"Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 355 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 20 қазанда № 15911 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.11.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 сәуірдегі № 4-4/305 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 11223 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А.Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
_____________ Д. Абаев

О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 355. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 октября 2017 года № 15911. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 апреля 2015 года № 4-4/305 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11223, опубликованный 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 ноября 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_______________ Д. Абаев

2017 жылғы 4 қыркүйек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ж. Қасымбек
2017 жылғы 29 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы 28 тамыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 28 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2017 жылғы 25 тамыздағы
№ 355 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
6 сәуірдегі № 4-4/305
бұйрығымен
бекітілген
Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тыңайтқыштардың құнын (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) субсидиялау қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) тиiстi қаржы жылына арналған жергiлiктi бюджетте көзделген қаражат есебiнен және шегiнде тыңайтқыштардың (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) құнын субсидиялау (бұдан әрі – субсидиялар) тәртiбiн айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес облыстың (бұдан әрі – облыстық басқарма), республикалық маңызы бар қаланың, астананың (бұдан әрі – қалалық басқарма) жергілікті атқарушы органының Ауыл шаруашылығы басқармасы айқындайтын, субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділікті және меншік иесі ретінде оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін тұлға;
2) отандық тыңайтқыштарды өндiрушi (бұдан әрi – тыңайтқыштарды өндіруші) – Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын, Қазақстан Республикасында тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өндiрудi жүзеге асыратын және оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
3) өтінім - ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің (бұдан әрі – ауылшартауарынөндіруші) немесе ауыл шаруашылығы кооперативінің
(бұдан әрі – ауылшаркооперативі) сатып алынған тыңайтқыштар үшін толық құнымен субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiмі;
4) өтпелі өтінім - ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) арзандатылған құнмен сатып алатын тыңайтқыштар үшін тыңайтқыш өндірушінің субсидиялар алуға арналған электрондық өтiнiмі;
5) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – агроөнеркәсіптік кешенді субсидиялауға арналған өтінімдер, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтердің жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;
6) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидия алуға арналған өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеуге, сондай-ақ өтінімді (өтпелі өтінімді) субсидиялау шарттарына сәйкестігіне автоматты түрде тексеру арқылы оларды өңдеуге мүмкіндік беретін, субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырылып, ретке келтірілген жиынтығы;

4 сентября 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ Ж. Қасымбек
29 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
28 августа 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Сулейменов
28 августа 2017 года
Приложение к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 25 августа 2017 года № 355
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 6 апреля 2015 года № 4-4/305
Правила
субсидирования стоимости удобрений
(за исключением органических)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) (далее – Правила) определяют порядок субсидирования стоимости удобрений (за исключением органических) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год (далее – субсидии).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение в качестве собственника, которое определяется Управлением сельского хозяйства местного исполнительного органа области (далее – управление области), города республиканского значения, столицы (далее – управление города) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
2) отечественный производитель удобрений (далее – производитель удобрений) – физическое или юридическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан, осуществляющее производство удобрений (за исключением органических) в Республике Казахстан и зарегистрировавшее их;
3) заявка – электронная заявка на получение сельскохозяйственным товаропроизводителем (далее – сельхозтоваропроизводитель) или сельскохозяйственным кооперативом (далее – сельхозкооператив) субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости;
4) переводная заявка – электронная заявка на получение субсидий производителем удобрений за приобретаемые сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения по удешевленной стоимости;
5) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование агропромышленного комплекса, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;
6) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая возможность регистрации заявки (переводной заявки) на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки (переводной заявки) на соответствие условиям субсидирования;

7) тыңайтқыштарды жеткізуші –шетелдік өндірістегі тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) өткізуді жүзеге асыратын, оларды тіркеген жеке немесе заңды тұлға;
8) тыңайтқыштарды сатушы – тыңайтқыштарды өндіруші, тыңайтқыштарды жеткізуші немесе шетелдік тыңайтқыштарды өндіруші;
9) тыңайтқыштардың ең төменгі нарықтық құны – тыңайтқыштарға субсидия номаларын белгілеу үшін олардың бағаларына талдау жүргізу жолымен облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы айқындайтын, тиісті жылға арналған тиісті тыңайтқыш түрлері бойынша қалыптасқан тыңайтқыштардың ең төмен нарықтық құны;
10) шетелдiк тыңайтқыштарды өндiрушi – шетелдік өндірістегі тыңайтқыштарды (органикалық тыңайтқыштарды қоспағанда) тіркеген Қазақстан Республикасының бейрезиденті;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы.
3. Тыңайтқыштарды өндірушілер, жеткізушілер және шетелдік өндірушілер және олар өндіретін (өткізетін) өнімдер тізбесін (бұдан әрі – жеткізушілер тізбесі) инвестициялар және даму саласындағы уәкiлеттi орган облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдарына кейінгі жылға өткен жылдың 1 желтоқсанынан және тиісті жылдың 1 шілдесінен кешіктірмей бередi. Бұл ретте облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы орган жеткізушілер тізбесін алғаннан кейін оны 3 жұмыс күн ішінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне орналастырады.
4. Субсидияланатын тыңайтқыштар түрлерінің тізбесі және тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштардың 1 тоннасына (килограмына, литрiне) арналған субсидиялардың нормалары (бұдан әрі – тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары) екі данада жасалады және облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің, олар болмаған жағдайда, олардың міндеттерін атқарушы адамдардың қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) мақұлдауға тиісті жылдың 15 қарашасынан кешіктірілмей беріледі.
Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын Министрлікке мақұлдауға берген кезде, кейінгі жылға өткен жылдың 1 қарашасынан кешіктірілмей берілетін тиісті тыңайтқыш түрлеріне қалыптасқан нарықтық бағаларды растайтын құжаттарды қоспағанда, субсидиялардың белгіленген нормасын негіздейтін құжаттар (облыстық басқарма (қалалық басқарма) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне орналастырған тыңайтқыштарды енгізу нормаларын ескере отырып, субсидиялауға жататын тыңайтқыш түрлерінің көлемдері бойынша есептемелер) қоса беріледі.
Оң шешім шығарған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың

7) поставщик удобрений – физическое или юридическое лицо, осуществляющее реализацию удобрений (за исключением органических) иностранного производства, зарегистрировавшее их;
8) продавец удобрений – производитель удобрений, поставщик удобрений или иностранный производитель удобрений;
9) минимальная рыночная стоимость удобрений – наименьшая рыночная стоимость удобрений, сложившаяся по соответствующим видам удобрений на соответствующий год, определяемая местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы путем анализа цен на удобрения для установления норм субсидий на них;
10) иностранный производитель удобрений – нерезидент Республики Казахстан, зарегистрировавший удобрения (за исключением органических) иностранного производства;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
3. Перечень производителей, поставщиков и иностранных производителей удобрений и производимой (реализуемой) ими продукции (далее – перечень поставщиков) предоставляется уполномоченным органом в области инвестиций и развития местным исполнительным органам области, города республиканского значения, столицы не позднее 1 декабря предыдущего года на последующий год и не позднее 1 июля соответствующего года. При этом местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы размещает перечень поставщиков в информационной системе субсидирования в течение трех рабочих дней после его получения.
4. Перечень субсидируемых видов удобрений и нормы субсидий на 1 тонну (килограмм, литр) удобрений, приобретенных у продавца удобрений (далее – перечень удобрений и нормы субсидий) составляются в двух экземплярах и предоставляются сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности на одобрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) не позднее 15 ноября соответствующего года.
При предоставлении на одобрение Министерству перечня удобрений и норм субсидий прилагаются документы, обосновывающие установленную норму субсидий (расчеты по объемам подлежащих субсидированию видов удобрений с учетом норм внесения удобрений, размещенных в информационной системе субсидирования управлением области (управлением города), за исключением документов, подтверждающих сложившиеся рыночные цены на соответствующие виды удобрений, которые предоставляются не позднее 1 ноября предыдущего года на последующий год.

25 қарашасынан кешіктірмей кері қайтарады. Теріс шешім шығарған жағдайда, Министрлік тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының екі данасын да уәжді негіздемесі бар хатпен тиісті жылдың 25 қарашасынан кешіктірмей пысықтауға жолдайды.
Пысықталған тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары екі данада облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің, олар болмаған жағдайда, олардың міндеттерін атқарушы адамдардың қолы қойылған ілеспе хатпен тиісті жылдың 30 қарашасынан кешіктірілмей Министрлікке қайта мақұлдауға беріледі.
Министрлік мақұлданған тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларының бір данасын тиісті ілеспе хатпен тиісті жылдың 7 желтоқсанынан кешіктірмей кері қайтарады.
Тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормалары облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қаулысымен жыл сайын тиісті жылдың 14 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күн ішінде субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде орналастырады.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына қосылмаған тыңайтқыштар түрлеріне субсидия алуға өтiнiм берген жағдайда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларына осы тармақтың бірінші – алтыншы бөліктерінде көзделген тәртіппен толықтырулар енгізеді.
5. Облыстық басқарма (қалалық басқарма) тыңайтқыштар құнын субсидиялау жөніндегі айларға бөлінген жеке қаржыландыру жоспарын (бұдан әрі – Қаржыландыру жоспары) бекіткеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде орналастырады.
2-тарау. Субсидиялар алушылар
6. Субсидиялар ағымдағы жылы және өткен жылғы 4 (төртінші) тоқсанда тыңайтқыштарды сатушыдан сатып алынған тыңайтқыштарға жұмсалған шығындарды өтеу үшін ауылшартауарынөндірушілерге немесе ауылшаркооперативтеріне төленеді.
3-тарау. Субсидиялар алу шарттары
7. Субсидиялар мынадай шарттар сақталған жағдайда төленеді:
1) ауылшартауарөндірушінің немесе ауылшаркооперативінің осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толық құнымен сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiмді:
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) қағаз түрінде;
не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде беруі.
Ауылшартауарөндіруші (ауылшаркооперативі) тыңайтқышты шарт негізінде тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзіне тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтiнiмді:
Мемлекеттік корпорацияға қағаз түрінде;
не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде береді.
Мұндай жағдайда субсидиялар тыңайтқыштарды өндірушіге тыңайтқыштарды өндіруші өтпелі өтінімге күнтізбелік жиырма күннен кешіктірмей нақты сатылған тыңайтқыштар жөнінде мәліметтер енгізген жағдайда осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес төленеді.
Бұл ретте өтінімді (өтпелі өтінімді) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" ақпараттық жүйесінде Мемлекеттік корпорацияның операторы қалыптастырады және оның ЭЦҚ-сымен қол қойылады. Бұдан әрі өтінім (өтпелі өтінім) субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы облыстық басқармаға (қалалық басқармаға) қайта жіберіледі. Бұл ретте ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) жеке шоты субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде уақытша ашылады;

В случае положительного решения Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр перечня удобрений и норм субсидий не позднее 25 ноября соответствующего года. В случае отрицательного решения Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра перечня удобрений и норм субсидий не позднее 25 ноября соответствующего года.
Доработанный перечень удобрений и нормы субсидий в двух экземплярах предоставляется сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, столицы, в случае их отсутствия лицами, исполняющими их обязанности на повторное одобрение в Министерство не позднее 30 ноября соответствующего года.
Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр одобренного перечня удобрений и норм субсидий не позднее 7 декабря соответствующего года.
Перечень удобрений и нормы субсидий утверждаются постановлением местного исполнительного органа области, города республиканского значения, столицы ежегодно не позднее 14 декабря соответствующего года.
Местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы размещает в информационной системе субсидирования перечень удобрений и нормы субсидий в течение трех рабочих дней после его государственной регистрации.
В случае заявки сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) на получение субсидий на виды удобрений, не включенные в перечень удобрений и норм субсидий, местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы вносит дополнения в перечень удобрений и нормы субсидий в порядке, предусмотренном частями первой – шестой настоящего пункта.
5. Управление области (управление города) в течение трех рабочих дней после утверждения индивидуального помесячного плана финансирования по субсидированию стоимости удобрений (далее – План финансирования) размещает его в информационной системе субсидирования.
Глава 2. Получатели субсидий
6. Субсидии выплачиваются сельхозтоваропроизводителям или сельхозкооперативам для возмещения затрат на приобретенные удобрения в текущем году и в 4 (четвертом) квартале предыдущего года у продавца удобрений.
Глава 3. Условия получения субсидий
7. Субсидии выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подачи сельхозтоваропроизводителем или сельхозкооперативом заявки на получение субсидий за приобретенные удобрения по полной стоимости по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам:
в бумажном виде в некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
либо в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".
При приобретении удобрения по удешевленной стоимости у производителя удобрений на основании договора сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) подает переводную заявку об оплате причитающихся ему субсидий по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам:
в бумажном виде в Государственную корпорацию;
либо в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства".
В таком случае, субсидии выплачиваются производителю удобрений при условии внесения производителем удобрений не позднее двадцати календарных дней в переводную заявку сведений по фактически реализованным удобрениям в соответствии с пунктом 16 настоящих Правил.
При этом заявка (переводная заявка) формируется и регистрируется оператором Государственной корпорации в информационной системе "Центр обслуживания населения" и подписывается его ЭЦП. Далее заявка (переводная заявка) перенаправляется управлению области(управлению города) посредством информационного взаимодействия с информационной системой субсидирования. При этом лицевой счет сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) временно открывается в информационной системе субсидирования;

2) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) берген өтiнiмді (өтпелі өтінімді) тіркеу;
3) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) деректері субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлға" немесе "Жеке тұлға" мемлекеттік дерекқорлармен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының болуы. Бұл ретте өтпелі өтінім үшін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тыңайтқыштар өндірушінің жеке шотының болуы қажет;
4) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі мен электрондық шот-фактураларды қабылдау және өңдеу жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) сатып алған тыңайтқыштарға жұмсалған шығындарды растау;
5) ауылшартауарынөндірушіде (ауылшаркооперативінде) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесiмен және "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталған, тиісті алаңда жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің болуы.
Ауылшаркооперативінде жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері болмаған жағдайда, ауылшаркооперативі ауылшаркооперативінің мүшелері болып табылатын ауылшартауарынөндірушілердің субсидия алуына өтінім (өтпелі өтінім) береді. Бұл ретте ауылшартауарынөндірушілер субсидия алушылар болып табылады.
Жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бар ауылшаркооперативі өз жер учаскелеріне, сондай-ақ ауылшаркооперативі мүшелерінің жер учаскелеріне сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидия алуға өтінім (өтпелі өтінім) береді. Бұл ретте ауылшаркооперативі және ауылшартауарынөндіруші субсидия алушылар болып табылады.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
8. Субсидиялар ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінім берген тыңайтқыштардың түрлерін және көлемін (өтінімдерде көрсетілген егіс алаңына тыңайтқыштарды енгізудің нормаларын ескере отырып) және бекітілген тыңайтқыштар тізбесі мен субсидиялар нормаларын негізге ала отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
С = Nв х S х Nc, мұнда:
С – тиесілі субсидиялар сомасы, теңге;
Nв – 1 гектарға арналған тыңайтқыш енгізу нормасы (нақты салмақпен тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар, субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде орналастырылған тыңайтқыштарды енгізудің нормаларын ескере отырып);
S – тыңайтқышты қолдану алаңы, гектар (осы алаң жер пайдалану және (немесе) жеке меншік құқығында осы ауылшартауарынөндірушіге (ауылшаркооперативіне) тиесiлi ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің алаңынан аспайды);
Nс – тыңайтқышқа арналған субсидиялар нормасы, теңге (осы Қағидалардың 9-тармағына сәйкес айқындалады).

2) регистрации поданной сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки).
3) наличия лицевого счета в информационной системе субсидирования у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), данные которого подтверждены в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица". При этом для переводной заявки необходимо наличие лицевого счета в информационной системе субсидирования у производителя удобрений;
4) подтверждения затрат за приобретенные сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) удобрения в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования и системы по приему и обработке электронных счетов-фактур;
5) наличия у сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) земельных участков сельскохозяйственного назначения на праве землепользования и (или) частной собственности соответствующей площади, подтвержденных в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с автоматизированной информационной системой государственного земельного кадастра и государственной базой данных "Регистр недвижимости".
В случае отсутствия на праве землепользования и (или) частной собственности земельных участков сельскохозяйственного назначения у сельхозкооператива, сельхозкооператив подает заявку (переводную заявку) на получение субсидий сельхозтоваропроизводителями, являющимися членами сельхозкооператива. При этом получателями субсидий будут являться сельхозтоваропроизводители.
Сельхозкооператив, имеющий на праве землепользования и (или) частной собственности земельные участки, подает заявку (переводную заявку) на получение субсидий за приобретенные удобрения под собственные земельные участки, а также земельные участки членов сельхозкооператива. При этом получателями субсидий являются сельхозкооператив и сельхозтоваропроизводитель.
Глава 4. Порядок расчета субсидий
8. Субсидии рассчитываются, исходя из заявленных сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) видов и объема удобрений (с учетом норм внесения удобрений на указанную в заявках посевную площадь) и утвержденных перечней удобрений и норм субсидий по следующей формуле:
С = Nв х S х Nc, где:
С – сумма причитающихся субсидий, тенге;
Nв – норма внесения удобрения на 1 гектар (тонна/гектар, килограмм/гектар, литр/гектар в физическом весе, с учетом норм внесения удобрений, размещенных в информационной системе субсидирования);
S – площадь применения удобрения, гектар (данная площадь не превышает площадь земельных участков сельскохозяйственного назначения, принадлежащих данному сельхозтоваропроизводителю (сельхозкооперативу) на праве землепользования и (или) частной собственности);
Nc – норма субсидий на удобрение, тенге (определяется в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил).

9. Тыңайтқыштарға арналған субсидиялар нормалары тыңайтқыштың ең төменгі нарықтық құнының жартысына сәйкес мөлшерде абсолюттік мәнде (теңге) белгіленеді.
10. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан төмен болатын тыңайтқышқа өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, субсидияларды есептеу нақты сатып алынған тыңайтқыш құнынан жүргізіледі.
Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) құны субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыштың құнынан жоғары болатын тыңайтқышқа өтінім (өтпелі өтінім) берген жағдайда, субсидиялар облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органы бекіткен субсидиялар нормасы есептелген тыңайтқыш құны бойынша төленеді.
11. Сатушы өткізетін тыңайтқыштар құнында қосылған құн салығы, буып-түю, таңбалау бойынша шығыстар, республиканың тиiстi өңiрiндегi межелі (босату) пунктке дейiнгi көлiк шығыстары ескеріледі.
5-тарау. Субсидияларды төлеу тәртібі
12. Өтінімдерді (өтпелі өтінімдерді) қабылдау жер учаскесі орналасқан жер бойынша тиісті жылғы 1 ақпаннан бастап 1 желтоқсанға дейін жүзеге асырылады.
13. Тізілімнің (бұдан әрі – Жеке кабинет) деректеріне қол жеткізуді ұсыну үшін:
1) ауылшартауарынөндірушілерде (ауылшаркооперативтерінде) немесе тыңайтқыштарды өндiрушiлерде ЭЦҚ болуы тиіс;
2) қалалық басқарма, облыстық басқарма, Министрлік жыл сайын көрсетілетін қызметтерді жеткізушіге ЭЦҚ-сы бар жұмысшылырының өзекті етілген тізімін жібереді.
Министрлікке субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімдік онлайн-тәртіпте өтеусіз негізінде беріледі.
14. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндiрушi Жеке кабинетте тіркелу үшін мынадай мәліметтерді көрсетеді:
1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), толық атауы; бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) және ЖСН;
3) байланыс деректері (почталық мекенжайы, телефоны, электрондық почтасының мекенжайы);
4) екінші деңгейдегі банктің немесе почтаның ұлттық операторының ағымдағы шотының деректері.
Жоғарыда көрсетілген деректерді өзгерткен кезде ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) және тыңайтқыштарды өндіруші бір жұмыс күн ішінде Жеке кабинетке енгізілген жеке шоттың деректерін өзгертеді.
15. Ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді (өтпелі өтінімді) қалыптастыруды және тіркеуді мынадай тәртіппен Жеке кабинетте жүргізеді:

9. Нормы субсидий на удобрения устанавливаются в абсолютном выражении (тенге) в размере соответствующем половине минимальной рыночной стоимости удобрений.
10. В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) на удобрение, стоимость которого ниже стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, расчет субсидий производится от стоимости фактического приобретенного удобрения.
В случае подачи сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) заявки (переводной заявки) на удобрение, стоимость которого выше стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, субсидии выплачиваются по стоимости удобрения, по которой рассчитана норма субсидий, утвержденная местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы.
11. В стоимости реализуемых продавцом удобрений учитываются налог на добавленную стоимость, расходы по упаковке, маркировке, транспортные расходы до пункта назначения (отпуска) в соответствующем регионе республики.
Глава 5. Порядок выплаты субсидий
12. Прием заявок (переводных заявок) осуществляется по месту нахождения земельного участка с 1 февраля до 1 декабря соответствующего года.
13. Для предоставления доступа к данным реестра (далее – Личный кабинет):
1) сельхозтоваропроизводители (сельхозкооперативы) и производители удобрений должны обладать ЭЦП;
2) управление города, управление области, Министерство ежегодно направляют поставщику услуг актуализированные списки работников, обладающих ЭЦП.
Доступ к информационной системе субсидирования предоставляется Министерству в онлайн-режиме на безвозмездной основе.
14. Для регистрации в Личном кабинете, сельхозтоваропроизводителем (сельхозкооперативом) и производителем удобрений указываются следующие сведения:
1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), фамилия, имя и отчество (при его наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационный номер (далее – БИН), полное наименование; фамилия, имя и отчество (при его наличии) и ИИН первого руководителя;
3) контактные данные (почтовый адрес, телефон, адрес электронной почты);
4) реквизиты текущего счета банка второго уровня или национального оператора почты.
При изменении вышеуказанных данных сельхозтоваропроизводитель (сельхозкооператив) и производитель удобрений в течение одного рабочего дня изменяет данные лицевого счета, внесенные в Личный кабинет.
15. Формирование и регистрация заявки (переводной заявки) производится в Личном кабинете в следующем порядке:

1) осы Қағидалардың 7-тармағы 4) және 5) тармақшаларының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйемен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып өтінім немесе осы Қағидалардың 7-тармағы 5) тармақшасының талаптарын субсидиялаудың ақпараттық жүйесімен тексеру үшін оған қажетті мәліметтер енгізіле отырып өтпелі өтінім қалыптастырылады;
2) өтінім (өтпелі өтінім) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) ЭЦҚ-сымен қол қою жолымен немесе Мемлекеттік корпорациямен тіркеледі және облыстық басқарманың (қалалық басқарманың) Жеке кабинетінде қолжетімді болады. Облыстық басқарманың (қалалық басқарманың) электрондық мекенжайына қарауға өтінім (өтпелі өтінім) келіп түскені туралы электрондық хабарлама жіберіледі.
16. Облыстық басқарма (қалалық басқарма) ауылшартауарынөндіруші (ауылшаркооперативі) өтінімді (өтпелі өтінімді) тіркеген сәттен бастап бір жұмыс күнi iшiнде ЭЦҚ-ны пайдаланып тиісті хабарламаға қол қою жолымен оның қабылданғанын растайды. Осы хабарлама субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде өз бетімен тіркелген жағдайда ауылшартауарынөндірушінің (ауылшаркооперативінің) Жеке кабинетінде қолжетімді болады.
Бұл ретте өтпелі өтінімді қабылдау туралы хабарлама тыңайтқыштарды өндірушінің жеке кабинетінде қолжетімді болады. Тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 7-тармағы 4) тармақшасының талаптарын орындау үшін нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізеді.
17. Облыстық басқарма (қалалық басқарма) Қаржыландыру жоспарына сәйкес субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде "Қазынашылық-Клиент" ақпараттық жүйесіне жүктелетін субсидия төлеуге арналған төлем тапсырмасын екі жұмыс күндері ішінде:
- осы Қағидалардың 16-тармағына сәйкес облыстық басқарма (қалалық басқарма) өтінімді қабылдағанын растағаннан кейін;
- тыңайтқыштарды өндіруші осы Қағидалардың 7-тармағы 4) тармақшасының талаптарына сәйкес нақты өткізілген тыңайтқыштар бойынша мәліметтерді тізілімге енгізгеннен кейін қалыптастырады.
Субсидия көлемі тиісті айға арналған Қаржыландыру жоспарында көзделген бюджет қаражатының көлемінен асатын өтінімдер (өтпелі өтінімдер) бойынша субсидияларды төлеу келесі айда жүзеге асырылады.
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Толық құны бойынша сатып алынған тыңайтқыштар үшін субсидиялар алуға арналған өтiнiм
(кімге) ______________ облысының _____________________________ (ауданның,
облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының толық атауы) республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
________________________________________________________________________________
(кімнен)___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
Тыңайтқыштарды сатушыдан __________ тонна (килограмм, литр) көлемiнде сатып
алынған _______________________________________ тыңайтқышы
(тыңайтқыш түрi)
үшiн маған ___________________ теңге мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын. (сома санмен
және жазбаша)

1) формируется заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпунктов 4) и 5) пункта 7 настоящих Правил либо переводная заявка с внесением в нее сведений, необходимых для проверки информационной системой субсидирования требований подпункта 5) пункта 7 настоящих Правил;
2) заявка (переводная заявка) регистрируется в информационной системе субсидирования путем ее подписания ЭЦП сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива), либо Государственной корпорацией и становится доступной в Личном кабинете управления области (управления города). На электронный адрес управления области направляется электронное извещение о поступлении на рассмотрение заявки (переводной заявки).
16. Управление области (управление города) в течение одного рабочего дня с момента регистрации заявки (переводной заявки) подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в Личном кабинете сельхозтоваропроизводителя (сельхозкооператива) в информационной системе субсидирования в случае самостоятельной регистрации.
При этом уведомление о принятии переводной заявки становится доступным в Личном кабинете производителя удобрений. Производитель удобрений для выполнения требований подпункта 4) пункта 7 настоящих Правил вносит в реестр сведения по фактически реализованным удобрениям.
17. Управление области (управление города) в соответствии с Планом финансирования формирует в информационной системе субсидирования платежные поручения на выплату субсидий, загружаемые в информационную систему "Казначейство-Клиент", в течение двух рабочих дней:
после подтверждения управлением области (управлением города) принятия заявки согласно пункту 16 настоящих Правил;
после внесения производителем удобрений в реестр сведений по фактически реализованным удобрениям согласно требованиям подпункта 4) пункта 7 настоящих Правил.
По заявкам (переводным заявкам), в которых объем субсидий превышает объем бюджетных средств, предусмотренных в Плане финансирования на соответствующий месяц, выплата субсидий осуществляется в следующем месяце.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических)
Форма
Заявка
на получение субсидий за приобретенные удобрения
по полной стоимости
В _________________________________________________________________
области, (полное наименование местного исполнительного органа района, города
областного значения)______________________________города республиканского
значения, столицы
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне субсидии за приобретенные удобрения у продавца
удобрений в объеме ______________ тонн (килограммов, литров)
________________________, в размере __________________________________тенге.
(вид удобрений)                   (сумма цифрами и прописью

1. Өтінім беруші туралы мәлімет.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________________
БСН______________________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар еткен күні_________________________________________________________

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование_______________________________________________________
БИН_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя______________________
адрес:______________________________________________________________
номер телефона (факса):______________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)_______________________________
ИИН_______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер ______________________________________________________________
кем выдано__________________________________________________________
дата выдачи_________________________________________________________
адрес:______________________________________________________________
номер телефона (факса):______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя – для физического лица:
местонахождение____________________________________________________
дата уведомления____________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер*:
р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер*:
Р/с
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
4. Екінші деңгейдегі банкте немесе почтаның ұлттық операторда ауыл шаруашылығы
тауарын өндірушінің (ауыл шаруашылығы кооперативтің) ағымдағы шоттың мәліметтері*:
ЖСН/БСН ________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________
Банктің немесе почта операторының деректері__________________________________
Банктің немесе почта операторының атауы _____________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива*:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке*:
№ п/п
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
4. Сведения текущего счета сельскохозяйственного товаропроизводителя
или сельскохозяйственного кооператива в банке второго уровня или
национальном операторе почты*:
ИИН/БИН _____________________________________________________
Кбе __________________________________________________________
Реквизиты банка или оператора почты:_____________________________
Наименование банка или оператора почты:_________________________
БИК __________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________
БИН _________________________________________________________
Кбе __________________________________________________________

5. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды сатушының арасындағы сатып алу-сату шарттың мәліметтері*:
тыңайтқыштарды сатушы (отандық өндіруші немесе жеткізуші не шетелдік өндіруші)
__________________________________________________________________________
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарт жасалған күн __________________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды сатушының атауы мен БСН ___________________________________
тыңайтқыштарды сатушының орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
6. Тыңайтқыштарды сатып алу үшін шеккен шығындарды растайтын (өтінім берген
сәтте) төлем құжаттары (шот-фактуралар және тауарды жеткізу туралы жүкқұжаттың (актінің)
мәліметтері*:
шот-фактура нөмірі _________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі (шетелдік өндірістегі тыңайтқыштар
үшін)___________________________________________________________________________
тауарды қабылдау-тапсыру актісінің нөмірі (отандық өндірістегі тыңайтқыштар үшін)
________________________________________________________________________________
7. Жүк кедендік декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден
тыңайтқыш сатып алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы
кооперативі үшін) мәліметтері:
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
өлшем бірлігі ______________________________________________________________
саны (көлемі)______________________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)______________________________________________________
өткізу құны, барлығы _______________________________________________________
нөмірі ____________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
________________________________________________________________________________

5.      Сведения договора купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и продавцом
удобрений*:
продавец удобрений (отечественный производитель либо поставщик,
либо иностранный производитель) _________________________________
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена с НДС (тенге)_______________________________________________
наименование и БИН продавца удобрений___________________________
адрес местонахождения продавца удобрений_________________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров) _______________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
6. Сведения платежных документов (счета-фактуры или накладной (акта)
о поставке товаров), подтверждающих понесенные затраты (на момент подачи
заявки) на приобретение удобрений*:
номер счет-фактуры______________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
номер товарно-транспортной накладной (для удобрений иностранного
производства) ________________________________________________________
номер акта приема-передачи товара (для удобрений отечественного
производства) ________________________________________________________
7.      Сведения грузовой таможенной декларации (для
сельскохозяйственного товаропроизводителя или сельскохозяйственного
кооператива, который приобрел удобрения из стран, не входящих в
Евразийский экономический союз):
наименование удобрения_________________________________________
единица измерения______________________________________________
количество (объем)______________________________________________
цена с НДС (тенге)______________________________________________
всего стоимость реализации______________________________________
номер_________________________________________________________
дата выдачи____________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений_______________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений_______

8. Тауардың Еуразиялық экономикалық одақтан әкелінгенін растайтын салық органы
берген құжаттың мәліметтері:
нөмірі ____________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің атауы __________________________________
шетелдік тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы
__________________________________________________________________________
9. Сатып алынған тыңайтқыштарға арналған сәйкестiк сертификатының мәліметтері:
сертификаттың нөмірі_______________________________________________________
сертификаттың қолданылу мерзімі ____________________________________________
сәйкестендірілген өнім (атауы, шығарушы ел)___________________________________
өтінім беруші (атауы, мекенжайы) _____________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
10. Тауардың шығу тегі туралы сертификаттың немесе тауардың шығу тегі туралы
декларацияның (Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден тыңайтқыш сатып
алған ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші немесе ауыл шаруашылығы кооперативі үшін)
мәліметтері:
нөмірі мен берілген күні _____________________________________________________
тауардың атауы ____________________________________________________________
экспорттаушы/жүк жөнелтуші ________________________________________________
импорттаушы/жүк алушы____________________________________________________
11. Химиялық өнімді тіркеу туралы куәліктің мәліметтері:
куәлік нөмірі ______________________________________________________________
химиялық өнімнің толық атауы _______________________________________________
өндіруші фирма ____________________________________________________________
куәліктің қолданылу мерзімі _________________________________________________
тіркелген күні ______________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________

8.      Сведения документа, выданного налоговым органом,
подтверждающего, что товар ввезен из стран Евразийского экономического
союза:
номер__________________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
наименование иностранного производителя удобрений_______________
адрес местонахождения иностранного производителя удобрений_______
9.      Сведения сертификата соответствия на приобретенные удобрения:
номер сертификата______________________________________________
срок действия сертификата_______________________________________
идентифицированная продукция (наименование, страна происхождения)
заявитель (наименование, адрес) __________________________________
кем выдан_____________________________________________________
10. Сведения сертификата происхождения товара или декларации о
происхождении товара (для сельскохозяйственного товаропроизводителя или
сельскохозяйственного кооператива, который приобрел удобрения из стран, не
входящих в Евразийский экономический союз):
номер и дата выдачи____________________________________________
наименование товара____________________________________________
экспортер/грузоотправитель______________________________________
импортер/грузополучатель_______________________________________
11. Сведения свидетельства о регистрации химической продукции:
номер свидетельства____________________________________________
полное название химической продукции___________________________
фирма-производитель___________________________________________
срок действия свидетельства_____________________________________
дата регистрации_______________________________________________
кем выдано____________________________________________________

12. Тиесілі субсидиялар есептемесі:
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы, сүрі жер
Жер учаскенің кадастрлық нөмірі және оның алаңы, гектар
1 гектарға тыңайтқыш енгізу нормалары (килограмм, литр)
азотты тыңайтқыштар
фосфорлы тыңайтқыштар
калийлі тыңайтқыштары
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Тыңайтылатын алаң, гектар
Пайдалануға арналған тыңайтқыштың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 гектарға арналған тыңайтқыштардың нақты көлемі (килограмм, литр)
1 тоннасының (килограмм, литр) бағасы, теңге
1 тоннаға (килограммға, литрге) арналған субсидиялар нормасы, теңге

12. Расчет причитающихся субсидий:
Наименование сельскохозяйственной культуры, пар
Кадастровый номер земельного участка и его площадь, гектар
Нормы внесения удобрений
на 1 гектар
(килограмм, литр)
азотные удобрения
фосфорные удобрения
калийные удобрения
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Удобряемая площадь, гектар
Фактический объем удобрений для использования (килограмм, литр)
Фактический объем удобрений на 1 гектар (килограмм, литр)
Цена 1 тонны (килограмма, литра), тенге
Норма
субсидий на 1 тонну (килограмм, литр), тенге

Тиесілі субсидия сомасы, теңге (8- баған х 13- баған)
азотты тыңайтқыш тар
фосфорлы тыңайтқыштар
калийлі тыңайтқыштар
7
8
9
10
11
12
13
14
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді және өзге ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, шығарып алуға және пайдалануға келісім беремін.
Ауыл шаруашылығы дақылдарына (cүрі жерге) сатып алынған тыңайтқыштарды енгізуді қамтамасыз етуге міндеттенемін.
Өтініш беруші қол қойған және 20__ жылғы "__" ________ сағат 00:00 жіберілген:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Облыстық басқарма (қалалық басқарма) 20__ жылғы "__" _____ сағат 00:00 қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қойылған күні мен уақыты
Ескертпе:

Сумма причитающейся субсидии, тенге (графа 8 х графу13)
азотные удобрения
фосфорные удобрения
калийные удобрения
7
8
9
10
11
12
13
14
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с
законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной
информации.
Обязуюсь обеспечить внесение приобретенных удобрений под
сельскохозяйственные культуры (пары).
Подписано и отправлено заявителем в 00:00 часов "__" ____________
20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято управлением области (управлением города) в 00:00 часов
"__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание:

Ауыл шаруашылығы кооперативі субсидия алуға арналған осы өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін де берген жағдайда өтінімнің 2, 3, 4, 5 және 6-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Тыңайтқыштардың құнын
(органикалық тыңайтқыштарды
қоспағанда) субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Тыңайтқышты отандық тыңайтқыштарды өндірушіден арзандатылған құнмен сатып алған жағдайда тиесілі субсидияларды төлеу туралы өтпелі өтінім
(кімге) ______________ облысының _____________________________ (ауданның,
облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының толық атауы) республикалық
маңызы бар қаланың, астананың
________________________________________________________________________________
(кімнен)__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің (бар болған жағдайда)
Мен ____________________________________ арзандатылған құнмен
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
_____ тонна (килограмм, литр) көлемiнде __________________ тыңайтқышын
(тыңайтқыш түрi)
сатып алу-сату шартын жасасқанымды мәлімдеймін және
отандық тыңайтқыштарды өндіруші _________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
тыңайтқыштардың нақты өткізілген көлемдері жөніндегі мәліметтерді субсидиялауға
арналған өтінімдердің электрондық тізіліміне енгізгеннен кейін маған тиесілі
__________________________ теңге мөлшеріндегі субсидияны
(сома санмен және жазбаша)
отандық тыңайтқыштарды өндіруші _________________________________________________
(отандық тыңайтқыштарды өндірушінің атауы)
аударуды сұраймын.
1. Өтінім беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________________
БСН______________________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________________________
мекенжайы: _______________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ______________________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________________________________
ЖСН_____________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________________________
кім берді __________________________________________________________________
берілген күні ______________________________________________________________
мекенжайы:________________________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама – жеке тұлға үшін:
орналасқан жері ____________________________________________________________
хабардар еткен күні_________________________________________________________

В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3, 4, 5 и 6 заявки, заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости удобрений
(за исключением органических) Форма
Переводная заявка
об оплате причитающихся субсидий при приобретении
удобрения у отечественного производителя удобрений
по удешевленной стоимости
В __________________________________________________________
области, (полное наименование местного исполнительного органа района, города
областного значения)______________________________города республиканского
значения, столицы
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Настоящим заявляю, что мною заключен договор купли-продажи
удобрений по удешевленной стоимости с
____________________________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в объеме ___________ тонн (килограммов, литров) ________________________
(вид удобрений)
и прошу перечислить отечественному производителю удобрений
_________________________________________ причитающиеся мне субсидии,
(наименование отечественного производителя удобрений)
в размере _________________________________тенге после внесения отечественным
(сумма цифрами и прописью)
производителем удобрений___________________________________________________
(наименование отечественного производителя удобрений)
в электронный реестр заявок на субсидирование сведений по фактически
реализованным удобрениям.
1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование___________________________________________________
БИН___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя_________________
адрес:_______________________________________________________
номер телефона (факса):________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________
ИИН___________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано_____________________________________________________
дата выдачи_____________________________________________________
адрес: _________________________________________________________
номер телефона (факса): _________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального
предпринимателя – для физического лица:
местонахождение________________________________________________
дата уведомления________________________________________________

2. Ауыл шаруашылығы кооперативі мүшелері туралы мәліметтер*:
Р/с
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
Субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің БСН/ЖСН
1
2
3
3. Жер учаскесi туралы мәліметтер*:
Р/с
Кадастрлық нөмірі
Барлық алаң, гектар
Оның ішінде егістік
Нысаналы мақсаты
Жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
1
2
3
4
5
6
4. Ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші (ауыл шаруашылығы кооперативі) мен
тыңайтқыштарды өндірушінің арасындағы сатып алу-сату шартының мәліметтері*:
шарттың нөмірі ____________________________________________________________
шарт жасалған күн __________________________________________________________
ҚҚС-мен бағасы (теңге)______________________________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің атауы мен БСН __________________________________
тыңайтқыштарды өндірушінің орналасқан жерінің мекенжайы _____________________
тыңайтқыштың атауы _______________________________________________________
тыңайтқыштың көлемі, тонна (килограмм, литр) _________________________________
төлеу мерзімі ______________________________________________________________
межелі (босату) пункті ______________________________________________________
5. Тыңайтқыштарды өндірушінің екінші деңгейдегі банкте ағымдағы шотының бар
екендiгi туралы мәліметтер:
Банктің атауы ______________________________________________________________
БСК ______________________________________________________________________
ЖСК _____________________________________________________________________
БСН ______________________________________________________________________
Кбе ______________________________________________________________________

2. Сведения о членах сельскохозяйственного кооператива*:
№ п/п
Наименование члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
БИН/ИИН члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
1
2
3
3. Сведения о земельном участке*:
№ пп
Кадастровый номер
Площадь всего, гектар
в том числе пашни
Целевое назначение
Наименование собственника земельного участка или землепользователя
1
2
3
4
5
6
4. Договор купли-продажи между сельскохозяйственным
товаропроизводителем (сельскохозяйственным кооперативом) и
производителем удобрений*:
номер договора__________________________________________________
дата заключения договора_________________________________________
цена с НДС (тенге)_______________________________________________
наименование и БИН производителя удобрений______________________
адрес местонахождения производителя удобрений____________________
наименование удобрения__________________________________________
объем удобрения, тонн (килограммов, литров)________________________
срок оплаты_____________________________________________________
пункт назначения (отпуска)________________________________________
5. Сведения о текущем счете производителя удобрений в банке второго
уровня:
Наименование банка:_____________________________________________
БИК___________________________________________________________
ИИК___________________________________________________________
БИН___________________________________________________________
Кбе____________________________________________________________

Ауыл шаруашылығы кооперативі субсидия алуға арналған осы өтінімді ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін де берген жағдайда өтпелі өтінімнің 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.

В случае подачи настоящей заявки сельскохозяйственным кооперативом на получение субсидий также сельскохозяйственными товаропроизводителями, сведения, указанные в строках 2, 3 и 4 переводной заявки заполняются на каждого члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.