Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілері мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2017 жылғы 25 тамыздағы № 90 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 қыркүйекте № 15750 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңы 44-бабының 8-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілері мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидалары бекітілсін.
2. Бас әскери прокуратура:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шарушылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және оған енгізу үшін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Бас әскери прокурорға жүктелсін.
4. Осы бұйрық лауазымды тұлғаларға, оларға қатысты бөлігінде жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 90 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілері мен
олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық
авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілері мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы әскери прокуратура органдарының әскери қызметшілеріне (бұдан әрі – әскери қызметшілер) және олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығын беру тәртібін реттейді.
2. Әскери қызметшілерге және олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру шығындары эконом класс салоны ұшағының тарифтерімен өтеледі.

Об утверждении Правил предоставления военнослужащим органов военной прокуратуры Республики Казахстан и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 90. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2017 года № 15750.
В соответствии с пунктом 8 статьи 44 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления военнослужащим органов военной прокуратуры Республики Казахстан и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте.
2. Главной военной прокуратуре обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главного военного прокурора.
4. Настоящий приказ довести до должностных лиц в части, их касающейся.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 90
Правила
предоставления военнослужащим органов военной прокуратуры Республики Казахстан и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте
1. Настоящие Правила предоставления военнослужащим органов военной прокуратуры Республики Казахстан и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте (далее - Правила) определяют порядок предоставления военнослужащим органов военной прокуратуры (далее - военнослужащие) и членам их семей права на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте.
2. Возмещение военнослужащим и членам их семей расходов на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте производится по тарифу экономического класса.

3. Әскери қызметшілерге Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 16 ақпандағы "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңының 44-бабына сәйкес әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру құқығы беріледі, егер:
1) жол жүру қашықтығы 1500 (бір мың бес жүз) шақырымнан астам болса;
2) әуе көлігімен жол жүру бағасы темір жол, автокөлік не ішкі су көліктерімен жүру бағасымен, ал көліктің бірнеше түрімен жүру кезінде – олардың жалпы бағасынан тең немесе төмен болған жағдайда;
3) шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болғанда, сондай-ақ емдеу мекемесінің ауруды әуе көлігімен тасымалдау туралы қорытындысы немесе әскери-дәрігерлік комиссиясының қаулысы негізінде;
4) іссапарға барған кезде (Қазақстан Республикасынан тыс аумаққа транзитпен іссапар, темір жол, автокөлік және ішкі су көліктеріне билет болмаған жағдайда, іссапардың жеделдігі);
4. Әскери қызметшілердің отбасы мүшелері әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен келесі жағдайларда жол жүру құқығына ие, егер:
1) жол жүру қашықтығы 1500 (бір мың бес жүз) шақырымнан астам болса;
2) әуе көлігі жетудің жалғыз құралы болса;
3) мүгедек балалары болса, сондай-ақ жердегі және судағы көлікпен жүруге шектеулері болып, ата-анасының біреуінің ілесіп жүруі кезінде;
4) әуе көлігімен жол жүру бағасы темір жол, автокөлік не ішкі су көліктерімен жүру бағасымен, ал көліктің бірнеше түрімен жүру кезінде – олардың жалпы бағасынан тең немесе төмен болған жағдайда;
5) шұғыл медициналық көмек көрсету қажет болғанда, сондай-ақ емдеу мекемесінің ауруды әуе көлігімен тасымалдау туралы қорытындысы немесе әскери-дәрігерлік комиссиясының қаулысы негізінде.
5. Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру шығындарын өтеу Бас әскери прокурордың немесе оны алмастырушы адамның рұқсатымен жүзеге асырылады.
Бас әскери прокурордың әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру шығындарын өтеу Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының немесе оны алмастырушы адамның рұқсатымен жүзеге асырылады.
6. Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелеріне әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру шығындарын өтеу үшін әскери қызметші баянат (еркін нысанда) береді.
Жол жүру мақсатына байланысты баянатқа келесі құжаттар тіркеледі: отырғызу талоны, жол жүру билеттері, фискалды чек, ал электронды билетпен жүрсе (отырғызу талоны және авиабилеттің төленген бағасын растайтын құжаттар), отбасы құрамы туралы кадр қызметінің анықтамасы (еркін нысанда), кәмелетке толған балаларына оқу орнынан анықтама (еркін нысанда), сондай-ақ мүгедектіктерін және денсаулығы бойынша шектеулерін растайтын құжаттар.

3. Военнослужащие осуществляют проезд внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте в случаях, предусмотренных статьей 44 Закона Республики Казахстан от 16 февраля 2012 года "О воинской службе и статусе военнослужащих", если:
1) дальность поездки превышает 1500 (одна тысяча пятьсот) километров;
2) стоимость проезда воздушным транспортом равна или ниже стоимости проезда железнодорожным или автомобильным, либо водным транспортом, а при проезде несколькими видами транспорта – общей стоимости их проезда;
3) необходимо оказание неотложной медицинской помощи, а также по заключению лечебного учреждения или постановлению военно-врачебной комиссии о необходимости перевозки воздушным транспортом;
4) при следовании в служебные командировки (при транзитном переезде в случае командирования за пределы Республики Казахстан, отсутствии билетов на железнодорожном, автомобильном и внутреннем водном транспорте, срочности командировки).
4. Члены семей военнослужащих осуществляют проезд внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте за счет государства в случае перевода военнослужащего в другую местность, в том числе в составе органа военной прокуратуры или его подразделения, если:
1) дальность поездки превышает 1500 (одна тысяча пятьсот) километров;
2) воздушный транспорт является единственным средством сообщения;
3) имеются дети с наличием инвалидности, а также физические ограничения к перевозке наземным и водным транспортом, в сопровождении одного из родителей;
4) стоимость проезда воздушным транспортом равна или ниже стоимости проезда железнодорожным или автомобильным, либо водным транспортом, а при проезде несколькими видами транспорта – общей стоимости их проезда;
5) при необходимости оказания неотложной медицинской помощи, а также по заключению лечебного учреждения или постановлению военно-врачебной комиссии о необходимости перевозки больного воздушным транспортом.
5. Возмещение расходов за проезд внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте военнослужащим органов военной прокуратуры, а также членам их семей, осуществляется с разрешения Главного военного прокурора или лица, его замещающего.
Возмещение расходов за проезд международными авиамаршрутами на воздушном транспорте Главному военному прокурору осуществляется с разрешения Генерального Прокурора Республики Казахстан или лица, его замещающего.
6. Для возмещения расходов на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте военнослужащему и членам его семьи, военнослужащим подается рапорт (в произвольной форме).
В зависимости от цели поездки к рапорту прилагаются следующие документы: посадочный талон, проездные билеты, фискальный чек, в случае представления электронных билетов (посадочный талон и документы, подтверждающие оплату стоимости), справка (в произвольной форме) кадровой службы о составе семьи, справка (в произвольной форме) с учебного заведения на совершеннолетних детей и документы, подтверждающие наличие инвалидности и физические ограничения.

7. Әскери қызметшілер мен олардың отбасы мүшелерінің әуе көлігімен ішкі және халықаралық авиамаршруттармен мемлекет есебінен жол жүру шығыны Бас әскери прокурордың бұйрығы негізінде өтеледі. Бұйрықта қозғалыс маршруты, негіздемесі, жол жүру шығындарының сомасы (қызметтік іссапарға барған шығындарды қоспағанда) көрсетіледі.
8. Әуе көлігімен жол жүру шығындарын өтеу:
1) қаржыландыру жоспары бойынша қаражат болған кезде – ақшалай үлесті бір уақытта төлеу арқылы;
2) қаражат болмаған жағдайда – жеке қаржыландыру жоспарына тиісті өзгертулер енгізгеннен кейін жүзеге асырылады.

7. Возмещение военнослужащему и членам его семьи расходов на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте производится на основании приказа Главного военного прокурора. В приказе указывается маршрут движения, основание, сумма возмещения расходов на проезд за счет государства внутренними и международными авиамаршрутами на воздушном транспорте (кроме расходов за проезд при следовании в служебные командировки).
8. Возмещение расходов за проезд воздушным транспортом осуществляется:
1) при наличии средств по плану финансирования – одновременно с выплатой денежного довольствия;
2) при отсутствии средств – после внесения соответствующих изменений в индивидуальный план финансирования.