"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 4 желтоқсандағы № 1514 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 желтоқсанда № 16151 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 67 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 29.05.2020 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу және міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 300 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11785 болып тіркелген, 2015 жылғы 3 қыркүйекте "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың 1-тармағының 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жылжымайтын мүлiк объектiлерiнiң техникалық паспортын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентінде:
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру";

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 декабря 2017 года № 1514. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2017 года № 16151. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 67.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 300 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам регистрации прав на недвижимое имущество и регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11785, опубликованный 3 сентября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
подпункт 9) пункта 1 приказа изложить в следующей редакции:
"9) Регламент государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости" согласно приложению 9 к настоящему приказу;";
в регламенте государственной услуги "Выдача технического паспорта объектов недвижимости", утвержденным указанным приказом:
наименование регламента государственной услуги изложить в следующей редакции:
"Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости";
пункт 3 регламента изложить в следующей редакции:

"3. Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне ғимараттардың, құрылысжайлардың және (немесе) техникалық паспортты қоса бере отырып жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлікке құрамдастарының идентификатталған және техникалық мәліметтерін енгізу туралы немесе жаңадан тұрғызылған жылжымайтын мүлік объектісіне өткізілген техникалық тексерудің нәтижелері бойынша идентификатталған және техникалық мәліметтердің айырмашылықтарын анықтау туралы қорытындысы немесе жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспорты немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.";
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1, 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1514 бұйрығына 1-қосымша
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және (немесе)
олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған
жылжымайтын мүлікке
сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық
кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне 1-қосымша
Іс-әрекет (процестер, рәсімдер, операциялар) және оларды жылжымайтын мүлік объектілерінің түріне қарай мемлекеттік қызмет көрсету кезінде сипаттау
Пәтерлерге, жатақханалардағы бөлмелерге ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру
Негізгі процестің (жұмыс барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
Атауы
Мемлекеттік корпорация
Көрсетілетін қызметті беруші
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Мемлекеттік корпорациядан тізілім бойынша құжаттарды алу кезінде толықтығын тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық- өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қолхат беру, тізілім жасау
Журналға тіркеу, мұрағатқа тізілім бойынша тапсыру
5
Орындау мерзімі
20 минут
20 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
кестенің жалғасы
3
4
5
6
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші
(түгендеуші-техник)
Тізілім бойынша қабылдау
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлiм журналына деректерді енгізеді
Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
Журналға қол қояды
Тізілім және журнал бойынша бөлiм бастығына құжаттарды беру
Мұрағат журналына қол қояды
техникалық паспорты дайындалу
10 минут
30 минут
10 минут
3 жұмыс күні
4
5
6
7
1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің (жұмыс барысы, ағыны) іс-әрекеттері
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
7
8
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу ісін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды, деректерді тізілімге енгізеді
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық өкімдік шешім)
Дайын техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
8
9
кестенің жалғасы
9
10
11
12
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Мемлекеттік корпорация
Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжай бойынша орналастырылады
Мемлекеттік корпорацияға жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
Мемлекеттік корпорацияға тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушіге немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді
Сақтау
Журналға қол қояды
Тізілімге белгі қою
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспортты алғаны туралы журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Мемлекеттік корпорация
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілімді жасау
2. Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алу кезінде толықтығын тізілім бойынша тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау

"3. Результат завершения оказания государственной услуги - правоустанавливающий документ на недвижимое имущество (акт приемки объекта недвижимости в эксплуатацию) с отметкой о внесении в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество или заключение об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости с приложением технического паспорта или технический паспорт объекта недвижимости или письменный мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.";
приложения 1, 2, 3 и 4 к регламенту государственной услуги изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения и официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 декабря 2017 года № 1514
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги
"Внесение в правовой кадастр
идентификационных и
технических сведений
зданий, сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Действия (процесса, процедуры, операции) и их описание при оказании
государственной услуги в зависимости от видов объектов недвижимости
Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости на квартиры, комнаты в общежитиях
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование
Государственная корпорация
Услугодатель
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка полноты документов при получении с Государственной корпорации по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по
реестру
5
Сроки исполнения
20 минут
20 минут
6
Номер следующего действия
2
3
продолжение таблицы
3
4
5
6
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Прием по реестру
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Расписывается в журнале
Выдача документов начальнику отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Изготовление технического паспорта
10 минут
30 минут
10 минут
3 рабочих дня
4
5
6
7
продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
7
8
2
Наименование
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и в отдел выдачи документов
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
10 минут
6
Номер следующего действия
8
9
продолжение таблицы
9
10
11
12
Услугодатель (архив)
Услугодатель
Услугодатель
Государственная корпорация
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию
Передает в Государственную корпорацию по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
Хранение
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении технического паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
10 минут
10
11
12
Варианты использования. Основной процесс
Государственная корпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
1.Проверка документов, прием, составление реестра
2.Проверка полноты документов при получении с Государственной корпорации по реестру
3.Прием по реестру

