Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Ақмола облысы Еңбекшілдер аудандық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № С-18/7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2018 жылғы 15 қаңтарда № 6338 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 2018 жылғы 10 сәуірдегі № С-23/4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Біржан сал ауданы мәслихатының 10.04.2018 № С-23/4 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8 бабының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшілдер ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Қ.Тастанбеков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Шәуенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы
Еңбекшілдер ауданының
әкімі
А.Қиықов
"25" желтоқсан 2017 жыл
Еңбекшілдер аудандық
мәслихатының
2017 жылғы "25"
желтоқсандағы
№ С-18/7 шешімімен
бекітілді
Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Еңбекшілдер ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 1 қосымша);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 2 қосымша);
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 3 қосымша);
4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 4 қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год
Решение Енбекшильдерского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № С-18/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2018 года № 6338. Утратило силу решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10 апреля 2018 года № С-23/4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Биржан сал Акмолинской области от 10.04.2018 № С-23/4 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Енбекшильдерский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата
К.Тастанбеков
Секретарь районного
маслихата
С.Шауенов
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Енбекшильдерского
района Акмолинской
области
А.Кииков
"25" декабря 2017 года
Утвержден решением
Енбекшильдерского
районного маслихата
от "25" декабря 2017
года № С-18/7
План по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Енбекшильдерского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);
2) Приемлемые схемы пастбище оборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);
4) Схема доступа пастбище пользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);

5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 5 қосымша);
6) Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Еңбекшілдер ауданы бойынша 2018 жылға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарына 6 қосымша);

5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Енбекшильдерскому району на 2018 год);

318
"Сапфир beef" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
319
"Praim provaider" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
320
" Старомакинское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
321
" СХП Ерас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
322
"Щучинский гормолзавод" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
323
"Темір-Конструкция" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
324
"Zere Inwest Holding" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

318
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сапфир beef"
319
Товарищество с ограниченной ответственностью "Praim provaider"
320
Товарищество с ограниченной ответственностью " Старомакинское"
321
Товарищество с ограниченной ответственностью " СХП Ерас"
322
Товарищество с ограниченной ответственностью "Щучинский гормолзавод"
323
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темир-Конструкция"
324
Товарищество с ограниченной ответственностью "Zere Inwest Holding"

325
" МТС Енбек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
326
" Наурызым Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
327
"Томирис - ПА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
328
"Сенім Бірлік" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
329
"КГФ Мамай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
330
"Аграрная кредитная корпорация" акционерлық қоғам
331
"KZ Agro" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары Еңбекшілдер ауданы үшін қолайлы жайылымайналымдарының схемасы
Жыл
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2018
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4–жылына қашаны пайдалану кезегі.
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Еңбекшілдер ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 372725 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 313342 гектар, елді мекендердің жерлерінде 36102 гектар, орман қоры жерлерінде 261 гектар, босалқы жерлерінде 22620 гектар.
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Ауыл шаруашылық жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылық министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 бұйрығымен бекітілген Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларының 9-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суаратын немесе суландыратын каналдары жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну қол жеткізу схемасы
Макинка ауылдық округі Жалпы алаңы- 4751 га
Баймырза ауылдық округі Жалпы алаңы-2747 га
Бірсуат ауылдық округі Жалпы алаңы-8635 га
Заурал ауылдық округі Жалпы алаңы-4139 га
Аңғал батыр ауылдық округі Жалпы алаңы-3303 га
Донской ауылдық округі Жалпы алаңы-2670 га
Ақсу ауылдық округі Жалпы алаңы-5176 га
Уәліхан ауылдық округі Жалпы алаңы-8587 га
Кеңашы ауылы Жалпы алаңы-1977 га
Мамай ауылы Жалпы алаңы-2245 га
Заозерный ауылы Жалпы алаңы-2640 га
Краснофлот ауылы Жалпы алаңы-4322 га
Еңбекшілдер ауылдық округі Жалпы алаңы-8303 га
Үлгі ауылдық округі Жалпы алаңы -6716 га
Степняк қаласы Жалпы алаңы-4741 га
Га - гектар
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 6 қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңайында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Еңбекшілдер ауданы бойынша
2018 жылға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарына 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Ауылдық округтің атауы
2018 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
Макинка
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
2
Баймырза
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Бірсуат
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы – күзгі мезгіл
4
Заурал
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
5
Аңғал батыр
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы – күзгі мезгіл
6
Донской
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы – күзгі мезгіл
7
Аксу
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
8
Үәліхан
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
9
Кеңашы ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша
10
Мамай ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы – күзгі мезгіл
11
Заозерный ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы – күзгі мезгіл
12
Краснофлот ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша
13
Еңбекшілдер
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша
14
Үлгі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша
15
Степняк каласы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы – күзгі мезгіл
демалатын қаша

325
Товарищество с ограниченной ответственностью " МТС Енбек"
326
Товарищество с ограниченной ответственностью " Наурызым Агро"
327
Товарищество с ограниченной ответственностью "Томирис - ПА"
328
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сеним Бирлик"
329
Товарищество с ограниченной ответственностью "КГФ Мамай"
330
Акционерное Общество"Аграрная кредитная корпорация"
331
Товарищество с ограниченной ответственностью "KZ Agro"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Енбекшильдерского района
Год
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2018
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Енбекшильдерскому району составляет 372725 гектаров.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 313742 гектаров, на землях населенных пунктов 36102 гектаров, на землях лесного фонда 261 гектаров, на землях запаса 22620 гектаров
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с пунктом 9 Правил рационального использования пастбищ, утвержденных приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15090).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Га – гектар
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Енбекшильдерскому району
на 2018 год
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов
Количество загонов в 2018 году
1
2
3
4
1
Макинский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
2
Баймырзинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
3
Бирсуатский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
4
Заураловский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
5
Ангалбатырский
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
6
Донской
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
7
Аксуский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
8
Валихановский
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
летне-осенний сезон
9
село Кенащи
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
10
село Мамай
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
11
село Заозерное
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
летне-осенний сезон
12
село Краснофлотское
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
13
Енбекшильдерский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
14
Ульгинский
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон
15
город Степняк
весенне-летний сезон
летний сезон
летне-осенний сезон
отдыхающий загон