беруші туралы ақпарат:
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):______________________;
Жеке сәйкестендіру нөмірі: _______________________;
Отбасылық жағдайы: ____________________________________________;
Туған күні: ____ жылғы "___" ______________
Жеке басты куәландыратын құжаттың түрі: ____________________________
Құжат сериясы: ____ Құжат нөмірі: _________ Кім берген: _________
Берілген күні : ____ жылғы "___" _____________.
Тіркелген мекенжайы: _________________________ қаласы (ауданы) _________________
ауылы ______________ көшесі (шағын ауданы) ___үй ____ пәтер
Білімі туралы деректер:
Білім деңгейі:______________________________________________;
Оқу орнының толық атауы: ____________________________________________
____________________________________________________________________;
Мамандық атауы:____________________________________________________;
Оқу орнына түскен жылы: ________ жылғы "___" __________;
Оқу орнын бітірген жылы _________ жылғы "___" ____________;
Еңбек жолы туралы деректер:
Кәсібі, лауазымы: __________________________________________;
Ұйымның атауы:____________________________________________;
Сала: _____________________________________________________;
Жұмысқа тұрған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Жұмыстан босатылған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Кәсібі, лауазымы: __________________________________________;
Ұйымның атауы:____________________________________________;
Сала: _____________________________________________________;
Жұмысқа тұрған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Жұмыстан босатылған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Кәсібі, лауазымы: __________________________________________;
Ұйымның атауы:____________________________________________;
Сала: _____________________________________________________;
Жұмысқа тұрған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Жұмыстан босатылған күні: _________ жылғы "___" ____________;
Қосымша мәліметтер:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
Тілдерді білуі:_______________________________________________________;
Кәмелеттік жасқа толмаған балаларының болуы туралы мәліметтер:
Баланың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): _______________________________________________________________;
Жеке сәйкестендіру нөмірі: _______________________;
Туған күні: _______ жылғы "____" ______________
Азаматтық хал актілер жазбасының атауы _________________________;
Жазбаның №:______________________________________________________;
Тіркелген күні: _________ жылғы "___" ____________;
Жұмыс іздеп жүрген адам ретінде тіркеуді сұраймын.
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
_________ жылғы "___" ____________ (қолы).
Дәйексіз мәліметтер мен жасады құжаттарды ұсынған үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефон: ___________________; ұялы телефон: ________________________;
E-mail: ________________________________________________________;
20___ жылғы "___" ____________;
Өтініш берушінің қолы: ________________________
-----------------------------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
№ ______өтініш, өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса): ________________________, өтінішті тіркеген күні: 20____ жылғы "___" _______
(көрсетілетін қызметті алған күні: 20___ жылғы "___" ________).
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім
беремін.
_________ жылғы "___" ____________ (қолы).
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынған үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына
35-қосымша
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

18. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Форма
Уведомление о регистрации в качестве лица, ищущего работу
Дана _________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том что он(а) в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О занятости
населения" зарегистрирован (а) в качестве лица, ищущего работу
_____________________________________________________________________________
(наименование центра занятости населения)
с "___" ____________ 20___ года
дата выдачи: "___" __________ 20___ года.
Директор центра
фамилия, имя,
отчество (при его
наличии) _____________________________________________________________________
Место печати _______________________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу"
Форма
Центр занятости населения
___________________________________
Заявление
Прошу зарегистрировать в качестве лица, ищущего работу
_____________________________________________________________________________
Информация о заявителе:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя:
____________________________________________________________________;
Индивидуальный идентификационный номер: ____________________________;
Семейное положение:_________________________________________________;
Дата рождения: "___" ________________ _______ года.
Вид документа, удостоверяющего личность: ______________________________
Серия документа: _____ Номер документа: __________ Кем выдан: __________
Дата выдачи: "___" _____________ ______ года.
Адрес регистрации: ___________________________________
город (район) _________________село: _________________
улица (микрорайон)______________ дом ___ квартира ____
Данные об образовании:
Уровень образования:________________________________________________;
Полное наименование учебного заведения:
___________________________________________________________________;
___________________________________________________________________;
Наименование специальности: ________________________________________;
Дата поступления в учебное заведение: "___" __________ ________ года;
Дата окончания учебного заведения: "___" ____________ _________ года;
Данные о трудовой деятельности:
Профессия, должность: _______________________________________;
Наименование организации:___________________________________;
Отрасль: ________________________________________;
Дата устройства: "___" ______________ __________ года;
Дата увольнения: "___" ______________ __________ года;
Профессия, должность: ________________________________________;
Наименование организации: ________________________________________;
Отрасль: ______________________________________________________;
Дата устройства: "___" ______________ __________ года;
Дата увольнения: "___" ______________ __________ года;
Профессия, должность: __________________________________________;
Наименование организации: ______________________________________;
Отрасль: ______________________________________________________;
Дата устройства: "___" ______________ __________ года;
Дата увольнения: "___" ______________ __________ года;
Дополнительные сведения:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________;
_____________________________________________________________________________
Знание языков:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Сведения о наличии несовершеннолетних детей:
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________;
Индивидуальный идентификационный номер: ___________________________;
Дата рождения: "___" __________ _____ года;
Наименование записи актов гражданского состояния:
____________________________________________________________________;
№ записи:___________________________________________________________;
Дата регистрации: "___" _____________ __________ года;
Прошу зарегистрировать в качестве лица, ищущего работу.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу". __________"___"
____ 20 __ года ___________ (подпись).
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений
и поддельных документов.
Контактные данные заявителя:
телефон: ___________________;
мобильный: ________________________;
E-mail: _________________________________;
"___" _________________ 20____ года.
Подпись заявителя: ________________________
---------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление № _________ фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя:
_____________________________________________________________________________,
дата регистрации заявления: "___" ________ 20____ года (дата получения услуги: "___"
________ 20 ___ года).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
оказания государственной услуги "Регистрация лиц, ищущих работу".
__________"___" _______ 20 __ года
(подпись).
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление недостоверных сведений
и поддельных документов.
Приложение 23
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 35
к приказу Министра
здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 279
Стандарт государственной услуги
"Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті "Халықты жұмыспен қамту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызмет берушіге құжаттар топтамасын ұсынған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес жұмыссыз ретінде тіркеу туралы қағаз және электрондық түрдегі хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Жеке тұлғаларға (бұдан әрі –көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызмет тегін негізде көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес сағат 12.30, 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 08.30, 9.00-ден 18.00, 18.30-ға дейін;
өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
Электрондық өтініште көрсетілген жеке басты куәландыратын құжаттың, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттар ұсынған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация лиц, ищущих работу, в качестве безработного" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением "Центр занятости населения" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугополучателем услугодателю – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя – 20 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде, согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с 08.30, 9.00 часов до 18.00, 18.30 часов с перерывом на обед с 12.30, 13.00 часов до 14.00, 14.30 часов согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
документ, удостоверяющий личность услугополучателя.
Сведения документа удостоверяющего личность, документа подтверждающего регистрацию по месту жительства, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.

10. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті ұсынудан мынадай:
1) он алты жасқа толмаған;
2) еңбек шарты бойынша жұмыс iстейтiн, оның ішінде жұмысты толық не толық емес жұмыс уақыты жағдайларында ақы үшiн орындайтын немесе табыс (кіріс) әкелетін өзге де ақы төленетiн жұмысы бар;
3) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1-тармағында белгіленген зейнеткерлік жасқа толған;
4) жұмысы мен табысының (кірісінің) жоқтығы туралы көрінеу жалған мәліметтерді қамтитын құжаттар, сондай-ақ басқа да анық емес мәліметтер ұсынған негіздер бойынша бас тартады.
