Астана қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті туралы
Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 12 желтоқсандағы № 214/25-VI шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 1148 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Астана қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Астана қаласының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 401 166 403 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 246 366 455 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 6 424 372 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 11 185 382 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 137 190 194 мың теңге;
2) шығындар – 392 321 052,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 212 036 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 7 212 037 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 20 667 471 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 20 667 471 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-19 034 156,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 19 034 156,6 мың теңге;
7) қарыздар түсімдері – 17 483 504 мың теңге;
8) қарыздарды өтеу – (-4 200 000) мың теңге;
9) Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 750 652,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 29.03.2018 № 242/30-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 272/33-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2018 № 296/36-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 321/41-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға республикалық бюджетке бюджеттiк алу 20 467 618 мың теңге сомасында қарастырылсын.
3. "2018-2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 28 284 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң ең төмен мөлшерi – 15 274 теңге;
3) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 33 745 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 405 теңге;

О бюджете города Астаны на 2018-2020 годы
Решение маслихата города Астаны от 12 декабря 2017 года № 214/25-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 28 декабря 2017 года № 1148.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Астаны на 2018-2020 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 401 166 403 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 246 366 455 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 424 372 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 185 382 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 137 190 194 тысяч тенге;
2) затраты – 392 321 052,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 212 036 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7 212 037 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20 667 471 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20 667 471 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-19 034 156,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 034 156,6 тысяч тенге;
7) поступление займов – 17 483 504 тысяч тенге;
8) погашение займов – (-4 200 000) тысяч тенге.
9) Используемые остатки бюджетных средств – 5 750 652,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата г. Астаны от 29.03.2018 № 242/30-VI (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 272/33-IV (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.08.2018 № 296/36-VI (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 321/41-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Предусмотреть на 2018 год бюджетные изъятия в республиканский бюджет в сумме 20 467 618 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2018-2020 годы" с 1 января 2018 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 28 284 тенге;
2) минимальный размер государственной базовой пенсионной выплаты – 15 274 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 33 745 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 405 тенге;

5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 28 284 теңге;
6) әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында болып белгіленгендігі мәліметке алынсын.
4. Астана қаласының жергілікті атқарушы органының 2018 жылға арналған резерві 3 128 070 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Астана қаласы мәслихатының 29.03.2018 № 242/30-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.06.2018 № 272/33-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.08.2018 № 296/36-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2018 № 321/41-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 4-қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын құруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен Астана қаласының 2018 жылға арналған бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес Астана қаласының 2018 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. 6, 7, 8-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Алматы" ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. 9, 10, 11-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Есіл" ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
9. 12, 13, 14-қосымшаларға сәйкес Астана қаласының "Сарыарқа" ауданының 2018-2020 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. Астана қаласының "Байқоңыр" ауданының 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. Шешім 10-тармақпен толықтырылды - Астана қаласы мәслихатының 06.06.2018 № 272/33-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешім 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Астана қаласы
мәслихаты сессиясының төрағасы
В. Досаев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы
Ж. Нұрпейісов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Астана қаласының
Экономика және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" (ЭжБЖБ) мемлекеттік
мекемесінің басшысы                                          Е. Егемберді
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 214/25-VI шешіміне
1-қосымша
Астана қаласының 2018 жылға арналған бюджеті

5) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 28 284 тенге;
6) месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Астаны на 2018 год в размере 3 128 070 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата г. Астаны от 29.03.2018 № 242/30-VI (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.06.2018 № 272/33-IV (вводится в действие с 01.01.2018); от 23.08.2018 № 296/36-VI (вводится в действие с 01.01.2018); от 09.11.2018 № 321/41-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2018 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2018-2020 годы согласно приложениям 6,7,8.
8. Утвердить перечень бюджетных программ района "Есиль" города Астаны на 2018-2020 годы согласно приложениям 9,10,11.
9. Утвердить перечень бюджетных программ района "Сарыарка" города Астаны на 2018-2020 годы согласно приложениям 12,13,14.
10. Утвердить перечень бюджетных программ района "Байқоңыр" города Астаны на 2018 год" согласно приложению 15.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10 в соответствии с решением маслихата г. Астаны от 06.06.2018 года № 272/33-IV (вводится в действие с 01.01.2018).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
В. Досаев
Секретарь
маслихата города Астаны
Ж. Нурпиисов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Управление экономики и бюджетного
планирования города Астаны" (УЭиБП)
Е. Егемберды
Приложение 1
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2017 года № 214/25-VI
Бюджет города Астаны на 2018 год

392 321 052,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
10 102 801,0
111
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының аппараты
117 535,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана мәслихатының қызметін қамтамасыз ету
115 683,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 852,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 639 308,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің қызметін қамтамасыз ету
1 449 417,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
61 644,0
013
Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
128 247,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 478 938,0
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 399 300,0
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
79 638,0
332
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың активтер және мемлекеттік сатып алу басқармасы
1 878 996,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 257,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 172,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 588 020,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
4 547,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
725 049,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы, еңбек, тұрғын үй қоры, мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау, жерлердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
706 459,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 062,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 528,0
338
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму істері басқармасы
1 095 907,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі, жастар және ішкі саясат мәселелері жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
914 799,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 827,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 900,0
078
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
153 381,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
143 844,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық меншік салу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

392 321 052,6
01
Государственные услуги общего характера
10 102 801,0
111
Аппарат маслихата города республиканского значения, столицы
117 535,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата города республиканского значения, столицы
115 683,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 852,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 639 308,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима города республиканского значения, столицы
1 449 417,0
003
Капитальные расходы государственного органа
61 644,0
013
Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
128 247,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 478 938,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 399 300,0
022
Капитальные расходы государственного органа
79 638,0
332
Управление активов и государственных закупок города республиканского значения, столицы
1 878 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
271 257,0
003
Капитальные расходы государственного органа
15 172,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 588 020,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
4 547,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
725 049,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства, труда, жилищного фонда, государственного архитектурно-строительного контроля, контроля за использованием и охраной земель на местном уровне
706 459,0
003
Капитальные расходы государственного органа
8 062,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
10 528,0
338
Управление по делам общественного развития города республиканского значения, столицы
1 095 907,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам религиозной деятельности, молодежной и внутренней политики на местном уровне
914 799,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 827,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 900,0
078
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
153 381,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
143 844,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере строительства коммунальной собственности на местном уровне

387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
77 637,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
73 185,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
4 452,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 404 166,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
1 581 216,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 581 216,0
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
942 174,0
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
942 174,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
8 880 776,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
7 601 776,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
9 632,0
004
Астана қаласында нашақорлықтың және есірткі бизнесінің алдын алу жөніндегі қызметтер
15 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 152 388,0
012
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері
71 640,0
013
Әкімшілік тәртіппен тұтқындалған адамдарды ұстауды ұйымдастыру
30 340,0
04
Бiлiм беру
77 784 399,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
14 081 030,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
3 312 324,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
10 768 706,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
741 266,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
393 373,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
282 119,0
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
65 774,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
1 098 766,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 087 814,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау

387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
77 637,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
73 185,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
4 452,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 404 166,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
1 581 216,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 581 216,0
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
942 174,0
004
Развитие объектов органов внутренних дел
942 174,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
8 880 776,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
7 601 776,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
9 632,0
004
Услуги по профилактике наркомании и наркобизнеса в городе Астане
15 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 152 388,0
012
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов
71 640,0
013
Организация содержания лиц, арестованных в административном порядке
30 340,0
04
Образование
77 784 399,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
14 081 030,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
3 312 324,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
10 768 706,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
741 266,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
393 373,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
282 119,0
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
65 774,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
1 098 766,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 087 814,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения

10 952,0
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
9 140 645,0
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 843 110,0
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
297 535,0
342
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет және спорт басқармасы
1 732 594,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
1 732 594,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
12 572,0
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
12 572,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
50 977 526,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
478 968,0
003
Жалпы білім беру
33 336 534,0
004
Арнаулы бiлiм беру бағдарламалары бойынша жалпы бiлiм беру
1 259 103,0
005
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
1 127 838,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 720 724,0
008
Балаларға қосымша білім беру
2 518 974,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
95 758,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 434,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
101 287,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
401 962,0
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
27 336,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
167 323,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
5 598 385,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 603,0
029
Әдістемелік жұмыс
322 682,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
772 871,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

