Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 22 қыркүйектегі № 567 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 қазанда № 15869 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатында:
01 "Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар" сыныбында:
130 "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару" ішкі сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"130 Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына және шетелдік жұмыскерлерге жалақы төлеу, сондай-ақ жарналар аудару";
мынадай мазмұндағы 139-ерекшелікпен толықтырылсын:
"139 Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
130 "Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына жалақы төлеу және жарналар аудару" кіші сыныбының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"130 Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына және шетелдік жұмыскерлерге жалақы төлеу, сондай-ақ жарналар аудару";
мынадай мазмұндағы 139-ерекшелікпен толықтырылсын:
"139 Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу";
мынадай мазмұндағы анықтамамен толықтырылсын:
"Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне ақшалай төлемдер.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес еңбекақыдан ұсталымдар осы ерекшелік бойынша аударылады.";
2. "Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10007 болып тіркелген, 2015 жылғы 8 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және ұсыну қағидаларында:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 сентября 2017 года № 567. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 октября 2017 года № 15869.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 01 "Затраты на товары и услуги":
наименование подкласса 130 "Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"130 Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и иностранным работникам, а также отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан";
дополнить спецификой 139 следующего содержания:
"139 Оплата труда иностранных работников государственных органов";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
наименование подкласса 130 "Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"130 Выплата заработной платы отдельным категориям граждан и иностранным работникам, а также отчисления взносов в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан";
дополнить спецификой 139 следующего содержания:
"139 Оплата труда иностранных работников государственных органов";
дополнить определением следующего содержания:
"Денежные выплаты иностранным работникам государственных органов.
Удержания в соответствии с законодательством Республики Казахстан из заработной платы перечисляются по данной специфике.";
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10007, опубликован 8 января 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной заявки, утвержденных указанным приказом:

7-тармақ мынадай мазмұндағы 8-1) тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) мемлекеттік органдарға шетелдік жұмыскерлерді тарту мәселелерін қарастыру жөніндегі уәкілетті комиссияның шешімі және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органына тартылған шетелдік жұмыскерлермен жасалған еңбек шарттары;";
мынадай мазмұндағы 26-1-тармақпен толықтырылсын:
"26-1. 01-139-нысаны (25-1-қосымша) мемлекеттік органға қабылданған шетелдік жұмыскерлердің еңбегіне ақы төлеуге жұмсалатын шығыстарды есептеуге арналған. Есепті жасау кезінде еңбек шартын басшылыққа алған жөн.
25-1-қосымшада "Лауазым атауы" деген 1-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға қабылданған шетелдік жұмыскердің лауазымы көрсетіледі; "Бiр айдағы лауазымдық жалақы сомасы" деген 2-бағанда жасалған еңбек шартына сәйкес бір айдағы лауазымдық жалақы сомасы көрсетіледі; "Мемлекеттік органға шетелдік жұмыскерді тарту мерзімі" деген 3-бағанда еңбек шартына сәйкес мемлекеттік органға шетелдік жұмыскер тартылған айлар саны көрсетіледі; "Бiр жылдағы негізгі еңбекақы жиыны 2х3-баған" деген 4-бағанда қорытынды сома көрсетіледі.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 25-1-қосымшамен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін қағаз және электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 22 қыркүйектегі
№ 567 бұйрығына қосымша
Бюджеттiк өтiнiмдi жасау және
ұсыну қағидаларына
25-1-қосымша

пункт 7 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) решение уполномоченной комиссии по рассмотрению вопросов привлечения в государственные органы иностранных работников и трудовые договоры, заключенные с иностранными работниками привлеченными в государственный орган Республики Казахстан;";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. Форма 01-139 (приложение 25-1) предназначена для расчета расходов на оплату труда иностранных работников, принятых в государственный орган. При составлении расчета следует руководствоваться трудовым договором.
В приложении 25-1 в графе 1 "Наименование должности" указывается должность иностранного работника, принятого в государственный орган в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 2 "Сумма должностного оклада в месяц" указывается сумма оклада в месяц в соответствии с заключенным трудовым договором; в графе 3 "Срок привлечения иностранного работника в государственный орган" указывается количество месяцев, на которые привлечен иностранный работник в государственный орган в соответствии с трудовым договором; в графе 4 "Итого основной заработной платы в год графа 2 х графа 3" указывается итоговая сумма.";
дополнить приложением 25-1 согласно приложению к настоящему приказу.
3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 сентября 2017 года № 567
Приложение 25-1
к Правилам составления и
представления бюджетной
заявки

01-139-нысан
Мемлекеттік органдардың шетелдік жұмыскерлеріне еңбекақы төлеуге арналған шығыстар есебі
Кодтары
Жылы                                                      |_______________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп)                        |_______________________|
Функционалдық топ                                          |_______________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi                              |_______________________|
Мемлекеттiк мекеме                                          |_______________________|
Бағдарлама                                                |_______________________|
Ерекшелiк                                                |_______________________|
Лауазым атауы
Бiр айдағы лауазымдық жалақы сомасы
Мемлекеттік органға шетелдік жұмыскерді тарту мерзімі
Бiр жылдағы негізгі еңбекақы жиыны 2х3-баған
1
2
3
4
мың теңге
ай
мың теңге
Орталық атқарушы органның
жауапты хатшысы/ мемлекеттiк
мекеме басшысы                   ___________ _______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жайдайда)
Бас бухгалтер (қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы бастығы)
___________ _______________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)

Форма 01-139
Расчет расходов на оплату труда иностранных работников государственных органов
Коды
Год                                                             |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                               |______________|
Функциональная группа                                           |______________|
Администратор программ                                           |______________|
Государственное учреждение                                     |______________|
Программа                                                       |______________|
Специфика                                                       |______________|
Наименование должности
Сумма должностного оклада в месяц
Срок привлечения иностранного работника в государственный орган
Итого основной заработной платы в год графа 2 х графа 3
1
2
3
4
тыс.тенге
мес.
тыс.тенге
Ответственный секретарь центрального
исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения __________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы___________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер (начальник финансово-экономического отдела)
___________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)