3-тарау. Жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің
және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері
бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының, не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына шағым беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні), оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері 1414, 8 800 080 7777 арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы, оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

10. Услугодатель отказывает в оказании государственой услуги по следующим основаниям:
1) не достигшим шестнадцатилетнего возраста;
2) работающим по трудовому договору, в том числе выполняющим работу за оплату на условиях полного либо неполного рабочего времени или имеющие иную оплачиваемую работу, приносящую заработок (доход);
3) достигшим пенсионного возраста, установленного пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан";
4) представившим документы, содержащие заведомо ложные сведения об отсутствии работы и заработка (дохода), а также другие недостоверные сведения.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
В жалобе физического лица указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Халықты жұмыспен қамту орталығында тiркелген жұмыссыздар – он жұмыс күні iшiнде кемінде бiр рет халықты жұмыспен қамту орталығында, ал ауылдық елдi мекендерде тұратын жұмыссыздар айына кемінде бiр рет кент, ауыл, ауылдық округ әкiмiнде белгiленiп тұруға тиiс.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметінің байланыс телефондары www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Жұмыссыз ретінде жұмыс іздеп
жүрген адамдарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Жұмыссыз адам ретінде тіркеу туралы анықтама
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-тармағына сәйкес
20___ жылғы "____" ____________ бастап жұмыссыз адам ретінде
_____________________________________________________________
(халықты жұмыспен қамту орталығының атауы)
тіркелуіне байланысты берілді.
Берілген күні: 20___ жылғы "___" __________.
Орталық директоры
тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса) _______________________________________________
Мөр орны ______________________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 4 шілдедегі
№ 190 бұйрығына
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 279 бұйрығына
36-қосымша
"Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы арасындағы
айырма төлемі" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Безработные, зарегистрированные в центре занятости населения, должны не реже одного раза в течение десяти рабочих дней отмечаться в центре занятости населения, а безработные, проживающие в сельских населенных пунктах, – не реже одного раза в месяц у акима поселка, села, сельского округа.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Регистрация лиц,
ищущих работу, в качестве
безработного"
Форма
Справка о регистрации в качестве безработного
Дана _________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том что он(а) в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан "О занятости
населения" лицо, ищущее работу ________________________________________________
зарегистрирован (а) в качестве безработного
_____________________________________________________________________________
(наименование центра занятости населения)
с "___" ____________ 20___ года
дата выдачи: "___" __________ 20___ года.
Директор центра
фамилия, имя,
отчество (при его
наличии) _____________________________________________________________________
Место печати _______________________
Приложение 24
к приказу Министра труда и
социальной защиты
населения
Республики Казахстан
от 4 июля 2017 года № 190
Приложение 36
к приказу Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 279
Стандарт государственной услуги
"Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында инфляция деңгейі туралы ақпарат болған кезде Мемлекеттік корпорацияда құжаттар топтамасын тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
- ұсынылған құжаттардың дәйектілігін тексеру үшін негіз болған кезде, оның ішінде ақпараттық жүйелерден – күнтізбелік 10 (он) күнге;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында инфляция деңгейі туралы ақпарат болмаған кезде – күнтізбелік 25 (жиырма бес) күнге дейін;
- бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы (бұдан әрі – БЖЗҚ) көрсетілетін қызметті алушының жеке зейнетақы шоты бойынша мәліметтерді қайта сұрату үшін негіз болған кезде – күнтізбелік 25 (жиырма бес) күнге дейін ұзартылады.
Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі өтініш берушіге осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызмет көрсету мерзімін ұзарту қажеттігі туралы хабарлама береді.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: "Инфляцияның деңгейін ескере отырып, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1029 бұйрығымен (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тізілімінде № 12645 болып тіркелген) бекітілген нысан бойынша инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы тағайындау не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-12-тармақтарында көзделген негіздер бойынша бас тарту туралы хабарлама.

3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
5. Срок оказания государственной услуги – при наличии информации об уровне инфляции на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в течении
15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации пакета документов в Государственной корпорации.
Срок оказания государственной услуги продлевается при:
- наличии оснований для проверки достоверности предоставленных документов, в том числе из информационных систем – на 10 (десять) календарных дней;
- отсутствии информации об уровне инфляции с момента опубликования на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан - до 25 (двадцати пяти) календарных дней;
- наличии оснований для повторного запроса данных по индивидуальному пенсионному счету услугополучателя в едином накопительном пенсионном фонде (далее – ЕНПФ) – до 25 (двадцати пяти) календарных дней.
Отделение Государственной корпорации выдает заявителю уведомление о необходимости продления срока оказания услуги по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
6. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
7. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (далее – разница) по форме, утвержденной приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1029 "О некоторых вопросах по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12645) либо отказе по основаниям, предусмотренным пунктами 11-12 настоящего стандарта государственной услуги.

8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жексенбі мен мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау "электрондық кезек" тәртібімен, көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетіп қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариат куәландырған сенiмхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Өтінішті қабылдау кезінде жеке басты куәландыратын құжат туралы, тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтер, мүгедектік туралы анықтамалар тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі (бұдан әрі – ақпараттық жүйелер) арқылы алынады.
Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке:
жеке жүгінген кезде:
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 11-бабының 1-тармағына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған Қазақстан Республикасының азаматтары, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар үшін:
1) жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдiктің тұруға ықтиярхаты);
2) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы немесе ауыл әкімінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін – тұрғын-үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу жөніндегі бөлімінің анықтамасы);
3) алушының екінші деңгейдегі банктерде немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашқан банк шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) зейнетақы аннуитеті шартын (шарттарын) жасасқан адамдар үшін сақтандыру ұйымдарымен жасаған шарттың (шарттардың) көшірмесі қоса беріледі.
Айырма төлеміне зейнетақы және өзге де әлеуметтік төлемдерді алушы жүгінген жағдайда, өтінішке осы тармақтың үшінші бөлігінің 1)-3) тармақшаларында көзделген құжаттар қоса берілмейді. Аталған адамның өтініші зейнетақы немесе өзге де әлеуметтік төлемдер бойынша істер макетіне тігіледі.
Айырма төлеміне құқығы бар және Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кеткен, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарының алушылары болып табылатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың өтінішіне:
алушы өзі жүгінген кезде:
шетелдік паспорттың көшірмесі және егер Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда өзгеше көзделмесе, салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ыхтиярхаты;
банк шотының нөмірі туралы мәліметтер қоса беріледі.

8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме воскресенья и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди", по месту регистрации услугополучателя, без ускоренного обслуживания.
9. Услугополучатель (или его представитель по нотариально заверенной доверенности) при обращении в Государственную корпорацию предоставляет заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
При приеме заявления сведения о документе, удостоверяющем личность, о регистрации по постоянному месту жительства, справки об инвалидности получают из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" (далее – информационные системы).
При отсутствии сведений в информационных системах к заявлению прилагаются:
при личном обращении:
для граждан Республики Казахстан, иностранцев и лиц без гражданства достигших пенсионного возраста в соответствии с пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее – Закон):
1) копия документа, удостоверяющего личность (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца);
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка или справка сельских акимов, для жителей города Байконур – справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства);
3) сведения о номере банковского счета получателя, открытого в банках второго уровня или организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций;
4) копия договора (договоров), заключенного со страховой организацией, для лиц, заключивших договор (договора) пенсионного аннуитета.
В случае, если за выплатой разницы обращается получатель пенсионных и иных социальных выплат, документы, предусмотренные в подпунктах 1)-3) части третьей настоящего пункта, к заявлению не прилагаются. Заявление данного лица приобщается к макетам дел по пенсионным или иным социальным выплатам.
К заявлению иностранцев и лиц без гражданства, являющихся получателями пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, имеющих право на выплату разницы и выехавших на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан, прилагаются:
при личном обращении получателя:
копия заграничного паспорта и оригинал для сверки, если иное не предусмотрено международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан;
сведения о номере банковского счета.

10. Сенім білдірілген адам алушының атынан айырма төлемін тағайындау туралы өтінішпен жүгінген кезде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа:
1) сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын;
2) сенімхаттың түпнұсқасын немесе оның нотариат куәландырған көшірмесін (егер сенімхатта сенім білдірілген адамның мүдделерін бір уақытта бірнеше ұйымда білдіру өкілеттіктері қамтылса) ұсынады.
Мұрагер:
1) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) мұрагердің жеке басын кәуландыратын құжаттың көшірмесін және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын;
3) айырма төлеміне құқығы бар адамның қайтыс болуы туралы куәліктің нотариат куәландырған көшірмесін;
4) мұраға құқық туралы куәліктің түпнұсқасын немесе нотариат куәландырған көшірмесін не мұраға берілетін мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасын немесе нотариат куәландырған көшірмесін, заңды күшіне енген сот шешімін;
5) мұрагердің банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді ұсынады.
Сот шешімімен іс-әрекетке қабілетсіз немесе іс-әрекетке қабілеті шектеулі деп танылған және қамқоршылыққа немесе қорғаншылыққа мұқтаж адамдарға айырма төлемін тағайындау үшін олардың қамқоршылары немесе қорғаншылары:
1) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) қамқоршының немесе қорғаншының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін (Қазақстан Республикасы азаматының паспорты, Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты) және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын;
3) қамқоршылықтың немесе қорғаншылықтың белгіленгенін растайтын құжаттың көшірмесін және салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорация қабылданған шешім туралы көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген ұялы телефонына sms-хабар жіберу арқылы көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етеді.
11. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-10-тармақтарында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған, айырма төлемін тағайындауға құқығы болмаған жағдайларда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай:

10. При обращении с заявлением о назначении выплаты разницы от имени получателя поверенный помимо документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги представляет:
1) копию документа, удостоверяющего личность поверенного, и оригинал для сверки;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).
Наследником представляются:
1) заявление по форме согласно приложению 2;
2) копия документа, удостоверяющего личность наследника и оригинал для сверки;
3) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о смерти лица, имеющего право на выплату разницы;
4) оригинал или нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство либо оригинал или нотариально засвидетельствованная копия соглашения о разделе наследуемого имущества, решение суда, вступившее в законную силу;
5) сведения о номере банковского счета наследника.
Для назначения выплаты разницы лицам, решением суда признанным недееспособными или ограниченно дееспособными и нуждающимися в опеке или попечительстве, их опекунами или попечителями подаются:
1) заявление по форме согласно приложению 2;
2) копия документа, удостоверяющего личность опекуна или попечителя, (паспорт гражданина Республики Казахстан, удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, удостоверение лица без гражданства, вид на жительство иностранца) и оригинал для сверки;
3) копия документа подтверждающего установление опеки или попечительства, и оригинал для сверки;
4) документы, указанные в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Государственная корпорация информирует услугополучателя о принятом решении посредством передачи sms-оповещения на мобильный телефон услугополучателя, зарегистрированного на территории Республики Казахстан, указанного в заявлении.
11. В случаях предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктами 9-10 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на назначение выплаты разницы работником Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления на назначение по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
12. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 341 қаулысымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін инфляцияның деңгейін ескере отырып, орындау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі негіздері бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы осы Стандартта белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті алу үшін қайтадан жүгіне алады.
3 -тарау. Орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің
және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және
(немесе) қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 17-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша қызметті берушінің басшының атына немесе Мемлекеттік корпорация басшының атына шағым беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні), оның қабылданғанын растау болып табылады.
Қызмет көрсету кезінде қызметкер дөрекілік көрсеткен жағдайда шағым Мемлекеттік корпорация басшысының атына беріледі. Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол және почта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оның тіркелгені болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады).
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 341.
13. В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленном настоящим Стандартом.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг
14. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) ее работников по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководителя услугодателя или на имя руководителя Государственной корпорации по адресу, указанному в пункте 17 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Государственной корпорации.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В случае некорректного обслуживания работником, жалоба подается на имя руководителя Государственной корпорации. Подтверждением принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или в сопроводительном письме к жалобе).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Государственной корпорации, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Государственной корпорации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течении 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

15. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4 -тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда және
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетіндердің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
16. Заңнамада белгіленген тәртіппен өзіне-өзі қызмет көрсетуді, өз бетінше жүріп-тұруды, бағдаралуды жүзеге асыру қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін кызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы тұрғылықты жері бойынша шығумен жүргізеді.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.enbek.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
18. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.goscorp.kz интернет-ресурсында көрсетілген.
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қызмет көрсету мерзімін ұзарту қажеттігі туралы
№ ______ хабарлама
____________________________________________________________________
(төлемнің түрі)
20 ___ жылғы "___" __________
Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________
Өтініш берушінің туған күні, айы, жылы_________________________________
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының бөлімшесі
Сіздің назарыңызға күнтізбелік _________________ күн ішінде
____________________________________________________________________
(ұзарту себебін көрсету)
ұзарту қажеттігін жеткізеді.
____________________________________________________________________
Хабарлама жауапты адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылды
____________________________________________________________________
(жауапты адамның лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Аудан коды ______________
Қазақстан Республикасы
Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің ______________ облысы (қаласы) бойынша департаменті
Өтініш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) толық)
Туған күні 19____ жылғы "___" _____________,
_______________________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын.
Зейнетақы жинақтарын алып қою күні __________________________________
Менің жеке сәйкестендіру нөмірім _____________________________________
Жеке басты куәландыратын құжаттың деректері:
№_________________________________________________________________
Кім берген _________________________________________________________
Берген күні ________________________________________________________
Банк деректемелері: _________________________________________________
Банктің атауы ______________________________________________________
Банк шотының № ___________________________________________________
Шот түрі: ағымдағы _________________________________________________
Маған инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының (жарналар түрін көрсету – қажеттінің астын сызу қажет) сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауды сұраймын.
Ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы үшін жауапкершілікте боламын.
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының (жарналар түрін көрсету - қажеттінің астын сызу қажет) есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді сұратуды өтінемін.
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының (жарналар түрін көрсету қажет) сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының (жарналар түрін көрсету - қажеттінің астын сызу қажет) сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы қабылданған шешім жөнінде ұялы телефонға sms-хабар жіберу жолымен хабарлауға келісім беремін.
Мемлекеттік бюджеттен және (немесе) Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленетін жәрдемақылар мен (немесе) әлеуметтік төлемдерді есепке жатқызуға арналған жеке банк шотын ашу мүмкіндігі туралы, сондай-ақ осындай шоттағы ақшаны үшінші тұлғалардың өндіріп алуына жол берілмейтіні туралы хабардар етілдім.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
үй телефоны _________ ұялы телефон ___________ Е-маil ________ өтініш берілген
күн: 20___ жылғы "____" ____________________
Өтініш берушінің қолы ___________________
Азамат (ша) ___________________________________________ өтініші 20___ жылғы "___" _______________ № ____ қабылданды,
құжатты қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
_______________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
----------------------------------------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) ______________ өтініші № __________ болып тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн _____________________
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы және қолы:
__________________________________________________________
"Инфляцияның деңгейін ескере
отырып, нақты енгізілген
міндетті зейнетақы
жарналарының, міндетті кәсіптік
зейнетақы жарналарының
сомасы мен зейнетақы
жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемі"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы
№ ____ ҚОЛХАТ
_______________________________________________________________________
(жарналар түрін көрсету)
20 ___ жылғы "___" ___________
Азамат (ша) ____________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Туған күні ____ жылғы "____" ________________
Қамқоршы _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Өтініш берген күні 20 ___ жылғы "___" ___________ № _____________________
_______________________________________________________________________
Құжаттар топтамасын толық ұсынбауына не (немесе) мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынуына, айырма төлемін тағайындауға құқығының болмауына байланысты тағайындауға өтінішті қабылдаудан бас тартылды
_______________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және лауазымы)

15. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственные корпорации.
16. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
17. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
18. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе – www.goscorp.kz.
Приложение 1
к Стандарту государственной
услуги "Выплата разницы
между суммой фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов,
обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
Уведомление № ______
о необходимости продления срока оказания услуги
_____________________________________________________________________________
(вид выплаты)
от "_____" ___________ 20____ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя
_____________________________________________________________________________
Дата рождения заявителя _______________________________________________________
Отделение некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация
"Правительство для граждан" _____________________________ доводит до Вашего
сведения о необходимости в течение __________________ календарных дней продления
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
(указание причины продления)
_____________________________________________________________________________
Уведомление удостоверено электронно-цифровой подписью ответственного лица
_____________________________________________________________________________
(должность и фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица)
Приложение 2
к Стандарту государственной
услуги "Выплата разницы
между суммой фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов,
обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
Код района ______________
Республика Казахстан
Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции
по _________________________________________________ области (городу)
Заявление
от гражданина (ки)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полностью)
Дата рождения "___" _____________ 19___ года, проживающего по
адресу:_______________________________________________________________________
Дата изъятия пенсионных накоплений ______________________________________
Мой индивидуальный идентификационный номер_____________________________
Данные документа, удостоверяющего личность:
№______________________________________________________________________
Кем выдан ______________________________________________________________
Дата выдачи ____________________________________________________________
Банковские реквизиты:
Наименование банка _____________________________________________________
Банковский счет № ______________________________________________________
Тип счета: текущий _________________
Прошу назначить мне выплату разницы между суммой фактически внесенных
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов
с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (необходимо указать вид
взносов – нужное подчеркнуть).
Несу ответственность за подлинность представленных документов.
Прошу запросить в едином накопительном пенсионном фонде сведения о наличии
индивидуального пенсионного счета и суммах пенсионных накоплений за счет
обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов
(необходимо указать вид взносов – нужное подчеркнуть).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
назначения мне выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных
пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений (необходимо указать вид взносов –
нужное подчеркнуть).
Даю согласие на уведомление о принятии решения о назначении (отказе в
назначении) суммы выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов,
обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и
суммой пенсионных накоплений (необходимо указать вид взносов – нужное подчеркнуть)
путем отправления на мобильный телефон sms-оповещения.
Уведомлен(а) о возможности открытия отдельного банковского счета для
зачисления пособий и (или) социальных выплат, выплачиваемых из государственного
бюджета и (или) Государственного фонда социального страхования, а также о том, что на
деньги, находящиеся на таком счете, не допускается обращение взыскания третьими
лицами.
Контактные данные заявителя:
телефон домашний _________ мобильный ___________ Е-маil _________
дата подачи заявления: "___" _______________ 20 ____ года
Подпись заявителя ____________________
Заявление гражданина
_____________________________________________________________________________
принято "____"__________ 20___года № _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы:
_____________________________________________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование документа
Количество листов в документе
Примечание
----------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки)
_____________________________________________________________________________
зарегистрировано за № _____ Дата принятия документов ___________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и роспись лица, принявшего
документы:
_____________________________________________________________________________
Приложение 3
к Стандарту государственной
услуги "Выплата разницы
между суммой фактически
внесенных обязательных
пенсионных взносов,
обязательных
профессиональных
пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой
пенсионных накоплений"
Форма
РАСПИСКА № ____
об отказе в приеме заявления на назначение
_____________________________________________________________________________
(указать вид)
от "___" _________ 20 ____ года
Гражданин (ка) _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя)
Дата рождения "____" ________________ ____ года
Опекун _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата обращения "___" _________________ 20 ____ года
_____________________________________________________________________________
Отказано в приеме заявления на назначение по причине представления неполного пакета
документов, и (или) документов с истекшим сроком действия, отсутствия права на
назначение выплаты разницы
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность ответственного лица)