10 952,0
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
9 140 645,0
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
8 843 110,0
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
297 535,0
342
Управление культуры и спорта города республиканского значения, столицы
1 732 594,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
1 732 594,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
12 572,0
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
12 572,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
50 977 526,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
478 968,0
003
Общеобразовательное обучение
33 336 534,0
004
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
1 259 103,0
005
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
1 127 838,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 720 724,0
008
Дополнительное образование для детей
2 518 974,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
95 758,0
011
Капитальные расходы государственного органа
7 434,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
101 287,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
401 962,0
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
27 336,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
167 323,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
5 598 385,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 603,0
029
Методическая работа
322 682,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
772 871,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся

189 638,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 843 106,0
05
Денсаулық сақтау
11 735 394,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
11 710 016,0
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 601,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
353 731,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
148 569,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
173 785,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
827,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
92 895,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 728 270,0
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн күтіп-ұстау
1 854 840,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
120 557,0
030
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 541,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 639 929,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
309 697,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 057 774,0
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
25 378,0
038
Денсаулық сақтау объектiлерiн салу және реконструкциялау
25 378,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
11 889 815,0
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
11 071 818,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
413 411,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
574 926,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 394 617,0
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
186 790,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
14 860,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек

189 638,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 843 106,0
05
Здравоохранение
11 735 394,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
11 710 016,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
225 601,0
006
Услуги по охране материнства и детства
353 731,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
148 569,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
173 785,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
827,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
92 895,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 728 270,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
1 854 840,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
120 557,0
030
Капитальные расходы государственного органа
3 541,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 639 929,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
309 697,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 057 774,0
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
25 378,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
25 378,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
11 889 815,0
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
11 071 818,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
413 411,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
574 926,0
003
Программа занятости
1 394 617,0
004
Государственная адресная социальная помощь
186 790,0
007
Оказание жилищной помощи
14 860,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

3 141 909,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
830 114,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 208,0
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
902 893,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
165 192,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
384 947,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
162 654,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 103 753,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
789 331,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 603,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
95 807,0
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
262 354,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
140 930,0
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспарын іске асыру
425 919,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
75 600,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
817 997,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
636 435,0
017
Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау
129 416,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
52 146,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
103 365 168,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
36 810 149,0
008
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
2 233 767,0
009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
18 725 592,0
010
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
110 048,0
011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
15 345 884,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру

3 141 909,0
009
Социальная поддержка инвалидов
830 114,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 208,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
902 893,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
165 192,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
384 947,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
162 654,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 103 753,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
789 331,0
026
Капитальные расходы государственного органа
1 603,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
95 807,0
030
Обеспечение деятельности центров занятости
262 354,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
140 930,0
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
425 919,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
75 600,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
817 997,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
636 435,0
017
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения
129 416,0
037
Социальная реабилитация
52 146,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
103 365 168,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
36 810 149,0
008
Освещение улиц населенных пунктов
2 233 767,0
009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
18 725 592,0
010
Содержание мест захоронений и погребение безродных
110 048,0
011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
15 345 884,0
027
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

36 237 774,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
36 237 774,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 588 084,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
69 970,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
60 255,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 426,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
7 289,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
3 369 909,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 173,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
533 996,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
709 888,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 753,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 971 099,0
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
139 485,0
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
46 183,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 050,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
83 814,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 438,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
8 720,0
006
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
8 720,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 735 710,0
344
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы
1 735 710,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 735 710,0
12
Көлiк және коммуникация
53 035 986,0
335
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың көлік және жол-көлік инфрақұрылымын дамыту басқармасы
52 981 296,0
001
Жергілікті деңгейде автомобиль жолдары және жолаушылар көлігі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
362 587,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
42 106 052,0
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

36 237 774,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
36 237 774,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 588 084,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
69 970,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
60 255,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
2 426,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
7 289,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
3 369 909,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
153 173,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
533 996,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
709 888,0
012
Капитальные расходы государственного органа
1 753,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 971 099,0
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
139 485,0
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
46 183,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 050,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
83 814,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 438,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
8 720,0
006
Организация работ по зонированию земель
8 720,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 735 710,0
344
Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений города республиканского значения, столицы
1 735 710,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 735 710,0
12
Транспорт и коммуникации
53 035 986,0
335
Управление транспорта и развития дорожно-транспортной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
52 981 296,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог и пассажирского транспорта на местном уровне
362 587,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
42 106 052,0
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог

7 017 112,0
006
Қоғамдық көлік жұмыстарының мониторингін және бақылауды қамтамасыз ету
200 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 198,0
010
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3 168 982,0
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
125 365,0
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
54 690,0
020
Астана қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
54 690,0
13
Басқалар
14 215 854,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
9 790 451,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша және кәсіпкерлік және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
421 996,0
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
8 376,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 712,0
005
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инновациялық және инвестициялық қызметтерін дамытуды камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2 850 799,0
015
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
68 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 862 868,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
368 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
32 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 176 700,0
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
121 692,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
121 692,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
920 467,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
910 903,0
052
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
9 564,0
345
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегиялық және бюджеттік жоспарлау басқармасы

7 017 112,0
006
Обеспечение мониторинга и контроля работ общественного транспорта
200 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 198,0
010
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
3 168 982,0
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
125 365,0
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
54 690,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Астаны
54 690,0
13
Прочие
14 215 854,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
9 790 451,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города республиканского значения, столицы и в области развития предпринимательства и промышленности
421 996,0
003
Поддержка предпринимательской деятельности
8 376,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 712,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной и инвестиционной деятельности города республиканского значения, столицы
2 850 799,0
015
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
68 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
3 862 868,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2020"
368 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
32 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 176 700,0
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
121 692,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
121 692,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
920 467,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
910 903,0
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
9 564,0
345
Управление стратегического и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы

255 174,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
255 174,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
3 128 070,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
3 128 070,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 409 011,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
1 409 011,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 402 699,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 312,0
15
Трансферттер
23 639 238,6
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
23 639 238,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
920 970,0
007
Бюджеттік алып коюлар
20 467 618,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1 909 391,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
330 168,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
11 091,6
III. Таза бюджеттік кредиттеу
7 212 036,0
Бюджеттік кредиттер
7 212 037,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 947 491,0
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
5 947 491,0
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау және салу үшін кредит беру
5 947 491,0
13
Басқалар
1 264 546,0
334
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың инвестициялар және кәсіпкерлікті дамыту басқармасы
1 264 546,0
010
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ-ға кредит беру
500 000,0
069
Республикалық маңызы бар қалада, астанада кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру
764 546,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
20 667 471,0
Қаржы активтерін сатып алу
20 667 471,0
12
Көлiк және коммуникация

255 174,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
255 174,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
3 128 070,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
3 128 070,0
14
Обслуживание долга
1 409 011,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
1 409 011,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 402 699,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 312,0
15
Трансферты
23 639 238,6
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
23 639 238,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
920 970,0
007
Бюджетные изъятия
20 467 618,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1 909 391,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
330 168,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
11 091,6
III. Чистое бюджетное кредитование
7 212 036,0
Бюджетные кредиты
7 212 037,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 947 491,0
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
5 947 491,0
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
5 947 491,0
13
Прочие
1 264 546,0
334
Управление по инвестициям и развитию предпринимательства города республиканского значения, столицы
1 264 546,0
010
Кредитование АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
500 000,0
069
Кредитование на содействие развитию предпринимательства в городе республиканского значения, столице
764 546,0
5
Погашение бюджетных кредитов
1,0
01
Погашение бюджетных кредитов
1,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
1,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
20 667 471,0
Приобретение финансовых активов
20 667 471,0
12
Транспорт и коммуникации

115 609,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 647,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
962,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
208 779,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 083,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
368,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
163 328,0
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
214 274,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
212 635,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 639,0
398
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық мүлік және мемлекеттік сатып алу басқармасы
141 567,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық мүлікті және мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 172,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 145,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 125,0
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
6 125,0
02
Қорғаныс
582 075,0
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
581 462,0
010
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
160 880,0
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
44 376,0
012
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
182 266,0
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
193 940,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
613,0
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
613,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10 114 116,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
9 188 218,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
7 041 710,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу

115 609,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
114 647,0
004
Капитальные расходы государственного органа
962,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
208 779,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
45 083,0
003
Капитальные расходы государственного органа
368,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
163 328,0
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
214 274,0
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
212 635,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 639,0
398
Управление коммунального имущества и государственных закупок города республиканского значения, столицы
141 567,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области коммунального имущества и государственных закупок на местном уровне
128 172,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 145,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 125,0
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
6 125,0
02
Оборона
582 075,0
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
581 462,0
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
160 880,0
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
44 376,0
012
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
182 266,0
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
193 940,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
613,0
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
613,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10 114 116,0
3
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
9 188 218,0
3
352
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
7 041 710,0
3
352
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка

102 986,0
397
Астана қаласының инвестициялар және даму басқармасы
143 583,0
021
Туристік қызметті реттеу
143 583,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
28 128 152,0
386
Астана қаласының энергетика басқармасы
28 128 152,0
001
Жергiлiктi деңгейде энергетика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112 686,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 008,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
28 014 458,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 115 630,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
2 729 151,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 527,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
379 026,0
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
716 006,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
870,0
016
"Жасыл белдеуді" салу
1 547 722,0
375
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы басқармасы
212 810,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 384,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 435,0
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
14 011,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
5 933,0
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
8 449,0
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
30 831,0
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 767,0
394
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
173 669,0
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында жер қатынастары және жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылауды реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
170 234,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 435,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
1 157 475,0
365
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
877 669,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

102 986,0
397
Управление по инвестициям и развитию города Астаны
143 583,0
021
Регулирование туристской деятельности
143 583,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
28 128 152,0
386
Управление энергетики города Астаны
28 128 152,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики
112 686,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 008,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
28 014 458,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 115 630,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
2 729 151,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
85 527,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды
379 026,0
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
716 006,0
012
Капитальные расходы государственного органа
870,0
016
Создание "зеленого пояса"
1 547 722,0
375
Управление сельского хозяйства города республиканского значения, столицы
212 810,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
147 384,0
014
Капитальные расходы государственного органа
3 435,0
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
14 011,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 933,0
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
8 449,0
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
30 831,0
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 767,0
394
Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города республиканского значения, столицы
173 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, контроля за использованием и охраной земель на территории города республиканского значения, столицы
170 234,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 435,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
1 157 475,0
365
Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
877 669,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне

154 658,0
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
721 408,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 603,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
171 388,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
169 694,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 694,0
390
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
108 418,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
104 983,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 435,0
12
Көлiк және коммуникация
35 382 102,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
58 518,0
020
Астана қаласының әкімшілік-аумақтық шекарасы шегінде Есіл өзенінің кеме қатынасы учаскесінде су жолы жұмыстарын жүргізуді қамтамасыз ету
58 518,0
384
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы
224 418,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 540,0
003
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
174 512,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
366,0
385
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың автомобиль жолдары басқармасы
35 099 166,0
001
Жергілікті деңгейде Автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 906,0
003
Көлік инфрақұрылымын дамыту
29 500 248,0
004
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 500 096,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
916,0
13
Басқалар
6 124 759,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
1 051 467,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
1 051 467,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
245 218,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
245 218,0
364
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы
3 998 868,0
002
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау

154 658,0
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
721 408,0
005
Капитальные расходы государственного органа
1 603,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
171 388,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
169 694,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 694,0
390
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
108 418,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
104 983,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 435,0
12
Транспорт и коммуникации
35 382 102,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
58 518,0
020
Обеспечение проведения путевых работ на судоходном участке реки Есиль в пределах административно-территориальной границы города Астаны
58 518,0
384
Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
224 418,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области пассажирского транспорта на местном уровне
49 540,0
003
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
174 512,0
007
Капитальные расходы государственного органа
366,0
385
Управление автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
35 099 166,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере автомобильных дорог на местном уровне
97 906,0
003
Развитие транспортной инфраструктуры
29 500 248,0
004
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
5 500 096,0
007
Капитальные расходы государственного органа
916,0
13
Прочие
6 124 759,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
1 051 467,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
1 051 467,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
245 218,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
245 218,0
364
Управление предпринимательства и промышленности города республиканского значения, столицы
3 998 868,0
002
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"

3 998 868,0
002
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
128 000,0
017
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
3 612 868,0
018
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
258 000,0
397
Астана қаласының инвестициялар және даму басқармасы
881 918,0
001
Халықаралық деңгейдегі жаңа астана ретінде Астана қаласының бәсекеге қабілеттілігінің тұрақты өсуін қамтамасыз ету және имиджін арттыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 761,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
931,0
005
Астана қаласының инновация қызметінің дамуын камтамасыз ету жөніндегі қызметтер
780 226,0
14
Борышқа қызмет көрсету
6 654,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
6 654,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 654,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
-1 000 001,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 000 001,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1 000 001,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
1 000 001,0
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
63 208 936,0
Қаржы активтерін сатып алу
63 208 936,0
12
Көлiк және коммуникация
63 208 936,0
384
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы
63 208 936,0
015
"Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
63 208 936,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
16 310 916,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-16 310 916,0
16
Қарыздарды өтеу
-16 310 916,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
-16 310 916,0
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
-16 310 916,0
Астана қаласы мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 214/25-VI шешіміне
4-қосымша
Астана қаласының 2018 жылға арналған бюджетінің бюджеттік инвестициялық жобаларын іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлінген бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Астана қаласы мәслихатының 09.11.2018 № 321/41-VI (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарла малардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер

3 998 868,0
002
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
128 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
3 612 868,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
258 000,0
397
Управление по инвестициям и развитию города Астаны
881 918,0
001
Услуги по реализации государственной политики по обеспечению устойчивого роста конкурентоспособности и повышению имиджа города Астаны как новой столицы на международном уровне
100 761,0
004
Капитальные расходы государственного органа
931,0
005
Услуги по обеспечению развития инновационной деятельности города Астаны
780 226,0
14
Обслуживание долга
6 654,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
6 654,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 654,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-1 000 001,0
5
Погашение бюджетных кредитов
1 000 001,0
01
Погашение бюджетных кредитов
1 000 001,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
1 000 001,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
63 208 936,0
Приобретение финансовых активов
63 208 936,0
12
Транспорт и коммуникации
63 208 936,0
384
Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
63 208 936,0
015
Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система"
63 208 936,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
16 310 916,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-16 310 916,0
16
Погашение займов
-16 310 916,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
-16 310 916,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа
-16 310 916,0
Секретарь маслихата города Астаны Ж. Нурпиисов
Приложение 4
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2017 года № 214/25-VI
Перечень бюджетных программ развития бюджета города Астаны на 2018 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата города Астаны от 09.11.2018 № 321/41-VI (вводится в действие с 01.01.2018).
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
01
Государственные услуги общего характера

341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
061
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
02
Қорғаныс
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
004
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
04
Бiлiм беру
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
037
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
336
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоршаған ортаны қорғау және табиғатты пайдалану басқармасы
017
Қаланы абаттандыруды дамыту
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
024
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы
013
Қаланы абаттандыруды дамыту
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
019
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
005
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
018
Қаланы абаттандыруды дамыту
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
340
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы
008
Cпорт объектілерін дамыту
341
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы

341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
061
Развитие объектов государственных органов
02
Оборона
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
004
Развитие объектов органов внутренних дел
04
Образование
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
037
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
05
Здравоохранение
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
336
Управление охраны окружающей среды и природопользования города республиканского значения, столицы
017
Развитие благоустройства города
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
013
Развитие благоустройства города
024
Развитие коммунального хозяйства
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы
013
Развитие благоустройства города
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
019
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
005
Развитие коммунального хозяйства
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
018
Развитие благоустройства города
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
340
Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы
008
Развитие объектов спорта
341
Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы

337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
343
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың отын-энергетикалық кешені және коммуналдық шаруашылық басқармасы
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
052
"Бизнестің жол картасы - 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
Астана қаласы мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 214/25-VI шешіміне
5-қосымша
Астана қаласының 2018 жылға арналған бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Саламатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Астана қаласы мәслихатының хатшысы Ж. Нұрпейісов
Астана қаласы мәслихатының
2017 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 214/25-VI шешіміне
6-қосымша
2018 жылға арналған Астана қаласының "Алматы" ауданының бюджеттік бағдарламаларының тізімі

337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
343
Управление топливно-энергетического комплекса и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
052
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2020"
Секретарь
маслихата города Астаны
Ж. Нурпиисов
Приложение 5
к решению маслихата города Астаны
от 12 декабря 2017 года № 214/25-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Астаны на 2018 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказываюшей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Секретарь маслихата города Астаны Ж. Нурпиисов
Приложение 6
к решению маслихата
города Астаны
от 12 декабря 2017 года № 214/25-VI
Перечень бюджетных программ района "Алматы" города Астаны на 2018 год