"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 14 желтоқсандағы № 719 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 3 қаңтарда № 16169 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 15594 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылдың 31 тамызында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.";
1, 2, 3, 4 және 5-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларына:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1. Осы Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) оларды пайдаланушыларға ұсыну мақсатында Республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелердің қаржылық есептілік көлемі, мерзімділігі, мерзімдері мен оларды жасау және ұсыну тәртібін белгілейді.";
40-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"40. 100 "Кірістер – барлығы" жолы 010, 021, 030, 040-жолдарының сомасын көрсетеді.";
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"015 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (6034 қосалқы шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару функцияларын іске асыруға арналған трансферттер бойынша бюджеттік қаржыландыру сомасы көрсетіледі.";
41-тармақтың жиырма екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"136 "Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер" (7250 шоты) жолы бойынша Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасына сәйкес жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілген трансферттер бойынша бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган шығыстарының сомасы көрсетіледі.";
46-тармақтың он төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"060 "Өзге түсiмдер" жолы бойынша басқа ақшалай мемлекеттік мекеменің шоттарына түскен басқа да түсiмдер көрсетiледi.";

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 декабря 2017 года № 719. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 января 2018 года № 16169.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.3
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 "Об утверждении форм и правил составления и представления финансовой отчетности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15594, опубликован 31 августа 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года и подлежит официальному опубликованию.";
приложения 1, 2, 3, 4 и 5 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
В Правилах составления и представления финансовой отчетности, утвержденных указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункте 40:
часть первую изложить в следующей редакции:
"40. Строка 100 "Доходы, всего" показывает сумму строк 010, 021, 030, 040.";
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"По строке 015 "Трансферты органам местного самоуправления" (субсчет 6034) показывается сумма бюджетного финансирования по трансфертам для реализации функций местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.";
часть двадцать вторую пункта 41 изложить в следующей редакции:
"По строке 136 "Трансферты органам местного самоуправления" (счет 7250) показывается сумма расходов местного уполномоченного органа по исполнению бюджета по трансфертам, переданным органам местного самоуправления в соответствии с законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении.";
часть четырнадцатую пункта 46 изложить в следующей редакции:
"По строке 060 "Прочие поступления" показываются прочие поступления денежных средств на счета государственного учреждения.";

77, 78 және 79-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"77. 120 "Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо" жолы бойынша таза активтердің/капиталдың сомасы көрсетіледі (090 жолы +/-100 жолы +/-112 жолы).
78. "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" (ҚЕ-5-нысан) бухгалтерлік баланс баптарын салыстыра талдау, қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есептерді, ақша қаражатының қозғалысы туралы және таза активтердiң/капиталын және қаржылық есептiлiкке жалпы мәлiметтер мен ашылымдардан тұрады.
Жалпы мәліметтерде есеп беріп отырған мемлекеттік мекеменің атауы және өткен кезеңмен салыстырғанда осы ақпараттағы кез келген өзгерістер; орналасқан жері туралы ақпарат; мемлекеттік мекеменің есепті кезеңде қайта ұйымдастырылуы (біріктірген, қосқан, бөлген, бөлінген кезде) туралы ақпарат; мемлекеттік мекеменің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің атауы; бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы; қызметтің негізгі бағыттары туралы мәліметтер және мемлекеттік мекеменің қызметі туралы өзге де ақпарат көрсетіледі.
79. Қаржылық есептiлiкке ашылымдарда мынадай ақпарат ұсынылады.
"Ақшалай қаражат және олардың баламалары" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 010-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 1-кестесiне сәйкес есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы ақша қаражаты қалдығы туралы деректер.
"Қысқа және ұзақ мерзiмдi қаржылық инвестициялары" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 011, 110-жолдары):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 2 және 6-кестелерiне сәйкес есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы қаржылық инвестициялар (квазимемлекеттік сектор субъектілеріне қаржылық инвестициялардан басқа) және өзгерістері бойынша деректер;
квазимемлекеттiк сектордың субъектiлерiне салынған ұзақ мерзiмдi инвестициялар (квазимемлекеттiк сектор субъектiлерiнiң атаулары мен тұрғылықты жерлерi, жарғылық капиталында мемлекеттiң қатысу үлесi) бақыланатын және басқа субъектілер бойынша жеке ақпарат;
кейiннен қаржы инвестицияларының жекелеген сыныптары бойынша (әдiл, амортизацияланған немесе қандай да бiр өзге құны бойынша) бағалау;
берілген қарыздар бойынша ақпарат;
қаржы инвестицияларының және берiлген қарыздардың құнсыздануының объективтi белгiлерiнiң болуы;
есептi күнге қаржы инвестицияларына байланысты тәуекелдердiң сипаты мен мөлшерлерi;
бюджетке аударылуға жататын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтері мен таза табысының бөлігі бойынша ақпарат.
"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi дебиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 111, 112 және 113-жолдары):
есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы дебиторлық берешектi салыстыруды, есепті кезең үшін дебиторлық берешек сомасындағы өзгерістерді талдау ұсынылады;
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелері мен бақыланатын субъектілер) операциялар бойынша ақпарат;
күмәндi дебиторлық берешектер бойынша құрылған резерв жөнiнде есеп айырысулар;
есептен шығарылу себептерiн көрсете отырып, күмәндi дебиторлық берешектер бойынша есептен шығарылған үмiтсiз борыштардың сомалары;
қажет болған кезде қосымша ақпарат беріледі.

пункты 77, 78 и 79 изложить в следующей редакции:
"77. По строке 120 "Сальдо на конец прошлого периода" показывается сумма остатка чистых активов/капитала (строка 090+/-строка 100+/-строка 112).
78. Пояснительная записка к финансовой отчетности" (форма ФО-5) отражает сравнительный анализ статей бухгалтерского баланса, отчетов о результатах финансовой деятельности, о движении денежных средств и об изменении чистых активов/капитала и состоит из общих сведений и раскрытий к финансовой отчетности.
В общих сведениях указывается название отчитывающегося государственного учреждения и любые изменения в данной информации в сравнении с прошлым периодом; информация о месте нахождения; информация о реорганизации (слиянии, присоединении, разделении, выделении) государственного учреждения за отчетный период; наименование нормативных правовых актов, регламентирующих деятельность государственного учреждения; наименование администратора бюджетных программ; сведения об основных направлениях деятельности и иная информация о деятельности государственного учреждения.
79. В раскрытиях к финансовой отчетности представляется следующая информация.
По статье "Денежные средства и их эквиваленты" (строка 010 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по остаткам денежных средств на начало и конец отчетного периода согласно таблице 1 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Краткосрочные и долгосрочные финансовые инвестиции" (строки 011, 110 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
данные по финансовым инвестициям (кроме финансовых инвестиций в субъекты квазигосударственного сектора) на начало и конец отчетного периода и изменения, согласно таблицам 2 и 6 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
информация по долгосрочным инвестициям в субъекты квазигосударственного сектора (наименование и местонахождение субъектов квазигосударственного сектора, доля участия государства в уставном капитале), отдельно по контролируемым и другим субъектам;
последующая оценка по отдельным классам финансовых инвестиций (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
информация по займам предоставленным;
наличие объективных признаков обесценения финансовых инвестиций и займов предоставленных;
характер и размеры рисков, связанных с финансовыми инвестициями на отчетную дату;
информацию по дивидендам и части чистого дохода субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих перечислению в бюджет.
По статье "Краткосрочная и долгосрочная дебиторская задолженность" (строки 012, 013, 014, 015, 016, 017, 018, 019, 021, 022, 023, 111, 112 и 113 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку дебиторской задолженности на начало и конец отчетного периода, анализ изменений сумм дебиторской задолженности за отчетный период;
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
расчеты по созданному резерву по сомнительной дебиторской задолженности;
суммы списанных безнадежных долгов по сомнительной дебиторской задолженности с указанием причин списания;
при необходимости представляется дополнительная информация.

"Қорлар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 020-жолы):
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 5-кестесiне сәйкес түсімдерді, қорлардың құнсыздануынан болған залал және өзге өзгерiстердi көрсететін есептi кезеңнiң басында және аяғындағы баланстық құнның салыстырмасы ұсынылады;
қорларды бағалау әдісі;
қорлардың құнсыздануына арнап құрылған резерв жөнiнде есеп айырысулар;
қорлардың құнсыздануына арнап резерв құру себептерi;
қорлардың құнсыздануынан болған залалды қалпына келтiру себептерi мен сомалары.
Ауыл шаруашылық өнімдерінің әрбір тобының оны алу (жинау) кезінде әділ құнын айқындау кезінде пайдаланылған әдістер туралы ақпарат.
"Өзге қысқа мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 022-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
"Ұзақ мерзiмдi активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 114, 116, 118-жолдары):
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша түсiндiрме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 7, 8 және 10-кестелерiне сәйкес түсiмдерді, амортизацияны, құнсызданудан болған залалды және өзге өзгерiстердi көрсететін есептi кезеңнiң басына және аяғына арналған баланстық құн салыстырмасы;
ұзақ мерзімді активтерді бағалау әдісін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру бойынша есептеулерді;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануына арналған резерв құру себептерін;
ұзақ мерзімді активтердің құнсыздануынан болған залалдарды қалпына келтіру себептері мен сомасын;
уақытша тұрып қалған ұзақ мерзiмдi активтер туралы ақпаратты;
толығынан амортизацияланған, бiрақ пайдаланылып жүрген ұзақ мерзiмдi активтер туралы ақпаратты;
ұзақ мерзiмдi активтердi жалдаудың түрлерi, мерзiмi, шарттары туралы ақпаратты ұсыну қажет.
Ұзақ мерзiмдi активтер қайта бағаланған құны бойынша көрсетiлген жағдайда:
қайта бағалау жүргiзiлген күнi туралы;
тәуелсiз бағалаушының қатысуы (лицензиясының нөмiрi мен берiлген күнiн көрсете отырып) туралы;
ұзақ мерзiмдi активтер объектiсiнiң әдiл құнын анықтау үшiн пайдаланылған әдiстер туралы ақпаратты ұсыну қажет.
"Аяқталмаған құрылыс және күрделi салымдар" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 115-жолы) құрылысы аяқталмаған объектiлердiң шығындары мен оған күрделi салымдар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Биологиялық активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 117-жолы):
биологиялық активтердiң әрбiр тобына сипаттама берiлсiн;
ауылшаруашылық өнiмдерiнiң, оларды алу (жинау) сәтiндегi әрбiр тобы мен биологиялық активтердiң әрбiр тобының әдiл құнын анықтау үшiн пайдаланылған әдiстер туралы ақпарат;

По статье "Запасы" (строка 020 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
представляет сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, убыток от обесценения запасов и прочие изменения согласно таблице 5 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки запасов;
расчеты по созданному резерву на обесценение запасов;
причины создания резерва на обесценение запасов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения запасов.
Информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы сельскохозяйственной продукции в момент ее получения (сбора).
По статье "Прочие краткосрочные активы" (строка 022 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс" описание данных о наличии на начало года, конец года и движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих краткосрочных активов.
По статье "Долгосрочные активы" (строки 114, 116, 118 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
по каждому классу долгосрочных активов необходимо представить сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблицам 7, 8 и 10 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности";
методы оценки долгосрочных активов;
расчеты по созданному резерву на обесценение долгосрочных активов;
причины создания резерва на обесценение долгосрочных активов;
причины и суммы восстановления убытков от обесценения долгосрочных активов;
информация о временно простаивающих долгосрочных активах;
информация о полностью амортизированных, но находящихся в эксплуатации долгосрочных активах;
информация о видах, сроках, условиях аренды долгосрочных активов.
В случае отражения долгосрочных активов по переоцененной стоимости представляется информация:
о дате проведения переоценки;
об участии независимого оценщика (с указанием номера и даты лицензии);
о методах, использованных для определения справедливой стоимости объекта долгосрочных активов.
По статье "Незавершенное строительство и капитальные вложения" (строка 115 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация по затратам объектов незавершенного строительства и капитальных вложений.
По статье "Биологические активы" (строка 117 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
дать описание каждой группы биологических активов;
информация о методах, использованных при определении справедливой стоимости каждой группы биологических активов;

iс жүзiндегi шығындар бойынша бағалау жағдайында түсiмдер, амортизация, құнсызданудан болған залал және өзге өзгерiстерi түсiндiрме жазбаның ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 9-кестесiне сәйкес көрсетілетін есептi кезеңнiң басындағы және аяғындағы баланстық құн салыстырмасы ашып көрсетілсін.
"Өзге ұзақ мерзімді активтер" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 120-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі өзге қысқа мерзімді активтердің түрлері бойынша сипаттамасы.
Жалға берілген, сондай-ақ концессияға берілген немесе алынған мүлік бойынша ақпарат.
"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi қаржылық мiндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 210 және 310-жолдары):
қарыз алудың түрлерi, шарттары және сомалары;
қаржылық мiндеттемелердiң жекелеген сыныптары бойынша (әдiл, амортизацияланған немесе қандай да бiр өзге құн бойынша) кейiннен бағалау;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 11 және 13-кестелерiне сәйкес есепті кезеңнің басындағы және аяғындағы өзгерістер.
"Ұзақ мерзiмдi және қысқа мерзiмдi кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 311, 312, 313, 315-жолдары):
байланысты тараптармен (өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерімен және бақылайтын субъектілермен) операциялар бойынша ақпаратты;
пайдаланылмаған еңбек демалыстары бойынша резерв бойынша берешектің есептен шығару және есепке алу жөнінде ақпарат;
кредиторлық берешектердi есептен шығару сомалары мен себептерi;
активтердi жалдау бойынша кредиторлық берешектер туралы ақпарат.
"Бағалау активтерi мен бағалау мiндеттемелерi" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 222 және 314-жолдары):
құрылған бағалау мiндеттемелерi жөнiнде ақпарат;
есептi кезең iшiнде бағалау мiндеттемелерiнiң пайдаланылған сомалары;
шартты міндеттемелер мен шартты активтердiң қысқаша сипаттамасы.
"Өзге қысқа мерзімді кредиторлық берешек" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 221-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді басқа қысқа мерзімді кредиторлық берешек түрлері бойынша сипаттамасы.
"Өзге ұзақ мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 315-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа ұзақ мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.

в случае оценки по фактическим затратам раскрыть сверку балансовой стоимости на начало и конец отчетного периода, отражающую поступление, амортизацию, убыток от обесценения и прочие изменения согласно таблице 9 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Прочие долгосрочные активы" (строка 120 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движений (увеличений и уменьшений) за отчетный период по видам прочих долгосрочных активов.
Информация по имуществу, полученному или переданному в аренду, а также переданному в концессию.
По статье "Долгосрочные и краткосрочные финансовые обязательства" (строки 210 и 310 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
виды, условия и суммы заимствования;
последующая оценка по отдельным классам финансовых обязательств (по справедливой, амортизированной или какой-либо иной стоимости);
изменения на начало и конец отчетного периода, согласно таблицам 11 и 13 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Долгосрочная и краткосрочная кредиторская задолженность" (строки 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 223, 224, 311, 312, 313, 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информацию по операциям со связанными сторонами (с государственными учреждениями своей системы и контролируемыми субъектами);
информация по списанию и начислению задолженности по резерву по неиспользованным отпускам;
суммы и причины списания кредиторской задолженности;
информация о кредиторской задолженности по аренде активов.
По статье "Оценочные активы и оценочные обязательства" (строки 222 и 314 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс"):
информация по созданным оценочным обязательствам;
использованные суммы оценочных обязательств в течение отчетного периода;
краткое описание характера условных обязательств и условных активов.
По статье "Прочая краткосрочная кредиторская задолженность" (строка 221 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочей кредиторской задолженности.
По статье "Прочие долгосрочные обязательства" (строка 315 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих долгосрочных обязательств.

"Өзге қысқа мерзімді міндеттемелері" деген бап бойынша (ҚЕ-1 "Бухгалтерлiк баланс" нысанының 223-жолы) жылдың басында, жылдың аяғында қозғалысы (ұлғаюы және азаюы) болуы туралы деректердің есепті кезеңдегі басқа қысқа мерзімді міндеттемелер бойынша сипаттамасы.
"Резервтер" деген бап бойынша ("Бухгалтерлiк баланс" ҚЕ-1-нысанының 411-жолы) егер ұзақ мерзiмдi активтер бухгалтерлiк баланста қайта бағаланған құнымен ұсынылған болса, ұзақ мерзiмдi активтердi қайта бағалаудан болған резервтер бойынша қалдықтар мен операциялар туралы ақпарат ұсынылады.
"Кiрiстер" және "Шығыстар" деген баптар бойынша (ҚЕ-2 "Қаржы қызметі нәтижелері туралы есеп" нысанының 100 және 200-жолдары) есепті кезеңге кiрiстер мен шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады:
кірістердің әрбір санаты бойынша;
активтердi басқарудан түсетiн кiрiстер мен шығыстар бойынша (инвестициялардан, қарыздардан, қаржылық жалдаудан сыйақылар және активтердi басқарудан түсетiн өзге кiрiстер мен шығыстар бойынша);
негізгі құралдардың, инвестициялық жылжымайтын мүліктің істен шығуынан кірістер мен шығыстар бойынша;
негізгі құралдардың құнсыздануынан болған залалдар және бұрын танылған резервті қалпына келтіру бойынша;
қорлардың құнсыздануының резерв сомалары бойынша және бұрын танылған залалдарды қалпына келтіру;
есепті кезеңде және өткен жылдың ұқсас кезеңінде құрылған бағалау резервтерінің сомалары бойынша және бұрын танылған резервтерді қалпына келтіру.
"Өзге кiрiстер" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша – олардың әдiл құнының өзгеруiнен алынған кiрiстер туралы;
өтеусіз қабылданған ұзақ мерзiмдi активтер туралы;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 14-кестесiне сәйкес басқа кiрiстер бойынша ақпарат ұсынылады.
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 15-кестесiне сәйкес "Түсетін түсімдер бойынша кірістер" бабы бойынша салық түсімдері, салықтық емес және өзге де бюджет түсімдері бойынша ақпарат беру.
"Өзге шығыстар" деген баптар бойынша:
ұзақ мерзiмдi активтердiң әрбiр сыныбы бойынша – активтердi түгендеу барысында айқындалған активтердiң құнсыздануынан шыққан шығыстар туралы;
күмәндi дебиторлық берешектер бойынша резервтер туралы;
өтеусіз берілген ұзақ мерзiмдi активтер/қорлар туралы;
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 16-кестесiне сәйкес басқа шығыстар бойынша ақпарат ұсынылады.
"Өтеусiз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 18-кестесiне сәйкес өтеусiз берілген ұзақ мерзімді активтер/қорлар туралы.
"Концессиялық активтер бойынша ақпарат" деген бап бойынша:

По статье "Прочие краткосрочные обязательства" (строка 223 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") описание данных о наличии на начало и конец года, движении (увеличении и уменьшении) за отчетный период по видам прочих краткосрочных обязательств.
По статье "Резервы" (строка 411 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация об остатках и операциях по резервам по переоценке основных средств и нематериальных активов, оцениваемых по переоцененной стоимости.
По статьям "Доходы" и "Расходы" (строки 100 и 200 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация по доходам и расходам за отчетный период:
по каждой категории доходов;
по доходам и расходам от управления активами (по вознаграждениям от инвестиций, займов, финансовой аренды и прочим доходам, и расходам от управления активами);
по доходам и расходам от выбытия основных средств, инвестиционной недвижимости;
по убыткам от обесценения основных средств и восстановление ранее признанных убытков;
по суммам резерва по обесценению запасов и восстановление ранее признанного резерва;
по суммам оценочных резервов, созданных за отчетный период и аналогичный период прошлого года и восстановление ранее признанных резервов.
По статьям "Прочие доходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о полученных доходах от изменения их справедливой стоимости;
о безвозмездно принятых долгосрочных активах;
прочим доходам согласно таблице 14 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Доходы от поступлений" представляется информация по налоговым, неналоговым и прочим поступлениям в бюджет согласно таблице 15 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности.
По статьям "Прочие расходы":
по каждому классу долгосрочных активов – о понесенных расходах от обесценения активов, выявленных в ходе проведения инвентаризации;
по резервам по сомнительной дебиторской задолженности;
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах;
прочим расходам согласно таблице 16 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Безвозмездно переданные долгосрочные активы/запасы":
о безвозмездно переданных долгосрочных активах/запасах согласно таблице 18 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по концессионным активам":

ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 19-кестесiне сәйкес негізгі құралдар түрлері бойынша концессиялық активтердің болуы туралы.
"Өзара операциялары бойынша ақпарат" деген бап бойынша:
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 20-кестесiне сәйкес элиминирленген операцияларды анықтау мақсатында өзара операциялары бойынша шығыс және кіріс түрлері жөніндегі ақпарат.
7120 "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар" шоты бойынша есептелген және аударылған соммалар бойынша ақпарат бабы бойынша:
7120 "Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар шоты бойынша есептелген және бюджет кірістері мен шығыстарын элиминирлеу бойынша операцияларды анықтау мақсатында ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 20-кестесiне сәйкес бюджет түсімдерінің санаттары бойынша аударылған соммалар туралы ақпарат.
Бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша қысқа мерзімді кредиторлық берешек (ҚЕ-1-нысан "Бухгалтерлік баланс" 224-жолы) бабы бойынша нысанның 12-кестесіне ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" сәйкес есептелген, толық есептелген және өтелген кредиторлық берешектің өтелген саласы туралы есепті кезеңнің басы мен аяғында болуы туралы ақпарат ұсынылады.
ҚЕ-5 "Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба" нысанының 17-кестесіне сәйкес "Бюджетке түсетін түсімдер бойынша шығыстарды азайту" бабы бойынша (ҚЕ-2-нысан "Қаржылық қызмет нәтижелері туралы есеп" 137-жолы) төлеушілермен есеп айырысу бойынша бұдан бұрын есептелген кірістерді түзету кезінде туындайтын бюджетке түсетін салықтық және салықтық емес түсімдерді азайту жөніндегі шығыстар туралы ақпарат ұсынылады.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп және аудит әдіснамасы департаменті (А.Т. Бектұрова) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

о наличии концессионных активов по видам основных средств согласно таблице 19 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Информация по взаимным операциям":
информация по видам доходов и расходов по взаимным операциям государственных учреждений согласно таблице 20 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" в целях выявления операций по элиминированию.
По статье Информация по начисленным и перечисленным суммам по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом":
информация о начисленных суммах по счету 7120 "Расходы по расчетам с бюджетом" и перечисленных в бюджет по категориям поступлений бюджета, согласно таблице 21 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности" в целях выявления операций по элиминированию доходов и расходов бюджета.
По статье "Краткосрочная кредиторская задолженность по налоговым и неналоговым поступлениям в бюджет" (строка 224 формы ФО-1 "Бухгалтерский баланс") представляется информация о наличии на начало и конец отчетного периода, о начисленных, доначисленных и погашенных суммах кредиторской задолженности в течение отчетного периода согласно таблице 12 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
По статье "Расходы по уменьшению поступлений в бюджет" (строка 137 формы ФО-2 "Отчет о результатах финансовой деятельности") представляется информация о расходах по уменьшению налоговых и неналоговых поступлений в бюджет, возникающих при корректировке ранее начисленных доходов согласно таблице 17 формы ФО-5 "Пояснительная записка к финансовой отчетности".
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының бірінші, екінші және үшінші абзацтарын қоспағанда, 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
_______________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы "_____" ___________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 719 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлiк баланс
есепті кезең
20___жылғы "___" ___________
Индексі: ҚЕ-1 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
АКТИВТЕР
Жол коды
Есептi кезеңнiң басында
Есептi кезеңнiң аяғында
1
2
3
4
I. Қысқа мерзiмдi активтер
Ақшалай қаражат және олардың баламалары

3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года, за исключением абзацев первого, второго и третьего пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие со дня государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
__________Н. Айдапкелов
"____" _________2017 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2017 года № 719
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Бухгалтерский баланс отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-1
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
АКТИВЫ
Код строки
На начало отчетного периода
На конец отчетного периода
1
2
3
4
I. Краткосрочные активы
Денежные средства и их эквиваленты

620
Қатаң есептегi бланктер
630
Төлеуге қабiлетсiз дебиторлардың есептен шығарылған берешегi
640
Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшiн оқушылар мен студенттердiң берешегі
650
Өтпелі спорттық жүлделерi мен кубоктары
660
Жолдамалар
670
Әскери техниканың оқулық құралдары
680
Мәдени мұра активтерi
690
Басшы            ______ ______________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер      ______            ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О.            _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 және 38-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 719 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есеп
есепті кезең
20 ___жылғы "___" __________
Индексі: ҚЕ-2 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есептi кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
Айырбас емес операциялардан алынатын кiрiстер, оның iшiнде:

620
Бланки строгой отчетности
630
Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов
640
Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности
650
Переходящие спортивные призы и кубки
660
Путевки
670
Учебные предметы военной техники
680
Активы культурного наследия
690
Руководитель ______________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ___________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. "___" _______________ ____г.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 и 38 Правил составления и
представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2017 года № 719
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Отчет о результатах финансовой деятельности отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-2
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
Доходы от необменных операций, в том числе:

Шығыстар, барлығы (110, 130, 140, 150, 151-жолдардың сомасы)
200
Үлестік қатысу тәсілі бойынша ескерілетін инвестициялар бойынша таза табыс немесе шығындар үлесі
210
Ұзақ мерзiмдi активтердiң шығуы
220
Бағамдық айырма
230
Өзгелер
240
Есептi кезеңнің қаржылық нәтижесi (100 - жол – 020, 023, 024 - 200 + 137 + 151 +/- 210, 220, 230, 240- жолдары)
300
Бюджетке түсетін түсімдер бойынша есептi кезеңнің қаржылық нәтижесi (020-жолы + 023-жолы + 024-жолы – 137-жолы - 151-жолы)

Расходы, всего (сумма строк 110, 130, 140, 150, 151)
200
Доля чистых прибылей или убытков по инвестициям, учитываемым по методу долевого участия
210
Выбытие долгосрочных активов
220
Курсовая разница
230
Прочие
240
Финансовый результат отчетного периода (строка 100-строки 020, 023, 024 - 200+137+151+/-210, 220, 230, 240)
300
Финансовый результат отчетного периода по поступлениям в бюджет (строка 020 + строка 023 + строка 024 - строка 137 - сторока 151)

310
Бюджетке түсетін түсімдерді ескере отырып есептi кезеңнің жиынтық қаржылық нәтижесi (300+/-310)
320
Басшы            ______ ______________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер      ______            ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О.            _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 39, 40, 41 және 42-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 719 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
қаржыландыру көздерi бойынша (тiкелей әдiс) мемлекеттiк мекемелердiң шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп
есепті кезең
20___жылғы "___" ___________
Индексі: ҚЕ-3 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Есептi кезең
Өткен кезең
1
2
3
4
I. Операциялық қызметтен түскен ақша қаражатының қозғалысы

310
Сводный финансовый результат отчетного периода с учетом поступлений в бюджет (300+/-310)
320
Руководитель ___________ _______________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _________ ________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. "___" _____________ ____ г.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 39, 40, 41 и 42 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2017 года № 719
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Отчет
о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам
финансирования (прямой метод) отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-3
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Отчетный период
Прошлый период
1
2
3
4
I. Движение денежных средств от операционной деятельности

Ақша қаражатының шығуы, барлығы (710, 720-жолдар сомасы)
800
Қарыздарды өтеу
710
Өзгелер
720
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражатының таза сомасы (700-жол - 800-жол)
900
Ақша қаражатының ұлғаюы +/- азаюы (300-жол +/- 600-жол +/- 900-жол)
910
Таза бағамдық айырма
911
Кезеңнiң басындағы ақша қаражаты
920
Кезеңнiң аяғындағы ақша қаражаты
930
Басшы            ______ ______________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер      ______            ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О.            _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыруға байланысты түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 және 60-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 719 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Таза активтердiң/капиталдың өзгерiстерi туралы есеп
есепті кезең
20__жылғы "___" _____________
Индексі: ҚЕ-4 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.
Бюджеттің түрі:_________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол коды
Күрделі Салымдарды қаржыландыру
Резервтер
Жинақталған қаржылық нәтиже
Бюджетке түсетін түсімдер бойынша жинақталған қаржылық нәтиже
Таза активтердің /капиталдың барлығы
1
2
3
4
5
6
7
Есепті кезеңнің басындағы сальдо

Выбытие денежных средств, всего (сумма строк 710, 720)
800
Погашение займов
710
Прочие
720
Чистая сумма денежных средств от финансовой
деятельности (строка 700 - строка 800)
900
Увеличение +/- уменьшение денежных средств (строка 300 +/- строка 600 +/- строка 900)
910
Чистая курсовая разница
911
Денежные средства на начало периода
920
Денежные средства на конец периода
930
Руководитель ________ ___________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер ________ __________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. "___" ______________ _____ г.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 и 60 Правил составления
и представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2017 года № 719
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Отчет об изменениях чистых активов/капитала отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-4
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.
Вид бюджета: ____________________
Единица измерения: тысяч тенге
Показатели
Код строки
Финансирование капитальных вложений
Резервы
Накопленный финансовый результат
Накопленный финансовый результат по поступлениям в бюджет
Всего чистые активы/ капитал
1
2
3
4
5
6
7
Сальдо на начало отчетного периода

107
х
х
Таза активтердің/капиталдың өзгерістері туралы есепте тікелей танылған қаржыландырудың азаюы
108
х
х
Өткен кезеңдегі қаржылық нәтиже
110
х
х
х
Бюджетке түсетін түсімдер бойынша өткен кезеңдегі қаржылық нәтижесі
111
х
х
х
Бюджетке түсетін түсімдерді ескере отырып өткен кезеңдегі жиынтық қаржылық нәтижесі
112
х
х
Өткен кезеңнің аяғындағы сальдо (090+/-100+/-112-жолдары)
120
Басшы            ______ ______________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер      ______            ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О.            _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысандарды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 және 77-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 719 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 468 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қаржылық есептiлiкке түсiндiрме жазба
есепті кезең
20__жылғы "___" _____________
Индексі: ҚЕ-5 нысан
Кезеңділігі: жартыжылдық, жылдық
Білдіретін тұлғалар тобы:_____________________
(мемлекеттік мекеме)
Қайда ұсынылады:________________________________________
(бюджеттік бағдарламалардың әкімшісіне)
Ұсыну мерзімі:
Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидалардың 9-тармағына сәйкес мемлекеттік мекемелер үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері белгілейді.

107
х
х
Уменьшение финансирования, признанное напрямую в Отчете об изменениях чистых активов/капитала
108
х
х
Финансовый результат за прошлый период
110
х
х
х
Финансовый результат за прошлый период по поступлениям в бюджет
111
х
х
х
Сводный финансовый результат за прошлый период с учетом поступлений в бюджет
112
х
х
Сальдо на конец прошлого периода
(строки 090 +/- 100 +/- 112)
120
Руководитель ________ ___________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер _______ __________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П. "___" ______________ _____г.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 и 77 Правил составления и
представления финансовой отчетности, утвержденных настоящим приказом.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2017 года № 719
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 468
Форма, предназначенная
для сбора административных
данных
Пояснительная записка к финансовой отчетности отчетный период
на "___" ________20__года
Индекс: форма ФО-5
Периодичность: полугодовая, годовая
Круг лиц, представляющих: _________________________
(государственное учреждение)
Куда представляется: ______________________________
(администратору бюджетных программ)
Срок представления:
для государственных учреждений устанавливается администраторами бюджетных
программ согласно пункту 9 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.

010
Оның ішінде, бюджетке аударылғаны, барлығы:
020
оның ішінде мынадай санаттар бойынша
салықтық түсімдер
021
салықтық емес түсімдер
022
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер
023
трансферттер түсімі
024
бюджеттік кредиттерді өтеу
025
мемлекеттін қаржы активтерін сатудан түскен түсімдер
026
Басшы            ______ ______________________________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бас бухгалтер      ______            ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
М.О.            _____ж. "___" ______________
Ескертпе: нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы бұйрықпен бекітілген Қаржылық есептілік нысандарын және оларды жасау мен ұсыну қағидаларының 78, 79 және 80-тармақтарына сәйкес 7-қосымшада келтірілген.

010
Из них, перечислено в бюджет, всего:
020
в т.ч. по категориям:
налоговые поступления
021
неналоговые поступления
022
поступления от продажи основного капитала
023
поступление трансфертов
024
погашение бюджетных кредитов
025
поступления от продажи финансовых активов государства
026
Руководитель ______________ ________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер______________ _______________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его наличии)
М.П.      "____" _______________ ______г.
Примечание: пояснение по заполнению формы приведено в приложении 7 согласно
пунктам 78, 79 и 80 Правил составления и представления финансовой отчетности,
утвержденных настоящим приказом.