Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң кейбiр бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 25 қазандағы № 631 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 3 қарашада № 15971 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет түсiмдерiнiң сыныптамасында:
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 17-ерекшелікпен толықтырылсын:
"17 Жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражат қалдықтарының түсімдері".

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 октября 2017 года № 631. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 ноября 2017 года № 15971. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее дополнение:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в классификации поступлений бюджета:
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
в подклассе 1 "Прочие неналоговые поступления":
дополнить спецификой 17 следующего содержания:
"17 Поступления остатков средств с контрольного счета наличности местного самоуправления".

2. "Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 404 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9760 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 15 қазанда жарияланған) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты арасында бөлу кестесін бекіту туралы";
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты арасында бөлу кестесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджет түсімдерін бюджеттер деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшасының бақылау шоты арасында бөлу кестесінде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"Бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері мен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты арасында бөлу кестесі";
1 "Салықтық түсімдер" санатында:
04 "Меншiкке салынатын салықтар" сыныбында:
3 "Жер салығы" кіші сыныбында:
09 ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Елдi мекендердің жерлерiне алынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы
1
04
3
09
100
100
";
2 "Салықтық емес түсімдер" санатында:
01 "Мемлекеттік меншiктен түсетін кірістер" сыныбында:
5 "Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер" кіші сыныбында:
04 ерекшелігі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Облыстың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2
01
5
04
100
";
2 "Салықтық емес түсiмдер" санатында:
06 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" сыныбында:
1 "Басқа да салықтық емес түсiмдер" кіші сыныбында:
мынадай мазмұндағы 17-ерекшелікпен толықтырылсын:
"
Жергілікті өзін-өзі басқарудың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан қаражат қалдықтарының түсімдері
2
06
1
17
100
";
5 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" санатында:
01 "Бюджеттік кредиттерді өтеу" сыныбында:
2 "Бюджеттік кредиттердің сомаларын қайтару" кіші сыныбында:
02, 06 және 08 ерекшеліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"
Жергілікті бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
5
01
2
02
100
100
100
Облыстық бюджеттен берілген, нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқару органдарының қайтаруы
5
01
2
06
100
Жергілікті бюджеттен берілген, нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған кредиттерді жеке және заңды тұлғалардың қайтаруы
5
01
2
08
100
100
100
".

2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 404 "Об утверждении Таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9760, опубликован 15 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Таблице распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов и контрольным счетом наличности Национального фонда Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в категории 1 "Налоговые поступления":
в классе 04 "Hалоги на собственность":
в подклассе 3 "Земельный налог":
по специфике 09 "Земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов" внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не изменяется;
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 01 "Доходы от государственной собственности":
в подклассе 5 "Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности":
специфику 04 изложить в следующей редакции:
"
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности области
2
01
5
04
100
";
в категории 2 "Неналоговые поступления":
в классе 06 "Прочие неналоговые поступления":
в подклассе 1 "Прочие неналоговые поступления":
дополнить спецификой 17 следующего содержания:
"
Поступления остатков средств с контрольного счета наличности местного самоуправления
2
06
1
17
100
";
в категории 5 "Погашение бюджетных кредитов":
в классе 01 "Погашение бюджетных кредитов":
в подклассе 2 "Возврат сумм бюджетных кредитов":
специфики 02, 06 и 08 изложить в следующей редакции:
"
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
5
01
2
02
100
100
100
Возврат местными исполнительными органами района (города областного значения) использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из областного бюджета
5
01
2
06
100
Возврат физическими и юридическими лицами использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из местного бюджета
5
01
2
08
100
100
100
".

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпараттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов

3. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики
Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции
Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего
приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском
языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
"Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики
Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов
Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов
Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов