Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 6С-28-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 6267 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 6С-35-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 27.04.2018 № 6С-35-2 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңы 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Астрахан ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет Департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Астрахан аудандық
мәслихатының сессия
төрағасы
Б.Шәріпов
Астрахан аудандық
мәслихатының хатшысы
М.Қожахмет
"КЕЛІСІЛДІ"
Астрахан ауданының әкімі Н.Қ.Сейілов
22 желтоқсан 2017 жыл
Астрахан ауданының
"Ауыл шаруашылығы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Қ.С.Қалабаев
22 желтоқсан 2017 жыл
Астрахан ауданының "Жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Ю.Е.Наприенко
22 желтоқсан 2017 жыл
Астрахан аудандық
мәслихатының
2017 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 6С-28-8 шешімімен
бекітілген
Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндгі жоспар
1. Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жерпайдаланушылар бөлінісінде Астрахан ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша).
2. Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша).

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы
Решение Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2017 года № 6С-28-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 декабря 2017 года № 6267. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 27 апреля 2018 года № 6С-35-2
Сноска. Утратило силу решением Астраханского районного маслихата Акмолинской области от 27.04.2018 № 6С-35-2 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Астраханский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Астраханского районного
маслихата
Б.Шарипов
Секретарь Астраханского
районного маслихата
М.Қожахмет
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Астраханского
района
Н.К.Сеилов
22 декабря 2017 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел сельского хозяйства"
Астраханского района
К.С.Калабаев
22 декабря 2017 года
Руководитель государственного
учреждения "Отдел земельных отношений"
Астраханского района
Ю.Е.Наприенко
22 декабря 2017 года
Утвержден
решением Астраханского
районного маслихата
от 22 декабря 2017 года
№ 6С-28-8
План по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы
1. Схема (карта) расположения пастбищ на территории Астраханского района в разрезе категорий земель землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).
2. Приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).

3. Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекараларымен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша).
4. Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге,өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қолжеткізу схемасы (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша).

3. Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).
4. Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).

5. Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының малбасын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша).
6. Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдар мен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының малбасын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Астрахан ауданы бойынша 2018-2019жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша).

5. Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).
6. Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных Пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Астраханскому району на 2018-2019 годы).

174
"АстанаПром Агро" жеке шаруашылық серіктестігі
175
"Ырысты-Астык" жеке шаруашылық серіктестігі
176
"Кайнар Агро-11" жеке шаруашылық серіктестігі
177
"Гостиница "Есиль"" жеке шаруашылық серіктестігі
178
"Сарыарка Траст" жеке шаруашылық серіктестігі
179
"Камышенка" жеке шаруашылық серіктестігі
180
"ВИК-Агро" жеке шаруашылық серіктестігі
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Астрахан ауданы үшін қолайлы жайылымайналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
Көктемгі-жазғы мезгіл 1
Жазғы мезгіл 2
Күзгі мезгіл 3
Демалатын қаша
2019
Демалатын қаша
Көктемгі-жазғы мезгіл1
Жазғы мезгіл 2
Күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Астрахан ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 237045 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 130701 гектар, елді мекендердіңжерлерінде 57214 гектар, орман қоры жерлерінде 3208 гектар, босалқы жерлерінде 45922 гектар.
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге,өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген)анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтынуға қол жеткізу схемасы
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға орналастыру схемасы
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Астрахан ауданы бойынша
2018-2019 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарына 7 қосымша
2018 жылға ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтінжайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдык округтерінің атауы
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Астрахан
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
2
Бесбидайык
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
3
Есіл
көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
4
Жалтыр
Демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
5
Жарсуат
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
6
Кызылжар
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
7
Колутон
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
8
Первомай
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
9
Николаев
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
10
Староколутон
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
11
Ұзынкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
12
Новочеркасск
Демалатын қаша
Жазғы мезгіл
Жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
13
Острогорка
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
14
Каменка ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
Жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы-күзгі мезгіл
2019 жылға ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдык округтерінің атауы
2019 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Астрахан
Демалатын қаша
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
2
Бесбидайық
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
Демалатын қаша
3
Есіл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы мезгіл
4
Жалтыр
жазғы-күзгі мезгіл
Демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Жарсуат
демалатын қаша
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
6
Кызылжар
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
Демалатын қаша
7
Колутон
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы мезгіл
8
Первомай
көктемгі-жазғы мезгіл
Демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
9
Николаев
демалатын қаша
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
10
Старый Колутон
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
11
Ұзынкөл
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
12
Новочеркасск
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы-күзгі мезгіл
13
Острогорск
Демалатын қаша
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы күзгі мезгіл
14
Каменка ауылы
жазғы-күзгі мезгіл
көктемгі жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша

174
Товарищество с ограниченной ответственностью "АстанаПромАгро"
175
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЫрыстыАстык"
176
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кайнар Агро-11"
177
Товарищество с ограниченной ответственностью "Гостиница "Есиль""
178
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сарыарка Траст"
179
Товарищество с ограниченной ответственностью "Камышенка"
180
Товарищество с ограниченной ответственностью "ВИК-Агро"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбище оборотов, приемлемая для Астраханского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Отдыхающий загон
2019
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон 1
Летний сезон 2
Осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктур
Площади сезонных пастбищ по Астраханскому району составляет 237045 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 130701 гектаров, на землях населенных пунктов 57214 гектаров, на землях лесного фонда 3208 гектаров, на землях запаса 45922 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещение его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану управления
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Астраханскому району
на 2018-2019 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных в 2018 году
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
Астраханский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
2
Бесбидаикский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
3
Есильский
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
4
Жалтырский
Отдыхающий загон
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне–осенний сезон
5
Жарсуатский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
6
Кызылжарский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
7
Колутонский
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
8
Первомайский
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
9
Николаевский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
10
Староколутонский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
11
Узункольский
Весенне-летний сезон
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
12
Новочеркасский
Отдыхающий загон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Весенне-летний сезон
13
Острогорский
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Летне-осенний сезон
Отдыхающий загон
14
село Каменка
Весенне-летний сезон
Летний сезон
Отдыхающий загон
Летне-осенний сезон
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных в 2019 году
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2019 году
1
2
3
4
1
Астраханский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
Летне-осенний сезон
2
Бесбидаикский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
3
Есильский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
4
Жалтырский
летне–осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
5
Жарсуатский
одыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
6
Кызылжарский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
7
Колутонский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
8
Первомайский
весенне-летний сезон
отдыхающий сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
Николаевский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне–осенний сезон
10
Староколутонский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
11
Узункольский
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
12
Новочеркасский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летнео-сенний сезон
13
Острогорский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
14
село Каменка
летне–осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон