"Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 3 қазандағы № 1225 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 26 желтоқсанда № 16124 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қазандағы № 1481 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 11.10.2018 № 1481 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өнеркәсіптік меншік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 251 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11407 болып тіркелген, 2015 жылғы 7 тамызда "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген "Тауар таңбасына және өнеркәсіптік меншік объектілеріне құқықтарды басқаға беру туралы шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) өтініш берген кезден бастап - 40 (қырық) жұмыс күні ішінде.
Өтінішке қоса берілген шарт материалдарында сараптама жасауға төлемді растайтын құжат болмаған жағдайда, өтініш берушінің төлеуіне шот беріледі. Бұл жағдайда көрсетілген мерзімдер сараптама ұйымына төлем түскен күннен бастап есептеледі. Төлем өтініш берілген кезде немесе өтініш келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде жүргізіледі.
Бір ай мерзімде төлем туралы құжат ұсынылмаған кезде өтініш берілмеді деп танылады.
Құжаттардың ресімделуіне қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін, бірақ жоюға болатын негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға жолданған күннен бастап үш айлық мерзімде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныспен сұрау салу жіберіледі";
Мұндай жағдайда сараптама жүргізу мерзімдері шын мәнінде жоқ немесе түзетілген құжаттар ұсынылған күннен бастап есептеледі.
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті көрсету жөнбұйрығыіндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлемақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақта:
төртінші және бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) тауар таңбасына айрықша құқықтарды басқаға беру туралы шартты тіркеуге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін порталға қажетті құжаттар тізбесі:

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 3 октября 2017 года № 1225. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2017 года № 16124. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2018 года № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 11.10.2018 № 1481 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 251 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере промышленной собственности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11407, опубликованный 7 августа 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Регистрация договоров об уступке прав на товарный знак и объекты промышленной собственности", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) со дня поступления заявления – в течение 40 (сорока) рабочих дней.
Если в прилагаемых к заявлению материалах договора отсутствует документ, подтверждающий оплату проведения экспертизы, заявителю выставляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию. Оплата производится при подаче заявления или в течение одного месяца с даты поступления заявления.
При непредставлении документа об оплате в месячный срок заявление признается неподанным.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугодателем услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения.
В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов;";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимается оплата, в размере, установленном в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
в пункте 9:
части пятую и шестую изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за регистрацией договора уступки исключительного права на товарный знак на портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) титулдық парақпен жабдықталып, қазақ және орыс тілдерінде орындалған, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалған, мөр бедері және екі тараптың да не екі тараптың да уәкілеттік берілген адамдарының қолтаңбалары қойылған шарттың төлнұсқасының электрондық көшірмесі.
Шарттың электрондық төлнұсқасы көшірмесінің орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесі;
4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін: қорғау құжаты немесе айрықша құқық иесінің басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімінің электрондық көшірмесі.";
он екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өнертабысқа, пайдалы модельге, өнеркәсіптік үлгіге, селекциялық жетістікке айрықша құқықтарды басқаға беру туралы шартты порталға тіркеуге өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) титулдық парақпен жабдықталып, қазақ және орыс тілдерінде орындалып, қағаз пломбамен бекемделіп тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалған, мөр бедері және екі тараптың да не екі тараптың да уәкілеттік берілген адамдарының қолтаңбалары қойылған шарттың төлнұсқасының электрондық көшірмесі.
Шарттың электрондық төлнұсқасының көшірмесінің орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесі;

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия подлинника договора, снабженного титульным листом и выполненного на казахском и русском языках, прошитого, скрепленного бумажной пломбой, на которой сделана запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставлены оттиск печати и подпись обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо электронной копии подлинника договора может быть представлена электронная копия нотариально засвидетельствованной копии договора;
3) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) электронная копия документа, подтверждающего оплату услуг экспертной организации;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины, за исключением оплаты через ПШЭП;
6) для национальных услугополучателей: электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.";
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за регистрацией договора уступки исключительного права на изобретение, полезную модель, промышленный образец, селекционное достижение на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия подлинника договора, снабженного титульным листом и выполненного на казахском и русском языках, прошитого, скрепленного бумажной пломбой, на которой сделана запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставлена оттиск печати и подпись обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо электронной копии подлинника договора может быть представлена электронная копия нотариально засвидетельствованной копии договора;
3) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;

4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін: қорғау құжаты немесе айрықша құқық иесінің басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімнің электрондық көшірмесі.";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қызмет алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдаланып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрықпен бекітілген "Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) құжаттарды берген кезден бастап - 40 (қырық) жұмыс күні ішінде:
Өтінішке қоса берілген шарт материалдарында сараптама жасауға төлемді растайтын құжат болмаған жағдайда, өтініш берушіге шот беріледі. Бұл жағдайда көрсетілген мерзімдер сараптама ұйымына төлем түскен күннен бастап есептеледі. Төлем өтініш берілген кезде немесе өтініш келіп түскен күннен бастап бір ай ішінде жүргізіледі.
Бір ай мерзімде төлем туралы құжат ұсынылмаған кезде өтініш берілмеді деп танылады.
Құжаттардың ресімделуіне қойылатын талаптар бұзылған немесе шартты тіркеуге кедергі келтіретін, бірақ жоюға болатын негіздер болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға сұрау салынып, ол жолданған күннен бастап үш айлық мерзімде жоқ немесе түзетілген құжаттарды ұсыну немесе қажетті өзгерістер мен толықтырулар енгізу ұсынысы жасалады. Мұндай жағдайда мәні бойынша сараптама жүргізудің мерзімі жоқ немесе түзетілген құжаттар табыс етілген күннен бастап есептеледі.";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

4) электронная копия документа, подтверждающего оплату услуг экспертной организации;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины, за исключением оплаты через ПШЭП;
6) для национальных услугополучателей: электронная копия решения органов управления владельца охранного документа или исключительных прав, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента подачи документов – в течение 40 (сорока) рабочих дней;
В случае отсутствия в прилагаемых к заявлению материалах договора документа, подтверждающего оплату проведения экспертизы, заявителю выставляется счет на оплату. В этом случае указанные сроки исчисляются со дня поступления оплаты в экспертную организацию.      Оплата производится при подаче заявления или в течение одного месяца с даты поступления заявления.
При непредставлении документа об оплате в месячный срок заявление признается неподанным.
В случае нарушения требований к оформлению документов или наличия оснований, препятствующих регистрации договора, но которые могут быть устранены, услугополучателю направляется запрос с предложением в трехмесячный срок с даты его отправки представить отсутствующие или исправленные документы или внести необходимые изменения и дополнения. В этом случае сроки проведения экспертизы по существу исчисляются с даты представления отсутствующих или исправленных документов;";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлемақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақта:
бесінші және алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің осы стандартының 9-тармағында көрсетілген тауар таңбасын пайдалануға құқық беру туралы лицензиялық, сублицензиялық шартты тіркеу туралы порталға өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) титулдық парақпен жабдықталып, қазақ және орыс тілдерінде орындалған, қағаз пломбамен бекемделіп, тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалған, мөр бедері және екі тараптың да не екі тараптың да уәкілеттік берілген адамдарының қолтаңбалары қойылған шарттың төлнұсқасының электрондық көшірмесі.
Шарттың электрондық төлнұсқасы көшірмесінің орнына шарттың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесі;
4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін: лицензиарды басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімінің электрондық көшірмесі.";
он екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өнертабысқа, пайдалы модельге, өнеркәсіптік үлгіге, селекциялық жетістікке құқық беру туралы лицензиялық, сублицензиялық шартты тіркеу үшін портал өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимается оплата, в размере, установленном в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10045).";
в пункте 9:
части пятую и шестую изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за регистрацией лицензионного, сублицензионного договора о предоставлении права на использование товарного знака, указанного в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги, на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия подлинника договора, снабженного титульным листом и выполненного на казахском и русском языках, прошитого, скрепленного бумажной пломбой, на которой сделана запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставлены оттиск печати и подпись обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо электронной копии подлинника договора может быть представлена электронная копия нотариально засвидетельствованной копии договора;
3) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) электронная копия документа, подтверждающего оплату услуг экспертной организации;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины, за исключением оплаты через ПШЭП;
6) для национальных услугополучателей: электронная копия решения органов управления лицензиара, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.";
часть двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) за регистрацией лицензионного, сублицензионного договора о предоставлении права на использование изобретения, полезной модели, промышленного образца, селекционного достижения на портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) титулдық парақпен жабдықталып, қазақ және орыс тілдерінде орындалған қағаз пломбамен бекемделіп, тігілген және нөмірленген парақтардың саны туралы жазба жасалған, мөр бедері және екі тараптың да не екі тараптың да уәкілеттік берілген адамдарының қол таңбалары қойылған.
Шарт электрондық төлнұсқасының орнына шарттың нотариат куәландырған көшірмелері ұсынылуы мүмкін;
3) өтініш патенттік сенім білдірілген өкіл немесе өзге де өкіл арқылы берілген жағдайда, сенімхаттың электрондық көшірмесі;
4) сараптама ұйымы көрсететін қызметтерге төлем төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) ұлттық көрсетілетін қызметті алушылар үшін: лицензиярды басқару органдарының, құрылтайшылардың немесе акционерлердің жалпы жиналысының шарт жасасу және шартқа кәсіпорын басшысының қол қою өкілеттігін беру мәселесі жөніндегі шешімінің электрондық көшірмесі.";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетіе қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдалануға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
аталған бұйрықпен бекітілген "Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
патенттік сенім білдірілген өкілдердің аттестаттаудан өтуі үшін:
мемлекеттік немесе орыс тілдерінде аттестаттауға рұқсат беру туралы еркін нысандағы өтініш;
жоғары білім туралы дипломның көшірмесі;
еңбек қызметін растайтын, оның ішінде зияткерлік меншік саласындағы жұмыс өтілінің растығы қамтылған құжаттың көшірмесі;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты (жеке басын идентификаттау үшін);
патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;

1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия подлинника договора, снабженного титульным листом и выполненного на казахском и русском языках, прошитого, скрепленного бумажной пломбой, на которой сделана запись о количестве прошнурованных и пронумерованных листов, проставлены оттиск печати и подпись обеих сторон либо уполномоченных на то лиц обеих сторон.
Вместо электронной копии подлинника договора может быть представлена электронная копия нотариально засвидетельствованной копии договора;
3) электронная копия доверенности в случае подачи заявления через патентного поверенного или иного представителя;
4) электронная копия документа, подтверждающего оплату услуг экспертной организации;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины, за исключением оплаты через ПШЭП;
6) для национальных услугополучателей: электронная копия решения органов управления лицензиара, общего собрания учредителей или акционеров по вопросу заключения договора и предоставления полномочий по подписанию договора руководителем предприятия.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Аттестация кандидатов в патентные поверенные", утвержденном указанным приказом:
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
для прохождения аттестации патентных поверенных:
заявление о допуске к аттестации на государственном или русском языках в произвольной форме;
копия диплома о высшем образовании;
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, в котором содержится подтверждение стажа работы в области интеллектуальной собственности;
удостоверение личности или паспорта гражданина Республики Казахстан (для идентификации личности);
документ, подтверждающий оплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных;

2) порталға:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі – ЭЦҚ) немесе порталдың есеп жазбасында ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
жоғары білім туралы дипломның электрондық көшірмесі;
еңбек қызметін растайтын, оның ішінде зияткерлік меншік саласындағы жұмыс өтілінің растығы қамтылған құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің немесе паспортының электрондық көшірмесі (жеке басын идентификаттау үшін);
ЭҮТШ арқылы төлем жағдайларын қоспағанда, патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Осы тармақтың 1) тармақшасының төртінші және бесінші абзацтарында және 2) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көрсетілген құжаттар аттестаттау емтиханына келген кезде көрсетілетін қызметті алушы ұсынатын құжаттардың төлнұсқаларымен салыстырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.".
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, ақпараттық жүйелерде қамтылатын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушыға барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) тапсырған кезде – қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі жасау оның қабылданғанын растау болып табылады;
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе жіберіледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздемесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес кәсіпкерлік қызметпен айналысуға тыйым салынғандығы;
2) көрсетілетін қызметті алушы зияткерлік меншік саласындағы уәкілетті органның және оның ведомстволық бағынысты ұйымдарының қызметкері, сондай-ақ оның жақын туысы, жұбайы (зайыбы) болып табылатындығы;
3) "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы", "Қазақстан Республикасының Патент Заңы", "Тауар таңбалары, қызмет көрсету таңбалары және тауар шығарылған жерлердің атаулары туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес патенттік сенім білдірілген өкілдер тізілімінен көрсетілетін қызметті алушының алынып тасталуы;

2) на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия диплома о высшем образовании;
электронная копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, в котором содержится подтверждение стажа работы в области интеллектуальной собственности;
электронная копия удостоверение личности или паспорта гражданина Республики Казахстан (для идентификации личности);
электронная копия документа, подтверждающего оплату государственной пошлины за аттестацию патентных поверенных, за исключением случаев оплаты через ПШЭП.
Документы, указанные в абзацах четвертой и пятой подпункта 1) и абзацах третьей и четвертой подпункта 2) настоящего пункта, сверяются с их оригиналами, представляемыми услугополучателем при явке на аттестационный экзамен.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги, установленными законами Республики Казахстан являются:
1) если услугополучателю в соответствии с законами Республики Казахстан запрещается заниматься предпринимательской деятельностью;
2) если услугополучатель является сотрудником уполномоченного органа в сфере интеллектуальной собственности и его подведомственных организаций, а также его близким родственником, супругом (супругой);
3) в случае исключения услугополучателя из реестра патентных поверенных в соответствии с Законами Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", от 16 июля 1999 года "Патентный закон Республики Казахстан", от 26 июля 1999 года "О товарных знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест происхождения товаров";

4) заңда белгіленген тәртіппен қылмыс жасағаны үшін өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы;
5) Осы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылуы жағдайда болып табылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қызмет алушының электрондық цифрлы қолтаңбасы болған немесе ұялы байланыс операторы ұсынған қызмет алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзді қолданып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
аталған бұйрықпен бекітілген "Тауар таңбасын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 14 (он төрт) ай ішінде, өтініш берушінің жазбаша өтініші негізінде қосымша төлем төленген жағдайда тауар таңбасының өтініміне сараптама белгіленген мерзімдерден бұрын, бірақ алты айдан ерте емес мерзімде өткізіледі.
Мерзімі:
қызмет алушы тауар таңбасын тіркеуге кедергі келтіретін негіздерді жоюға қажетті қосымша құжаттарды ұсынуы тиіс болған жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге;
қызмет алушы тауар таңбасына түпкілікті толық сараптаманы алдын ала ішінара тіркеу туралы және бас тарту туралы қорытындыға қарсылық беру мерзімі үш айдан аспайтын мерзімге;
қызмет алушы түпкілікті толық сараптаманы алдын ала ішінара тіркеу және бас тарту туралы қорытындыға қарсылық білдіруді қарастыру үшін үш айдан аспайтын мерзімге;
қызмет алушы қарсылық беру мерзімін немесе сараптаманың сұрау салуына жауап мерзімін ұзарту туралы өтінішхат берген кезде алты айдан аспайтын мерзімге;
қызмет алушы өткізіп алған мерзімдерін қалпына келтіру туралы өтінішхат берген жағдайда екі айдан аспайтын мерзімге;
тауар таңбасы Қазақстан Республикасының тарихы мен мәдениетi жетістігі болып табылатын тиiстi құзыреттi органның рұқсатын алу қажет болған жағдайда он бір айдан аспайтын мерзімге ұзартылады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде тіркелген тауар таңбасын тіркеу не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электронды, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған күнін және орнын көрсете отырып, электронды құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Егер қызмет алушы белгіленген тәртіппен жетпеген құжаттарды, соның ішінде тауар таңбасын тіркеу үшін мемлекеттік бажды және (немесе) сараптама жасау ұйымының мәліметтерді жариялау жөніндегі іс әрекеттеріне төлем туралы құжаттарды, көрсетілген мерзімді ұзарту және (немесе) қалпына келтіру туралы өтініш хатты ұсынбаса, өтініш кері қайтарып алынған болып есептеледі, ол туралы қызмет алушыға тиісті хабарлама жіберіледі";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

4) в случае наличия непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) в случае представления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 настоящего Стандарта.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
в стандарте государственной услуги "Регистрация товарного знака", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 14 (четырнадцати) месяцев, по письменному ходатайству заявителя, при условии дополнительной оплаты, экспертиза заявки на товарный знак проводится ранее установленных сроков, но не ранее шести месяцев с даты подачи заявки;
срок продлевается:
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае необходимости представления услогополучателем дополнительных материалов, необходимых для устранения оснований, препятствующих регистрации товарного знака;
на срок, не превышающий трех месяцев для подачи услугополучателем возражения на предварительное заключение полной экспертизы об отказе и о частичной регистрации товарного знака;
на срок, не превышающий трех месяцев для рассмотрения поступившего возражения от услугополучателя на предварительное заключение полной экспертизы об отказе или о частичной регистрации;
на срок, не превышающий шести месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о продлении срока подачи возражения или ответа на запрос экспертизы;
на срок, не превышающий двух месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о восстановлении пропущенных им сроков;
на срок, не превышающий одного месяца, в случае необходимости получения разрешения соответствующего компетентного органа на регистрацию в качестве товарного знака обозначения, являющегося достоянием истории и культуры Республики Казахстан;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – регистрация товарного знака в Государственном реестре товарных знаков либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – Услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
В случае, если услугополучатель в установленные сроки не представит запрашиваемые недостающие документы, в том числе документы об оплате услуг экспертной организации и (или) государственной пошлины, ходатайство о продлении и (или) восстановлении установленных сроков, заявление считается отозванным, о чем услугополучателю направляется соответствующее уведомление.";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлем ақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
сараптама ұйымына:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар таңбасын тіркеуге арналған екі данада өтінім;
2) 8х8 сантиметр форматындағы мәлімделетін белгінің 15 репродукциясы (тауар таңбаларының этикеткалары мен ерекше түрлері, егер 20х20 сантиметр мөлшерден аспаса, оларды толық көлемде ұсынуға болады);
3) сараптама ұйымының қызметіне ақы төленгенін растайтын құжат;
4) iс жүргiзу өкiл арқылы жүзеге асырылған жағдайда сенiмхат;
5) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, осы таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқығы бар субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауапкершілікті қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысын (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда) (төлнұсқа салыстыру үшін беріледі);
6) конвенциялық немесе көрмелiк басымдық құқығын растайтын куәландырылған құжаттар;
7) егер тауар таңбасы ретінде тіркеуге мерзімді баспасөздің атауы мәлімделсе, бұқаралық ақпарат құралдарында есепке қойылғандығы туралы куәліктің көшірмесі (Қазақстан Республикасының өтінім берушілері үшін);
8) тауар таңбасында мемлекеттік рәміздердің – елтаңбаның және тудың элементтерін, халықаралық үкіметаралық ұйымдардың қысқартылған және толық атауларын; ресми, бақылау, кепілдік және таңбалық белгілерді, мөрлерді, марапаттар мен басқа да ерекшелік белгілерін пайдалануға келісім беру;
9) егер көлемді тауар таңбасының қорғауы сұратылса, онда жалпы түрдегі бейнелеуден басқа, мәлімделетін белгі туралы түсініктің толықтығын қамтамасыз ететін ракурстардағы көлемді тауар таңбасының әр түрлі бейнелері ұсынылады;
егер дыбыстық тауар таңбасының қорғауы сұратылса, онда өтінімге оның ноталық жазбасы және фонограмма қоса беріледі. Егер музыкалық шығарманың бөлігі тіркеуге мәлімделсе, онда оның авторы мен атауын көрсету қажет;
порталға:

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 2 экземпляра заявки на регистрацию товарного знака (далее – заявка) по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) 15 репродукций заявляемого обозначения форматом 8х8 сантиметров (этикетки и особые виды товарных знаков могут представляться в полную величину, если они не превышают размеров 20х20 сантиметров);
3) документ, подтверждающий оплату услуг экспертной организации;
4) доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
5) устав коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающего наименование организации, уполномоченной зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака;
6) заверенные документы, подтверждающие правомерность испрашивания конвенционного или выставочного приоритета;
7) копия свидетельства о постановке на учет средства массовой информации, если на регистрацию в качестве товарного знака заявляется название периодического печатного издания (для заявителей Республики Казахстан);
8) согласие соответствующего компетентного органа на использование в товарном знаке элементов государственной символики – гербов и флагов сокращенных и полных наименований международных межправительственных организаций, официальных, контрольных, гарантийных, и пробирных клейм, печатей, наград и других знаков отличия;
9) если испрашивается охрана объемного товарного знака, кроме изображения общего вида, представляются изображения различных видов объемного товарного знака в ракурсах, обеспечивающих полноту представления о заявляемом обозначении;
если испрашивается охрана звукового товарного знака, к заявке прилагаются его нотная запись и фонограмма. Если на регистрацию заявляется часть музыкального произведения, необходимо указание его автора и названия;
на портал:

1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) 8х8 сантиметр форматындағы мәлімделетін белгінің репродукциясының (тауар таңбаларының этикеткалары мен ерекше түрлері, егер 20х20 сантиметр мөлшерден аспаса, оларды толық көлемде ұсынуға болады) электрондық көшірмесі;
3) ЭҮТШ арқылы төленгенін қоспағанда, белгіленген мөлшерде төлем төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) iс жүргiзу өкiл арқылы жүзеге асырылған жағдайда сенiмхаттың электрондық көшірмесі;
5) ұжымдық тауар таңбасын өз атына тiркеуге уәкiлеттi ұйымның атауын, осы таңбаны тiркеу мақсатын, осы таңбаны пайдалануға құқығы бар субъектiлер тiзбесiн, ұжымдық тауар таңбасымен белгiленетiн тауарлар мен көрсетiлетiн қызметтердiң тiзбесi мен бiрыңғай сапасын немесе өзге де сипаттамаларын, оны пайдалану шарттарын, оны пайдалануды бақылау тәртiбiн, ұжымдық тауар таңбасы жарғысының ережелерiн бұзғаны үшiн жауапкершілікті қамтитын ұжымдық тауар таңбасы жарғысының электрондық көшірмесі (ұжымдық тауар таңбасына өтiнiм берiлген жағдайда);
6) конвенциялық немесе көрмелiк басымдық құқығын растайтын куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері;
7) егер тауар таңбасы ретінде тіркеуге мерзімді баспасөздің атауы мәлімделсе, бұқаралық ақпарат құралдарында есепке қойылғандығы туралы куәліктің электрондық көшірмесі (Қазақстан Республикасының өтінім берушілері үшін);
8) тауар таңбасында мемлекеттік рәміздердің – елтаңбаның және тудың элементтерін, халықаралық үкіметаралық ұйымдардың қысқартылған және толық атауларын; ресми, бақылау, кепілдік және таңбалық белгілерді, мөрлерді, марапаттар мен басқа да ерекшелік белгілерін пайдалануға келісімнің электрондық көшірмесі;
9) егер көлемді тауар таңбасының қорғауы сұратылса, онда жалпы түрдегі бейнелеуден басқа, мәлімделетін белгі туралы түсініктің толықтығын қамтамасыз ететін ракурстардағы көлемді тауар таңбасының әр түрлі бейнелері ұсынылады;
егер дыбыстық тауар таңбасының қорғауы сұратылса, онда өтінімге оның ноталық жазбасы және фонограмма қоса беріледі. Егер музыкалық шығарманың бөлігі тіркеуге мәлімделсе, онда оның авторы мен атауын көрсету қажет;
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаның құжаттары, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың ЭҮТШ арқылы төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Қызмет алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) - өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолдайды".
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

1) заявка в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) заявляемое обозначение в электронной форме форматом 8х8 сантиметр (этикетки и особые виды товарных знаков могут представляться в полную величину, если они не превышают размеров 20х20 сантиметр);
3) электронная копия документа, подтверждающего оплату в установленном размере, за исключением оплаты через ПШЭП;
4) электронная копия доверенности, в случае ведения делопроизводства через представителя;
5) электронная копия устава коллективного товарного знака (в случае подачи заявки на коллективный товарный знак), включающего наименование организации, уполномоченной зарегистрировать коллективный товарный знак на свое имя, цель регистрации этого знака, перечень субъектов, имеющих право на пользование этим знаком, перечень и единые качества или иные характеристики товаров и услуг, которые будут обозначаться коллективным товарным знаком, условия его использования, порядок контроля за его использованием, ответственность за нарушение положений устава коллективного товарного знака;
6) электронные копии заверенных документов, подтверждающих правомерность испрашивания конвенционного или выставочного приоритета;
7) электронная копия свидетельства о постановке на учет средства массовой информации, если на регистрацию в качестве товарного знака заявляется название периодического печатного издания (для заявителей Республики Казахстан).
8) электронная копия согласие соответствующего компетентного органа на использование в товарном знаке элементов государственной символики – гербов и флагов сокращенных и полных наименований международных межправительственных организаций, официальных, контрольных, гарантийных, и пробирных клейм, печатей, наград и других знаков отличия;
9) если испрашивается охрана объемного товарного знака, кроме изображения общего вида, представляются изображения в форме электронного документа различных видов объемного товарного знака в ракурсах, обеспечивающих полноту представления о заявляемом обозначении;
если испрашивается охрана звукового товарного знака, к заявке прилагаются его нотная запись и фонограмма. Если на регистрацию заявляется часть музыкального произведения, необходимо указание его автора и названия.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қызмет алушының электрондық цифрлы қолтаңбасы болған немесе ұялы байланыс операторы ұсынған қызмет алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзді қолданып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1 және 2-қосымшаларын осы бұйрықтың 3 және 4-қосымшаларына сәйкес бекіту;
"Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында аталған бұйрықпен бекітілген:
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген кезден бастап – 9 (тоғыз) ай ішінде;
Мерзім:
көрсетілетін қызметті алушы тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеуге кедергі келтіретін негіздерді жоюға қажетті қосымша құжаттарды ұсынуы тиіс болған жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы толық сараптаманың алдын ала қорытындысына қарсылық берген жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органның апелляциялық кеңесіне түпкілікті сараптамалық қорытындыға қарсылығын берген жағдайда жеті айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы қарсылық берудің немесе сараптаманың сұрау салу мерзімін ұзарту туралы өтінішхат берген жағдайда алты айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы өткізіп алған мерзімдерін қалпына келтіру туралы өтінішхат берген жағдайда екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылады.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Сараптама жасау ұйымы сараптаманың кез келген кезеңiнде қосымша материалдар сұратуға құқылы, олар өтiнiм иесiне сұрау салу жiберiлген күннен бастап үш ай iшiнде табыс етiлуге тиiс.
Өтiнiм берушi қосымша материалдарды не көрсетiлген мерзiмдi ұзарту туралы өтiніштi белгiленген мерзiмде табыс етпеген жағдайда iс жүргiзу тоқтатылып, өтiнiм керi қайтарылып алынған болып есептеледi.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – тауар шығарылған жер атауларын тіркеу және (немесе) тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын беру не осы стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен орны көрсетіле отырып, электрондық құжат нысанындағы хабарлама жіберіледі.
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
в стандарте государственной услуги "Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – в течение 9 (девяти) месяцев;
Cрок продлевается:
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае необходимости представления услогополучателем дополнительных материалов, необходимых для устранения оснований, препятствующих регистрации права пользования наименованием места происхождения товара;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае подачи услугополучателем возражения на предварительное заключение полной экспертизы;
на срок, не превышающий семи месяцев, в случае подачи услугополучателем возражения в апелляционный совет уполномоченного органа на окончательное экспертное заключение;
на срок, не превышающий шести месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о продлении срока подачи возражения или запроса экспертизы;
на срок, не превышающий двух месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о восстановлении пропущенных им сроков.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
На любом этапе экспертизы экспертная организация вправе запросить дополнительные материалы, которые должны быть представлены в течение трех месяцев с даты направления запроса заявителю.
В случае непредставления услугополучателем в установленный срок дополнительных материалов либо ходатайства о продлении указанного срока, делопроизводство прекращается и заявление считается отозванным.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – регистрация наименования места происхождения товара и (или) предоставления права пользования наименованием места происхождения товара либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – Услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлем ақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
сараптамалық ұйымға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеуге арналған екі дана өтінім;
2) іс жүргiзу өкiл арқылы жүргiзiлген жағдайда, сенiмхат;
3) сараптамалық ұйымның көрсеткен қызметтеріне төлемді растайтын құжаттар;
4) егер атауы тауар шығарылған жердің атауы ретінде мәлімделетін географиялық объект Қазақстан Республикасының аумағында орналасса, аталған географиялық объектінің шекарасында өтінім беруші ерекше қасиеттері, сапасы, беделі және басқа да сипаттамалары негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен айқындалатын тауар өндіретіні туралы жергілікті атқарушы органның қорытындысы өтінімге қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бұрын тiркелген тауар шығарылған жердiң атауына айрықша құқық беруге арналған өтiнiмге уәкiлеттi органның осы географиялық объектiнiң шекарасында өтiнiм берушi Қазақстан Республикасының тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттiк тiзiлiмiнде көрсетiлген ерекше қасиеттерге ие тауарды өндiретiнi туралы қорытындысы қоса берiледi.
Егер атауы тауар шығарылған жердiң атауы ретiнде мәлiмделетiн географиялық объект Қазақстан Республикасы шегінен тыс жерде орналасқан болса, өтiнiм берушiнiң мәлiмделген тауар шығарылған жердiң атауына құқығын растайтын құжат өтiнiмге қоса берiледi.
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 2 экземпляра заявки на регистрацию и (или) предоставление права пользования наименованием места происхождения товара по форме (далее – заявка), согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
3) документы, подтверждающие оплату услуг экспертной организации;
4) если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится на территории Республики Казахстан, к заявке прилагается заключение местного исполнительного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, особые свойства, качество, репутация или другие характеристики которого главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами.
К заявке на представление исключительного права на ранее зарегистрированное наименование места происхождения товара, находящегося на территории Республики Казахстан, прилагается заключение уполномоченного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, обладающий особыми свойствами, указанными в государственном реестре наименований мест происхождений товаров Республики Казахстан.
Если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится за пределами Республики Казахстан, к заявке прилагается документ, подтверждающий право заявителя на заявленное наименование места происхождения товара.
на портал:
1) заявка в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;

2) іс жүргiзу өкiл арқылы жүргiзiлген жағдайда, сенiмхаттың электрондық көшірмесі;
3) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, тиісті төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) егер атауы тауар шығарылған жердің атауы ретінде мәлімделетін географиялық объект Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан болса, аталған географиялық объектінің шекарасында өтінім беруші айрықша қасиеттері, сапасы, беделі және басқа да сипаттамалары негізінен осы географиялық объектіге тән табиғи жағдайлармен және (немесе) адам факторларымен айқындалатын тауарды өндіретіні туралы жергілікті атқарушы орган құжатының электрондық көшірмесі, қорытындысы өтінімге қоса беріледі.
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан бұрын тiркелген тауар шығарылған жердiң атауына айрықша құқық беруге арналған өтiнiмге уәкiлеттi органның осы географиялық объектiнiң шекарасында өтiнiм берушi Қазақстан Республикасының тауарлардың шығарылған жерлер атауларының мемлекеттiк тiзiлiмiнде көрсетiлген айрықша қасиеттерге ие тауарды өндiретiнi туралы уәкілетті орган қорытындысының электрондық көшірмесі қоса берiледi.
Егер атауы тауар шығарылған жердiң атауы ретiнде мәлiмделетiн географиялық объект Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерде орналасқан болса, өтiнiм берушiнiң мәлiмделген тауар шығарылған жердiң атауына құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі өтiнiмге қоса берiледi.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) қағаз жеткізгіштегі өтініштің көшірмесіне құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, сараптамалық ұйымның кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жолданады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаның құжаттары, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың ЭҮТШ арқылы төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Қызмет алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

2) электронная копия доверенности, в случае ведения делопроизводства через представителя;
3) электронная копия документа, подтверждающего соответствующего оплату, за исключением оплаты через ПШЭП;
4) если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится на территории Республики Казахстан, к заявке прилагается электронная копия документа заключения местного исполнительного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, особые свойства, качество, репутация или другие характеристики которого главным образом определяются характерными для данного географического объекта природными условиями и (или) людскими факторами.
К заявке на представление исключительного права на ранее зарегистрированное наименование места происхождения товара, находящегося на территории Республики Казахстан, прилагается электронная копия заключения уполномоченного органа о том, что в границах данного географического объекта заявитель производит товар, обладающий особыми свойствами, указанными в государственном реестре наименований мест происхождений товаров Республики Казахстан.
Если географический объект, наименование которого заявляется в качестве наименования места происхождения товара, находится за пределами Республики Казахстан, к заявке прилагается электронная копия документа, подтверждающего право заявителя на заявленное наименование места происхождения товара;
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдаланып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрықтың 5 және 6-қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын;
"Өнеркәсiптiк үлгiге патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында осы бұйрықпен бекітілген:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген кезден бастап – 12 (он екі) ай өткеннен кейін, қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап белгіленген мерзімнен ерте жіберіледі. Патенттi беру туралы мәлiметтер көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша бюллетеньде белгіленген мерзімнен ерте жарияланады. Патент беру туралы мәліметтер жарияланумен қатар, көрсетілетін қызметті алушыға патент беріледі.
Мерзім:
көрсетілетін қызметті алушы өзгертілген, қосымша немесе жетіспейтін құжаттарды, сондай-ақ бірлік талабы бұзыла отырып берілген өтініш бойынша нақтылауларды ұсынуы қажет болған жағдайда, үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы сараптаманың сұрау салуына жауап беру мерзімін ұзарту жөнінде өтінішхат берген жағдайда, үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы патентті беруге дайындауға және жариялауға төлеу үшін, сондай-ақ мемлекеттік бажды төлеу үшін өткізіп алған мерзімді қалпына келтіру туралы құжатты ұсынған жағдайда, үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы сараптаманың сұрау салуына жауап беру үшін олар өткізіп алған мерзімін қалпына келтіру туралы өтінішхат және мәні бойынша сараптама жүргізуге төлем туралы құжатты берген жағдайда, алты айдан аспайтын мерзімге ұзартылады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – өнеркәсіптік үлгідегі патент не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде, электрондық түрде.
Портал арқылы жүгінген кезде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алған күні мен орыны көрсетіле отырып, электрондық құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Егер, көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде жетіспеген сұратылған құжаттарды, оның ішінде сараптама ұйымының көрсеткен қызметіне төлем (немесе) мемлекеттік баж төлемі туралы құжаттарды, белгіленген мерзімдерді ұзарту және (немесе) қалпына келтіру туралы өтінішхатты ұсынбаса, өтініш кері қайтарып алынған болып есептеледі, ол туралы көрсетілетін қызметті алушыға тиісті хабарлама жіберіледі";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача патента на промышленный образец", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – по истечении 12 (двенадцати) месяцев, а мотивированный ответ об отказе в оказании услуги направляется ранее установленного срока. По ходатайству услугополучателя сведения о выдаче патента публикуются в бюллетене ранее указанного срока. Одновременно с публикацией сведений о выдаче патента услугополучателю выдается патент.
Срок продлевается:
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае необходимости представления услогополучателем исправленных, дополнительных или недостающих документов, а также уточнения по заявлениям, поданным с нарушением требования единства;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о продлении срока предоставления ответа на запрос экспертизы;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае подачи услугополучателем документа о восстановлении пропущенного срока для оплаты за подготовку к выдаче патента и публикацию, а также оплаты государственной пошлины;
на срок, не превышающий шести месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о восстановлении пропущенных им сроков для предоставления ответа на запрос экспертизы и документа об оплате за проведение экспертизы по существу.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – патент на промышленный образец либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная, электронная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
В случае, если услугополучатель в установленные сроки не представит запрашиваемые недостающие документы, в том числе документы об оплате услуг экспертной организации и (или) государственной пошлины, ходатайство о продлении и (или) восстановлении установленных сроков, заявление считается отозванным, о чем услугополучателю направляется соответствующее уведомление.";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлемақы алынады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
сараптама ұйымына:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік үлгіге Қазақстан Республикасының патентін беру туралы өтініштің 3 данасы;
2) мәлiмделген үлгi (үлгiлер) туралы толық егжей-тегжейлi түсiнiк беретiн бұйымның (бұйымдардың) немесе макеттiң кескiнi бейнеленген қайта жасауға жарамды жиынтығы (жалпы түрде – 8 дана, қосымша түрде – 4 дана);
3) өнеркәсiп үлгiсiнiң елеулi белгiлерiнiң тiзбесiн қамтитын сипаттамасының 2 данасы;
4) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда куәландырылған сенімхат;
5) өтініш бергені үшін төлем төленгенiн растайтын құжат;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, жалпы білім беру мектептері мен колледждерінің оқушылары, жоғары оқу орындары студенттері үшін – тиісті құжаттың немесе анықтаманың көшірмесі).
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) мәлiмделген үлгi (үлгiлер) туралы толық егжей-тегжейлi түсiнiк беретiн бұйымның (бұйымдардың) немесе макеттiң кескiнi бейнеленген қайта жасауға жарамды жиынтығының электрондық көшірмесі;
3) оның елеулi белгiлерiнiң тiзбесiн қамтитын өнеркәсiптiк үлгiсі сипаттамасының электрондық көшірмесі;
4) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайдағы сенімхаттың электрондық көшірмесі;
5) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда төлем төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
6) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, жалпы орта білім беру мектептері мен колледждерінің оқушылары, жоғары оқу орындары студенттері үшін – тиісті құжаттың немесе анықтаманың көшірмесі).
Төлемді және төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжаттар өтініммен бірге немесе өтінім келіп түскен күннен бастап екі айдың ішінде ұсынылуы мүмкін. Бұл мерзім екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.
Жеке басын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәландыратын құжаттардың мәліметтерін ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлеу туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасының көшірмесіне оның қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылдағанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жолданады";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын: "Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдаланып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60.

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 3 экземпляра заявления о выдаче патента Республики Казахстан на промышленный образец (далее - заявление) по форме согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) комплект пригодных для репродуцирования изображений изделия (изделий) или макета, дающего полное детальное представление о заявляемом образце (образцах) (общего вида – 8 экземпляров, дополнительных видов – 4 экземпляра);
3) 2 экземпляра описания промышленного образца, включающее перечень его существенных признаков;
4) доверенность в случае ведения делопроизводства через представителя;
5) документ, подтверждающий оплату за подачу заявки;
6) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ и колледжей, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка).
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия комплекта пригодных для репродуцирования изображений изделия (изделий) или макета, дающего полное детальное представление о заявляемом образце (образцах);
3) электронная копия описания промышленного образца, включающего перечень его существенных признаков;
4) электронная копия доверенности в случае ведения делопроизводства через представителя;
5) электронная копия документа, подтверждающего оплату, за исключением оплаты через ПШЭП;
6) электронная копия документа, подтверждающего основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ и колледжей, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка).
Документы, подтверждающие оплату за подачу и основания для уменьшения размера оплаты могут быть представлены вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. Этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстар және қызметтер бағаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлемақы алынады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтінішпен жүгінген кездегі мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
сараптама ұйымына жүгінген кезде:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының пайдалы моделіне патент беру туралы өтініштің 3 данасы;
2) жүзеге асыру үшiн оны толық, жеткiлiктi ашып көрсететін пайдалы модельдің сипаттамасының 2 данасы;
3) пайдалы модельдің мәнiн білдіретін және оның сипаттамасына толық негізделген формуласының 2 данасы;
4) сызбалардың және (немесе) егер пайдалы модельдің мәнін түсіну үшін қажет болса, өзге де материалдардың 2 данасы;
5) рефераттың 2 данасы;
6) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда берілген сенімхат;
7) өтінім бергені үшін төлемді растайтын құжат;
8) төлемнің мөлшерін азайтуға арналған негіздемені растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, орта білім беретін мектептердің, кәсіптік-техникалық училищелердің, орта техникалық оқу орындарының оқушылары, жоғары оқу орындарының студенттері үшін – тиісті құжаттың көшірмесі немесе анықтама);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) оны жүзеге асыру үшiн толық, жеткiлiктi ашып көрсететін пайдалы модель сипаттамасының электрондық көшірмесі;
3) пайдалы модельдің мәнiн бiлдiретiн және сипаттамасына толықтай негізделген оның формуласының электрондық көшірмесі;
4) сызбалардың электрондық көшірмесі;
5) рефераттың электрондық көшірмесі;
6) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда берілген сенімхаттың электрондық көшірмесі;
7) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, өтінімді бергені үшін төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
8) төлемнің мөлшерін азайтуға арналған негіздемені растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, орта білім беретін мектептердің, кәсіптік-техникалық училищелердің, орта техникалық оқу орындарының оқушылары, жоғары оқу орындарының студенттері үшін – тиісті құжаттың көшірмесі немесе анықтама).
Төлемді және төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжаттар өтініммен бірге немесе өтінім келіп түскен күннен бастап екі айдың ішінде ұсынылуы мүмкін. Бұл мерзім екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басты куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баж төлеу туралы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
Көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасының көшірмесіне оның қабылданған күні мен уақытын көрсете отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жіберіледі";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 3 экземпляра заявления о выдаче патента Республики Казахстан на полезную модель (далее – заявление) по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) 2 экземпляра описания полезной модели, раскрывающее ее с полнотой, достаточной для осуществления;
3) 2 экземпляра формулы полезной модели, выражающую ее сущность и полностью основанную на описании;
4) 2 экземпляра чертежей и/или иные материалы, если они необходимы для понимания сущности полезной модели;
5) 2 экземпляра реферата;
6) доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
7) документ, подтверждающий оплату за подачу заявки;
8) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка);
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия описания полезной модели, раскрывающая ее с полнотой, достаточной для осуществления;
3) электронная копия формулы полезной модели, выражающая ее сущность и полностью основанную на описании;
4) электронная копия чертежей;
5) электронная копия реферата;
6) электронная копия доверенности, в случае ведения делопроизводства через представителя;
7) электронная копия документа, подтверждающего оплату, за исключением оплаты через ПШЭП;
8) электронная копия документа, подтверждающего основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка).
Документы, подтверждающие оплату за подачу и основания для уменьшения размера оплаты могут быть представлены вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. Этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка
на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдаланып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Өнертабысқа патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 18 (он сегіз) өткен соң ол қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап белгіленген мерзімнен бұрын жіберіледі. Көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша патенттi беру туралы мәлiметтер бюллетеньде мерзімінен бұрын жарияланады. Патентті беру туралы мәліметтерді жариялаумен бір мезгілде көрсетілетін қызметті алушыға патент беріледі. Өтінім берушінің өтінішхаты бойынша өнертабысқа патент беруге арналған өтінімге сараптама, егер мәлімделетін өнертабыс патенттеудің қолайлы шарттары көзделген объектілерге жататын болса, жеделдетілген түрде жүргізіледі.
Мерзім:
көрсетілетін қызметті алушы конвенциялық басымдық сұратқан кезде бірінші өтінім көшірмесін ұсыну қажеттілігі жағдайында алты айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы мәні бойынша сараптама жүргізу үшін төлемді растайтын құжатты ұсынуы қажет болған жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы өзгертілген немесе жетіспейтін құжаттарды, қосымша материалдарды, оның ішінде сараптама ұйымының сұрауы не хабарлауы бойынша өнертабыстың өзгертілген формуласын ұсынуы қажет болған жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы сараптаманың сұратуына жауап мерзімін ұзарту және сараптама сұратуына қосымша материалдарды ұсыну жөнінде өтініш берген жағдайда алты айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы сараптама ұйымының сұратуына жауап және қосымша материалдарды, сондай-ақ мәні бойынша сараптама жүргізу үшін төлемді растайтын төлем құжаттарын ұсыну мерзімін қалпына келтіру туралы өтінішхат берген жағдайда он екі айдан аспайтын мерзімге;
көрсетілетін қызметті алушы патентті беруге арналған құжаттарды дайындау үшін төлемді растайтын құжатты және патент беру үшін мемлекеттік бажды ұсыну мерзімін қалпына келтіру жөнінде өтінішхат берген жағдайда үш айдан аспайтын мерзімге ұзартылады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесі – өнертабысқа патент не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электронды, қағаз түрінде.
Портал арқылы өтініш берген кезде жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған күнін және орнын көрсетумен электронды құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының өтінішхаты бойынша өтінім заңнамада көрсетілген жағдайларда пайдалы модельге патент беру өтініміне ауыстырылады, кейін көрсетілетін қызмет "Пайдалы модельге патент беру" стандартына сәйкес ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімдерде жетіспеген сұратылған құжаттарды, оның ішінде сараптама ұйымының көрсеткен қызметі үшін төлем туралы құжаттарды, белгіленген мерзімдерді ұзарту және (немесе) қалпына келтіру туралы өтінішхатты бермесе, өтініш кері қайтарып алынған болып есептеледі, ол туралы көрсетілетін қызмет алушыға тиісті хабарлама жіберіледі";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 9 и 10 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача патента на изобретение", утвержденном указанным приказом:
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – по истечении 18 (восемнадцати) месяцев, а мотивированный ответ об отказе в оказании услуги направляется ранее установленного срока. По ходатайству услугополучателя сведения о выдаче патента публикуются в бюллетене ранее указанного срока. Одновременно с публикацией сведений о выдаче патента услугополучателю выдается патент. По ходатайству заявителя экспертиза заявки на выдачу патента на изобретение проводится в ускоренном виде, если заявляемое изобретение относится к объектам, для которых предусмотрены благоприятные условия патентования.
Срок продлевается:
на срок, не превышающий шести месяцев, в случае необходимости представления услугополучателем заверенной копии первой заявки при испрашивании конвенционного приоритета;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае необходимости представления услугополучателем документа, подтверждающего оплату за проведение экспертизы по существу;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае необходимости представления услугополучателем исправленных или отсутствующих документов, дополнительных материалов, в том числе измененной формулы изобретения по запросу или уведомлению экспертной организации, а также уточнения по заявке, поданной с нарушением требования единства;
на срок, не превышающий шести месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о продлении срока представления ответа и дополнительных материалов на запрос экспертизы;
на срок, не превышающий двенадцати месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о восстановлении срока представления ответа и дополнительных материалов на запрос экспертизы, а также платежных документов, подтверждающих оплату за проведение экспертизы по существу;
на срок, не превышающий трех месяцев, в случае подачи услугополучателем ходатайства о восстановлении срока представления документа, подтверждающего оплату за подготовку документов к выдаче патента и государственной пошлины за выдачу патента";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – патент на изобретение, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
По ходатайству услугополучателя, заявка преобразуется в заявку на выдачу патента на полезную модель, в случаях, предусмотренных законодательством, и услуга в дальнейшем предоставляется в соответствии со стандартом "Выдача патента на полезную модель".
В случае, если услугополучатель в установленные сроки не представит запрашиваемые недостающие документы, в том числе документы об оплате услуг экспертной организации, ходатайство о продлении и (или) восстановлении установленных сроков, заявление считается отозванным, о чем услугополучателю направляется соответствующее уведомление.";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлем ақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстарға және қызметтерге бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) өтінім жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
сараптама ұйымына:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысандағы Қазақстан Републикасының өнертабысқа патент беру туралы өтініштің 3 данасы;
2) тиiстi бiлiм саласындағы маманның жүзеге асыруы үшiн жеткілікті өнертабысты толық ашатын өнертабыстың сипаттамасының 2 данасы;
3) өнертабыстың объектiсiн айқындайтын және оның мәнiн бiлдiретiн өнертабыстың формуласының 2 данасы. Формула айқын, нақты және сипаттауға негізделуі тиіс;
4) егер өнертабыстың мәнiн түсiну үшiн қажет болса, сызбалар мен өзге материалдардың 2 данасы;
5) рефераттың – 2 данасы;
6) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда сенімхат;
7) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, төлемді растайтын құжат;
8) төлемнің мөлшерін азайту негіздемелерін растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, жалпы білім беру мектептердің, кәсіби техникалық училищелердің, орта техникалық оқу орындарының, жоғары оқу орындарының студенттері үшін тиісті құжаттың көшірмесі немесе анықтама).
Порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) тиiстi бiлiм саласындағы маманның жүзеге асыруы үшiн жеткiлiктi оны толық ашып көрсететін өнертабыс сипаттамасының электрондық көшірмесі;
3) өнертабыстың объектiсiн айқындайтын және оның мәнiн бiлдiретiн өнертабыстың формуласының электрондық көшірмесі. Формула айқын, нақты және сипаттауға негізделуі қажет;
4) егер өнертабыстың мәнiн түсiну үшiн қажет болса сызбалар мен өзге материалдардың электрондық көшірмесі;

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 3 экземпляра заявления о выдаче патента Республики Казахстан на изобретение (далее – заявление) по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) 2 экземпляра описания изобретения, раскрывающее его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний;
3) 2 экземпляра формулы изобретения, определяющую объект изобретения и выражающую его сущность. Формула должна быть ясной, точной и основываться на описании;
4) 2 экземпляра чертежей и иные материалы, если они необходимы для понимания сущности изобретения;
5) 2 экземпляра реферата;
6) доверенность, в случае ведения делопроизводства через представителя;
7) документ, подтверждающий оплату, за исключением оплаты через ПШЭП;
8) документ, подтверждающий основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка);
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия описания изобретения, раскрывающая его с полнотой, достаточной для осуществления специалистом в соответствующей области знаний;
3) электронная копия формулы изобретения, определяющая объект изобретения и выражающую его сущность. Формула должна быть ясной, точной и основываться на описании;
4) электронная копия чертежей и иных материалов, если они необходимы для понимания сущности изобретения;

5) рефераттың электрондық көшірмесі;
6) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда берілген сенімхаттың электрондық көшірмесі;
7) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда, төлемді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
8) төлемнің мөлшерін азайту үшін негіздемелерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, жалпы білім беру мектептердің, кәсіби техникалық училищелердің, орта техникалық оқу орындарының, жоғары оқу орындарының студенттері үшін тиісті құжаттың көшірмесі немесе анықтама).
Төлемді және төлемнің мөлшерін азайту негіздемелерін растайтын құжаттар өтініммен бірге немесе өтінім келіп түскен күннен бастап екі ай ішінде ұсынылуы мүмкін. Бұл мерзім екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін Өнертабысқа өтінімге өтінімді, оның ішінде формальды сараптаманы жүргізуге өтінімді берудің белгілі мөлшерде төлемін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі және оның мөлшерін азайту үшін негіздемелерді растайтын құжат қоса беріледі, олар өтініммен бірге немесе өтінім келіп түскен күннен бастап екі ай ішінде ұсынылуы мүмкін.
Жеке басын куәландыратын заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электронды үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан сұратуға жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасының көшірмесіне қабылданған күні мен уақыты көрсетіліп, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркелгені туралы белгі қою қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі жолданады";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Портал арқылы өтініш берген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алуға болады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

5) электронная копия реферата;
6) электронная копия доверенности в случае ведения делопроизводства через представителя;
7) электронная копия документа, подтверждающего оплату, за исключением оплаты через ПШЭП;
8) электронная копия документа, подтверждающего основания для уменьшения размера оплаты (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, учащихся общеобразовательных школ, профессионально-технических училищ, среднетехнических учебных заведений, студентов высших учебных заведений – копия соответствующего документа или справка).
Документы, подтверждающие оплату за подачу и основания для уменьшения размера оплаты могут быть представлены вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. Этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца.
К заявке на изобретение прилагается электронная копия документа, подтверждающего оплату подачи заявки, в том числе на проведение формальной экспертизы, в установленном размере, и документ, подтверждающий основания для уменьшения ее размера, которые могут быть представлены вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болуы немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есептік жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік парольді пайдалану шартымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Бірыңғай байланыс орталығы – 1414, 8 800 080 7777.";
1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 11 және 12-қосымшаларға сәйкес жазылсын;
Осы бұйрықпен бекітілген "Селекциялық жетістікке патент беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті Министрлік (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау және оның нәтижеcін беру:
1) Министрліктің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" Республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – Сараптама ұйымы);
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) және сараптама ұйымының www.kazpatent.kz сайты арқылы жүзеге асырылады";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мемлекеттік комиссиялары сұрыптардың, тұқымдардың патент қабілеттілігіне сынақтар өткізуінің мерзімдерін есепке алусыз порталға жүгінген кезде басқаға беру немесе лицензиялық шарты тіркеу кезінде - 11 ай (он бір ай) ішінде.
Мерзім:
көрсетілетін қызмет алушының жетіспейтін құжаттарды немесе түзетілген материалдарды ұсынуы қажет болған жағдайда екі айдан аспайтын мерзімге;
патентті беруге құжаттарды дайындау және тіркеу туралы мәліметтерді жариялау үшін төлеудің, сондай-ақ мемлекеттік бажды төлеудің өткізіп алған мерзімін қалпына келтіру жағдайында үш айдан аспайтын мерзімге ұзартылады";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – селекциялық жетістікке патент не осы Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны – қағаз түрінде, электрондық.
Портал арқылы жүгінген кезде заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күні және орны көрсетіле отырып, электрондық құжат нысанында хабарлама жіберіледі.
Егер көрсетілетін қызметті алушы белгіленген мерзімде жетіспеген сұратылған құжаттарды, оның ішінде сараптама жасау ұйымының көрсеткен қызметі үшін төлем туралы құжаттарды, белгіленген мерзімдерді ұзарту және (немесе) қалпына келтіру туралы өтінішхатты ұсынбаса, өтініш кері қайтарып алынған болып есептеледі, ол туралы көрсетілетін қызмет алушыға тиісті хабарлама жіберіледі";
7-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74 07 54, 74 09 69, 74 96 60. Единый контакт-центр – 1414, 8 800 080 7777.";
приложения 1 и 2 изложить в редакции согласно приложениям 11 и 12 к настоящему приказу;
в стандарте государственной услуги "Выдача патента на селекционное достижение", утвержденном указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"Государственная услуга оказывается Министерством (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Республиканское государственное предприятие "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства (далее – экспертная организация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz и официальный сайт экспертной организации www.kazpatent.kz (далее – портал).";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал, без учета сроков проведения испытаний сорта, породы на патентоспособность Государственными комиссиями Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, регистрации договора уступки или лицензионного договора – в течение 11 месяцев (одиннадцати месяцев).
на срок, не превышающий двух месяцев, в случае необходимости представления услогополучателем отсутствующих документов или откорректированных материалов;
на срок, не превышающий двух месяцев, в случае представления нового наименования селекционного достижения по результатам проверки правильности предложенного наименования Госкомиссией;
на срок, не превышающий трех месяцев в случае восстановления пропущенного срока для оплаты за подготовку документов к выдаче патента и публикацию сведений о регистрации, а также оплаты государственной пошлины.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Результат оказания государственной услуги – патент на селекционное достижение либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренными пунктом 10 настоящего Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги –бумажная, электронная.
При обращении через портал юридическим и физическим лицам (далее – услугополучатель) направляется уведомление в "личный кабинет" в форме электронного документа с указанием даты и места получения результата государственной услуги, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
В случае, если услугополучатель в установленные сроки не представит запрашиваемые недостающие документы, в том числе документы об оплате услуг экспертной организации и (или) государственной пошлины, ходатайство о продлении и (или) восстановлении установленных сроков, заявление считается отозванным, о чем услугополучателю направляется соответствующее уведомление.";
часть вторую пункта 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі сараптама ұйымының көрсететін қызметі үшін төлем ақы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны іске асыратын жұмыстарға және қызметтерге бағаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 368 бұйрығына сәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10045 болып тіркелген) белгіленген мөлшерде төлем алынады.".
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
сараптама ұйымына:
1) осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық жетістікке Қазақстан Республикасының патентін беру туралы өтініштің 3 данасы;
2) селекциялық жетістіктің сауалнамасының 2 данасы;
3) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда сенімхат;
4) белгiленген мөлшердегі төлемді растайтын құжат;
5) төлемнің мөлшерін азайтуға арналған негіздемені растайтын құжат (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, орта білім беретін мектептердің, кәсіптік-техникалық училищелердің, орта техникалық оқу орындарының оқушылары, жоғары оқу орындарының студенттері үшін – тиісті құжаттың көшірмесі немесе анықтама);
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе порталдың есеп жазбасына ұялы байланыс операторы берген көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелген және қосылған жағдайда, бір реттік құпия сөзбен куәландырылған электрондық құжат нысандағы өтініш;
2) селекциялық жетістік сауалнамасының электрондық көшірмесі;
3) іс жүргізу өкіл арқылы жүргізілген жағдайда сенімхаттың электрондық көшірмесі;
4) ЭҮТШ арқылы төлемді қоспағанда белгіленген мөлшерде тиісті ақы төленгенiн растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
5) төлемнің мөлшерін азайту негіздемесін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері, мүгедектер, еңбек өтілі және жасы бойынша зейнеткерлер, жалпы орта білім беру мектептері мен колледждерінің оқушылары, жоғары оқу орындары студенттері үшін – тиісті құжаттың немесе анықтаманың көшірмесі).
Төлемді және төлемнің мөлшерін азайту негіздемелерін растайтын құжаттар өтініммен бірге немесе өтінім келіп түскен күннен бастап екі ай ішінде ұсынылуы мүмкін. Бұл мерзім екі айдан аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін.
Белгіленген мерзімде төлем туралы құжаттар ұсынылмаған кезде өтінім берілмеген болып танылады.
Жеке басты куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін, ЭҮТШ арқылы мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) қағаз тасығыштағы өтінімді қабылдаудың растауы оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, сараптама ұйымының кеңсесінде тіркеу туралы белгі жасау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі";
11-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"За услуги экспертной организации по оказанию настоящей государственной услуги взимаются оплаты в размерах, установленных в соответствии с приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 368 "Об утверждении цен на работы и услуги, реализуемые республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Национальный институт интеллектуальной собственности" Министерства юстиции Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10045).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к экспертной организации:
1) 3 экземпляра заявления о выдаче патента Республики Казахстан на селекционное достижение (далее - заявление) по форме, согласно приложению 2 к настоящему Стандарту;
2) 2 экземпляра анкеты селекционного достижения;
3) доверенность в случае ведения делопроизводства через представителя;
4) документ, подтверждающий оплату в установленном размере;
5) документ, подтверждающий основания для уменьшения ее размера (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, обучающихся в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, обучающихся в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования);
на портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
2) электронная копия анкеты селекционного достижения;
3) электронная копия доверенности в случае ведения делопроизводства через представителя;
4) электронная копия документа, подтверждающая оплату в установленном размере, за исключением оплаты через ПШЭП;
5) электронная копия документа, подтверждающая основания для уменьшения ее размера (для участников и инвалидов Великой Отечественной войны, инвалидов, пенсионеров по возрасту и выслуге лет, обучающихся в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, обучающихся в организациях образования, реализующих профессиональные учебные программы технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования).
Документы, подтверждающие оплату и основания для уменьшения размера оплаты могут быть представлены вместе с заявкой или в течение двух месяцев с даты поступления заявки. Этот срок может быть продлен, но не более чем на два месяца.
При непредставлении документов об оплате в установленный срок заявка признается неподанной.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, информации об оплате государственной пошлины через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии экспертной организации с указанием даты и времени приема пакета документов.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для предоставления государственных услуг.";
часть пятую пункта 11 изложить в следующей редакции:

"Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағына (бұдан әрі – Заң) сәйкес Халықаралық конвенцияға қатысушы мемлекетке бірінші өтінімді беру
Заңның 4-бабының 2-тармағына сәйкес мемлекеттік комиссияда пайдалануға рұқсат беруге өтінімнің түсуі
Бірінші өтінімнің немесе пайдалануға рұқсат беруге өтінімнің №
Сұралатын басымдылық күні
Берілетін елдің коды (Дүниежүзілік зияткерлік ұйымы ST.3) бойынша
Өтінімді қарау сатысы
Селекциялық жетістік қандай атаумен тіркелген
Бірінші өтініммен берілген материал осы сұрыпты (тұқымды) көрсететінін және осы өтінімге сәйкес келетінін мәлімдеймін (мәлімдейміз)
Тегі, түрі _________________________________________________________
(атауы мемлекеттік тілде немесе орыс тілінде)
_________________________________________________________
(латынша атауы)
Ұсынылатын атауы
Селекциялық нөмірі
Селекциялық жетістік ______________________________ елде (елдерінде) өсіріліп шығарылған
Сұрып (тұқым) сатуға ұсынылды ма немесе сатылады ма:
Өтінім берілетін елде - жоқ
- иә
бірінші рет _____ ______
атауымен
(күні)
Басқа елдерде: -жоқ
- иә
бірінші рет _______________
(ел. күні)
________________________ атауымен
Хат-хабар алмасу үшін мекенжай (адресаттың толық пошталық мекенжайы және аты)
Телефоны: Ұялы телефоны: Факс:
____________________________________________________________________
(74) Өтінім берушінің (берушілердің) патенттік сенім білдірілген өкіл (Толық аты, тіркеу нөмірі) немесе өтінім берушінің өкілі (толық аты немесе атауы)
Қоса берілетін құжаттар тізбесі
1 данадағы парақ саны.
Даналар саны
Өтінім беру және патентті алу құқығының туындау негізі (құжатты ұсынбай):
Заңның 5-бабының 1-тармағының талаптары сақталады және өтініш беруші жұмыс беруші болып табылады
жұмыс берушінің немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
автордың немесе оның құқықтық мирасқорының құқықтарды беруі
мұрагерлік құқық
("Ұлттық зияткерлік меншік институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына
мөртаңбасына арналған орын)
өтінімге қосымша
селекциялық жетістіктер анкетасы
фотосуреттер
негативтер немесе түрлі-түсті слайдтар
бұрын жүргізілген сату туралы ақпарат
өтінім берудің төленгендігі туралы құжат
төлем мөлшерін азайту үшін негіздердің бар-жоғын растайтын құжат
бірінші өтінім көшірмесі (конвенциялық басымдылық сұралған кезде)
өтінімнің мемлекеттік немесе орыс тіліне аудармасы
патенттік сенім білдірілген өкілінің немесе өкілдің өкілеттілігін растайтын сенімхат
басқа құжат (көрсету)
72) Автор (лары)
(Толық тегі аты әкесінің аты көрсетіледі)
(97) Дүниежүзілік зияткерлік ұйымы ST.3 стандарты бойынша елдің атауын және оның кодын қоса алғанда, тұрғылықты жерінің толық пошталық мекенжайы, егер ол анықталса
Патентті алу құқығын қайта табыстаған автор (лар)- өтінім беруші (лер) және/немесе
автор (лар) қол (дар) ы
Өтінім материалдарын жариялаған кезде мені (бізді) _________________________________________________ автор (лар) ы ретінде көрсетпеуді сұраймын(мыз).
Автор (лар) қол (дар) ы:
Мендегі (біздегі) мәліметтер бойынша өтінімді қарау үшін қажетті және осы өтініш пен қосымшаларға енгізілген ақпарат түпкілікті және дұрыс болып табылатынын мәлімдеймін(міз).
Мен (біз) үлгілер тиісті түрде алынғанын және селекциялық жетістіктердің репрезантативтік іріктемесін білдіретінін растаймын (мыз).
Қолы
өтініш иесінің (иелерінің) немесе патенттік сенім білдірушінің қолы (қолдары), қол қойылған күн (заңды тұлға атынан қол қойылған кезде басшының қолы мөрмен бекітіледі)
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін

подачи первой заявки в стране-участнице Международной конвенции в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона "Об охране селекционных достижений" (далее – Закон)
поступления заявки на допуск к использованию в госкомиссию в соответствии с пунктом 2 статьи 4 Закона
№ первой заявки или заявки на допуск к использованию
Дата испрашиваемого приоритета
Код страны подачи (ST.3 Всемирной организации интеллектуальной)
Стадия рассмотрения заявки
Под каким названием зарегистрировано селекционное достижение
Я (мы) заявляю(ем), что материал, переданный с первой заявкой, представляет данный сорт (породу) и соответствует настоящей заявке.
Род, вид ___________________________________________________________________________
(название на казахском или русском языке)
___________________________________________________________________________
(латинское название)
Предлагаемое наименование
Селекционный номер
Селекционное достижение выведено в стране(ах)_________________________________________
Предлагался ли сорт (порода) к продаже или продавался:
В стране подачи заявки:
- нет
- да впервые ________ под названием ____________
(дата)
В других странах:
- нет
- да впервые ________________________________________
(страна, дата)
под названием _______________________________________________________________________
Адрес для переписки (полный почтовый адрес и имя адресата), адрес электронной почты
Телефон: Мобильный телефон Факс:
(74) Патентный поверенный (полное имя, регистрационный номер) или представитель заявителя (ей) (полное имя или наименование)
Перечень прилагаемых документов
Количество листов в 1 экземпляре
Количество экземпляров
Основание для возникновения права на подачу заявки и получение патента (без представления документа):
заявитель является работодателем и
соблюдены условия
пункт 1 статьи 5 Закона
переуступка права работодателем или его правопреемником
переуступка права автором или его правопреемником
право наследования
приложение к заявлению
анкета селекционного достижения
фотографии
негативы или цветные слайды
информация о ранее произведенной продаже
документ об оплате подачи заявки
документ, подтверждающий наличие оснований для уменьшения размера оплаты
копия первой заявки (при испрашивании конвенционного приоритета)
перевод заявки на государственный или русский язык
доверенность, удостоверяющая полномочия патентного поверенного или представителя
другой документ (указать)
(72) Автор (ы) (указываются полные фамилия имя отчество (при его наличии)
(97) Полный почтовый адрес местожительства, включая наименование страны и ее код по стандарту Всемирной организации интеллектуальной ST.3, если он установлен
Подпись (и)
Автора (ов) –
Заявителя (ей) и/или автора (ов), переуступившего (их) право на получение патента, дата
Я (мы) _______________________________________________________________________________
прошу (просим) не упоминать меня (нас) как автора (ов) при публикации материалов заявки
Подпись (и) автора (ов)
Я (мы) заявляю (ем), что по имеющимся у меня (нас) сведениям информация, необходимая для рассмотрения заявки и внесенная в настоящее заявление и в приложения, является окончательной и правильной.
Я (мы) подтверждаю (ем), что образцы получены должным образом и представляют репрезентативную выборку селекционного достижения.
Подпись
подпись (и) заявителя (ей) или патентного поверенного, дата подписания (при подписании от имени юридического лица подпись руководителя скрепляется печатью)
На использование сведений, составляющих охраняемую Законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено Законами Республики Казахстан согласен.