Бұланды аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-8/1 "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2017 жылғы 20 қазандағы № 6С-14/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 3 қарашада № 6142 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бұланды аудандық мәслихатының "2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 6С-8/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5693 болып тіркелген, 2017 жылғы 20 қаңтарда "Бұланды ақпарат" газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінші 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4002283,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 662501,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33904,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 58329,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3247548,6 мың теңге;
2) шығындар – 4073383,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8384,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11307,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2923,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 16905,3 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 16905,3 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 96390,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 96390,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 11229,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2923,0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 88083,6 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 664400,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) облыстық бюджеттен 205068,4 мың теңге сомасында дамытуға нысаналы трансферттер, соның ішінде:
106301,3 мың теңге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
16905,3 мың теңге жарғылық капиталын ұлғайту;
44581,6 мың теңге коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;

О внесении изменений в решение Буландынского районного маслихата от 23 декабря 2016 года № 6С-8/1 "О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 20 октября 2017 года № 6С-14/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 ноября 2017 года № 6142
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Буландынского районного маслихата "О районном бюджете на 2017-2019 годы" от 23 декабря 2016 года № 6С-8/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5693, опубликовано 20 января 2017 года в газете "Бұланды Ақпарат") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4002283,0 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 662501,0 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 33904,4 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 58329,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3247548,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4073383,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8384,5 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 11307,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2923,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16905,3 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 16905,3 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -96390,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 96390,0 тысяч тенге:
поступления займов – 11229,4 тысяч тенге;
погашение займов – 2923,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 88083,6 тысячи тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год целевые трансферты в сумме 664400,6 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 205068,4 тысяч тенге, в том числе:
106301,3 тысяча тенге на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования;
16905,3 тысяч тенге на увеличение уставного капитала;
44581,6 тысяча тенге на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;

36055,7 мың теңге коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
1224,5 мың теңге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
2) республикалық бюджеттен 36487,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
13990,0 мың теңге еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде: 5055,0 мың теңге жалақыны ішінара субсидиялауға, 6467,0 мың теңге жастар практикасына және 2468,0 мың теңге көшуге субсидиялар беруге;
1613,0 мың теңге үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде: 1613,0 мың теңге үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
6542,0 мың теңге мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту;
330,0 мың теңге ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге;
2404,0 мың теңге техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарының Тізбесін кеңейтуге;
7843,0 мың теңге "Өрлеу" жобасы бойынша ақшалай келісілген көмекті енгізуге;
1569,0 мың теңге тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
2120,0 мың теңге оқу кезеңінде негізгі қызметкерді ауыстырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
76,0 мың теңге мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілерін және нұсқауларды орнатуға;
3) облыстық бюджеттен 422845,2 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, соның ішінде:
44697,0 мың теңге білім беру объектілерін жөндеуіне;
1593,7 мың теңге жергілікті ұлт өкілдеріне жатпайтын мектеп оқушылары үшін мемлекеттік тіл бойынша іс-шаралар өткізуге;
40000,0 мың теңге автомобиль жолдарын жөндеуге;
33023,0 мың теңге эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
5792,0 мың теңге бруцеллезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге;
7560,0 мың теңге мәдениет объектілерін жөндеуіне;
21942,7 мың теңге мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
206288,4 мың теңге түрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға;
23854,8 мың теңге қысқа мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына;
1293,6 мың теңге суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға;
36800,0 мың теңге сумен жабдықтау және су бұруын жөндеуге.";
7 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"7. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің түсіміне облыстық бюджеттен 11229,4 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер түсетіні ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

36055,7 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;
1224,5 тысячи тенге на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
2) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 36487,0 тысяч тенге, в том числе:
13990,0 тысяч тенге на развитие рынка труда, в том числе: 5055,0 тысяч тенге на частичное субсидирование заработной платы, 6467,0 тысяч тенге на молодежную практику и 2468,0 тысяч тенге на предоставление субсидий на переезд;
1613,0 тысяч тенге на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе: 1613,0 тысяч тенге на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому;
6542,0 тысячи тенге на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
330,0 тысяч тенге на оказание услуг специалиста жестового языка;
2404,0 тысячи тенге на расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
7843,0 тысячи тенге на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
1569,0 тысяч тенге на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2120,0 тысяч тенге на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
76,0 тысяч тенге на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 422845,2 тысяч тенге, в том числе:
44697,0 тысяч тенге на ремонт объектов образования;
1593,7 тысячи тенге на проведение мероприятий по государственному языку для учащихся школ некоренной национальности;
40000,0 тысяч тенге на ремонт автомобильных дорог;
33023,0 тысячи тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
5792,0 тысячи тенге на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой;
7560,0 тысяч тенге на ремонт объектов культуры;
21942,7 тысячи тенге на приобретение и доставку учебников для школ;
206288,4 тысяч тенге на развитие жилищно-коммунального хозяйства;
23854,8 тысячи тенге на реализацию краткосрочного профессионального обучения;
1293,6 тысячи тенге на обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов;
36800,0 тысяч тенге на ремонт системы водоснабжения и водоотведения.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть, в составе поступлений районного бюджета на 2017 год бюджетные кредиты из областного бюджета в сумме 11229,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.