Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2017-2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 107-1748 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 4 қазанда № 1134 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-тармағының 7-3) тармақшасына, "Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi, жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiмi бар кадрларды даярлауға, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімдеріне, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13418 болып тіркелген) сәйкес Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Астана қаласы әкімдігінің 15.02 2019 № 107-249 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2017-2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы (бұдан әрі – мемлекеттік білім беру тапсырысы) 1, 2-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. Мыналар:
"Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) "360 024 000 "Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлау";
"Астана қаласының Денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "353 043 000 "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау" және "353 044 000 "Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету" деген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері болып бекітілсін.
3. Басқарма техникалық және кәсіптік білім берудің тиісті оқу орындарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. "Астана қаласының Білім басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жазба және электрондық түрде жолдау және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.

Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2017-2021 учебные годы
Постановление акимата города Астаны от 29 августа 2017 года № 107-1748. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 04 октября 2017 года № 1134.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 7-3) пункта 3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним, высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13418), акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата города Астаны от 15.02.2019 № 107-249 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2017-2021 учебные годы (далее – государственный образовательный заказ) согласно приложениям 1, 2.
2. Утвердить администраторами бюджетных программ:
"360 024 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования" – Государственное учреждение "Управление образования города Астаны" (далее – Управление);
"353 043 000 "Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" и "353 044 000 "Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования" – Государственное учреждение "Управление здравоохранения города Астаны".
3. Управлению обеспечить размещение государственного образовательного заказа в соответствующих учебных заведениях технического и профессионального образования.
4. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление образования города Астаны" направление копии настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции, в печатном и электронном виде для официального опубликования в периодических печатных изданиях и в Информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары Е.Ә. Аманшаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласының әкімі Ә. Исекешев
Астана қаласы әкімдігінің
2017 жылғы тамыздағы
№ 107-1748 қаулысына
1-қосымша
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар мамандарды даярлауға 2017-2021 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы
Р/с№
Қазақстан Республикасының кәсіптік білім мамандықтарының коды
Мамандық атауы
Қазақстан Республикасының азаматтарын, шетелдік азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды қабылдау
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Барлығы
негізгі орта білім беру базасында

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Аманшаева Е.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Астаны А. Исекешев
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 29 августа 2017 года
№ 107-1748
Государственный образовательный заказ на подготовку
специалистов с техническим и профессиональным, послесредним образованием на 2017-2021 учебные годы
№ п/п
Код специальности профессионального образования Республики Казахстан
Наименование специальности
Прием граждан Республики Казахстан, иностранных граждан и лиц без гражданства
Администратор бюджетных программ
Всего