"Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2017 жылғы 19 шілдедегі № 443 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 тамызда № 15568 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 27.02.2018 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дербес шоттарды жүргізу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 622 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілер тізілімінде № 5446 болып тіркелген, 2009 жылы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында № 3 жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес шоттарды жүргізу ережелерінде:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ережелер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес әзірленді және салық төлеушілердің, салық агенттерінің дербес шоттарын жүргізу мен мемлекеттік кірістер органдарында салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын (бұдан әрі - міндетті зейнетақы жарналары), Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды (бұдан әрі - әлеуметтік аударымдар), әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды (бұдан әрі – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар) есепке алу тәртібін айқындайды.
2. Салық төлеушінің (салық агентінің) жеке шоты осы Ережелердің 1, 2, 3, 4, 5 және 42-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша салықтың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың есептелген, есепке жазылған (азайтылған), аударылған және төленген (есепке жатқызылғандары және қайтарылғандары ескерілген) сомасын, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдардың сомасын есепке алуға арналған құжат, оның ішінде электрондық нысандағы құжатты білдіреді.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 443. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 августа 2017 года № 15568. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 27.02.2018 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 622 "Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5446, опубликованный в 2009 году в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 3) следующие изменения:
в Правилах ведения лицевых счетов, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок ведения лицевых счетов налогоплательщиков О налогах и других обязательных платежах в бюджет (налоговых агентов) и учета в органах государственных доходов налогов, других обязательных платежей в бюджет, а также обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя в накопительный пенсионный фонд (далее – обязательные пенсионные взносы), социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования (далее – социальные отчисления), отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования (далее – отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование).
2. Лицевой счет налогоплательщика (налогового агента) представляет собой документ, в том числе в электронной форме, для учета исчисленных, начисленных (уменьшенных), перечисленных и уплаченных (с учетом зачтенных и возвращенных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также сумм пеней и штрафов по форме, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 42 к настоящим Правилам.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Мемлекеттік кірістер органдары осы Ережелерге 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарында есеп жүргізілетін, Салық және басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың тізбесіне сәйкес кірістердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бюджеттік жіктеуішінің тиісті кодтары бойынша әрбір салық төлеушіге (салық агентіне) дербес шот ашады.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы Ережелерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлға - салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, сондай-ақ дербес шоттардағы өсімпұлдар мен айыппұлдардың қоса есептелген (есептелген, кемітілген) және төленген (есепке жатқызылған, қайтарылған) сомаларының есебінің дұрыс жүргізілуіне бақылау және есептілікті дұрыс жасау функцияларын атқаратын тұлға;
2) міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға - салық төлеушінің (салық агентінің) салық міндеттемелерін, міндетті зейнетақы жарналарын аудару, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу бойынша міндеттемелерін орындауына бақылау бойынша лауазымды тұлға;
3) салық есептілігі бойынша бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлға - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың қоса есептелген (есептелген, кемітілген) сомалары бойынша ақпаратты енгізу және (немесе) бақылау функцияларын орындаушы тұлға;
4) салық тексеруін жүзеге асыратын лауазымды тұлға - мемлекеттік кірістер органының салық тексеруін тағайындау (жүргізу) туралы актісімен белгіленген тұлға;
5) салық төлеушінің жанама салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындауына бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлға - кеден одағына мүше мемлекеттердің аумақтарынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар импорты кезінде салық төлеушінің жанама салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындауына бақылау функциясын орындайтын тұлға;
6) салықтың және басқа да міндетті төлемнің коды - Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бойынша бюджет кірістерін жіктеу бойынша төлемнің сандық белгіленуі;

"6. Органы государственных доходов открывают лицевые счета на каждого налогоплательщика (налогового агента) по соответствующим кодам бюджетной классификации доходов, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование в соответствии с Перечнем налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, по которым ведется учет в органах государственных доходов, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) должностное лицо, ответственное за ведение учета - лицо, выполняющее функции контроля за правильностью ведения учета начисленных (исчисленных, уменьшенных) и уплаченных (зачтенных, возвращенных) сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также сумм пеней и штрафов в лицевых счетах и составления отчетности;
2) должностное лицо по контролю за исполнением обязательств - лицо, выполняющее функции контроля за исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговых обязательств, обязательств по перечислению обязательных пенсионных взносов, уплате социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование;
3) должностное лицо, осуществляющее контроль по налоговой отчетности - лицо, выполняющее функции ввода и (или) контроля информации по начисленным (исчисленным, уменьшенным) суммам налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование;
4) должностное лицо, осуществляющее налоговую проверку - лицо, определенное актом органа государственных доходов о назначении (проведении) налоговой проверки;
5) должностное лицо, осуществляющее контроль за исполнением налогоплательщиком налоговых обязательств по уплате косвенных налогов, - лицо, выполняющее функции контроля за исполнением налогоплательщиком налоговых обязательств по уплате косвенных налогов при импорте товаров с территории государств-членов таможенного союза на территорию Республики Казахстан;
6) код налога и другого обязательного платежа - цифровое обозначение платежа по классификации доходов бюджета по Единой бюджетной классификации Республики Казахстан;

7) салыстыру актісі - мемлекеттік кірістер органының және салық төлеушінің (салық агентінің) дерегі бойынша айқындалған күнге салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдардың есептелген (қоса есептелген, кемітілген) және төленген (есепке жатқызылған, қайтарылған) сомалары жөніндегі құжат;
8) уәкілетті орган - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
9) іріктеу - бұрын дербес шотта жүргізілген соманы нөлге келтіру мақсатында растайтын құжаттар негізінде дербес шоттың тиісті бағандарындағы ("Есептелді", "Кемітілді") қосымша есепке алу жазбасы.";
3-параграфтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың есебі бойынша жұмыстарды ұйымдастыру";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік кірістер органдарында салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдардың есебі "Орталықтандырылған біріздендірілген дербес шот" ақпараттық жуйесінде (бұдан әрі - АЖ ОБДШ) жүргізіледі.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Мемлекеттік кірістер органдарындағы салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есепке алу есеп құжаттамасында қағаз және (немесе) электронды тасығыштарда жүргізіледі:
тізілімдерде:
осы Ережелерге 7-қосымшаға сәйкес № 25 нысан бойынша түсімдер мен қайтарымдарды;
осы Ережелерге 8-қосымшаға сәйкес ЖЗҚ (ӘМСҚ) - № 25 нысан бойынша міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, міндетті зейнетақы жарналары бойынша түсімдер мен қайтарымдарды;
осы Ережелерге 9-қосымшаға сәйкес ӘСҚ - № 25 нысан бойынша әлеуметтік аударымдар бойынша түсімдер мен қайтарымдарды;
осы Ережелерге 10-қосымшаға сәйкес № 26 нысан бойнша есептеулердің мен түсімдердің жиынтық қорытындыларының есеп кітабында;

7) акт сверки - документ по исчисленным (начисленным, уменьшенным) и уплаченным (зачтенным, возвращенным) суммам налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов на определенную дату по данным органа государственных доходов и налогоплательщика (налогового агента);
8) уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет;
9) сторнирование - дополнительная учетная запись в соответствующих графах лицевого счета ("Начислено", "Уменьшено") на основании подтверждающих документов с целью приведения к нулю суммы, ранее проведенной в лицевом счете.";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Организация работы по учету налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. В органах государственных доходов учет налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов ведется в информационной системе "Централизованный унифицированный лицевой счет" (далее - ИС ЦУЛС).";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Учет налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование в органах государственных доходов ведется в учетной документации на бумажных и (или) электронных носителях:
в реестрах:
поступлений и возвратов по форме № 25, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
поступлений и возвратов по обязательным пенсионным взносам, по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование по форме № 25-НПФ (ОСМС), согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
поступлений и возвратов по социальным отчислениям по форме № 25-ФСС, согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
в книге учета сводных итогов начислений и поступлений по форме № 26, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

осы Ережелерге 42 және 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес дербес шоттарда;
осы Ережелерге 11-қосымшаға сәйкес бюджетке аударылған /резидент емес төлеген/ жарғылық банктік салымдарда орналастырылған резидент еместерден (заңды және жеке тұлғалардан) түсетін табыс салығы сомасының есеп жаршысында;
журналдарда:
осы Ережелерге 12-қосымшаға сәйкес қате есептелген, анықталмаған салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді тіркеу;
осы Ережелерге 13-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында аккредиттелген дипломатиялық және оларға теңестірілген өкілдіктерге салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдар мен айыппұлдардың, есепке жатқызылатын ҚҚС есептелген салық сомасынан асып кету, грант қаражаты есебінен сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша төленген ҚҚС сомаларын есепке жатқызуға және қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу;
осы Ережелерге 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының инкассалық өкімдерін тіркеу;
осы Ережелерге 15-қосымшаға сәйкес дебиторлардың шотына мемлекеттік кірістер органдарының инкассалық өкімдерін тіркеу.
12. Есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлғалар есептелген, қоса есептелген, кемітілген есептің дұрыс жүргізілуін бақылайды және салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түскен, есепке жатқызылған, қайтарылған сомаларының, сондай-ақ салық төлеушілердің дербес шоттарындағы өсімпұлдар мен айыппұлдар сомасының есебін жүргізудің дұрыстығына және есептілікті жасаудың дұрыстығына жауап береді.
13. Мемлекеттік кірістер органының басшысы салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдарды есепке алу жөніндегі жұмыстарға бақылауды жүзеге асырады және жасалатын есептерді тексереді, салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдарды есепке қою және жұмыс жағдайына жауап береді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарды, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдарды есепке алу бойынша құжаттар іс номенклатурасымен айқындалған мерзім ішінде сақталады. Көрсетілген сақтау мерзімінің соңына қарай есеп жөніндегі құжаттар мемлекеттік кірістер органының мұрағатына тапсырылады.";
4-параграфтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есепке алу жөніндегі құжаттама";

в лицевых счетах согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 42 к настоящим Правилам;
в ведомости учета сумм подоходного налога с нерезидентов (юридических и физических лиц), размещенных на условных банковских вкладах/выплаченных нерезидентам/перечисленных в бюджет, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
в журналах:
регистрации ошибочно зачисленных, невыясненных налогов и других обязательных платежей в бюджет, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
регистрации платежных поручений на зачет и возврат уплаченных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, пеней и штрафов, превышения НДС, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, НДС, уплаченного по товарам (работам, услугам), приобретаемым за счет средств гранта, дипломатическим и приравненным к ним представительствам, аккредитованным в Республике Казахстан, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
регистрации инкассовых распоряжений органов государственных доходов, согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
регистрации инкассовых распоряжений органов государственных доходов на счета дебиторов, согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
12. Должностные лица, ответственные за ведение учета, контролируют правильность ведения учета исчисленных, начисленных (уменьшенных), перечисленных и уплаченных (с учетом зачтенных и возвращенных) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также сумм пеней и штрафов в лицевых счетах налогоплательщиков и за правильность составления отчетности.
13. Руководитель органа государственных доходов осуществляет контроль за работой по учету налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов и проверяет составляемые отчеты, несет ответственность за постановку и состояние работы по учету налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов и социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Документы по учету налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов хранятся в течение срока, определенного номенклатурой дел. По окончании указанного срока хранения документы по учету сдаются в архив органа государственных доходов.";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Документация по учету налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование";

17, 18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Салықтарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарды, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарды, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдарды есепке алу жөніндегі құжаттама іс номенклатурасына сәйкес құжаттардың түрлері бойынша топтастырылады және қағаз және (немесе) электронды тасығыштарда жүргізіледі:
1) уәкілетті мемлекеттік органдардан алынған құжаттар;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, айыппұлдардың артық (қате) төленген сомаларын есепке жатқызу және қайтару жөніндегі құжаттар;
3) қосылған құн салығын есепке жатқызу және қайтару жөніндегі құжаттар;
4) дербес шоттарды беру және қабылдау жөніндегі құжаттар;
5) салықтар, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналар, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналар мен әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдар бойынша салыстыру актілері;
6) салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындау мерзімдерінің өзгеруі туралы құжаттар;
7) банкрот деп танылған салық төлеушілердің салық берешегі жөніндегі құжаттары;
8) салық міндеттемелерінің тоқтатылуы туралы құжаттары;
9) таратылған салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауы жөніндегі құжаттар;
10) заңды тұлғаның қайта ұйымдастырылуы кезіндегі салық міндеттемелерінің орындалуы жөніндегі құжаттар;
11) бірыңғай бюджеттік сыныптамасы бойынша бюджет деңгейлерінің арасында кірістер сыныптамасының түсімдерін бөлуді бекіту туралы бұйрықтар.";
18. Салық төлеушінің (салық агентінің) өтініші бойынша мемлекеттік кірістер органы осындай өтінішті алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Ережелерге 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстау және аудару, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу және төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы жеке шоттан үзінді көшірме ұсынылады.
19. Салық төлеушінің (салық агентінің) талабы бойынша бір жұмыс күні ішінде осы Ережелерге 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есеп-қисаптарды салыстырып тексеру актісін береді.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 17, 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"17. Документация по учету налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов группируется по видам документов в соответствии с номенклатурой дел и ведется на бумажных и (или) электронных носителях:
1) документы, полученные от уполномоченных государственных органов;
2) документы по зачету и возврату излишне (ошибочно) уплаченных сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, пеней, штрафов;
3) документы по зачету и возврату налога на добавленную стоимость;
4) документы по передаче и приему лицевых счетов;
5) акты сверок по налогам, другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование и социальным отчислениям, а также пеней и штрафам;
6) документы об изменениях сроков исполнения налоговых обязательств по уплате налогов;
7) документы по налоговой задолженности налогоплательщиков, признанных банкротами;
8) документы о прекращении налоговых обязательств;
9) документы по исполнению налоговых обязательств ликвидированных налогоплательщиков;
10) документы по исполнению налоговых обязательств при реорганизации юридического лица;
11) приказы об утверждении распределения поступлений классификации доходов между уровнями бюджетов по единой бюджетной классификации.
18. По налоговому заявлению налогоплательщика (налогового агента) не позднее двух рабочих дней со дня получения органом государственных доходов такого заявления представляется Выписка из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
19. По требованию налогоплательщика (налогового агента) в течение одного рабочего дня представляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам.";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. Салық төлеушілердің (салық агенттерінің) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салық міндеттемелерін, міндетті зейнетақы жарналарын аудару, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, сондай-ақ өсімпұлдар мен айыппұлдар төлеу бойынша міндеттемелерін орындау есебін жүргізу үшін мемлекеттік кірістер органдарында дербес шоттар ашылады.";
32 және 33-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"32. Дербес шот мемлекеттік кірістер органдарында Салық және басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар тізбесіне сәйкес есеп жүргізілетін бюджеттің кірістері, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар жіктемесінің кодтары бойынша, сондай-ақ салық тексерулерін жүргізу кезінде қоса есептелген міндетті төлемдердің сомалары бойынша ашылады.
33. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар, өсімпұлдар, айыппұлдар бойынша есептердің сальдосы дербес шоттың "Сальдо" тиісті бағанында көрсетіледі: берешегі болған кезде "алу" (-) белгісімен, артқы төленген кезде "қосу" (+) белгісімен көрсетіледі.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Дербес шоттарда салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, өсімпұлдарды және айыппұлдарды есептеу, қоса есептеу, кеміту, төлеу, есепке жатқызу, қайтару бойынша жазбалар мыналардың:
осы Ережелерге 21-қосымшаға сәйкес Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар мен өсімпұлдар сомаларын қоса есептеуге (кемітуге) тізілім;
осы Ережелерге 22-қосымшаға сәйкес салық тексерулерінің нәтижелері мен әкімшілік жазаларды қолдану туралы қаулылар бойынша Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар, өсімпұлдар мен айыппұлдар сомаларын қоса есептеуге (кемітуге) тізілім;
төлеуге қоса берілген төлем құжаттарымен бірге күнделікті түсімдер бойынша тізілімнің;
осы Ережелерге 23-қосымшаға сәйкес Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі тізілімнің негізінде жүргізіледі.";

"28. Для ведения учета исполнения налоговых обязательств налогоплательщиков (налоговых агентов) по налогам, другим обязательным платежам в бюджет, обязанности по перечислению обязательных пенсионных взносов, уплате социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также пеней и штрафов в органах государственных доходов открываются лицевые счета.";
пункты 32 и 33 изложить в следующей редакции:
"32. Лицевой счет открывается по кодам классификации доходов бюджета, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование согласно Перечню налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, по которым ведется учет в органах государственных доходов, а также по суммам других обязательных платежей, начисленным при проведении налоговых проверок.
33. Сальдо расчетов по налогам и другим обязательным платежам, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, пеней, штрафам отражается в соответствующих графах лицевого счета "Сальдо" при наличии задолженности указывается со знаком "минус" (-), при переплате указывается со знаком "плюс" (+).";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. В лицевых счетах записи по исчислению, начислению, уменьшению, уплате, зачету, возврату налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов производятся на основании:
Реестра к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и пеней, согласно приложению 21 к настоящим Правилам;
Реестра к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий, согласно приложению 22 к настоящим Правилам;
ежедневных ведомостей по поступлениям с приложенными к ним платежными документами на уплату;
Реестра по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов, согласно приложению 23 к настоящим Правилам.";

46, 47 және 48-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"46. Операция жазбасы жазылған әрбір күні салық төлеушінің (салық агентінің) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналар, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есептерінің сальдосы, өсімпұлдар, айыппұлдар сомасы айқындалады.
47. Дербес шот бойынша ай сайын, тоқсан сайын есепті ай үшін, тоқсан үшін және өспелі жиынтықпен небәрі жыл үшін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналардың, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдар мен айыппұлдардың есептелген, қоса есептелген, кемітілген, төленген, есепке жатқызылған, қайтарылған сомасы бойынша жалпы қорытынды есептеп шығарылады.
48. Салық және басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (қосып есептеу), кеміту, төлеу, қайтару бойынша барлық жазбалар "Есептелді", "Кемітілді", "Қайтарылды" деген бағандарға бөлінетін "Салық және басқа да міндетті төлемдер бойынша есептер" деген жалпы бағанда жүргізіледі.
Дербес шоттың "Есептер сальдосы (бересі (-), немесе (артық төлеу (+)" деген бағаны мынадай арифметикалық әрекет негізінде есептеледі:
"Есепті салық кезеңінің басына есептер сальдосы" деген баған алынған "Есептелді" бағаны қосылған "Кемітілді" бағаны қосылған "Төленді" бағаны алынған "Қайтарылды" бағаны қосылған "Өзгертілген салық міндеттемесін орындау мерзімі бойынша салық (төлем) сомасы" деген баған.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. "Қайтарымдарды шегерумен жылдың басынан бастап барлығы енгізілді" бағаны "Қайтарылды (-)" бағаны бойынша тиісінше қайтарымдар сомасын есепке ала отырып, салық жылының басынан өспелі жиынтықпен салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды, өсімпұлдар мен айыппұлдарды төлеудің жиынтықтау көрсеткіші негізінде есептеледі.";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналарды және өсімпұлдардың сомаларын есептеуге (кемітуге) тізілімді (бұдан әрі - Есептеу тізілімі) салық есептілігі бойынша бақылауды жүзеге асыратын лауазымды тұлға мыналардың:
салық төлеуші (салық агенті) жасауға тиісті салық декларацияларының, есептердің;
патент негізінде арнаулы салық режимін қолдануға өтініштердің;
уәкілетті органдардан алынған мәліметтердің;
мемлекеттік кірістер органының шешімдерінің негізінде жасайды.";
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 46, 47 и 48 изложить в следующей редакции:
"46. На каждую дату записи операции в лицевом счете определяется сальдо расчетов по налогам и другим обязательным платежам, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, суммам пеней, штрафов.
47. Ежемесячно, ежеквартально по лицевому счету подводится общий итог по исчисленным, начисленным, уменьшенным, уплаченным, зачтенным, возвращенным суммам налогов и других обязательных платежей, по суммам обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов за отчетный месяц, квартал и с нарастающим итогом за год.
48. Все записи по исчислению, начислению, уменьшению, уплате, зачету, возврату налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование проводятся в графе "Расчеты по налогам и другим обязательным платежам", которая подразделяется на графы: "Начислено", "Уменьшено", "Уплачено", "Возвращено".
Графа лицевого счета "Сальдо расчетов (недоимка (-) или переплата (+)" рассчитывается на основе следующих арифметических действий:
графа "Сальдо расчетов на начало отчетного периода" минус графа "Начислено" плюс графа "Уменьшено" плюс графа "Уплачено" минус графа "Возвращено" плюс графа "Сумма налога (платежа) по измененному сроку исполнения налогового обязательства".";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Графа "Внесено всего с начала года за вычетом возвратов" рассчитывается на основе суммирования показателей уплаты налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов нарастающим итогом с начала налогового года с учетом сумм возвратов соответственно по графам "Возвращено (-)".";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и пеней (далее - Реестр к начислению) составляется должностным лицом, осуществляющим контроль по налоговой отчетности, на основании:
налоговых деклараций, расчетов, подлежащих составлению налогоплательщиком (налоговым агентом);
заявления на применение специального налогового режима на основе патента;
сведений, полученных от уполномоченных государственных органов;
решения органа государственных доходов.";
пункт 57 изложить в следующей редакции:

"57. Есептеу тізілімінде:
1) салық төлеушінің атауы және БСН/ЖСН;
2) салық (төлем) түрі және бюджет жіктемесінің коды;
3) "Салық есептілігі бойынша есептеуге (кемітуге)" деген бағандарда - салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың қоса есептеуге немесе кемітуге сомасы;
4) оның негізінде дербес шотқа жазба жүргізілетін құжаттың атауы, күні және нөмірі;
5) төлеу кезеңі мен мерзімі;
6) күні, тиісінше тізілімді тапсырған және қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) және қолы көрсетілуі қажет.";
69, 70, 71 және 72-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлға дербес шотта тиісті жазбадан кейін күнді, есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаның тегің, атың, әкесінің атың (бар болған кезде) көрсетіп және қол қоя отырып, дербес шотта жүргізілген жазба туралы Есептеу тізілімінде белгі жүргізеді.
70. Салық төлеуші (салық агенті) салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шоттарында көрсетілуге жататын тиісті ұяшықтарда деректері жоқ салық есептілігін берген кезде Есептеу тізілімінде "Есептелді" бағанында нөл көрсетіледі, тиісінше дербес шоттың "Есептелді" және "Кемітілді" бағандарында да нөл көрсетіледі.
71. Жеке тұлғалардан, оның ішінде резидент емес жеке тұлғалардан мүлік салығы мен жер салығының сомаларын есептеуді салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді есепке алуды, тіркеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар берген мәліметтердің негізінде мемлекеттік кірістер органдары жүргізеді.
Осы мәліметтердің негізінде міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға әрбір жеке тұлға салық төлеуші, оның ішінде резидент емес жеке тұлға бойынша мүлік салығы мен жер салығын есептеуді жүргізеді және салық төлеушіге кейіннен беру үшін мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарлама негізінде көрсетілген соманы дербес шотта көрсету үшін Есептеу тізілімі толтырылады.
72. Есептеу тізілімі көлік құралдарына салық сомаларын дербес шотта көрсету үшін салық төлеушілердің төлем құжаттарының негізінде толтырылады.";
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"78. "Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру аударымдар мен жарналар түсімдері туралы" 1H-нысанның есебінде осы Ережелерге 41-қосымшаға сәйкес салықты төлеу бойынша салық міндеттемесін орындаудың өзгертілген мерзімімен салықтың сомасы бересі сомасында көрсетілмейді.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"57. В Реестре к начислению должны быть указаны:
1) наименование и БИН/ИИН налогоплательщика;
2) вид налога (платежа) и код бюджетной классификации;
3) в графах "К начислению (уменьшению)" - суммы налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование к начислению или уменьшению;
4) наименование, дата и номер документа, на основании которого производится запись в лицевой счет;
5) период и срок уплаты;
6) дата, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись работников, соответственно сдавшего и принявшего реестр.";
пункты 69, 70, 71 и 72 изложить в следующей редакции:
"69. После соответствующей записи в лицевом счете, должностное лицо, ответственное за ведение учета, проводит отметку в Реестре к начислению о произведенной записи в лицевом счете с указанием даты, фамилии, имени, отчества (при его наличии) должностного лица, ответственного за ведение учета, и подписанием.
70. При представлении налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговой отчетности с отсутствующими данными в соответствующей ячейке, подлежащими отражению на лицевом счете налогоплательщика (налогового агента), в Реестре к начислению в графе "Начислено" указывается ноль, соответственно в графах лицевого счета "Начислено" и "Уменьшено" указывается ноль.
71. Исчисление сумм налогов на имущество и земельного налога с физических лиц, в том числе физических лиц-нерезидентов, производится органами государственных доходов на основании сведений, представляемых уполномоченными государственными органами, осуществляющими учет, регистрацию объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением.
На основании данных сведений должностное лицо по контролю за исполнением обязательств производит исчисление налога на имущество и земельного налога по каждому налогоплательщику - физическому лицу, в том числе физическому лицу-нерезиденту, и выписывает уведомление о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов, с размещением квитанции-извещения для дальнейшего вручения налогоплательщику.
На основании уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов, заполняется Реестр к начислению для отражения указанной суммы в лицевом счете.
72. Реестр к начислению для отражения в лицевом счете суммы налога на транспортные средства заполняется на основании платежных документов налогоплательщиков.";
пункт 78 изложить в следующей редакции:
"78. В отчете формы 1Н "О поступлениях сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование", согласно приложению 41 к настоящим Правилам, сумма налога с измененным сроком исполнения налогового обязательства по уплате налога в сумме недоимки не отражается.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:

"82. Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту шарттарын салық төлеуші бұзған жағдайда, бересінің көрсетілген сомасы "Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсімдері туралы" 1H-нысандағы есепте көрсетіледі.
Дербес шотта "Салық (төлем) сомасы" бағанында төлеу мерзімі өзгертілген салықтың барлық сомасы жүргізіледі, бірақ "алу" белгісімен, соның нәтижесінде "Салық сомасы" бағанының жиынтығы төлеу мерзімі өзгертілген салықтың барлық сомасы өтелгеннен кейін не салық төлеуші салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту шарттарын бұзғанда нөлге тең болуы тиіс.
Уәкілетті орган өтінішті қарағаннан және шешім қабылдағаннан кейін өтініш Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындаудың өзгерген мерзімдерін тіркеу журналына тіркеуге жатады. Уәкілетті органның шешімі негізінде міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға Салықтарды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту жөніндегі тізілімді толтырады және есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаға береді.";
84 және 85-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Салық кодексінде белгіленген мерзімдерде салық тексерулерінің және салық төлеушінің (салық агентінің) шағымдарын қарау нәтижелері бойынша салық төлеушіге (салық агентіне):
1) тексеруінің нәтижелері туралы;
2) тарату салық есептілігін табыс еткен күннен бастап тарату салық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезең ішінде салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың есептелген сомалары туралы;
3) салық төлеушінің (салық агентінің) тексеруінің нәтижелері туралы хабарламаға шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламалар жіберіледі.
85. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдардың және айыппұлдардың сомаларын есептеуге (кемітуге) тізілімде (осы тараудың мақсатында бұдан бұдан әрі - Тізілім) көрсетіледі және салық төлеушіге хабарлама тапсырған күнге Тізілім деректерінен салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шотында көрсетіледі.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"82. При нарушении налогоплательщиком условий изменения сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов указанные суммы недоимки отражаются в отчете формы 1Н "О поступлениях сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование".
В лицевом счете в графе "Сумма налога (платежа)" проводится вся сумма налога, по которой изменены сроки уплаты, но со знаком "минус", в результате чего итог графы "Сумма налога (платежа)" после погашения всей суммы налога, по которой изменены сроки уплаты, либо нарушения налогоплательщиком условий изменения сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов должен быть равен нулю.
После рассмотрения заявления и принятия решения уполномоченным органом заявление подлежит регистрации в Журнале регистрации изменения сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов. На основании решения уполномоченного органа должностным лицом по контролю за исполнением обязательств заполняется Реестр по изменению сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и передается должностному лицу, ответственному за ведение учета для произведения записи в лицевом счете.";
пункты 84 и 85 изложить в следующей редакции:
"84. По результатам налоговой проверки и рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) в сроки, установленные Налоговым кодексом, налогоплательщику (налоговому агенту) направляется следующее уведомление:
1) о результатах проверки;
2) о начисленных суммах налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки;
3) об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки.
85. Начисленные суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет, пеней отражаются в Реестре к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий (далее в целях настоящей главы - Реестр) и отражаются в лицевом счете налогоплательщика (налогового агента) из данных Реестра в день вручения налогоплательщику уведомления.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:

"87. Тізілімде:
1) салық төлеушінің (салық агентінің) атауы;
2) БСН/ЖСН;
3) салықтың (төлемнің) атауы;
4) бюджет кірісі жіктемесінің коды;
5) хабарлама нөмірі және күні;
6) салық тексеруі аяқталған күн (салық тексеруінің актісі серверде өңделген күн);
7) салықтың (төлемнің), өсімпұлдардың сомасы
8) салық тексеруі нәтижелері бойынша есептелген сомаларды төлеу мерзімін ұзарту туралы деректер;
9) "Хабарлама бойынша есептеуге (кемітуге)" бағанында - осы Ережелердің 84-тармағында көрсетілген хабарламалардың негізінде есептеуге немесе кемітуге салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, өсімпұлдардың, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомасы;
10) "Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы бойынша есептеуге" бағанында - қаулылар негізінде айыппұлдар сомасы көрсетіледі.";
90-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"90. Осы Ережелердің 84-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген хабарлама табыс етілген сәттен бастап шығарылған сәттен бастап отыз жұмыс күні өткен соң салық төлеушінің шағымы болмаған жағдайда мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары қолданылады. Бұл ретте өсімпұл салық тексеруі аяқталған күннен бастап есептеледі.";
94 және 95-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"94. Салық төлеуші осы Ережелердің 84-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген хабарламаға шағым берген жағдайда Салық кодексінің 667-бабы 1-тармағына сәйкес белгіленген мерзім ішінде осы шағым бойынша шешім шыққанға дейін салық төлеуші шағым жасаған хабарлама бойынша есептелген сома салық төлеушінің дербес шотында "Салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгерту бойынша мәліметтер" бағанында көрсетіледі. Бұл сомаларға мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары қолданылмайды.
95. Салық төлеуші осы Ережелердің 84-тармағы 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген хабарламаға шешіміне салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың барлық сомасына шағым жасамаған жағдайда салық төлеуші даулаған хабарлама бойынша соманың бөлігі салық төлеушінің дербес шотында "Салық міндеттемесін орындау мерзімін өзгерту бойынша мәліметтер" бағанында көрсетіледі. Хабарлама бойынша қоса есептелген салықтардың, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және өсімпұлдар сомаларының даулы болып отырған бөлігіне осы шағым бойынша шешім шыққанға дейін мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары қолданылмайды.";

"87. В Реестре указываются:
1) наименование налогоплательщика (налогового агента);
2) БИН/ИИН;
3) наименование налога (платежа);
4) код классификации доходов бюджета;
5) номер и дата уведомления;
6) дата завершения налоговой проверки (дата обработки акта налоговой проверки на сервере);
7) сумма налога (платежа), пеней;
8) данные о продлении срока уплаты начисленных сумм по результатам налоговой проверки;
9) в графе "К начислению (уменьшению) по уведомлению" - сумма налогов и других обязательных платежей, пеней, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование к начислению или уменьшению на основании уведомлений, указанных в пункте 84 настоящих Правил;
10) в графе "К начислению по постановлению о наложении административного взыскания" - суммы штрафов на основании постановлений о наложении административного взыскания.";
пункт 90 изложить в следующей редакции:
"90. По истечении тридцати рабочих дней с момента вручения уведомления, указанного в подпунктах 1) и 2) пункта 84 настоящих Правил, и (или) с момента вынесения решения уполномоченного органа по результатам рассмотрения жалобы на уведомление, в случае отсутствия жалобы налогоплательщика применяются способы обеспечения исполнения не выполненного в срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания налоговой задолженности. При этом пеня начисляется с даты завершения налоговой проверки.";
пункты 94 и 95 изложить в следующей редакции:
"94. В случае подачи налогоплательщиком жалобы на уведомление, указанное в подпунктах 1) и 2) пункта 84 настоящих Правил, в течение установленного пунктом 1 статьи 667 Налогового кодекса срока до вынесения решения по данной жалобе начисленные суммы по уведомлению, обжалованные налогоплательщиком, отражаются в лицевом счете налогоплательщика в графе "Сведения по изменению срока исполнения налогового обязательства". На данные суммы не применяются способы обеспечения исполнения не выполненного в срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания налоговой задолженности.
95. В случае подачи налогоплательщиком жалобы на уведомление, указанное в подпунктах 1) и 2) пункта 84 настоящих Правил, и (или) решение уполномоченного органа не на всю сумму начисленных налогов, других обязательных платежей в бюджет и пеней часть суммы по уведомлению, оспариваемая налогоплательщиком, отражается в лицевом счете налогоплательщика в графе "Сведения по изменению срока исполнения налогового обязательства". На оспариваемую часть суммы начисленных налогов, других обязательных платежей в бюджет и пеней по уведомлению не применяются способы обеспечения исполнения не выполненного в срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания налоговой задолженности до вынесения решения по данной жалобе.";

98, 99 және 100-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"98. Шағымды қарау нәтижелері бойынша уәкілетті органының немесе сот салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қанағаттандырусыз қалдырса, осы сомалар уақтылы төленбеген кезде салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шараларын қолдана отырып, өндіріп алуға жатады. Дербес шотта салық тексеруі аяқталған күннен кейінгі күннен бастап салық берешегін орындауды кейінге қалдырудың әр күні үшін өсімпұл есептеледі.
99. Уәкілетті органға немесе сотта шағымдалған салықтардың сомасы салық төлеушінің дербес шотында және тиісінше салыстыру актісінде көрсетіледі. Берешектің жоқ екендігі туралы анықтамада және Берешектің жоқ (бар) екендігі туралы анықтамада бұл сомалар "шағым беру және шағымдалғандар сатысында тұрған салық тексерулерінің нәтижелері бойынша есептелген сомалар" деген белгімен көрсетіледі.
100. "Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсімдері туралы" 1Н-нысанның есебінде салық төлеуші шағым жасаған хабарлама бойынша есептелген салықтардың, салықтардың, басқа да міндетті төлемдердің сомалары көрсетілмейді.";
194-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"194. Егер қайтару немесе есепке жатқызу сомасы айлық есептік көрсеткіштің 100 еселенген мөлшерінен асқан жағдайда, міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға осы қайтарудың немесе есепке жатқызудың негізділігін растайтын жазбаша қорытынды береді.";
263-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"263. Таратылатын заңды тұлғада немесе жеке кәсіпкерде салық берешегі болмаған жағдайда бюджетке артық төленген салық, басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың сомалары салық тексеруі немесе Салық кодексінің 43-бабы 7-тармағына сәйкес жүргізілген камералдық бақылауы жүргізілгеннен кейін осы заңды тұлғаға немесе жеке кәсіпкерге қайтаруға жатады.
Артық төленген салық, басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдар сомасын қайтаруға өтініш болмаған кезде салық тексеруін жүзеге асыратын лауазымды тұлға заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің дербес шотында есептеуге жататын артық төлеу сомасы, ал салық берешегі сомасын заңды тұлғаны салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорларынан және жеке тұлғаны жеке кәсіпкер ретінде тіркеу есебінен алып тастағаннан кейін азайтуға жататын артық төлеу көрсетілетін Есептеу тізілімін жасайды.
Дербес шоттарда көрсетілген операциялар жүргізілгеннен кейін дербес шотты жабу жүргізіледі.";
270-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 98, 99 и 100 изложить в следующей редакции:
"98. В случае, когда по итогам рассмотрения жалобы уполномоченный орган или суд оставил жалобу налогоплательщика (налогового агента) без удовлетворения, данные суммы при несвоевременной их уплате подлежат взысканию с применением принудительных мер взыскания налоговой задолженности. В лицевом счете начисляется пеня за каждый день просрочки исполнения налогового обязательства, начиная со дня, следующего за днем завершения налоговой проверки.
99. Сумма налогов, обжалуемых в уполномоченном органе либо в суде, отражается в лицевом счете налогоплательщика и соответственно в акте сверки. В Сведениях об отсутствии (наличии) задолженности данные суммы отражаются справочно, с пометкой "суммы, начисленные по результатам налоговой проверки, находящиеся на стадии обжалования и обжалованные".
100. В отчете формы 1Н "О поступлениях сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" начисленные суммы налогов, других обязательных платежей по уведомлению, обжалованные налогоплательщиком, не отражаются.";
Пункт 194 изложить в следующей редакции:
"194. В случае, если сумма возврата превышает 100-кратный размер месячного расчетного показателя, то должностное лицо по контролю за исполнением обязательств представляет письменное заключение, подтверждающее обоснованность данного возврата.";
пункт 263 изложить в следующей редакции:
"263. При отсутствии у ликвидируемого юридического лица или индивидуального предпринимателя налоговой задолженности сумма излишне уплаченных налогов, других обязательных платежей и пеней в бюджет подлежит возврату этому юридическому лицу или индивидуальному предпринимателю после проведения налоговой проверки или камерального контроля, проведенного в соответствии с пунктом 7 статьи 43 Налогового кодекса.
При отсутствии заявления на возврат суммы излишне уплаченных налогов, плат и пеней должностное лицо, осуществляющее налоговую проверку, составляет Реестр к начислению, где отражает сумму переплаты, числящейся в лицевом счете ликвидированного юридического лица или индивидуального предпринимателя, к начислению, а сумму налоговой задолженности к уменьшению после исключения юридического лица из государственной базы данных налогоплательщиков и снятия физического лица с регистрационного учета в качестве индивидуального предпринимателя.
После проведения указанных операций в лицевом счете производится закрытие лицевого счета.";
пункт 270 изложить в следующей редакции:

"270. Заңды тұлғаны салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорынан алып тастағаннан және жеке кәсіпкерді тіркеу есебінен шығарғаннан кейін міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға барлық қажетті құжаттар негізінде Есептеу тізілімін, сондай-ақ салық тексерулерінің нәтижелері мен әкімшілік жазаларды қолдану туралы қаулылар бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдар мен айыппұлдардың сомаларын Есептеуге тізілім (осы тараудың мақсатында бұдан әрі - Тізілім) толтырады, онда салық және басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдарды, сондай-ақ салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдар мен айыппұлдардың есептен шығарылған сомалары, ал артық төлеуге есептелген сомалары – есептеуге көрсетіледі.
Дербес шотта құжаттың деректері көрсетіледі (құжаттың күні, нөмірі мен атауы), оның негізінде Тізілім толтырылады.
Дербес шотта көрсетілген операцияларды жүргізгеннен кейін күнін, есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаның тегің, атың, әкесінің атың (бар болған кезде) көрсете отырып дербес шотты жабуды жүргізеді.";
25-параграфтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"25-параграф. Міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есепке алу";
285, 286, 287 және 288-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"285. Мемлекеттік кірістер органдары жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарының және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың толық және уақтылы аударылуына бақылауды жүзеге асырады.
286. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) өткен күн үшін күн сайын уәкілетті органға қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың келіп түскен, сондай-ақ қайтарылған тізілімдерін оған қоса оларға электрондық төлем тапсырмаларын табыс етеді.
287. Уәкілетті орган Мемлекеттік корпорацияның табыс еткен электрондық төлем құжаттарының негізінде міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомаларын ОБДШ АЖ-не қабылдайды.

"270. После исключения юридического лица из государственной базы данных налогоплательщиков и снятия с регистрационного учета индивидуального предпринимателя должностное лицо по контролю за исполнением обязательств на основании всех необходимых документов заполняет Реестр к начислению, а также Реестр к начислению сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий (далее в целях настоящей главы - Реестр), где отражает суммы списанных налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов к уменьшению, а суммы числящейся переплаты - к начислению.
В лицевом счете отражаются данные документа, на основании которого заполняется Реестр (дата, номер и наименование документа).
После проведения указанных операций в лицевом счете производится закрытие лицевого счета с указанием даты, фамилии, имени, отчества (при его наличии) должностного лица, ответственного за ведение учета.";
заголовок параграфа 25 изложить в следующей редакции:
"Параграф 25. Учет обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование";
пункты 285, 286, 287 и 288 изложить в следующей редакции:
"285. Органы государственных доходов осуществляют контроль за полнотой и своевременностью перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительный пенсионный фонд, социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование в фонд социального медицинского страхования.
286. Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) ежедневно за прошедший день представляет в вышестоящий орган государственных доходов реестры поступивших, а также возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и электронные платежные поручения.
287. Уполномоченным органом производится прием в ИС ЦУЛС сумм обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование на основании представленных Государственной корпорацией электронных платежных документов.

288. Электрондық төлем құжаттарын қабылдау нәтижелері бойынша деректер республика бойынша жалпы сомада қабылданған электрондық төлем құжаттарымен салыстырып тексеру жүргізіледі.";
289-тармақ алынып тасталсын;
290-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"290. ОБДШ АЖ-де төлем құжатында көрсетілген, БСН/ЖСН негізінде орналасқан (тұрғылықты) орны бойынша міндетті зейнетақы жарналар, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша төлемдер таратылып жазылады.";
291 және 292-тармақтар алынып тасталсын;
293-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"293. Міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есепке алуды дербес шоттарда Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен және қайтарылған сомалар бойынша алынған төлем құжаттарының; салық төлеушілер тапсырған салық есептілігінің; есептелген (кемітілген) сомалар бойынша - салық тексерулері нәтижелерінің негізінде Мемлекеттік кірістер органдары жүргізеді.";
294 және 295-тармақтар алынып тасталсын;
296, 297, 298 және 299-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"296. Міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу салық есептілігінде көрсетіледі. Бұл ретте салық төлеуші нысандардың "Мемлекеттік кірістер органының коды" торкөзін толтыруы тиіс.
297. Міндетті зейнетақы жарналарды, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу бойынша агенттердің дербес шоттары:
1) заңды тұлғаларға, олардың құрылымдық бөлімшелеріне - орналасқан орны бойынша;
2) жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустар мен адвокаттарға және жеке сот орындаушыларына - орналасқан (тұрғылықты) орны бойынша ашылады.
298. Дербес шоттарды ашқан, жүргізген және жапқан кезде міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдар мен айыппұлдардың есептелген, қоса есептелген, аударылған және түскен сомаларының есебін жүргізген кезде осы тарауда көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, осы Ережелердің 2 және 3-бөлімдерінде мазмұндалған тәртіп сақталады.
299. Дербес шотта міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың келіп түскен және қате аударылғандар қайтарылған сомаларының есебі қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың келіп түскен, сондай-ақ қайтарылған тізілімдерін және электрондық төлем тапсырмаларын жүргізіледі.";
301-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

288. По результатам приема электронных платежных документов производится сверка данных с принятыми электронными платежными документами в общей сумме по республике.";
пункт 289 исключить;
пункт 290 изложить в следующей редакции:
"290. В ИС ЦУЛС разноска платежей по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование производится по месту нахождения (жительства) агента на основании БИН/ИИН, указанного в платежном документе.";
пункты 291 и 292 исключить;
пункт 293 изложить в следующей редакции:
"293. Учет обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование органами государственных доходов ведется в лицевых счетах на основании полученных платежных документов по поступившим и возвращенным суммам от Государственной корпорации; налоговой отчетности, представленной агентами; результатов налоговых проверок - по начисленным (уменьшенным) суммам.";
пункты 294 и 295 исключить;
пункты 296, 297, 298 и 299 изложить в следующей редакции:
"296. Исчисленные суммы обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование отражаются в налоговой отчетности.
297. Лицевые счета агентов по уплате обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование открываются:
1) юридическим лицам, их структурным подразделениям - по месту нахождения;
2) индивидуальным предпринимателям, частным нотариусам, адвокатам и частным судебным исполнителям - по месту нахождения (жительства).
298. При открытии, ведении и закрытии лицевых счетов; учете исчисленных, начисленных, перечисленных и поступивших сумм обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней соблюдается порядок, изложенный в разделах 2 и 3 настоящих Правил, с учетом особенностей, предусмотренных в настоящей главе.
299. Учет поступивших и возвращенных ошибочно перечисленных сумм обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование в лицевом счете ведется на основании реестров поступивших, а также возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и платежных документов к нему.";
пункт 301 изложить в следующей редакции:

"301. Дербес шоттарда операцияларды жазу тиісті бағандар бойынша құжаттардың негізінде жүргізіледі:
"Ағымдағы күнтізбелік күн" бағанында - операцияларды жазбасы күні көрсетіледі;
"Операция жазбасы (енгізу) күні" бағанында ағымдағы операция күні жазбасының күні көрсетіледі.
"Операцияның мазмұны" бағанында - міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдардың есептелген, қоса есептелген, аударылған және түскен сомаларының есебін жүргізгенде операцияларды жазу күні көрсетіледі;
"Төлеу мерзімі" бағанында - міндетті зейнетақы жарналарды, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу бойынша агент тапсырған салық есептілігінің негізінде немесе салық тексеруін жүргізудің қорытындысы бойынша төлеу мерзімі заңға сәйкес төлеу мерзімі;
"Банк шотынан есептен шығару" бағанында - төлем құжатында көрсетілген күн;
"Есептеу күні" бағанында - міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналар бойынша Мемлекеттік корпорациядан алынған тізілім күні көрсетіледі;
"Есептелді" бағанында - төлеушінің салық есептілігінің және (немесе) салық тексеруі нәтижелерінің негізінде міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың есептелген және қоса есептелген сомасы;
"Кемітілді" бағанында - төлеушінің салық есептілігінің және (немесе) салық тексеруі нәтижесінің негізінде азайтылуға жататын сома;
"Төленді" бағанында - төлем құжаттары негізінде түсімдер сомалары;
"Қайтарылды" бағанында - 3-ҚР ЖЗҚ нысаны мен 4-ҚР ӘА нысанның және оларға төлем құжаттарының есебі негізінде қате аударылған сомаларды қайтарулар сомасы;
"Есеп айырысу сальдосы (Бересі) (-) немесе (Артық төлеу (+)" бағаны мынадай арифметикалық әрекет негізінде есептеледі:
"Есептік кезеңнің басына есеп айырысу сальдосы" бағаны алу "Есептелді" бағаны қосу "Азайтылды" бағаны қосу "Төленді" бағаны алу "Қайтарылды" бағаны;
"Өсімпұл сомасы" бағанында - табыстың нақты төленуі шартында агенттердің жинақтаушы зейнетақы қорларына және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына уақтылы аудармаған міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомасына есептелген тұрақсыздық сомалары;
"Кезең ішінде" бағанында - өсімпұлдарды есептеу немесе азайту жүргізілген кезең;
"Өсімпұл төленді" бағанында міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсімдері мен қайтарулары тізілімі және оларға төлем құжаттары негізінде өсімпұл сомалары;
"Өсімпұл сальдосы" есептелген және төленген өсімпұлдар арасындағы айырма;
"Қайтаруларды шегере отырып жыл басынан енгізілді" бағанында қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың келіп түскен, сондай-ақ қайтарылған тізілімдерін және электрондық төлем тапсырмаларын сәйкес қайтарылған міндетті зейнетақы жарналарды, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды шегергендегі түскен сомалар.";

"301. Записи операций производятся на основании документов по соответствующим графам лицевого счета:
в графе "Дата текущего календарного дня" - указывается дата записи операции;
в графе "Дата записи (ввода) операции" - указывается дата записи текущего операционного дня;
в графе "Содержание операции" - запись об исчислении, начислении, уменьшении, поступлении, возвратах обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и сумм пеней с указанием соответствующих документов;
в графе "Срок уплаты" - срок уплаты в соответствии с законодательством о пенсионном обеспечении, социальном страховании, об обязательном социальном медицинском страховании на основании представленной агентом налоговой отчетности или срок уплаты по результатам налоговой проверки;
в графе "Дата списания с банковского счета" - дата, указанная в платежном документе;
в графе "Дата зачисления" - указывается дата реестра, полученного из Государственной корпорации по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование;
в графе "Начислено" - сумма исчисленных и начисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование на основании налоговой отчетности агента и (или) результатов налоговой проверки;
в графе "Уменьшено" - сумма, подлежащая уменьшению на основании налоговой отчетности агента и (или) результатов налоговой проверки;
в графе "Уплачено" - сумма поступлений на основании платежных документов;
в графе "Возвращено" - сумма возвратов ошибочно перечисленных сумм;
графа "Сальдо расчетов (Недоимка (-) или (Переплата (+)" рассчитывается на основе следующих арифметических действий:
графа "Сальдо расчетов на начало отчетного периода" минус графа "Начислено" плюс графа "Уменьшено" плюс графа "Уплачено" минус графа "Возвращено";
в графе "Сумма пени" - сумма пени, начисленная на сумму обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, своевременно не перечисленных агентами в накопительный пенсионный фонд, Государственный фонд социального страхования, в фонд социального медицинского страхования при условии фактической выплаты доходов;
в графе "За период" - период, за который произведено начисление или уменьшение пеней;
в графе "Уплачено пени" - сумма пеней на основании реестра поступивших, а также возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и платежных документов к нему;
в графе "Сальдо пени" - разница между начисленными и уплаченными суммами пеней;
в графе "Внесено с начала года за вычетом возвратов" - сумма поступивших за минусом возвращенных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование на основании реестра поступивших, а также возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и платежных документов.";

303 және 304-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"303. Төлем құжаттарын алған кезде мемлекеттік кірістер органы мынадай:
1) төлеушінің БСН/ЖСН дұрыс көрсетілмеуі;
2) салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорында жоқ агент бойынша төлем құжатын алуы;
3) салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорында тіркелген, бірақ орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша бірде бір мемлекеттік кірістер органында тіркелмеген агент бойынша төлем құжатын алуы;
4) банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның:
электронды төлем құжатын дұрыс емес ресімделген;
деректемелердің ақша жіберуші төлем құжатында көрсеткен деректемелерге сәйкес келмеген;
міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомаларын қайта берілген;
төлем құжаттары олардың тиесілілігі анықталғанға дейін агенттің дербес шотында көрсетілмеген кезде ақша аудару туралы қате нұсқауы себепті агентті анықтау мүмкін емес.
Жоғарыда аталған төлемдер анықталмаған деп есептеледі және барлық мемлекеттік кірістер органының қолы жететін және төлем құжатының атауы бойынша және басқа деректемелері бойынша міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың тиесілігін анықтау үшін шаралар қолдануды күнделікті талап ететін "Анықталмаған төлемдер" мәртебесіндегі ақпарат қалыптасады.
Барлық мемлекеттік кірістер органдарында кү сайын Мемлекеттік корпорациядан электронды төлем құжаттарын қабылдағаннан кейін міндетті тәртіпте жасалуы тиіс "анықталмаған төлемдер" базасын анықтау бойынша жұмыстар жүргізіледі.
304. Мемлекеттік кірістер органы міндетті зейнетақы жарналарын, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу кезінде төлем тапсырмалары қате ресімделген жағдайда төлеушінің тіркеу деректері бойынша төлем құжатының тиесілігі анықтайды, мемлекеттік кірістер органы "Анықталмаған төлемдер" базасында агенттің БСН/ЖСН түзету жүргізеді. Агенттің түзетілген БСН/ЖСН салық төлеушінің тіркеу деректерімен салыстырылады және алшақтықтар болмаған кезде міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомасы дербес шотта көрсетіледі. Бұл ретте "Анықталмаған төлемдер" базасында мынадай қосымша жазба жүргізіледі:
түзетілген БСН/ЖСН;
дербес шотқа енгізу күні;
міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша дербес шотына жазба жүргізген мемлекеттік кірістер органының атауы.";

пункты 303 и 304 изложить в следующей редакции:
"303. При получении платежных документов, по которым орган государственных доходов не может выяснить агента, по следующей причине:
1) неверного указания БИН/ИИН;
2) получения платежного документа по агенту, который отсутствует в государственной базе данных налогоплательщиков;
3) получения платежного документа по агенту, который зарегистрирован в государственной базе данных налогоплательщиков, но не зарегистрирован ни в одном органе государственных доходов по месту нахождения (жительства);
4) ошибочные указания о переводе денег банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций, при:
неверном оформлении электронного платежного документа;
несоответствии реквизитов реквизитам, указанным в платежном документе отправителем денег;
повторной передачи суммы обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование платежные документы не отражаются в лицевом счете агента до выяснения их принадлежности.
Во всех органах государственных доходов проводится работа по выяснению "невыясненных платежей", которые в обязательном порядке должны отрабатываться ежедневно после приема электронных платежных документов с Государственной корпорации.
304. В случае неправильного оформления платежного документа при уплате обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование органом государственных доходов определяется принадлежность платежного документа по регистрационным данным плательщика, орган государственных доходов производит корректировку БИН/ИИН агента в базе "Невыясненные платежи". Откорректированный БИН/ИИН агента сверяется с регистрационными данными налогоплательщика, и при отсутствии расхождений сумма поступлений обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование отражается в лицевом счете. При этом в базе "Невыясненные платежи" производится дополнительная запись:
откорректированный БИН/ИИН;
дата проводки в лицевой счет;
наименование органа государственных доходов, который произвел запись в лицевой счет по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование.";

305 және 306-тармақтар алынып тасталсын;
307-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"307. Орналасқан (тұрғылықты) орны өзгерген кезде төлеушінің (агенттің) дербес шотын бір мемлекеттік кірістер органынан басқа мемлекеттік кірістер органына беру төлеушінің (агенттің) тапсырылған тіркеу есебінен шығару туралы өтініштің негізінде жүргізіледі.
Бұл ретте міндеттемелердің орындалуына бақылау бойынша лауазымды тұлға есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаға:
1) салық төлеушінің толық атауы;
2) БСН/ЖСН;
3) есептен шығару күні;
4) төлеуші көшіп баратын мемлекеттік кірістер органының атауы көрсетілетін тізім береді.
Егер төлеуші орналасқан орны бойынша жеке кәсіпкер ретінде бір мемлекеттік кірістер органында тіркелген, ал өзі басқа ауданда тұратын болса, онда міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша төлем құжаттары ол орналасқан (тұрғылықты) орны бойынша тіркелген мемлекеттік кірістер органына жіберіледі, бұл жағдайда өсімпұл төлеу күні ескеріле отырып, автоматты режимде қайта есептеледі.
Салық төлеуші табыс еткен тіркеу есебінен шығару туралы өтініш негізінде бұрынғы орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органы өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде ағымдағы жылдан бастап дербес шоттарды беру жүргізілетін есептен шығарылған күнге дейінгі кезең үшін міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша Салыстырып тексеру актісін толтырады.
Егер бастап салық төлеуші тіркеу есебінен шығару туралы өтініш берілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде салыстыру актісін толтыру үшін мемлекеттік кірістер органына келмеген жағдайда дербес шоттарды бір мемлекеттік кірістер органынан басқа мемлекеттік кірістер органына беру салыстыру актісі жасалмай жүргізіледі.";
308-тармақ алып тасталсын;
309, 310, 311 және 312-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"309. Қате БСН/ЖСН бар міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдары, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша мемлекеттік кірістер органдары:
1) төлем құжатының деректерінен жіберушінің атауы, төлемнің мәтіндік белгіленуі және басқа белгілері бойынша агентті анықтау;
2) міндетті зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдардың тиесілігін анықтаған жағдайда аталған сомаларды агенттердің дербес шоттарына таратып жазуы қажет.

пункты 305 и 306 исключить;
пункт 307 изложить в следующей редакции:
"307. Передача лицевых счетов плательщика (агента) из одного органа государственных доходов в другой орган государственных доходов при изменении места нахождения (жительства) производится на основании представленного заявления плательщика (агента) о снятии с регистрационного учета.
При этом должностное лицо по контролю за исполнением обязательств представляет должностному лицу, ответственному за ведение учета, список, где указываются:
1) полное наименование налогоплательщика;
2) БИН/ИИН;
3) дата снятия с учета;
4) наименование органа государственных доходов, куда переходит плательщик.
Если плательщик зарегистрирован по месту нахождения как индивидуальный предприниматель в одном органе государственных доходов, а проживает в другом районе, то платежные документы по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование разносятся в том органе государственных доходов, где он зарегистрирован по месту нахождения (жительства), в этом случае пеня пересчитывается в автоматическом режиме, с учетом даты уплаты.
На основании представленного заявления налогоплательщиком о снятии с регистрационного учета, орган государственных доходов по месту прежнего нахождения (жительства) в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления, составляет акт сверки по обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование за период с начала текущего года до даты снятия с учета, на которую производится передача лицевых счетов.
В случае, если налогоплательщик в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявления о снятии с регистрационного учета не явился в орган государственных доходов для составления акта сверки, то передача лицевых счетов с одного органа государственных доходов в другой производится без составления акта сверки.";
пункт 308 исключить;
пункты 309, 310, 311 и 312 изложить в следующей редакции:
"309. По обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование с неверными БИН/ИИН органам государственных доходов необходимо:
1) из данных платежного документа по наименованию отправителя, текстовому назначению платежа и другим признакам выяснить агента;
2) в случае выяснения принадлежности обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование указанные суммы разносятся в лицевые счета агентов.

310. Зейнетақы жарналарының қате есептелген сомасын қайтару зейнетақы заңнамасымен белгіленген тәртіпте жинақтаушы зейнетақы қорлары жүргізеді.
311. Міндетті зейнетақы жарналарын уақтылы төлемегені үшін дербес шоттарда бұрын өсімпұл есептелген қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың келіп түскен, сондай-ақ қайтарылған тізілімдерін және электрондық төлем тапсырмаларын қосымша (нақтыланған) және оған өткен кезең үшін төлем құжаттарын уәкілетті органнан мемлекеттік кірістер органы алған жағдайда салық төлеушінің дербес шотындағы көрсетілген өсімпұл сомасы түзетіледі. Дербес шоттағы осы операция есебін алу күніне жүргізіледі, ал "Төлемдерді есептеу күні" бағанында міндетті зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналарын және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың есептеу күні көрсетіледі.
312. Анықталмаған міндетті зейнетақы жарналардың, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың кімге тиесілі екендігі, сондай-ақ қате БСН/ЖСН бар төлем тапсырмасы анықталған жағдайда салық төлеушінің дербес шоттарында бұрын есептелген өсімпұл түзетіледі, бірақ міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына уақтылы төленген жағдайда.";
314-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"314. Операцияның жазбасының әрбір күніне салық, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақылық жарналардың, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың сомалары; өсімпұл сомасы; айыппұл сомасы бойынша "бересі (-), артық төлеу (+) есеп айырысуының сальдосы" анықталады.";
318 және 319-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"318. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақылық жарналардың, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және(немесе) жарналардың есебін жүргізу тәртібінің сақталуына бақылау мақсатында есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлға дербес шоттардағы операциялардың дұрыс көрсетілуіне бақылау тоқсанына бір реттен көп жүргізбейді.
319. Дербес шоттарды тексеру кезінде:
1) осы Ережелерге 13-қосымшаға сәйкес Есептеу тізілімі негізінде есептелген немесе азайтылған салықтар мен төлемақылар сомасын төлеу мерзімдері бойынша дербес шоттардағы жазбаның уақтылығын, дұрыстығын, толықтығын;

310. Возврат ошибочно зачисленных сумм обязательных пенсионных взносов производится накопительным пенсионным фондом в порядке, установленном пенсионным законодательством.
311. В случае получения органом государственных доходов от уполномоченного органа дополнительного (уточненного) реестра поступивших, а также возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и электронных платежных документов к нему за прошлые периоды, по которым в лицевых счетах была ранее начислена пеня за несвоевременность уплаты обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование указанная сумма пеней в лицевом счете агента сторнируется. В лицевом счете данная операция проводится в день получения данного реестра, а в графе "Дата зачисления платежей" указывается дата зачисления суммы обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование.
312. При выяснении принадлежности невыясненных обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, а также платежных поручений с неверными БИН/ИИН, в лицевых счетах агентов ранее начисленная пеня сторнируется, но при условии своевременной уплаты обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование.";
пункт 314 изложить в следующей редакции:
"314. На каждую дату записи операции определяется "Сальдо расчетов недоимка (-), переплата (+)" по суммам налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование; суммам пеней, суммам штрафов.";
пункты 318 и 319 изложить в следующей редакции:
"318. В целях контроля за соблюдением порядка ведения учета налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование должностным лицом, ответственным за ведение учета, не реже одного раза в квартал производится проверка правильности отражения операций в лицевых счетах.
319. При проверке лицевых счетов необходимо проверить:
1) своевременность, правильность, полноту записи в лицевых счетах по срокам уплаты начисленных или уменьшенных сумм налогов и плат на основании Реестра к начислению;

2) бюджетті орындау бойынша уәкілетті органның бастапқы төлем құжаттары мен құжаттарының негізінде дербес шоттарға түскен, қайтарылған салық және басқа да міндетті төлемдер сомасы жазбасының уақтылылығын, дұрыстығын, толықтылығын;
3) салық төлеушінің (салық агентінің) бюджетпенен (бересі немесе артық төлеу) есеп айырысуының сальдосын шығарылуының дұрыстығы;
4) салық есептілігіне толықтырулар мен өзгертулер енгізу нәтижесінде салықтар мен төлемақылар бойынша бұрын ұсынылған декларациялармен және есептермен салыстыру бойынша айырмашылықтардың дербес шоттарда дұрыс көрсетілуін;
5) дербес шоттардың барлық бағандары бойынша дұрыс қорытынды шығаруға;
6) өсімпұл есептелуінің дұрыстығы;
7) салық және төлемақыларды төлеу мерзімдерінің дұрыс көрсетілуі;
8) салық және төлемақыларды банк шотынан шығарылуы мен бюджетке есепке алыну күнінің дұрыс көрсетілуін тексеру қажет.
Дербес шоттарды қоса барлығы тексеруге жатады.";
326, 327, 328, 329 және 330-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"326. Салық төлеушінің (салық агентінің) талабы бойынша салық және басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджетпен есеп айырысуларға салыстырып тексеру жүргізіледі. Салыстырып тексерудің нәтижелері бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есеп айырысудың Салыстырып тексеру актісі жасалады.
327. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есеп айырысудың Салыстырып тексеру актісіндегі есеп айырысу жағдайының нәтижелері үйлеспеген жағдайда мемлекеттік кірістер органы мен салық төлеушінің деректері арасындағы есеп айырысу сальдосы бойынша алшақтықтар себебін көрсету қажет. Үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік кірістер органы мен салық төлеушінің деректері арасындағы алшақтықтар жойылады.
328. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша есеп айырысудың Салыстырып тексеру актісі екі данада жасалады, бір жағынан есеп жүргізуге жауапты лауазымды тұлға, екінші жақтан салық төлеуші қол қояды.
329. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есеп айырысудың Салыстырып тексеру актісінің бір данасы салық төлеушіге (салық агентіне) беріледі, екінші данасы мемлекеттік кірістер органында қалдырылады.

2) своевременность, правильность, полноту записи в лицевые счета поступивших, возвращенных сумм налогов и плат на основании первичных платежных документов и документов уполномоченного органа по исполнению бюджета;
3) правильность выведения сальдо расчетов налогоплательщиков (налоговых агентов) с бюджетом (недоимка или переплата);
4) правильность отражения в лицевых счетах разницы по сравнению с ранее представленными декларациями и расчетами по налогам и платам в результате внесения изменений и дополнений в налоговую отчетность;
5) правильность подведения итогов по всем графам лицевых счетов;
6) правильность начисления пеней;
7) правильность указания сроков уплаты налогов и плат;
8) правильность указания даты списания с банковского счета и зачисления в бюджет налогов и плат.
Проверке подлежат все без исключения лицевые счета.";
пункты 326, 327, 328, 329 и 330 изложить в следующей редакции:
"326. По требованию налогоплательщика (налогового агента) производится сверка расчетов с бюджетом по налогам и другим обязательным платежам. По результатам сверки составляется Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование.
327. При несовпадении результатов состояния расчетов в Акте сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование необходимо указать причины расхождений по сальдо расчетов между данными органа государственных доходов и налогоплательщика. В течение трех рабочих дней со дня установления расхождений орган государственных доходов и налогоплательщик (налоговый агент) принимают меры по устранению возникших расхождений.
328. Акт сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование составляется в двух экземплярах, подписывается с одной стороны должностным лицом, ответственным за ведение учета, с другой стороны - налогоплательщиком.
329. Один экземпляр Акта сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование вручается налогоплательщику (налоговому агенту), второй экземпляр остается в органе государственных доходов.

330. Қаржы жылының аяқталуымен дербес шоттарда барлық операциялардың жазбасынан кейін желтоқсанның соңғы күнінде:
салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұл және айыппұлдардың есептелген, қоса есептелген, кемітілген, төленген, есепке алынған және қайтарылған сомалары;
салықты төлеу бойынша салық міндеттемелерін орындаудың өзгертілген мерзімімен салық сомасының жыл қорытындысы жасалады.";
332-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"332. Қаржы жылының соңына және дербес шоттардың жабылуы бойынша қорытынды деректер шығарылғаннан кейін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұл мен айыппұлдар бойынша есеп айырысу сальдосы (бересі немесе артық төлеу) келесі жылға дербес шоттарға ауыстырылады.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша дербес шот жабылады.";
350-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"350. Салық кодексінің 610-бабы 3-тармағына сәйкес өсімпұл салық міндетін атқарудың әрбір кешіктірілген күні үшін салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу мерзімі күнінен кейін және төлеу күнін қоса Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 2,5 есе ресми ставкасы мөлшерінде есептеледі.
Міндетті зейнетақы жарналарын жинақтаушы зейнетақы қорларына, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл әрбір кешіктірілген күнге міндетті зейнетақы жарналарын, төлеу күні мерзімінен бастап, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеу күнін қоса Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың 2,5 есе ресми ставкасы мөлшерінде әрбір мерзімі өткен күнге есептеледі.";
357 және 358-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"357. Дербес шоттардағы өсімпұлды есептеу кезінде:
1) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуге банк шотынан ақшаны шығару күні;
2) банкке немесе уәкілетті органға салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуге қолма қол ақша енгізу күні;

330. По окончании финансового года в лицевых счетах после записи всех операций за последнее число декабря подводятся итоги за год:
исчисленных, начисленных, уменьшенных, уплаченных, зачтенных и возвращенных сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов;
сумм налогов с измененным сроком исполнения налоговых обязательств по уплате налогов.";
пункт 332 изложить в следующей редакции:
"332. После подведения итоговых данных по окончании финансового года и закрытии лицевого счета сальдо расчетов (недоимка или переплата) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафам переносится в лицевые счета на следующий год.
По окончании финансового года лицевой счет закрывается.";
пункт 350 изложить в следующей редакции:
"350. Пеня в соответствии с пунктом 3 статьи 610 Налогового кодекса начисляется за каждый день просрочки исполнения налогового обязательства, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты налога и другого обязательного платежа в бюджет, включая день уплаты, в размере 2,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день просрочки.
За несвоевременное перечисление обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование пеня начисляется за каждый день просрочки, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, включая день уплаты в размере 2,5-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день просрочки.";
пункты 357 и 358 изложить в следующей редакции:
"357. При начислении пеней в лицевом счете учитываются:
1) дата списания денег с банковского счета в уплату налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование;
2) дата внесения наличных денег в уплату налогов и других обязательных платежей, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, или уполномоченный орган;

3) банкоматтар және өзге де электронды құрылғылар арқылы төлемді жүзеге асыру күні;
4) табыс салығының шартты банк салымына аудару күні ескеріледі.
358. Дербес шоттағы өсімпұлды төлеу кезінде салық және басқа да міндетті төлемдерді төлеуге ақшаны шығарылу күні салық төлеушінің (салық агентінің) банк шоттарынан қабылданады; банкке немесе уәкілетті органға салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды төлеуге қолма қол ақша енгізу күні және банкоматтар және өзге де электронды құрылғылар арқылы төлемді жүзеге асыру күні.";
360-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"360. Салық тексерулері нәтижесінде банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер мен ұйымдарға есептелген өсімпұл салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналарының, әлеуметтік аударымдардың, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың, өсімпұлдардың және айыппұлдардың есептелген (кемітілген) сомалары туралы тізілім негізінде өткізіледі.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын банктер мен ұйымдарға есептелген және төленген өсімақы сомасын есепке алу үшін салықтық тексеру нәтижелері бойынша бюджет кірістерін сыныптау кодтарына сәйкес дербес шоттар ашылады.
"Операцияның мазмұны" бағанында "Тексеру акті бойынша есептелді" тиісті жазба жүргізіледі.
Дербес шоттың "Есептелген өсімпұл" бағанында Есептеу тізілімінде көрсетілген өсімпұл сомасы көрсетіледі.";
362-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"362. Бересінің бір ғана себебі жауапты бөлімнің есеп бөліміне ұсынған банкілерді жоюшы кредиторлар тізімі негізінде қызмет көрсетуші банктің жойылуы болып табылған жағдайда банктерді мәжбүрлеп жоюшы кредиторлардың бюджетіне салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналар, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша бересі сомасына өсімпұл есептелмейді.";
368-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"368. Негізсіз өсімпұлдарды, сондай-ақ салық төлеушінің кінәсінен емес өсімпұлдар сомасын негізсіз есептеуге алып келген салық немесе басқа да міндетті төлемдер сомалары қате немесе дұрыс емес көрсетілсе, мемлекеттік кірістер органының шешімімен, есепке алуды жүргізуге жауапты лауазымды тұлға осы шешімді шығарған күннен екі жұмыс күні ішінде дербес шотта тиісті жазба жасалады, ал көрсетілген салықты, басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың сомалары түзетіледі.
Салықтар, басқа да міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың негізсіз есептелген сомаларын түзету жөніндегі жазбалар Есептеу тізілімнің негізінде жүргізіледі.";

3) дата осуществления платежа через банкоматы и иные электронные устройства;
4) дата зачисления подоходного налога на условный банковский вклад.
358. За задержку перечисления банками или организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, списанных с банковских счетов налогоплательщиков денег в уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование с налогоплательщиков (налогового агента) пеней не взимаются.";
пункт 360 изложить в следующей редакции:
"360. Начисленные пеней банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по результатам налоговых проверок в лицевых счетах проводятся на основании Реестра к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий.
Для учета начисленных и уплаченных сумм пеней банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, по результатам налоговых проверок открываются лицевые счета по соответствующим кодам классификации доходов бюджета.
В графе "Содержание операции" производится соответствующая запись: "Начислено по акту проверки".
В графе "Начислено пеней" лицевого счета отражается сумма пеней, указанная в Реестре к начислению.";
пункт 362 изложить в следующей редакции:
"362. Пеня не начисляется на сумму недоимки кредиторам принудительно ликвидируемых банков, в случае, если единственной причиной образования недоимки явилась ликвидация обслуживаемого банка, на основании списка кредиторов ликвидируемых банков, представленного должностному лицу, ответственному за ведение учета, должностным лицом, выполняющим функции контроля за исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговых обязательств, обязательств по перечислению обязательных пенсионных взносов, уплате социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование.";
пункт 368 изложить в следующей редакции:
"368. При ошибочном или неправильном отражении на лицевом счете сумм налогов и других обязательных платежей, повлекших необоснованное начисление пеней, а также сумм пеней не по вине налогоплательщика на лицевом счете на основании решения органа государственных доходов в течение двух рабочих дней со дня вынесения данного решения должностным лицом, ответственным за ведение учета, проводятся соответствующие записи, а указанные суммы налогов, других обязательных платежей и пеней сторнируются.
Записи по сторнированию неправомерно начисленных сумм налогов, других обязательных платежей и пеней производятся на основании Реестра к начислению.";

375 және 376-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"375. Дербес шотқа әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша өндірісі қозғалған лауазымды тұлғаның не оның басқармасының (бөлімінің) басшысына айыппұлдардың сомасын есептеу үшін салықтық тексеру нәтижелері және әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулы бойынша салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналар, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар және өсімпұлдар және айыппұлдар сомасын есептеуге (төмендетуге) Тізілімді толтырады және есепке алуды жүргізуге жауапты лауазымды тұлғаға ұсынады.
376. Салықтық тексеру нәтижелері және әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулы бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар және өсімпұлдар сомасын есептеуге (төмендетуге) тізілім бюджетке төленетін айыппұл сомасы, мерзімі көрсетілген әкiмшiлiк жаза қолдану туралы қаулыға сәйкес, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамаға сәйкес шығарылған мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде толтырылады.";
378-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"378. Салық салу саласындағы әкімшілік жазаларды қолдану туралы қаулылар бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналар туралы заңнамаларына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген, қаулыны орындау мерзімінің бітуінен орындау мүмкіндігі жоқтықтан, айыппұл сомасын есептен шығару әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес шығарылған, мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде салық төлеушінің (салық агентінің) дербес шотынан жүргізіледі.";
4-бөлімнің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналар, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есептілік";
34-параграфтың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"34-параграф. "Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру аударымдар мен жарналар түсімдері туралы" 1H-нысан бойынша есеп";
380-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 375 и 376 изложить в следующей редакции:
"375. Для начисления в лицевой счет сумм штрафов должностным лицом, возбудившим производство по делу об административном правонарушении, либо руководителем его управления (отдела) заполняется и представляется должностному лицу, ответственному за ведение учета, Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий.
376. Реестр к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий заполняется на основании постановления о наложенных административных взысканиях, а также на основании решения органа государственных доходов, вынесенного в соответствии с законодательством об административных правонарушениях, где указывается сумма штрафа, срок перечисления в бюджет.";
пункт 378 изложить в следующей редакции:
"378. Списание суммы штрафа по постановлению о наложении административного взыскания за правонарушения в области налогообложения, а также законодательства Республики Казахстан о пенсионном обеспечении, об обязательном социальном страховании, об обязательном социальном медицинском страховании, исполнение которого невозможно в силу истечения срока давности исполнения постановления, установленного законодательством Республики Казахстан, производится с лицевого счета налогоплательщика (налогового агента) на основании решения органа государственных доходов, вынесенного в соответствии с законодательством об административных правонарушениях.";
заголовок раздела 4 изложить в следующей редакции:
"4. Отчетность по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование";
заголовок параграфа 34 изложить в следующей редакции:
"Параграф 34. Отчет по форме 1Н "О поступлениях сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование"";
пункт 380 изложить в следующей редакции:

"380. Мемлекеттік кірістер органдары ай сайын бірінші күннің жағдайы бойынша "Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру аударымдар мен жарналар түсімдері туралы" 1H-нысан бойынша (бұдан әрі осы тараудың мақсатында - 1H-нысаны есептілігі) кеңейтілген есептілік жасайды.";
382-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"382. Есептілік күніне 1H-нысанның есептілігін жасау кезінде есептіліктің тиісті бағандары бойынша:
1) "Жоспар" - бекітілген болжамды көрсеткіштер;
2) "Нақты түсімдер" - бюджетті орындауға уәкілетті органның деректері бойынша жыл басынан бастап мемлекеттік бюджетке түсімдер;
3) "Республикалық бюджетке нақты түсімдер" - бюджетті орындауға уәкілетті органның ведомстволарының негізінде жыл басынан бастап республикалық бюджетке түсімдер;
4) "Жергілікті бюджетке нақты түсімдер" - бюджетті орындауға уәкілетті органның ведомстволарының негізінде жыл басынан бастап жергілікті бюджетке түсімдер;
5) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорымен барлық түсімдер" - мемлекеттік бюджетке түсімдер қосу бюджетті орындауға уәкілетті органның ведомстволарының негізінде жыл басынан бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорына мемлекеттік бюджетке түсімдер;
6) "оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорына түсімдер" - жыл басынан бюджетті орындауға уәкілетті органның ведомстволарының деректері бойынша Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорына түсетін түсімдер;
7) "орындалу %" - сәйкес мемлекеттік, республикалық, жергілікті бюджетке кірістер бойынша есеп күніне болжамды көрсеткіштің орындалу проценті;
8) "Бересі" - салық төлеушілердің бересілері.
Есепті мерзімдегі "Бересі" бағанына:
салық және басқа да міндетті төлемдердің басқа да түрлері бойынша артық төленген соманың болуына қарамастан дербес шоттар бойынша (өсімпұл мен айыппұлсыз) есептелген және мерзімінде төленбеген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер;
оңалту рәсімі басталған кезден бастап қалыптасқан бересі сомасы;
салықты төлеу бойынша салық міндеттемесін орындаудың өзгертілген мерзімі өткен бойда төленуге жататын салық сомасы көрсетіледі.
1Н-нысан есептелігінің "Бересі" бағанында мыналар көрсетілмейді:
салық төлеу бойынша салық міндеттемесінің орындау мерзімі өзгертілген салық сомасы;
банкрот деп жарияланған (салық төлеушіні банкрот деп тапқан сот шешімі), сондай-ақ оңалту рәсімі қолданған мезеттегі құрылған (оңалту Жоспарына сәйкес) және мәжбүрлеп тарату туралы сот шешімі қабылданған салық төлеушілер бойынша бересі;
Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 49-бабында көзделген негіздер бойынша тарату рәсімдерін өткеріп жатқан салық төлеушілер бойынша бересі;
өздеріне қатысты халықаралық шарттарға сәйкес өзара келісу рәсімдері жүргізіліп жатқан, сол рәсімдердің аяқталу мерзіміне дейін, резидент емес тұлғалар бойынша салық тексерулерінің нәтижесінен құралған бересі сомасы;
сәйкесінше шешім шыққанға дейін халықаралық арбитражда (сотта) тексеруге қатысушы салық төлеушінің салық тексерулерінің нәтижесінен құралған бересі сомасы.
Бересінің бар екендігі туралы мәліметтерді:
айдың 1-ші күніндегі жағдай бойынша әр айдың үшінші күнінен кешіктірмей, салық төлеушілердің (салық агенттерінің) дербес шоттары негізінде аудандық, қалалық және қала аудандарының, арнайы экономикалық аймақтардың мемлекеттік кірістер органдары;
әр айдың 5-нен кешіктірмей төмен тұрған мемлекеттік кірістер органдары нан алынған есептеме, сондай-ақ көрсетілген мемлекеттік кірістер органдарында тікелей жүргізілетін салық төлеушілердің (салық агентінің) дербес шоттары негізінде облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша мемлекеттік кірістер органдары жасайды.

"380. Органы государственных доходов ежемесячно по состоянию на первое число составляют расширенный отчет по форме 1Н "О поступлениях сумм налогов, других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование" (далее в целях настоящей главы - отчет формы 1Н).";
пункт 382 изложить в следующей редакции:
"382. При составлении отчета формы 1Н на отчетную дату по соответствующим графам отчета отражается:
1) "План" - утвержденные прогнозные показатели;
2) "Фактическое поступление" - поступления в государственный бюджет по данным уполномоченного органа по исполнению бюджета с начала года;
3) "Фактическое поступление в республиканский бюджет" - поступления в республиканский бюджет на основании ведомостей уполномоченного органа по исполнению бюджета с начала года;
4) "Фактическое поступление в местный бюджет" - поступления в местный бюджет на основании ведомостей уполномоченного органа по исполнению бюджета с начала года;
5) "Всего поступлений с Национальным Фондом Республики Казахстан" - поступления в государственный бюджет плюс поступления в Национальный Фонд Республики Казахстан на основании ведомостей уполномоченного органа по исполнению бюджета с начала года;
6) "в том числе поступления в Национальный Фонд Республики Казахстан" - поступления в Национальный Фонд Республики Казахстан по данным уполномоченного органа по исполнению бюджета с начала года;
7) "% выполнения" - процент выполнения прогнозных показателей на отчетную дату по поступлениям в бюджеты;
8) "Недоимка" - недоимка налогоплательщиков.
В графу "Недоимка" на отчетную дату включаются:
исчисленные и неуплаченные в срок суммы налогов и других обязательных платежей в бюджет по лицевым счетам (без пеней и штрафов), независимо от наличия излишне уплаченной суммы по другим видам налогов и других обязательных платежей;
сумма недоимки, образовавшейся с момента начала реабилитационной процедуры;
сумма налога, подлежащего уплате по истечении измененного срока исполнения налогового обязательства по уплате налога.
В графе "Недоимка" отчета формы 1Н не отражается:
сумма налога с измененным сроком исполнения налогового обязательства по уплате налога;
недоимка налогоплательщиков, объявленных банкротами (на основании решения суда о признании налогоплательщика банкротом), а также образовавшаяся на момент введения реабилитационной процедуры (согласно Плану реабилитации) и по которым принято решение суда о принудительной ликвидации;
недоимка налогоплательщиков, проходящих процедуру ликвидации по основаниям, предусмотренным статьей 49 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
сумма недоимки, образовавшаяся по результатам налоговых проверок нерезидентов, в отношении которых проводится процедура взаимного согласования в соответствии с международным договором, до даты завершения такой процедуры;
сумма недоимки, образовавшаяся по результатам налоговых проверок налогоплательщика, участвующего в разбирательстве в международном арбитраже (суде) до вынесения соответствующего решения.
Сведения о наличии недоимки составляются:
органами государственных доходов по районам, городам и районам в городах, органами государственных доходов специальных экономических зон - на основании лицевых счетов налогоплательщиков (налоговых агентов), не позднее третьего числа каждого месяца по состоянию на 1-ое число месяца;
органами государственных доходов по областям, городам Астана и Алматы - на основании полученных отчетов от нижестоящих органов государственных доходов, а также лицевых счетов налогоплательщиков (налоговых агентов), которые непосредственно ведутся в указанных органах государственных доходов, не позднее пятого числа каждого месяца.

9) "ҚҚС өтеу сомасы, барлығы - ағымдағы жылдың басынан өтелген ҚҚС сомасы;
10) "Төленген өсімпұлды ң сомасы" - өсімпұлды өтеу шотына ағымдағы жыл басынан түскен түсімдер;
11) "Төленген айыппұл сомасы" - айыппұлды өтеу шотына ағымдағы жыл басынан түскен түсімдер;
12) "Артық төлеу" - банкрот деп жарияланған, алайда олар бойынша конкурстық іс жүргізу аяқталмаған және сот оңалту рәсімін қолдану туралы ұйғарым қабылдаған салық төлеушілердің артық төлеулерін, бес жылдан артық саналған артық төлеулерді, Салық төлеушілердің мемлекеттік тізілімінен шартты шығарып тасталған салық төлеушілердің дербес шоттарында бар артық төлеу қоспағанда, есепті күндегі іс жүзінде дербес шотта құралған салық және басқа да міндетті төлемдердің түрлері бойынша артық төлеу сомасы;
13) "Жинақтаушы зейнетақы қоры" жолында мыналар толтырылады: "Нақты түсімдер" бағаны - ҚР ЕХӘҚМ уәкілетті органының деректері бойынша
міндетті зейнетақы жарналардың түсімдері, "Бересі", "Артық төлеу" бағандары - банкрот деп жарияланған, алайда олар бойынша конкурстық іс жүргізу аяқталмаған және сот оңалту рәсімін қолдану туралы ұйғарым қабылдаған салық төлеушілердің бересілері мен артық төлеулерін қоспағанда, есеп күнінде дербес шоттарда қалыптасқан міндетті зейнетақы жарналары бойынша бересі немесе артық төленген сома;
14) "Әлеуметтік аударымдар" жолы бойынша - жолында мыналар толтырылады: "Нақты түсімдер" бағаны - әлеуметтік аударымдардың түсуі, "Бересі", "Артық төлеу" бағандары - тиісінше "Бересі", "Артық төлеу" бағандары - банкрот деп жарияланған, алайда олар бойынша конкурстық іс жүргізу аяқталмаған және сот оңалту рәсімін қолдану туралы ұйғарым қабылдаған салық төлеушілердің бересілері мен артық төлеулерін қоспағанда, есеп күнінде дербес шоттарда қалыптасқан міндетті зейнетақы жарналары бойынша бересі немесе артық төленген сома.
15) "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың" жолы бойынша - жолында мыналар толтырылады: "Нақты түсімдер" бағаны - міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың түсуі, "Бересі", "Артық төлеу" бағандары - тиісінше "Бересі", "Артық төлеу" бағандары - банкрот деп жарияланған, алайда олар бойынша конкурстық іс жүргізу аяқталмаған және сот оңалту рәсімін қолдану туралы ұйғарым қабылдаған салық төлеушілердің бересілері мен артық төлеулерін қоспағанда, есеп күнінде дербес шоттарда қалыптасқан міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша бересі немесе артық төленген сома.";

