Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2017 жылғы 15 тамыздағы № 338 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 қыркүйекте № 15735 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
Р. Құрманов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_________________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 18 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_________________ Қ. Бозымбаев
2017 жылғы 24 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
міндетін атқарушының
2017 жылғы 15 тамыздағы
№ 338 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің өзгерістер мен толықтыру енгізілетін бұйрықтары тізбесі
1. "Балық аулау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/148 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10606 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Балық аулау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 338. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2017 года № 15735
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
Р. Курманов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Т. Сулейменов
18 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_________________ К. Бозумбаев
24 августа 2017 года
Утвержден
приказом исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 15 августа 2017 года
№ 338
Перечень
приказов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/148 "Об утверждении Правил рыболовства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10606, опубликованный 16 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах рыболовства, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Балық аулау қағидалары "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі − Заң) 9-бабы 1-тармағының 57) тармақшасына сәйкес әзірленді және балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жеке және заңды тұлғалардың кәсіпшілік және әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, ғылыми-зерттеу үшін аулауды, бақылау үшін аулауды, мелиорациялық аулауды, сондай-ақ өсімді молайту мақсатындағы аулауды ұйымдастыруы мен жүргізуі тәртібін регламенттейді.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 13-1) тармақшамен толықтырылсын:
"13-1) ихтиологиялық байқаулар – балық шаруашылығы су айдыны ихтиофаунасының жай-күйі туралы деректерді жинау және зерделеу;";
5-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесiн арнайы пайдалануға реинтродукциялау мақсатында аулауды қоспағанда, жануарлар дүниесi объектiлерiн және олардың тiршiлiк ету өнiмдерiн мекендеу ортасынан алып қоя отырып пайдалану жатады.";
6-тармақтың 7) тармақшасы алып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының кәсіпшілік мөлшері осы Балық аулау қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес белгіленеді. Рұқсатта көрсетілмеген және (немесе) белгіленген кәсіпшілік мөлшерден кем балық түрлері мен басқа да су жануарларының кездейсоқ ауланымы ұяшықталатын аулау құралдарында ауланған балықтың сегіз пайызынан және сүзгіш аулау құралдарында ауланғанның бес пайызынан аспайтын көлемде жүзеге асырылады.
Кездейсоқ ауланым рұқсат етілген көлемнен асып кеткен жағдайда, барлық ауланым кідіріссіз табиғи мекендеу ортасына аз зақыммен жіберіліп, "Аңшылық шаруашылықтар, өсімін молайту учаскелері мен тыныштық аймақтары, балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің шекаралары аншлагтарының үлгілерін, сондай-ақ аң аулау мен балық аулау үшін тыйым салынған мерзімдер мен орындарды, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналының (кәсіпшілік журналдың) нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 25-03-02/96 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7573 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды есепке алу журналына (кәсіпшілік журналына) (бұдан әрі - кәсіпшілік журнал) тиісті жазба енгізіледі.
Бекіре тұқымдас балық түрлері кездейсоқ ауланған жағдайларда, сондай-ақ бекіре тұқымдас балық түрлерімен бірге иесіз балық аулау құралдары табылған кезде Заңның 11-1-бабы 3-тармағына сәйкес іс-шаралар жүзеге асырылады.
Бекіре тұқымдас балық түрлерінің тіршілік етуге қабілетсіз (шалажансар) дарақтарының кездейсоқ аулану фактілері кәсіпшілік журналда немесе рұқсатта немесе жолдамада тіркеледі және өтеусіз негізде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік монополия субъектісіне тапсырылуы тиіс.
Бағалы, сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген балық түрлері және басқа да су жануарларының тіршілік етуге қабілетсіз (шалажансар) дарақтарының кездейсоқ аулану фактілері кәсіпшілік журналда немесе рұқсатта немесе жолдамада тіркеледі және мемлекеттік инспектордың жою туралы тиісті акті (еркін нысанда) жасауы арқылы жойылуға жатады.
Шаяндарды кездейсоқ аулау кәсіпшілік емес мөлшерлердегі шаяндарды алмастан жүзеге асырылады. Кәсіпшілік емес мөлшердегі шаяндар балық аулау құралдарына түскен жағдайда кідіріссіз аз зақыммен табиғи мекендеу ортасына жіберілуі тиіс.

"1. Настоящие Правила рыболовства разработаны в соответствии с подпунктом 57) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон) и регламентируют порядок организации и проведения на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках физическими и юридическими лицами промыслового и любительского (спортивного) рыболовства, научно-исследовательского, контрольного, мелиоративного ловов, а также лова в воспроизводственных целях.";
пункт 4 дополнить подпунктом 13-1) следующего содержания:
"13-1) ихтиологические наблюдения – сбор и изучение данных о состоянии ихтиофауны рыбохозяйственного водоема;";
часть третью пункта 5 изложить в следующей редакции:
"К специальному пользованию животным миром относится пользование объектами животного мира и продуктами их жизнедеятельности с изъятием из среды обитания, за исключением отлова в целях реинтродукции.";
подпункт 7) пункта 6 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Промысловая мера рыбных ресурсов и других водных животных устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам рыболовства. Прилов видов рыбных ресурсов и других водных животных, не указанных в разрешениях, и (или) рыб менее установленной промысловой меры осуществляется в объеме, не превышающем восемь процентов от улова в объячеивающих орудиях лова и пять процентов – в отцеживающих орудиях лова.
В случае превышения объема допустимого прилова, весь прилов незамедлительно выпускается в естественную среду обитания с наименьшими повреждениями с внесением соответствующих записей в журнал учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал) (далее – промысловый журнал), согласно форме, утвержденной приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 25-03-02/96 "Об утверждении образцов аншлагов границ охотничьих хозяйств, воспроизводственных участков и зон покоя, рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, а также запретные для охоты и рыболовства сроки и места, форму журнала учета лова рыбных ресурсов и других водных животных (промысловый журнал)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7573).
В случаях прилова осетровых видов рыб, а также при обнаружении бесхозяйных орудий лова с осетровыми видами рыб осуществляются мероприятия в соответствии с пунктом 3 статьи 11-1 Закона.
Факты прилова нежизнеспособных (снулые) особей осетровых видов рыб регистрируется в промысловом журнале или разрешении, или в путевке и подлежат безвозмездной сдаче субъекту государственной монополии в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
Факты прилова нежизнеспособных (снулые) особей ценных, редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных регистрируются в промысловом журнале или разрешении, или в путевке и подлежат уничтожению путем составления государственным инспектором соответствующего акта (в произвольной форме) об уничтожении.
Прилов раков осуществляется без изъятия непромысловых размеров. При попадании в орудия лова раки непромыслового размера подлежат немедленному выпуску в естественную среду обитания с наименьшими повреждениями.

Бекіре тұқымдас балық түрлері Заңның 19-бабы 2-1-тармағына сәйкес пайдаланыла алады.";
9-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсатқа сәйкес ұйымның атауы және балық аулау құралдарының өлшемдері көрсетiлген жапсырмалары жоқ кәсіпшілік балық аулаудың балық аулау құралдарымен;";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесі объектілерін сақтау мақсатында Заңның 14-бабының 3-тармағында және 39-бабының 4-тармағында көрсетілген әрекеттерге жол берілмейді.";
14-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жергілікті атқарушы органмен балық шаруашылығын жүргізуге шарты болған кезде беріледі.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Ғылыми-зерттеу үшін аулау – жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында ғылыми зерттеулер жүргізу мақсатында балық ресурстары мен басқа да су жануарларын аулау.";
33-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Бақылау үшін аулауды жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсатсыз ихтиологиялық байқаулар жүргізу кезінде аумақтық бөлімше:";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Балықтың жаппай қырылуына әкеп соқтырмай қоймайтын балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балықтың қырылу қатері туындаған және мұндай қатерді су объектілерінде ағымдағы балық шаруашылығы мелиорациясын жүргізу жолымен жою мүмкін болмаған жағдайларда аумақтық бөлімше жергілікті атқарушы органдар, ғылыми және қоғамдық ұйымдар, қоршаған орта және су ресурстары саласындағы уәкілетті орган өкілдерінен аумақтық бөлімше құрған Комиссияның (бұдан әрі ‒ комиссия) ұсынымдары негізінде және ихтиологиялық байқаулар нәтижелері бойынша мелиорациялық балық аулауды ұйымдастырады.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"43. Мелиорациялық аулауға жергілікті атқарушы органмен берілген жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың болуы кезінде жеке және заңды тұлғалардың құқығы бар.";
9-тарау алып тасталсын.
2. "Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