5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу ісін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10. Мемлекеттік корпорацияға беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушісі немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді
11. МК-ға тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
Жеке тұрғын үйлерге, жеке гараждарға, саяжай құрылыстарына ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру, сондай-ақ және жылжымайтын мүлік объектісінің бірінші күрделілік санатына
Негізгі процестің іс-әрекет (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
Атауы
Мемлекеттік корпорация
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды тексеру, қабылдау
Мемлекеттік корпорациядан алу кезінде құжаттарды тізілім бойынша тексеру
Тізілім бойынша қабылдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық - өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және алғаны туралы қолхат беру, тізілімді жасау
Журналға тіркеу, тізілім бойынша мұрағатқа тапсыру
Журналға қол қояды
5
Орындау мерзімі
20 минут
15 минут
10 минут
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы
4
5
6
7
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
Өтінімдер бойынша мұрағаттық істерді іздеу
Бөлiм журналына деректерді енгізеді
Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
Жер учаскесін суретке түсіріп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, жер учаскесінің схемалық жоспарын және құрылыстың қабаттары бойынша жоспарларын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
Журнал бойынша және тізілім бойынша бөлiм бастығына құжаттарды беру
Мұрағат журналына қол қояды
Шығу
Дайын болған техникалық паспортты мұрағат бөліміне және құжаттарды беру бөліміне жібереді
30 минут
10 минут
3 жұмыс күні
2 жұмыс күні
5
6
7
8

5. Вносит данные в журнал отдела
4.Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело.
10. Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию
8. Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12.Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11.Передает в Государственную корпорацию по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
9.Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости на индивидуальные жилые дома, индивидуальные гаражи, дачные строения, а также объекты, относящиеся к первой категории сложности
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование
Государственная корпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка документов, прием
Проверка документов при получении с Государственной корпорации по реестру
Прием по реестру
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки о получении, составление реестра
Регистрация в журнале, передача в архив по реестру
Расписывается в журнале
5
Сроки исполнения
20 минут
15 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
продолжение таблицы
4
5
6
7
Услугодатель (архив)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Услугодатель (техник-инвентаризатор)
Поиск архивных дел по заявкам
Вносит данные в журнал отдела
Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
Съемка земельного участка с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание схематического плана земельного участка и поэтажных планов строения, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объекта недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
Выдача документов начальнику отдела по журналу и по реестру
Расписывается в журнале архива
Выезд
Готовый технический паспорт отправляет в отдел архива и в отдел выдачи документов
30 минут
10 минут
3 рабочих дня
2 рабочих дня
5
6
7
8

2-1-кестенің жалғасы
Негізгі процестің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет (жұмыс барысының, ағынының) №
8
9
2
Атауы
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
3
Іс-әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Техникалық паспорттың 1-ші данасын журнал бойынша сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжай бойынша орналастырылады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Журналға қол қояды
Сақтау
5
Орындау мерзімі
10 минут
10 минут
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
9
10
кестенің жалғасы
10
11
12
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші
Мемлекеттік корпорация
Техникалық паспорттың 2 данасын Мемлекеттік корпорацияға беру үшін журнал бойынша қабылдайды
Тізілім бойынша Мемлекеттік корпорацияға техникалық паспорттың 2 данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушіге немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкіліге береді
Журналға қол қояды
Тізілімге белгі қою
Көрсетілетін қызметті алушы техникалық паспортты алғаны туралы журналға қол қояды
10 минут
10 минут
10 минут
11
12
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағыны)
Мемлекеттік корпорация
Көрсетілетін қызметті беруші
Көрсетілетін қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілетін қызметті беруші (түгендеуші-техник)
1. Құжаттарды тексеру, қабылдау, тізілім жасау
2. Мемлекеттік корпорациядан құжаттарды алу кезінде тізілім бойынша толықтығын тексеру
3. Тізілім бойынша қабылдау
5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4.Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасау, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10. Мемлекеттік корпорацияға беру үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иесіне немесе оның атынан әрекет етуші сенім білдірілген өкілге береді

Продолжение таблицы 2-1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
8
9
2
Наименование
Услугодатель (архив)
Услугодатель (архив)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписывается в журнале
Хранение
5
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
6
Номер следующего действия
9
10
продолжение таблицы
10
11
12
Услугодатель
Услугодатель
Государственная корпорация
Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в центр
Передает в центр по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
Расписывается в журнале
Отметка в реестре
Услугополучатель расписывается в журнале о получении технического паспорта
10 минут
10 минут
10 минут
11
12
Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Государственная корпорация
Услугодатель
Услугодатель (архив)
Услугодатель орган (техник-инвентаризатор)
1.Проверка документов, прием, составление реестра
2.Проверка полноты документов при получении с Государственной корпорации по реестру
3.Прием по реестру
5.Вносит данные в журнал отдела
4.Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10. Принимает 2-й экземпляр технического паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию
8. Принимает 1-й экземпляр технического паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12. Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке

5. Бөлім журналына деректерді енгізеді
4. Өтінімдер бойынша мұрағат істерін іздеу
6. Меншік иесіне немесе өзге де құқық иеленушіге не сенім білдірілген өкілге (сенімхат бойынша) жылжымайтын мүлік объектісіне шығу уақытын белгілейді
7. Тұрғын үй-жайларды өлшеп, абрис жасайды, далалық жұмыстардың нәтижелерін өңдеу, үй-жайлардың жоспарларын сызу, техникалық паспорттың белгіленген нысандарын толтыру, қажет болған жағдайда жылжымайтын мүлік объектілерінің жалпы ауданын өзгерту туралы қорытынды шығару, деректер базасына техникалық сипаттамаларды енгізу, түгендеу істерін қалыптастыру немесе қолданыстағы түгендеу ісіне өзгерістер енгізу
10.Мемлекеттік корпорацияға жолдау үшін журнал бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын қабылдайды
8. Журнал бойынша паспорттың 1-ші данасын сақтауға қабылдайды, тізілімге деректерді енгізеді
12. Дайын болған техникалық паспортты қолхат бойынша иеленушіге немесе оның атынан әрекет ететін сенім білдірілген өкілге береді
11. Мемлекеттік корпорацияға тізілім бойынша техникалық паспорттың 2-ші данасын көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жолдайды
9. Түгендеу істері (техникалық паспорттар) мекенжайлар бойынша орналастырылады
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1514 бұйрығына 2-қосымша
"Ғимараттардың,
құрылыстардың және
(немесе) олардың
құрамдастарының жаңадан
құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін
құқықтық кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік
объектілерінің техникалық
паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік
объектісіне жүргізілген
мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілген қызмет
регламентіне 2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Мемлекеттік орпорация
Көрсетілген қызметті беруші
Көрсетілген қызметті беруші (мұрағат)
Көрсетілген қызметті беруші (түгендеуші-техник)
О-1. Құжаттарды тексеру
Құжаттарды толық топтамасы
О-2. Құжаттарды есепке алу кітабын қабылдау, оған қабылдау туралы жазбаны енгізу
О-3. Колхатты беру
О-10. Орындалған құжаттарды қолхат арқылы беру
О-4. Құжаттарды есепке алу кітабы арқылы қабылдау
О-5. Есепке алу кітабы бойынша күніне 2 рет құжаттарды беру
О-6. Тiзiлiм бойынша қабылдау, түгендеу iсiн іздестіру және орындаушыға беру
О-9. Түгендеу iсiн мекенжайлар бойынша қайтару
О-7. Өтініштерді қарастыру және жылжымайтын мүлiк объектiсiне шығу
О-8. Техникалық іс-қимылдарды жүргізу
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1514 бұйрығына 3-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және
(немесе) олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік объектілерінің
техникалық паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне
жүргізілген мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілген қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*Мемлекеттік корпорация арқылы қызмет көрсету барысында
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2017 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1514 бұйрығына 4-қосымша
"Ғимараттардың, құрылыстардың және
(немесе) олардың құрамдастарының
жаңадан құрылған жылжымайтын
мүлікке сәйкестендіру және техникалық
мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу,
жылжымайтын мүлік объектілерінің
техникалық паспортын және жаңадан
құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне
жүргізілген мемлекеттік техникалық
тексеру қорытындысы бойынша
сәйкестендіру және техникалық
алшақтығын белгілеу туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілген қызмет
регламентіне 4-қосымша
1-Сурет. "Ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдастарының жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін құқықтық кадастрға енгізу, жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлік объектісіне жүргізілген мемлекеттік техникалық тексеру қорытындысы бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтығын белгілеу туралы қорытынды беру" бизнес-процесі диаграммасы

5. Вносит данные в журнал отдела
4. Поиск архивных дел по заявкам
6. Назначает выезд на объект недвижимости собственнику или иному правообладателю, либо доверенному лицу (по доверенности)
7. Обмер жилых помещений с составлением абриса, обработка результатов полевых работ, вычерчивание плана помещений, заполнение установленных форм технического паспорта, при необходимости вынесение заключения об изменении общей площади объектов недвижимости, внесение в базу данных технических характеристик, формирование инвентарного дела или внесение изменений в существующее инвентарное дело
10.Принимает 2-й экземпляр тех. паспорта по журналу для передачи в Государственную корпорацию
8.Принимает 1-й экземпляр тех. паспорта по журналу на хранение, вносит в реестр данные
12.Выдает владельцу или действующему от его имени доверенному лицу изготовленный технический паспорт по расписке
11.Передает в Государственную корпорацию по реестру 2-й экземпляр технического паспорта для выдачи услугополучателю
9.Инвентарные дела (технические паспорта) раскладываются по адресам
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 декабря 2017 года № 1514
Приложение №2
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта объектов
недвижимости и заключения об
установлении расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 декабря 2017 года № 1514
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта
объектов недвижимости и
заключения об установлении
расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"
*При оказании услуги через Государственную корпорацию
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 декабря 2017 года № 1514
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Внесение в правовой
кадастр идентификационных и
технических сведений зданий,
сооружений и (или) их
составляющих на вновь
созданное недвижимое
имущество, выдача
технического паспорта
объектов недвижимости и
заключения об установлении
расхождений
идентификационных и
технических сведений по
итогам проведенного
государственного технического
обследования вновь созданного
объекта недвижимости"
Рисунок 1. Диаграмма бизнес-процесса "Внесение в правовой кадастр идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, выдача технического паспорта объектов недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости"