"Жоғарғы және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 186 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2017 жылғы 3 қарашадағы № 561 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 6 желтоқсанда № 16058 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2019 жылғы 17 қазандағы № 452 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.10.2019 № 452 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 186 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11212 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 15 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" атағына құжаттарды қабылдау және тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті берушілер мынадай мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау кезінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 наурыздағы № 124 бұйрығымен бекітілген "Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" атағын беру қағидаларымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10506 болып тіркелген).";

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 186 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере высшего и послевузовского образования"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 3 ноября 2017 года № 561. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 декабря 2017 года № 16058. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 октября 2019 года № 452.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 17.10.2019 № 452 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 186 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере высшего и послевузовского образования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11212, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 15 июня 2015 года) следующие изменения и дополнение:
в стандарте государственной услуги "Прием документов и присуждение звания "Лучший преподаватель вуза", утвержденном указанным приказом:
подпункт 4) пункта 9 исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00, 14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель отказывает в приеме заявлений.
Услугодатели отказывают в оказании государственных услуг:
1) при установлении недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствии услугополучателя требованиям, установленным Правилами присвоения звания "Лучший преподаватель вуза", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 124, (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10506).";

көрсетілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім департаменті (Г.І. Көбенова) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына жолдауды;
4) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі А.Қ. Аймағамбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
міндетін атқарушы
Б. Асылова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Т. Сүлейменов
20 қараша 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2017 жылғы 3 қарашада
№ 561 бұйрығына
1-қосымша
"Жоғары оқу орнының үздік
оқытушысы" атағына
құжаттарды қабылдау және
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
"Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" атағын беруге үміткердің жұмысын бағалаудың сапалық және сандық көрсеткіштері
Көрсеткіштер
Балдар
Негізгі сипаттамасы
1
2
3
4
1 1
Академиялық, ғылыми дәрежесінің, ғылыми атағының болуы (екі тармақтан артық белгілемеу)
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) немесе Қазақстан Республикасының Жоғарғы аттестаттау комитеті (бұдан әрі - ЖАК) немесе бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының (бұдан әрі - КСРО) ЖАК тағайындаған ғылым докторы:
Комитет немесе Қазақстан Республикасының немесе бұрынғы КСРО ЖАК берген профессор:
Комитет немесе Қазақстан Республикасының немесе бұрынғы КСРО ЖАК бекіткен ғылым кандидаты:
ҚР БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті немесе Қазақстан Республикасының ЖАК тағайындаған PhD докторы:
Комитет немесе Қазақстан Республикасының немесе бұрынғы КСРО ЖАК берген қауымдастырылған профессор (доцент):
2
Соңғы жылы "Оқытушы студенттер көзқарасымен" тәуелсіз сауалнама нәтижесімен бірге анықталатын оқыту сапасы (бір тармақты белгілеу)
Сауалнама нәтижесінің орташа балы 10 балды бағалау шәкілі бойынша құрады:

приложения 2, 3 к указанному стандарту государственной услуги изложить в редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту высшего и послевузовского образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Кобенова Г.И.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Аймагамбетова А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра образования и науки
Республики Казахстан
Б.Асылова
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Т. Сулейменов
20 ноября 2017 года
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 3 ноября 2017 г. № 561
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Прием документов и
присуждение звания
"Лучший преподаватель вуза"
Качественные и количественные показатели оценки работы претендентов на присвоение звания "Лучший преподаватель вуза"
Показали Баллы Основные характеристики
1 2 3 4
1
Наличие академической, ученой степени, ученого звания (отметить не более двух пунктов)
Доктор наук, присужденная Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Комитет), либо Высшим аттестационным комитетом (далее – ВАК) Республики Казахстан, либо ВАК бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – СССР):
Профессор, присвоенный Комитетом, либо ВАК Республики Казахстан, либо ВАК бывшего СССР:
Кандидат наук, присужденная Комитетом, либо ВАК Республики Казахстан, либо ВАК бывшего СССР:
Доктор PhD, присужденная Комитетом по контролю в сфере образования и науки МОН РК, либо ВАК Республики Казахстан:
Ассоциированный профессор (доцент), присвоенный Комитетом, либо ВАК Республики Казахстан, либо ВАК бывшего СССР:
2
Качество преподавания с учетом результатов независимого анкетирования "Преподаватель глазами студентов" за последний год
Средний балл результатов анкетирования по десяти балльной шкале оценок составил:

2.1 7,1-ден 10,0-ге дейін
2.2 5,0-ден 7,0-ге дейін
3
Күндізгі бөлімнің білім алушыларының үлгерімі (бір тармақты белгілеу)
Соңғы оқу жылында барлық пәндер бойынша күндізгі бөлімде білім алушылардың орта балл үлгерімі (GPA) (Grade Point Average – Грэйд Пойнт Эверейдж):
3.1 3,67-ден 4 балға дейін:
3.2 2,67-ден 3,33 балға дейін:
4
Соңғы бес жылдағы ашық видео-дәріс және оқытылатын пәндердің оқу-әдістемелік қамтамасыз етілуі қоса берілген пәндерді ағылшын тілінде оқыту (тілдік пәндерден дәріс жүргізетін оқытушыларды қоспағанда)
Соңғы бес жылдағы пәндерді ағылшын тілінде оқыту
5
Соңғы бес жылдағы әзірлеу, қатысу және басып шығару (атқарылған жұмыстың көлемі көрсетілген жеке өзі немесе бірлестік авторлық)

2.1 от 7,1 до 10,0
2.2 от 5,0 до 7,0
3
Успеваемость обучающихся очной формы обучения
Средний балл успеваемости (GPA) (Grade Point Average – Грэйд Пойнт Эверейдж) обучающихся очной формы обучения за последний учебный год по всем преподаваемым дисциплинам:
3.1 от 3,67 до 4 баллов
3.2 от 2,67 до 3,33 баллов
4
Преподавание дисциплин на английском языке за последние пять лет (за исключением преподавателей, ведущих занятие по языковым дисциплинам), с приложением открытого видео-урока и учебно-методического обеспечения преподаваемой дисциплины
Дисциплины, преподаваемые на английском языке за последние пять лет
5
Разработка, участие и издание (лично или в соавторстве с указанием объема выполненной
работы) за последние пять лет

5.1.1 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған оқулық:
5.1.2 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған ағылшын тіліндегі оқулық
5.2.1 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Республикалық оқу-әдістемелік кеңесі ұсынған оқу құралы
5.2.2 Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Республикалық оқу-әдістемелік кеңесі ұсынған ағылшын тіліндегі оқу құралы

5.1.1 Учебника, рекомендованного Министерством образования и науки Республики Казахстан
5.1.2 Учебника, рекомендованного Министерством образования и науки Республики Казахстан на английском языке
5.2.1 Учебного пособия, рекомендованного Республиканским учебно-методическим советом Министерства образования и науки Республики Казахстан
5.2.2 Учебного пособия, рекомендованного Республиканским учебно-методическим советом Министерства образования и науки Республики Казахстан на английском языке

5.3.1 Монография
5.3.2 Ағылшын тіліндегі монография
5.4 Үлгілік оқу бағдарламалары
5.5 ЖОО-ның ғылыми кеңесі ұсынған оқу құралы
5.6 Авторлық құқығы уәкілетті органмен расталған электрондық оқулық және/немесе оқу құралы (Зияткерлік меншік құқығы комитеті)
6
Соңғы үш жылдағы кәсіби қызметі бойынша шет тіліндегі ашық онлайн курстардың платформасы базасында курстан табысты өткені туралы сертификаттың бар болуы
Coursera (Курсэра), EdX (Эдекс), Udacity (Юдасити), FutureLearn (ФьючелҰн) базасының платформаларында
7
Соңғы екі жылдағы шет тілін меңгергенін растайтын сертификаттың бар болуы (бір тармақты белгілеу)

5.3.1 Монографии
5.3.2 Монографии на английском языке
5.4 Типовых учебных программ
5.5 Учебного пособия, рекомендованного ученым советом вуза
5.6 Электронного учебника и/или электронного учебного пособия, авторское право на которое подтверждено уполномоченным органом (Комитет по правам интеллектуальной собственности)
6
Наличие сертификата об успешном прохождении обучения по курсу на базе платформы открытых онлайн курсов на иностранном языке по профессиональной деятельности за последние три года
На базе платформ Coursera (Курсэра), EdX (Эдекс), Udacity (Юдасити), FutureLearn (Фьючелен)
7
Наличие сертификата, подтверждающие владение иностранным языком за последние два года (отметить
один пункт)

7.11 TestDaFиDSDII (ТестДаФиДэЭсДэII)
90-100
80-89
67 -79
8
Соңғы бес жылда студенттің ғылыми-зерттеу және шығармашылық жұмыстарына басшылық ету (қажетті тармақтарды белгілеу)
8.1 Үміткердің басшылығымен дайындалған дайындық бейіні бойынша пәндік олимпиадалардың, сондай-ақ республикалық және халықаралық орындаушылық конкурстардың ("Өнер" мамандықтарының топтары үшін) және спорттық жарыстардың (Дене шынықтыру және спорт мамандығы үшін) жеңімпаз студенттердің саны (дипломдардың, грамоталардың көшірмелерін ұсыну):

7.11 TestDaFиDSDII (ТестДаФиДэЭсДэII)
90-100
80-89
67 -79
8
Руководство научно-исследовательской и творческой работой студента за последние пять лет (отметить нужные пункты)
8.1 Количество подготовленных под руководством претендента студентов-победителей предметных олимпиад по профилю подготовки, а также победителей республиканских и международных конкурсов исполнителей (для групп специальностей "Искусство") и спортивных соревнований (для специальности Физическая культура и спорт) (представить копии дипломов, грамот):

8.1.1 халықаралық деңгейде
8.1.2 республикалық деңгейде
8.1.3 ЖОО деңгейінде
8.2 Үміткердің басшылығымен дайындалған ғылыми-зерттеу және дайындық бейіні бойынша студенттердің шығармашылық жұмыстарының жеңімпаз студенттерінің саны (дипломдардың, грамоталардың көшірмелерін ұсыну):
8.2.1 халықаралық деңгейде
8.2.2 республикалық деңгейде
8.2.3 ЖОО деңгейінде
8.3 Үміткердің басшылығымен дайындық бейіні бойынша мақалалар немесе баяндама тезистерін жариялаған студенттердің саны (конференция бағдарламаларының және мақалалардың көшірмелері немесе тезистері көшірмелелерін ұсыну):
8.3.1 халықаралық деңгейде
8.3.2 республикалық деңгейде
8.3.3 облыстық және қалалық деңгейде
8.3.4 ЖОО деңгейінде
9
Соңғы бес жылда ғылыми және ғылыми-педагогикалық кадрларды даярлау
Даярлау:
9.1 PhD докторлары
9.2 магистрлер
10
Соңғы бес жылдағы ғылыми зерттеулерді орындау
10.1 Халықаралық жобалар:
10.1.1 жоба жетекшісі
10.1.2 жоба орындаушысы
10.2 Республикалық жобалар (іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер, гранттық, бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру):
10.2.1 жоба жетекшісі
1
10.2.2 жоба орындаушысы
10.3 Шарттық жұмыстар көлемі кемінде 50 айлық есептік көрсеткіш:
(жобалардың орындалуы туралы шарттарды ұсыну)
10.3.1 жоба жетекшісі
10.3.2 жоба орындаушысы
11
Соңғы бес жылдағы ғылыми жетістіктері
11.1 Жарияланымдар:
11.1.1 Томсон Рейтер (Web of Science (Вэб оф Сайнс),Thomson Reuters (Томсон Рэйтер)) ақпараттық компаниясының деректер базасында нөлдік емес импакт-факторы бар басылымдарда:
11.1.2 Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (зэтбиМас), MathScinet (МасСайнет), Agris (Агрис), Georef (Геореф), Astrophysical journal (Астрофизикал Джорнал) деректер базасында
11.1.3 Web of Science (Вэб оф Сайнс), Scopus (Скопус) базаларында индекстелетін конференция материалдарында
11.1.4 Комитет тізбесіне енгізілген басылымдарда (конференция материалдарынан басқа):
11.1.5 Қазақстан Республикасының басқа ғылыми басылымдарында (конференция материалдарынан басқа):
11.1.6 басқа елдердің ғылыми басылымдарында:
11.2 Thomson Reuters (Томсон Рэйтер) базасы бойынша Хирша индексінің бар болуы:
ИндХ 4-тен жоғары
ИндХ 3-тен 4-ке дейін
ИндХ – 2
ИндХ 1
11.3 Кәсіби және педагогикалық біліктілігін арттыру, ғылыми нәтижелерді апробациялау:
11.3.1 алыс және жақын шет елдердің конферецияларында:
11.3.2 шет елдерде гранттық ғылыми тағылымдамаларда 1 ай және одан жоғары:
11.3.3 Қазақстан Республикасының аумағындағы конференцияларға, симпозиумдарға, семинарларға:
11.4 Патенттердің және алдын ала патенттердің, авторлық өнертабыстардың, зияткерлік меншік объектілерінің бар болуы:
12

8.1.1 на международном уровне
8.1.2 на республиканском уровне
8.1.3 на вузовском уровне
8.2 Количество подготовленных под руководством претендента студентов-победителей конкурсов научно-исследовательских и творческих работ студентов по профилю подготовки (представить копии дипломов, грамот):
8.2.1 на международном уровне
8.2.2 на республиканском уровне
8.2.3 на вузовском уровне
8.3 Количество студентов, опубликовавших статьи или тезисы выступлений под руководством претендента по профилю подготовки (представить копии программы конференций и оттиски статей или тезисов)
8.3.1 на международном уровне
8.3.2 на республиканском уровне
8.3.3 на областном и городском уровне
8.3.4 на вузовском уровне
9
Подготовка научных и научно-педагогических кадров за последние пять лет
Подготовка:
9.1 докторов PhD
9.2 магистров
10
Выполнение научных исследований за последние пять лет
10.1 Международных проектов:
10.1.1 руководитель проекта
10.1.2 исполнитель проекта
10.2 Республиканских проектов (фундаментальных и прикладных научных исследований, грантового и программно-целевого финансирования):
10.2.1 руководитель проекта
10.2.2 исполнитель проекта
10.3 Договорных работ: (представить договора о выполнении проектов) объемом не менее 50 месячного расчетного показателя
10.3.1 руководитель проекта
10.3.2 исполнитель проекта
11
Научные достижения за последние пять лет
11.1 Публикации:
11.1.1 в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор в базе данных информационной компании Томсон Рейтер (Web of Science (Вэб оф Сайнс), Thomson Reuters (Томсон Рэйтер))
11.1.2 в базе данных Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (зэтбиМас), MathScinet (МасСайнет), Agris (Агрис), Georef (Геореф), Astrophysical journal (Астрофизикал Джорнал)
11.1.3 в материалах конференций, индексируемых в базах Web of Science (Вэб оф Сайнс), Scopus (Скопус)
11.1.4 в изданиях, включенных в перечень Комитета (кроме материалов конференции)
11.1.5 в других научных изданиях Республики Казахстан (кроме материалов конференции)
11.1.6 в научных изданиях других стран
11.2 Наличие Индекса Хирша по базе Thomson Reuters (Томсон Рэйтер):
ИндХ более 4
ИндХ от 3 до 4
ИндХ – 2
ИндХ 1
11.3 Повышение профессиональной и педагогической квалификации, апробация научных результатов:
11.3.1 в конференциях стран дальнего и ближнего зарубежья
11.3.2 в грантовых научных стажировках за рубежом от 1 месяца и более
11.3.3 в конференциях, симпозиумах, семинарах на территории Республики Казахстан
11.4 Наличие патентов и предпатентов, авторских изобретений, государственная регистрация объекта интеллектуальной собственности
12

Соңғы үш жылдағы ұйымдастырушылық және ұйымдастырушылық-әдістемелік жұмыстар ((12.2 бөлімінде бір тармақты белгілеу)
12.1 Диссертациялық кеңестердің, кеңестердің, комиссиялардың, комитеттердің, жұмыс топтарының жұмысына қатысуы:
12.1.1 республикалық деңгейде:
12.1.аймақтық деңгейде:
12.2 Эдвайзер ретіндегі жұмыс, бекітілген студенттердің саны:
12.2.1 50 және одан жоғары:
12.2.2 50-ге дейін:
13
Соңғы бес жылдағы тәрбие жұмысы
13.1 Білім алушыларды адамгершілік-отансүйгіштік және дене тәрбиесі тұрғысынан қамтамасыз ететін кешенді іс-шараларды іске асыру:
13.1.1 республикалық деңгейде:
13.1.2 өңірлік деңгейде:
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
міндетін атқарушының
2017 жылғы 3 қарашада
№ 561 бұйрығына
2-қосымша
"Жоғары оқу орнының үздік
оқытушысы" атағына
құжаттарды қабылдау және
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Жұмыстардың жылдық жоспар-кестесі
№
Жұмыс түрлерінің атауы
Өлшем бірлігі
Көрсетілген жұмыс түрін іске асыруға негіздеме (болжамды атауы көрсетілген)
Орындау мерзімі
басталуы
аяқталуы
1.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі ұсынған оқулықты әзірлеу, қатысу және басып шығару/ағылшын тілінде
2.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Республикалық оқу-әдістемелік кеңесі ұсынған оқу құралын әзірлеу, қатысу және басып шығару/ ағылшын тілінде
3.
Монографияны әзірлеу, қатысу және басып шығару/ ағылшын тілінде
4.
Ғылыми зерттеулерді орындау, оның ішінде халықаралық, республикалық жобалар, шарттық жұмыстар
5.
(Web of Science (Веб оф Сайнс),Thomson Reuters (Томсон Рейтер)) ақпараттық компаниясының деректер базасында нөлдік емес импакт-факторы бар басылымдарда / Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (зэтбиМас), MathScinet (МасСайнет), Agris (Агрис), Georef (Геореф), Astrophysical journal (Астрофизикал Джорнал) деректер базасында мақалалар жазу және жариялау
6.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті тізбесіне енгізілген басылымдарда
7.
Шетелдік конференцияларға қатысу және материал жариялау
8.
Қазақстан Республикасының аумағындағы конференцияларға, симпозиумдарға, семинарларға қатысу және материал жариялау
9.
Патенттер және алдын ала патенттерді, авторлық өнертабыстарды, зияткерлік меншік объектілерін алу
10.
Бейіні бойынша кәсіби және педагогикалық біліктілігін арттыру
11.
Ағымдағы жылы QS World University Rankings (КьюЭс Ворлд Юниверсити Рэнкингс) нәтижелері бойынша ТОР-500-ге енетін шетелдің жетекші жоғары оқу орындарында тағылымдамадан өту
12.
Шетелдің жетекші ғылыми орталықтары мен зертханаларында тағылымдамадан өту
13.
Білім алушыларды адамгершілік-отансүйгіштік және дене тәрбиесі тұрғысынан қамтамасыз ететін кешенді іс-шараларды іске асыру
Конкурсқа қатысушы _________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), қолы)
Толтыру күні "____"______________201_ жылғы

Организационная и организационно-методическая работа за последние три года (в пункте 12.2 отметить один пункт)
12.1 Участие в работе диссертационных советов, советов, комиссий, комитетов, рабочих групп:
12.1.1 на республиканском уровне
12.1.2 на региональном уровне
12.2 Работа в качестве эдвайзера, количество закрепленных студентов:
12.2.1 от 50 и выше
12.2.2 до 50
13
Воспитательная работа за последние пять лет
13.1 Реализация комплекса мероприятий, обеспечивающих нравственно-патриотическое и физическое воспитание обучающихся:
13.1.1 на республиканском уровне
13.1.2 на региональном уровне
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 3 ноября 2017 г. № 561
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Прием документов и
присуждение звания
"Лучший преподаватель вуза"
Форма
Годовой план-график работ
Наименование видов работ Единица измерения Основание для реализации указанного вида работы (с указанием предполагаемого наименования) Срок реализации
начало окончание
1.
Разработка, участие и издание учебника, рекомендованного Министерством образования и науки Республики Казахстан / на английском языке
2.
Разработка, участие и издание учебного пособия, рекомендованного Республиканским учебно-методическим советом Министерства образования и науки Республики Казахстан / на английском языке
3.
Разработка, участие и издание монографии / на английском языке
4.
Выполнение научных исследований, в том числе международные, республиканские проекты, договорные работы
5.
Написание и публикация статьи в изданиях, имеющих ненулевой импакт-фактор в базе данных информационной компании Томсон Рейтер (Web of Science (Веб оф Сайнс),Thomson Reuters (Томсон Рейтер)) / в базе данных Scopus (Скопус), Pubmed (Пабмед), zbMath (зэтбиМас), MathScinet (МасСайнет), Agris (Агрис), Georef (Геореф), Astrophysical journal (Астрофизикал Джорнал)
6.
Написание и публикация статьи в изданиях, включенных в перечень Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
7.
Участие в зарубежных конференциях и публикация материала
8.
Участие в конференциях, симпозиумах, семинарах на территории Республики Казахстан и публикация материала
9.
Получение патентов и предпатентов, авторских изобретений, государственная регистрация объекта интеллектуальной собственности
10.
Повышение профессиональной и педагогической квалификации по профилю
11.
Прохождение стажировки в ведущих вузах, входящих в ТОР-500 по результатам QS World University Rankings (КьюЭс Ворлд Юниверсити Рэнкингс) текущего года
12.
Прохождение стажировки в ведущих зарубежных научных центрах и лабораториях
13.
Реализация комплекса мероприятий, обеспечивающих нравственно-патриотическое и физическое воспитание обучающихся
Участник Конкурса _____________________________________________
(Ф. И. О. (при его наличии), подпись) Дата заполнения "__" ______ 201 __ года