Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 12 шілдедегі № 292 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 29 тамызда № 15586 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 13 мамырдағы № 159 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.05.2021 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_______________________ Д. Абаев
2017 жылғы 31шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 25 шілде
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2017 жылғы 12 шілдедегі
№ 292 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июля 2017 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2017 года № 15586. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 мая 2021 года № 159.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 13.05.2021 № 159 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________________ Д. Абаев
31 июля 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Сулейменов
25 июля 2017 года
Утвержден
приказом Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 июля 2017 года № 292
Перечень
некоторых приказов Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение
1. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Жаңартылған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 4-1/428 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11432 болып тіркелген, 2015 жылғы 17 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
осы бұйрықпен бекітілген "Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 11 (он бір) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-3/177 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11094 болып тіркелген) бекітілген Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығының шығымдылығын және өнім сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егіс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын субсидиялау қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айрылуы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағымен көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінімді қабылдаудан бас тартады.

2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 4-1/428 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11432, опубликованный 17 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в стандарте государственной услуги "Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию, а также при обращении на портал – 11 (одиннадцать) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Услугодатели отказывают в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-3/177 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11094);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявки.

Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағымен көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.";
3-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
"Ауыл шаруашылығы
дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру
шығындарының құнын
субсидиялау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
_____________________ ауданының (облыстық маңызы
бар қаланың, республикалық маңызы бар
қаланың, астананың) Ауыл шаруашылығы бөлімі
Басым дақылдарды және ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өндіру шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
____________________________________________________________ негізінде әрекет ететін
(құрылтай құжаты)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі)
атынан бірінші басшы ____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
________________________________________________________________________________
мынадай алаңда ауыл шаруашылығы дақылдарының төмендегідей түрлерін өсіру үшін субсидия бөлуді сұрайды:
___________________ гектар ____________________ __________ гектар _________________
(алаң) (дақыл) (алаң) (дақыл)
____________________ гектар ____________________ __________ гектар ________________
(алаң) (дақыл) (алаң) (дақыл)
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік** немесе анықтама – заңды тұлға үшін
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке басын куәландыратын құжат – жеке тұлға үшін
жеке басын куәландыратын құжат нөмірі
ЖСН
кім берді
берілген күні
Дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік – жеке тұлға үшін
орналасқан жері
тіркелген күні
кім берді
3.
Жер учаскесіне арналған сәйкестендіру және (немесе) құқық белгілейтін құжат
акт нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаңы, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні, кім берді
жер пайдаланушының атауы
4.
Қайта өңдеу кәсіпорнымен жасалған ауыл шаруашылығы өнімін тапсыру туралы шарт
нөмірі
салыстырып тексеру актісі
өнім көлемі, тоннамен
5.
Қайта өңдеу кәсіпорнының жұмсаған шығындарын (өтінім беру сәтіне) растайтын төлем құжаттары
нөмірі және берілген күні
қайта өңдеу кәсіпорнының атауы
қайта өңдеу кәсіпорнының орналасқан жерінің мекенжайы
6
Жылжымайтын мүлiктi мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi уәкiлеттi органның жылыжайдың болуы мен оның жұмыс алаңы туралы техникалық паспорты (қорғалған топырақта көкөніс өндірумен айналысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер немесе ауыл шаруашылығы кооперативтерi үшін)
мекенжайы
кадастрлық нөмірі
түгендеу нөмірі
нысаналы мақсаты
қор санаты
7
Ауыл шаруашылығы кооперативiнiң анықтамасы (бар болса)
нөмірі және берілген күні
кооператив атауы
Ескертпе:
* өтінім берушіден көрсетілген құжаттардың тұпнұсқаларын және көшірмелерін талап етуге тыйым салынады.

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.";
приложение 3 изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему Перечню.
3. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнение
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование повышения
урожайности и качества
продукции растениеводства,
стоимости горюче-смазочных материалов и
других товарно-материальных ценностей,
необходимых для проведения
весенне-полевых и уборочных
работ, путем субсидирования
производства приоритетных культур"
Форма
Сноска. Утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнение
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости затрат на возделывание
сельскохозяйственных культур в защищенном грунте"
Форма
Отдел сельского хозяйства
____________ района (города областного значения,
города республиканского значения, столицы)
Заявка
на получение субсидий на частичное возмещение затрат производства
приоритетных культур и сельскохозяйственных
культур в защищенном грунте
________________________________________________________________________________
(сельскохозяйственный товаропроизводитель или сельскохозяйственный кооператив)
действующий на основании: _______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(учредительный документ)
в лице первого руководителя ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность)
настоящим просит о выделении субсидии для выращивания следующих видов
сельскохозяйственных культур на площади:
_________ гектар _______________ _________ гектар _________________
(площадь)            (культура)       (площадь)                   (культура)
_________ гектар _______________ _________ гектар _________________
(площадь)             (культура)       (площадь)                   (культура)
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство** или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность, – для физического лица
номер, документа удостоверяющий личность
ИИН
кем выдано
дата выдачи
Свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя – для физического лица
местонахождение
дата регистрации
кем выдано
3.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование землепользователя
4.
Договор с перерабатывающим предприятием о сдаче сельскохозяйственной продукции
номер
акт сверки
объем продукции в тоннах
5.
Платежные документы, подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) перерабатывающего предприятия
номер и дата выдачи
наименование перерабатывающего предприятия
адрес местонахождения перерабатывающего предприятием
6
Технический паспорт уполномоченного органа по государственной регистрации недвижимости о наличии и рабочей площади теплицы (для сельскохозяйственных товаропроизводителей или сельскохозяйственных кооперативов, занятых производством овощей в защищенном грунте)
адрес
кадастровый номер
инвентарный номер
целевое назначение
категория фонда
7.
Справка сельскохозяйственного кооператива (при наличии)
номер и дата выдачи
наименование кооператива
Примечание:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя запрещается.
** свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического
лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан

** "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлға қызметін тоқтатқанға дейін қолданыста болады.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтерді ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Басшы _______________ ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын
куәландыратын құжатта бар болса))
Мөр орны
20 __ жылғы "___" ______________
Көрсетілетін қызметті
алушының заңды мекенжайы: ____________________
(қолы, мөрі)
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің
өзгерістер мен толықтыру
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной
регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности
юридического лица.
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности
за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах.
Руководитель _________ _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность))
Место печати
"___" ____________ 20__ года
Юридический адрес услугополучателя: __________________________________
(подпись, печать)
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнение
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Сноска. Утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнение
Приложение 3-1
к стандарту государственной услуги
"Субсидирование стоимости удобрений
(за исключением органических)"
Форма
Сноска. Утратило силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).