9) "Сумма возмещения НДС, всего" - возвращенная сумма НДС с начала текущего года;
10) "Сумма уплаченной пени" - поступление с начала текущего года в счет погашения пеней;
11) "Сумма уплаченного штрафа" - поступление с начала текущего года в счет погашения штрафов;
12) "Переплата" - сумма переплаты по видам налогов и других обязательных платежей в бюджет, фактически образовавшаяся в лицевых счетах на отчетную дату, кроме переплаты налогоплательщиков, объявленных банкротами, но конкурсное производство которых не завершено, и переплаты налогоплательщиков, по которым судом принято определение о применении реабилитационной процедуры, переплаты, имеющейся на лицевых счетах бездействующих налогоплательщиков, переплаты, числящейся свыше пяти лет;
13) по строке "Накопительный пенсионный фонд" - заполняются: графа "Фактическое поступление" - поступление обязательных пенсионных взносов, графы "Недоимка", "Переплата" - соответственно недоимка или излишне уплаченная сумма по обязательным пенсионным взносам, сложившаяся в лицевых счетах на отчетную дату, кроме недоимки и излишне уплаченной
суммы налогоплательщиков, объявленных банкротами, но конкурсное производство которых не завершено, и налогоплательщиков, по которым судом принято определение о применении реабилитационной процедуры;
14) по строке "Социальные отчисления" - заполняются: графа "Фактическое поступление" - поступление социальных отчислений, графы "Недоимка", "Переплата" - соответственно недоимка или излишне уплаченная сумма по социальным отчислениям, сложившаяся в лицевых счетах на отчетную дату, кроме недоимки и излишне уплаченной суммы налогоплательщиков, объявленных банкротами, но конкурсное производство которых не завершено, и налогоплательщиков, по которым судом принято определение о применении реабилитационной процедуры;
15) по строке "Отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование" - заполняются: графа "Фактическое поступление" - поступление отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, графы "Недоимка", "Переплата" - соответственно недоимка или излишне уплаченная сумма по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование, сложившаяся в лицевых счетах на отчетную дату, кроме недоимки и излишне уплаченной суммы налогоплательщиков, объявленных банкротами, но конкурсное производство которых не завершено, и налогоплательщиков, по которым судом принято определение о применении реабилитационной процедуры.";

1. Міндетті төлемдер бойынша салық тексеруін жүргізген кезде есептелген, тек қана төлемдер журналы нысандағы тізілім жүргізілетін міндетті төлемдер сомасына дербес шот ашу қажет.
2. Мемлекеттік кіріс органдарында есеп жүргізілетін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер тізбесі бюджет кірісін жіктеуге қарай өзгеріп отырады.
3. * Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
3 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
8-қосымша
ЖЗҚ (ӘМСҚ) - № 25 нысан
___________________________
(мемлекеттіқ органының атауы)
20__ жыл үшін міндетті зейнетақы жарналары*, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналары бойынша түсімдер мен қайтарулар ТІЗІЛІМІ
Ағымдағы күнтізбелік күннің датасы
Жазба күні
Соманы есептеу немесе қайтару күні - келіп түскен немесе қайтарылған сома туралы уәкілетті орган тізілімінің күні
Күн үшін келіп түсті
Күн үшін қайтарылды
Ай басынан бастап қайтарулардың шегерімімен келіп түскендердің барлығы
Тоқсан басынан бастап қайтарулардың шегерімімен келіп түскендердің барлығы
Жыл басынан бастап қайтарулардың шегімімен келіп түскендердің барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескерту: * міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында көрсетілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
4 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
16-қосымша
нысан
Салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын* есептеу, ұстау және аудару, әлеуметтік аударымдарды, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу және төлеу жөніндегі міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысудың жай-күйі туралы дербес шоттан КӨШІРМЕ
Көшірме күні:______________
______________________________________________________
(мемлекеттіқ органының атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 13, 20-баптарына, Сіздің 20__ ж. өтінішіңізге сәйкес

1. На суммы обязательных платежей, начисленных при проведении налоговых
проверок, по которым ведется только Журнал платежей, необходимо открыть лицевые счета.
2. Перечень налогов и других обязательных платежей в бюджет, по которым ведется
учет в органах государственных доходов, изменяется в зависимости от классификации
доходов бюджета.
3. * В обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные
пенсионные взносы.
Приложение 3
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Форма
____________________________________
(наименование государственного органа)
РЕЕСТР
поступлений и возвратов по обязательным пенсионным взносам*, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование за 20__год
(тенге)
Дата текущего календарного дня
Дата записи
Дата зачисления сумм или возврата - дата реестра уполномоченного органа о поступивших или возвращенных суммах
Поступило за день
Возвращено за день
Всего поступило за вычетом возвратов с начала месяца
Всего поступило за вычетом возвратов с начала квартала
Всего поступило за вычетом возвратов с начала года
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание: * в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные
профессиональные пенсионные взносы
Приложение 4
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 16
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Форма
ВЫПИСКА
из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по платежам, учет по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов*, исчислению и уплате социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование
Дата выписки:______________
В соответствии со статьями 13, 20 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет", согласно Вашего заявления от "___"______20___г.
____________________________________
(наименование государственного органа)
сообщает Вам ________________________________________ БИН/ИИН _________________
(наименование /Ф.И.О. (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента)
о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также
обязательств по уплате обязательных пенсионных взносов*, социальных отчислений,
отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование за период

20__ ж. - 20__ ж. кезеңі үшін салық міндеттемесінің орындалуы бойынша бюджетпен есеп айырысудың жағдайы туралы ___________ БСН/ЖСН __________________ Сізге хабарлайды
(салық төлеушінің (салық агентінің) атауы/аты-жөні (бар болған кезде))
Салықтың (төлемнің) атауы мен коды
Кезең басына сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Қабылданған сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Есептелді
Азайтылды
Төленді
Қайтарылды
Берілген сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу)+)
Есептен шығарылған сальдо (бересі -, артық төлеу (асып түсу) +)
Кезеңнің соңына сальдо (бересі -, артық төлеу(асып түсу) +)
Анықтама: салық міндеттемелерін орындаудың өзгертілген мерзімімен салық сомасы
Анықтама: шағымдану сатысында болып табылатын салық тексеруінің актісі бойынша есептелген сома
есепке жатқызуды және/немесе қайтаруды жүргізудің мерзімін бұзғаны үшін мемлекеттік кірістер органына өсімақы есептелді
салық төлеушіге қайтарылатын өсімақы
сомасы
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
салық (төлем)
өсімақы
айыппұл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Барлығы:
Лауазымды тұлға __________________________________ _________________________
(қолы, аты-жөні (бар болған кезде))
Ескерту: қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде қарастырылады
* міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында көрсетілген
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
5 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
17-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) БСН/ЖСН ______________________________________
20_ж. "___" ___________ жағдай бойынша салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары*, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша есеп-қисаптарды салыстырып тексеру АКТІСІ
_____________________________ мемлекеттік кірістер органы және салық төлеуші ______________________________ 20__ ж. "__"__________ - "__"__________
аралығындағы жағдай бойынша мемлекеттік кірістер органдарында есебі жүргізілетін төлемдер бойынша есеп айырысулардың салыстыра тексеруді орындады
Кезең басына сальдо (бересі -, асыра төлеу (асып түсу*)+)
Қабылданған сальдо (бересі -, асыра төлеу (асып түсу*)+)
Есептелді
Азайтылды
Төленді
Қайтарылды
Есептен шығарылған сальдо (бересі -, асыра төлеу (асып түсу*)+)
Берілген сальдо (бересі -, асыра төлеу (асып түсу*) +)
Кезеңнің соңына сальдо (бересі -, асыра төлеу(асып түсу*) +)
соның ішінде
қабылдау күні
сома
шығару күні
сомасы
беру күні
сомасы
салық міндеттемесін орындау мерзімі өзгертілген салық сомасы
шағымдану сатысында болып табылатын салық тексеруінің актісі бойынша есептелген сома
Салықтың (төлемнің) атауы мен коды
мемлекеттік кірістер органынің деректері бойынша
салық
өсім
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімақы
айыппұл
Салық берешек жиыны :
салық
өсімақы
айыппұл
Салық және бюджетке төленетін міндетті төлемдер бойынша артық төлеу жиыны:
салық
өсімақы
айыппұл
Міндетті зейнетақы жарналары
мемлекеттік кірістер органынің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімақы
айыппұл
Міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары
мемлекеттік кірістер органынің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімақы
айыппұл
Әлеуметтік аударымдар
мемлекеттік кірістер органынің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімақы
айыппұл
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар
мемлекеттік кірістер органынің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
салық төлеушінің деректері бойынша
салық
өсімақы
айыппұл
айырмашылық (+,-)
салық
өсімақы
айыппұл
Ескерту: қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома ретінде қарастырылады;
* міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында көрсетілген.
Салыстыра тексеру актісін жасау күні 20__ ж. "____" __________
Салық органында салыстыра тексеру актісін тіркеу күні мен нөмірі 20__ ж."___"______ №____
Есепке алу және дербес шоттарды жүргізуге жауапты лауазымды тұлға
Салық төлеуші:______________________________ ________________________________
(қолы)                         (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
6 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
18-қосымша
нысан
___________________________________________________
(мәліметті берген мемлекеттік органның атауы)
20__ ж. "___"____________жағдай бойынша мемлекеттік кірістер органдарында есебі жүргізілетін берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы _____________МӘЛІМЕТТЕР
_________________________________________________________________________ берiлдi
(салық төлеушінің БСН/ЖСН, аты-жөнi немесе атауы (бар болған кезде)
20__ж. "__"_____________жағдай бойынша салық төлеушiнiң __________теңге сомада есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін бойынша берешегi бар, есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін бойынша берешегі жоқ
(теңге)
р/с №
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдердiң атауы және бюджеттік сыныптама коды
Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер сомасы
Өсiмпұл сомасы
Айыппұл сомасы
берешек
артық төлеу (асып түсу)
берешек
артық төлеу
берешек
артық төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
қосылған құн салығы бойынша көрсетілген бағандағы оң сальдо асып түсу және/немесе артық төленген сома peтінде қарастырылады.

с _______20__г. по_______20__г.
Наименование и код налога (платежа)
Сальдо на начало периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо принятое (недоимка -, переплата (превышение)+)
Начислено
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо на конец периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Справочно: сумма налогов и пени с измененным сроком исполнения налоговых обязательств
Справочно: сумма начисленная по акту налоговой проверки находящаяся на стадии обжалования и обжалованные
Начислено пени органу государственных доходов за нарушение срока проведения зачета (возврата)
Перечислено пени налогоплательщику
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
налога (платежа)
пени
штрафа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
ИТОГО:
Должностное лицо _________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии), подпись)
Примечание: по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается
как превышение и/или излишне уплаченная сумма;
* в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные пенсионные взносы
Приложение 5
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 17
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Форма
БИН/ИИН налогоплательщика (налогового агента) _____________________
АКТ
сверки расчетов по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам, социальным отчислениям, отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Орган государственных доходов_____________________________ и налогоплательщик
_______________________ произвели сверку расчетов по налогам и другим обязательным
платежам в бюджет, обязательным пенсионным взносам*, социальным отчислениям,
отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование,
за период с "__" ___________по "__" __________20__г.
(тенге)
Сальдо на начало периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
Сальдо принятое (недоимка -, переплата (превышение) +)
Начислено
Уменьшено
Уплачено
Возвращено
сумма превышения НДС, не подтвержденная к возврату
Сальдо списанное (недоимка -, переплата (превышение) +)
Сальдо переданное (недоимка -, переплата (превышение) +)
Сальдо на конец периода (недоимка -, переплата (превышение)+)
в том числе
Начислено пени органу государственных доходов за нарушение срока проведения зачета (возврата)
Перечислено пени налогоплательщику
дата принятия
сумма
дата списания
сумма
дата передачи
сумма
сумма с измененным сроком исполнения налогового обязательства
сумма находящаяся на стадии обжалования и обжалованная
Наименование и код налога (платежа)
по данным органа государственных доходов
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
налог
пеня
штраф
и т.д.
Итого налоговая задолженность:
налог
пеня
штраф
Итого переплата (превышение) по налогам и другим обязательным платежам в бюджет:
налог
пеня
штраф
Итого:
налог
пеня
штраф
Обязательные пенсионные взносы, обязательные профессиональные пенсионные взносы
по данным органа государственных доходов
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
Социальные отчисления
по данным органа государственных доходов
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
Отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование
по данным органа государственных доходов
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
по данным налогоплательщика
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
расхождения (+,-)
Задолженность
налог
пеня
штраф
Переплата
налог
пеня
штраф
Примечание: по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается
как превышение и/или излишне уплаченная сумма;
* в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные
пенсионные взносы.
Должностное лицо ______________________________
(подпись)
Налогоплательщик: _____________________________
(подпись)
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
форма
____________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего сведения)
СВЕДЕНИЯ №_________
об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется
в органах государственных доходов,
по состоянию на "___" __________ 20 __ г.
Даны ___________________________________________________________________________
(БИН/ИИН, Ф.И.О. (при его наличии) или наименование налогоплательщика)
в том, что по состоянию на "___" _________ 20 __ г. налогоплательщик имеет задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, в сумме ______________ тенге, не имеет задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов
(тенге)
№ п/п
Код бюджетной классификации и наименование налога и другого обязательного платежа, взносов, отчислений
Сумма налога и другого обязательного платежа, взносов, отчислений
Сумма пени
Сумма штрафа
недоимка
переплата (превышение)
недоимка
переплата
недоимка
переплата
1
2
3
4
5
6
7
8
по налогу на добавленную стоимость положительное сальдо рассматривается как
превышение и/или излишне уплаченная сумма

1. Салық берешегiнiң барлығы
теңге;
2. Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешегі
теңге;
3. Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша берешегі
4. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегі
теңге;
Мәлімет________________________________________ берiлдi
(талап еткен жер)
20__ж. "__"_________________
(берген күнi)
Қолы
- мәліметте_______ мемлекеттік кіріс органдарының ақпараттары көрсетілген
- мәліметте_______ құрылымдық бөлiмшесінiң ақпараттары көрсетілген
_______________________________________________
(мәліметті берген мемлекеттік органның атауы)
20 __ ж. "___" __________ жағдайы бойынша мемлекеттік кірістер органдарында есебі жүргізілетін берешегiнің жоқ (бар) екендiгi туралы мәліметке қосымша
Салық төлеушінің БСН/ЖСН, аты-жөнi немесе атауы (бар болған кезде) ___________________
Салық төлеушiнiң және/немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң БСН/ЖСН
Салық төлеушiнiң және/немесе оның құрылымдық бөлiмшесінiң атауы
БСК
Салықтық төлемнiң, жарналардың, аударымдарының сомалары (+. -)
Өсiмпұл сомасы (+. -)
Айыппұл сомасы (+. -)
Барлығы
берешек
артық төлеу
1
2
3
4
5
6
7
8
1 CОК
1 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
2 CОК
2 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
3 CОК
3 МКО атауы
Жиыны
бересi
артық төлеу
Жиыны
бересi
артық төлеу
Салық берешегінiң барлығы
Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлем бойынша артық төлеулердiң барлығы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешегі
Мiндеттi зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша артық төлеу
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша берешегі
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдардың және (немесе) жарналардың бойынша артық төлеу
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегі
Әлеуметтiк аударымдар бойынша артық төлеу
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
7 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
19-қосымша
нысан
Онлайн берешек сервисі
Есебі салық органдарында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәлімет
Салық төлеушінің атауы _____________________________________
салық төлеушінің БСН/ЖСН ____________________________
Барлық берешек (теңге):___________________________
Салық берешегінің жинағы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Мемлекеттік кірістер органдары бойынша берешектер кестесі
Мемлекеттік кірістер органы __________________
___________________жағдай бойынша
Барлық берешек:
Салық берешегінің жинағы
Мiндеттi зейнетақы жарналары, кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша берешек
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар бойынша берешек
Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек
Салық төлеушінің немесе оның құрылымдық бөлімшесінің берешектер кестесі
Салық төлеушінің атауы: ____________________________
Салық төлеушінің БСН/ЖСН: ____________________________
Барлық берешек: _________________
БСК
Мемлекеттік кірістер органдарында есеп жүргізілетін төлемдер бойынша берешек
Өсімпұл берешегінің сомасы бойынша
Айыппұл берешегінің сомасы бойынша
Барлық берешек
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
8 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
20-қосымша
нысан
_____________________________________
(мемлекеттік органының атауы)
20___ жыл үшін салық өтініштерін тіркеу және салық берешегі, салық төлеушінің есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешегiнiң жоқ (бар) екендiгi туралы мәліметтерді беру журналы
р/с №
Жазу күні
Салық төлеушінің атауы
БСН/ЖСН
Өтінішті қабылдау күні
Өтініш №
Құрастыру мақсаты
Көрінетін орган
Құрастыру күні
Беру күні
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
9 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
21-қосымша
нысан
Мемлекеттіқ органының атауы _________________________________________________
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары*, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналар, өсімдер мен айыппұлдар сомасын есептеуге (азайтуға) арналған № ___ТІЗІЛІМ
(теңге)
Р/с№
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
БСН/ЖСН
Салық режимінің түрі
Салық (төлем) түрі
Валюта коды
Валюта бағамы
Бюджеттің кірістерін жіктеу коды
Салық есептемесі (+, -) бойынша есептеуге (азайтуға)
есеп шотқа жазылатын негіздемесіндегі құжат
есептілік түрі
СЕН тапсыру тәсілі
Жер қойнауын пайдалану келісім-шарты
есепті кезең
төлеу мерзімі
Салық (төлем) сомасы
Өсімақы сомасы
құжат атауы
СЕН коды
құжаттың тіркеу нөмірі
табыс ету күні
нөмірі
күні
есептеуге
азайтуға
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Тізілімді тапсырған;
_____________________________________________________________________________
(жауапты лауазым қызметкерінің аты-жөні (бар болған кезде), лауазымы және қолы)
Тізілімді қабылдадым:
_____________________________________________________________________________
(жауапты лауазым қызметкерінің аты-жөні (бар болған кезде), лауазымы және қолы)
Жеке шотта таратуды жүргіздім:
_____________________________________________________________________________
(есепке алу бөлімі қызметкерінің аты-жөні (бар болған кезде), лауазымы, қолы)
Ескерту: * міндетті қәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында қөрсетілген;
арнаулы салық режимінде бюджетпен есеп-айырысуларды жүзеге асыру кезінде арнаулы салық режимінің нақты түрі көрсетіледі
салық (бастапқы, кезекті, қосымша немесе) есептілігін түрі
Сол кезең үшін есептілікті табыс ету үшін пайдаланылған СЕЭН нұсқасы көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
10 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
22-қосымша
нысан
Мемлекеттіқ органының атауы_____________________________________________________
Салық тексерулерінің нәтижелері мен әкімшілік жазаларды қолдану туралы қаулылар бойынша Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдар және (немесе) жарналары, өсімақылар мен айыппұлдар сомаларын қоса есептеуге (кемітуге) арналған № ___ТІЗІЛІМ
(тенге)
№ р/с
Салық төлеушінің (салық агентінің) атауы
БСН/ЖСН
Салық режимінің түрі
Салық (төлем) атауы
Бюджеттің кірістерін жіктеу коды
Салық тексерулерінің нәтижелері туралы хабарландыру бойынша, шағымды қарау нәтижелері бойынша хабарландыру бойынша, салық тексеруіне шағым бойынша сот шешімі бойынша есептеуге (азайтуға) (+, -)
Әкімшілік жаза қолдану туралы қаулы бойынша, әкімшілік жаза қолдану туралы қаулыға шағым бойынша сот шешімі бойынша есептеуге (азайтуға) (+,-)
Шағымдалуы күтілетін салық тексерулері нәтижелері (өндіріп алуды кейінге қалдыру) бойынша сомалар)
Шағымдану сатысында болып табылатын салық тексерулерінің нәтижелері бойынша сомалары (шағымдануды кейінге қалдыру)
Хабарландырудың/шешімнің № мен күні
төлем мерзімі
салық (төлем) сомасы
өсімақы сомасы
қаулы/шешімнің № мен күні
төлем мерзімі
айыппұл сомасы
құжаттың № мен күні
төлем мерзімі
кейінге қалдыру сомасы
күші жойылған кейінге қалдыру сомасы
құжаттың № мен күні
төлем мерзімі
кейінге қалдыру сомасы
күші жойылған кейінге қалдыру сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Барлығы:
Тізілімді тапсырды:
____________________________________________________"__ " _________________20 __г.
(жауапты бөлім қызметкерінің аты-жөні ( бар болған кезде), лауазымы және қолы) (күні)
Тізілімді қабылдады:
____________________________________________________"____" ________________20 __г.
(жауапты бөлім қызметкерінің аты-жөні ( бар болған кезде), лауазымы және қолы) (күні)
Жеке шотта таратуды жүргізді:
____________________________________________________"____" ________________20 __г.
(жауапты бөлім қызметкерінің аты-жөні ( бар болған кезде), лауазымы және қолы) (күні)
Ескерту: * міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында көрсетілген;
салық тексеруінің аяқталған күні.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 19 шідедегі
№ 443 бұйрығына
11 - Қосымша
"Дербес шоттарды жүргізу
ережелерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 622 бұйрығына
41-қосымша
1Н нысан
20_жылғы ______________ жағдай бойынша Салықтар сомасының және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, міндетті зейнетақы жарналары, әлеуметтік аударымдар, міндетті медициналық сақтандыру аударымдар мен жарналар түсімдері туралы есеп
Жылдың басында
__/__/_____ жылға жоспар
__/__/_____ жылға факт
Ерекшелік бойынша
Республика (облыс, аудан)
(мың теңге)
Мемлекеттік бюджет
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бересі
Қосылған құн салығының өтелуге сомасының бәрлығы
Төленген өсімақы сомасы
Төленген айыппұл сомасы
Артық төлеу (асып түсү *)
Ұлттық қормен барлығы
Соның ішінде, Ұлттық қор
Салықтың (төлемнің) атауы
жоспар
факт
орындау %-і
жоспар
факт
орын-дау %-і
жоспар
факті
орын-дау %-і
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1
САЛЫҚ ТҮСІМДЕРІ
2
САЛЫҚ ТҮСІМДЕРІ
Салық және салықтық емес бойынша жиынтығы
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
КІРІСТЕР ЖИЫНТЫҒЫ:
Жинақтаушы зейнетақы қоры*
+
+
+
Міндетті медициналық сақтандыру аударымдар мен жарналар
+
+
+
Әлеуметтік аударымдар
+
+
+
Ескерту: * міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары міндетті зейнетақы жарналарында корсетілген

1. Всего налоговой задолженности
тенге
2. Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
тенге
3. Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
тенге
4. Задолженность по социальным отчислениям
тенге
Сведения выданы __________________________________________________________
(место требования)
"___" _____________ 20 __ г.
(дата выдачи)
Подпись
в сведении отражена информация _________ органов государственных доходов
в сведении отражена информация __________структурных подразделений
______________________________________________________________
(наименование государственного органа, выдавшего сведения)
Приложение к сведению об отсутствии (наличии) задолженности, учет по
которым ведется в органах государственных доходов, по состоянию
на "___" __________ 20 __ г.
БИН/ИИН ______________, Ф.И.О. (при его наличии) или наименование налогоплательщика:
БИН/ИИН налогоплательщика и/или его структурного подразделения
Наименование налогоплательщика и/или его структурного подразделения
КБК
Сумма налога, платежа, взносов, отчислений (+. -)
Сумма пени (+. -)
Сумма штрафа (+. -)
Всего
задолженность
переплата
1
2
3
4
5
6
7
8
КОГД 1
Наименование ОГД 1
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОГД 2
Наименование ОГД 2
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
КОГД 3
Наименование ОГД 3
Итого
недоимки
переплаты
Итого
недоимки
переплаты
Всего налоговой задолженности
Всего переплаты по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Переплата по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Переплата по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Переплата по социальным отчислениям
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 622
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
форма
Онлайн сервис задолженности
Сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов
Наименование налогоплательщика: ____________________________
ИИН/БИН налогоплательщика: ____________________________
Всего задолженности (тенге): _________________
Итого налоговой задолженности
Задолженность по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Таблица задолженностей по органам государственных доходов
Орган государственных доходов __________________
По сотоянию на ___________________
Всего задолженности:
Итого налоговой задолженности
Задолженность по обязательным пенсионным взносам,
обязательным профессиональным пенсионным взносам
Задолженность по отчислениям и (или) взносам на обязательное социальное медицинское страхование
Задолженность по социальным отчислениям
Таблица задолженностей по налогоплательщику и его структурным подразделениям
Наименование налогоплательщика: ____________________________
ИИН/БИН налогоплательщика: ____________________________
Всего задолженности: _________________
КБК
Задолженность по платежам, учет по которым ведется в органах государственных доходов
Задолженность по сумме пени
Задолженность по сумме штрафа
Всего задолженности
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 622
"Об утверждении Правил
ведения лицевых счетов"
форма
__________________________________________
(наименование государственного органа)
Журнал
регистрации запросов и выдачи Сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в органах государственных доходов, за 20___г.
№ п/п
Дата записи
Наименование налогоплательщика
БИН/ИИН
Дата запроса
№ запроса
Цель формирования
Орган, куда представляется
Дата формирования
Дата отправки
Приложение 9
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 21
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
форм
Наименование государственного органа__________________________________
РЕЕСТР № ___
к начислению (уменьшению) сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов*, социальных отчислений,
отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и пени
№ п/п
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
БИН/ИИН
Вид налогового режима
Вид налога (платежа)
Код валюты
Курс валюты
Код классификации доходов бюджета
К начислению (уменьшению) по налоговой отчетности
документ, на основании которого производится запись в лицевой счет
вид отчетности
Способ
представления ФНО
контракт на недропользование
отчетный период
срок уплаты
сумма налога (платежа)
сумма пени
наименование документа
Код ФНО
регистра
ционный
номер документа
дата
документа
номер
дата
к начислению
к уменьшению
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Реестр сдал:
Реестр сдал:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Реестр принял:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Произвел разноску в лицевые счета:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Примечание: * в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные пенсионные взносы;
в графе 13 указывается вид налоговой отчетности (первоначальная, очередная, дополнительная или ликвидационная);
в графе 14 указывается способ представления ФНО (СГДС, терминал налогоплательщика, бумажный (магнитный) носитель).
Приложение 10
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 22
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Форма
Наименование государственного органа__________________________________
РЕЕСТР № ___
к начислению (уменьшению) сумм платежей, налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов*, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование, пеней и штрафов по результатам налоговых проверок и постановлениям о наложении административных взысканий
№ п/п
Наименование налогоплательщика (налогового агента)
БИН/ИИН
Вид налогового режима
Наименование налога (платежа)
Код классификации доходов бюджета
К начислению (уменьшению) по уведомлению по результатам налоговой проверки, уведомлению по результатам рассмотрения жалобы, решению суда по жалобе на результаты налоговой проверки (+, -)
К начислению (уменьшению) по постановлению о наложении административного взыскания, решению суда по жалобе на постановление о наложении административного взыскания (+,-)
Суммы по результатам налоговых проверок, ожидающие обжалования (отсрочка взыскания)
Суммы по результатам налоговых проверок, находящиеся на стадии обжалования (отсрочка обжалования)
№ и дата уведомления/решения
срок уплаты
сумма налога (платежа)
сумма пени
№ и дата постановления/решения
срок уплаты
сумма штрафа
№ и дата документа
срок уплаты
сумма отсрочки
сумма отмененной отсрочки
№ и дата документа
срок уплаты
сумма отсрочки
сумма отмененной отсрочки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Итого:
Реестр сдал:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Реестр принял:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Произвел разноску в лицевые счета:
____________________________________________________ "____" ________________20 __г
Ф.И.О.(при его наличии), должность и подпись должностного лица)
Примечание: * в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные пенсионные взносы;
в графе "срок уплаты" указывается дата окончания налоговой проверки
Приложение 11
к приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июля 2017 года № 443
Приложение 41
приказу министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов"
Форма 1Н
Отчет о поступлениях сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, обязательных пенсионных взносов*, социальных отчислений, отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование
по состоянию на _________________20__ г.
Дата плана __/__/_____ г.
Дата факта __/__/_____ г
Дата недоимки__/__/_____ г.
Период формирования:__/__/_____ г.
Наименование региона: ___________
(тыс.тенге)
КБК
Наименование налога (платежа)
Государственный бюджет
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Недоимка, всего
Сумма возмещения НДС, всего
Сумма уплаченной пени
Сумма уплаченного штрафа
Переплата (превышение)
Всего с Нацфондом
в т.ч. в Нацфонд
план
факт
% выполнения
план
факт
% выполнения
план
факт
% выполнения
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
1
НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
2
HЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ
Итого по налоговым и неналоговым
3
ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИЙ С КАПИТАЛОМ
ИТОГО ДОХОДОВ:
Обязательные пенсионные взносы*
+
+
+
Отчисления и (или) взносы на обязательное социальное медицинское страхование
+
+
+
Социальные отчисления
+
+
+
Примечание: * в обязательных пенсионных взносах отражены обязательные профессиональные пенсионные взносы