"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2017 жылғы 28 шілдедегі № 510 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 7 қыркүйекте № 15621 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының заңы 50-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 249 (28727) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сертификаттау мен пайдаланушы сертификатын берудің жалпы мерзімі – өтінім берілген сәттен бастап алпыс төрт жұмыс күні.";
9, 10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Өтiнiмдi алғашқы рет беру алдындағы кезең өтініш берушінің уәкілетті органға пайдаланушының сертификатын алу ниеті туралы алдын ала жүгінуін көздейді, онда оған ұшулардың рұқсат етілген түріне, өтінімді қарастырған кезде қолданылатын рәсімдерге және өтініш беруші ұсынатын мәліметтерге қатысты толыққанды ақпарат беріледі.
Өз кезегінде, өтiнiш беруші алдын ала бағалау үшін пайдалануға жоспарланатын әуе кемелерінің түріне, оның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін қаржы-экономикалық жағдайына және ұсынылатын тасымалдауларға сәйкес келетін маршруттардың құрылымына, тасымалдаулардың жоспарланатын рентабельдiгiне, бiлiктi персоналдың бар болуына, қажеттiлiктерге немесе сұранысқа ие және қоғам мүдделеріне жауап беретін қызмет көрсетудің деңгейіне қатысты ақпаратты ұсынады.
10. Уәкілетті орган жүгінген күннен бастап он жұмыс күні мерзімінде өтініш берушіге алдын ала бағалау нәтижелері бойынша оң немесе теріс қорытынды туралы хабарлайды. Оң қорытынды пайдаланушыны сертификаттауға дайындауды бастау үшін негіз болып табылады.
11. Өтініш беруші ұшуларды орындауды бастаудың жоспарланған күніне дейін алпыс төрт жұмыс күні мерзімінде Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайдаланушы сертификатын алу үшін уәкілетті органға өтінімді жібереді.";

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 510. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2017 года № 15621
В соответствии с пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12452, опубликованный 30 декабря 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 249 (28125) следующие изменения:
в Правилах сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Общий срок сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта шестьдесят четыре рабочих дней с момента подачи заявки.";
пункты 9, 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"9. Этап предшествующий первоначальной подаче заявки, предусматривает предварительное обращение заявителя в уполномоченный орган о намерении получения сертификата эксплуатанта, где ему предоставляется исчерпывающая информация относительно разрешенного вида полетов, процедур, которые будут применяться при рассмотрении заявки и сведений, представляемых заявителем.
В свою очередь, для предварительной оценки заявитель представляет информацию, касающуюся его финансово-экономического положения для обеспечения безопасности полетов, планируемых к эксплуатации типов воздушных судов и структуры маршрутов, подходящих для предлагаемых перевозок, планируемой рентабельности перевозок, наличия квалифицированного персонала, уровня обслуживания, соответствующего потребностям или спросу и отвечающего общественным интересам.
10. Уполномоченный орган в срок десять рабочих дней от даты обращения информирует заявителя о положительном или отрицательном заключении по результатам предварительной оценки. Положительное заключение является основанием для начала подготовки эксплуатанта к сертификации.
11. Заявитель направляет в уполномоченный орган заявку на получение сертификата эксплуатанта по форме, согласно приложению 1 к Правилам за шестьдесят четыре рабочих дней до планируемой даты начала выполнения полетов.";

16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өтінім мен құжаттар Қағидалардың талаптарына сәйкес келген жағдайда, уәкілетті органмен өтініш берушіге сертификаттық тексеру кезеңіне көшу туралы шешім жіберіледі және оны өткізу үшін 4 (төрт) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның мемлекеттік авиация инспекторлары қатарынан Комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылады.
17. Комиссия 10 (он) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге сертификаттық тексеруді мемлекеттік авиация инспекторлары үшін уәкілетті орган әзірлеген нұсқамалық материалды пайдалана отырып, пайдаланушының белгіленген сертификаттау талаптарына сәйкестігіне, оның ішінде ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін оның қаржы-экономикалық жағдайына жүзеге асырады.";
20, 21, 22 және 23-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Сертификаттық тексеру нәтижелері бойынша Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада Сертификаттық тексеру актісі (бұдан әрі - Акт) жасалынады, онда өтініш беруші объектілерінің нақты жай-күйі, қорытындылар, ұсынымдар мен пайдаланушының сертификатын беру мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды көрсетіледі. Актіге бір күннің ішінде Комиссияның мүшелері қол қояды және танысу үшін өтініш берушіге беріледі.
21. Сертификаттық зерттеп-қарау кезінде анықталған сертификаттау талаптарына сәйкессіздіктер үш санатқа бөлінеді:
1-санат, 2-санат және 3-санат.
1-санатқа қызметті жүзеге асыруға кедергі келтірмейтін және өндірісті жетілдіру кезінде ол жойылуға тиіс сертификаттау талаптарына сәйкессіздік жатады.
2-санатқа азаматтық авиация саласындағы уәкілетті органмен келісілген мерзімдерде жойылған немесе шектеулер енгізілген жағдайда қызметті жүзеге асыруға кедергі келтірмейтін сертификаттау талаптарына сәйкессіздік жатады.
3-санатқа қызметті жүзеге асыруға кедергі келтіретін сертификаттау талаптарына сәйкессіздік жатады.
3-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздіктер өтініш берушінің техникалық және қаржылық мүмкіндіктері негізге алына отырып, адамның өмірі мен денсаулығын, қоршаған ортаны қорғауды, ұшу қауіпсіздігі мен авиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге өтініш берушінің қабілетсіздігімен сипатталады.
3-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздік кезінде уәкілетті орган пайдаланушы сертификатын беруден бас тартады не өтініш беруші анықталған сәйкессіздіктерді жойған кезге дейін Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда және тәртіппен пайдаланушы сертификатының қолданысын шектейді.
2-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздік кезінде уәкілетті орган:

пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. При соответствии заявки и документов требованиям Правил, уполномоченным органом направляется заявителю решение о переходе к этапу сертификационного обследования и создается Комиссия для его проведения (далее - Комиссия) в течение 4 (четырех) рабочих дней из числа государственных авиационных инспекторов уполномоченного органа.
17. Комиссия в течение 10 (десяти) рабочих дней осуществляет сертификационное обследование заявителя с использованием инструктивного материала, разработанного уполномоченным органом для государственных авиационных инспекторов, на соответствие эксплуатанта установленным сертификационным требованиям, в том числе его финансово-экономического положения для обеспечения безопасности полетов.";
пункты 20, 21, 22 и 23 изложить в следующей редакции:
"20. По результатам сертификационного обследования составляется Акт сертификационного обследования (далее - Акт) в двух экземплярах по форме, согласно приложению 4 к Правилам с указанием фактического состояния объектов заявителя, выводов, рекомендаций и заключения о возможности или невозможности выдачи сертификата эксплуатанта. Акт в течении одного дня подписывается членами Комиссии и представляется заявителю для ознакомления.
21. Несоответствия сертификационным требованиям, выявленные при сертификационном обследовании, подразделяются на три категории:
категория 1, категория 2 и категория 3.
К категории 1 относятся несоответствия сертификационным требованиям, не препятствующее осуществлению деятельности и подлежащее его устранению при совершенствовании производства.
К категории 2 относятся несоответствия сертификационным требованиям, не препятствующее осуществлению деятельности при условии его устранения в сроки, согласованные с уполномоченным органом или введения ограничений.
К категории 3 относятся несоответствия сертификационным требованиям, препятствующее осуществлению деятельности.
Несоответствия сертификационным требованиям категории 3 характеризуются неспособностью заявителя обеспечить охрану жизни и здоровья человека, окружающей среды, безопасность полетов и авиационную безопасность, исходя из технических и финансовых возможностей заявителя.
При несоответствии сертификационным требованиям категории 3 уполномоченный орган отказывает в выдаче сертификата эксплуатанта либо ограничивает действие сертификата эксплуатанта в случаях и порядке, установленных законодательством Республики Казахстан об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации, до момента устранения выявленных несоответствий заявителем.
При несоответствии сертификационным требованиям категории 2 уполномоченный орган:

1) анықталған сәйкессіздікті жою үшін ол анықталған кезден бастап үш айдан аспайтын мерзім белгілейді. Өтініш беруші анықталған сәйкессіздікті жою жөніндегі түзету іс-қимылдарының жоспарын әзірлейді және сертификаттық зерттеп-қарау нәтижелерімен танысқан кезден бастап он жұмыс күні ішінде уәкілетті органға ұсынады;
2) өтініш беруші ұсынған анықталған сәйкессіздікті жою жөніндегі шараларды бағалау негізінде түзету іс-қимылдарының жоспарын бекітеді не оны негіздемесімен қоса пысықтауға қайтарады.
Өтініш беруші түзету іс-қимылдарының жоспарында көрсетілген мерзімді өзгерту қажеттілігі туралы негіздемені ұсынған жағдайда, уәкілетті орган оны ұзартады.
1-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздік кезінде түзету іс-қимылдарының жоспары талап етілмейді.
22. Уәкілетті орган пайдаланушының түзету іс-қимылдарының жоспарын ұсынуын және (немесе) жоспарда белгіленген мерзімдерде түзету іс-қимылдарын орындауын тексеру жүргізу жолымен бақылайды.
Егер өтініш беруші түзету іс-қимылдарының қолайлы жоспарын ұсынбаса немесе уәкілетті орган белгілеген мерзімдерде түзету іс-қимылдарын орындамаса, 2-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздік 3-санаттағы сертификаттау талаптарына сәйкессіздікке айналады және уәкілетті орган пайдаланушы сертификатын беруден бас тартады немесе бұрын берілген пайдаланушы сертификатын кері қайтарып алады.
23. Пайдаланушы сертификатын беру үшін пайдаланушы сертификатын беру туралы қорытындысымен сертификаттық тексеру актісі негіз болып табылады.
Уәкілетті орган үш жұмыс күні мерзімде осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайдаланушының сертификатын ресімдеуді және беруді жүргізеді.";
25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Егер:
1) өтініш берушіге қатысты қызметтердің осы түрлерін көрсетуге тыйым салатын сот шешімі болса;
2) Заңның 16-бабының 7-тармағында көзделген сәйкессіздіктер анықталған жағдайларда пайдаланушының сертификатын беруден бас тарту туралы қорытындысы бар сертификаттық тексеру актісі пайдаланушының сертификатын беруден бас тарту үшін негіз болып табылады.
26. Уәкілетті орган пайдаланушы сертификатын беруден бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап, мерзімі үш жұмыс күні ішінде өтініш берушіге жазбаша түрде дәлелді бас тартуды жібереді.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Заңның талаптарын бұзу дәрежесіне қарай, тұрақты қадағалау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар бірінші және екінші деңгейдегі бұзушылықтар болып бөлінеді.
Заң талаптарын ұшу қауіпсіздігіне және авиациялық қауіпсіздікке тікелей қатер төндіретіндей елеулі бұзушылықтар бірінші деңгейдегі бұзушылықтарға жатады.
Бірінші деңгейдегі бұзушылықтарға кірмейтін, Заң талаптарының барлық бұзушылығы екінші деңгейдегі бұзушылықтарға жатады.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1) устанавливает срок для устранения выявленного несоответствия, не превышающий трех месяцев с момента его выявления. Заявитель разрабатывает план корректирующих действий по устранению выявленного несоответствия и представляет в уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней с момента ознакомления с результатами сертификационного обследования;
2) на основе оценки мер, предложенных заявителем по устранению выявленного несоответствия, утверждает план корректирующих действий либо возвращает его на доработку с обоснованием.
Срок, указанный в плане корректирующих действий, продлевается уполномоченным органом при условии предоставления заявителем обоснования о необходимости его изменения.
При несоответствии сертификационным требованиям категории 1 план корректирующих действий не требуется.
22. Уполномоченный орган контролирует представление эксплуатантом плана корректирующих действий и (или) выполнение корректирующих действий в установленные планом сроки путем проведения проверки.
Если заявитель не представляет приемлемый план корректирующих действий или не выполняет корректирующие действия в сроки, установленные уполномоченным органом, несоответствие сертификационным требованиям категории 2 становится несоответствием сертификационным требованиям категории 3 и уполномоченный орган отказывает в выдаче сертификата эксплуатанта или отзывает ранее выданный сертификат эксплуатанта.
23. Основанием для выдачи сертификата эксплуатанта является акт сертификационного обследования с заключением о выдаче сертификата эксплуатанта.
Уполномоченный орган производит оформление и выдачу сертификата эксплуатанта по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам в срок три рабочих дня.";
пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Основанием для отказа в выдаче сертификата эксплуатанта является акт сертификационного обследования с заключением об отказе в выдаче сертификата эксплуатанта в случаях, если:
1) в отношении заявителя имеется решение суда, запрещающее ему оказание данного вида услуг;
2) выявлены несоответствия, предусмотренные пунктом 7 статьи 16 Закона.
26. Уполномоченный орган в срок три рабочих дня со дня принятия решения об отказе в выдаче сертификата эксплуатанта направляет письменный, мотивированный отказ.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Выявленные нарушения по результатам постоянного надзора в зависимости от степени нарушения требований Закона подразделяются на нарушения первого и второго уровня.
К нарушениям первого уровня относятся существенные нарушения требований Закона, которые представляют непосредственную угрозу безопасности полетов и авиационной безопасности.
К нарушениям второго уровня относятся все нарушения требований Закона, которые не входят в нарушения первого уровня.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:

"31. Осы Қағидалардың 28-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген жағдайларда, уәкілетті орган пайдаланушының анықталған бұзушылықтарды жою сәтіне дейін тоқтата тұру себептерін көрсете отырып, пайдаланушы сертификатының қолданылуын тоқтата тұрады.
Инспекторлық ұйғарым берілген немесе тексеру нәтижелері туралы актімен танысқан күннен бастап он жұмыс күні мерзімде пайдаланушы уәкілетті органға бұзушылықтарды жою бойынша түзету іс-қимылдарының жоспарын және бұзушылықтар жойылғаннан кейін жоспармен белгіленген мерзімдерде растайтын құжаттаманы қоса бере отырып, түзету іс-қимылдарының орындалуы туралы анықтаманы ұсынады.
Егер пайдаланушы жоспарда белгіленген мерзімдерде пайдаланушы сертификатының қолданылуын тоқтата тұруға душар еткізген анықталған бұзушылықтарды жоймаса, уәкілетті орган пайдаланушы сертификатын қайтарып алады. Пайдаланушы сертификатының қолданылуын тоқтату осы Қағидалардың 28-тармағында көрсетілген барлық жағдайларда, алты айдан аспайтын мерзімде жүзеге асырылады, одан кейін уәкiлеттi орган пайдаланушының сертификатын кері қайтарып алады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Уәкілетті орган пайдаланушы сертификатының қолданылуын қайта қалпына келтіру немесе қайта қалпына келтіруден бас тарту туралы шешімді тексеру аяқталған сәттен бастап, үш жұмыс күні мерзімде пайдаланушыға жазбаша нысанда хабарлайды.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Уәкілетті орган қайтарып алу туралы шешім қабылданған сәттен бастап он жұмыс күні мерзімде бұл туралы ИКАО хабарлайды (халықаралық әуе тасымалдарын жүзеге асыратын пайдаланушы үшін).";
38, 39 және 40-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Пайдаланушы атауының, оның мәртебесінің, ведомстволық тиесілігінің өзгеруі (егер олар сертификаттау талаптарына сәйкессіздіктерге әкеп соқтырмайтын болса), әуе кемелерін пайдалануды тоқтатқан жағдайда, сондай-ақ пайдаланушы пайдаланғанмен бір типтегі әуе кемелерін меншікке, экипажсыз жалға алған жағдайда, пайдаланушы сертификатына тиісті өзгерістер енгізіледі.
39. Осы Қағидалардың 38-тармағында көрсетілген жағдайларда пайдаланушы уәкілетті органға Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пайдаланушы сертификатына өзгерістер мен толықтырулар енгізуге өтінімді жібереді.
40. Өтінімді алған сәттен бастап уәкілетті орган жиырма жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды қарастырады және пайдаланушының сертификатына тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізеді.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Уәкілетті орган мәлімделген әуе кемесін пайдаланушы сертификатына енгізуден бас тартқан жағдайда, өтініш берушіге өтінімді алған сәттен бастап он жұмыс күні мерзімде жазбаша түрде дәлелді бас тарту беріледі.";

"31. В случаях, указанных в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 28 настоящих Правил уполномоченный орган приостанавливает действие сертификата эксплуатанта с указанием причины приостановления до момента устранения эксплуатантом выявленных нарушений.
В срок десять рабочих дней со дня ознакомления с актом о результатах проверки или выдачи инспекторского предписания эксплуатант представляет в уполномоченный орган план корректирующих действий по устранению нарушений, и после устранения нарушений справку о выполнении корректирующих действий в установленные планом сроки с приложением подтверждающей документации.
Если эксплуатант в установленные планом сроки не устранил несоответствия и (или) нарушения, привлекшие приостановление действия сертификата эксплуатанта, уполномоченный орган отзывает сертификат эксплуатанта. Во всех случаях, указанных в пункте 28 настоящих Правил, приостановление действия сертификата эксплуатанта осуществляется на срок не более шести месяцев, после чего уполномоченный орган отзывает сертификат эксплуатанта.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. О решении по возобновлению или об отказе в возобновлении действия сертификата эксплуатанта уполномоченный орган сообщает эксплуатанту в письменной форме в срок три рабочих дня с момента окончания проверки.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Уполномоченный орган в срок десять рабочих дней, с момента принятия решения об отзыве, информирует об этом ИКАО (для эксплуатанта, выполняющего международные воздушные перевозки).";
пункты 38, 39 и 40 изложить в следующей редакции:
"38. В случае изменения наименования эксплуатанта, его статуса, ведомственной принадлежности (если они не влекут несоответствия сертификационным требованиям), прекращения эксплуатации воздушных судов, а также приобретения в собственность, аренды без экипажа эксплуатантом воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми в сертификат эксплуатанта вносятся соответствующие изменения.
39. В случаях предусмотренных в пункте 38 настоящих Правил эксплуатант направляет в уполномоченный орган заявку на внесение изменений и дополнений в сертификат эксплуатанта по форме, согласно приложению 6 к Правилам.
40. Уполномоченный орган за двадцать рабочих дней с момента получения заявки рассматривает представленные документы и вносит соответствующие изменения и дополнения в сертификат эксплуатанта.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. В случае отказа уполномоченным органом во внесении заявленного воздушного судна в сертификат эксплуатанта, заявителю в срок десять рабочих дней с момента получения заявки дается мотивированный отказ в письменном виде.";

1, 2 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Азаматтық авиация комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4 Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 510 бұйрығына
1-қосымша
Азаматтық әуе кемелерін
пайдаланушыны сертификаттау
және оған сертификат беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Электрондық немесе қағаз құжат нысанындағы
пайдаланушы сертификатын (ПС) алуға
өтінім
Кандидат толтырады
Алғашқы беру
Кезекті беру
1. Жалпы ақпарат
1. Компанияның ресми атауы және саудалық атауы (егер ерекшеленсе):
2. Телефон, факс және электрондық пошта мекенжайын қоса алғанда, негізгі қызмет орнының мекенжайы.
Көрсетілетін қызметті алушы ПС №
Пайдаланушы
Компанияның мекенжайы:
пошталық мекенжайы:
Қосымша қызметтік мекенжайы:
телефон, факс
Қызмет түрі:
электрондық пошта мекенжайы:

приложения 1, 2 и 5 изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету гражданской авиации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
"___"_______2017 года
Приложение 1
к приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 510
Приложение 1
к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата эксплуатанта
гражданских воздушных судов
Форма
Заявка на получение сертификата эксплуатанта (СЭ) на бумажном носителе или в форме электронного документа
Заполняется кандидатом
Первоначальная выдача
Очередная выдача
1. Общая информация
1. Официальное название компании и торговое название (если отличается):
2. Адрес основного места деятельности, включая телефон, факс и адрес электронной почты.
Услугополучатель
СЭ №
Эксплуатант
Адрес компании:
почтовый адрес:
Дополнительный служебный адрес:
телефон, факс
Вид деятельности:
адрес электронной почты:

3. Болжамды жұмысты бастау күні:
4. Айрықша тәртіпте ұшу-пайдалану агенттігі үшін сұрау салынған шартты белгілер (алғашқы беру):
a)
b)
c)
5. ИКАО/ИАТА коды (3 әріпті код/егер болса, 2 әріпті)
6. Басшылар және негізгі қызметкерлер
Тегі
Лауазымы
Телефон, факс, электрондық поштасы
1) Пайдаланушының басшысы
2) Ұшу қауіпсіздігі жөніндегі инспекциясының басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
3) Ұшу қызметінің басшысы
4) Ұшуға жарамдылықты қолдау жөніндегі басшысы
5) Жер үсті қызмет көрсету жөніндегі басшы немесе тағайындалған жауапты тұлға
6) Персоналды даярлау жөніндегі қызметтің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
7) Авиациялық қауіпсіздік қызметінің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
8) Бортсеріктер қызметінің басшысы (жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын пайдаланушылар үшін)
9) Сапаны бақылау қызметінің басшысы немесе тағайындалған жауапты тұлға
2. Көрсетілетін қызметті алушының техникалық қызмет көрсету және тасымалдар түрлері
7. Пайдаланушы техникалық қызмет көрсетуді өз бетімен жүзеге асыруды/техникалық қызмет көрсетуді шарттар негізінде орындауды жоспарлап отыр
8. Ұсынылатын тасымалдар түрлері:
Жолаушылар және жүк
Жүк
Пошта жөнелтілімдері
3. Әуе кемелері және болжанатын ұшу аудандары туралы ақпарат
9. Әуе кемелері туралы деректер (жеке, жалданған):
10. Болжанатын географиялық ұшу ауданы(-дары):
EUR AFI
NAT NAM
CAR SAM
MID ASIA
PAC AUS
POLAR
1) Түрі, моделі және версиясы бойынша әуе кемелерінің саны:
2) Жолаушылар креслосының саны және/немесе пайдалы жүктеме (кг., тонн)
ӘК ұлттық айырым және тіркеу белгілері:
ӘК ең жоғары рұқсат етілген ұшып көтерілу массасы (MTOW):
ӘК жалдау шарт №
-ден
дейінгі лизинг
Әуе кемелері иесінің атауы:
Заңды мекенжайы:
4. Ұшу түрлері, арнайы шектеулер мен рұқсат беру туралы ақпарат
Ұшу түрлері:
тұрақты ішкі
тұрақты халықаралық
тұрақты емес ішкі
тұрақты емес халықаралық
Арнайы шектеулер:
Арнайы рұқсат берулер/Мақұлдау:
RVR (m)
DH (м/ft)
LVTO RVR (m)
Кеңейтілген пайдалану мүмкіндіктер
MNPS
P-RNAV
BRNAV
RNP
RVSM
TCAS
EGPWS
GNSS
LRNS
VOR
IRU/IRS
DME
EDTO: Бастапқы уақыт
Min
ара қашықтығы
NM
Қосалқы әуеайлаққа дейін ең ұзақ ұшу уақыты
non-EDTO
Min
GPS Approach
EFB
Қауіпті жүктер
5. Авиациялық персоналды дайындау туралы ақпарат
11. Ұсынылатын персонал дайындығы (ұшу персоналына арналған пилотажды тренажерлер және/немесе кабиналық персоналға арналған тренажерлық қондырғылар):
Қолы:
Күні:
Тегі және лауазымы:
6. Азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган толтырады
Мынадай құжаттар қоса берілген өтінім түскен күн:
Тіркеу нөмірі:
Жауапты лауазымды адам:
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 510 бұйрығына
2-қосымша
Азаматтық әуе кемелерін
пайдаланушыны сертификаттау
және оған сертификат беру
қағидаларына
2-қосымша
Пайдаланушы сертификатын алуға өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі

3. Предполагаемая дата начала работы:
4. Запрашиваемые условные обозначения для летно-эксплуатационного агентства в порядке предпочтения (при первоначальной выдаче):
a)
b)
c)
5. Код ИКАО/ИАТА (3-х буквенный код/ 2-х буквенный, если имеется)
6. Руководители и основные сотрудники
Фамилия
Должность
Телефон, факс, электронная почта
1) Руководитель эксплуатанта
2) Руководитель службы по безопасности полетов или назначенное ответственное лицо
3) Руководитель летной службы
4) Руководитель по поддержанию летной годности
5) Руководитель по наземному обслуживанию или назначенное ответственное лицо
6) Руководитель службы по подготовке персонала или назначенное ответственное лицо
7) Руководитель службы авиационной безопасности или назначенное ответственное лицо
8) Руководитель службы бортпроводников (для эксплуатантов, осуществляющих перевозку пассажиров).
9) Руководитель службы контроля качества или назначенное ответственное лицо
2. Техническое обслуживание и типы перевозок услугополучателя
7. Эксплуатант планирует самостоятельно осуществлять техническое обслуживание / выполнять техническое обслуживание на основании договоров
8. Предлагаемые типы перевозок:
Пассажирские и грузовые
Грузовые
Почтовые отправления
3. Информация о воздушных судах и предполагаемых районах полетов
9. Сведения о воздушных судах (собственные, арендованные):
1) Количество воздушных судов по типу, модели и версии:
2) Пассажировместимость (мест) и/или полезная загрузка: (кг, тонн)
10. Географический район(ы) предполагаемых полетов:
EUR
AFI
NAT
NAM
CAR
SAM
MID
ASIA
PAC
AUS
POLAR
Национальные опознавательные и регистрационные знаки ВС:
Максимальная допустимая взлетная масса ВС (MTOW):
Аренда ВС Договор №
от
до
Наименование владельца воздушных судов:
Юридический адрес:
4. Информация о типах полетов, специальных ограничениях и разрешениях
Типы полетов:
регулярные внутренние
регулярные международные
нерегулярные внутренние
нерегулярные международные
Специальные ограничения:
Специальные разрешения/Одобрения:
RVR (m)
DH (м/ft)
LVTO RVR (m)
Расширенные эксплуатационные возможности
MNPS
P-RNAV
BRNAV
RNP
RVSM
TCAS
EGPWS
GNSS
LRNS
VOR
IRU/IRS
DME
EDTO: Пороговое время
Min
расстояние
NM
Максимальное время полета до запасного аэродрома, Min
non-EDTO
Min
GPS Approach
EFB
Опасные грузы
5. Информация о подготовке авиационного персонала
11. Предлагаемая подготовка персонала (пилотажные тренажеры для летного персонала и/или тренажерные установки для кабинного персонала):
Подпись:
Дата:
Фамилия и должность:
6.Заполняется уполномоченным органом в сфере гражданской авиации
Дата поступления заявки с документами:
Регистрационный номер заявки:
Ответственное должностное лицо:
Приложение 2
к приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 510
Приложение 2
к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата эксплуатанта
гражданских воздушных судов
Перечень документов, прилагаемых к заявке на получение сертификата эксплуатанта

1. Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау үшін алымның төленгенін растайтын құжат.
2. Пайдаланушының бірінші басшысы қол қойған, қызметтің сертификаттық талаптарға, пайдаланушы Нұсқаулардың ережелеріне сәйкестігі туралы декларация және осы сәйкестікті тұрақты қолдау міндеттемесі.
3. Өтініш беруші жарғысының және құрылтай шартының көшірмелері.
4. Өтініш берушінің ақпараты, ол мыналарды қамтиды:
1) өтініш берушінің негізгі деректері мен құрылтайшылары;
2) жоспарланатын коммерциялық әуе тасымалдарының / жұмыстарының түрлері;
3) ұшу жұмысын ұйымдастыру;
4) ұшуға жарамдылықты қолдау жүйесі;
5) ұшуды қамтамасыз ету;
6) ұшу персоналы мен техникалық персоналдың әзірлігі;
7) техникалық қызмет көрсету объектілерінің әзірлігі;
8) әуе кемелерінің әзірлігі;
9) авариялық эвакуацияны көрсету және демонстрациялық ұшуды өткізу жоспары.
5. Ұйымдық құрылымы, басқару құрылымы мен қызметі, тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), білімі, біліктілігі және жұмыс тәжірибесі көрсетілген жауапты тұлғалар.
6. Мынадай басшылардың және/немесе жауапты тұлғалардың тағайындалуын растайтын құжаттар:
ұшу қауіпсіздігі бойынша қызмет;
ұшу қызметі;
ұшуға жарамдылықты қолдау бойынша қызмет;
жер үсті қамтамасыз ету бойынша;
персоналды даярлау бойынша;
авиациялық қауіпсіздік бойынша;
бортсеріктер қызметі (бар болса);
сапаны бақылау бойынша.
7. Түрі, моделі, сериясы, ұлттық және тіркеу белгілері көрсетілген әуе кемелерінің тізімі.
8. Авиациялық персонал бойынша ақпарат.
9. Ұшуды жүргізу бойынша нұсқау.
10. Сертификатталған ең ауыр ұшып көтерілу салмағы 5700 кг. жоғары әуе кемелерін пайдаланатын пайдаланушылар үшін ұшу қауіпсіздігін басқару бойынша нұсқау.
11. Техникалық қызмет көрсетуді реттеу бойынша пайдаланушының нұсқауы.
12. Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету бойынша бағдарлама (регламент).
13. Қазақстан Республикасының сақтандырудың міндетті түрлері туралы заңдарына сәйкес пайдаланушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру полистерінің көшірмелері.
14. Пайдаланушының басшысы бекітетін әуе кемелерін бояу үлгілері мен мәтіндік сипаттамасы.
15. Пайдаланушының авиациялық қауіпсіздік бағдарламасы;
16. Ұшуды жер үстінде қамтамасыз ету бойынша ақпарат;
17. Жұмыс түрлері көрсетілген сыртқы ұйымдармен техникалық қызмет көрсетуге жасалған шарттардың тізбесі.
18. Сыртқы ұйымдармен ұшуға жарамдылықты қолдауға жасалған шарттардың көшірмелері.
Жоғарыда көрсетілген құжаттардың барлық көшірмелері өтініш берушінің қолымен және мөрімен куәландырылады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 28 шілдедегі
№ 510 бұйрығына
3-қосымша
Азаматтық әуе кемелерін
пайдаланушыны сертификаттау
және оған сертификат беру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Пайдаланушы сертификаты
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы
ПАЙДАЛАНУШЫ СЕРТИФИКАТЫ
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
Уәкілетті органның атауы
ПС

1. Документ, подтверждающий уплату сбора за сертификацию эксплуатанта гражданских воздушных судов.
2. Декларация, подписанная первым руководителем эксплуатанта, о соответствии деятельности сертификационным требованиям, положениям Руководств эксплуатанта и обязательство поддерживать это соответствие постоянно.
3. Копия устава заявителя и копия учредительного договора.
4. Информация заявителя, содержащая:
1) основные данные и учредители заявителя;
2) виды планируемых коммерческих воздушных перевозок / работ;
3) организацию летной работы;
4) систему поддержания летной годности;
5) обеспечение полетов;
6) готовность летного и технического персонала;
7) готовность объектов технического обслуживания;
8) готовность воздушных судов;
9) план проведения демонстрации аварийной эвакуации и демонстрационных полетов.
5. Организационная структура, структура управления и ответственные лица с указанием должности, фамилии имени отчества (при наличии), образования, квалификации и опыта работы.
6. Документы, подтверждающие назначение следующих руководителей и/или ответственных лиц:
службы по безопасности полетов;
летной службы;
служба по поддержанию летной годности;
по наземному обеспечению;
по подготовке персонала;
по авиационной безопасности;
службы бортпроводников (при наличии);
по контролю качества.
7. Список воздушных судов с указанием типа, модели, серии, национальных и регистрационных знаков.
8. Информация по авиационному персоналу.
9. Руководство по производству полетов.
10. Руководство по управлению безопасностью полетов для эксплуатантов, эксплуатирующих воздушные суда с максимальной сертифицированной взлетной массой свыше 5700 кг.
11. Руководство эксплуатанта по регулированию технического обслуживания.
12. Программа (регламент) технического обслуживания воздушных судов.
13. Копии страховых полисов обязательного страхования гражданско-правовой ответственности эксплуатанта в соответствии с законами Республики Казахстан об обязательных видах страхования.
14. Образцы раскраски и текстовое описание воздушных судов, которые утверждаются руководителем эксплуатанта.
15. Программа авиационной безопасности эксплуатанта.
16. Информация по наземному обеспечению полетов.
17. Перечень договоров на техническое обслуживание с внешними организациями с указанием видов работ.
18. Копии договоров по поддержанию летной годности с внешними организациями.
Все вышеуказанные копии документов заверяются подписью и печатью заявителя.
Приложение 3
к приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 июля 2017 года № 510
Приложение 5
к Правилам
сертификации и выдачи
сертификата эксплуатанта
гражданских воздушных судов
Форма
Сертификат эксплуатанта
Государственный Герб Республики Казахстан
СЕРТИФИКАТ ЭКСПЛУАТАНТА
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
Наименование уполномоченного органа
СЭ

KZ-01/001 Қолданылу мерзімінің аяқталу күні:
Пайдаланушының атауы
ТЖА (коммерциялық атауы)
Пайдаланушының мекенжайы:
Телефон:
Факс:
E-mail:
Пайдаланудағы жедел байланыс:
Жедел басшылықпен дереу байланысуға мүмкіндік беретін байланыс ақпараты ______________ көрсетілген.
Осы сертификат ___________________ қоса беріліп отырған пайдалану ерекшеліктерінде айқындалғандай, Ұшуды орындау жөніндегі нұсқауға және Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларына сәйкес коммерциялық әуе тасымалдарын жүзеге асыру құқығы берілгенін куәландырады.
Берілген күні:
Лауазымы: Т.А.Ә.А. және қолы:
МО
Уәкілетті органның атауы
Пайдалану ерекшеліктері
(пайдаланудағы талаптар мен шектеулер) А бөлігі - Жалпы ережелер
1. Осы пайдалану ерекшеліктері Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы ____________ № _______ бұйрығымен бекітілген Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларына және Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға (Чикаго, 1944 ж.) 6-қосымшаға (I бөлім) сәйкес беріледі.
2. Пайдаланушы "________" ұшуды орындауға даярланған.
3. Пайдаланушы "________" коммерциялық әуе тасымалдарын орындау үшін мынадай өндірушілер мен модельдердің әуе кемелерін пайдалануға рұқсат етіледі:
Ішкі және (немесе) халықаралық әуе желілерінде ұшу үшін:
Өндіруші
Моделі
Барынша жүк көтерімділігі мен жолаушы сыйымдылығы
1
2
3
1-бағанда әуе кемесін өндіруші зауыт көрсетіледі;
2-бағанда әуе кемесінің үлгісі және мемлекеттік тіркеу нөмірі көрсетіледі;
3-бағанда тоннамен немесе килограмммен көрсеткіш және жолаушылар орындарының саны көрсетіледі.
_____________________ ________________________________ __________
(лауазымы)                   тегі, аты (әкесінің аты бар болса)             (қолы)
МО
Берілген күні: 20__ ж. "___" __________
Уәкілетті органның атауы
Пайдалану ерекшеліктері
(пайдаланудағы талаптар мен шектеулер) В бөлігі – Маршруттардағы рұқсаттар мен шектеулер (ұшақтар)
Берілетін уәкілетті орган туралы байланыс ақпараты
Tелефон: ______________; Факс: _____________; E-mail: _____________
ПС №: ____ Пайдаланушы атауы: ______________________ Күні: ________
Коммерциялық атауы (бар болса) Қолы:_________ _____________________
МО
Әуе кемесінің моделі: Тіркеу нөмірі:
Ұшу түрлері: Коммерциялық әуе тасымалдары:
Тұрақты;
Тұрақты емес;
Жолаушылар;
Жүктер;
Өзгелер ________________
Ұшу ауданы(-дары):
Арнайы шектеулер:
Арнайы рұқсаттар:
Иә
Жоқ
Арнайы бекітулер
Ескертпелер
Қауіпті жүктер
Қауіпті жүктерді тасымалдау ИКАО Техникалық нұсқаулықтарының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады
Нашар көрінетін жағдайларда ұшу:
Қонуға бет алу және қону;
Ұшып көтерілу
Кеңейтілген пайдалану мүмкіндіктері
САТ RVR: м.; DH м.(фут);
RVR: ______ м
RVSM
Қолданылмайды
EDTO
Қолданылмайды
Шекті уақыт: _______ мин.
Қосалқы әуеайлаққа дейінгі ұшудың ең ұзақ уақыты: _____ мин.
PBN жағдайларында ұшу үшін навигациялық ерекшеліктер
Ұшу жарамдылығын сақтау
EFB
Өзгелер
Уәкілетті органның атауы
Пайдалану ерекшеліктері
(пайдаланудағы талаптар мен шектеулер) В/1 бөлігі – Маршруттардағы рұқсаттар мен шектеулер (тікұшақтар)
Берілетін уәкілетті орган туралы байланыс ақпараты
Tелефон: ______________; Факс: _____________; E-mail: _____________
ПС №: ____ Пайдаланушы атауы: ____________________ Күні: __________
Коммерциялық атауы (бар болса) Қолы:_________ _____________________
МО
Әуе кемесінің моделі: Тіркеу нөмірі:
Ұшу түрлері: Коммерциялық әуе тасымалдары:
Тұрақты;
Тұрақты емес;
Жолаушылар;
Жүктер;
Өзгелер ________________
Ұшу ауданы(-дары):
Арнайы шектеулер:
Арнайы рұқсаттар:
Иә
Жоқ
Арнайы бекітулер
Ескертпелер
Қауіпті жүктер
Қауіпті жүктерді тасымалдау ИКАО Техникалық нұсқаулықтарының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады
Нашар көрінетін жағдайларда ұшу:
Қонуға бет алу және қону;
Ұшып көтерілу
Кеңейтілген пайдалану мүмкіндіктері
САТ RVR: м.; DH: м. (фут);
Б бұлт.:___ м. (фут); Көр.: __ м.;
PBN жағдайларында ұшу үшін навигациялық ерекшеліктер
____ сыныптағы ҰТС тікұшақтарымен АҰҚ бойынша ұшу
Сыртқы ілмектегі жүкпен ұшу
Ұшу жарамдылығын сақтау
EFB
Өзгелер

KZ-01/001
Дата истечения
срока действия:
Название эксплуатанта
ОПК (коммерческое название)
Адрес эксплуатанта:
Телефон:
Факс:
E-mail:
Оперативная связь в эксплуатации:
Контактная информация, позволяющая незамедлительно связаться с оперативным руководством, приведена в____________.
Настоящий сертификат удостоверяет в том, что _____________________________
предоставлено право осуществлять коммерческие воздушные перевозки, как это определено в прилагаемых эксплуатационных спецификациях, в соответствии с руководством по производству полетов и Правилами сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов Республики Казахстан.
Дата выдачи:
Должность: Ф.И.О. и подпись:
МП
Наименование уполномоченного органа Эксплуатационные спецификации
(эксплуатационные требования и ограничения) Часть А - Общие положения
1. Настоящие эксплуатационные спецификации выдаются в соответствии с Правилами сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от ___ __________ 2015 года № ___ и Приложением 6 (часть I) к Конвенции о международной гражданской авиации (Чикаго, 1944 г.).
2. Эксплуатант "__________", подготовлен к выполнению полетов.
3. Эксплуатанту "___________" разрешается эксплуатировать для выполнения коммерческих воздушных перевозок воздушные суда следующих изготовителей и моделей:
Для полетов на внутренних и (или) международных воздушных линиях:
Изготовитель
Модель
Максимальная грузоподъемность и пассажировместимость
1
2
3
В графе 1 указывается завод-изготовитель воздушного судна;
в графе 2 указывается тип и номер государственной регистрации воздушного судна;
в графе 3 - показатель в тоннах или килограммах и количество пассажирских мест.
________________________       _________________________________      ______________
(должность)                   Фамилия имя (отчество если имеется)       (подпись)
МП
Дата выдачи: "___" __________ 20__ г.
Наименование уполномоченного органа Эксплуатационные спецификации
(эксплуатационные требования и ограничения) Часть В - Разрешение и ограничения на маршрутах (самолеты)
Контактная информация о выдающем уполномоченном органе
Tелефон: __________________; Факс: _____________; E-mail: _____________
СЭ №: ____ Название эксплуатанта: _______________________Дата: ___________
Коммерческое название (при наличии) Подпись:_________
_________________________________ МП
Модель воздушного судна: Регистрационный номер:
Виды полетов: Коммерческие воздушные перевозки:
Регулярные
Нерегулярные;
Пассажиры;
Грузы;
Прочее________________
Район(ы) полетов:
Специальные ограничения:
Специальные
Разрешения:
Да
Нет
Специальные утверждения
Примечания
Опасные грузы
Перевозка опасных грузов осуществляется в соответствии с требованиями Технических инструкций ИКАО
Полеты в условиях ограниченной видимости:
Заход на посадку и посадка;
Взлет
Расширенные эксплуатационные возможности
САТ RVR: м; DH м (фут);
RVR:______ м
RVSM
Неприменимо
EDTO
Неприменимо
Пороговое время:_______мин.
Максимальное время полета до запасного аэродрома:___ мин.
Навигационные
спецификации для полетов
в условиях PBN
Сохранение летной годности
EFB
Прочее
Наименование уполномоченного органа
Эксплуатационные спецификации
(эксплуатационные требования и ограничения)
Часть В/1 - Разрешение и ограничения на маршрутах (вертолеты)
Контактная информация о выдающем уполномоченном органе
Tелефон: __________________; Факс: _____________; E-mail: _____________
СЭ №: ____ Название эксплуатанта: _______________________Дата: ___________
Коммерческое название (при наличии) Подпись:_________
_________________________________ МП
Модель воздушного судна: Регистрационный номер:
Виды полетов: Коммерческие воздушные перевозки:
Регулярные
Нерегулярные;
Пассажиры;
Грузы;
Прочее________________
Район(ы) полетов:
Специальные ограничения:
Специальные
Разрешения:
Да
Нет
Специальные утверждения
Примечания
Опасные грузы
Перевозка опасных грузов осуществляется в соответствии с требованиями Технических инструкций ИКАО
Полеты в условиях ограниченной видимости:
Заход на посадку и посадка;
Взлет
Расширенные эксплуатационные возможности
САТ RVR: м; DH: м (фут);
Н обл.:___ м (фут); Вид.: м;
Навигационные
спецификации для полетов
в условиях PBN
Полеты по ППП на вертолетах с ЛТХ класса ___
Полеты с грузом на внешней подвеске
Сохранение летной годности
EFB
Прочее