"Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын бекіту туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 29 тамыздағы № 6С-22-3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 6 қазанда № 6102 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі № 6С-69-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 13.07.2020 № 6С-69-4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8 бабы 3 тармағының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Астрахан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық
мәслихат сессиясының
төрағасы
Р.Мұқанов
Астрахан аудандық
мәслихат сессиясының
хатшысы
М.Қожахмет
Астрахан аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 6С-22-3 шешімімен
бекітілген
"Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі және оның сипаттамасы (бұдан әрі - тәртіп) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8 бабы 3 тармағының 7) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
2- тарау. "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібі

Об утверждении порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описание
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 29 августа 2017 года № 6С-22-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 октября 2017 года № 6102. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13 июля 2020 года № 6С-69-4
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 13.07.2020 № 6С-69-4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Астраханского районного
маслихата
Р.Муканов
Секретарь Астраханского
районного
маслихата
М.Қожахмет
Утвержден
решением Астраханского
районного маслихата
от 29 августа 2017 года
№ 6С-22-3
Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описание (далее – порядок) разработаны в соответствии с подпунктом 7) пункта 3 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее – удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Астраханского районного маслихата".
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата"

3. Куәлік белгіленген тәртіпте Астрахан аудандық мәслихат хатшысының қолы қойылып беріледі. Куәлік Астрахан аудандық мәслихат хатшысының өкілеттілік мерзімі аяқталғанша қолданылады.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, орын ауысқан (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған, бұрын берілген куәліктің қолдану мерзімі аяқталған кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен шығарылған, орын ауысқан (қайта тағайындалған) кезде, қызметкер тиісті өкімінің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
6. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы тәртіптің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәлікті беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
7. Куәліктің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды лауазымдық міндеттеріне кадрлық жұмыс жүргізу кіретін қызметкер (әрі қарай – кадрлармен жұмыс істейтін қызметкер) жүзеге асырады.
8. Куәлікті есептен шығаруды және жоюды осы тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша куәлікті есептен шығаруға және жоюға арналған тиісті актіні жасай отырып, кадрлармен жұмыс істейтін қызметкер жүргізеді.
9. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде кадрлармен жұмыс істейтін қызметкерге хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан тұлға жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жіберді.
11. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізіледі.
12. Қызметкер кінәсінен жоғалған немесе бүлінген куәлікті қызметкер өз қаражаты есебінен қалпына келтіреді.
3-тарау. "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
13. Куәлік бір түрде көк түсті жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
14. Куәліктің ортаңғы жағында алтын түстес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, төмен баспаханалық әріппен мемлекеттік және орыс тілдерінде "Куәлік Удостоверение" жазбасы бар.
15. Куәліктің ашық түрдегі көлемі 7,0х21 сантиметр болады. Ішкі бөлігінің сол және оң жағы көк түспен орындалған.
16. Жоғарғы бөлігінің екі жағында мемлекеттік мекеменің толық атауы басылып жазылады, мемлекеттік тілде: "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі және орыс тілінде: государственное учреждение "Аппарат Астраханского районного маслихата", одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазулар орналастырылған.

3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Астраханского районного маслихата. Удостоверение действует на срок полномочий секретаря Астраханского районного маслихата.
4. Удостоверение выдается при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере, по истечении срока действия ранее выданного удостоверения.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работник, в течении трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдает удостоверение по месту его получения.
6. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверения, который пронумеровывается и прошнуровывается, по форме согласно приложению 1 к настоящему порядку.
7. Учет выдачи и возврата удостоверения осуществляется сотрудником, в должностные обязанности которого входит ведение кадровой работы (далее – сотрудник по работе с кадрами).
8. Списание и уничтожение удостоверения производится сотрудником по работе с кадрами с составлением акта на списание и уничтожение удостоверения по форме согласно приложению 2 к настоящему порядку.
9. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течении трех рабочих дней в письменной форме сообщает сотруднику по работе с кадрами.
10. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах местной массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного хранения служебного удостоверения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, в установленном порядке проводится служебное расследование.
12. Утраченное или испорченное удостоверение по вине работника, работник восстанавливает за счет собственных средств.
Глава 3. Описание служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата"
13. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи синего цвета.
14. На лицевой стороне удостоверения по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографическим шрифтом выполнена надпись "Куәлік Удостоверение" на государственном и русском языках.
15. В развернутом виде удостоверение имеет примерный размер 7,0х21 сантиметра. Левая и правая внутренняя часть выполнена в синем цвете.
16. В верхней части с двух сторон печатается полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі и русском языке: государственное учреждение "Аппарат Астраханского районного маслихата", под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой расположены надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".

17. Сол жағының сол жақ бөлігінде фотосуретке арналған орын. Фотосуреттің жанында мемлекеттік тілде "№__КУӘЛІК" деп жазылады. Төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы мемлекеттік тілде көрсетіледі. Төменгі шетінде куәлікті берген тұлғаның лауазымы және тегі көрсетіледі (Астрахан аудандық мәслихаттың хатшысы___), мәслихат хатшысының қолымен куәландырылады және елтаңбалы мөрімен мөрленеді.
18. Куәліктің ішкі оң жағының сол жағында Қазақстан Республикасының елтаңбасы орналасқан, оның жанында жоғарғы жағында "УДОСТОВЕРЕНИЕ №__", төменде тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қызметкердің лауазымы орыс тілде жазылады. Төменгі сол жақ шетінде қызметтік куәліктің бланк нөмірі көрсетілген. Төменгі оң жақ шетінде куәліктің қолдану мерзімі көрсетіледі.
"Астрахан аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
тәртібіне және оның
сипаттамасына
1-қосымша
Нысан
"Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Астрахан аудандық
мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
тәртібіне және оның
сипаттамасына 2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ №_______
__________ ____
жасалу орны күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібінің және оның сипаттамасының 8 тармағы негізінде "Астрахан аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекеме қызметкердің жұмыстан шығарылуына, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәлігін есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасадық.
____________________________ ____________________________ ________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымының атауы                  қолы
________________________ ________________________________ ________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымының атауы                  қолы
________________________ ________________________________ ________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымының атауы                  қолы

17. На левой стороне слева место для фотографии. Рядом с фотографией на государственной языке пишется "№_КУӘЛІК". Ниже указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность на государственном языке. По нижнему краю указывается должность и фамилия выдавшего удостоверение личности (Астрахан аудандық мәслихатының хатшысы___________), заверяется подписью секретаря маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
18. На правой внутренней стороне удостоверения слева расположен герб Республики Казахстан, рядом с ним сверху пишется "УДОСТОВЕРЕНИЕ №____", ниже фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность служащего на русском языке. По нижнему краю левой стороны указан номер бланка на русском языке. По нижнему краю правой стороны указывается срок действия удостоверения.
Приложение 1
к порядку выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Астраханского районного
маслихата"и его описанию
Форма
Журнал выдачи и возврата служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата"
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника, кому выдано удостоверение
Дата возврата
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к порядку выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат
Астраханского районного
маслихата" и его описанию
Форма
Наименование организации
АКТ № _______
________________ ________
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебного удостоверения работника государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" на основании пункта 8 порядка выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Астраханского районного маслихата" и его описания, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
______________________________________________________ __________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности      подпись
______________________________________________________ __________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности      подпись
______________________________________________________ __________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности      подпись