"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 1 маусымдағы № А-5/197 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 21 қарашадағы № А-11/526 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 15 желтоқсанда № 6226 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 шілдедегі № А-8/377 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 28.07.2020 № А-8/377 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 1 маусымдағы № А-5/197 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3364 болып тіркелген, 2010 жылғы 5 тамызда "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" облыстық газеттерінде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары А.Е.Мысырәлімоваға жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Мырзалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
мәдениет және спорт министрі
А.Мұхамедиұлы
2017 жылғы 21 қараша
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 21 қарашадағы
№ А-11/526 қаулысымен
бекітілген
Ақмола облысы әкімдігінің

О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 1 июня 2010 года № А-5/197 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения"
Постановление акимата Акмолинской области от 21 ноября 2017 года № А-11/526. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 декабря 2017 года № 6226. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 28 июля 2020 года № А-8/377.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 28.07.2020 № А-8/377 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения" от 1 июня 2010 года № А-5/197 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3364, опубликовано 5 августа 2010 года в областных газетах "Арқа ажары" и "Акмолинская правда") следующее изменение:
государственный список памятников истории и культуры местного значения, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Мусралимову А.Е.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области М.Мурзалин
"СОГЛАСОВАНО"
Министр
культуры и спорта
Республики Казахстан
А.Мұхамедиұлы
21 ноября 2017 года
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 21 ноября 2017 года
№ А-11/526
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области

2010 жылғы 1 маусымдағы
№ А-5/197 қаулысымен
бекітілген
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі
р/н
Ескерткіштің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
1
2
3
4
Ақкөл ауданы
1
Амангелді I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Амангелді ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 300 м
2
Ерофеевка I қорғаны қола дәуірі
археология
Ерофеевка ауылынан шығысына қарай 400 м
3
Ивановское I қорғаны ортағасырлық
археология
Азат ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,8 км
4
Ивановское II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан солтүстік-шығысына қарай 9,8 км
5
Ивановское III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,2 км
6
Қыздыңтөбесі II қорғаны ортағасырлық
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 11,2 км
7
Қыздыңтөбесі III қорғаны ортағасырлық
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 10,7 км
8
Қыздыңтөбесі VI қорғаны ортағасырлық
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 14 км
9
Қыздыңтөбесі VII қорғаны ортағасырлық
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 14,1 км
10
Қызқарасу I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 11,3 км
11
Қызқарасу II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 11,6 км
12
Қызқарасу III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 11,7 км
13
Қыздыңтөбесі IV "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 14,7 км
14
Тасмола V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қына ауылынан оңтүстік-батысына қарай 12 км
15
Тасмола VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қына ауылынан оңтүстік-батысына қарай 12 км
16
Приозерное I қорғаны ортағасырлық
археология
Жалғызқарағай ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 9,7 км
17
Приозерное II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Жалғызқарағай ауылынан шығысына қарай 3,6 км
18
Талқара III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Радовка ауылынан солтүстігіне қарай 1,1 км
19
Тасмола VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қарасай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 10,1 км
20
Урюпинка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Урюпинка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,3 км
21
Амангелді II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Амангелді ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,5 км
22
Талқара VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ерофеевка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,7 км
23
Қыздыңтөбесі I қорымы ортағасырлық
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысынақарай 13,6 км
24
Кыздыңтөбесы V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Азат ауылынан оңтүстік-шығысынақарай 14,1 км
25
Тасмола III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қына ауылынан оңтүстік-батысынақарай 12 км
26
Талқара V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Талқара ауылының батыс шетінде
27
Итемген қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология

от 1 июня 2010 года
№ А-5/197
Государственный список памятников истории и культуры местного значения
п/п
Наименование памятника, датировка
Вид памятника
Местонахождение памятника
1
2
3
4
Аккольский район
1
Курган Амангельды I ран. жел. век
археологии
300 м к востоку-северо-востоку от села Амангельды
2
Курган Ерофеевка I эпоха бронзы
археологии
400 м к востоку от села Ерофеевка
3
Курган Ивановское I средневековье
археологии
2,8 км к северо-востоку от села Азат
4
Курган Ивановское II ран. жел. век
археологии
9,8 км к северо-востоку от села Азат
5
Курган Ивановское III ран. жел. век
археологии
3,2 км к северо-востоку от села Азат
6
Курган Кыздынтобесы II средневековье
археологии
11,2 км к юго-востоку от села Азат
7
Курган Кыздынтобесы III средневековье
археологии
10,7 км к юго-востоку от села Азат
8
Курган Кыздынтобесы VI средневековье
археологии
14 км к юго-востоку от села Азат
9
Курган Кыздынтобесы VII средневековье
археологии
14,1 км к юго-востоку от села Азат
10
Курган Кызкарасу I ран. жел. век
археологии
11,3 км к юго-востоку от села Азат
11
Курган Кызкарасу II ран. жел. век
археологии
11,6 км к юго-востоку от села Азат
12
Курган Кызкарасу III ран. жел. век
археологии
11,7 км к юго-востоку от села Азат
13
Курган с "усами" Кыздынтобесы IV ран. жел. век
археологии
14, 7 км к юго-востоку от села Азат
14
Курган Тасмола V ран. жел. век
археологии
12 км к юго-западу от села Кына
15
Курган Тасмола VI ран. жел. век
археологии
12 км к юго-западу от села Кына
16
Курган Приозерное I средневековье
археологии
9,7 км к востоку–северо-востоку от села Жалгызкарагай
17
Курган Приозерное II ран. жел. век
археологии
3,6 км к востоку от села Жалгызкарагай
18
Курган Талкара III ран. жел. век
археологии
1,1 км к северу от села Радовка
19
Курган Тасмола VIII ран. жел. век
археологии
10,1 км к северо-востоку от села Карасай
20
Курган Урюпинка I ран. жел. век
археологии
2,3 км к северо-востоку от села Урюпинка
21
Могильник Амангельды II ран. жел. век
археологии
2,5 км к юго-западу от села Амангельды
22
Могильник Талкара VII ран. жел. век
археологии
1,7 км к северо-востоку от села Ерофеевка
23
Могильник Кыздынтобесы I средневековье
археологии
13,6 км к юго-востоку от села Азат
24
Могильник Кыздынтобесы V ран. жел. век
археологии
14,1 км к юго-востоку от села Азат
25
Могильник Тасмола III ран. жел. век
археологии
12 км к юго-западу от села Кына
26
Могильник Талкара V ран. жел. век
археологии
на западной окраине села Талкара
27
Могильник Итемген ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии

Тастыадыр ауылынан оңтүстік-батысына қарай 5,3 км
28
Итемген IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тастыадыр ауылынан оңтүстік-батысына қарай3 км
29
Радовка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Радовка ауылынан солтүстігіне қарай 2 км
30
Талқара II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Радовка ауылынан солтүстігіне қарай 2, 8 км
31
Талқара IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Радовка ауылынан оңтүстік–оңтүстік -батысына қарай 1,3 км
32
Урюпинка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Урюпинка ауылынан солтүстік-солтүстік шығысына қарай 2,1 км
33
Талқара IX қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Урюпинка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
34
Фашисттік Германия жеңісінің 25 жылдығына арналған обелиск
сәулет және қала құрылысы
Урюпинка ауылы Советская көшесі, орталық
35
Амангелді III қонысы қола дәуірі
археология
Амангелді ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,7 км
36
Талқара VI қонысы қола дәуірі
археология
Амангелді ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км
37
Ерофеевка қонысы неолит-қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Ерофеевка ауылынан шығысына қарай 300 м
38
Тасмола VII қонысы қола дәуірі
археология
Қына ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11 км
39
Талқара VIII тұрағы неолит дәуірі
археология
Ерофеевка ауылынан солтүстігіне қарай 1,3 км
40
Тасмола IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Қына ауылынан оңтүстік-батысына қарай 14 км
41
Тасмола I тұрағы неолит дәуірі
археология
Қарасай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 10,5 км
42
Тасмола II тұрағы неолит дәуірі
археология
Қарасай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 10,5 км
Аршалы ауданы
43
Есіл қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Аршалы кентінен оңтүстік-шығысына қарай 7,5 км
44
Александровский қорғаны ортағасырлық
археология
Александровка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 500 м
45
Ольгинка қорғаны ортағасырлық
археология
Ольгинка ауылынан оңтүстігіне қарай 8 км
46
Красное озеро II қорымы ортағасырлық
археология
Александровка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
47
Ольгинка II қорымы ортағасырлық
археология
Ольгинка ауылынан оңтүстігіне қарай 10 км
48
Ольгинка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ольгинка ауылынан оңтүстік- шығысына қарай 9 км
49
Вишневка қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Аршалы кентінен оңтүстік- шығысына қарай 3 км
50
Ижевский I қорымы қола дәуірі
археология
Ижевское ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
51
Вишневка қонысы қола дәуірі
археология
Аршалы кентінен шығысына қарай 500 м
52
1941-1945 жылдар Ұлы Отан Соғысы жылдарында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш
сәулет және қала құрылысы
Михайловка ауылы Абай көшесі, село орталығында
53
Ижевская тұрағы палеолит дәуірі
археология
Ижевское ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
Астрахан ауданы
54
Бірлік III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология

5,3 км к юго-западу от села Тастыадыр
28
Могильник Итемген IV ран. жел. век
археологии
3 км к юго-западу от села Тастыадыр
29
Могильник Радовка II ран. жел. век
археологии
2 км к северу от села Радовка
30
Могильник Талкара II ран. жел. век
археологии
2,8 км к северу от села Радовка
31
Могильник Талкара IV ран. жел. век
археологии
1,3 км к юго–юго-западу от села Радовка
32
Могильник Урюпинка II ран. жел. век
археологии
2,1 км к северо–северо-востоку от села Урюпинка
33
Могильник Талкара IX ран. жел. век
археологии
3 км к юго-западу от села Урюпинка
34
Обелиск в честь 25-летия победы над фашистской Германией
градостроительства и архитектуры
село Урюпинка, улица Советская, центр
35
Поселение Амангельды III эпоха бронзы
археологии
1,7 км к юго-западу от села Амангельды
36
Поселение Талкара VI эпоха бронзы
археологии
1 км к югу от села Амангельды
37
Поселение Ерофеевка эпоха неолита, бронзы (разновременной)
археологии
300 м к востоку от села Ерофеевка
38
Поселение Тасмола VII эпоха бронзы
археологии
11 км к юго-западу от села Кына
39
Стоянка Талкара VIII эпоха неолита
археологии
1,3 км к северу от села Ерофеевка
40
Стоянка Тасмола IV эпоха неолита
археологии
14 км к юго-западу от села Кына
41
Стоянка Тасмола I эпоха неолита
археологии
10,5 км к северо-востоку от села Карасай
42
Стоянка Тасмола II эпоха неолита
археологии
10,5 км к северо-востоку от села Карасай
Аршалынский район
43
Курган Есиль ран. жел. век
археологии
7,5 км к юго-востоку от поселка Аршалы
44
Курган Александровский средневековье
археологии
500 м к северо-востоку от села Жибек жолы
45
Курган Ольгинка средневековье
археологии
8 км к югу от села Ольгинка
46
Могильник Красное озеро II средневековье
археологии
5 км к северо-востоку от села Жибек жолы
47
Могильник Ольгинка II средневековье
археологии
10 км к югу от села Ольгинка
48
Могильник Ольгинка V ран. жел. век
археологии
9 км к юго-востоку от села Ольгинка
49
Могильник Вишневка эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
3 км к юго-востоку от поселка Аршалы
50
Могильник Ижевский I эпоха бронзы
археологии
3 км к северо-востоку от села Ижевское
51
Поселение Вишневка эпоха бронзы
археологии
500 м к востоку от поселка Аршалы
52
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы
градостроительства и архитектуры
село Михайловка, улица Абая, центр села
53
Стоянка Ижевская эпоха палеолита
археологии
3 км к северо-востоку от села Ижевское
Астраханский район
54
Курган Берлик III ран. жел. век
археологии

Бірлік ауылынан батысына қарай 1,5 км
55
Ковыленка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ковыленка ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
56
Қоскөл II қорғаны ортағасырлық
археология
Қоскөл ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
57
Қоскөл III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қоскөл ауылынан солтүстігіне қарай 11 км
58
Өрнек I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Өрнек ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
59
Новый Колутон I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новый Колутон ауылынан шығысына қарай 4,6 км
60
Жамбыл I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Астраханка ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,5 км
61
Алғабас I қорымы ортағасырлық
археология
Алғабас ауылынан шығысына қарай 2,5 км
62
Алғабас II қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 5,5 км
63
Бірлік II қорымы ортағасырлық
археология
Бірлік ауылынан батысына қарай 1 км
64
Старый Колутон I қорымы ортағасырлық
археология
Старый Колутон ауылынан солтүстік-батысына қарай 3 км
65
Зеленое I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Зеленое ауылынан батысына қарай 5 км
66
Зеленое II қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Зеленое ауылынан батысына қарай 4 км
67
Қаратубек I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Қаратубек ауылынан оңтүстігіне қарай 750 м
68
Қоскөл I қорымы ортағасырлық
археология
Қоскөл ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,5 км
69
Қоскөл VII қорымы ортағасырлық
археология
Қоскөл ауылынан солтүстігіне қарай 10,5 км
70
Есен-Аман I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Луговое ауылынан оңтүстігіне қарай 6,5 км
71
Новочеркасск I қорымы қола дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Новочеркасск ауылынан солтүстігіне қарай 2 км
72
Бірлік I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Товолжанка ауылынан батысына қарай 4 км
73
Қоскөл VIII қонысы энеолит дәуірі
археология
Қоскөл ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
74
Старый Колутон II тұрағы қола дәуірі
археология
Старый Колутон ауылынан батысына қарай 600 м
75
Қоскөл VI тұрағы неолит дәуірі
археология
Қоскөл ауылынан солтүстікке қарай 12 км
Атбасар ауданы
76
(1918-1943) Кеңес Одағының Батыры Ақан Құрмановтың мүсіні
сәулет және қала құрылысы
Қосбармақ ауылы, орталығында
77
1918-1919 жылдар Уездік Кеңестің депутаттары орналасқан ғимарат (қазіргі тарихи-өлкетану музейі) 1911 жыл
сәулет және қала құрылысы
Атбасар қаласы, Победа көшесі, 28
78
Гимназия ғимараты (қазіргі уақытта көмекші мектеп-интернаты) 1909 жыл
сәулет және қала құрылысы
Атбасар қаласы, Победа көшесі, 61
79
Тимашевка V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология

1,5 км к западу от села Берлик
55
Курган Ковыленка I ран. жел. век
археологии
5 км к северо-западу от села Ковыленка
56
Курган Косколь II средневековье
археологии
5 км к северо-востоку от села Косколь
57
Курган Косколь III ран. жел. век
археологии
11 км к северу от села Косколь
58
Курган Орнек I ран. жел. век
археологии
3 км к северо-востоку от села Орнек
59
Курган Новый Колутон I ран. жел. век
археологии
4,6 км к востоку от села Новый Колутон
60
Могильник Джамбул I ран. жел. век, средневековье
археологии
3,5 км к северо-западу от села Астраханка
61
Могильник Алгабас I средневековье
археологии
2,5 км к востоку от села Алгабас
62
Могильник Алгабас II ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
5,5 км к юго-востоку от села Алгабас
63
Могильник Берлик II средневековье
археологии
1 км к западу от села Берлик
64
Могильник Старый Колутон I
археологии
3 км к северо-западу от села Старый Колутон
65
Могильник Зеленое I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
5 км к западу от села Зеленое
66
Могильник Зеленое II ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
4 км к западу от села Зеленое
67
Могильник Каратубек I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
750 м к югу от села Каратубек
68
Могильник Косколь I средневековье
археологии
4,5 км к северо-востоку от села Косколь
69
Могильник Косколь VII средневековье
археологии
10,5 км к северу от села Косколь
70
Могильник Есен-Аман I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
6,5 км к югу от села Луговое
71
Могильник Новочеркасск I эпоха бронзы,
археологии
2 км к северу от села Новочеркасское
72
Могильник Берлик I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
4 км к западу от села Товолжанка
73
Поселение Косколь VIII эпоха энеолита
археологии
2 км к юго-востоку от села Косколь
74
Стоянка Старый Колутон II эпоха бронзы
археологии
600 м к западу от села Старый Колутон
75
Стоянка Косколь VI эпоха неолита
археологии
12 км к северу от села Косколь
Атбасарский район
76
Бюст Акана Курманова–Героя Советского Союза (1918-1943)
градостроительства и архитектуры
село Косбармак, в центре
77
Здание, где располагался уездный Совдеп в 1918-1919 годы (ныне историко-краеведчески музей) 1911 год
градостроительства и архитектуры
город Атбасар, улица Победы, 28
78
Здание гимназии (ныне вспомогательная школа-интернат) 1909 год
градостроительства и архитектуры
город Атбасар, улица Победы, 61
79
Курган Тимашевка V ран. жел. век
археологии

Тимашевка ауылынан шығысына қарай 2,2 км
80
Тимашевка VII қорғаны қола дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан шығысына қарай 4 км
81
Қаражар IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,1 км
82
Қаражар VII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,2 км
83
Магдалиновка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Магдалиновка ауылынан оңтүстік-оңтүстік – шығысына қарай 800 м
84
Мариновка II қорғаны ортағасырлық
археология
Мариновка ауылынан солтүстік-батысына қарай 7 км
85
Мариновка VII қорғаны ортағасырлық
археология
Мариновка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 8 км
86
Қызылкөл IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Бастау ауылынан солтүстік-шығысына қарай 11 км
87
Полтавка I қорғаны ортағасырлық
археология
Полтавка ауылынан шығысына қарай 1,5 км
88
Полтавка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Полтавка ауылынан шығысына қарай 1,6 км
89
Поповка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Поповка ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,5 км
90
Поповка V қорғаны ортағасырлық
археология
Поповка ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,1 км
91
Родионовка VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Родионовка ауылынан шығысына қарай 6 км
92
Родионовка IX қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Родионовка ауылынан солтүстік-батысына қарай 3 км
93
Садубек IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Садубек ауылынан солтүстік-батысына қарай 5,1 км
94
Самарка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 500 м
95
Самарка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстікке қарай 1 км
96
Самарка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 2 км
97
Самарка V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 4,1 км
98
Самарка VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 4 км
99
Самарка VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстік-батысына қарай 8,15 км
100
Самарка X қорғаныерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстік-батысына қарай 10,6 км
101
Самарка XI қорғаны қола дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстік-батысына қарай 10,3 км
102
Самарка XIV қорғаныортағасырлық
археология
Самарка ауылынан солтүстік-батысына қарай 6,7 км
103
Атбасар VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Тельман ауылынан батыс-солтүстік – батысына қарай 9,8 км
104
Тастөбе III қорымы ортағасырлық
археология
Тимашевка ауылынан солтүстігіне қарай 15 км
105
Кошкарка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 9 км
106
Тимашевка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан батысына қарай 1,3 км

2,2 км к востоку от села Тимашевка
80
Курган Тимашевка VII эпоха бронзы
археологии
4 км к востоку от села Тимашевка
81
Курган Каражар IV ран. жел. век
археологии
2,1 км к северо-востоку от села Каражар
82
Курган Каражар VII ран. жел. век
археологии
4,2 км к северо-востоку от села Каражар
83
Курган Магдалиновка IV ран. жел. век
археологии
800 м к юго–юго-востоку от села Магдалиновка
84
Курган Мариновка II средневековье
археологии
7 км к северо-западу от села Мариновка
85
Курган Мариновка VII средневековье
археологии
8 км к северо-востоку от села Мариновка
86
Курган Кызылколь IV ран. жел. век
археологии
11 км к северо-востоку от села Бастау
87
Курган Полтавка I средневековье
археологии
1,5 км к востоку от села Полтавка
88
Курган Полтавка II ран. жел. век
археологии
1,6 км к востоку от села Полтавка
89
Курган Поповка IV ран. жел. век
археологии
0,5 км к северо-западу от села Поповка
90
Курган Поповка V средневековье
археологии
1,1 км к северо-западу от села Поповка
91
Курган Родионовка VIII ран. жел. век
археологии
6 км к востоку от села Родионовка
92
Курган Родионовка IX ран. жел. век
археологии
3 км к северо-западу от села Родионовка
93
Курган Садубек IV ран. жел. век
археологии
5,1 км к северо-западу от села Садубек
94
Курган Самарка I ран. жел. век
археологии
500 м к северу от села Самарка
95
Курган Самарка II ран. жел. век
археологии
1 км к северу от села Самарка
96
Курган Самарка III ран. жел. век
археологии
2 км к северу от села Самарка
97
Курган Самарка V ран. жел. век
археологии
4,1 км к северу от села Самарка
98
Курган Самарка VI ран. жел. век
археологии
4 км к северу от села Самарка
99
Курган Самарка VIII ран. жел. век
археологии
8,15 км к северо-западу от села Самарка
100
Курган Самарка X ран. жел. век
археологии
10,6 км к северо-западу от села Самарка
101
Курган Самарка XI эпоха бронзы
археологии
10,3 км к северо-западу от села Самарка
102
Курган Самарка XIV средневековье
археологии
6,7 км к северо-западу от села Самарка
103
Курган Атбасар VI ран. жел. век
археологии
9,8 км к западу–северо-западу от села Тельмана
104
Могильник Тастобе III средневековье
археологии
15 км к северу от села Тимашевка
105
Могильник Кошкарка I ран. жел. век
археологии
9 км к юго-западу от села Тимашевка
106
Могильник Тимашевка VI ран. жел. век
археологии
1,3 км к западу от села Тимашевка

107
Атбасар II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Атбасар қалысынан солтүстік-батысына қарай 1 км
108
Адыр II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Адыр ауылынан солтүстікке қарай 1,5 км
109
Атбасар V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ащыкөл ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 6,3 км
110
Ащыкөл I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ащыкөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 4,9 км
111
Атбасар I қорымы ортағасырлық
археология
Борисовка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6,5 км
112
Гайдар I қорымыортағасырлық
археология
Борисовка ауылынан оңтүстігіне қарай 2,5 км
113
Қаражар I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстік - солтүстік – шығысына қарай 2,1 км
114
Қаражар III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-солтүстік – шығысына қарай 2,1 км
115
Қаражар VI қорымы ортағасырлық
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,25 км
116
Қаражар XV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстігіне қарай 1,3 км
117
Новопетропавловка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,3 км
118
Поповка VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан батысына қарай 3,8 км
119
Қосбармақ I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қосбармақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км
120
Магдалиновка V қорымы қола дәуірі
археология
Магдалиновка ауылынан батысына қарай 1,3 км
121
Мариновка I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Мариновка ауылынан шығысына қарай 1 км
122
Мариновка III қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Мариновка ауылынан батысына қарай 4,5 км
123
Митрофановка I қорымы ортағасырлық
археология
Митрофановка ауылынан шығысына қарай 1,5 км
124
Новоалександровка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Бастау ауылынан батысына қарай 1,3 км
125
Қаражар IX қорымы ортағасырлық
археология
Бастау ауылынан солтүстігіне қарай 3 км
126
Қаражар X қорымы XVIII–XIX ғғ.
археология
Бастау ауылынан солтүстігіне қарай 3,4 км
127
Қаражар XI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Бастау ауылынан солтүстігіне-солтүстік- шығысына қарай 4,25 км
128
Қызылкөл I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Бастау ауылынан шығыс-солтүстік- шығысына қарай 7,5 км
129
Полтавка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Полтавка ауылынан солтүстігіне қарай 5 км
130
Поповка VII қорымы қола дәуірі
археология
Поповка ауылынан солтүстікке қарай 1 км
131
Бодливский II қорымы ортағасырлық
археология
Пригородное ауылынан оңтүстігіне қарай 1,5 км
132
Пригородное II қорымы ортағасырлық
археология
Пригородное ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км

107
Могильник Атбасар II ран. жел. век
археологии
1 км к северо-западу от города Атбасар
108
Могильник Адыр II ран. жел. век
археологии
1,5 км к северу от села Адыр
109
Могильник Атбасар V ран. жел. век
археологии
6,3 км к северо–северо-востоку от села Ащиколь
110
Могильник Ащиколь I ран. жел. век
археологии
4,9 км к северо-западу от села Ащиколь
111
Могильник Атбасар I средневековье
археологии
6,5 км к юго-западу от села Борисовка
112
Могильник Гайдар I средневековье
археологии
2,5 км к югу от села Борисовка
113
Могильник Каражар I ран. жел. век
археологии
2,1 км к северо–северо-востоку от села Каражар
114
Могильник Каражар III ран. жел. век
археологии
2,5 км к северо–северо-востоку от села Каражар
115
Могильник Каражар VI средневековье
археологии
4,25 км к северо-востоку от села Каражар
116
Могильник Каражар XV ран. жел. век
археологии
1,3 км к северу от села Каражар
117
Могильник Новопетропавловка I ран. жел. век
археологии
1,3 км к северо-западу от села Каражар
118
Могильник Поповка VII ран. жел. век
археологии
3,8 км к западу от села Каражар
119
Могильник Косбармак I ран. жел. век
археологии
2 км к северо-востоку от села Косбармак
120
Могильник Магдалиновка V эпоха бронзы
археологии
1,3 км к западу от села Магдалиновка
121
Могильник Мариновка I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
1 км к востоку от села Мариновка
122
Могильник Мариновка III ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
4,5 км к западу от села Мариновка
123
Могильник Митрофановка I средневековье
археологии
1,5 км к востоку от села Митрофановка
124
Могильник Новоалександровка I ран. жел. век
археологии
1,3 км к западу от села Бастау
125
Могильник Каражар IX средневековье
археологии
3 км к северу от села Бастау
126
Могильник Каражар X XVIII–XIX вв.
археологии
3,4 км к северу от села Бастау
127
Могильник Каражар XI ран. жел. век
археологии
4,25 км к северо–северо-востоку от села Бастау
128
Могильник Кызылколь I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
7,5 км к востоку–северо-востоку от села Бастау
129
Могильник Полтавка VI ран. жел. век
археологии
5 км к северу от села Полтавка
130
Могильник Поповка VII эпоха бронзы
археологии
1 км к северу от села Поповка
131
Могильник Бодливский II средневековье
археологии
1,5 км к югу от села Пригородное
132
Могильник Пригородное II средневековье
археологии
2 км к северо-востоку от села Пригородное

133
Пролетарка I қорымы ортағасырлық
археология
Пролетарка ауылынан оңтүстігінеқарай 1 км
134
Родионовка V қорымы қола дәуірі
археология
Родионовка ауылынан оңтүстік- батысына қарай 800 м
135
Родионовка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Родионовка ауылынан оңтүстігіне қарай 700 м
136
Родионовка VII қорымы қола дәуірі
археология
Родионовка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1 км
137
Тимашевка X қорымы ортағасырлық
археология
Родионовка ауылынан батыс-солтүстік-батысына қарай 2,5 км
138
Садубек II қорымы қола дәуірі
археология
Садубек ауылынан батысына қарай 3,6 км
139
Садубек III қорымы қола дәуірі
археология
Садубек ауылынан батысына қарай 3,3 км
140
Самарка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 3,2 км
141
Самарка VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Самарка ауылынан солтүстігіне қарай 4,5 км
142
Самарка XV қорымы ортағасырлық
археология
Самарка ауылынан солтүстік-батысына қарай 7,2 км
143
Смирновка I қорымы ортағасырлық
археология
Смирновка ауылынан батысына қарай 700 м
144
Смирновка II қорымы ортағасырлық
археология
Смирновка ауылынан батысына қарай 500 м
145
Атбасар III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тельман ауылынан батыс-солтүстік- батысына қарай 8,5 км
146
Атбасар IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тельман ауылынан батыс-солтүстік-батысына қарай 8,8 км
147
Титовка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Титовка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,2 км
148
Алғашқы тың игерушілерге арналған еңбек даңқ ескерткіші 1970 жыл
сәулет және қала құрылысы
Атбасар қаласы, қаланың кіре берісінде
149
1941-1945 жж. Ұлы Отан Соғысы жылдары қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 1970 жыл
сәулет және қала құрылысы
Полтавка ауылы, ауыл орталығында
150
Гайдар II қонысы қола дәуірі
археология
Борисовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
151
Родионовка I қонысы қола дәуірі
археология
Калиновка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
152
Қаражар II қонысы ортағасырлық
археология
Қаражар ауылынан солтүстік – солтүстік – шығысына қарай 2,15 км
153
Қаражар V қонысы қола дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Қаражар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,75 км
154
Қаражар XII қонысы ортағасырлық
археология
Қаражар ауылынан солтүстік – солтүстік – шығысына қарай 4,5 км
155
Магдалиновка II қонысы қола дәуірі
археология
Магдалиновка ауылынан батысына қарай 2,2 км
156
Мариновка IV қонысы энеолит дәуірі
археология
Мариновка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
157
Митрофановка III қонысы қола дәуірі
археология
Митрофановка ауылынан оңтүстігіне қарай 2,2 км
158
Митрофановка IV қонысы энеолит
археология
Митрофановка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км

133
Могильник Пролетарка I средневековье
археологии
1 км к югу от села Пролетарка
134
Могильник Родионовка V эпоха бронзы
археологии
800 м к юго-западу от села Родионовка
135
Могильник Родионовка VI ран. жел. век
археологии
700 м к югу от села Родионовка
136
Могильник Родионовка VII эпоха бронзы
археологии
1 км к юго-востоку от села Родионовка
137
Могильник Тимашевка X средневековье
археологии
2,5 км к западу–северо-западу от села Родионовка
138
Могильник Садубек II эпоха бронзы
археологии
3,6 км к западу от села Садубек
139
Могильник Садубек III эпоха бронзы
археологии
3,3 км к западу от села Садубек
140
Могильник Самарка III ран. жел. век
археологии
3,2 км к северу от села Самарка
141
Могильник Самарка VII ран. жел. век
археологии
4,5 км к северу от села Самарка
142
Могильник Самарка XV средневековье
археологии
7,2 км к северо-западу от села Самарка
143
Могильник Смирновка I средневековье
археологии
700 м к западу от села Смирновка
144
Могильник Смирновка II средневековье
археологии
500 м к западу от села Смирновка
145
Могильник Атбасар III ран. жел. век
археологии
8,5 км к западу–северо-западу от села Тельмана
146
Могильник Атбасар IV ран. жел. век
археологии
8,8 км к западу–северо-западу от села Тельмана
147
Могильник Титовка I ран. жел. век
археологии
2,2 км к юго-западу от села Титовка
148
Памятник трудовой славы первоцелинникам 1970 год
градостроительства и архитектуры
город Атбасар, при въезде в город
149
Памятник воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны (1941-1945 годы) 1970 год
градостроительства и архитектуры
села Полтавка, в центре села
150
Поселение Гайдар II эпоха бронзы
археологии
2,5 км к северо-востоку от села Борисовка
151
Поселение Родионовка I эпоха бронзы
археологии
4 км к северо-востоку от села Калиновка
152
Поселение Каражар II средневековье
археологии
2,15 км к северо–северо-востоку от села Каражар
153
Поселение Каражар V эпоха бронзы, средневековье (разновременной)
археологии
2,75 км к северо-востоку от села Каражар
154
Поселение Каражар XII средневековье
археологии
4,5 км к северо–северо-востоку от села Каражар
155
Поселение Магдалиновка II эпоха бронзы
археологии
2,2 км к западу от села Магдалиновка
156
Поселение Мариновка IV энеолит
археологии
3 км к юго-западу от села Мариновка
157
Поселение Митрофановка III эпоха бронзы
археологии
2,2 км к югу от села Митрофановка
158
Поселение Митрофановка IV эпоха энеолита
археологии
3 км к юго-западу от села Митрофановка

159
Қаражар XIII қонысы ортағасырлық
археология
Бастау ауылынан оңтүстік–шығысына қарай 2,5 км
160
Қаражар XIV қонысы ортағасырлық
археология
Бастау ауылынан оңтүстік- шығысына қарай 2,52 км
161
Қаражар VIII қонысы ортағасырлық
археология
Бастау ауылынан солтүстікке қарай 2,8 км
162
Қызылкөл II қонысы қола дәуірі
археология
Бастау ауылынан солтүстік-шығысынақарай 3 км
163
Қызылкөл III қонысы неолит, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Бастау ауылынан солтүстік-шығысынақарай 6,5 км
164
Жабай-Покровка II қонысы қола дәуірі
археология
Покровка ауылынан солтүстік – шығысына қарай 2,7 км
165
Саргары қонысы қола дәуірі
археология
Покровка ауылынан солтүстік – шығысына қарай 4 км
166
Полтавка V қонысы ортағасырлық
археология
Полтавка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,7 км
167
Поповка VIII қонысы қола дәуірі
археология
Поповка ауылынан шығысына қарай 3,2 км
168
Тельман XVI қонысы қола дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстігіне қарай 2,9 км
169
Тельман XVII қонысы ортағасырлық
археология
Поповка ауылынан оңтүстігінеқарай 3 км
170
Пролетарка II қонысы қола дәуірі
археология
Пролетарка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 500 м
171
Родионовка X қонысы қола дәуірі
археология
Родионовка ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,5 км
172
Тимашевка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан батысына қарай 1,3 км
173
Тимашевка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан шығысына қарай 1,7 км
174
Тимашевка III тұрағы неолит дәуірі
археология
Тимашевка ауылынан шығысына қарай 2,2 км
175
Гайдар III тұрағы неолит дәуірі
археология
Борисовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
176
Новопетропавловка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Каражар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,1 км
177
Магдалиновка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Магдалиновка ауылынан шығысына қарай 500 м
178
Магдалиновка III тұрағы неолит дәуірі
археология
Магдалиновка ауылынан шығысына қарай 100 м
179
Мариновка V тұрағы энеолит дәуірі
археология
Мариновка ауылынан оңтүстік - батысына қарай 5 км
180
Мариновка VI тұрағы қола дәуірі
археология
Мариновка ауылынан оңтүстік - батысына қарай 2 км
181
Митрофановка II тұрағы энеолит дәуірі
археология
Митрофановка ауылынан оңтүстігіне қарай 2 км
182
Садубек I тұрағы неолит дәуірі
археология
Бастау ауылынан батысына қарай 1,9 км
183
Жабай-Покровка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Покровка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
184
Поповка III тұрағы неолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан шығысына қарай 2 км
185
Тельман VIII тұрағы мезолит, неолит дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Поповка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,5 км
186
Тельман IX тұрағы мезолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км

159
Поселение Каражар XIII средневековье
археологии
2,5 км к юго–востоку от села Бастау
160
Поселение Каражар XIV средневековье
археологии
2,52 км к юго–востоку от села Бастау
161
Поселение Каражар VIII средневековье
археологии
2,8 км к северу от села Бастау
162
Поселение Кызылколь II эпоха бронзы
археологии
3 км к северо-востоку от села Бастау
163
Поселение Кызылколь III эпоха неолита, средневековье (разновременной)
археологии
6,5 км к северо-востоку от села Бастау
164
Поселение Жабай-Покровка II эпоха бронзы
археологии
2,7 км к северо-востоку от села Покровка
165
Поселение Саргары эпоха бронзы
археологии
4 км к северо-востоку от села Покровка
166
Поселение Полтавка V средневековье
археологии
2,7 км к северо-востоку от села Полтавка
167
Поселение Поповка VIII эпоха бронзы
археологии
3,2 км к востоку от села Поповка
168
Поселение Тельман XVI эпоха бронзы
археологии
2,9 км к югу от села Поповка
169
Поселение Тельмана XVII средневековье
археологии
3 км к югу от села Поповка
170
Поселение Пролетарка II эпоха бронзы
археологии
500 м к юго-востоку от села Пролетарка
171
Поселение Родионовка X эпоха бронзы
археологии
2,5 км к северо-западу от села Родионовка
172
Стоянка Тимашевка I эпоха неолита
археологии
1,3 км к западу от села Тимашевка
173
Стоянка Тимашевка II эпоха неолита
археологии
1,7 км к востоку от села Тимашевка
174
Стоянка Тимашевка III эпоха неолита
археологии
2,2 км к востоку от села Тимашевка
175
Стоянка Гайдар III эпоха неолита
археологии
3 км к северо-востоку от села Борисовка
176
Стоянка Новопетропавловка II эпоха неолита
археологии
1,1 км к северо-востоку от села Каражар
177
Стоянка Магдалиновка I эпоха неолита
археологии
500 м к востоку от села Магдалиновка
178
Стоянка Магдалиновка III эпоха неолита
археологии
100 м к востоку от села Магдалиновка
179
Стоянка Мариновка V эпоха энеолита
археологии
5 км к юго-западу от села Мариновка
180
Стоянка Мариновка VI эпоха бронзы
археологии
2 км к юго-западу от села Мариновка
181
Стоянка Митрофановка II эпоха энеолита
археологии
2 км к югу от села Митрофановка
182
Стоянка Садубек I эпоха неолита
археологии
1,9 км к западу от села Бастау
183
Стоянка Жабай-Покровка I эпоха неолита
археологии
1,5 км к северо-востоку от села Покровка
184
Стоянка Поповка III эпоха неолита
археологии
2 км к востоку от села Поповка
185
Стоянка Тельман VIII эпоха мезолита, неолита (разновременной)
археологии
2,5 км к юго-западу от села Поповка
186
Стоянка Тельман IX эпоха мезолита
археологии
3 км к юго-западу от села Поповка

187
Тельман X тұрағы неолит дәуірі
археология
Калиновка ауылынан шығысына қарай 7,1 км
188
Тельман XI тұрағы неолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,1 км
189
Тельман XII тұрағы неолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,2 км
190
Тельман XIII тұрағы неолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,4 км
191
Тельман XIV тұрағы неолит дәуірі
археология
Поповка ауылынан оңтүстігіне қарай 3 км
192
Тельман XV тұрағы мезолит, неолит дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Поповка ауылынан оңтүстігіне қарай 3,3 км
193
Тимашевка IX тұрағы неолит дәуірі
археология
Родионовка ауылынан батыс-солтүстік - батысына қарай 2,5 км
194
Тельман V тұрағы неолит дәуірі
археология
Тельман ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,2 км
Бұланды ауданы
195
Красноводское X қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстігіне қарай 1,5 км
196
Красноводское XI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,5 км
197
Красноводское XII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік – батысына қарай 2,3 км
198
Купчановка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Купчановк аауылынан оңтүстігіне қарай 1,2 км
199
Купчановка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 1,5 км
200
Купчановка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 1,5 км
201
Купчановка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 100 м
202
Новобратское II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км
203
Новобратское IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,6 км
204
Новобратское VI қорғаны қола дәуірі
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,7 км
205
Новобратское III "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4,2 км
206
Новобратское VII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новобратское ауылынан шығысына қарай 500 м
207
Новодонецк I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,8 км
208
Новодонецк II қорғаны қола дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4,5 км
209
Новодонецк III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 4,8 км
210
Новодонецк IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 5,3 км
211
Новодонецк V қорғаны қола дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,6 км
212
Новодонецк VI қорғаны қола дәуірі
археология

187
Стоянка Тельман X эпоха неолита
археологии
7,1 км к востоку от села Калиновка
188
Стоянка Тельман XI эпоха неолита
археологии
3,1 км к юго-западу от села Поповка
189
Стоянка Тельман XII эпоха неолита
археологии
3,2 км к юго-западу от села Поповка
190
Стоянка Тельман XIII эпоха неолита
археологии
3,4 км к юго-западу от села Поповка
191
Стоянка Тельман XIV эпоха неолита
археологии
3 км к югу от села Поповка
192
Стоянка Тельман XV эпоха мезолита, неолита (разновременной)
археологии
3,3 км к югу от села Поповка
193
Стоянка Тимашевка IX эпоха неолита
археологии
2,5 км к западу–северо-западу от села Родионовка
194
Стоянка Тельман V эпоха неолита
археологии
1,2 км к юго-западу от села Тельмана
Буландынский район
195
Курган Красноводское X ран. жел. век
археологии
1,5 км к северу от села Айнаколь
196
Курган Красноводское XI ран. жел. век
археологии
3,5 км к северо-западу от села Айнаколь
197
Курган Красноводское XII ран. жел. век
археологии
2,3 км к северо-западу от села Айнаколь
198
Курган Купчановка I ран. жел. век
археологии
1,2 км к югу от села Купчановка
199
Курган Купчановка II ран. жел. век
археологии
1,5 км к югу от села Купчановка
200
Курган Купчановка III ран. жел. век
археологии
1,5 км к югу от села Купчановка
201
Курган Купчановка IV ран. жел. век
археологии
100 м к юго-востоку от села Купчановка
202
Курган Новобратское II ран. жел. век
археологии
3,5 км к юго-востоку от села Новобратское
203
Курган Новобратское IV ран. жел. век
археологии
3,6 км к юго-востоку от села Новобратское
204
Курган Новобратское VI эпоха бронзы
археологии
3,7 км к юго-востоку от села Новобратское
205
Курганы с "усами" Новобратское III ран. жел. век
археологии
4,2 км к юго-востоку от села Новобратское
206
Курган Новобратское VII ран. жел. век
археологии
500 м к востоку от села Новобратское
207
Курган Новодонецк I ран. жел. век
археологии
3,8 км к юго-востоку от села Новодонецк
208
Курган Новодонецк II эпоха бронзы
археологии
4,5 км к юго-востоку от села Новодонецк
209
Курган Новодонецк III ран. жел. век
археологии
4,8 км к юго-востоку от села Новодонецк
210
Курган Новодонецк IV ран. жел. век
археологии
5,3 км к юго-востоку от села Новодонецк
211
Курган Новодонецк V эпоха бронзы
археологии
3,6 км к юго-востоку от села Новодонецк
212
Курган Новодонецк VI эпоха бронзы
археологии

Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,6 км
213
Острогорское V қорғаны қола дәуірі
археология
Острогорское ауылынан солтүстік - батысына қарай 3 км
214
Острогорское VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Острогорское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,4 км
215
Прохоровка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Байсуат ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км
216
Отрадное I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Отрадное ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,5 км
217
Партизанка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Партизанка ауылынан шығысына қарай 3,4 км
218
Жолболды қорғаны қола дәуірі
археология
Иванковка ауылынан оңтүстігіне қарай 4,7 км
219
Иванковка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Иванковка ауылынан оңтүстігіне қарай 5,1 км
220
Капитоновка қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Капитоновка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,1 км
221
Ярославка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,5 км
222
Ярославка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,6 км
223
Ярославка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,6 км
224
Ярославка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,2 км
225
Острогорское қыстауы кейінгі ортағасырлық
археология
Острогорское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
226
Ярославка шеберханасы неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,4 км
227
Колоколовка I қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Колоколовка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,4 км
228
Красноводское III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,5 км
229
Красноводское VIқорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,3 км
230
Красноводское VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
231
Красноводское X қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,6 км
232
Таубай III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айнакөл ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,5 км
233
Купчановка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 500 м
234
Купчановка III қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км
235
Купчановка IV қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 2,2 км
236
Макинка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Макинка ауылынан солтүстігіне қарай 2,5 км
237
Макинка II қорымы ортағасырлық
археология
Макинка ауылынан шығысына қарай 5 км

3,6 км к юго-востоку от села Новодонецк
213
Курган Острогорское V эпоха бронзы
археологии
3 км к северо-западу от села Острогорское
214
Курган Острогорское VI ран. жел. век
археологии
1,4 км к юго-западу от села Острогорское
215
Курган Прохоровка I ран. жел. век
археологии
2 км к северо-востоку от села Байсуат
216
Курган Отрадное I ран. жел. век
археологии
1,5 км к юго-востоку от села Oтрадное
217
Курган Партизанка I ран. жел. век
археологии
3,4 км к востоку от села Партизанка
218
Курган Жолболды эпоха бронзы
археологии
4,7 км к югу от села Иванковка
219
Курган Иванковка I ран. жел. век
археологии
5,1 км к югу от села Иванковка
220
Курган Капитоновка ран. жел. век
археологии
3,1 км к юго-востоку от села Капитоновка
221
Курган Ярославка I ран. жел. век
археологии
4,5 км к северо-востоку от села Ярославка
222
Курган Ярославка II ран. жел. век
археологии
4,6 км к северо-востоку от села Ярославка
223
Курган Ярославка III ран. жел. век
археологии
4,6 км к северо-востоку от села Ярославка
224
Курган Ярославка IV ран. жел. век
археологии
5,2 км к северо-востоку от села Ярославка
225
Зимовка Острогорское позднее средневековье
археологии
1,5 км к юго-западу от села Острогорское
226
Мастерская Ярославка эпоха неолита
археологии
4,4 км к северо-востоку от села Ярославка
227
Могильник Колоколовка I ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
1,4 км к юго-востоку от села Караозек
228
Могильник Красноводское III ран. жел. век
археологии
2,5 км к северо-западу от села Айнаколь
229
Могильник Красноводское VI ран. жел. век
археологии
3,3 км к северо-западу от села Айнаколь
230
Могильник Красноводское VII ран. жел. век
археологии
3,5 км к северо-востоку от села Айнаколь
231
Могильник Красноводское X ран. жел. век
археологии
3,6 км к северо-западу от села Айнаколь
232
Могильник Таубай III ран. жел. век
археологии
2,5 км к северо-западу от села Айнаколь
233
Могильник Купчановка II ран. жел. век
археологии
500 м к югу от села Купчановка
234
Могильник Купчановка III ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
1 км к югу от села Купчановка
235
Могильник Купчановка IV ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
2,2 км к югу от села Купчановка
236
Могильник Макинка I ран. жел. век
археологии
2,5 км к северу от села Макинка
237
Могильник Макинка II средневековье
археологии
5 км к востоку от села Макинка

238
Новобратское VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,2 км
239
Новобратское VIII қорымы ортағасырлық
археология
Новобратское ауылынан оңтүстік – шығысына қарай 5,9 км
240
Новодонецк II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік- шығысына қарай 5,1 км
241
Новодонецк III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан шығысына қарай 3 км
242
Новодонецк IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1 км
243
Новодонецк V қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
244
Новодонецк VIII қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,2 км
245
Новодонецк IX ортағасырлық
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,5 км
246
Новодонецк X қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км
247
Ортақшыл I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ортақшыл ауылынан оңтүстігіне қарай 1,3 км
248
Острогорское I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Острогорское ауылынан оңтүстігіне қарай 500 м
249
Острогорское II қорымы қола дәуірі -ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан оңтүстігіне қарай 700 м
250
Острогорское III қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 900 м
251
Острогорское IV қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,5 км
252
Острогорское V қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,7 км
253
Острогорское VI қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,3 км
254
Острогорское VII қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан солтүстік-батысына қарай 4,2 км
255
Новый Колутон III қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Острогорское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1 км
256
Пушкино I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Пушкино ауылынан солтүстігіне қарай 5,5 км
257
Пушкино II қорымы ерт. тем. дәуірі, ортағасырлық (әр түрлі кезең)
археология
Пушкино ауылынан солтүстігіне қарай 4,7 км
258
Отрадное I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Отрадное ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,2 км
259
Капитоновка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Капитоновка ауылынан шығысына қарай 5,5 км
260
Ярославка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология

238
Могильник Новобратское VII ран. жел. век
археологии
3,2 км к юго-востоку от села Новобратское
239
Могильник Новобратское VIII средневековье
археологии
5,9 км к юго-востоку от села Новобратское
240
Могильник Новодонецк II ран. жел. век
археологии
5,1 км к юго-востоку от села Новодонецк
241
Могильник Новодонецк III ран. жел. век
археологии
3 км к востоку от села Новодонецк
242
Могильник Новодонецк IV ран. жел. век
археологии
1 км к юго-востоку от села Новодонецк
243
Могильник Новодонецк V ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
2 км к юго-востоку от села Новодонецк
244
Могильник Новодонецк VIII ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
2,2 км к юго-востоку от села Новодонецк
245
Могильник Новодонецк IX средневековье
археологии
2,5 км к юго-востоку от села Новодонецк
246
Могильник Новодонецк X ран. жел. век
археологии
3,5 км к юго-востоку от села Новодонецк
247
Могильник Ортакшыл I ран. жел. век
археологии
1,3 км к югу от села Ортакшыл
248
Могильник Острогорское I ран. жел. век
археологии
500 м к югу от села Острогорское
249
Могильник Острогорское II эпоха бронзы, средневековье (разновременной)
археологии
700 м к югу от села Острогорское
250
Могильник Острогорское III ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
900 м к юго-западу от села Острогорское
251
Могильник Острогорское IV ран. жел. век, средневековье
археологии
2,5 км к юго-западу от села Острогорское
252
Могильник Острогорское V ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
2,7 км к северо-западу от села Острогорское
253
Могильник Острогорское VI ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
3,3 км к северо-западу от села Острогорское
254
Могильник Острогорское VII ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
4,2 км к северо-западу от села Острогорское
255
Могильник Новый Колутон III ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
1 км к юго-западу от села Острогорское
256
Могильник Пушкино I ран. жел. век
археологии
5,5 км к северу от села Пушкино
257
Могильник Пушкино II ран. жел. век, средневековье (разновременной)
археологии
4,7 км к северу от села Пушкино
258
Могильник Отрадное I ран. жел. век
археологии
2,2 км к юго-востоку от села Отрадное
259
Могильник Капитоновка V ран. жел. век
археологии
5,5 км к востоку от села Капитоновка
260
Могильник Ярославка Vран. жел. век
археологии

Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,4 км
261
Ярославка VII қорымы ортағасырлық
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,4 км
262
Еркіндік I қонысы ортағасырлық
археология
Балуан Шолақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
263
Еркіндік II қонысы қола дәуірі
археология
Балуан Шолақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
264
Еркіндік III қонысы неолит дәуірі
археология
Балуан Шолақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
265
Купчановка I қонысы неолит-қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 1,8 км
266
Купчановка II қонысы қола дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 2 км
267
Новодонецк VI қонысы қола дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан шығысына қарай 2,5 км
268
Новодонецк VII қонысы қола дәуірі
археология
Новодонецк ауылынан оңтүстігіне қарай 3 км
269
Проходное I қонысы қола дәуірі
археология
Пушкино ауылынан солтүстігіне қарай 7 км
270
Пушкино I қонысы қола дәуірі
археология
Пушкино ауылынан солтүстігіне қарай 2 км
271
Купчановка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Купчановка ауылынан оңтүстігіне қарай 2,3 км
272
Пушкин I тұрағы неолит дәуірі
археология
Пушкино ауылынан сотүстігіне қарай 2 км
273
Ярославка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4 км
274
Ярославка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,8 км
275
Ярославка III тұрағы неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
276
Ярославка IV неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,5 км
277
Ярославка V тұрағы неолит дәуірі
археология
Ярославка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
Бурабай ауданы
278
Абылай хан алаңындағы сәулет-мемориалды кешені 2004 жыл
сәулет және қала құрылысы
Бурабай кенті, Абылай хан алаңы
279
Жаңаталап I қорғаны қола дәуірі
археология
Жаңаталап ауылынан солтүстік-батысына қарай 2 км
280
Қылшақты I қорғаны ортағасырлық
археология
Кенесары ауылынан солтүстік-батысына қарай 4 км
281
Аршалы I қорғаны қола дәуірі
археология
Николаевка ауылынан шығысына қарай 1 км
282
Аршалы II қорғаны қола дәуірі
археология
Николаевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,2 км
283
Аршалы III қорғаны қола дәуірі
археология
Николаевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
284
Қараүңгір I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Обалы ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6 км
285
Қараүңгір II қорғаны қола дәуірі
археология
Первомайский ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,6 км
286
Қараүңгір III қорғаны қола дәуірі
археология
Первомайский ауылынан солтүстік-шығысына қарай 7,2 км
287
Райгородок I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология

4,4 км к северо-востоку от села Ярославка
261
Могильник Ярославка VII средневековье
археологии
4,4 км к северо-востоку от села Ярославка
262
Поселение Еркендык I средневековье
археологии
3 км к северо-востоку от села Балуан Шолак
263
Поселение Еркендык II эпоха бронзы
археологии
3,5 км к северо-востоку от села Балуан Шолак
264
Поселение Еркендык III неолит
археологии
3,5 км к северо-востоку от села Балуан Шолак
265
Поселение Купчановка I неолит-эпоха бронзы (разновременной)
археологии
1,8 км к югу от села Купчановка
266
Поселение Купчановка II эпоха бронзы
археологии
2 км к югу от села Купчановка
267
Поселение Новодонецк VI эпоха бронзы
археологии
2,5 км к востоку от села Новодонецк
268
Поселение Новодонецк VII эпоха бронзы
археологии
3 км к югу от села Новодонецк
269
Поселение Проходное I эпоха бронзы
археологии
7 км севернее села Пушкино
270
Поселение Пушкино I эпоха бронзы
археологии
2км севернее села Пушкино
271
Стоянка Купчановка I неолит
археологии
2,3 км к югу от села Купчановка
272
Стоянка Пушкино I неолит
археологии
2 км к северу от села Пушкино
273
Стоянка Ярославка I неолит
археологии
4 км к юго-востоку от села Ярославка
274
Стоянка Ярославка II неолит
археологии
3,8 км к северо-востоку от села Ярославка
275
Стоянка Ярославка III неолит
археологии
3,5 км к северо-востоку от села Ярославка
276
Стоянка Ярославка IV неолит
археологии
4,5 км к северо-востоку от села Ярославка
277
Стоянка Ярославка V неолит
археологии
5 км к северо-востоку от села Ярославка
Бурабайский район
278
Архитектурно-мемориальный комплекс на поляне Абылай хана 2004 год
градостроительства и архитектуры
поселок Бурабай, поляна Абылай хана
279
Курган Жанаталап I эпоха бронзы
археологии
2 км северо-западнее села Жанаталап
280
Курган Кылшакты I ср.-век.
археологии
4 км северо-западнее села Кенесары
281
Курган Аршалы I эпоха бронзы
археологии
1 км восточнее села Николаевка
282
Курган Аршалы II эпоха бронзы
археологии
2,2 км юго-восточнее села Николаевка
283
Курган Аршалы III эпоха бронзы
археологии
3 км юго-восточнее села Николаевка
284
Курган Караунгир I ран. жел. век
археологии
6 км северо-восточнее села Обалы
285
Курган Караунгир II эпоха бронзы
археологии
5,6 км северо-восточнее села Первомайское
286
Курган Караунгир III эпоха бронзы
археологии
7,2 км северо-восточнее села Первомайское
287
Курган Райгородок I ран. жел. век
археологии

Райгородок ауылынан шығысына қарай 0,7 км
288
Қояндыкөл I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Успеноюрьевка ауылынан оңтүстігіне қарай 4 км, Қояндыкөл көлінен солтүстігіне қарай 1 км
289
Қояндыкөл II қорғаны қола дәуірі
археология
Успеноюрьевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4,5 км
290
Аршалы I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Веденовка ауылынан шығысына қарай 3,3 км, Щучье қаласы - Веденовка ауылы ауылынан жолышығысына қарай 1,3 км
291
Аршалы II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Веденовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,3 км, Щучье қаласы-Веденовка ауылы жолының солтүстік-батысына қарай
292
Жаңаталап II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Жаңаталап ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,5 км, жоғары беткейде
293
Қорған қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Николаевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 8 км, оңтүстік-батысына қарай төбешікте
294
Қорған I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Николаевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 8,2 км төбешікте
295
Новоандреевка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Новоандреевка ауылынан батысына қарай 5 км, Щучье қаласы-Веденовка ауылы жолының батысына қарай 100 м, жотаның оңтүстік беткейінде
296
III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақылбай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,3 км, Малое Чебачье көлінің солтүстік- батыс жағалауынан 1,7 км
297
Дорофеевка I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Ақылбай ауылынан солтүстігіне қарай 3,5 км, Ақылбай ауылы-Қызылағаш ауылы трассасынан батысына қарай 150 м
298
Дорофеевка III қорымы қола дәуірі
археология
Ақылбай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4,5 км, Ақылбай ауылы-Абылайхан кенті трассасынан шығысына қарай 0,7 км, Малое Чебачье көлінің батыс жағалауының солтүстік-батысына қарай 200 м
299
Дорофеевка VI қорымы орта ғасыр
археология
Ақылбай ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 5,3 км, Малое Чебачье көлінің солтүстік-батыс жағалауынан, жағалаудан солтүстік-батысына қарай 2,2 км
300
Малое Чебачье I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ақылбай ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1 км, Малое Чебачье көлінің оңтүстік жағасының жоғарғы беткейінде
301
Қотыркөл II қорымы қола дәуірі
археология
Вишневка ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км, Щучье қаласы-Уәлихан ауылы жолынан оңтүстігіне қарай 200 м солтүстік шоқыға қарай
302
Құмдыкөл IV қорымы орта ғасыр
археология
Златополье ауылынан солтүстік-шығысына қарай 8 км, Щучье қаласы- Веденовка ауылы жолының солтүстік беткейінде
303
Клинцы I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Клинцы ауылынан солтүстігіне қарай 2,5 км, Ұрымқай ауылы-Ковалевка ауылы батыс жолынан ұсақ түйіршік тастардың беткейінен 150 м

0,7 км восточнее села Райгородок
288
Курган Кояндыколь I ран. жел. век
археологии
4 км южнее села Успеноюрьевка, в 1 км севернее озера Кояндыколь
289
Курган Кояндыколь II эпоха бронзы
археологии
4,5 км юго-восточнее села Успеноюрьевка
290
Курган Аршалы I ран. жел. век
археологии
3,3 км восточнее села Веденовка, на возвышенности в 1,3 км восточнее дороги город Щучинск – село Веденовка
291
Курган Аршалы II ран. жел. век
археологии
5,3 км северо-восточнее села Веденовка, к северо-западу от дороги село Веденовка–город Щучинск
292
Курган Жанаталап II ран. жел. век
археологии
1,5 км северо-западнее села Жанаталап, на возвышенности
293
Курганный могильник ран. жел. век
археологии
8 км юго-западнее села Николаевка, на всхолмлении
294
Курганный могильник I ран. жел. век
археологии
8,2 км юго-западнее села Николаевка, на всхолмлении
295
Курган Новоандреевка III ран. жел. век
археологии
5 км западнее села Новоандреевка, на южном склоне возвышенности в 100 м западнее дороги город Щучинск–село Веденовка
296
Курганы III ран. жел. век
археологии
4,3 км северо-восточнее села Акылбай, на северо-западном берегу озера Малое Чебачье, в 1,7км от берега
297
Могильник Дорофеевка I ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
3,5 км севернее села Акылбай, в 150 м западнее трассы село Акылбай - село Кызылагаш
298
Могильник Дорофеевка III эпоха бронзы
археологии
4,5 км северо-восточнее села Акылбай, в 0,7 км восточнее трассы село Акылбай– село Аблайхана, в 200 м северо-западнее берега озера Малое Чебачье
299
Могильник Дорофеевка VI ср.-век.
археологии
5,3 км на северо–северо-восток от села Акылбай, на северо-западном берегу озера Малое Чебачье, в 2,2 км к северо-западу от берега
300
Могильник Малое Чебачье I ран. жел. век
археологии
1 км на юго-восточнее села Акылбай, на возвышенности, на южном берегу озеро Малое Чебачье
301
Могильник Котырколь II эпоха бронзы
археологии
1 км южнее села Вишневка, на северном склоне сопки в 200 м южнее дороги город Щучинск–село Валиханово
302
Могильник Кумдыколь IV ср.-век.
археологии
8 км северо-восточнее села Златополье, на северном склоне гряды вдоль дороги город Щучинск– село Веденовка
303
Могильник Клинцы I ран. жел. век
археологии
2,5 км севернее села Клинцы, на склоне мелкосопочника в 150 м западнее дороги село Урумкай

304
Клинцы II зираты ерт. тем. дәуірі
археология
Клинцы ауылынан солтүстігіне қарай 1,5 км, Ұрымқай ауылы-Ковалевка ауылы жолының батысына қарай 100 м төбешікте
305
Ковалевка 1 қорымы ерт. тем. дәуірі, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Успеноюрьевка ауылынан биік қырдың солтүстік-батыс бөлігіндегі ойпатында
306
Қотыркөл XVII қорымы қола дәуірі, орта ғасыр
археология
Қотыркөл ауылынан шығысына қарай 6 км, Щучье қаласы- Степняк қаласы трассасынан оңтүстігіне қарай
0,3 км
307
Жүкей IV қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қотыркөл ауылынан шығысына қарай 5 км, Щучье қаласы- Степняк қаласы трассасынан солтүстігіне қарай 0,3 км
308
Қараүңгір I қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Савинкаауылынан батысынақарай 7,5 км, Щучье қаласы- Веденовка ауылы трассасының батысына қарай 1км
309
Құмдыкөл II қорымы қола дәуірі
археология
Савинка ауылынан шығысына қарай 3 км, Құмдыкөл көлінің оңтүстігіне қарай 0,6 км жоғарғы шоқысына қарай, мұсылман зиратынан батысына қарай 0,3 км
310
Успеноюрьевка I қорымы қола дәуірі
археология
Успеноюрьевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
311
Успеноюрьевка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Успеноюрьевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,3 км
312
Аршалы II қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Федосеевка ауылынан шығысына қарай 0,8 км, Аршалы өзенінің сол жақ жағалауынның жоғарғы беткейінде
313
Аршалы V топырақты қорымы орта ғасыр
археология
Веденовка ауылынан шығысынақарай 4 км, Щучье қаласы- Веденовка ауылының шығыс жолына қарай 0,7 км
314
Аршалы IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Веденовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,7 км, Щучье қаласы- Веденовка ауылының жолдың батысына қарай 1,5 км
315
Жаңаталап I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Жаңаталап ауылынан солтүстігіне қарай 4 км
316
Жаңаталап II қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Жаңаталап ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,8 км
317
Голубой залив I қонысы неолит дәуірі
археология
Голубой залив Бурабай көлі жағалауының солтүстік-шығыс жағасында, Бурабай кенті батысына қарай 2,5 км
318
Голубой залив II қонысы неолит дәуірі
археология
Голубой залив Бурабай көлі батыс жағалауында, Бурабай кенті батысына қарай 3 км
319
Ақтас тұрағы палеолит дәуірі
археология
Жамантұз ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,7 км
320
Ақылбай ауылы жанындағы стелла
археология
Ақылбай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 7,5 км
Егіндікөл ауданы
321
Сопы мазары XVIII ғасыр
сәулет және қала құрылысы
Жалманқұлақ ауылы, Қоскөл қонысы
322
Полтавский қорымы ерт. тем. дәуірі
археология

304
Могильник Клинцы II ран. жел. век
археологии
1,5 км севернее села Клинцы, на всхолмлении в 100 м западнее дороги село Урумкай
305
Могильник Ковалевка I эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
на северо-западном склоне возвышенности села Успеноюрьевка
306
Могильник Котырколь XVII эпоха бронзы, ср.-век. (разновременной)
археологии
6 км восточнее села Котырколь, на сопке в 0,3 км южнее трассы город Щучинск – город Степняк
307
Могильник Жукей IV эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
5 км восточнее села Котырколь, в 0,3 км севернее трассы город Щучинск–город Степняк
308
Могильник Караунгир I эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
7,5 км западнее села Савинка, 1 км западнее трассы город Щучинск–село Веденовка
309
Могильник Кумдыколь II эпоха бронзы
археологии
3 км восточнее села Савинка, на вершине сопки в 0,6 км южнее озера Кумдыколь, в 0,3 км западнее мусульманского кладбища
310
Могильник Успеноюрьевка I эпоха бронзы
археологии
3 км юго-восточнее села Успеноюрьевка
311
Могильник Успеноюрьевка II ран. жел. век
археологии
3,3 км юго-восточнее села Успеноюрьевка
312
Могильник Аршалы II эпоха бронзы, ср.-век
археологии
0,8 км восточнее села Федосеевка, на возвышенности левого берега реки Аршалы
313
Грунтовой могильник Аршалы V ср.-век
археологии
4 км восточнее села Веденовка, в 0,7 км восточнее дороги город Щучинск- село Веденовка
314
Могильник Аршалы IV ран. жел. век
археологии
5,7 км северо-восточнее села Веденовка, на возвышенности в 1,5 км западнее дороги город Щучинск–село Веденовка
315
Могильник Жанаталап I ран. жел. век., ср.-век. (разновременной)
археологии
4 км севернее села Жанаталап
316
Могильник Жанаталап II эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
0,8 км северо-восточнее села Жанаталап
317
Поселение Голубой залив I эпоха неолита
археологии
2,5 км западнее поселка Бурабай, на северо-восточном берегу Голубого залива озера Бурабай
318
Поселение Голубой залив II эпоха неолита
археологии
3 км западнее, на заднем берегу Голубого залива озера Бурабай
319
Стоянка Актас эпоха палеолита
археологии
2,7 км юго-западнее села Кенесары
320
Стела у села Акылбай средневековье
археологии
7,5 км к северо-востоку от села Акылбай
Егиндыкольский район
321
Мазар Суфу XVIII век
градостроительства и архитектуры
села Жалманкулак, урочище Косколь
322
Могильник Полтавский ран. жел. век
археологии

Алакөл ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
Еңбекшілдер ауданы
323
Атан I топырақты жерлеуі орта ғасыр
археология
Еңбек ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 8,5 км
324
Жүкей I қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Щучье қаласы-Степняк қаласы трассасының оңтүстік-батысынан 45 м, Жөкей ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,6 км
325
Жүкей III қорымы қола дәуірі
археология
Щучье қаласы- Степняк қаласы трассасының оңтүстігіне қарай 275 м, Жөкей ауылынан оңтүстік-батысына қарай 0,7 км Сарымсақты өзенінің сол жағалауында
326
Кеңащы қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңащы ауылынан шығысқа қарай 2,5 км
327
Саға VI қорғаны қола дәуірі
археология
Саға өзенінің сол жағалауында, су бөгетінен оңтүстік-шығысына қарай 0,2 км
328
Саға V қорғаны қола дәуірі
археология
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 22,1км
329
Тассу I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақбұлақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11 км
330
Тассу II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақбұлақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11,8 км
331
Қожагелді-Алға I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Алға ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,3 км
332
Қожагелді-Алға III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Алға ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,2 км
333
Бірсуат I қорғаны қола дәуірі
археология
Бірсуат ауылынан батыс-солтүстік-батысына қарай 1,3 км, Шат өзенінің сол жақ ағысынаң оң жағалауында
334
Шат V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Бірсуат ауылынан шығысына қарай 15,6 км
335
Шат VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Бірсуат ауылынан шығыс- солтүстік-шығысына қарай 11,6 км
336
Шат VII қорғаны қола дәуірі
археология
Бірсуат ауылынан шығысына қарай 14 км
337
Уәлихан IV қорғаны қола дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан шығысына қарай 0,2 км
338
Жамбай IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 13,4 км
339
Атан I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақтас ауылынан батысына қарай 11,4 км
340
Атан VII қола дәуірі
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6,3 км
341
Атан IX қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақтас ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 15,9 км
342
Жүкей VI қорғанды қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Жүкей ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,8 км
343
Жүкей VII қорғанды қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Жүкей ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,8 км, Щучье қаласы – Степняк қаласы бағытындағы трассадан оңтүстігіне қарай 60 м
344
Жүкей VIII қорғанды қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Жүкей ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км, Щучье қаласы- Степняк қаласы бағытындағы трассадан оңтүстігіне қарай 1,8 км

1,5 км к западу–юго-западу от села Алаколь
Енбекшильдерский район
323
Грунтовое захоронение Атан I ср.-век.
археологии
8,5 км западнее–юго-западнее села Енбек
324
Могильник Жукей I эпоха бронзы – ран. жел. век (разновременной)
археологии
0,6 км северо-западнее села Жукей, в 45 м юго-западнее дороги город Щучинск–город Степняк
325
Могильник Жукей III эпоха бронзы
археологии
0,7 км юго-западнее села Жукей, на левом берегу реки Сарымсакты, в 275 м южнее трассы город Щучинск– город.Степняк
326
Курган Кенащи ран. жел. век
археологии
восточнее 2,5 км села Кенащи
327
Курган Сага VI эпоха бронзы
археологии
0,2 км юго-восточнее от плотины на левом берегу реки Сага
328
Курган Сага V эпоха бронзы
археологии
22,1 км северо-восточнее села Акбулак
329
Курган Тассу I ран. жел. век
археологии
11 км юго-западнее села Акбулак
330
Курган Тассу II ран. жел. век
археологии
11,8 км юго-западнее села Акбулак
331
Курган Кожагельды-Алга I ран. жел. век
археологии
3,3 км юго-восточнее села Алга
332
Курган Кожагельды-Алга III ран. жел. век
археологии
3,2 км северо-западнее села Алга
333
Курган Бирсуат I эпоха бронзы
археологии
1,3 км северо-западнее села Бирсуат, на правом берегу левого притока реки Шат
334
Курган Шат V ран. жел. век
археологии
15,6 км восточнее села Бирсуат
335
Курган Шат VI ран. жел. век
археологии
11,6 км северо-восточнее села Бирсуат
336
Курган Шат VII эпоха бронзы
археологии
14 км восточнее села Бирсуат
337
Курган Валиханово IV эпоха бронзы
археологии
0,2 км восточнее села Валиханово
338
Курган Жамбай IV ран. жел. век
археологии
13,4 км юго–юго-восточнее села Валиханово
339
Курган Атан I ран. жел. век
археологии
11,4 км западнее села Актас
340
Курган Атан VII эпоха бронзы
археологии
6,3 км юго-западнее села Актас
341
Курган Атан IX ран. жел. век
археологии
15,9 км западнее–юго-западнее села Актас
342
Курганный могильник Жукей VI ран. жел. век
археологии
2,8 км к юго-востоку от села Жукей
343
Курганный могильник Жукей VII ран. жел. век
археологии
3,8 км юго-восточнее села Жукей, в 60 м южнее трассы город Щучинск–город Степняк
344
Курганный могильник Жукей VIII эпоха бронзы, ср.-век. (разновременной)
археологии
3,5 км юго-восточнее села Жукей, в 1,8 км южнее трассы город Щучинск–город Степняк

345
Казгородок қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Казгородок ауылынан батысына қарай 5 км Щучье қаласы- Степняк қаласы бағытындағы трассадан солтүстік-шығысына қарай 1 км
346
Казгородок I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Казгородок ауылынан батысына қарай 5,3 км Щучье қаласы- Степняк қаласы бағытындағы трассадан солтүстік-шығысына қарай 1,2 км
347
Қасқырдың іні III (Волчьи норы) ерт. тем. дәуірі
археология
Казгородок ауылынан шығысына қарай 0,7 км
348
Уәлихан II қорғаны қола дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстігіне қарай 0,8 км
349
Уәлихан III қорғаны қола дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстігіне қарай 2,3 км
350
Саға I қорғаны орта ғасыр
археология
Кеңашы ауылынан батысына қарай 8 км
351
Саға II қорғаны орта ғасыр
археология
Кеңашы ауылынан батысына қарай 10 км, Степняк қаласы–Уәлихан ауылы бағытындағы жолдан солтүстігіне қарай 600 м
352
Камни қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 15,8 км
353
Камни I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 16,4 км
354
Қожастау қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 7 км
355
Құдабас қорғаны қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 2,3 км
356
Құдабас III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан солтүстік–солтүстік-шығысына қарай 2 км
357
Үштаған қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік–оңтүстік - шығысына қарай 9,5 км, темір жолынан солтүстік-шығысына қарай 0,3 км
358
Үштаған I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 9,7 км
359
Үштаған II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 13,9 км
360
Үштаған III қорғаны қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 13,1 км
361
Үштаған IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 12,4 км
362
Үштаған V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 10,9 км
363
Үштаған VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 12,3 км
364
Үштаған VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 12,5 км
365
Карловка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Карловка ауылынан шығысына қарай 1 км, Қызылұйым ауылынан батысына қарай 1,5 км
366
Карловка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Карловка ауылынан шығысына қарай 2,4 км
367
Жүкей I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қызылұйым ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,8 км, Жүкей көлінің оңтүстігіне қарай 270 м

345
Курган Казгородок ран. жел. век
археологии
5 км западнее села Казгородок, в 1 км северо-восточнее трассы город Щучинск–город Степняк
346
Курган Казгородок I ран. жел. век
археологии
5,3 м западнее села Казгородок, в 1,2 км северо-восточнее трассы город Щучинск–город Степняк
347
Курган Волчьи норы III ран. жел. век
археологии
0,7 км восточнее села Казгородок
348
Курган Валиханово II эпоха бронзы
археологии
0,8 км южнее села Карасу
349
Курган Валиханово III эпоха бронзы
археологии
2,3 км южнее села Карасу
350
Курган Сага I ср.-век.
археологии
8 км западнее села Кенащы
351
Курган Сага II ср.-век.
археологии
10 км западнее села Кенащи, в 600 м севернее дороги город Степняк–село Валиханово
352
Курган Камни ран. жел. век
археологии
15,8 км юго–юго-восточнее село Кудабас
353
Курган Камни I ран. жел. век
археологии
16,4 км юго–юго-восточнее села Кудабас
354
Курган Кожастау ран. жел. век
археологии
7 км юго-восточнее села Кудабас
355
Курган Кудабас эпоха бронзы
археологии
2,3 км северо–северо-восточнее села Кудабас
356
Курган Кудабас III ран. жел. век
археологии
2 км северо–северо-восточнее села Кудабас
357
Курган Уштаган ран. жел. век
археологии
9,5 км юго–юго-восточнее села Кудабас, в 0,3 км северо-восточнее железной дороги
358
Курган Уштаган I ран. жел. век
археологии
9,7 км юго–юго-восточнее села Кудабас
359
Курган Уштаган II ран. жел. век
археологии
13,9 км юго-восточнее села Кудабас
360
Курган Уштаган III эпоха бронзы
археологии
13,1 км юго-восточнее села Кудабас
361
Курган Уштаган IV ран. жел. век
археологии
12,4 км юго-восточнее села Кудабас
362
Курган Уштаган V ран. жел. век
археологии
10,9 км юго-восточнее села Кудабас
363
Курган Уштаган VI ран. жел. век
археологии
12,3 км юго-восточнее села Кудабас
364
Курган Уштаган VIII ран. жел. век
археологии
12,5 км юго-восточнее села Кудабас
365
Курган Карловка I ран. жел. век
археологии
1 км восточнее села Карловка, в 1,5 км западнее с. Кызылуюм
366
Курган Карловка II ран. жел. век
археологии
2,4 км восточнее села Карловка
367
Курган Жукей I ран. жел. век
археологии
0,8 км северо-западнее села Кызылуюм, в 270 м южнее озера Жукей

368
Кеңащы I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кенащы ауылынан шығысына қарай 10,5 км
369
Кенащи II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кенащы ауылынан шығысына қарай 11,3 км
370
Тассу II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 9,5 км
371
Тассу III қорғаны қола дәуірі
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 9,8 км
372
Тассу IV қорғаны қола дәуірі
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 13,6 км
373
Қотыркөл I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Пригорхоз ауылынан батысына қарай 550м, Степняк қаласы батысына қарай 3 км
374
Тыркөл I қорғанды қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Степняк қаласы оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 5,2 км
375
Тыркөл II қорғанды қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Степняк қаласы оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 4,6 км
376
Тыркөл V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Степняк қаласы оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 6,4 км
377
Жамбай I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 15,3 км
378
Жамбай II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 13,6 км
379
Жамбай III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 14,0 км
380
Жамбай VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 14,7 км
381
Қойтас I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 36,9 км
382
Қойтас II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 40,8 км
383
Қойтас III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 36,2 км
384
Қойтас IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 35,6 км
385
Қойтас V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 36,1 км
386
Қойтас VI қорғаны орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік -шығысына қарай 29,6 км
387
Қойтас VII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 37,9 км
388
Қойтас VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 37,7 км
389
Қойтас IX қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік -шығысына қарай 37,5 км
390
Қойтас XI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 36,1 км
391
Сапақ III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысынақарай 10,6 км
392
Қойтас XII "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік -шығысына қарай 38,2 км
393
Қойтас XIII "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 39,7 км

368
Курган Кенащи I ран. жел. век
археологии
10,5 км восточнее села Кенащи
369
Курган Кенащи II ран. жел. век
археологии
11,3 км восточнее села Кенащи
370
Курган Тассу II ран. жел. век
археологии
9,5 км севернее села Мамай
371
Курган Тассу III эпоха бронзы
археологии
9,8 км севернее села Мамай
372
Курган Тассу IV эпоха бронзы
археологии
13,6 км севернее села Мамай
373
Курган Котырколь I ран. жел. век
археологии
550 м западнее села Пригорхоз, 3 км западнее города Степняк
374
Курганный могильник Тырколь I ран. жел. век
археологии
5,2 км юго–юго-западнее города Степняк
375
Курганный могильник Тырколь II ран. жел. век
археологии
4,6 км юго–юго-западнее города Степняк
376
Курган Тырколь V ран. жел. век
археологии
6,4 км юго–юго-восточнее города Степняк
377
Курган Жамбай I ран. жел. век
археологии
15,3 км северо-западнее села Сапак
378
Курган Жамбай II ран. жел. век
археологии
13,6 км северо-западнее села Сапак
379
Курган Жамбай III ран. жел. век
археологии
14,0 км северо-западнее села Сапак
380
Курган Жамбай VI ран. жел. век
археологии
14,7 км северо-западнее села Сапак
381
Курган Койтас I ран. жел. век
археологии
36,9 км северо-восточнее села Сапак
382
Курган Койтас II ран. жел. век
археологии
40,8 км северо-восточнее села Сапак
383
Курган Койтас III ран. жел. век
археологии
36,2 км северо-восточнее села Сапак
384
Курган Койтас IV ран. жел. век
археологии
35,6 км северо-восточнее села Сапак
385
Курган Койтас V ран. жел. век
археологии
36,1 км северо-восточнее села Сапак
386
Курган Койтас VI ср.-век.
археологии
29,6 км северо-восточнее села Сапак
387
Курган Койтас VII ран. жел. век
археологии
37,9 км северо-восточнее села Сапак
388
Курган Койтас VIII ран. жел. век
археологии
37,7 км северо-восточнее села Сапак
389
Курган Койтас IX ран. жел. век
археологии
37,5 км северо-восточнее села Сапак
390
Курган Койтас XI ран. жел. век
археологии
36,1 км северо-восточнее села Сапак
391
Курган Сапак III ран. жел. век
археологии
10,6 км северо-западнее села Сапак
392
Курган с "усами" Койтас XII ран. жел. век
археологии
38,2 км северо-восточнее села Сапак
393
Курган с "усами" Койтас XIII ран. жел. век
археологии
39,7 км северо-восточнее села Сапак

394
Сапақ I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
395
Шоқай III қорғаны орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан шығыс-солтүстік -шығысына қарай 43,5 км
396
Шоқай X қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан шығыс–солтүстік-шығысына қарай 49,6 км
397
Прожектор қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан солтүстігіне қарай 1,7 км
398
Прожектор I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан солтүстігіне қарай 2,6 м
399
Төбе I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан солтүстігіне қарай 4,4 км
400
Сәуле III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,2 км
401
Сәуле IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,5 км
402
Сәуле I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,4 км
403
Сәуле V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 800 м
404
Сәуле VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1000 м
405
Сәуле X қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сауле ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,8 км
406
Қожагелді-Алға II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терек ауылынан солтүстік-батысына қарай 3 км
407
Терек қорғаны қола дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстігіне қарай 2,4 км
408
Терек I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,2 км
409
Терек II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,7 км
410
Терек III қорғаны орта ғасыр
археология
Терек ауылынан шығысына қарай 1,7 км
411
Терек IV қорғаны қола дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2 км
412
Терек V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,7 км
413
Терек VI қорғаны қола дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстігіне қарай 2,4 км
414
Терек VIII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терек ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 2 км
415
Яблоновка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Яблоновка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 7,7 км
416
Яблоновка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Яблоновка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 7,9 км
417
Сага VIII қорымы орта ғасыр
археология
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 13,2 км
418
Сага IX қорымы орта ғасыр
археология
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 15 км
419
Саға XIII қорымы ерт. тем. дәуірі - орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Саға өзенінің сол жағалауында
420
Қожагелді-Алға III қорымы неолит дәуірі
археология
Алға ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 7,6 км
421
Қожагелді-Алға II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология

394
Курган Сапак I ран. жел. век
археологии
5 км северо-западнее села Сапак
395
Курган Шокай III ср.-век.
археологии
43,5 км восточнее–северо-восточнее села Сапак
396
Курган Шокай X ран. жел. век
археологии
49,6 км восточнее–северо-восточнее села Сапак
397
Курган Прожектор ран. жел. век
археологии
1,7 км севернее от села Валиханово
398
Курган Прожектор I ран. жел. век
археологии
2,6 м севернее от села Валиханово
399
Курган Тюбе I ран. жел. век
археологии
4,4 км севернее от села Валиханово
400
Курган Сауле III ран. жел. век
археологии
1,2 км северо-западнее села Сауле
401
Курган Сауле IV ран. жел. век
археологии
1,5 км северо-западнее села Сауле
402
Курган Сауле I ран. жел. век
археологии
3,4 км северо-западнее села Сауле
403
Курган Сауле V ран. жел. век
археологии
800 м юго-восточнее села Сауле
404
Курган Сауле VI р ан. жел. век
археологии
1000 м юго-восточнее села Сауле
405
Курган Сауле X ран. жел. век
археологии
1,8 км юго-восточнее села Сауле
406
Курган Кожагельды-Алга 2 ран. жел. век
археологии
3 км северо-западнее села Терек
407
Курган Терек эпоха бронзы
археологии
2,4 км южнее села Терек
408
Курган Терек I ран. жел. век
археологии
3,2 км юго-восточнее села Терек
409
Курган Терек II ран. жел. век
археологии
1,7 км юго-восточнее села Терек
410
Курган Терек III ср.-век.
археологии
1,7 км восточнее села Терек
411
Курган Терек IV эпоха бронзы
археологии
2 км юго-западнее села Терек
412
Курган Терек V ран. жел. век
археологии
2,7 юго-западнее села Терек
413
Курган Терек VI эпоха бронзы
археологии
2,4 км южнее села Терек
414
Курган Терек VIII ран. жел. век
археологии
2 км юго–юго-западнее села Терек
415
Курган Яблоновка I ран. жел. век
археологии
7,7 км юго-западнее села Яблоновка
416
Курган Яблоновка II ран. жел. век
археологии
7,9 км юго-западнее села Яблоновка
417
Могильник Сага VIII ср.-век.
археологии
13,2 км северо-восточнее села Акбулак
418
Могильник Сага IX ср.-век.
археологии
15 км северо-восточнее села Акбулак
419
Могильник Сага XIII ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
на левом берегу реки Сага
420
Могильник Кожагельды-Алга III эпоха неолита
археологии
7,6 км юго-восточнее села Алга
421
Могильник Кожагельды-Алга II ран. жел. век
археологии

Алға ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 6,2 км
422
Арай қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Арай ауылынан солтүстік–солтүстік батысына қарай 13,3 км
423
Шат VIII қорымы орта ғасыр
археология
Бірсуат ауылынан шығысына қарай 12,7 км
424
Шат IХ қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Бірсуат ауылынан шығысына қарай 11 км
425
Уәлихан II қорымы қола дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,5 км
426
Уәлихан V қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Уәлихан ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
427
Жамбай III қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең).
археология
Уәлихан ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 10,8 км
428
Атан қорымы орта ғасыр
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11,3 км
429
Атан I қорымы орта ғасыр
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11 км
430
Заураловка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Заураловка ауылынан батысына қарай 3,1 км
431
Қасқырдың іні I (Волчьи норы) ер. тем. дәуірі
археология
Казгародок ауылынан батысына қарай 2 км
432
Қасқырдың іні II (Волчьи норы) қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Казгородок ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,2 км
433
Қарасу I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қарасу ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км
434
Шиелі қорымы орта ғасыр
археология
Кішкентай ауылынан батысына қарай 1 км
435
Саға IV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Краснофлотское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 20,7 км
436
Кожастау қорымы орта ғасыр
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 8 км
437
Құдабас қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Құдабас ауылынан оңтүстігіне қарай 2,8 км
438
Құдабас I қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Құдабас ауылынан шығысына қарай 0,4 км
439
Құдабас II қорымы орта ғасыр
археология
Құдабас ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
440
Құдабас III қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Құдабас ауылынан солтүстік-солүстік-батысына қарай 1 км
441
Құдабас IV қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан солтүстігіне қарай 1,5 км
442
Құдабас V қорымы орта ғасыр
археология
Құдабас ауылынан солтүстік-солүстік-шығысына қарай 2,3 км
443
Құдабас VI қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстігіне қарай 2,5 км
444
Құдабас VII қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан солүстік-солтүстік-батысына қарай 1,4 км
445
Құдабас VIII қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 0,7 км
446
Үштоған III қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 13,5 км

6,2 км юго-восточнее села Алга
422
Могильник Арай ран. жел. век
археологии
13,3 км северо–северо-западнее села Арай
423
Могильник Шат VIII ср.-век.
археологии
12,7 км восточнее села Бирсуат
424
Могильник Шат IХ эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
11 км восточнее села Бирсуат
425
Могильник Валиханово II эпоха бронзы
археологии
0,5 км северо-восточнее села Валиханово
426
Могильник Валиханово V ран. жел. век, ср.-век.
археологии
4 км юго-западнее села Валиханово
427
Могильник Жамбай III ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
10,8 км юго-восточнее села Валиханово
428
Могильник Атан ср.-век.
археологии
11,3 км юго-западнее села Актас
429
Могильник Атан I ср.-век.
археологии
11 км юго-западнее села Актас
430
Могильник Заураловка I ран. жел. век
археологии
3,1 км западнее села Заураловка
431
Могильник Волчьи норы I ран. жел. век
археологии
2 км западнее села Казгородок
432
Могильник Волчьи норы II эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
3,2 км юго-восточнее села Казгородок
433
Могильник Карасу I ран. жел. век
археологии
3,5 км юго-восточнее села Карасу
434
Могильник Шиели ср.-век.
археологии
1 км западнее села Кишкентай
435
Могильник Сага IV ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
20,7 км юго-восточнее села Краснофлотское
436
Могильник Кожастау ср.-век
археологии
8 км юго-восточнее села Кудабас
437
Могильник Кудабас эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
2,8 км южнее села Кудабас
438
Могильник Кудабас I ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
0,4 км восточнее села Кудабас
439
Могильник Кудабас II ср.-век.
археологии
1,5 км северо-восточнее села Кудабас
440
Могильник Кудабас III эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
1 км северо–северо-западнее села Кудабас
441
Могильник Кудабас IV эпоха бронзы
археологии
1,5 км севернее села Кудабас
442
Могильник Кудабас V ср.-век.
археологии
2,3 км северо–северо-восточнее села Кудабас
443
Могильник Кудабас VI эпоха бронзы
археологии
2,5 км южнее села Кудабас
444
Могильник Кудабас VII эпоха бронзы
археологии
1,4 км северо–северо-западнее села Кудабас
445
Могильник Кудабас VIII эпоха бронзы
археологии
0,7 км северо–северо-западнее села Кудабас
446
Могильник Уштаган III эпоха бронзы
археологии
13,5 км юго-восточнее села Кудабас

447
Үштоған VII қорымы қола дәуірі
археология
Құдабас ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 12,5 км
448
Жүкей X қорымы орта ғасыр
археология
Қызылұйым ауылынан солтүстігіне қарай 700 м
449
Қызылұйым I қорымы қола дәуірі
археология
Қызылұйым ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,7 км
450
Қызылұйым II қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қызылұйым ауылынан батыс-солтүстік-батысына қарай 1,5 км
451
Кеңащы I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңащы ауылынан шығысына қарай 8,4 км
452
Кеңащы III қонысы неолит дәуірі
археология
Кеңащи ауылынан шығыс-солүстік-шығысына қарай 2,5 км
453
Мамай I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Мамай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 8,2 км
454
Мамай II қорымы қола дәуір, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Мамай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
455
Тассу I қорымы орта ғасыр
археология
Мамай ауылынан солтүстік–батысына қарай 9,4 км
456
Тассу II қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Мамай ауылынан солтүстік-батысына қарай 9,8 км
457
Тассу III қорымы орта ғасыр
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 14,8 км, Тассу ауылынан құламасынан оңтүстігіне қарай 0,5 км, Тассу мен Шат өзенінің қосылуынан шығысына қарай 1,5 км қырқа ойпатында
458
Тассу IV қорымы орта ғасыр
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 14,1 км, Тассу ауылынан құламасынан оңтүстігіне қарай 0,7 км, Тассу мен Шат өзенінің. қосылуынан шығысына қарай 1,5 км қырқа ойпатында
459
Шат IV қорымы орта ғасыр
археология
Мамай ауылынан солтүстігіне қарай 15,2км Тассу ауылынан құламасынан батысына қарай 2,2 км, Шат өзенінің сол жағалауынан биіктігінде, арнадан солтүстік-батысына қарай 0,5 км
460
Қотыркөл I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Пригорхоз ауылынан батысына қарай 300 м
461
Қойтас қорымы және шеберханасы неолит, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 23,6 км
462
Шоқай қорымы және шеберханасы неолит, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақауылынан солтүстік-шығысына қарай 52,9 км
463
Жамбай IV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 11 км
464
Жамбай V қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 13,8 км
465
Жамбай VII қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 15 км
466
Жамбай VIII қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 17 км
467
Қойтас I қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,8 км
468
Қойтас II қорымы орта ғасыр
археология

447
Могильник Уштаган VII эпоха бронзы
археологии
12,5 юго-восточнее села Кудабас
448
Могильник Жукей X ср.-век.
археологии
700 м севернее села Кызылуюм
449
Могильник Кызылуюм I эпоха бронзы
археологии
0,7 км северо-западнее села Кызылуюм
450
Могильник Кызылуюм II эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
1,5 км западнее–северо-западнее села Кызылуюм
451
Могильник Кенащи I ран. жел. век
археологии
8,4 км восточнее села Кенащи
452
Поселение Кенащи III эпоха неолита
археологии
2,5 км восточнее–северо-восточнее села Кенащи
453
Могильник Мамай I ран. жел. век
археологии
8,2 км юго-западнее села Мамай
454
Могильник Мамай II эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
3 км юго-западнее села Мамай
455
Могильник Тассу I ср.-век
археологии
9,4 км северо-западнее села Мамай
456
Могильник Тассу II ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
9,8 км северо-западнее села Мамай
457
Могильник Тассу III ср.-век.
археологии
14,8 км севернее села Мамай, в 0,5 км южнее развалин села Тассу, на склоне гряды в 1,5 км восточнее слияния рек Тассу и Шат
458
Могильник Тассу IV ср.-век.
археологии
14,1 км севернее села Мамай, в 0,7 км южнее развалин села Тассу, на склоне гряды в 1,5 км восточнее слияния рек Тассу и Шат
459
Могильник Шат IV ср.-век.
археологии
15,2 км севернее села Мамай, в 2,2 км западнее развалин села Тассу, на возвышенности левого берега реки Шат, в 0,5 км северо-западнее русла
460
Могильник Котырколь I ран. жел. век
археологии
300 м западнее села Пригорхоз
461
Мастерская и могильник Койтас эпоха неолита, ср.-век (разновременной)
археологии
23,6 км северо-восточнее села Сапак
462
Мастерская и могильник Шокай эпоха неолита, ср.-век (разновременной)
археологии
52,9 км северо-восточнее села Сапак
463
Могильник Жамбай IV ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
11 км северо-западнее села Сапак
464
Могильник Жамбай V ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
13,8 км северо-западнее села Сапак
465
Могильник Жамбай VII ср.-век.
археологии
15 км северо-западнее села Сапак
466
Могильник Жамбай VIII ср.-век.
археологии
17 км северо-западнее села Сапак
467
Могильник Койтас I эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
50,8 км северо-восточнее села Сапак
468
Могильник Койтас II ср.-век.
археологии

Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 36,6 км
469
Қойтас III қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 52,4 км
470
Қойтас IV қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 51,8 км
471
Қойтас V қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 35,6 км
472
Қойтас VI қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 28,9 км
473
Қойтас VII қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 34,2 км
474
Қойтас VIII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 41,3 км
475
Қойтас XIX қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 47 км
476
Сапақ I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан батысына қарай 3 км
477
Сапақ II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
478
Сапақ III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан батысына қарай 3 км
479
Сапақ IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 7 км
480
Шоқай XХ қорымы ерт. тем. дәуірі - орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 42,2 км
481
Шоқай I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 48,5 км
482
Шоқай II қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 43,6 км
483
Шоқай V қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,1 км
484
Шоқай VI орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,3 км
485
Шоқай VII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік -шығысына қарай 49,7 км
486
Шоқай VIII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік -шығысына қарай 48,7 км
487
Шоқай IX қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 49,8 км
488
Қойтас XIX қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 47 км
489
Сапақ I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан батысына қарай 3 км
490
Сапақ II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
491
Сапақ III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан батысына қарай 3 км
492
Сапақ IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 7 км
493
Шоқай XХ қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология

36,6 км северо-восточнее села Сапак
469
Могильник Койтас III эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
52,4 км северо-восточнее села Сапак
470
Могильник Койтас IV ср.-век.
археологии
51,8 км северо-восточнее села Сапак
471
Могильник Койтас V ср.-век.
археологии
35,6 км северо-восточнее села Сапак
472
Могильник Койтас VI ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
28,9 км восточнее–северо-восточнее села Сапак
473
Могильник Койтас VII ср.-век.
археологии
34,2 км северо-восточнее села Сапак
474
Могильник Койтас VIII ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
41,3 км северо-восточнее села Сапак
475
Могильник Койтас XIX ран. жел. век
археологии
47 км северо-восточнее села Сапак
476
Могильник Сапак I ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
3 км западнее села Сапак
477
Могильник Сапак II ран. жел. век
археологии
5 км северо-западнее села Сапак
478
Могильник Сапак III ран. жел. век
археологии
3 км западнее села Сапак
479
Могильник Сапак IV ран. жел. век
археологии
7 км северо-западнее села Сапак
480
Могильник Шокай XХ ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
42,2 км северо-восточнее села Сапак
481
Могильник Шокай I ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
48,5 км северо-восточнее села Сапак
482
Могильник Шокай II ср.-век.
археологии
43,6 км северо-восточнее села Сапак
483
Могильник Шокай V ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
50,1 км северо-восточнее села Сапак
484
Могильник Шокай VI ср.-век.
археологии
50,3 км северо-восточнее села Сапак
485
Могильник Шокай VII ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
49,7 км северо-восточнее села Сапак
486
Могильник Шокай VIII ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
48,7 км северо-восточнее села Сапак
487
Могильник Шокай IX ран. жел. век
археологии
49,8 км северо-восточнее села Сапак
488
Могильник Койтас XIX ран. жел. век
археологии
47 км северо-восточнее села Сапак
489
Могильник Сапак I ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
3 км западнее села Сапак
490
Могильник Сапак II ран. жел. век
археологии
5 км северо-западнее села Сапак
491
Могильник Сапак III ран. жел. век
археологии
3 км западнее села Сапак
492
Могильник Сапак IV ран. жел. век
археологии
7 км северо-западнее села Сапак
493
Могильник Шокай XХ ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии

Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 42,2 км
494
Шоқай XI қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 48,5 км
495
Шоқай XII қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік шығысына қарай 43,6 км
496
Шоқай IV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,1 км
497
Шоқай VI қорымы орта ғасыр
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,3 км
498
Шоқай XI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік шығысына қарай 49,5 км
499
Шоқай XII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 49,8 км
500
Қаратөбе IV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Уәлихан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,3 км
501
Қыздың II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Уәлихан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 21,9 км
502
Төбе II қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Уәлихан ауылынан солтүстігіне қарай 5,7 км
503
Төбе III қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Уәлихан ауылынан солтүстігіне қарай 6,2 км
504
Сәуле I қорымы орта ғасыр
археология
Сәуле ауылынан оңтүстік-оңтүстік–шығысына қарай 0,7 км
505
Сәуле V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сәуле ауылынан солтүстік-солтүстік–батысына қарай 2 км
506
Сәуле VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сәуле ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,2 км
507
Сәуле VIII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сәуле ауылынан солтүстік-солтүстік–батысына қарай 3 км
508
Терек II қорымы орта ғасыр
археология
Терек ауылынан шығысына қарай 1,2 км
509
Терек III қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Терек ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1 км
510
Казгородок табылған орны Неолит дәуірі, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Казгородок ауылынан оңтүстігіне қарай 3 км
511
Шоқай II топырақты қорымы орта ғасыр
археология
Шоқай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 44,1 км
512
Атан табылған орны неолит дәуірі
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 9,4 км
513
Қожагельді-Алға IVтабылған орны неолит дәуірі
археология
Алға ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,7 км
514
Қожагельді-Алға V табылған орны неолит дәуірі
археология
Алға ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,9 км
515
Саға XI қонысы ерт. тем. дәуірі
археология
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 18,1 км
516
Атан II қонысы неолит дәуірі
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 16,9 км
517
Атан III қонысы неолит дәуірі
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 16,9 км"

42,2 км северо-восточнее села Сапак
494
Могильник Шокай XI ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
48,5 км северо-восточнее села Сапак
495
Могильник Шокай XII ср.- век.
археологии
43,6 км северо-восточнее села Сапак
496
Могильник Шокай IV ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
50,1 км северо-восточнее села Сапак
497
Могильник Шокай VI ср.-век.
археологии
50,3 км северо-восточнее села Сапак
498
Могильник Шокай XI ран. жел. век
археологии
49,5 км северо-восточнее села Сапак
499
Могильник Шокай XII ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
49,8 км северо-восточнее села Сапак
500
Могильник Каратобе IV ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
5,3 км северо-восточнее села Валиханово
501
Могильник Кыздын II ран. жел. век
археологии
21,9 км восточнее–северо-восточнее села Валиханово
502
Могильник Тюбе II ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
5,7 км севернее села Валиханово
503
Могильник Тюбе III ран. жел. век, ср.-век (разновременной)
археологии
6,2 км севернее села Валиханово
504
Могильник Сауле I ср.-век.
археологии
0,7 км юго–юго-восточнее села Сауле
505
Могильник Сауле V ран. жел. век
археологии
2 км северо–северо-западнее села Сауле
506
Могильник Сауле VII ран. жел. век
археологии
1,2 км юго-восточнее села Сауле
507
Могильник Сауле VIII ран. жел. век, ср.-век.
археологии
3 км северо–северо-западнее села Сауле
508
Могильник Терек II ср.-век.
археологии
1,2 км восточнее села Терек
509
Могильник Терек III эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
1 км юго-восточнее села Терек
510
Местонахождение Казгородок эпоха неолита, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
3 км южнее села Казгородок
511
Грунтовый могильник Шокай II ср.-век.
археологии
44,1 км северо-восточнее села Шокай
512
Местонахождение Атан эпоха неолита
археологии
9,4 км юго-западнее села Актас
513
Местонахождение Кожагельды-Алга IV эпоха неолита
археологии
0,7 км юго-восточнее села Алга
514
Местонахождение Кожагельды-Алга V эпоха неолита
археологии
0,9 км юго-восточнее села Алга
515
Поселение Сага XI ран. жел. век
археологии
18,1 км северо-восточнее села Акбулак
516
Поселение Атан II эпоха неолита
археологии
16,9 км юго-западнее села Актас
517
Поселение Атан III эпоха неолита
археологии
16,9 км юго-западнее села Актас

518
Саға III тұрағы неолит дәуірі
археология
Ақбұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 14,3 км
519
Қожагелді-Алға II тұрағы неолит дәуірі
археология
Алға ауылынан оңтүстігіне қарай 740 м
520
Қожагелді-Алға III тұрағы неолит дәуірі
археология
Алға ауылынан шығысына қарай 800 м
521
Атан III тұрағы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Ақтас ауылынан оңтүстік-батысына қарай 15 км
522
Саға I тұрағы неолит дәуірі
археология
Краснофлотский ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 20,1 км
523
Саға II тұрағы неолит дәуірі
археология
Краснофлотский ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 19,8 км
524
Саға VII тұрағы неолит дәуірі
археология
Көксеңгірсор өзенінің оңтүстік-батысына қарай 15 км
525
Тәттімбет I тұрағы неолит – қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Мамай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11,4 км
526
Тәттімбет II тұрағы неолит дәуірі
археология
Мамай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 12,3 км
527
Тәттімбет III тұрағы неолит дәуірі
археология
Мамай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 11 км
528
Шоқай тұрағы палеолит дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 49,6 км
529
Шоқай II тұрағы неолит дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,2 км
530
Шоқай IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Сапақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 50,3 км
Ерейментау ауданы
531
Қызылту I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 5 км
532
Қызылту IV қорғаныерт. тем. дәуірі
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 6 км
533
Усть-Кедей қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 3,6 км
534
Усть-Кедей I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 3 км
535
Саққұлақ мазары XIX ғасырдың соңы (1880 ж)
сәулет және қала құрылысы
Ерейментау қаласы, қаладан солтүстік-шығысына қарай 24 км
536
Қызылту II қорымы ерт. тем. дәуірі, кейінгі орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қызылту ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,5 км
537
Қызылту III қорымы ер. тем. дәуірі, кейінгі орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 4,3 км
538
Қызылту IV қорымы қола дәуірі
археология
Қызылту ауылынан солтүстігіне қарай 4 км
539
Нецветаевка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
540
Нецветаевка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
541
Нецветаевка IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
542
Нецветаевка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
543
Нецветаевка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
544
Касаны қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай

518
Стоянка Сага III эпоха неолита
археологии
14,3 км северо-восточнее села Акбулак
519
Стоянка Кожагельды-Алга II эпоха неолита
археологии
740 м южнее села Алга
520
Стоянка Кожагельды-Алга III эпоха неолита
археологии
800 м восточнее села Алга
521
Стоянка Атан III эпоха неолита, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
15 км юго-западнее села Актас
522
Стоянка Сага I эпоха неолита
археологии
20,1 км юго-восточнее села Краснофлотское
523
Стоянка Сага II эпоха неолита
археологии
19,8 км юго-восточнее села Краснофлотское
524
Стоянка Сага VII эпоха неолита
археологии
15 км юго-западнее озера Коксенгирсор
525
Стоянка Таттымбет I эпоха неолит, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
11,4 км юго-западнее села Мамай
526
Стоянка Таттымбет II эпоха неолита
археологии
12,3 км юго-западнее села Мамай
527
Стоянка Таттымбет III эпоха неолита
археологии
11 км юго-западнее села Мамай
528
Стоянка Шокай эпоха палеолита
археологии
49,6 км северо-восточнее села Сапак
529
Стоянка Шокай II эпоха неолита
археологии
50,2 км северо-восточнее села Сапак
530
Стоянка Шокай IV эпоха неолита
археологии
50,3 км северо-восточнее села Сапак
Ерейментауский район
531
Курган Кызылту I ран. жел. век
археологии
5 км к северу от села Кызылту
532
Курган Кызылту IV ран. жел. век
археологии
6 км к северу от села Кызылту
533
Курган Усть-Кедей ран. жел. век
археологии
3,6 км к северу села Кызылту
534
Курган Усть-Кедей I ран. жел. век
археологии
3 км к северу от села Кызылту
535
Мазар Саккулака конец XIX века (1880)
градостроительства и архитектуры
город Ерейментау, в 24-х км к северо-востоку от города
536
Могильник Кызылту II ран. жел. век, позднее ср.-век (разновременной)
археологии
0,5 км от юго-восточной окраины села Кызылту
537
Могильник Кызылту III ран. жел. век – позднее ср.-век (разновременной)
археологии
4,3 км к северу от села Кызылту
538
Могильник Кызылту IV эпоха бронзы
археологии
4 км к северу от села Кызылту
539
Могильник Нецветаевка II ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
540
Могильник Нецветаевка III ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
541
Могильник Нецветаевка IV ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
542
Могильник Нецветаевка V ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
543
Могильник Нецветаевка VI ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
544
Могильник Касаны ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета

545
Касаны I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
546
Тасқора қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
547
Тасқора I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
548
Тасқора II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
549
Тасқора III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
550
Ақмырза III қорымы қола дәуірі
археология
Веренка ауылынан солтүстігіне қарай 3 км
551
Жолбасшы қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Жолбасшы ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,6 км
552
Сілеті меңгері қола дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
553
Касаны II қоршауы қола дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
554
Нецветаевка қонысы қола дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
555
Тасқора қонысы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
556
Тасқора I қонысы ерт. тем. дәуірі
археология
Сілеті өзенінің сол жағалауына қарай
Есіл ауданы
557
Есіл I қорғаны ерт.тем. дәуірі
археология
Есіл қаласынан оңтүстік-батысына қарай 4,5 км
558
Интернационый қыстауы ерт. тем. дәуірі
археология
Интернациональный ауылынан солтүстік-шығысына 5 км
559
Есіл II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Есіл қаласынан оңтүстік-батысына 3,3 км
560
БұзылықI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Бұзылық ауылынан оңтүстігіне қарай 7 км
561
БұзылықII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Бұзылық ауылынан шығысына қарай 1,5 км
562
Дальный I қорымы орта ғасыр
археология
Дальный ауылынан солтүстігіне қарай 1 км
563
Дальный II қорымы орта ғасыр
археология
Дальный ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
564
Двуречный VIII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Двуречный ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
565
Заречный I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Заречный ауылынан оңтүстігіне қарай 0,8 км
566
Заречный II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Заречный ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
567
Заречный III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Заречное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6 км
568
Знаменка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Знаменка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
569
Знаменка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Знаменка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1 км
570
Знаменка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Знаменка ауылынан солтүстігіне қарай 100 м
571
Игілік I қорымыорта ғасыр
археология
Игілік ауылынан шығысына қарай 8 км
572
Игілік II қорымы орта ғасыр
археология
Игілік ауылынан шығысына қарай 10 км
573
Игілік III қорымы орта ғасыр
археология
Игілік ауылынан солтүстік-шығысына қарай 10 км
574
Елтай II қорымы орта ғасыр
археология
Елтай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км

545
Могильник Касаны I ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
546
Могильник Таскора ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
547
Могильник Таскора I ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
548
Могильник Таскора II ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
549
Могильник Таскора III ран. жел. век
археологии
на левом берегу реки Селета
550
Могильник Акмырза III эпоха бронзы
археологии
3 км к северу от села Веренка
551
Могильник Жолбасшы ран. жел. век
археологии
0,6 км северо-западне села Жолбасшы
552
Менгир Селетинский эпоха бронзы
археологии
на левом берегу реки Селета
553
Ограда Касаны II эпоха бронзы
археологии
на левом берегу реки Селета
554
Поселение Нецветаевка эпоха бронзы
археологии
на левом берегу реки Селета
555
Поселение Таскора ран. жел. век
археологии
на правом берегу реки Селета
556
Поселение Таскора I ран. жел. век
археологии
на правом берегу реки Селета
Есильский район
557
Курган Есиль I ран. жел. век
археологии
4,5 км юго-западнее города Есиль
558
Зимовка Интернациональное ран. жел. век
археологии
5 км северо-восточнее села Интернациональное
559
Могильник Есиль II ран. жел. век
археологии
3,3 км юго-западнее города Есиль
560
Могильник Бузулук I ран. жел. век
археологии
7 км южнее села Бузулук
561
Могильник Бузулук II ран. жел. век
археологии
1,5 км восточнее села Бузулук
562
Могильник Дальнее I ср.-век.
археологии
1 км севернее села Дальнее
563
Могильник Дальнее II ср.-век.
археологии
1 км северо-восточнее села Дальнее
564
Могильник Двуречное VIII ран. жел. век
археологии
1,5 км юго-западнее села Двуречное
565
Могильник Заречное I ран. жел. век
археологии
0,8 км южнее села Заречное
566
Могильник Заречное II ран. жел. век
археологии
3 км юго-восточнее села Заречное
567
Могильник Заречное III ран. жел. век
археологии
6 км юго-западнее села Заречное
568
Могильник Знаменка I ран. жел. век
археологии
3 км северо-восточнее села Знаменка
569
Могильник Знаменка II ран. жел. век
археологии
1 км юго-западнее села Знаменка
570
Могильник Знаменка III ран. жел. век
археологии
100 м к северу от села Знаменка
571
Могильник Иглик I ср.-век
археологии
8 км к востоку от села Игилик
572
Могильник Иглик II ср.-век
археологии
10 км к востоку от села Игилик
573
Могильник Иглик III ср.-век
археологии
10 км северо-восточнее села Игилик
574
Могильник Ельтай II ср.-век
археологии
2 км северо-восточнее села Ельтай

575
Калачи I қорымы орта ғасыр
археология
Калачи ауылынан солтүстік-батысынақарай 1 км
576
Калачи II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Калачи ауылынан солтүстік-батысынақарай 0,8 км
577
Красногорский I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Красногорский ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 12 км
578
Красногорский II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Красногорский ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,8 км
579
Красногорский III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Красногорский ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
580
Красногорский IV қорымы орта ғасыр
археология
Красногорский ауылынан оңтүстігіне қарай 5 км
581
Красногорский V қорымы орта ғасыр
археология
Красногорский ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6 км
582
Дальный III табылған орны неолит дәуірі
археология
Дальный ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
583
Интернациональное табылған орны қола дәуірі
археология
Интернациональный ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
584
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған обелиск
сәулет және қала құрылысы
Заречный ауылы, село орталығындағы паркте
585
Бұзылық III қонысы орта ғасыр
археология
Бұзылық ауылынан шығысына қарай 2 км
586
Знаменка IV қонысы қола дәуірі
археология
Знаменка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1км
587
Кеңес Одағының батыры - Д.П.Нестеренко ескерткіші
сәулет және қала құрылысы
Знаменка ауылы, ауыл орталығында, әкімдік ғимараты жанында
588
Бірінші атыз салған С-80 тракторы
сәулет және қала құрылысы
Двуречный кенті, паркте
Жақсы ауданы
589
Балталы V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Балталы ауылынан солтүстік-батысына қарай 11 км
590
Ишимское V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан шығысына қарай 7,4 км
591
Жаман-Қайрақты II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ескерткіш Беловодское ауылынан оңтүстігіне қарай 4,4 км
592
Ишим VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан шығысына қарай 7,6 км
593
Ишим VII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан солтүстік-шығысына қарай 8,5 км
594
Ишим IV қорғаны қола дәуірі
археология
Ескерткіш Ишим ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 3,8 км
595
Сарыоба қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Көксай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
596
Қалмақкөл қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қалмақкөл ауылынан солтүстігіне қарай 6 км
597
Қайрақты VI қорғаны орта ғасыр
археология
қорған Жаман-Қайрақты өзенінің сол жағалауына қарай орналасқан
598
Кийма I балбал тастары орта ғасыр
археология
Кийма ауылынан шығысына қарай 1 км
599
Балталы I қыстауы кейінгі орта ғасыр
археология
Балталы ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 7,7 км
600
Кировский II қыстауы жаңа кезең
археология
Кировское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1 км

575
Могильник Калачи I ср.-век
археологии
1 км северо-западнее села Калачи
576
Могильник Калачи II ран. жел. век
археологии
0,8 км к северо-западу от села Калачи
577
Могильник Красногорский I ран. жел. век
археологии
12 км юго-восточнее села Красногорское
578
Могильник Красногорский II ран. жел. век
археологии
0,8 км северо-западнее села Красногорское
579
Могильник Красногорский III ран. жел. век
археологии
4 км юго-западнее села Красногорское
580
Могильник Красногорский IV ср.-век
археологии
5 км южнее села Красногроское
581
Могильник Красногорский V ср.-век
археологии
6 км юго-западнее села Красногорское
582
Местонахождение Дальнее III эпоха неолита
археологии
1 км северо-восточнее села Дальнее
583
Местонахождение Интернациональное эпоха бронзы
археологии
4 км северо-восточнее села Интернациональное
584
Обелиск воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов
градостроительства и архитектуры
село Заречное, в центре села в парке
585
Поселение Бузулук III ср.-век
археологии
2 км восточнее села Бузулук
586
Поселение Знаменка IV эпоха бронзы
археологии
1 км юго-западнее села Знаменка
587
Памятник Д.П.Нестеренко – Герою Советского Союза
градостроительства и архитектуры
Село Знаменка, центр села, у здания акимата
588
Трактор С-80, проложивший первую борозду
градостроительства и архитектуры
поселок Двуречный, в парке
Жаксынский район
589
Курган Балталы V ран. жел. век
археологии
11 км северо-западнее села Балталы
590
Курган Ишимское V ран. жел. век
археологии
7,4 км восточнее села Ишимское
591
Курган Жаман-Кайракты II ран. жел. век
археологии
памятник находится в 4,4 км южнее села Беловодское
592
Курган Ишимское VI ран. жел. век
археологии
7,6 км восточнее села Ишимское
593
Курган Ишимское VII ран. жел. век
археологии
8,5 км северо-восточнее села Ишимское
594
Курган Ишимское IV эпоха бронзы
археологии
памятник находится в 3,8 км юго-юго-западнее села Ишимское
595
Курган Сарыоба ран. жел. век
археологии
5 км северо-восточнее села Коксай
596
Курган Калмакколь ран. жел. век
археологии
6 км севернее село Калмакколь
597
Курган Кайракты VI ср.-век
археологии
курган расположен на левом берегу реки Жаман-Кайракты
598
Каменное изваяние Кийма I ср.-век.
археологии
1 км восточнее села Кийма
599
Зимовка Балталы I позднее ср.-век
археологии
7,7 км юго-восточнее села Балталы
600
Зимовка Кировское II новое время
археологии
1 км юго-западнее села Кировское

601
Баубек батыр кесенесі
сәулет және қала құрылысы
Ишим ауылы, Қызыл Ту бөлімшесі
602
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 1967 жыл
сәулет және қала құрылысы
Алғабас ауылы
603
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 1961 жыл
сәулет және қала құрылысы
Подгорное ауылы, орталықта
604
1941-1945 жылдары Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 1969 жыл
сәулет және қала құрылысы
Беловодское ауылы орталықта, әкімдік ғимараты жанында
605
Жақсы I қорымы орта ғасыр
археология
Жақсы ауылынан оңтүстік-батысына қарай 14 км
606
Балталы I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Балталы ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 7,6 км
607
Балталы III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Балталы ауылынан шығысына қарай 10 км
608
Баубек Батыр I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Баубек батыр ауылынан оңтүстік -батысына қарай 200 м
609
Ишим I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан оңтүстік-батысына қарай 10,9 км
610
Ишим II қорымы орта ғасыр
археология
Ишим ауылынан солтүстік-батысына қарай 6,2 км
611
Ишим III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан солтүстік –батысына қарай 5 км
612
Ишим IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6,5 км
613
Қайрақты I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қайрақты ауылынан оңтүстігіне қарай 4 км
614
Қайрақты II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қайрақты ауылынан оңтүстігіне қарай 0,5 км
615
Қайрақты VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қайрақты ауылынан шығысына қарай 1 км
616
Киевское I қорымы орта ғасыр
археология
Киевское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4 км
617
Киевское II орта ғасыр
археология
Кировское ауылынан шығысына қарай 7 км
618
Ақ-Қайрақты I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қийма ауылынан батысына қарай 6 км
619
Ақ-Қайрақты II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қийма ауылынан солтүстік-батысына қарай 4 км
620
Ақ-Қайрақты III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қийма ауылынан солтүстік -батысына қарай 4 км
621
Аралтөбе қорымы орта ғасыр
археология
Қийма ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 23,5 км
622
Лозовое I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Лозовое ауылынан солтүстік-батысына қарай 500 м
623
Лозовое II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Лозовое ауылынан солтүстік –батысына қарай 2 км
624
Перекатное I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Перекатное ауылынан батысына қарай 0,8 км
625
Перекатное II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Перекатное ауылынан шығысына қарай 2 км
626
Перекатное III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Перекатное ауылынан шығысына қарай 3 км
627
Подгорное VII қорымы орта ғасыр
археология
Подгорное ауылынан оңтүстігіне қарай 10 км

601
Мавзолей Баубек батыра
градостроительства и архитектуры
село Ишимка, отделение Кзыл Ту
602
Памятник погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов 1967 год
градостроительства и архитектуры
село Алгабас
603
Памятник погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов 1961 год
градостроительства и архитектуры
село Подгорное, центр села
604
Памятник погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов 1969 год
градостроительства и архитектуры
село Беловодское, в центре у здания акимата
605
Могильник Жаксы I ср.-век.
археологии
14 км юго-западнее села Жаксы
606
Могильник Балталы I ран. жел. век
археологии
7,6 км юго-восточнее села Балталы
607
Могильник Балталы III ран. жел. век
археологии
10 км восточнее села Балталы
608
Могильник Баубек Батыр I ран. жел. век
археологии
в 200 м юго-западнее села Баубек батыра
609
Могильник Ишимское I ран. жел. век
археологии
10,9 км юго-западнее села Ишимское
610
Могильник Ишимское II ср.-век.
археологии
6,2 км северо-западнее села Ишимское
611
Могильник Ишимское III ран. жел. век
археологии
5 км северо-восточнее села Ишимское
612
Могильник Ишимское IV ран. жел. век
археологии
6,5 км северо-восточнее села Ишимское
613
Могильник Кайракты I ран. жел. век
археологии
4 км южнее села Кайракты
614
Могильник Кайракты II ран. жел. век
археологии
0,5 км к югу от села Кайракты
615
Могильник Кайракты VI ран. жел. век
археологии
1 км к востоку от села Кайракты
616
Могильник Киевское I ср.-век.
археологии
4 км юго-восточнее села Киевское
617
Могильник Киевское II ср.-век.
археологии
7 км восточнее села Кировское
618
Могильник Ак-Кайракты I ран. жел. век
археологии
6 км к западу от села Кийма
619
Могильник Ак-Кайракты II ран. жел. век
археологии
4 км северо-западнее села Кийма
620
Могильник Ак-Кайракты III ран. жел. век
археологии
4 км северо-западнее села Кийма
621
Могильник Аралтобе ср.-век.
археологии
23,5 км юго-восточнее села Кийма
622
Могильник Лозовое I ран. жел. век
археологии
500 м северо-западнее села Лозовое
623
Могильник Лозовое II ран. жел. век
археологии
2 км северо-западнее села Лозовое
624
Могильник Перекатное I ран. жел. век
археологии
0,8 км к западу от села Перекатное
625
Могильник Перекатное II ран. жел. век
археологии
2 км к востоку от села Перекатное
626
Могильник Перекатное III ран. жел. век
археологии
3 км к востоку от села Перекатное
627
Могильник Подгорное VII ср.-век.
археологии
10 км южнее села Подгорное

628
Терісаққан I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Терісаққан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
629
Терісаққан II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Терісаққан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6 км
630
Терісаққан III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Терісаққан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 8,4 км
631
Терісаққан IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Терісаққан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 9 км
632
Тарасовка қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тарасовка ауылынан солтүстігіне қарай 4 км
633
Шұрымсай қорымы орта ғасыр
археология
Шұрымсай ауылынан солтүстік-батысына қарай 12 км
634
Беловодское қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Беловодское ауылынан шығысына қарай 1,5 км
635
Қазақстан II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қазақстан ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
636
Есіл табылған орны энеолит дәуірі
археология
Есіл қаласынан оңтүстігіне қарай 100 м
637
Кировское I қонысы орта ғасыр
археология
Кировское ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
638
Жаман-Қайрақты I қонысы қола дәуірі
археология
Беловодское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 600 м
639
Жаман-Қайрақты II қонысы қола дәуірі
археология
Беловодское ауылынан оңтүстігіне қарай 5,2 км
640
Жаман-Қайрақты I тұрағы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Беловодское ауылынан оңтүстігіне қарай 4,4 км
641
Кеңарал бекінісі орта ғасыр
археология
Кеңарал ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 20,3 км
Жарқайың ауданы
642
Үшқарасу II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6,1 км
643
Үшқарасу III қорғаныерт. тем. дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстігіне қарай 1,1 км
644
Үшқарасу IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан оңтүстік-батысына қарай 9 км
645
Үшқарасу V қорғаныортағасыр
археология
Үшқарасу ауылынан оңтүстігіне қарай 11,9 км
646
Үшқарасу XV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
647
Үшқарасу XVII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,7 км
648
Үшқарасу XVII қорғаны қола дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,4 км
649
Үшқарасу XVIII қола дәуірі
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,8 км
650
Баранкөл I қорғаны. ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим өзенінің сол жақ жағалауынан 1,7 км
651
Любицкое қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Любицкое ауылынан солтүстігіне қарай 600 км
652
Львовское қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Львовское ауылынан солтүстігіне қарай 5,2 км
653
Нахимовское қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Нахимовское ауылынан солтүстік-шығысына қарай 500 м
654
Пятигорское қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Пятигорское ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 700 м

628
Могильник Терисаккан I ран. жел. век
археологии
2,5 км северо-восточнее села Терисаккан
629
Могильник Терсакан II ран. жел. век
археологии
6 км северо-восточнее села Терисаккан
630
Могильник Терсакан III ран. жел. век
археологии
8,4 км северо-восточнее села Терисаккан
631
Могильник Терсакан IV ран. жел. век
археологии
9 км северо-восточнее села Терисаккан
632
Могильник Тарасовка ран. жел. век
археологии
4 км севернее села Тарасовка
633
Могильник Шурумсай ср.-век.
археологии
12 км северо-западнее села Шурумсай
634
Могильник Беловодское ран. жел. век
археологии
1,5 км восточнее села Беловодское
635
Могильник Казахстан II ран. жел. век
археологии
1,5 км северо-восточнее села Казахстан
636
Местонахождение Есильское эпоха энеолита
археологии
100 м южнее город Есиль
637
Поселение Кировское I ср.-век
археологии
4 км юго-западнее села Кировское
638
Поселение Жаман-Кайракты I эпоха бронзы
археологии
600 м юго-восточнее села Беловодское
639
Поселение Жаман-Кайракты II эпоха бронзы
археологии
5,2 км южнее села Беловодское
640
Стоянка Жаман-Кайракты I эпоха неолита - бронзы (разновременной)
археологии
4,4 км южнее села Беловодское
641
Укрепление Кенорал ср.-век.
археологии
20,3 км юго-восточнее села Кенорал
Жаркаинский район
642
Курган Ушкарасу II ран. жел. век
археологии
6,1 км северо-восточнее села Ушкарасу
643
Курган Ушкарасу III ран. жел. век
археологии
1,1 км севернее села Ушкарасу
644
Курган Ушкарасу IV ран. жел. век
археологии
9 км юго-западнее села Ушкарасу
645
Курган Ушкарасу V ср.-век
археологии
11,9 км южнее село Ушкарасу
646
Курган Ушкарасу XV ран. жел. век
археологии
1,5 км к востоку – северо-востоку от села Ушкарасу
647
Курган Ушкарасу XVII ран. жел. век
археологии
1,7 км к северо-востоку от села Ушкарасу
648
Курган Ушкарасу XVII эпоха бронзы
археологии
1,4 км к северо-востоку от села Ушкарасу
649
Курган Ушкарасу XVIII эпоха бронзы
археологии
1,8 км к северо-востоку от села Ушкарасу
650
Курган Баранколь I ран. жел. век
археологии
в 1,7 км к югу от левого берега реки Ишим
651
Курган Любицкое ран. жел. век
археологии
600 м севернее села Любицкое
652
Курган Львовское ран. жел. век
археологии
5,2 км севернее села Львовское
653
Курган Нахимовское ран. жел. век
археологии
500 м северо-восточнее села Нахимовское
654
Курган Пятигорское ран. жел. век
археологии
700 м юго-восточнее село Пятигорское

655
Тасөткел I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Тасөткел ауылынан солтүстігіне қарай 3,1 км
656
Тассуат "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Тассуат ауылынан батысына қарай 5,4 км
657
Шалгай II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Терісаққан өзенінің оң жақ жағасындағы шоқы төбесінде
658
Қызыл Там (Ахмет) кесенесі XIX ғасырдың соңы
археология
Далабай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 7 км
659
Үшқарасу I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Үшкарасу ауылынан солтүстік-батысына қарай 6,8 км
660
Үшқарасу VI қорымы орта ғасыр
археология
Үшқарасу ауылынан солтүстігіне қарай 6,5 км
661
Баранкөл II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Баранкөл ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6 км
662
Баранкөл III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Баранкөл ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 16 км
663
Баранкөл IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Баранкөл ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 10,7 км
664
Гастелло II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Гастелло ауылынан солтүстігіне қарай 6 км
665
Гастелло IV қорымы орта ғасыр
археология
Гастелло ауылынан солтүстік-батысына қарай 15 км
666
Далабай I қорымы қола дәуірі
археология
Далабай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4,8 км
667
Отрадное IX қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Ишим өзенінің сол жақ жағалауынан оңтүстігіне қарай 400 м
668
Шабдар IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Шалғай ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 21,4 км
669
Шойындыкөл табылған орны неолит дәуірі
археология
Шойындыкөл ауылынан шығысына қарай 1 км
670
Далабай II табылған орны қола дәуірі
археология
Далабай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
671
1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жауынгерлерге арналған обелиск 1967 жыл
сәулет және қала құрылысы
Державинск қаласы, орталықта, әкімдік ғимараты жанында
672
1941-1945 ж.ж. Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған ескерткіш 1991 жыл
сәулет және қала құрылысы
Далабай ауылы, ауыл орталығында, әкімдік ғимараты жанында
673
Гастелло I қонысы орта ғасыр
археология
Гастелло ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
674
Гастелло III қонысы орта ғасыр
археология
Гастелло ауылынан солтүстігіне қарай 15,9 км
675
Тасөткел II қонысы орта ғасыр
археология
Тасөткел ауылынан солтүстігіне қарай 3,1 км
Зеренді ауданы
676
Кеңес Одағының батыры – М. Ғабдуллин мүсіні 1987 жыл
сәулет және қала құрылысы
Зеренді ауылы, Мир көшесі, ауыл орталығында
677
Орманшының үйі (генералдың бұрынғы үй -жайы) 1897 жыл
сәулет және қала құрылысы
Красный Кордон ауылының орманшаруашылығы аумағында
678
Жальник орта ғасыр
археология
Бірлестік ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
679
Заборовка II қорғаны қола дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан шығысына қарай 3 км

655
Курган Тасоткель I ран. жел. век
археологии
3,1 км севернее села Тасоткель
656
Курган с "усами" Тассуат ран. жел. век
археологии
5,4 км западнее села Тассуат
657
Курган Шалгай II ран. жел. век
археологии
на вершине сопки на правом берегу реки Терисаккан
658
Мавзолей Кызыл Там (Ахмета) конец XIX века
архитектуры
в 7 км от села к юго-западу от села Далабай
659
Могильник Ушкарасу I ран. жел. век
археологии
6,8 км северо-западнее села Ушкараску
660
Могильник Ушкарасу VI ср.-век.
археологии
6,5 км к северу от села Ушкарасу
661
Могильник Баранколь II ран. жел. век
археологии
6 км юго-западнее села Баранколь
662
Могильник Баранколь III ран. жел. век
археологии
16 км юго – юго-восточнее села Баранколь
663
Могильник Баранколь IV ран. жел. век
археологии
10,7 км юго-восточнее села Баранколь
664
Могильник Гастелло II ран. жел. век
археологии
6 км севернее села Гастелло
665
Могильник Гастелло IV ср.-век.
археологии
15 км северо-западнее села Гастелло
666
Могильник Далабай I эпоха бронзы
археологии
4,8 км к юго-западу от села Далабай
667
Могильник Отрадное IX ран. жел. век
археологии
в 400 м к югу от левого берега реки Ишим
668
Могильник Шабдар IV ран. жел. век
археологии
21,4 км юго-восточнее села Шалгай
669
Местонахождение Шоиндыколь эпоха неолита
археологии
1 км восточнее села Шоиндыколь
670
Местонахождение Далабай II эпоха бронзы
археологии
4 км к юго-западу от села Далабай
671
Обелиск воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов 1967 год
градостроительства и архитектуры
город Державинск, в центре, у здания акимата
672
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 годов 1991 год
градостроительства и архитектуры
села Далабай, в центре села, у здания акимата
673
Поселение Гастелло I ср.-век.
археологии
5 км северо-западнее села Гастелло
674
Поселение Гастелло III ср.-век.
археологии
15,9 км севернее села Гастелло
675
Поселение Тасоткель II ср.- век
археологии
3,1 км севернее села Тасоткель
Зерендинский район
676
Бюст М.Габдуллина – Героя Советского Союза 1987 год
градостроительства и архитектуры
село Зеренда, улица Мира, в центре села
677
Дом лесничества (бывшая усадьба генерала) 1897 год
градостроительства и архитектуры
село Красный Кордон, на территории лесничества
678
Жальник ср.-век.
археологии
1,5 км северо-восточнее села Бирлестик
679
Курган Заборовка II эпоха бронзы
археологии
3 км восточнее села Айдарлы

680
Заборовка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,5 км
681
Заборовка III қорғаны орта ғасыр
археология
Айдарлы ауылынан шығысына қарай 1,8 км
682
Заборовка IV қорғаны орта ғасыр
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,4 км
683
Водопьяновка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Ақадыр ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
684
Алексеевка қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Алексеевка ауылынан шығысына қарай 1200 м
685
Алексеевка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Алексеевка ауылынан батысына қарай 500 м
686
Березняковка қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Березняковка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,7 км
687
Байқошар Елікті қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Бұлақ ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
688
Жолдыбай I қорғаныерт. тем. дәуірі
археология
Бұлақ ауылынан солтүстігіне қарай 500 м
689
Васильковка V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Васильковка ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
690
Кенжеқаракөл II қорғаны орта ғасыр
археология
Жамбыл ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 5 км
691
Доломитово I қорғаны орта ғасыр
археология
Доломитово ауылынан оңтүстігіне қарай 4,3 км
692
Доломитово IV қорғаны орта ғасыр
археология
Доломитово ауылынан оңтүстігіне қарай 4 км
693
Доломитово V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Доломитово ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,5 км
694
Приозерное I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Дөңгілағаш ауылынан оңтүстігіне қарай 4,8 км
695
Дөңгілағаш V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Дөңгілағаш ауылынан оңтүстігіне қарай 5,1 км
696
Дөңгілағаш VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Дөңгілағаш ауылынан оңтүстік–оңтүстік-шығысына қарай 5,2 км
697
Караүңгір қорғаны қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Дороговка ауылынан шығысына қарай 6 км
698
III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Жолдыбай ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
699
Заречное I қорғаны орта ғасыр
археология
Заречное ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,3 км
700
Заречное II қорғаны орта ғасыр
археология
Заречное ауылынан шығысына қарай 3 км
701
Пригородное I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Заречное ауылынан батысына қарай 0,9 км
702
Пригородное II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Заречное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,2 км
703
Пригородное III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Заречное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,3 км
704
Пригородное VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Заречное ауылынан батысына қарай 1,2 км
705
Исаковка қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Исаковка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,1 км
706
Қорған II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология

680
Курган Заборовка I ран. жел. век
археологии
2,5 км северо-западнее села Айдарлы
681
Курган Заборовка III ср.-век.
археологии
1,8 км восточнее села Айдарлы
682
Курган Заборовка IV ср.-век.
археологии
0,4 км северо-восточнее села Айдарлы
683
Курган Водопьяновка III ран. жел. век
археологии
1,5 км северо-восточнее села Акадыр
684
Курган Алексеевка ран. жел. век
археологии
1200 м восточнее села Алексеевка
685
Курган Алексеевка I ран. жел. век
археологии
500 м западнее села Алексеевка
686
Курган Березняковка ран. жел. век
археологии
1,7 км юго-восточнее села Березняковка
687
Курган Байкошар Еликты ран. жел. век
археологии
2,5 км северо-восточнее села Булак
688
Курган Жолдыбай I ран. жел. век
археологии
500 м севернее села Булак
689
Курган Васильковка V ран. жел. век
археологии
1,5 км юго – юго-западнее села Васильковка
690
Курган Кенжекараколь II ср.-век.
археологии
5 км юго – юго-восточнее села Жамбыл
691
Курган Доломитово I ср.-век.
археологии
4,3 км южнее села Доломитово
692
Курган Доломитово IV ср.-век.
археологии
4 км южнее села Доломитово
693
Курган Доломитово V ран. жел. век
археологии
2,5 км юго-восточнее села Доломитово
694
Курган Приозерное I ран. жел. век
археологии
4,8 км южнее села Донгулагаш
695
Курган Донгулагаш V ран. жел. век
археологии
5,1 км южнее села Донгулагаш
696
Курган Донгулагаш VI ран. жел. век
археологии
5,2 км юго–юго-восточнее села Донгулагаш
697
Курган Караунгир эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
6 км восточнее села Дороговка
698
Курган III ран. жел. век
археологии
4 км юго-западнее села Жолдыбай
699
Курган Заречное I ср.-век.
археологии
2,3 км к юго-востоку от села Заречное
700
Курган Заречное II ср.-век.
археологии
3 км восточнее села Заречное
701
Курган Пригородное I ран. жел. век
археологии
0,9 км западнее села Заречное
702
Курган Пригородное II ран. жел. век
археологии
1,2 км юго-западнее села Заречное
703
Курган Пригородное III ран. жел. век
археологии
1,3 км юго-западнее села Заречное
704
Курган Пригородное VI ран. жел. век
археологии
1,2 км к западу от села Заречное
705
Курган Исаковка ран. жел. век
археологии
2,1 км северо-восточнее села Исаковка
706
Курганы II ран. жел. век
археологии

Исаковка ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
707
Қазақстан I қорғаны орта ғасыр
археология
Қазақсан ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
708
Кеңөткел XVII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,9 км
709
Кеңөткел XX қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына 1,3 км
710
Кеңөткел XXIV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км
711
Кеңөткел XXVI қорғаны орта ғасыр
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстік-батысына қарай 0,5 км
712
Кеңөткел XXVII қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
713
Қарашілік I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қарашілік ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 2 км
714
Қарсақ III қорғаныерт. тем. дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1,2 км
715
Қарсақ VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
716
Қоныспай I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан солтүстігіне қарай 4 км
717
Красный Яр I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 2,8 км
718
Қошқарбай III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қошқарбай ауылынан шығысына қарай 1,5 км
719
Қошқарбай VI қорғаны орта ғасыр
археология
Қошқарбай ауылынан шығысына қарай 0,5 км
720
Красиловка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Красиловка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
721
Красиловка VII қорғаны орта ғасыр
археология
Красиловка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 8 км
722
Алмазды шоқыдағы қорған орта ғасыр
археология
Қызылжұлдыз ауылынан оңтүстігіне қарай 0,5 км
723
Қорған ерт. тем. дәуірі
археология
Орта ағаш ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,5 км
724
Приозерное I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Проиозерное ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
725
Приречное I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Приречное ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
726
Сейфуллин I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Сейфуллин ауылынан шығысына қарай 6,2 км
727
Серафимовка I қорғаны орта ғасыр
археология
Серафимовка ауылынан батыс шет жағында
728
Серафимовка II қорғаны орта ғасыр
археология
Серафимовка ауылынан шығыс – солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
729
Серафимовка III қорғаны орта ғасыр
археология
Серафимовка ауылынан шығысына қарай 5,9 км
730
Теребұтақ III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Троицкое ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 2,7 км
731
Троицкое I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Троицкое ауылынан солтүстігіне қарай 2,3 км
732
Троицкое II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Троицкое ауылынан солтүстігіне қарай 2,2 км

2,5 км северо – северо-восточнее села Исаковка
707
Курган Казахстан I ср.-век.
археологии
1,5 км юго-западнее села Казахстан
708
Курган Кеноткель XVII ран. жел. век
археологии
0,9 км северо-восточнее села Кеноткель
709
Курган Кеноткель XX ран. жел. век
археологии
1,3 км северо-восточнее села Кеноткель
710
Курган Кеноткель XXIV ран. жел. век
археологии
1 км южнее села Кеноткель
711
Курган Кеноткель XXVI ср.-век.
археологии
0,5 км юго-западнее села Кеноткель
712
Курган Кеноткель XXVII ран. жел. век
археологии
2 км юго-восточнее села Кеноткель
713
Курган Карашилик I ран. жел. век
археологии
2 км юго – юго-западнее села Карашилик
714
Курган Карсак III ран. жел. век
археологии
1,2 км юго-западнее села Карсак
715
Курган Карсак VI ран. жел. век
археологии
1,5 км северо – северо-восточнее села Карсак
716
Курган Коныспай I ран. жел. век
археологии
4 км севернее села Конысбай
717
Курган Красный Яр I ран. жел. век
археологии
2,8 км юго – юго-восточнее села Конысбай
718
Курган Кошкарбай III ран. жел. век
археологии
1,5 км восточнее села Кошкарбай
719
Курган Кошкарбай VI ср.-век.
археологии
0,5 км восточнее села Кошкарбай
720
Курганы Красиловка I ран. жел. век
археологии
2,5 км северо-восточнее села Красиловка
721
Курган Красиловка VII ср.-век.
археологии
8 км юго-восточнее села Красиловка
722
Курган на Алмазной сопке ср.-век.
археологии
0,5 км южнее села Кызылжулдыз
723
Курган ран. жел. век
археологии
2,5 км юго-западнее села Орта агаш
724
Курган Приозерное I ран. жел. век
археологии
4 км северо-восточнее села Приозерное
725
Курган Приречное I ран. жел. век
археологии
2 км юго-восточнее села Приречное
726
Курган Сейфуллино I ран. жел. век
археологии
6,2 км восточнее села Сейфулино
727
Курган Серафимовка I ср.-век.
археологии
западная окраина села Серафимовка
728
Курган Серафимовка II ср.-век.
археологии
3,5 км к северо-востоку от села Серафимовка
729
Курган Серафимовка III ср.-век.
археологии
5,9 км восточнее села Серафимовка
730
Курган Теребутак III ран. жел. век
археологии
2,7 км юго – юго-восточнее села Троицкое
731
Курган Троицкое I ран. жел. век
археологии
2,3 км севернее села Троицкое
732
Курган Троицкое II ран. жел. век
археологии
2,2 км севернее села Троицкое

733
Троицкое III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Троицкое ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,2 км
734
Троицкое IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Троицкое ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 3 км
735
Қазақстан II қорғаны орта ғасыр
археология
Туполевка ауылынан солтүстік-батысына қарай 4,3 км
736
Туполевка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Туполевка ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
737
Туполевка V қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Туполевка ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 3,8 км
738
Туполевка VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Туполевка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 9 км
739
Ұялы I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үлгілі ауылынан шығысына қарай 0,2 км
740
Ұялы II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Үлгілі ауылынан солтүстігіне қарай 1 км
741
Чаглинка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Шағалалы ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
742
Чаглинка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Шағалалы ауылынан солтүстік-батысына қарай 9 км
743
Еленовка I қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Еленовка ауылынан шығысына қарай 3 км
744
Лосевка қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Бөгенбай би ауылынан солтүстік-батысына қарай 1,5 км
745
Заборовка I қорымы қола дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,3 км
746
Заборовка II қорымы қола дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,7 км
747
Заборовка III қорымы орта ғасыр
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 6 км
748
Заборовка IV қорымы қола дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,7 км
749
Заборовка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,3 км
750
Заборовка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,6 км
751
Заборовка VII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан шығыс-оңтүстік -шығысына қарай 1,5 км
752
Заборовка VIII қорымы қола дәуірі
археология
Айдарлы ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 0,6 км
753
Заборовка Х қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Айдарлы ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысына қарай 0,6 км
754
Водопьяновка I қорымы орта ғасыр
археология
Ақадыр ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,1 км
755
Водопьяновка II қорымы орта ғасыр
археология
Ақадыр ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2,2 км
756
Алексеевка қорымы орта ғасыр
археология
Алесеевка ауылынан шығысына қарай 900 м
757
Ақкөл қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Ақкөл ауылынан шығысына қарай 4,5 км
758
Подлесное II қорымы қола дәуірі
археология
Байтерек ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 0,7 км

733
Курган Троицкое III ран. жел. век
археологии
3,2 северо-западнее села Троицкое
734
Курган Троицкое IV ран. жел. век
археологии
3 км северо – северо-западнее села Троицкое
735
Курган Казахстан II ср.-век.
археологии
4,3 северо-западнее села Туполевка
736
Курган Туполевка IV ран. жел. век
археологии
3,5 км северо – северо-восточнее села Туполевка
737
Курган Туполевка V ран. жел. век
археологии
3,8 северо – северо-восточнее села Туполевка
738
Курган Туполевка VI ран. жел. век
археологии
9 км северо-восточнее села Туполевка
739
Курган Уялы I ран. жел. век
археологии
0,2 км восточнее села Ульгули
740
Курган Уялы II ран. жел. век
археологии
1 км севернее села Ульгули
741
Курган Чаглинка I ран. жел. век
археологии
2 км юго-восточнее села Чаглинка
742
Курган Чаглинка II ран. жел. век
археологии
9 км северо-западнее села Чаглинка
743
Курган Еленовка I ран. жел. век
археологии
3 км восточнее села Еленовка
744
Курган Лосевка ран. жел. век
археологии
1,5 км северо-западнее села Богенбай би
745
Могильник Заборовка I эпоха бронзы
археологии
3,3 км северо-западнее села Айдарлы
746
Могильник Заборовка II эпоха бронзы
археологии
2,7 км северо-западнее села Айдарлы
747
Могильник Заборовка III ср.-век.
археологии
6 км северо-западнее села Айдарлы
748
Могильник Заборовка IV эпоха бронзы
археологии
2,7 км северо-западнее села Айдарлы
749
Могильник Заборовка V ран. жел. век
археологии
2,3 км северо-западнее села Айдарлы
750
Могильник Заборовка VI ран. жел. век
археологии
2,6 км северо-западнее села Айдарлы
751
Могильник Заборовка VII ран. жел. век
археологии
1,5 км восточнее – юго-восточнее села Айдарлы
752
Могильник Заборовка VIII эпоха бронзы
археологии
0,6 км восточнее – северо-восточнее села Айдарлы
753
Могильник Заборовка Х эпоха бронзы – ран. жел. век (разновременной)
археологии
0,6 км восточнее – юго-восточнее села Айдарлы
754
Могильник Водопьяновка I ср.-век
археологии
1,1 км северо-восточнее села Акадыр
755
Могильник Водопьяновка II ср.-век
археологии
2,2 км юго-восточнее села Акадыр
756
Могильник Алексеевка ср.-век
археологии
900 м восточнее села Алексеевка
757
Могильник Акколь ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
4,5 км восточнее села Акколь
758
Могильник Подлесное II эпоха бронзы
археологии
0,7 км западнее – юго-западнее села Байтерек

759
Березняковка I қорымы қола дәуірі
археология
Березняковка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,5 км
760
Березняковка II қорымы қола дәуірі
археология
Березняковка ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км
761
Бірлестік I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Березняковка ауылынан шығыс-оңтүстік -шығысына қарай 2,4 км
762
Бірлестік II қорымы кейінгі орта ғасыр
археология
Бірлестік ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
763
Бұлақ IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Бұлақ ауылынан шығысына қарай 300 м
764
Бұлақ II қорымы қола дәуірі
археология
Бұлақ ауылынан солтүстік-батысына қарай 600 м
765
Васильковка VII қорымы орта ғасыр
археология
Васильковка ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 8 км
766
Васильковка VIII қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Васильковка ауылынан шығысына қарай 2,6 км
767
Васильковка IХ қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Васильковка ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 1,8 км
768
Васильковка VIII қорымы орта ғасыр
археология
Васильковка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 5,4 км
769
Викторовка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Викторовка ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 6 км
770
Викторовка II қорымы қола дәуірі
археология
Викторовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
771
Викторовка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Викторовкаауылынансолтүстік-солтүстік-шығысынақарай 4 км
772
Жамбыл I қорымы орта ғасыр
археология
Жамбыл ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 4,5 км
773
Доломитовка III қорымы орта ғасыр
археология
Доломитовка ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км
774
Дөңгілағаш I қорымы орта ғасыр
археология
Дөңгілағаш ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 5,4 км
775
Дөңгілағаш II қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Дөңгілғаш ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 4,5 км
776
Дөңгілағаш III қорымы орта ғасыр
археология
Дөңгілғаш ауылынан оңтүстік-оңтүстік -шығысына қарай 5,6 км
777
Дөңгілағаш IV қорымы орта ғасыр
археология
Дөңгілғаш ауылынан шығыс–оңтүстік-шығысына қарай 3,6 км
778
Дөңгілағаш V қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Дөңгілғаш ауылынан оңтүстігіне қарай 5 км
779
Дороговка қорымы орта ғасыр
археология
Дороговка ауылынан оңтүстік–оңтүстік-шығысына қарай 3 км
780
Қараүңгір қорымы орта ғасыр
археология
Дороговка ауылынан шығыс-оңтүстік-шығысына қарай 5,5 км
781
Еленовка қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Еленовка ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 5 км
782
Ақшасор III қорымы қола дәуірі
археология
Қазақстан ауылынан шығыс–оңтүстік-шығысына қарай 4 км
783
Кеңөткел XXIV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология

759
Могильник Березняковка I эпоха бронзы
археологии
1,5 км юго-восточнее села Березняковка
760
Могильник Березняковка II эпоха бронзы
археологии
3,5 км восточнее – юго-восточнее села Березняковка
761
Могильник Бирлестик I ран. жел. век
археологии
2,4 км северо-восточнее села Бирлестык
762
Могильник Бирлестик II позд. ср.-век.
археологии
2,5 км северо-восточнее села Бирлестик
763
Могильник Булак IV ран. жел. век
археологии
300 м восточнее села Булак
764
Могильник Булак II эпоха бронзы
археологии
600 м северо-западнее села Булак
765
Могильник Васильковка VII ср.-век.
археологии
8 км северо – северо-западнее села Васильковка
766
Могильник Васильковка VIII ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
2,6 км восточнее села Васильковка
767
Могильник Васильковка IХ ран. жел. век, ср. - век. (разновременной)
археологии
1,8 км юго – юго-западнее села Васильковка
768
МогильникВасильковка VIII ср.-век.
археологии
5,4 юго-восточнее села Васильковка
769
Могильник Викторовка I ран. жел. век
археологии
6 км северо– северо-восточнее села Викторовка
770
Могильник Викторовка II эпоха бронзы
археологии
4 км северо-восточнее села Викторовка
771
Могильник Викторовка III ран. жел. век
археологии
4 км северо –северо-восточнее села Викторовка
772
Могильник Джамбул I ср.-век.
археологии
4,5 км юго – юго-восточнее села Жамбыл
773
Могильник Доломитово III ср.-век.
археологии
1 км южнее села Доломитово
774
Могильник Донгулагаш I ср.-век.
археологии
5,4 км юго – юго-восточнее села Донгулагаш
775
Могильник Донгулагаш II ран. жел. век, ср.- век.(разновременной)
археологии
4,5 км юго-восточнее села Донгулагаш
776
Могильник Донгулагаш III ср.-век
археологии
5,6 юго – юго-восточнее села Донгулагаш
777
Могильник Донгулагаш IV ср.-век.
археологии
3,6 км к востоку – юго-востоку от села Донгулагаш
778
Могильник Донгулагаш V ран. жел. век – ср.- век.(разновременной)
археологии
5 км южнее села Донгулагаш
779
Могильник Дороговка эпоха бронзы
археологии
3 км юго – юго-восточнее села Дороговка
780
Могильник Караунгир ср.-век
археологии
5,5 км восточнее – юго-восточнее села Дороговка
781
Могильник Еленовка ран. жел. век
археологии
5 км к востоку – северо-востоку села Еленовка
782
Могильник Акшасор III эпоха бронзы
археологии
4 км к востоку – юго-востоку от села Казахстан
783
Могильник Кеноткель XXIV ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии

Кенөткел ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 1,8 км
784
Кеңөткел XXIX қорымықоладәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 1,7 км
785
Кеңөткел XIII қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,8 км
786
Кеңөткел XV қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,8 км
787
Кеңөткел XI қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 0,8 км
788
Кеңөткел XIII қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 0,8 км
789
Кеңөткел XVIII қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 800 м
790
Кеңөткел XIX қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,9 км
791
Кеңөткел XХV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 1,2 км
792
Кеңөткел XХVI қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткелауылынан солтүстік-батысынақарай 1,3 км
793
Қошқарбай I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстігіне қарай 0,3 км
794
Қошқарбай IV қорымықоладәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан шығысына қарай 0,6 км
795
Павловка VII қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 1,3 км
796
СКИФ VI қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан шығысына қарай 1,5 км
797
СКИФ VII қорымы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,7 км
798
Старая береза қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстік- батысына қарай 1,5 км
799
Ескі зираттың басындағы қорым ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстік-батысына қарай 700 м
800
Қорым ерт. тем. дәуірі
археология
Қарауыл Қанай би ауылынан шығысына қарай 4 км
801
Қарабұлақ қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қарауыл Қанай би ауылынан шығысына қарай 4,5 км
802
Қарашілік II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қарауыл Қанай би ауылынан солтүстігіне қарай 200 м
803
Қарсақ I қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстігіне қарай 0,2 км
804
Қарсақ II қорымы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 5 км
805
Қарсақ III қорымы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан батыс-оңтүстік-батысына 1,3 км
806
Қарсақ IV қорымы орта ғасыр
археология
Қарсақ ауылынан батысына қарай 1,5 км
807
Қарсақ V қорымы орта ғасыр
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 0,5 км
808
Қарсақ VI қорымы қола дәуір
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,3 км
809
Қарсақ VII қорымы орта ғасыр
археология
Қарсақ ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 2 км

1,8 км юго – юго-восточнее села Кеноткель
784
Могильник Кеноткель XXIX эпоха бронзы
археологии
1,7 км восточнее – северо-восточнее села Кеноткель
785
Могильник Кеноткель XIII ран. жел. век
археологии
0,8 км северо-восточнее села Кеноткель
786
Могильник Кеноткель XV эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
0,8 км северо-западнее села Кеноткель
787
Могильник Кеноткель XI эпоха бронзы
археологии
0,8 км севернее села Кеноткель
788
Могильник Кеноткель XIII эпоха бронзы
археологии
0,8 км северо – северо-западнее села Кеноткель
789
Могильник Кеноткель XVIII эпоха бронзы
археологии
800 м северо-восточнее села Кеноткель
790
Могильник Кеноткель XIX эпоха бронзы
археологии
0,9 км северо-восточнее села Кеноткель
791
Могильник Кеноткель XХV ран. жел. век, ср. век. (разновременной)
археологии
1,2 км севернее села Кеноткель
792
Могильник Кеноткель XХVI эпоха бронзы
археологии
1,3 км северо-западнее села Кеноткель
793
Могильник Кошкарбай I эпоха бронзы, ср. век. (разновременной)
археологии
0,3 км к югу от села Кеноткель
794
Могильник Кошкарбай IV эпоха бронзы
археологии
0,6 км восточнее села Кеноткель
795
Могильник Павловка VII эпоха бронзы
археологии
1,3 км севернее села Кеноткель
796
Могильник СКИФ VI эпоха бронзы
археологии
1,5 км восточнее села Кеноткель
797
Могильник СКИФ VII эпоха бронзы
археологии
1,7 км северо-восточнее села Кеноткель
798
Могильник Старая береза ран. жел. век
археологии
1,5 км юго-западнее села Кеноткель
799
Могильник у старого кладбища ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
700 м юго-западнее села Кеноткель
800
Могильник ран. жел. век
археологии
4 км к восточнее села Караауыл Канай би
801
Могильник Карабулак ран. жел. век
археологии
4,5 км восточнее села Караауыл Канай би
802
Могильник Карашилик II ран. жел. век
археологии
200 м севернее села Караауыл Канай би
803
Могильник Карсак I эпоха бронзы, ср.-век. (разновременной)
археологии
0,2 км южнее села Карсак
804
Могильник Карсак II эпоха бронзы
археологии
5 км юго-восточнее села Карсак
805
Могильник Карсак III эпоха бронзы
археологии
1,3 км к западу – юго-западу от села Карсак
806
Могильник Карсак IV ср.-век.
археологии
1,5 км западнее села Карсак
807
Могильник Карсак V ср.-век.
археологии
0,5 юго-западнее села Карсак
808
Могильник Карсак VI эпоха бронзы
археологии
2,3 км юго-западнее села Карсак
809
Могильник Карсак VII ср.-век.
археологии
2 км северо – северо-западнее села Карсак

810
Малые Тоқты I қорымы орта ғасыр
археология
Малые Тоқты ауылынан оңтүстік–оңтүстік-шығысына қарай 1,5 км
811
Березняковка қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Заречный ауылынан оңтүстігіне-шығысына қарай 3 км
812
Алтыбай I қорымыерт. тем. дәуірі, ортағасыр (әртүрлікезең)
археология
Қонысбай ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 3 км
813
Алтыбай II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
814
Қоныспай I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
815
Қоныспай II қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қонысбай ауылынан оңтүстігіне қарай 0,6 км
816
Қоныспай III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан солтүстігіне қарай 5 км
817
Қоныспай IV қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қонысбай ауылының оңтүстік шеті
818
Қоныспай V қорымы қола дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 1,2 км
819
Қызыл жар IV қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қонысбай ауылынан солтүстік-батысына қарай 3,2 км
820
Қошқарбай IV қорымы қола дәуірі
археология
Қошқарбай ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 400 м
821
Қошқарбай V қорымықоладәуірі
археология
Қошқарбай ауылынан шығысына қарай 1,2 км
822
Қошқарбай VII орта ғасыр
археология
Қошқарбай ауылынан батысына қарай 3,5 км
823
Красиловка I қорымы орта ғасыр
археология
Красиловка ауылынан солтүстік-батысына қарай 500 м
824
Красиловка II қорымы орта ғасыр
археология
Красиловка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
825
Алмазды шоқыдағы XX қорымы орта ғасыр
археология
Красное ауылынан оңтүстігіне қарай250 м
826
Куропаткино I қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Куропаткино ауылынан солтүстік-солтүстік-шығысына қарай 1 км
827
Куропаткино II қорымы қола дәуірі, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Куропаткино ауылынан оңтүстік-оңтүстік-шығысына қарай 1 км
828
Куропаткино III қорымы қола дәуірі
археология
Куропаткино ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
829
Куропаткино VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Куропаткино ауылынан оңтүстік- оңтүстік-шығысына қарай 6 км
830
Қызылсая I қорымы қола дәуірі
археология
Қызылсая ауылынан солтүстігіне қарай 0,6 км
831
Линеевка қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Теректі ауылынан оңтүстік – оңтүстік-батысына қарай 0,7 км
832
Линеевка II қорымы қола дәуірі
археология
Теректі ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 1,5 км
833
Айдабол I қорымы қола дәуірі
археология
Бөгенбай би ауылынан оңтүстік–оңтүстік-батысына қарай 0,8 км
834
Айдабол II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология

810
Могильник Малые Тюкты I ср.-век.
археологии
1,5 км юго – юго-восточнее села Малые Тюкты
811
Могильник Березнякова ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
3 км юго-восточнее села Заречное
812
Могильник Алтыбай I ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
3 км к востоку – северо-востоку от села Конысбай
813
Могильник Алтыбай II ран. жел. век
археологии
3,5 км к востоку – северо-востоку от села Конысбай
814
Могильник Коныспай I ран. жел. век
археологии
2,5 км к востоку – северо-востоку от села Конысбай
815
Могильник Коныспай II эпоха бронзы, ср.-век (разновременной)
археологии
0,6 км южнее села Конысбай
816
Могильник Коныспай III ран. жел. век
археологии
5 км севернее села Конысбай
817
Могильник Коныспай IV эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
южная окраина села Конысбай
818
Могильник Коныспай V эпоха бронзы
археологии
1,2 км юго – юго-восточнее села Конысбай
819
Могильник Красный яр IV ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
3,2 км северо-западнее села Конысбай
820
Могильник Кошкарбай IV эпоха бронзы
археологии
400 м к востоку – северо-востоку от села Кошкарбай
821
Могильник Кошкарбай V эпоха бронзы
археологии
1,2 км восточнее села Кошкарбай
822
Могильник Кошкарбай VII ср.-век.
археологии
3,5 км западнее села Кошкарбай
823
Могильник Красиловка I ср.-век.
археологии
500 м северо-западнее села Красиловка
824
Могильник Красиловка II ср.-век.
археологии
1 км северо-восточнее села Красиловка
825
Могильник на Алмазной сопке XX ср.-век.
археологии
250 м южнее села Красное
826
Могильник Куропаткино I эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
1 км северо – северо-восточнее села Куропаткино
827
Могильник Куропаткино II эпоха бронзы, ран. жел. век (разновременной)
археологии
1 км юго – юго-восточнее села Куропаткино
828
Могильник Куропаткино III эпоха бронзы
археологии
1 км северо-восточнее села Куропаткино
829
Могильник Куропаткино VI ран. жел. век
археологии
6 км юго – юго-восточнее села Куропаткино
830
Могильник Кызылсая I эпоха бронзы
археологии
0,6 км севернее села Кызылсая
831
Могильник Линеевка ран. жел. век
археологии
0,7 км юго – юго-западнее села Теректи
832
Могильник Линеевка II эпоха бронзы
археологии
1,5 км юго – юго-западнее села Теректи
833
Могильник Айдабул I эпоха бронзы
археологии
0,8 км юго – юго-западнее села Богенбай би
834
Могильник Айдабул II ран. жел. век
археологии

Бөгенбай би ауылынан оңтүстігіне қарай 1,7 км
835
Айдабол III қорымы қола дәуірі
археология
Бөгенбай би ауылынан солтүстік-батысына қарай 200 м
836
Айдабол IV қорымы орта ғасыр
археология
Бөгенбай би ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,3 км
837
Жасыл мүйіс қорымы орта ғасыр
археология
Өндіріс ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 5 км
838
Орта ағаш II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Орта ағаш ауылынан оңтүстігіне қарай 3 км
839
Кенжеқаракөл I қорымы орта ғасыр
археология
Ортақ ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 8,8 км
840
Приречное I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Приречное ауылынан солтүстік-батысына қарай 4,4 км
841
Приречное II қорымы орта ғасыр
археология
Приречное ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
842
Раздольное IX қорымы қола дәуірі
археология
Раздольное ауылынан солтүстігіне қарай 0,1 км
843
Сейфуллино III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Сейфуллин ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 6 км
844
Сейфуллино IV қорымы қола дәуірі
археология
Сейфуллин ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
845
Симферопольское II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Симферополь ауылынан солтүстік-батысынақарай 0,2 км
846
Симферопольское III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Симферополь ауылынан шығысына қарай 1 км
847
Симферопольское IV қорымы орта ғасыр
археология
Симферополь ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,5 км
848
Молодежное I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Молодежный ауылынан оңтүстік-оңтүстік- батысына қарай 6 км
849
Молодежное I қорымы орта ғасыр
археология
Молодежный ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 7 км
850
Серафимовка II қорымы орта ғасыр
археология
Серафимовка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 6 км
851
СКИФ VIII қорымы орта ғасыр
археология
Серафимовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
852
Теребұтақ I қорымы қола дәуірі
археология
Троицкий ауылынан шығыс-оңтүстік- шығысына қарай 2,3 км
853
Теребұтақ II қорымы орта ғасыр
археология
Троицкий ауылынан шығысына қарай 1,8 км
854
Троицкое II қорымы қола дәуірі
археология
Троицкий ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,5 км
855
Троицкое III қорымы орта ғасыр
археология
Троицкий ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
856
Троицкое VII қорымы қола дәуірі
археология
Троицкий ауылынансолтүстік-шығысына қарай1,5 км
857
Туполевка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Туполевка ауылынан солтүстік-батысына қарай 2,7 км
858
Үлгілі I қорымы қола дәуірі
археология
Үлгілі ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,5 км
859
Ұялы I қорымы орта ғасыр
археология
Үлгілі ауылынан шығысына қарай 0,8 км
860
Ұялы II қорымы орта ғасыр
археология
Үлгілі ауылынан шығысына қарай 1,5 км
861
Үлгілі II қорымы қола дәуірі
археология
Үлгілі ауылынан батыс шетінде

1,7 км южнее села Богенбай би
835
Могильник Айдабул III эпоха бронзы
археологии
200 м северо-западнее села Богенбай би
836
Могильник Айдабул IV ср.-век.
археологии
0,3 км юго-восточнее села Богенбай би
837
Могильник Зеленый мыс ср.-век.
археологии
5 км юго-восточнее села Ондирис
838
Могильник Орта агаш II ран. жел. век
археологии
3 км южнее села Орта агаш
839
Могильник Кенжекараколь I ср.-век.
археологии
8,8 км на запад – юго-запад от села Ортак
840
Могильник Приречное I ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
4,4 км северо-западнее села Приречное
841
Могильник Приречное II ср.-век.
археологии
3 км юго-восточнее села Приречное
842
Могильник Раздольное IX эпоха бонзы
археологии
0,1 км севернее села Раздольное
843
Могильник Сейфуллино III ран. жел. век
археологии
6 км юго-восточнее села Сейфуллино
844
Могильник Сейфуллино IV эпоха бронзы
археологии
2 км юго-восточнее села Сейфулино
845
Могильник Симферопольское II ран. жел. век
археологии
0,2 км северо-западнее села Симферопольское
846
Могильник Симферопольское III ран. жел. век
археологии
1 км восточнее села Симферопольское
847
Могильник Симферопольское IV ср.-век.
археологии
2,5 км северо-западнее села Семфиропольское
848
Могильник Молодежное I ран. жел. век
археологии
6 км юго-юго-западнее села Молодежное
849
Могильник Молодежное I ср.-век.
археологии
7 км запад-юго-западнее села Молодежное
850
Могильник Серафимовка II ср.-век.
археологии
6 км юго-восточнее села Серафимовка
851
Могильник СКИФ VIII ср.-век.
археологии
5 км северо-восточнее села Серафимовка
852
Могильник Теребутак I эпоха бронзы
археологии
2,3 км к востоку – юго-востоку от села Троицкое
853
Могильник Теребутак II ср.-век.
археологии
1,8 км восточнее села Троицкое
854
Могильник Троицкое II эпоха бронзы
археологии
3,5 км юго-западнее села Троицкое
855
Могильник Троицкое III ср.-век.
археологии
4 км юго-западнее села Троицкое
856
Могильник Троицкое VII эпоха бронзы
археологии
1,5 км северо-восточнее села Троицкое
857
Могильник Туполевка I ран. жел. век
археологии
2,7 км северо-западнее села Туполевка
858
Могильник Улгили I эпоха бронзы
археологии
0,5 км юго-восточнее села Ульгули
859
Могильник Уялы I ср.-век.
археологии
0,8 км восточнее села Ульгули
860
Могильник Уялы II ср.-век.
археологии
1,5 км восточнее села Ульгули
861
Могильник Ульгили II эпоха бронзы
археологии
на западной окраине села Ульгули

862
Жолдыбай V қорымы қола дәуірі
археология
Жолдыбай ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 0,5 км
863
Теребұтақ V қонысы қола дәуірі
археология
Бәйтерек ауылынан солтүстігіне қарай 1,6 км
864
Елікті қонысы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Березняковка ауылынан солтүстігіне қарай 2,5 км
865
Васильковка I қонысы қола дәуірі
археология
Васильковка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 400 м
866
Васильковка IV қонысы қола дәуірі
археология
Васильковка ауылынан солтүстігіне қарай 0,9 км
867
Васильковка V қонысы қола дәуірі
археология
Васильковка ауылынан шығысына қарай 0,5 км
868
Кеңөткел II қонысы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 0,6 км
869
Кеңөткел VIII қонысы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 1 км
870
Кеңөткел X қонысы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батыс-оңтүстік-батысына қарай 0,7 км
871
Кеңөткел XVI қонысы неолит, ерт. тем. дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 450 м
872
Қошқарбай II қонысы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан оңтүстік-батысына қарай 250 м
873
Павловка қонысы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 1,5 км
874
СКИФ I қонысы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан шығысына қарай 0,5 км
875
СКИФ III қонысы қола дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,6 км
876
СКИФ V қонысынеолит, қоладәуірі (әртүрлікезең)
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,7 км
877
Қарсақ I қонысы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,3 км
878
Қарсақ II қонысы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
879
Қарсақ IV қонысы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 1 км
880
Қоныспай қонысы ерт. тем. дәуірі
археология
Қонысбай ауылынан оңтүстігіне қарай 1,5 км
881
Куропаткино IV қонысы қола дәуірі
археология
Куропаткино ауылынан оңтүстігіне қарай 1 км
882
Бірлестік I тұрағы неолит дәуірі
археология
Бірлестік ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,3 км
883
Бірлестік II тұрағынеолитдәуірі
археология
Бірлестік ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,4 км
884
Бірлестік III тұрағы неолит дәуірі
археология
Бірлестік ауылынан шығыс-солтүстік-шығысына қарай 1,4 км
885
Бірлестік IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Бірлестік ауылынан солтүстік - шығысына қарай 1,3 км
886
Бірлестік VI тұрағы неолит дәуірі
археология
Бірлестік ауылынан оңтүстігіне-шығысына қарай 4 км
887
Васильковка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Васильковка ауылынан шығысына қарай 1 км
888
Васильковка III тұрағы неолит дәуірі
археология
Васильковка ауылынан солтүстігіне қарай 2,2 км

862
Могильник Жолдыбай V эпоха бронзы
археологии
0,5 км на запад – юго-запад от села Жолдыбай
863
Поселение Теребутак V эпоха бронзы
археологии
1,6 км севернее села Байтерек
864
Поселение Еликты эпоха неолита, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
2,5 км севернее села Березняковка
865
Поселение Васильковка I эпоха бронзы
археологии
400 м юго-западнее села Васильковка
866
Поселение Васильковка IV эпоха бронзы
археологии
0,9 км севернее села Васильковка
867
Поселение Васильковка V эпоха бронзы
археологии
0,5 км восточнее села Васильковка
868
Поселение Кеноткель II эпоха неолита
археологии
0,6 км к западу – юго-западу от села Кеноткель
869
Поселение Кеноткель VIII эпоха неолита
археологии
1 км к западу – юго-западу от села Кеноткель
870
Поселение Кеноткель X эпоха неолита
археологии
0,7 км к западу – юго-западу от села Кеноткель
871
Поселение Кеноткель XVI эпоха неолита, эпоха ран. Бронзы (разновременной)
археологии
450 м севернее села Кеноткель
872
Поселение Кошкарбай II эпоха бронзы
археологии
250 м юго-западнее села Кеноткель
873
Поселение Павловка эпоха бронзы
археологии
1,5 км севернее села Кеноткель
874
Поселение СКИФ I эпоха бронзы
археологии
0,5 км восточнее села Кеноткель
875
Поселение СКИФ III эпоха бронзы
археологии
0,6 км северо-восточнее села Кеноткель
876
Поселение СКИФ V эпоха неолита, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
0,7 км северо-восточнее села Кеноткель
877
Поселение Карсак I эпоха бронзы
археологии
3,3 км юго-западнее села Карсак
878
Поселение Карсак II эпоха бронзы
археологии
4 км юго-западнее села Карсак
879
Поселение Карсак IV эпоха бронзы
археологии
1 км юго-западнее села Карсак
880
Поселение Коныспай ран. жел. век
археологии
1,5 км южнее села Конысбай
881
Поселение Куропаткино IV эпоха бронзы
археологии
1 км южнее села Куропаткино
882
Стоянка Бирлестик I эпоха неолита
археологии
2,3 км северо-восточнее села Бирлестик
883
Стоянка Бирлестик II эпоха неолита
археологии
1,4 км северо-восточнее села Бирлестик
884
Стоянка Бирлестик III эпоха неолита
археологии
1,4 км к востоку – северо-востоку от села Бирлестик
885
Стоянка Бирлестик IV эпоха неолита
археологии
1,3 км северо-восточнее села Бирелестик
886
Стоянка Бирлестик VI эпоха неолита
археологии
4 км юго-восточнее села Бирлестик
887
Стоянка Васильковка II эпоха неолита
археологии
1 км восточнее села Васильковка
888
Стоянка Васильковка III эпоха неолита
археологии
2,2 км севернее села Васильковка

889
Кеңөткел I тұрағы ерт. тем. дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батысына қарай 1,2 км
890
Кеңөткел III тұрағы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батысына қарай 0,4 км
891
Кеңөткел IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан батысына қарай 0,3 км
892
Кеңөткел V тұрағынеолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылының батыс шетінде
893
Кеңөткел VI тұрағы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстігіне қарай 250 м
894
Кенөткел XXI тұрағы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,5 км
895
СКИФ II тұрағы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан шығысына қарай 0,5км
896
СКИФ IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Кеңөткел ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,6 км
897
Қарсақ III тұрағы қола дәуірі
археология
Қарсақ ауылынан оңтүстік-батысына қарай 0,6 км
898
Куропаткино V тұрағы неолит, мезолит дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Шағалалы өзенінің оң жағасына қарай
899
Линеевка тұрағы неолит дәуірі
археология
Теректі ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 650 м
900
Троицкое IV тұрағы неолит дәуірі
археология
Троицкое ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3,6 км
901
Троицкое V тұрағы неолит дәуірі
археология
Троицкое ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,3 км
Көкшетау қаласы
902
Қала госпитальдерінде жарақаттанып қайтыс болған Ұлы Отан Соғысы жауынгерлерінің бауырластар зираты 1960 жыл
сәулет және қала құрылысы
Көкшетау қаласының солтүстік-батыс бөлігінде
903
1918 жылдың маусымында Кеңес үкіметін орнатуға күрескендердің зираты (60 адам) 1920 жыл
сәулет және қала құрылысы
Көкшетау қаласының оңтүстік-шығыс бөлігінде
904
А.В. Соколов көпесінің бұрынғы дүкені (казіргі ҚР суретшілер ҚБ) XIX ғасырдың соңы
сәулет және қала құрылысы
Әуезов көшесі, 159
905
Бұрынғы арақ-шарап заводының ғимараты XX ғасырдың басы
сәулет және қала құрылысы
Есенберлин көшесі, 38 (бұрынғы Менжинский көшесі)
906
Қоғам және мемлекет қайраткері, жазушы, публицист Смағұл Садуақасовтың мүсіні 1994 жыл
сәулет және қала құрылысы
Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеттің агро-инженерлік факультеті ғимаратының алдында
907
Екі мәрте Кеңес Одағының Батыры Талғат Бегелдиновтың мүсіні 2000 жыл
сәулет және қала құрылысы
Абай және Момышұлы көшесінің қиылысында
908
Академик Қ.Сәтбаевтың мүсіні 2001 жыл
сәулет және қала құрылысы
Сәтпаев көшесі
909
Кеңес Одағының Батыры М. Ғабдуллиннің мүсіні 1995 жыл
сәулет және қала құрылысы
Әуелбеков көшесі 123, мұражай ауласында
910
1919 жылы уездік Ревком орналасқан ғимарат XIX ғасырдың 70 жылдары
сәулет және қала құрылысы
Әуезов көшесі, 157
911
1920 жылы I-ші Уездік комсомол комитеті орналасқан үй ХIX ғасырдың соңы
сәулет және қала құрылысы
Қанай би көшесі, 29 (бұрынғы Чапаев көшесі)

889
Стоянка Кеноткель I ран. жел. век
археологии
1,2 км западнее села Кеноткель
890
Стоянка Кеноткель III эпоха неолита
археологии
0,4 км западнее села Кеноткель
891
Стоянка Кеноткель IV эпоха неолита
археологии
0,3 км западнее села Кеноткель
892
Стоянка Кеноткель V эпоха неолита
археологии
на западной окраине села Кеноткель
893
Стоянка Кеноткель VI эпоха неолита
археологии
250 м севернее села Кеноткель
894
Стоянка Кеноткель XXI эпоха неолита, эпоха бронзы (разновременной)
археологии
0,5 км северо-западнее села Кеноткель
895
Стоянка СКИФ II эпоха неолита
археологии
0,5 км восточнее села Кеноткель
896
Стоянка СКИФ IV эпоха неолита
археологии
0,6 км северо-восточнее села Кеноткель
897
Стоянка Карсак III эпоха бронзы
археологии
0,6 км юго-западнее села Карсак
898
Стоянка Куропаткино V эпоха неолита, эпоха мезолита (разновременной)
археологии
на правом берегу реки Шагалалы
899
Стоянка Линеевка эпоха неолита
археологии
650 м юго – юго-западнее села Теректи
900
Стоянка Троицкое IV эпоха неолита
археологии
3,6 км юго-западнее села Троицкое
901
Стоянка Троицкое V эпоха неолита
археологии
3,3 км северо-восточнее села Троицкое
город Кокшетау
902
Братская могила воинов Великой Отечественной войны, умерших от ран в госпиталях города 1960 год
градостроительства и архитектуры
северо-западная часть города Кокшетау
903
Братская могила борцов за установление Советской власти в июне 1918 года (60 человек) 1920 год
градостроительства и архитектуры
юго-восточная часть города Кокшетау
904
Бывший магазин частного владельца купца Соколова А.В. (ныне ОО Союз художников РК) конец XIX века
градостроительства и архитектуры
улица Ауэзова,159
905
Бывшие здания вино-водочного завода начало XX века
градостроительства и архитектуры
улица Есенберлина, 38 (бывшая улица Менжинского)
906
Бюст государственного и общественного деятеля, писателя, публициста Смагула Садуакасова 1994 год
градостроительства и архитектуры
у здания аграрно-инженерного факультета Кокшетауского государственного университета им. Ш.Уалиханова
907
Бюст дважды Героя Советского Союза Бигельдинова Талгата Якубековича 2000 год
градостроительства и архитектуры
на пересечении улиц Абая и Момышулы
908
Бюст академика К.Сатпаева 2001 год
градостроительства и архитектуры
улица Сатпаева
909
Бюст Героя Советского Союза М.Габдуллина 1995 год
градостроительства и архитектуры
улица Ауельбекова, 123 на территории музея
910
Дом, где в 1919 году размещался уездный Ревком 70-е годы XIX века
градостроительства и архитектуры
улица Ауэзова, 157
911
Дом, где в 1920 году размещался I-ый Уездный комитет комсомола конец XIX века
градостроительства и архитектуры
улица Канай би, 29 (бывшая улица Чапаева)

912
1917 жылы уездік Совдеп орналасқан ғимарат 1904 жыл
сәулет және қала құрылысы
Калинин көшесі, 35
913
Облыстық филармония ғимараты ХХ ғасырдың 50 жылдары
сәулет және қала құрылысы
Әуезов көшесі, 218
914
Науана Хазірет атындағы мешіттің ғимараты 1904 жыл
сәулет және қала құрылысы
Әуелбеков көшесі, 91
915
Михаила Архангел шіркеуінің ғимараты 1896 жыл
сәулет және қала құрылысы
Уәлиханов көшесі, 68
916
1919 жылы маусымда Кеңес үкіметін орнатқан жауынгерлер зираты 1957 жыл
сәулет және қала құрылысы
Абай көшесі, қалалық паркте
917
Ұлы Отан Соғысы жылдарында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск (1941-1945 жылдар) 1977 жыл
сәулет және қала құрылысы
Момышұлы мен Ақан сері көшелерінің қиылысында
918
Ауғаныстанда қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 2003 жыл
сәулет және қала құрылысы
М. Горький көшесі
919
Абылай хан ескерткіші 1999 жыл
сәулет және қала құрылысы
Абылай хан алаңы
920
"Ананың ақ тiлегi" ескерткіші 2001 жыл
сәулет және қала құрылысы
вокзал алаңы
921
Ақан сері мүсіні 1991 жыл
сәулет және қала құрылысы
"Көкшетау" МҮ жанында, Ақан сері көшесі
922
Біржан сал мүсіні 1991 жыл
сәулет және қала құрылысы
"Көкшетау" МҮ жанында, Ақан сері көшесі
923
Ұлы Отан Соғысы кезінде госпиталь орналасқан ғимарат XIX жылдың соңы
сәулет
Дзержинский көшесі, 33
924
24 пәтерлі тұрғын үй 1950 жыл
сәулет
Әуезов көшесі, 169
Қорғалжын ауданы
925
Ботығай қорғаны орта ғасыр
археология
Ботығай ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
926
Кинофикация ғимараты ХХ ғасырдың 30 жылдары
сәулет
Қорғалжын ауылы Ленин көшесі, 9
927
Беспақыр кесенесі XIX ғасырдыңсоңы
сәулет және қала құрылысы
Абай ауылы
928
Алыптомар мазары XIX ғасырдың соңы
сәулет және қала құрылысы
Абай ауылынан шығысына қарай 10 км, ауылдан оңтүстік-шығысына қарай
929
Ақ Еділ қожа мазары XIX ғасырдың соңы
сәулет және қала құрылысы
Жұмай ауылынан оңтүстік-шығысына қарай, зиратта
930
Қазақ ақыны, Қазақ ССР-нің еңбек сіңірген өнер қайраткері - М. Рекинаның зираты 1953 жыл
сәулет және қала құрылысы
Кеңбидайық ауылынан солтүстік-батысына қарай 8 км; Сабындыауылынан оңтүстігіне қарай 9,5 км; Нұра өз. оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 4,2 км, өзеннің сол жағасында
931
Арықты II қорымы орта ғасыр
археология
Арықты ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км, Арықты ауылы-Қорғалжын ауылы жолынан солтүстігіне қарай 0,45
932
Садырбай XI қорымы орта ғасыр
археология
Садырбай ауылынан батысына қарай 12 км, Нұра өз. оң жағасынан солтүстігіне қарай 1,5 км, ескі мұсылман зиратының маңында
933
Шолақ қорымы орта ғасыр
археология
Шалқар ауылынан солтүстік-шығысына қарай 8 км

912
Здание, где в 1917 году размещался уездный Совдеп 1904 год
градостроительства и архитектуры
улица Калинина, 35
913
Здание областной филармонии 50-е годы ХХ века
градостроительства и архитектуры
улица Ауэзова, 218
914
Здание мечети имени Науана Хазрета 1904 год
градостроительства и архитектуры
улица Ауельбекова, 91
915
Здание церкви Михаила Архангела 1896 год
градостроительства и архитектуры
улица Уалиханова,68
916
Место захоронения борцов за установление Советской власти в июне 1919 года 1957 год
градостроительства и архитектуры
улица Абая, городской парк
917
Обелиск Славы в честь воинов-земляков, погибших в годы Великой Отечественной войны (1941-1945 годы) 1977 год
градостроительства и архитектуры
на пересечении улиц Момышулы и Акана серэ
918
Памятник воинам, погибшим в Афганистане 2003 год
градостроительства и архитектуры
улица М. Горького
919
Памятник Абылай хану 1999 год
градостроительства и архитектуры
площадь Абылай хана
920
Скульптура "Ананын ак тiлегi" 2001 год
градостроительства и архитектуры
привокзальная площадь
921
Статуя Акана серэ 1991 год
градостроительства и архитектуры
у ДК "Кокшетау", улица Акана серэ
922
Статуя Биржан сала 1991 год
градостроительства и архитектуры
у ДК "Кокшетау", улица Акана серэ
923
Здание, в котором во время Великой Отечественной войны размещался госпиталь конец ХIХ века
архитектуры
улица Дзержинского, 33
924
24-х квартирный жилой дом 1950 год
архитектуры
улица Ауезова, 169
Коргалжынский район
925
Курган Ботыгай ср.-век.
археологии
3 км к северо-востоку от села Ботыгай
926
Здание кинофикации 30-ые годы ХХ века
архитектуры
село Коргалжын, улица Ленина, 9
927
Мазар Беспакыр конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Абай
928
Мазар Алиптомар конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Абай, расположен в 10 км к востоку, юго-востоку от села
929
Мазар Ак Едиль ходжа конец XIX века
градостроительства и архитектуры
село Жумай, находится в 4,5 км к юго-востоку от села, на кладбище
930
Могила М.Рекиной – казахской поэтессы, заслуженного деятеля искусств Казахской ССР 1953 год
градостроительства и архитектуры
8 км северо-западнее села Кенбидаик; 9,5 км к югу от село Сабынты; 4,2 км к юго-юго-западу от моста через реку Нура, на левом берегу
931
Могильник Арыкты II ср.-век.
археологии
3 км к юго-западу от село Арыкты, в 0,45 км к северу от шоссе села Арыкты – села Коргалжын
932
Могильник Садырбай XI ср.-век.
археологии
12 км к западу от село Садырбай, в 1,5 км к северу от правого берега реки Нура, около старого мусульманского
933
Могильник Шолак ср.-век.
археологии
8 км к северо-востоку от села Шалкар

934
Ботығай қорымы орта ғасыр
археология
Қорғалжын ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5км
935
Қорғалжын қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қорғалжын ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
936
ҚР халық әртісі, Кенжебек Күмісбековтің ескерткіші 2007 жыл
сәулет және қала құрылысы
Қорғалжын ауылы, орталықта, әкімдік ғимараты жанында
937
Қорғалжын I тұрағы неолит дәуірі
археология
Қорғалжын ауылынан солтүстігіне қарай 0,8 км
938
Қорғалжын II тұрағы неолит дәуірі
археология
Қорғалжын ауылынансолтүстігіне қарай 0,1 км
939
Қазақстанның Ресейге қосылғанының 250-жылдығы құрметіне арналған стела 1980 жыл
сәулет және қала құрылысы
Қорғалжын ауылының кіре берісінде
Сандықтау ауданы
940
Владимировка өндіріс орны (тас өндеу, сындыру) қола дәуірі
археология
Владимировка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3,5 км
941
Новоселовка II қалашығы ерт. тем. дәуірі
археология
Новоселовка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,8 км
942
Атыжоқ VI қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Богословка ауылынан солтүстік-батысына қарай 5 км
943
Острогорка II қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Острогоровка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1 км
944
Спасский қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Спасское ауылынан солтүстігіне қарай 1 км
945
Барақкөл I қорғанды алаңы ерт. тем. дәуірі
археология
Новоселовка ауылынан батысына қарай 9,5 км
946
Жекебұяқ қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Чашке ауылынан солтүстік-батысына қарай 0,8 км
947
Атыжоқ II қыстауы орта ғасыр
археология
Богословка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 7 км
948
Атыжоқ III қорымы орта ғасыр
археология
Богословка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 7 км
949
Атыжоқ IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Богословка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
950
Богородка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Богородка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
951
Богородка II қорымы қола дәуірі
археология
Богородка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3 км
952
Богородка III қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Богородка ауылынан шығысына қарай 2 км
953
Богородка IV қорымы қола дәуірі
археология
Богородка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
954
Богородка V қорымы қола дәуірі
археология
Богородка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
955
Васильевка I қорымы ерт. тем. дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Васильевка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,5 км
956
Васильевка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Васильевка ауылынан оңтүстігіне қарай 0,8 км
957
Васильевка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Васильевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,5 км
958
Веролюбовка I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Веролюбовка ауылынан оңтүстігіне қарай 4,5 км

934
Могильник Ботыгай ср.-век.
археологии
2,5 км к северо-востоку от села Коргалжын
935
Могильник Коргалжын ран. жел. век
археологии
1 км к северо-востоку от села Коргалжын
936
Памятник народному артисту РК Кенжебеку Кумысбекову 2007 года
градостроительства и архитектуры
село Коргалжын, в центре, у здания акимата
937
Стоянка Коргалжын I эпоха неолита
археологии
0,8 км к северу от села Коргалжын, на левом берегу реки Нура.
938
Стоянка Коргалжын II эпоха неолита
археологии
0,1 км к северу от села Коргалжын
939
Стела 250-летия присоединения Казахстана к России 1980 год
градостроительства и архитектуры
при въезде в село Коргалжын
Сандыктауский район
940
Выработка (каменоломня) Владимировская эпоха бронзы
археологии
3,5 км северо-восточнее села Владимировка
941
Городище Новоселовка II ран. жел. век
археологии
0,8 км к северо-востоку от села Новоселовка
942
Курган Атыжок VI ран. жел. век
археологии
5 км северо-западнее села Богословка
943
Курган Острогорка II ран. жел. век
археологии
1 км северо-восточнее села Острогорка
944
Курган Спасский ран. жел. век
археологии
1 км к северу от села Спасское
945
Курганное поле Баракколь I ран. жел. век
археологии
9,5 км к западу от села Новоселовка
946
Курган Жекебуяк ран. жел. век
археологии
0,8 км северо-западнее села Чашке
947
Кыстау Атыжок II ср.-век.
археологии
7 км северо-восточнее села Богословка
948
Могильник Атыжок III ср.-век.
археологии
7 км северо-восточнее села Богословка
949
Могильник Атыжок IV ран. жел. век
археологии
4 км северо-восточнее села Богословка
950
Могильник Богородка I ран. жел. век
археологии
3 км юго-восточнее села Богородка
951
Могильник Богородка II эпоха бронзы
археологии
3 км юго-восточнее села Богородка
952
Могильник Богородка III ран. жел. век, ср.-век. (разновременной)
археологии
2 км восточнее села Богородка
953
Могильник Богородка IV эпоха бронзы
археологии
2 км юго-восточнее села Богородка
954
Могильник Богородка V эпоха бронзы
археологии
2 км юго-восточнее села Богородка
955
Могильник Васильевка I ран. жел. век, ср.-век (разновремененной)
археологии
2,5 км северо-восточнее села Васильевка
956
Могильник Васильевка II ран. жел. век
археологии
0,8 км южнее села Васильевка
957
Могильник Васильевка III ран. жел. век
археологии
1,5 км юго-восточнее села Васильевка
958
Могильник Веролюбовка I ран. жел. век
археологии
4,5 км к югу от села Веролюбовка

959
Жаңа қалашық VIII қорымы қола дәуірі
археология
Владимировка ауылынан оңтүстігіне қарай 4,7 км
960
Чайка I қорымы қола дәуірі
археология
Владимировка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км
961
Чайка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Владимировка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 0,5 км
962
Каховка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Каховка ауылынан құламасынан батысына қарай 4 км
963
Кутунгоз I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Каховка ауылынан құламасынан шығысына қарай 1,3 км
964
Острогорка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Острогорка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 2 км
965
Острогорка IV қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Острогорка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 3,5 км
966
Сандықтау II қорымы орта ғасыр
археология
Сандыктау ауылынан солтүстігіне қарай 3 км
967
Жыланды I қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Новоселовка ауылынан шығысына қарай 5 км
968
Төлебай мазар қорымы кейінгі орта ғасыр
археология
Новоселовка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 10 км
969
Новый Городок VI қорымы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Новыйгородок ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1 км
970
Барақкөл II қорымы орта ғасыр
археология
Барақкөл ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 13 км
971
Красная поляна I қонысы қола дәуірі
археология
Красная поляна ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
972
Арбузинка I қонысы қола дәуірі
археология
Арбузинка ауылынан шығысына қарай 0,5 км
973
Арбузинка II қонысы қола дәуірі
археология
Арбузинка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 0,3 км
974
Арбузинка III қонысы қола дәуірі
археология
Арбузинка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,7 км
975
Граниковка қонысы неолит дәуірі
археология
Граниковка ауылынан солтүстік-солтүстік-батысына қарай 0,3 км
976
Дорогинка II қонысы неолит дәуірі
археология
Дорогинка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6 км
977
Ключевка I қонысы қола дәуірі
археология
Ключевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 4 км
978
Сандықтау қонысы қола дәуірі, орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Сандықтау ауылынан солтүстігіне қарай 2,3 км
979
Новоселовка I қонысы қола дәуірі
археология
Новоселовкаауылынаноңтүстік-батысынақарай 2,7 км
980
Новоселовка II қонысы қола дәуірі
археология
Новоселовка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
981
Новый Городок V қонысы қола дәуірі
археология
Новоселовка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 1,2 км
982
Быстримовка I қонысы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Быстримовка ауылынан оңтүстік-оңтүстік-батысына қарай 3 км
983
Красная поляна II тұрағы неолит
археология
Красная поляна ауылынан солтүстік -шығысына қарай 0,6 км
984
Атыжоқ V тұрағы неолит дәуірі
археология
Богородка ауылынан солтүстігіне қарай 5 км

959
Могильник Новый Городок VIII эпоха бронзы
археологии
4,7 км южнее села Владимировка
960
Могильник Чайка I эпоха бронзы
археологии
2 км северо-восточнее села Владимировка
961
Могильник Чайка III ран. жел. век
археологии
0,5 км северо-восточнее села Владимировка
962
Могильник Каховка II ран. жел. век
археологии
4 км западнее развалин села Каховка
963
Могильник Кутунгуз I ран. жел. век
археологии
1,3 км восточнее развалин села Каховка
964
Могильник Острогорка III ран. жел. век
археологии
2 км юго-восточнее села Острогорка
965
Могильник Острогорка IV ран. жел. век
археологии
3,5 км юго-восточнее села Острогорка
966
Могильник Сандыктау II ср.-век.
археологии
3 км севернее села Сандыктау
967
Могильник Жыланды I ран. жел. век
археологии
5 км восточнее села Новоселовка
968
Могильник Мазарка-Тюлюбай поздн. ср.-век.
археологии
10 км к юго-западу от села Новоселовка
969
Могильник Новый Городок VI эпоха бронзы, ср.-век. (разновремененной)
археологии
1 км юго-восточнее села Новый городок
970
Могильник Баракколь II ср.-век.
археологии
13 км к юго-востоку от села Бараколь
971
Поселение Красная поляна I эпоха бронзы
археологии
1,5 км северо-восточнее села Красная поляна
972
Поселение Арбузинка I эпоха бронзы
археологии
0,5 км восточнее села Арбузинка
973
Поселение Арбузинка II эпоха бронзы
археологии
0,3 км юго-восточнее села Арбузинка
974
Поселение Арбузинка III эпоха бронзы
археологии
2,7 км юго-западнее села Арбузинка
975
Поселение Граниковка эпоха неолита
археологии
0,3 км северо – северо-западнее села Граниковка
976
Поселение Дорогинка II эпоха неолита
археологии
6 км северо-восточнее села Дорогинка
977
Поселение Ключевка I эпоха бронзы
археологии
4 км юго-западнее села Ключевка
978
Поселение Сандыктау эпоха бронзы, ср.-век (разновремененной)
археологии
2,3 км севернее села Сандыктау
979
Поселение Новоселовка I эпоха бронзы
археологии
2,7 км к юго-западу от села Новоселовка
980
Поселение Новоселовка II эпоха бронзы
археологии
3 км к юго-западу от села Новоселовка
981
Поселение Новый Городок V эпоха бронзы
археологии
1,2 км юго-восточнее села Новоселовка
982
Поселение Быстримовка I эпоха неолита, эпоха бронзы (разновремененной)
археологии
3 км юго – юго-западнее села Бистримовка
983
Стоянка Красная поляна II эпоха неолита
археологии
0,6 км северо-восточнее села Красная поляна
984
Стоянка Атыжок V эпоха неолита
археологии
5 км севернее села Богородка

985
Атыжоқ VII тұрағы неолит дәуірі
археология
Богородка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2 км
986
Атыжоқ VIII тұрағы неолит дәуірі
археология
Богородка ауылынан солтүстігіне қарай 1 км
987
Новый Городок тұрағы неолит, қола дәуірі (әр түрлі кезең)
археология
Новый Городок ауылынан оңтүстігіне қарай 3,6 км
988
Чайка II тұрағы энеолит дәуірі
археология
Новый Городок ауылынан солтүстік-шығысына қарай 1,5 км
989
Ключевка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Ключевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
990
Острогорка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Острогорка ауылынан солтүстік-шығысына қарай 2,8 км
Шортанды ауданы
991
Дамса қорғаны ерт.тем. дәуірі
археология
Дамса ауылынан солтүстігіне қарай 10 км
992
Кеңес Одағының Батырлары Кайдалов К.Л. және Шишлинников И.И. жұмысістеген фабрикадағы мемориалды тақта 1940- жылдар
сәулет және қала құрылысы
Шортанды кенті, жиһаз фабрикасы ғимаратында
993
Петровка VI қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Петровка ауылынан солтүстігіне қарай 1 км
994
Пригородное I қорымы қола дәуірі
археология
Пригородное ауылынан батысына қарай 5 км
995
Пригородное II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Пригородное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2,2 км
996
Раевка VIII қорымы қола дәуірі
археология
Раевка ауылынан батысына қарай 4 км
997
Новокавказское I табылған орны неолит дәуірі
археология
Новокавказское ауылынан шығысына қарай 4,5 км
998
Пригородное I қонысы қола дәуірі
археология
Пригородное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 3 км
999
Пригородное IV қонысы қола дәуірі
археология
Пригородное ауылынан оңтүстік-батысына қарай 5,5 км
1000
Раевка I қонысы қола дәуірі
археология
Раевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 2 км
1001
Дамса тұрағы неолит дәуірі
археология
Дамса ауылынан солтүстігіне қарай 9 км
1002
Петровка I тұрағы неолит дәуірі
археология
Петровка ауылынан батысына қарай 7 км
1003
Петровка II тұрағы неолит дәуірі
археология
Петровка ауылынан батысына қарай 7,3 км
Целиноград ауданы
1004
Қоянды II қорғаны ерт.тем. дәуірі
археология
Қоянды ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6 км
1005
Нұра 1 қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Нұра ауылынан солтүстік-шығысына қарай 3 км
1006
Нұра III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Нұра ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5,5 км
1007
Барлыкөл қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Қабанбай батыр ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 6 км
1008
Софиевка III қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 5 км
1009
Софиевка IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан батысына қарай 12 км
1010
Софиевка I "мұртты" (с усами) қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан оңтүстік-батысына қарай 5 км

985
Стоянка Атыжок VII эпоха неолита
археологии
2 км северо-восточнее села Богородка
986
Стоянка Атыжок VIII эпоха неолита
археологии
1 км севернее села Богородка
987
Стоянка Новый Городок эпоха неолита, эпоха бронзы (разновремененной)
археологии
3,6 км южнее села Новый городок
988
Стоянка Чайка II эпоха энеолита
археологии
1,5 км северо-восточнее села Новый городок
989
Стоянка Ключевка II эпоха неолита
археологии
3 км юго-западнее села Ключевка
990
Стоянка Острогорка I эпоха неолита
археологии
2,8 км северо-восточнее села Острогорка
Шортандинский район
991
Курган Дамсы ран. жел. век
археологии
10 км севернее села Дамса
992
Мемориальная доска на фабрике, где работали Герои Советского Союза Кайдалов К.Л. и Шишлинников И.И. 1940-ые годы
градостроительства и архитектуры
поселок Шортанды, на здании мебельной фабрики
993
Могильник Петровка VI ран. жел. век
археологии
1 км севернее села Петровка
994
Могильник Пригородное I эпоха бронзы
археологии
5 км западнее села Пригородное
995
Могильник Пригородное II ран. жел. век
археологии
2,2 км юго-западнее села Пригородное
996
Могильник Раевка VIII эпоха бронзы
археологии
4 км к западу от села Раевка
997
Местонахождение Новокавказское I эпоха неолита
археологии
4,5 км восточнее села Новокавказское
998
Поселение Пригородное I эпоха бронзы
археологии
3 км юго-западнее села Пригородное
999
Поселение Пригородное IV эпоха бронзы
археологии
5,5 км юго-западнее села Пригородное
1000
Поселение Раевка I эпоха бронзы
археологии
2 км юго-западнее села Раевка
1001
Стоянка Дамсы эпоха неолита
археологии
9 км севернее села Дамсы
1002
Стоянка Петровка I эпоха неолита
археологии
7 км западнее села Петровка
1003
Стоянка Петровка II эпоха неолита
археологии
7,3 км западнее села Петровка
Целиноградский район
1004
Курган Коянды II ран. жел. век
археологии
6 км северо-восточнее села Коянды
1005
Курган Нура I ран. жел. век
археологии
3 км северо-восточнее села Нура
1006
Курган Нура III ран. жел. век
археологии
5,5 км северо-восточнее села Нура
1007
Курган Барлыколь ран. жел. век
археологии
6 км к юго-востоку от села Кабанбай батыр
1008
Курган Софиевка III ран. жел. век
археологии
5 км юго-восточнее села Софиевка
1009
Курган Софиевка IV ран. жел. век
археологии
12 км западнее села Софиевка
1010
Курган с "усами" Софиевка I ран. жел. век
археологии
5 км юго-западнее села Софиевка

1011
Қоянды I қыстауы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан солтүстік-шығысына қарай 7 км
1012
Коянды III қыстауы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан солтүстік-батысына қарай 9,8 км
1013
Қоянды V қыстауы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан солтүстік-шығысына қарай 10 км
1014
Қоянды VI қыстауы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан солтүстік-шығысына қарай 11 км
1015
Қоянды VII қыстауы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан шығысына қарай 11 км
1016
Қазақтың күрескер балуаны – Қажымұқан Мұнайтпасов құрметіне арналған мемориалды тақта 1976 жыл
сәулет және қала құрылысы
Қажымұқан ауылы, ауыл орталығындағы мектеп ғимараты алдында
1017
Қабанбай батыр кесенесі 2002 жыл
сәулет және қала құрылысы
Қабанбай батыр ауылынан шығысына қарай 2 км
1018
Қабанбай Батыр қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қабанбай батыр ауылынан солтүстік-шығысына қарай 4 км
1019
Тәйтөбе IV қорғаны ерт. тем. дәуірі
археология
Тайтөбе ауылынан солтүстік-батысына қарай 4 км
1020
Миновка III қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Миновка ауылынан батысына қарай 2 км
1021
Нұра II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Нұра ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
1022
Жақсы-Қоянды қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан солтүстік- шығысына қарай 12 км
1023
Софиевка II қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан оңтүстік- шығысына қарай 2,5 км
1024
Софиевка V қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Софиевка ауылынан оңтүстік-шығысына қарай 6,5 км
1025
Тайтөбе X қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Тайтөбе ауылынан оңтүстігіне қарай 2 км
1026
Қызылсуат қорғаны ерт. тем. дәуірі - орта ғасыр (әр түрлі кезең)
археология
Қызылсуат ауылынан оңтүстік -шығысына қарай 1,5 км
1027
Қаражар қорымы ерт. тем. дәуірі
археология
Қаражар ауылынан оңтүстік-батысына қарай 6,5 км
1028
1941-1945 жылдар Ұлы Отан соғысы жылдары қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш 1968 жыл
сәулет және қала құрылысы
Приозерное ауылы, орталықта, МҮ алдында
1029
Қабанбай Батыр I қонысы орта ғасыр
археология
Қабанбай батыр ауылынан солтүстік-шығысына қарай 5 км
1030
Қабанбай Батыр II қонысы орта ғасыр
археология
Қабанбай батыр ауылынан солтүстік-шығысына қарай 6 км
1031
Қоянды IV қонысы орта ғасыр
археология
Қоянды ауылынан солтүстігіне қарай 10 км
1032
Софиевка III қонысы орта ғасыр
археология
Софиевка ауылынан солтүстігіне қарай 7,8 км
Түсіндірулер мен мағынасын ашу:
ерт. тем. дәуірі - ерте темір дәуірі;
км – километр;
м – метр;
ғ.ғ. - ғасыр;
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
ҰҚКД – ұлттық қауіпсіздік комитетінің департаменті;
ҚБ - қоғамдық бірлестік;
МҮ-мәдениет үйі;
КСРО – Кеңестік Социалистік Республикаларының Одағы.

1011
Кыстау Коянды I ср.-век.
археологии
7 км северо-восточнее села Коянды
1012
Кыстау Коянды III ср.-век.
археологии
9,8 км северо-западнее села Коянды
1013
Кыстау Коянды V ср.-век.
археологии
10 км северо-восточнее села Коянды
1014
Кыстау Коянды VI ср.-век.
археологии
11 км к северо-восточнее села Коянды
1015
Кыстау Коянды VII ср.-век.
археологии
11 км восточнее села Коянды
1016
Мемориальная доска о Хаджимукане – казахском борце 1976 год
градостроительства и архитектуры
села Кажымукан, в центре села перед зданием школы
1017
Мавзолей Кабанбай батыра 2002 год
градостроительства и архитектуры
села Кабанбай батыра, 2 км восточнее от села
1018
Могильник Кабанбай Батыр ран. жел. век
археологии
4 км северо-восточнее села Кабанбай батыра
1019
Курган Тайтобе IV ран. жел. век
археологии
в 4 км северо-западнее села Тайтобе
1020
Могильник Миновка III ран. жел. век
археологии
2 км западнее села Миновка
1021
Могильник Нура II ран. жел. век
археологии
5 км северо-восточнее села Нура
1022
Могильник Жаксы-Коянды ран. жел. век
археологии
12 км северо-восточнее села Софиевка
1023
Могильник Софиевка II ран. жел. век
археологии
2,5 км юго-восточнее ссела Софиевка
1024
Могильник Софиевка V ран. жел. век
археологии
6,5 км юго-восточнее села Софиевка
1025
Могильник Тайтобе X ран. жел. век
археологии
2 км к юго от села Тайтобе
1026
Курган Кызылсуат ср. - век – ран. жел.век (разновременной)
археологии
1,5 км юго-восточнее села Кызылсуат
1027
Могильник Каражар ран. жел. век
археологии
6,5 км юго-западнее села Каражар
1028
Памятник воинам, погибшим в годы Великой отечественной войны 1941-1945 годов, 1968 год
градостроительства и архитектуры
село Приозерное, в центре, у Дома культуры
1029
Поселение Кабанбай Батыр I ср.-век.
археологии
5 км северо-восточнее села Кабанбай батыр
1030
Поселение Кабанбай Батыр II ср.-век.
археологии
6 км северо-восточнее села Кабанбай батыр
1031
Поселение Коянды IV ср.-век.
археологии
10 км севернее села Коянды
1032
Поселение Софиевка III ср.-век.
археологии
7,8 км севернее села Софиевка
Расшифровка аббревиатур и сокращений:
ран. жел. век - ранний железный век;
ср.- век – средневековье;
км – километр;
м – метр;
вв. – века;
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью;
ДКНБ – департамент комитета национальной безопасности;
ОО – общественное объединение;
ДК – дворец культуры;
СССР – Союз Советских Социалистических Республик.