Осетровые виды рыб могут использоваться в соответствии с пунктом 2-1 статьи 19 Закона.";
подпункт 5) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"5) орудиями лова промыслового рыболовства без бирок c указанием названия организации и параметров орудий лова согласно разрешению на пользование животным миром;";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. На рыбохозяйственных водоемах и (или) участках в целях сохранения объектов животного мира не допускаются действия, указанные в пункте 3 статьи 14 и пункте 4 статьи 39 Закона.";
подпункт 2) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"2) договора с местным исполнительным органом на ведение рыбного хозяйства.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Научно-исследовательский лов – лов рыбных ресурсов и других водных животных с целью проведения научных исследований в области охраны, воспроизводства и использовании животного мира.";
абзац первый пункта 33 изложить в следующей редакции:
"33. Контрольный лов осуществляется территориальным подразделением при проведении ихтиологических наблюдений без разрешения на пользование животным миром в целях:";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. В случаях возникновения угрозы замора на рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, который неизбежно приведет к гибели рыб и невозможности устранения такой угрозы путем проведения текущей рыбохозяйственной мелиорации водных объектов, территориальное подразделение принимает решение о мелиоративном лове на основании рекомендации Комиссии, созданной территориальным подразделением из числа представителей местных исполнительных органов, научных и общественных организаций, уполномоченных органов в области окружающей среды и водных ресурсов (далее – комиссия) и результатам ихтиологических наблюдений.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:
"43. Право на мелиоративный лов имеют физические и юридические лица при наличии разрешения на пользование животным миром, выданного местным исполнительным органом.";
главу 9 исключить.
2. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865, опубликованный 15 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах распределения квот изъятия объектов животного мира, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Аңшылық және балық аулау объектілері болып табылатын басқа да жануарлар түрлерін алып қою квоталарын бөлуді жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін аңшылардың және аңшылық шаруашылық субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балықшылардың және балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері жүзеге асырады.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Балық ресурстары және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын алу үшін балық шаруашылығы субъектілері ағымдағы жылдың 1 ақпанына дейін балықшылар қауымдастығына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квотасын алуға өтінім (бұдан әрі - балық ресурстарын алып қоюға өтінім) береді.
Балықшылар қауымдастығы жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесіне (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) балық ресурстарын алып қоюға өтінімнің 2 және 4-тармақтары бойынша мәліметтер беру туралы жазбаша сұраным жібереді.
Аумақтық бөлімше сұраным келіп түскен күннен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде сұратылған ақпаратты ұсынады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Балықшылар қауымдастығы уәкілетті орган балық аулау лимиттерін бекіткеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде балық ресурстарын алып қоюға өтінімдерді қарастырады, сондай-ақ әрбір балық шаруашылығы су айдынының жалпы балық аулау лимитінің 10% шегінде әуесқойлық (спорттық) балық аулау, өсімін молайту мақсаттарында аулау, ғылыми-зерттеу және бақылау үшін аулау үшін квота белгілейді.
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ғылыми-зерттеу үшін аулау ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектісі ретінде аккредиттелген заңды тұлғалар жүргізеді.";
18-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, ал қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/159 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10845 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесi объектiлерiн, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салуды белгілеу қағидаларында:

"4. Распределение квот изъятия видов животных, являющихся объектами охоты и рыболовства, осуществляется республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства для пользователей животным миром.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Для получения квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных, субъекты рыбного хозяйства до 1 февраля текущего года направляют в ассоциацию рыболовов заявку на получение квот изъятия рыбных ресурсов и других водных животных в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках Республики Казахстан (далее – заявка на изъятие рыбных ресурсов) по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Ассоциация рыболовов направляет письменный запрос о предоставлении сведений по пунктам 2 и 4 заявки на изъятие рыбных ресурсов в территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее –территориальное подразделение).
Территориальное подразделение представляет запрашиваемую информацию в течение 10 календарных дней со дня поступления запроса.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Ассоциация рыболовов в течение 5 рабочих дней после утверждения уполномоченным органом лимитов вылова рыбы рассматривает заявки на изъятие рыбных ресурсов, а также устанавливает квоту от общего лимита вылова рыбы каждого рыбохозяйственного водоема в пределах 10 % для любительского (спортивного) рыболовства, лова в воспроизводственных целях, научно-исследовательского и контрольного лова.
Научно-исследовательский лов в области охраны, воспроизводства и использования животного мира проводится юридическими лицами, аккредитованными как субъекты научной и (или) научно-технической деятельности.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Квота изъятия рыбных ресурсов и других водных животных распределяется пропорционально по результатам баллов, набранных субъектами рыбного хозяйства в рейтинге в процентном соотношении к видовому составу лимитов вылова рыбы по итогам распределения квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
3. В приказе исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/159 "Об утверждении Правил установления ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10845, опубликованный 12 мая 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
в Правилах установлений ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, утвержденных указанным приказом:

4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мерзiмі бойынша: тұрақты түрде (қолданылу мерзiмдерiн көрсетпестен), белгiлi бiр мерзiмдерге, не болмаса белгіленген мерзімді ауыстыруға;";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) биологиялық негіздемелер түрінде ғылыми ұйымдар берген ұсынымдардың түсуіне қарай шектеулер мен тыйым салуларды белгілеудің, сондай-ақ оларды түзетудің орындылығын қарайды.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Шектеулер мен тыйым салуларды белгілеу, сондай-ақ оларды түзету қажет орынды болған жағдайда ведомство мемлекеттік экологиялық сараптамадан өткен биологиялық негіздемеге сәйкес жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын пайдалануға шектеулер мен тыйым салулар енгізу, жануарлар дүниесі объектілерін пайдаланудың және (немесе) пайдалануға тыйым салудың белгіленген мерзімдерін ауыстыру туралы шешім қабылдайды, оларды пайдалану орындары мен мерзімдерін белгілейді.".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлігінің өзгерістер мен
толықтыру енгізілетін
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Жануарлар дүниесі
объектілерін алып қою
квоталарын бөлу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қоюға квоталарды алуға арналған
өтінім
1. Балық шаруашылығы субъектісіне бекітіліп берілген балық шаруашылығы су
айдын(дар)ының және (немесе) учаскесі(лері)нің атауы
_______________________________________________________________________________.
Балық шаруашылығын жүргізуге арналған _________ жылғы "___" _____________
№ __________шарт.
2. Өткен жылы балық ресурстарының өсімін молайтуға (балықтандыруға) жұмсалған
қаржы қаражатының көлемі _____мың теңге.
3. Балық ресурстарын өңдеу бойынша технологиялық жабдықтардың бар-жоғы
_______ тонна/жылына.
4. Өткен жылы бөлінген квотаның нақты игерілуі________________тонна.
5. Балық аулау қағидаларына сәйкес балық ресурстарын аулайтын және басқа да су
жануарларын олжалайтын құралдардың саны, сүзекі ____дана, ау____ дана.
6. Балық шаруашылығы субъектілерінің атына тіркелген, балық аулау флотының
саны, өздігінен жүретін (40 ат күшінен жоғары)______ бірлік, шағын көлемді_______ бірлік.
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын.
Берілген күні
Мөрдің орны
________________________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісі басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
қолы_____________
Өтінімге мыналар:

подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) по срокам: постоянно (без указания сроков действия), в определенные сроки, перенос установленных сроков;";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Ведомство уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – ведомство) рассматривает целесообразность установления ограничений и запретов, а также их корректировки по мере поступления рекомендаций, выданных научными организациями в виде биологических обоснований.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. В случае целесообразности установления ограничений и запретов, а также их корректировки, ведомство согласно биологическому обоснованию, прошедшему государственную экологическую экспертизу, принимает решение о введении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, переносе установленных сроков пользования и (или) запрета на пользование объектами животного мира, устанавливает места и сроки их пользования.".
Приложение 1
к перечню приказов
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения и дополнение
Приложение 2
к Правилам распределения квот
изъятия объектов животного мира
Форма
Заявка на получение квот
изъятия рыбных ресурсов и других водных животных
в рыбохозяйственных водоемах и (или) участках Республики Казахстан
1. Наименование закрепленного (ных) за субъектом рыбного хозяйства
рыбохозяйственного водоема (ов) и (или) участка (ов)
___________________________________________________________________.
Договора на ведение рыбного хозяйства № ____ от "____" ________года
2. Объем финансовых средств, направленных в предыдущем году на воспроизводство
(зарыбление) рыбных ресурсов __________ тысяч тенге.
3. Наличие технологического оборудования по переработке рыбных
ресурсов ______ тонн/год.
4. Фактическое освоение выделенной квоты в предыдущем году ___ тонн.
5. Количество орудий лова рыбных ресурсов и добычи других водных животных,
соответствующих Правилам рыболовства, невод ___ штук, сети ___штук.
6. Количество рыболовного флота, зарегистрированного на имя субъекта рыбного
хозяйства, самоходный (свыше 40 лошадиных сил) ___ единиц, маломерный ___ единиц.
Подтверждаю достоверность представленной информации.
Дата подачи
Место печати
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя субъекта рыбного хозяйства)
Подпись_________________
К заявке прилагаются:

1) балық шаруашылығын жүргізуге арналған шарттың көшірмесі;
2) балық шаруашылығы субъектісінің атына тіркелген аулайтын және көліктік флот,
оның ішінде шағын көлемді флот туралы аумақтық көліктік бақылау органының өтінім
берілген күннің алдында бір айдан кеш емес берілген анықтамасы қоса беріледі.

1) копия договора на ведение рыбного хозяйства;
2) справка территориального органа транспортного контроля о зарегистрированных на
имя субъекта рыбного хозяйства добывающего и транспортного флота, в том числе
маломерного, полученная не позднее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки.