"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № А-11/538 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № А-1/600 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 19 қаңтарда № 6358 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № А-2/42 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – Ақмола облысы әкімдігінің 03.02.2020 № А-2/42 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № А-11/538 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5163 болып тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2015 жылғы 30 желтоқсанда жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.";
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"бала туылған күнінен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 6 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;";
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш - 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"бала туылған күнінен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 5 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш - 5 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"бала туылған күнінен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 6 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш - 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"бала туылған күнінен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін баланың тууы туралы өтініш берілген жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызмет 5 жұмыс күні ішінде көрсетіледі;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш - 5 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";

О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 23 ноября 2015 года № А-11/538 "Об утверждении регламентов государственных услуг"
Постановление акимата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № А-1/600. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 19 января 2018 года № 6358. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 3 февраля 2020 года № А-2/42.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 03.02.2020 № А-2/42 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламентов государственных услуг" от 23 ноября 2015 года № А-11/538 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5163, опубликовано 30 декабря 2015 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующие изменения:
1) в регламенте государственной услуги "Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении трех рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 6 рабочих дней;";
абзац четвертый подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении трех рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 5 рабочих дней;";
абзац четвертый подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 5 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении трех рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 6 рабочих дней;";
абзац четвертый подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"в случае подачи заявления о рождении ребенка по истечении трех рабочих дней со дня его рождения, государственная услуга оказывается в течение 5 рабочих дней;";
абзац четвертый подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 5 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней, с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";

9-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"6) Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын немесе уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар өз мәртебесіне сәйкес жеке басын куәландыратын құжаттарын ұсынады.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға арналған ықтиярхатын ұсынады.
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдік "Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат ететін көші-қон карточкасын ұсынады.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын, азаматтығы жоқ адам тұрғылықты жерi бойынша тiркелгендiгi туралы Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының белгiсi бар азаматтығы жоқ адамның куәлiгiн ұсынады.
Қазақстан Республикасында уақытша болатын, азаматтығы жоқ адам оның жеке басын куәландыратын, өзі тұратын елдiң құзыреттi органдары берген және Қазақстан Республикасының iшкi iстер органдарында тiркелген құжатын ұсынады.
Жеке басын куәландыратын құжатты көрсетумен қатар, оның мәтiнiнiң нотариатта куәландырылған қазақ немесе орыс тiлiндегi аудармасын ұсынады.";
көрсетілген регламенттің 2-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.";
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"некеге отыратын (ерлі-зайыпты болатын) адамдардың бірлесе берген өтініші бойынша тиісті құжаттармен (жүктілік туралы дәрігерлік-біліктілік комиссиясының анықтамасы, денсаулық жағдайы туралы анықтама, басқа да ерекше мән-жайларды растайтын құжаттар) расталатын дәлелді себептер болған кезде (жүктілігі, бала тууы, тараптардың бірінің өміріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да ерекше мән-жайлар) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір ай өткенге дейін неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тағайындайды не мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылардың берген жазбаша өтініші негізінде оны бір айдан аспайтын мерзімге ұзартады;";
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"некеге отыратын (ерлі-зайыпты болатын) адамдардың бірлесе берген өтініші бойынша тиісті құжаттармен (жүктілік туралы дәрігерлік-біліктілік комиссиясының анықтамасы, денсаулық жағдайы туралы анықтама, басқа да ерекше мән-жайларды растайтын құжаттар) расталатын дәлелді себептер болған кезде (жүктілігі, бала тууы, тараптардың бірінің өміріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да ерекше мән-жайлар) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір ай өткенге дейін неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тағайындайды не мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылардың берген жазбаша өтініші негізінде оны бір айдан аспайтын мерзімге ұзартады;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"некеге отыратын (ерлі-зайыпты болатын) адамдардың бірлесе берген өтініші бойынша тиісті құжаттармен (жүктілік туралы дәрігерлік-біліктілік комиссиясының анықтамасы, денсаулық жағдайы туралы анықтама, басқа да ерекше мән-жайларды растайтын құжаттар) расталатын дәлелді себептер болған кезде (жүктілігі, бала тууы, тараптардың бірінің өміріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да ерекше мән-жайлар) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір ай өткенге дейін неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тағайындайды не мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылардың берген жазбаша өтініші негізінде оны бір айдан аспайтын мерзімге ұзартады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"некеге отыратын (ерлі-зайыпты болатын) адамдардың бірлесе берген өтініші бойынша тиісті құжаттармен (жүктілік туралы дәрігерлік-біліктілік комиссиясының анықтамасы, денсаулық жағдайы туралы анықтама, басқа да ерекше мән-жайларды растайтын құжаттар) расталатын дәлелді себептер болған кезде (жүктілігі, бала тууы, тараптардың бірінің өміріне тікелей қауіп төнгенде және басқа да ерекше мән-жайлар) неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) мемлекеттік тіркеу орны бойынша көрсетілетін қызметті беруші бір ай өткенге дейін неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тағайындайды не мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушылардың берген жазбаша өтініші негізінде оны бір айдан аспайтын мерзімге ұзартады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының төртінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";

подпункт 6) пункта 9 изложить в новой редакции:
"6) иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие или временно пребывающие в Республике Казахстан, представляют документы, удостоверяющие личность, соответствующие своему статусу.
Иностранец, постоянно проживающий в Республике Казахстан, предъявляет вид на жительство иностранца в Республике Казахстан.
Иностранец, временно пребывающий в Республике Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О правовом положении иностранцев" предъявляет миграционную карточку, разрешающий временное проживание в Республике Казахстан.
Лицо без гражданства, постоянно проживающее в Республике Казахстан, предъявляет удостоверение лица без гражданства с отметкой органов внутренних дел Республики Казахстан о регистрации по месту жительства.
Лицо без гражданства, временно пребывающее в Республике Казахстан, предъявляет документ, удостоверяющий его личность, выданный компетентными органами страны его проживания и зарегистрированный в органах внутренних дел Республики Казахстан.
Наряду с предъявлением документов, удостоверяющих личность, представляют нотариально засвидетельствованный перевод их текста на казахском или русском языке.";
приложение 2 к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в регламенте государственной услуги "Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.";
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"по совместному заявлению лиц, вступающих в брак (супружество), при наличии уважительных причин (беременности, рождении ребенка, непосредственной угрозы жизни одной из сторон и других особых обстоятельств), подтвержденных соответствующими документами (справка врачебно-квалификационной комиссии о беременности, справка о состоянии здоровья, документы, подтверждающие другие особые обстоятельства), услугодатель по месту государственной регистрации заключения брака (супружества) назначает заключение брака (супружества) до истечения месяца либо увеличивает этот срок, но не более чем на месяц на основании письменного заявления услугополучателей;";
абзац четвертый подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"по совместному заявлению лиц, вступающих в брак (супружество), при наличии уважительных причин (беременности, рождении ребенка, непосредственной угрозы жизни одной из сторон и других особых обстоятельств), подтвержденных соответствующими документами (справка врачебно-квалификационной комиссии о беременности, справка о состоянии здоровья, документы, подтверждающие другие особые обстоятельства), услугодатель по месту государственной регистрации заключения брака (супружества) назначает заключение брака (супружества) до истечения месяца либо увеличивает этот срок, но не более чем на месяц на основании письменного заявления услугополучателей;";
абзац четвертый подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"по совместному заявлению лиц, вступающих в брак (супружество), при наличии уважительных причин (беременности, рождении ребенка, непосредственной угрозы жизни одной из сторон и других особых обстоятельств), подтвержденных соответствующими документами (справка врачебно-квалификационной комиссии о беременности, справка о состоянии здоровья, документы, подтверждающие другие особые обстоятельства), услугодатель по месту государственной регистрации заключения брака (супружества) назначает заключение брака (супружества) до истечения месяца либо увеличивает этот срок, но не более чем на месяц на основании письменного заявления услугополучателей;";
абзац четвертый подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"по совместному заявлению лиц, вступающих в брак (супружество), при наличии уважительных причин (беременности, рождении ребенка, непосредственной угрозы жизни одной из сторон и других особых обстоятельств), подтвержденных соответствующими документами (справка врачебно-квалификационной комиссии о беременности, справка о состоянии здоровья, документы, подтверждающие другие особые обстоятельства), услугодатель по месту государственной регистрации заключения брака (супружества) назначает заключение брака (супружества) до истечения месяца либо увеличивает этот срок, но не более чем на месяц на основании письменного заявления услугополучателей;";
абзац четвертый подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния - 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";

көрсетілген регламенттің 2-қосымшасы осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні (қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
көрсетілген регламенттің қосымшасы осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген "Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:

приложение 2 к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) в регламенте государственной услуги "Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденном указанным постановлением:
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац второй подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
приложение к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) в регламенте государственной услуги "Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденном указанным постановлением:
абзац третий подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:

"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш 6 жұмыс күні ішінде (қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар етіле отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
көрсетілген регламенттің қосымшасы осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген қаулымен бекітілген "Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде:
5-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш – 6 жұмыс күні (қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";

"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац третий подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац третий подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац третий подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
приложение к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) в регламенте государственной услуги "Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния", утвержденном указанным постановлением:
абзац третий подпункта 3) части первой пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";

5-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш – 5 жұмыс күні (қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың бірінші бөлігіндегі 3) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш – 6 жұмыс күні (қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
8-тармақтың екінші бөлігіндегі 5) тармақшасының үшінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"азаматтық хал актісі жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туралы өтініш – 5 жұмыс күні (қабылданған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді), басқа мемлекеттік органдарға сұрау салу қажет болған кезде қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушыны күнтізбелік 3 күн ішінде хабардар ете отырып, күнтiзбелiк 29 күннен аспайтын уақытқа ұзартылады;";
9-тармақтың 3) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3) қайтыс болған адамның жеке басын куәландыратын куәлігі (бар болған жағдайда, қайтыс болған адамның жеке басын куәландыратын куәлігі жоқ болса өтініште себебі көрсетілуі қажет);";
9-тармақтың жетінші бөлігі жаңа редакцияда жазылсын:
"Егер тіркеу Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылдан кейін жүргізілген болса, көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, мәліметтер, көрсетілетін қызметті алушымен бюджетке төлеген алымның сомасын растайтын құжат (ЭҮПШ арқылы төленген жағдайда), сондай-ақ, азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктер көрсетілетін қызметті беруші және Мемлекеттік корпорация қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.";
көрсетілген регламенттің қосымшасы осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары О.А.Бектеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Мырзалин
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ А-1/600 қаулысына
1-қосымша
"Бала тууды тіркеу, оның ішінде
азаматтық хал актілерінің
жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер
енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ А-1/600 қаулысына
2-қосымша
"Неке қиюды (ерлі-
зайыптылықты) тіркеу
оның ішінде азаматтық хал
актілер жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер
енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
"Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілер жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ А-1/600 қаулысына
3-қосымша
"Бала асырап алуды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына
өзгерістерді, толықтырулар мен
түзетулерді енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ А-1/600 қаулысына
4-қосымша
"Әкелікті анықтауды тіркеу,
оның ішінде азаматтық хал
актілері жазбаларына өзгерістер,
толықтырулар мен түзетулер
енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде
Ақмола облысы әкімдігінің
2017 жылғы 25 желтоқсандағы
№ А-1/600 қаулысына
5-қосымша
"Қайтыс болуды тіркеу, оның
ішінде азаматтық хал актілері
жазбаларына өзгерістерді,
толықтырулар мен түзетулерді
енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістерді, толықтырулар мен түзетулерді енгізу" мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде
Көрсетілетін қызметті алушы ауылдық округтің әкіміне жүгінген кезде

абзац третий подпункта 5) части второй пункта 5 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 5 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац третий подпункта 3) части первой пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 6 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
абзац третий подпункта 5) части второй пункта 8 изложить в новой редакции:
"заявление о внесении изменений, дополнений и исправлений в запись акта гражданского состояния – 5 рабочих дней (день приема не входит в срок оказания государственной услуги), при необходимости запроса в другие государственные органы, срок оказания услуги продлевается не более чем на 29 календарных дней с уведомлением услугополучателя в течение 3 календарных дней;";
подпункт 3) пункта 9 изложить в новой редакции:
"3) удостоверение личности умершего (при его наличии, в случае отсутствия удостоверения личности умершего в заявлении должны быть указаны причины);";
часть седьмую пункта 9 изложить в новой редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, документа подтверждающего оплату услугополучателем в бюджет суммы пошлины (в случае оплаты через ПШЭП), а также свидетельств о регистрации актов гражданского состояния, если регистрация была произведена после 2008 года на территории Республики Казахстан, услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства.";
приложение к указанному регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Бектенова О.А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области М.Мурзалин
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
25 декабря 2017 года
№ А-1/600
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Регистрация рождения ребенка,
в том числе внесение изменений,
дополнений и исправлений в
записи актов гражданского
состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
25 декабря 2017 года
№ А-1/600
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Регистрация заключения брака
(супружества), в том числе
внесение изменений,
дополнений и исправлений
в записи актов гражданского
состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа
Приложение 3
к постановлению акимата
Акмолинской области
25 декабря 2017 года
№ А-1/600
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Регистрация усыновления
(удочерения), в том числе
внесение изменений,
дополнений и исправлений
в записи актов гражданского
состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа
Приложение 4
к постановлению акимата
Акмолинской области
25 декабря 2017 года
№ А-1/600
Приложение к регламенту
государственной услуги
"Регистрация установления
отцовства, в том числе внесение
изменений, дополнений
и исправлений в записи актов
гражданского состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа
Приложение 5
к постановлению акимата
Акмолинской области
25 декабря 2017 года
№ А-1/600
Приложение к Регламенту
государственной услуги
"Регистрация смерти, в том
числе внесение изменений,
дополнений и исправлений
в записи актов гражданского
состояния"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния"
При обращении услугополучателя к услугодателю
При обращении услугополучателя к акиму сельского округа